Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mobilnim ojadili kockarnicu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Mobilnim ojadili kockarnicu
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 72255 | Odgovora: 229 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
*.yubc.net.



+3 Profil

icon Re: Mobilnim ojadili kockarnicu29.11.2005. u 21:49 - pre 224 meseci
Pobediv je ako si Bog, ali posto nisi...
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
0

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.verat.net.



+137 Profil

icon Re: Mobilnim ojadili kockarnicu15.12.2005. u 02:32 - pre 223 meseci
vidim da niko nije odgovarao na ovu temu danima....pa da se javim!
radio sam na statisticki veoma logicnom resenju za pobedu nad ruletom i u odnosu na progresiju prema kojoj bi kao sto je ajnstajn rekao pobednik bio samo onaj koji bi imao beskonacno kapitala i beskonacno vremena razvio sam TRIVIJALAN sistem po kejem nije potreban beskonacan kapital....samo je beskonacno vreme....
Mislim stvarno je trivijalan i zasniva se na zakonu velikih brojeva i ako nekog uopste zanima ova tema napisacu...(ovo je mogao stvarno svako da pronadje ali kad se malo bolje pogleda T E O R E T S K I uvek daje prednost igracu!!! ne znam kako je u praksi ne zelim ni da probam...

i.... P.S Bojanu Basicu : Nepravim se da sve znam...naime ubedjen sam da ne znam nista (cak ne znam ni da se ne znam pise odvojeno ne znam!) ali samo zelim DA NAUCIM STO VISE i da razmenjujem moje ideje sa svima... nadam se da cemo se sloziti jednom!
 
0

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.navman.com.



+3 Profil

icon Re: Mobilnim ojadili kockarnicu15.12.2005. u 03:44 - pre 223 meseci
Anakine, mnogo gresis! Za pocetak idi ovde i prepoznaces se u ovoj izjavi:
http://en.wikipedia.org/wiki/Gambler%27s_fallacy
Citat:
The gambler's fallacy is a logical fallacy which encompasses any of the following misconceptions:
A random event is more likely to occur because it has not happened for a period of time; ....
These are common misunderstandings that arise in everyday reasoning about probabilities, many of which have been studied in great detail.


Citat:
anakin14:....a mozemo koristiti i neke trivijalne metode tipa koliko cesto puta pada nula>>jednom u 20,30 spinova a koliko se puta ponavlja broj>>jednom u 20,30 spinova....OK sad ce neko da pomene kako kuglica nema memoriju i da je ista verovatnoca u svakom spinu da padne bilo koji broj..tj ista je verovatnoca da ce posle100 crvenih polja da padne crveno ili crno ali tu gresite.

Ne gresmo, ti gresis.

Citat:
Po zakonu velikih brojeva kada broj ponavljanja jednog dogadjaja tipa ibacanje novcica tezi beskonacnosti onda je broj pisama i glava jednak tj tezi da bude jednak,isto funkcionise i za rulet i za sve...

To uopste nije tacno! Sta vise verovatnoca da broj pisama i glava bude jednak je nula!!! Ono sto tezi da bude jednako je procenat pisama i glava. Znaci ako je u prvih 100 bacanja palo 100 pisama i u sledecih 100000000 bacanja palo isti broj pisama i glava onda je procenat pisama i glava priblizno isti (50%). Ako taj broj bacanja tezi beskonacnosti ond je limes procenata pisama i glava zaista jednak i iznosi 50% ali verovatnoca da broj pisama bude jednak broju glava je nula! To je ono gde ti gresis.

Citat:
upravo zbog ovog zakona nemozemo spin gledati kao na izolovan,jedan, bez interakcije sa spinovima pre i posle vec moramo gledati spin kao deo niza vec izvucenih brojeva pa ako se posle 100 puta ponavljanja dogadjaja i recimo izlazilo je crveno ceo sistem tezi da se vraca u normalnu raspodelu i verovatnoca da padne crno jeste veca.

Potpuno pogresno kao sto sam i objasnio zasto. Ajde u stvari logicki razmisli koja bi to sila naterala rulet da sada daje veci broj crnog polja da bi se stvari vratile u kako ti kazes "normalnu" raspodelu. U praksi je inace obrnuto i ako je u prvih 100 bacanja bilo crveno to verovatno znaci da rulet naginje ka crvenom i da je verovatnoca da u sledecem bacanju bude crveno veca. Naravno ako je ruler zaista random onda je verovtnoca za crveno i crno zaista ista.

Citat:
Isto je i sa da u 36 spinova nikada nece pasti 36 razlicitih brojeva vec ce se neki ponavljati ali kad n ponavljanja tezi beskonacnosti svaki od brojeva ce biti izvucen isti broj puta...
Netacno. Procentualno ce da bude isto ali da bude tacno isti broj nema sanse i povecavanjem broja bacanja samo se smanjuje sansa da broj ponavljanja bude isti.

Citat:
Posle ponavljanja 2 broja teoriski receno jeste ista verovatnoca da padne bilo koji drugi iil taj ali to je simplificiranje sistema verovatnoca da padne 3 put je manja jer sistem tezi normalnoj raspodeli.

Zao mi je ali nije tako, pogresno razmisljas.

Citat:
itd...itd.Zncai rulet je moguce pobediti statistikom i matematikom,progresijom itd


Citat:
Many people lose money while gambling due to their erroneous belief in this fallacy. Although the gambler's fallacy can apply to any form of gambling, it is easiest to illustrate by considering coin-tossing; its rebuttal can be summarised with the phrase "the coin doesn't have a memory".


Citat:
Bojan Basic:Slažem se (pod pretpostavkom da je sve potpuno random) da kada broj ponavljanja teži ka beskonačnosti onda broj događaja teži da se ujednači

Treba naglasiti da tezi samo da se procentualno ujednaci.

Citat:
, ali da li si ti svestan gde se nalazi 100 ponavljanja u odnosu na beskonačnost?

Upravo to je izvor pogresnih uverenja pa ljudi misle da ako je palo 100 pisama za redom da je onda veca sansa da posle padne glava.

[Ovu poruku je menjao srki dana 26.12.2005. u 09:42 GMT+1]
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
213.244.222.*



+6455 Profil

icon Re: Mobilnim ojadili kockarnicu15.12.2005. u 10:24 - pre 223 meseci
Citat:
anakin14: radio sam na statisticki veoma logicnom resenju za pobedu nad ruletom i u odnosu na progresiju prema kojoj bi kao sto je ajnstajn rekao pobednik bio samo onaj koji bi imao beskonacno kapitala i beskonacno vremena razvio sam TRIVIJALAN sistem po kejem nije potreban beskonacan kapital....samo je beskonacno vreme....
Mislim stvarno je trivijalan i zasniva se na zakonu velikih brojeva i ako nekog uopste zanima ova tema napisacu...(ovo je mogao stvarno svako da pronadje ali kad se malo bolje pogleda T E O R E T S K I uvek daje prednost igracu!!! ne znam kako je u praksi ne zelim ni da probam...


Ta 'progresivna' metoda za koju kazes da je 'Ajnstajn' pricao o njoj se svodi na to da prilikom gubitka udvostrucujes sledeci ulog, a ako dobijes, vracas se na pocetni ulog... To je sve super u teoriji, medjutim u praksi se svodi na to da svaki sto u kazinu ima svoj minimum i maksimum, i da preko toga ne mozes... Tako da ti ta 'Ajnstajnova' metoda vrlo brzo pada u vodu...

Zakon velikih brojeva uopste ne radi u korist igraca, vec nasuprot tome radi u korist casina ... Valjalo bi da se malo konsultujes sa literaturom pre nego sto ponovo pocnes sa izmisljanjem tople vode, i valjalo bi za pocetak da pocnes sa onim linkom koji ti je srki dao...
 
0

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.verat.net.



+137 Profil

icon Re: Mobilnim ojadili kockarnicu15.12.2005. u 16:04 - pre 223 meseci
Srki za neke stvari si u pravu ali nisi nikako za teroji velikih brojeva!
Daj neko potkrepljenje za tvoju teoriju.
I naravno zelim da naglasim DA NE ZELIM DA SE KOCKAM I DA NE TREBA DA MI PRICATE KAKO KOCKARI GUBE PARE...MENE INTERESUJE SAMO TEORIJA I PRIMENA STATISTIKE A RULET!
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
213.244.222.*



+6455 Profil

icon Re: Mobilnim ojadili kockarnicu15.12.2005. u 17:54 - pre 223 meseci
Citat:
anakin14: Srki za neke stvari si u pravu ali nisi nikako za teroji velikih brojeva!
Daj neko potkrepljenje za tvoju teoriju.
I naravno zelim da naglasim DA NE ZELIM DA SE KOCKAM I DA NE TREBA DA MI PRICATE KAKO KOCKARI GUBE PARE...MENE INTERESUJE SAMO TEORIJA I PRIMENA STATISTIKE A RULET!


Potkrepljenje ovoga o cemu ti je pisao srki mozes da nadjes u svakom udzbeniku matematike u kome se obradjuje teorija velikih brojeva, verovatnoca, slucajnost itd...

 
0

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.verat.net.



+137 Profil

icon Re: Mobilnim ojadili kockarnicu15.12.2005. u 18:48 - pre 223 meseci
u knjizi iz Statisticke analize sam nasao sve ono sto sam ja rekao a sto je suprotno onome sto vi tvrdite...
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
213.244.222.*



+6455 Profil

icon Re: Mobilnim ojadili kockarnicu15.12.2005. u 19:03 - pre 223 meseci
Procitaj malo bolje... Ocigledno nisi dobro citao..

Evo ti malo web literature za proucavanje:

http://en.wikipedia.org/wiki/Gambler%27s_fallacy
http://en.wikipedia.org/wiki/Law_of_averages
http://en.wikipedia.org/wiki/Gambler%27s_ruin
http://en.wikipedia.org/wiki/Roulette

http://mathworld.wolfram.com/RandomNumber.html
http://mathworld.wolfram.com/QuasirandomSequence.html

http://www.random.org/essay.html

Ono o cemu ti pricas je ustvari stochastic - odnosno predvidjanje random sekvenci na osnovu random sekvenci koje su se vec desile, medjutim, to se bas i nije pokazalo kao resenje koje daje korisne informacije, jer da je tako, danas bi svi bili berzanski milioneri:

http://mathworld.wolfram.com/Stochastic.html


Matematika u kockanju:
http://www.bjmath.com/bjmath/thorp/tog.htm

Malo o card countingu:
http://www.bjmath.com/bjmath/novice/counting.htm



[Ovu poruku je menjao ventura dana 15.12.2005. u 20:30 GMT+1]
 
0

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.navman.com.



+3 Profil

icon Re: Mobilnim ojadili kockarnicu15.12.2005. u 20:31 - pre 223 meseci
Anakine, Ventura je ostavio zaista dobre linkove. Na ovom linku ti je objasnjenje onoga sto ne razumes (obrati paznju na crveni deo teksta):
http://en.wikipedia.org/wiki/Law_of_averages
Citat:
Note, however, that while the average will move closer to the underlying probability, in absolute terms deviation from the expected value will increase. For example, after 1000 coin flips, we might see 520 heads. After 10,000 flips, we might then see 5096 heads. The average has now moved closer to the underlying .5, from .52 to .5096. However, the absolute deviation from the expected number of heads has gone up from 20 to 96.


To znaci da ces ti sa vecim brojem bacanja dobiti procentualno priblizne bojeve ali ce njihova apsolutna razlika da se povecava. Procitaj celu tu stranicu.

Ako ne verujes tome onda mozemo da koristimo malo matematike. Recimo da imamo bacanja novcica. Broj mogucis ishoda je jer pri svakom bacanju imamo dve mogucnosti. Broj nacina da padne jednak broj pisama i glava je jer od bacanja treba da bude pismo. To znaci da je verovatnoca da padne isti broj pisama i glava . Ako sada iskoristimo Stirlingovu formulu (vidi forum matematika) lako je videti da kada tezi beskonacnosti verovatnoca tezi nuli.

[Ovu poruku je menjao srki dana 15.12.2005. u 21:34 GMT+1]
 
0

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.verat.net.



+137 Profil

icon Re: Mobilnim ojadili kockarnicu15.12.2005. u 21:16 - pre 223 meseci
pa mi se nismo razumeli...
nisam ja rekao da ce po zakonu velikih brojeva broj dogadjaja biti jednak nego da ce TEZITI DA BUDE JEDNAK znaci broj lava ce teziti da bude jednako...priblizavace se , konvergirace ali nikad nece dostici i upravo zbog toga je onaj limes 0...ali pri 10000 spinova imacemo teznju sto znaci da su manje sanse da bude 8000 crvenih i 2000 crnih a vece sanse da crvenih bude 5100 a crnih 4900...
to sam uostalom i ja napisao (pogledaj) a i sto pise i na ovim linkovima...
 
0

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.navman.com.



+3 Profil

icon Re: Mobilnim ojadili kockarnicu15.12.2005. u 21:38 - pre 223 meseci
Citat:
anakin14: pa mi se nismo razumeli...

Mi smo tebe razumeli ali ti nas nisi.
Citat:
nisam ja rekao da ce po zakonu velikih brojeva broj dogadjaja biti jednak nego da ce TEZITI DA BUDE JEDNAK

Ali nece teziti da bude jednak. Pa bas na onom gornjem primeru sa 1000 i 10000 bacanja novcica se vidi da broj dogadjaja nece biti jednak nego ce se razlika i povecati. Samo procenat tezi jednakosti ali to ne mozes nikako da iskoristis ti vec samo kazino.

Citat:
znaci broj glava ce teziti da bude jednako...priblizavace se , konvergirace ali nikad nece dostici i upravo zbog toga je onaj limes 0...ali pri 10000 spinova imacemo teznju sto znaci da su manje sanse da bude 8000 crvenih i 2000 crnih a vece sanse da crvenih bude 5100 a crnih 4900...

Sve si pogresno shvatio. Procitaj ponovo moje dve poruke i one linkove u tim porukama. Broj glava nece teziti da bde jednak sa brojem pisama. Cak stavise broj glava tezi da bude razlicit od broja pisama sto je veci broj bacanja. Znaci potpuno suprotno od onoga sto ti tvrdis.

Citat:
to sam uostalom i ja napisao (pogledaj) a i sto pise i na ovim linkovima...

Evo gledam one linkove i ne mogu da nadjem nijednu jedinu recenicu koja tvrdi to sto ti tvrdis.
 
0

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.verat.net.



+137 Profil

icon Re: Mobilnim ojadili kockarnicu15.12.2005. u 21:54 - pre 223 meseci
i dalje stojim iza toga da kada n tezi beskonacnosti onda ce broj glava teziti da bude PRIBLIZNO jednak broju pisama...ne znam da li me ti ne razumes zbog terminologije jednak/razlicit...ali ovo je prava teroija velikih brojeva!!!!
Kad sam odgovarao to iz statistike ovo je bio moj odgovor:
Kada n ponavljanja broja jednog dogadjaja u binomnoj raspodeli(imamo 2 mogucnosti x i y) tazi beskonacnosti broj ponavljanja x tezi da bude priblizno jednak broju ponavljanja y...i dobio sam 10 (mada ocena nema veze sa znanjem to znam iz iskustva ali statistiku sam kidao...)
i sam ajnstajn je rekao da rulet moze da pobedi samo onaj 1)koji krade od krupijea dok ovaj ne gleda! i 2) koji ima beskanacan ulog i beskonacno vremena na raspolaganju sto je tacno ali ja tvrdim da beskonacan ulog nije potreban vec samo beskonacno vreme...
i nemorate da mi saljete one sajtove na kojima mazu kockare i progresiju..to vec sve znam i ponavljam NE PLANIRAM DA BUDEM JEDAN OD NJIH SAMO HOCU DA TEORISKI PRODISKUTUJEMO
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
213.244.222.*



+6455 Profil

icon Re: Mobilnim ojadili kockarnicu15.12.2005. u 21:58 - pre 223 meseci
Dobro ti i dalje stojis iza svojih tvrdnji... Tebi je izlgeda lakse nabiti metar u d*** nego milimetar u glavu...
 
0

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Mobilnim ojadili kockarnicu15.12.2005. u 22:16 - pre 223 meseci
Citat:
anakin14:
i.... P.S Bojanu Basicu : Nepravim se da sve znam...naime ubedjen sam da ne znam nista (cak ne znam ni da se ne znam pise odvojeno ne znam!) ali samo zelim DA NAUCIM STO VISE i da razmenjujem moje ideje sa svima... nadam se da cemo se sloziti jednom!

Mi ćemo se složiti onda kada shvatiš da ne možeš da učiš od kraja prema početku nego samo od početka prema kraju, što je i logično i kako smo svi mi radili. Sve ovo sam ti već pominjao više puta u drugim temama.
Citat:
anakin14:
Kada n ponavljanja broja jednog dogadjaja u binomnoj raspodeli(imamo 2 mogucnosti x i y) tazi beskonacnosti broj ponavljanja x tezi da bude priblizno jednak broju ponavljanja y...i dobio sam 10 (mada ocena nema veze sa znanjem to znam iz iskustva ali statistiku sam kidao...)

Ni u Osnovnoj ni u Srednjoj školi ne postoji ocena 10, a ne postoji ni predmet statistika osim ako ne pohađaš neki od specijalizovanih matematičkih smerova, što očigledno nije tako. Hoćeš možda da kažeš da studiraš na nekom fakultetu? Molim te, nemoj da se glupiraš i posle se pitaš zašto se ne slažemo, svako ko čita tvoje poruke može sam proceni koliko ima veze s mozgom činjenica da neko ko tako piše ide na fakultet i još dobija desetke iz matematike.

Nego, ajde blago nama ovako. Ti napiši taj tvoj sistem koji si smislio pa ćemo da komentarišemo nešto konkretno umesto ovoga rekla-kazala. A i ako ti nije problem citiraj taj deo iz knjige Statistička analiza koji si pominjao, pa da vidimo tačno o čemu se radi.

Toliko.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
0

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.navman.com.



+3 Profil

icon Re: Mobilnim ojadili kockarnicu15.12.2005. u 23:30 - pre 223 meseci
Citat:
anakin14: i dalje stojim iza toga da kada n tezi beskonacnosti onda ce broj glava teziti da bude PRIBLIZNO jednak broju pisama...ne znam da li me ti ne razumes zbog terminologije jednak/razlicit...ali ovo je prava teroija velikih brojeva!!!!

Ja tebe u potpunosti razumem ali ti kazem da to sto ti tvrdis nije tacno nego je cak i obrnuto: broj glava tezi da bude razlicit od broja pisama kada broj bacanja tezi beskonacnosti! Npr. za 10 bacanja mozes da dobijes 4 pisma i 6 glava (razlika je 2 a procentualno 20%) Za 500 bacanja dobijes 255 pisama i 245 glava (razlika je 10 a rocentualno je to 2%). Za 10000 bacanja mozes da dobijes recimo 5067 pisama i 4933 glava. Razlika je 134 tj 1.34%). Tako ako nastavis dalje procenat ce se izjednacavati ali apsolutna razlika ce teziti da se poveca a ne da se izjednaci kako ti kazes! Najmanja razlika ce biti ako novcic bacis samo 2 puta jer je onda maksimalna razlika 2. Ako si ti procitao da taj broj ponavljanja tezi da bude isti po zakonu velikih brojeva savetujem ti ili da pazljivije procitas ili ako zaista tako pise da bacis tu knjigu! To sto ti tvrdis nije prava teorija velikih brojeva!

Citat:
Kad sam odgovarao to iz statistike ovo je bio moj odgovor:
Kada n ponavljanja broja jednog dogadjaja u binomnoj raspodeli(imamo 2 mogucnosti x i y) tazi beskonacnosti broj ponavljanja x tezi da bude priblizno jednak broju ponavljanja y...i dobio sam 10 (mada ocena nema veze sa znanjem to znam iz iskustva ali statistiku sam kidao...)

I ja sam bio dobar iz verovatnoce i statistike (imao sam i u srednjoj skoli predmet koji se zvao "verovatnoca i statistika") i kazem ti opet da broj ponavljanja x tezi da bude razlicit od broja ponavljanja y kada n tezi beskonacnosti.

Citat:
i sam ajnstajn je rekao da rulet moze da pobedi samo onaj 1)koji krade od krupijea dok ovaj ne gleda! i 2) koji ima beskanacan ulog i beskonacno vremena na raspolaganju sto je tacno ali ja tvrdim da beskonacan ulog nije potreban vec samo beskonacno vreme...


Ajde da vidimo i to! Ako zelis da teorijski diskutujemo trebalo bi da nam das tu semu.

[Ovu poruku je menjao srki dana 16.12.2005. u 09:44 GMT+1]
 
0

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.verat.net.



+137 Profil

icon Re: Mobilnim ojadili kockarnicu16.12.2005. u 00:44 - pre 223 meseci
...svaki ekonomski fakultet ima predmet koji se zove statistika~!!!!
U Beogradu cak postoji smer INformaticar/Statisticar na kome postoji vise vrsta statistike...(posebno regresija i korelaciona analiza,Ekonometrija,Deskriptivna statistika...itd..) ma ja tebe razumem totalno...nas problem je sto terminoloski mislimo na drugu stvar!!!!
 
0

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.verat.net.



+137 Profil

icon Re: Mobilnim ojadili kockarnicu16.12.2005. u 00:46 - pre 223 meseci
i bojane nemoras da vredjas nego mozes da pitas da li studiram... i odgovor je da studiram Ekonomiju
 
0

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.verat.net.



+137 Profil

icon Re: Mobilnim ojadili kockarnicu16.12.2005. u 00:53 - pre 223 meseci
a semu cu da napisem mada ne verujem da ce se iko sloziti samnom posto se zasniva na teoriji velikih brojeva a tu se BAS ne slazemo.
Bojane mogu ako hoces fotokopiju INDEXa da polozim...i da se razumemo...mozda malo lajem na matematiku ali ne ujedam i nisam LAZOV!!!
 
0

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.navman.com.



+3 Profil

icon Re: Mobilnim ojadili kockarnicu16.12.2005. u 01:41 - pre 223 meseci
Nema veze sto se ne slazemo, napisacemo program koji igra po tvojoj semi pa cemo tako da ti dokazemo da ta sema ne valja.
 
0

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.verat.net.



+137 Profil

icon Re: Mobilnim ojadili kockarnicu16.12.2005. u 01:50 - pre 223 meseci
citat:

Ja tebe u potpunosti razumem ali ti kazem da to sto ti tvrdis nije tacno nego je cak i obrnuto: broj glava tezi da bude razlicit od broja pisama kada broj bacamka tezi beskonacnosti! Npr. za 10 bacanja mozes da dobijes 4 pisma i 6 glava (razlika je 2 a procentualno 20%) Za 500 bacanja dobijes 255 pisama i 245 glava (razlika je 10 a rocentualno je to 2%). Za 10000 bacanja mozes da dobijes recimo 5067 pisama i 4933 glava. Razlika je 134 tj 1.34%). Tako ako nastavis dalje procenat ce se izjednacavati ali apsolutna razlika ce teziti da se poveca a ne da se izjednaci kako ti kazes! Najmanja razlika ce biti ako novcic bacis samo 2 puta jer je onda maksimalna razlika 2. Ako si ti procitao da taj broj ponavljanja tezi da bude isti po zakonu velikih brojeva savetujem ti ili da pazljivije procitas ili ako zaista tako pise da bacis tu knjigu! To sto ti tvrdis nije prava teorija velikih brojeva!

a ja tebi da postavim pitanje...
ako pretpostavimo da ce broj pisma i broj glava da teze da budu razliciti...(i dalje se ne slazem ali da pretpostavimo) recimo za 100 n 55:45 za 1000 420:480 za 10000 recimo 5100:4900 itd mene interesuje sta mislis smenjivanju te razlicitosti ili kako vec da formulisem ono sto hocu (terminologija je vek problem).to jest cas ce da ima vise pisma a cas vise glava itd (jer u suprotnom ako ce sistem da tezi da uvek ima vise pisama ili glava...to nije random....) i uvek ce morati da se prolazi kroz nulu sto znaci ako pretpostavimo da ima n=beskonacno bacanja bicei beskonacno prolaska kroz nulu to jest pismo = glava ...

sta mislis o ovome!
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Mobilnim ojadili kockarnicu
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 72255 | Odgovora: 229 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.