Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Amsterdam - grad upozorava turiste na... losu drogu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Amsterdam - grad upozorava turiste na... losu drogu

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 48365 | Odgovora: 169 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7169 Profil

icon Re: Amsterdam - grad upozorava turiste na... losu drogu15.06.2015. u 11:51 - pre 106 meseci
Citat:
dusanboss
ali mislim da kako je Ivan napisao heroinhidrohlorid ne zanm da li je upste moguce dobiti ,a još manja veravatnoća da se tako nešto nadje na ulici


Heroin koji se prodaje u NYC-u / istocnoj obali USA je hidrohlorid (diacetilmorfin hidrohlorid), panduracija ga zove "#4". U principu u procesu proizvodnje dobijes hidrohlorid (hemijski tip jedinjenja: so) bele boje. Tamnija boja dolazi od dodatnih necistoca koje su najvecim delom ubacene od strane poslednjih "ruku".

U principu to je samo jos jedan dodatni korak od "#3" heroina koji se mahom prodaje po Evropi i centralnoj Aziji koji je zapravo hemijski: slobodna baza diacetilmorfina, braon boje (jedina boja poznata vecini "usera" na ovom kontinentu).

Hidrohlorid je "optimizovan" za intranasalnu upotrebu, dok je slobodna baza "optimizovana" za jeftiniju tj. brzu proizvodnju (jedan korak manje) i njoj se mora dodavati neka kiselina kako bi bila rastvorljiva u vodi, zato narkomani koriste limuntus pre IV upotrebe, dok sa hidrohloridom to nije potrebno.

Sto se problema koji se desio u Amsterdamu, kao sto rekoh - poturati #4 heroin kao kokain je izuzetno besmislen potez kako god da se pogleda i koji je ocigledno neka "logisticka" greska u kriminalnom lancu dostave ili neki "obracun" izmedju dilera.

Citat:
Braksi
Holandjani su kao i vecina zapadnoevropskih naroda bespovratno sjebani kao ljudi, ultraliberalnim sistemom, rusenjem svih granica i besmislenom imigracijom u vidu ogromnog importa obocnog basibozuka iz Afrike i Azije...


Holandija je izuzetno uredjena zemlja i lepo mesto za zivot koje je bezbednije od vecine nazovi "konzervativnih" rajeva, sa funkcionalnim socijalnim sistemom, jakom ekonomijom i dobrim skolama.

Ali osim jake ekonomije, Holandjani takodje izuzetno cene svoje slobodno vreme i sa posla idu u 5 ili ranije i uvece su im puni restorani, kafici i sl. Kao neko ko zivi u Holandiji 3 dana u nedelji ne mogu da primetim da su Holandjani "ultra s*ebani" - stavise, zakljucak je upravo suprotan: za*ebavaju se i prijatno provode svoje slobodno vreme koga imaju u izobilju.

Sto se bezbednosti tice, cisto primera radi, mesto gde zivimo (Sheveningen / Den Haag) je omiljena destinacija Nemcima za letovanje - zato sto je za njihove pojmove izuzetno uredjeno i bezbedno a okolina je lepa i prijatna za odmor.

Narkotika u Holandiji ima koliko i bilo gde drugde po Evropi, samo sto su Holandjani jedna od najracionalnijih nacija i od toga su, lepo, napravili biznis prvenstveno turisticki umesto stavljanja pod tepih i pravljenja se ludim da problem ne postoji.

Cifre pokazuju da im tu jako dobro ide, posto im je broj narkomana manji od mnogih "tough on crime" svetskih kulturnih i bezbedonosnih supaka.

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 15.06.2015. u 13:06 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mozdasamjaamozdainisam

Član broj: 274672
Poruke: 341
*.static.chello.nl.



+191 Profil

icon Re: Amsterdam - grad upozorava turiste na... losu drogu15.06.2015. u 12:06 - pre 106 meseci
Braksi,

ne slazem se sa tobom.
Moja zapazanja su sledeca (nasumicnim redom);

medju omladinom nema toliko 'uduvanih'. Naravno, dosta njih to proba i / ili koristi u mladjim danima, ali se isto taku truju i raznim tabletama po zurkama. Posto NL prednjaci po broju koncerata i manifestacija, ta publika koristi dosta toga. Medjutim i tu su kontrole poprilicne (na ulazima) + uvek ima dezurnih ekipa hitne pomoci. Pak, opet se dogodi da godisnje nekoliko njih premine od predoziranja.

Sa druge strane znam i zajednice (sa ili bez dece) gde roditelji par puta godisnje (par puta je 3 do 5 puta) pred spavanje zapale dzoint. Ne da bi se uneredili i kakili i piskili u gace, vec sasvim 'normalno', posle vecere i kada zavrse sve kucne obaveze zapale vutru. Iz razgovora sa njima to rade ili zarad boljeg seksa ili jednostavno za opustanje.

Opet znam i nekoliko njih koji su se navukli na to. I prosto ne mogu vise da preguraju ni jedan dan bez vutre.
Ali ima i onih koji su visegodisnje koristili vutru, pa prestali (uglavnom zbog eksternih faktora, na primer zapoceli ozbiljnu vezu).

Ali pogledaj sad ovako;
NL zaradjuje desetine ako ne i stotine miliona evra kroz poreze i akcize. Ovi 'turisticki' coffee shopovi su pod strogom kontrolom i tu se tacno zna ko proizvodi, ko prodaje i ko kupuje vutru. Cak i u manjim gradovima su uveli kartice koju moras imati da bi kupio vutru - a karticu mozes da dobijes samo u opstini gde si upisan. Tako da znaju ne samo ko - nego i kad i koliko vutre kupuje (koristi).

Istovremeno dobar deo novca postoji i ulaze / obrce se u raznim institucijama za pomoc pri odvikavanju od droge. I one zaista funkcionisu. Od lokalnog nivoa (manje privatne firme po 'selima') - pa do velikih institucija pri bolnicama koji se bave ovim. Tu su i lekari i psihilozi i osoblje podrske; svi oni rade, imaju posao i platu a pomazu i drugima.

Bas zbog toga sto je legalizovano je sve ovo i moguce. I mislim da ima vise prednosti nego mana, gde su prednosti od ubiranja poreza, do registracije korisnika, pracenja tokova opijata, izuzetno razgranatog sistema podrske i slicno.

Da, svako (punoletan) moze sa ulice da udje u coffee shop i da kupi vutru. Ali procenat Holandeza koji to rade je zaista zanemarujuci. Uglavnom su to turisti i stranci koji su na privremeno u Holandiji.

Inace, po nekoj od poslednjih statistika EU Holandezi su fizicki najaktivnija nacija (trcanje i ostali sportovi). Takodje su medju najzdravijima. Pa ti sam odluci ko je lud a ko nije ;-)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7169 Profil

icon Re: Amsterdam - grad upozorava turiste na... losu drogu15.06.2015. u 12:09 - pre 106 meseci
Citat:
mozdasamjaamozdainisam
Ali procenat Holandeza koji to rade je zaista zanemarujuci. Uglavnom su to turisti i stranci koji su na privremeno u Holandiji.

Inace, po nekoj od poslednjih statistika EU Holandezi su fizicki najaktivnija nacija (trcanje i ostali sportovi). Takodje su medju najzdravijima. Pa ti sam odluci ko je lud a ko nije ;-)


Ja zivim u NL i najveci broj duvaca koje vidim su turisti - najvise Englezi, pa onda Nemci.

Kapiram ja da je to tesko objasniti nekome ko o Holandiji cuje samo od prica.

Holandjani voze bajseve i trce po plazama - sto se moze videti po njihovom fizickom izgledu. Pre bih rekao da oni spadaju u najmanje s*ebane gradjane Evrope a ne obrnuto.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mozdasamjaamozdainisam

Član broj: 274672
Poruke: 341
*.static.chello.nl.



+191 Profil

icon Re: Amsterdam - grad upozorava turiste na... losu drogu15.06.2015. u 12:13 - pre 106 meseci
Ivane, istovremeno smo pisali odgovor - ali se slazemo.

I bas je komplikovano objasniti ljudima kakav je zivot ovde. Ali to je zato jer do njih dolaze iskrivljene informacije, tako da ih ne mozes ni kriviti.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Amsterdam - grad upozorava turiste na... losu drogu15.06.2015. u 13:17 - pre 106 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Citat:
mozdasamjaamozdainisam
Ali procenat Holandeza koji to rade je zaista zanemarujuci. Uglavnom su to turisti i stranci koji su na privremeno u Holandiji.

Inace, po nekoj od poslednjih statistika EU Holandezi su fizicki najaktivnija nacija (trcanje i ostali sportovi). Takodje su medju najzdravijima. Pa ti sam odluci ko je lud a ko nije ;-)


Ja zivim u NL i najveci broj duvaca koje vidim su turisti - najvise Englezi, pa onda Nemci.

Kapiram ja da je to tesko objasniti nekome ko o Holandiji cuje samo od prica.

Holandjani voze bajseve i trce po plazama - sto se moze videti po njihovom fizickom izgledu. Pre bih rekao da oni spadaju u najmanje s*ebane gradjane Evrope a ne obrnuto.

Ne možeš objasniti ljudima da se negde živi bolje ,lepše,čistije i zdravije kad oni žele da žive u laži i ubedjenju da to sto je neko bogatiji i slobodniji od nas aotomatski povlači za sobom bolesniji um . To je odbranbeni mehanizam našeg čoveka koji se aktivira svaki put kad neko pokuša da mu kaže da može da se živi bolje. U ostalom mi srbi smo "telingentan" narod. Onda će u prilog tome pomenuti Nikolu Teslu i reći kako je on izmislio struju i kako bi taj zapad bez njega sad bio u mraku. Sve phvale za čika Nidzu ali pored velikih stvari koje je uradio struju nije izmislio, i verovatno ne bi otišao mnogo dalje od vodenica koje je kao mali pravio da nije otišao iz ove naše bogom dane zemlje.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Amsterdam - grad upozorava turiste na... losu drogu15.06.2015. u 13:20 - pre 106 meseci
Problem sa imigrantima imaju ali izgleda da će da ga reše tako što će sve da ih pošalju kod nas :)
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Amsterdam - grad upozorava turiste na... losu drogu15.06.2015. u 13:33 - pre 106 meseci
O da izvini Ivane za hidrohlorid . Sad sam se setio . Davno sam proučavao to. Mora da bude hidrohlorid da bi se dobila so tj. praškasta materija . Medjutim u evropi se prodaje hidrohlorid samo je najveća čistoća oko 5% . Braon boja dolazi od primesa i nečistoća. Bela boja se dobija procesom prčišćavanja . To što sam ja čitao malo je drgačije od ovoga što si ti napisao ali to je u suštini to .
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Amsterdam - grad upozorava turiste na... losu drogu15.06.2015. u 14:00 - pre 106 meseci
I da Ivane ne znam da li si video kad sam napisao da zelim da pokrenem temu u liberalizacij narkotika . Što me nisi upzori da to NE RADIM ! Spustili se na mene kao zmije . Znam da je to već iztrošena tema ali meni je ovo prvi forum posle mnogo vremena pa sam hteo da vidim kako ljudi raguju na to. Očekivao sam tako nešto ali ono je baš,baš :( nemam reči . U ostalum danas je komp i internet dostupan svima . sećam se starih dobrih vremena dial up interneta kada si online mogao da nadješ ipak koliko toliko filtriranu grupu ljudi sa stavovima sličnim mojim. ne vezano samo za navedenu temu.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.web.vodafone.de.



+7169 Profil

icon Re: Amsterdam - grad upozorava turiste na... losu drogu15.06.2015. u 14:03 - pre 106 meseci
Zapravo, ako je dzankijima potreban limuntus za IV upotrebu, onda to nije hidrohlorid (ili bilo koja druga so) vec slobodna baza. Dodavanjem limuntusa se slobodna baza konvertuje u so (u ovom slucaju citrat) - rastvorljiva u vodi. Praskasta je i slobodna baza i so, razlika je u rastvorljivosti u vodi.

Sto se Holandije tice meni nikada nije bila jasna ta kriva slika nekih ljudi iz nasih krajeva o istoj. Ta zemlja je zapravo zemlja za primer i ugled posto su od prakticno nicega sebe napravili izuzetno razvijenim drustvom. Cak su i kopno morali da stvaraju. Nemaju brojeve/silu niti vojske silne a opet su ekonomska sila. I ne samo to vec sila koja je pionir socijalnog sistema. Iako nemaju ni sunca puno, od sebe su napravili poljoprivrednu silu. Narod im je opusten i cene svoje slobodno vreme, uvece uzivaju na kanalima pijuckajuci vino i nabadajuci sir.

Mislim ne kontam, mislim svakome moze da bude nezanimljiva kao zemlja u odnosu na neke druge, ali kao nekakav los primer, to tesko da moze biti realno.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
80.93.235.*



+395 Profil

icon Re: Amsterdam - grad upozorava turiste na... losu drogu15.06.2015. u 14:56 - pre 106 meseci
Savrsena zemlja za emigraciju.

Amsterdam kroji neku "losu" sliku o Holandiji inace, a unutrasnjost je drugacija pogotovu za porodicne ljude,
mahom sve ono o cemu je Ivan i pricao (socijalni sistem, ekonomija, tehnicka dostignuca, transport, slobodno vreme i sportska infrastruktura )

U firmi gde sam radio bila je neka fora da radis 4 dana u nedelji (po tvom izboru) po 9 sati a onda 1 dan uzimas free.
Ne znam da li vazi za sve ali tako je ovde bilo.

Samo da napomenem nije svuda totalno legalizovana trava. U nekim pokrajinama/oblastima ne mozes je kupovati ni kao turista, vec moras da se registrujes, dobijes "ausvajs"
i tek onda mozes da posecujes coffee shop-ove i da uzgajas do nekoliko stabljika u stanu za svoje potrebe.



Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Amsterdam - grad upozorava turiste na... losu drogu15.06.2015. u 16:21 - pre 106 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ta zemlja je zapravo zemlja za primer i ugled posto su od prakticno nicega sebe napravili izuzetno razvijenim drustvom.

Bas tako. Ni iz cega stvoriti nesto...to ne moze svako.

Ups, sta ono radise na jugu Afrike? Ne samo u danasnjoj RSA, vec na celom jugu?! A sta su bese radili tamo po danasnjoj Indoneziji? Ko izmisli konc. logore?

I to je trajalo stotinama godina!!!

Ma divni ljudi, zaista, vredni, pametni, dobre duse...dobro, ponekad malkice preteraju ali nema veze. Zemlja za ugled i primer!
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Amsterdam - grad upozorava turiste na... losu drogu15.06.2015. u 16:31 - pre 106 meseci
Bili su iperijalistička sila to je činjenica tako da nije baš da su niodčega stvarali . Znam naravno da je daleko od svršenstva i da ništa nije crno-belo . Ali ipak bi radije živeo tamo kao gradjanin drogog reda zato što verujem da segregacija postoji u svim zemljam negde manje negde više izražena.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Amsterdam - grad upozorava turiste na... losu drogu15.06.2015. u 17:32 - pre 106 meseci
Holandija je super zemlja za zivot uprkos, a ne zahvaljujuci politici koju vode. Ponajvise sto jos ima dosta ozbiljnih i normalnih ljudi a i veoma su bogati. Ipak, to je drustvo puno protivrecnosti o cemu svedoci uspon Wildersa.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.web.vodafone.de.



+7169 Profil

icon Re: Amsterdam - grad upozorava turiste na... losu drogu15.06.2015. u 18:55 - pre 106 meseci
Citat:
vilil1:
Citat:
Ivan Dimkovic: Ta zemlja je zapravo zemlja za primer i ugled posto su od prakticno nicega sebe napravili izuzetno razvijenim drustvom.

Bas tako. Ni iz cega stvoriti nesto...to ne moze svako.

Ups, sta ono radise na jugu Afrike? Ne samo u danasnjoj RSA, vec na celom jugu?! A sta su bese radili tamo po danasnjoj Indoneziji? Ko izmisli konc. logore?

I to je trajalo stotinama godina!!!

Ma divni ljudi, zaista, vredni, pametni, dobre duse...dobro, ponekad malkice preteraju ali nema veze. Zemlja za ugled i primer!


Za vreme srednjeg veka se osvajalo i radilo svasta od strane svakoga ko je mogao, nista od toga blage veze nema sa danasnjim vremenima.

Ja pricam o danasnjim ljudima, sa kojima bi neko mogao stupiti u kontakt ili ziveti medju njima, a ne o davno mrtvim ljudima koji su odavno samo deo istorije.

Da danasnji Holandjani nemaju nesto u glavi i u drustvu kolektivno, ne bi danas bili to sto jesu. Eno ti Portugal, bili kolonijalna sila ista k'o nekadasnja Holandija pa su danas racq od zemlje ekonomski. O Grcima da ne pricam, isto nekada bili imperija a danas su spali na to da budu zickare koje zive iznad svojih mogucnosti.

To sto su danasnji Holandjani opusten svet i zemlja im je visoko funkcionalna sa dobrim socijalnim, edukativnim i transportnim sistemom blage veze sa vezom nema sa time sta su radili nekadasnji Holadjani koji su davno 2 metra ispod zemlje. Dovoljno je samo par generacija da se sve sto si na ovaj ili onaj nacin stekao unisti ako ti drustvo ode nekim drugim putem, a primera za to ima dosta.

Uzgred, danasnji Italijani su isto opusten svet koji voli da se lepo provodi i generalno se uzimaju za fin svet - bez obzira sto su im daleki pretci napravili Rimsko carstvo i osvojili pola Evrope verovatno na ne preterano lep nacin.

Niko rodjen danas niti je imao kolonije, niti je drzao robove niti je nekoga razapinjao na krst - pa sa tim ima veze koliko i bilo ko drugi ko seta ovom zemljom.

Citat:
Braksi
Holandija je super zemlja za zivot uprkos, a ne zahvaljujuci politici koju vode. Ponajvise sto jos ima dosta ozbiljnih i normalnih ljudi a i veoma su bogati. Ipak, to je drustvo puno protivrecnosti o cemu svedoci uspon Wildersa.


Nema tu nista protivrecno - u vreme ekonomskih kriza jedan deo stanovnistva ide na desno politicki, i to se desava ama bas svuda. Kljucna stvar je imati sistem koji je otporan na to da neki klovn moze da ga srusi, sto je u Holandiji i dalje slucaj, na srecu Holandjana.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Amsterdam - grad upozorava turiste na... losu drogu15.06.2015. u 19:08 - pre 106 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Nema tu nista protivrecno - u vreme ekonomskih kriza jedan deo stanovnistva ide na desno politicki, i to se desava ama bas svuda. Kljucna stvar je imati sistem koji je otporan na to da neki klovn moze da ga srusi, sto je u Holandiji i dalje slucaj, na srecu Holandjana.


mislis Wilders je kriv za krizu ? Tu krizu o kojoj pricas.
 
Odgovor na temu

mozdasamjaamozdainisam

Član broj: 274672
Poruke: 341
*.upc-d.chello.nl.



+191 Profil

icon Re: Amsterdam - grad upozorava turiste na... losu drogu15.06.2015. u 19:14 - pre 106 meseci
Ma jok, Wilders-a su namerno pustili da radi to sto radi. A sta radi? Pa zapravo nista. Oko 2% njegovih ideja su na mestu, ali realizacija je 100% promasaj.

I tu su pametno postupili nisu ga makli nego ga ostavili gde jeste. Procenili da je rizik nikakav.

Wilders je ono sto je nekada dvorska luda bila :)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.web.vodafone.de.



+7169 Profil

icon Re: Amsterdam - grad upozorava turiste na... losu drogu15.06.2015. u 19:24 - pre 106 meseci
Citat:
Braksi:
Citat:
Ivan Dimkovic: Nema tu nista protivrecno - u vreme ekonomskih kriza jedan deo stanovnistva ide na desno politicki, i to se desava ama bas svuda. Kljucna stvar je imati sistem koji je otporan na to da neki klovn moze da ga srusi, sto je u Holandiji i dalje slucaj, na srecu Holandjana.


mislis Wilders je kriv za krizu ? Tu krizu o kojoj pricas.


Ma jok, nego kad je kriza - jedan deo stanovnika ide na desno, a jedan deo koji je vec solidno desno ode ka klovnovskom desnom (postoji i klovnovsko levo kome teze oni koji su vec "na ivici" na levoj strani).

Izdrziv politicki sistem je taj gde takvi misle da su dobili nesto, a klovnovi (bilo koje orijentacije) koje su izabrali ne mogu da naprave neku ozbiljnu sistemsku stetu, sto je kod Holandjana i slucaj.

Potpuno nebitan lik koji ce otici u zaborav bez da je bilo sta u*ao u toj zemlji.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Amsterdam - grad upozorava turiste na... losu drogu15.06.2015. u 19:25 - pre 106 meseci
Citat:
Ja pricam o danasnjim ljudima, sa kojima bi neko mogao stupiti u kontakt ili ziveti medju njima, a ne o davno mrtvim ljudima koji su odavno samo deo istorije

Znaci ti pricas o ljudima bez porekla ?!.Interesantno.Pises istoriju:Ivan,pocetak novog doba u holandiji.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.web.vodafone.de.



+7169 Profil

icon Re: Amsterdam - grad upozorava turiste na... losu drogu15.06.2015. u 19:31 - pre 106 meseci
Ne, nego je "poreklo" potpuno irelevantna stvar kada se prica o zivotu u danasnjem vremenu i parametrima tog istog danasnjeg zivota (socijalni sistem, ekonomski sistem, zdravstveni sistem, edukativni sistem, kolicina slobodnog vremena i ondos drustva prema istom, nivo socijalizacije i kolektivnog druzenja, nivo kriminaliteta i opsta bezbednost, mogucnost poslovanja i sl.).

Price o "poreklima" su zanimljiva tema sa neke istorijske strane, ali ako se prica o zivotu danas - i to u zivotu u jednoj visoko razvijenoj zemlji sa istorijom imigracije koja je medju prvima prihvatila globalizaciju, tema je potpuno promasena.

To ne znaci da pojam porekla nije interesantan ili bitan nekome iz ovih ili onih razloga, i o tome se svakako moze otvoriti milion tema.

Ali za pricu o zivotu u trenutnom vremenu, nema puno smisla. Bar u kontekstu onoga o cemu ja pricam.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Amsterdam - grad upozorava turiste na... losu drogu15.06.2015. u 19:31 - pre 106 meseci
Čekaj Ivane ti si direktno odgovoran što nam je nero izgledao tako kako izgleda do pre 5 godina ? :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Amsterdam - grad upozorava turiste na... losu drogu

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 48365 | Odgovora: 169 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.