Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

KEPO - Kotao na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: KEPO - Kotao na pelet
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 723963 | Odgovora: 2084 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet02.12.2017. u 08:08 - pre 76 meseci
Citat:
Leader_034:
Citat:
kepo01: Nema veze, napisite ovde u temi.

Citat:
Leader_034:
Ceo tavan mi je pokriven sa mineralnom vunom 15cm, jedna soba ima pvc prozor ostale nemaju, kuća nema spoljnu izolaciju ali je omalterisana i išpricana... Na radijatorima nemam termo glave, lepo postigne temperaturu od 24 stepena zadatu preko termostata i ode u modulaciju, tako ostane celog dana i održava mi tu temperaturu sa temperaturom vode u kotlu od 51 stepena...
Bio mi serviser nešto bio poblesavio i prebacio mi sa bank 2 na bank 3, a čini mi se da mi je manje trošio dok je bio na bank 2, a inače sam ga pitao šta to znači kaže da je to po jačini kotla ono kao bank1 mc15 bank2 ac15, pa bank3 mc20 bank4 ac20 i tako dalje... Kakvi su ti parametri po snagama i brzina ventilatora?


381030300417

Kako se menja bank? Jel to znaci kao sto sam gore napisao?

[Ovu poruku je menjao Leader_034 dana 01.12.2017. u 22:10 GMT+1]



Verovatno je zabuna kod servisera. Za vasu seriju kotla treba da se povuce bank 2, a ne bank 3. Bank 3 su parametri za MC 25.

Zovnite servisera da zameni, ili se javite na 031783927 (kad budete pored kotla) i trazite Sasu da Vam u par koraka objasni gde se menja. Svakim danom od ponedeljka do subote od 07.00 - 15.00h.

 
Odgovor na temu

Leader_034
Sam svoj gazda
Kragujevac, Srbija

Član broj: 337638
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet02.12.2017. u 08:23 - pre 76 meseci
Citat:
Bojan_kg84: Treba mi mali savet sta da radim....
Do pre par dana sve je funkcionisalo kako treva i bilo je sve suoer sem prosecne potrosnje ali ok nema veze....
Sad mi se pojavila neka opcija u meniju "tip dimljaka" a grejanje nije vise kao sto ue bilo radijatori su u vrhu vreli a pri dnu izmedju mlakog i hladnog od 12 radijatora +2susaca samo za 3 mogu da kazem da su pri dnu topli ali opet ne kao u vrhu.... probao sam da povezam temp.vode na 70 sa 60 opet isto sistem je navodno izbalansiran... jednino kad zatvorim susace i jos 3 radijatora na spratu onda ostali pocnu da greju skroz....
Sta da radim?
Unapred hvala


Opcija tip dimnjaka je postojala i pre samo verovatno nisi ni obratio pažnju i ona nema veze sa tvojim problemom pola vrući pola mlaki radijatori. On zavisi od toga kako je povezano grejenje odnoso postavka cevi i problema vazduha u sistemu gde su neki od onih zračnih posuda zatajili pa ćeš morati ručno da deluješ... Ja sam imao problem sa sušačem u kupatilu i rešio sam vauduh tako što zatvorim sve radijatore u kući i ostavim otvorenog samo njega, odmah počne žuborenje vode u njemu i kada otvorim ventil za ozračivanje odmah počne da izlazi vazduh... To treba da radiš oko 5 minuta otvaraš ventil za ozračivanje na pola minuta i proveravaš da li ima vazduha, i tako radiš na svaki radijator, zatvoriš taj radijator a otvoriš sledeći za ozračivanje... To takođe radiš kada pumpa radi i naj bolje da temperatura vode bude preko 60 stepeni da bi probio svaki radijator...

 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet02.12.2017. u 08:31 - pre 76 meseci
Citat:
Bojan_kg84:
Treba mi mali savet sta da radim....
Do pre par dana sve je funkcionisalo kako treva i bilo je sve suoer sem prosecne potrosnje ali ok nema veze....
Sad mi se pojavila neka opcija u meniju "tip dimljaka" a grejanje nije vise kao sto ue bilo radijatori su u vrhu vreli a pri dnu izmedju mlakog i hladnog od 12 radijatora +2susaca samo za 3 mogu da kazem da su pri dnu topli ali opet ne kao u vrhu.... probao sam da povezam temp.vode na 70 sa 60 opet isto sistem je navodno izbalansiran... jednino kad zatvorim susace i jos 3 radijatora na spratu onda ostali pocnu da greju skroz....
Sta da radim?
Unapred hvala



Ako imate mesni trokraki ventil, normalno je da se radijatori tako zagrevaju. Desava se da voda ne napravi citav krug u radijatoru, a da sobni vec iskljuci kotao. Bitno je da ste u tom momentu dobili trazenu temparaturu u prostoru, bez obzira sto u radijatoru nije napravljen krug.
Moze da bude problem i do neizbalansiranosti mreze, sto je vrlo moguce. To vec morate videti sa majstorom koji je radio montazu.

"Tip dimnjaka" je opcija u meniju gde mozete jednim klikom u plus da povecavate brzinu turbine za 3% u svim rezimima rada, a klikom na -1 smanjujete za 3%. 2 klika + ili - 6%, itd .... Ovo je ocija da mozete sami vrlo lako da poboljsate sagorevanje.
Primer: Kupili ste pelet koji tesko sagoreva, ostavlja mnogo sljake, previse peleta u gorioniku dok radi kotao .... tada se povecava brizina turbine za 3,6,9,ili 12%.

Kotao ima sertifikovano iskoriscenje energije od strane Nemackog TUV-a 91%. Gubitci su 9%. Ovo su standardne vrednosti kod kotlova slicne konstrukcija kao nas.
Potrosnja zavisi iskljucivo od gubitaka Vaseg objekta i nacina grejanja.
 
Odgovor na temu

Leader_034
Sam svoj gazda
Kragujevac, Srbija

Član broj: 337638
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet02.12.2017. u 08:41 - pre 76 meseci
Citat:
kepo01: Verovatno je zabuna kod servisera. Za vasu seriju kotla treba da se povuce bank 2, a ne bank 3. Bank 3 su parametri za MC 25.

Zovnite servisera da zameni, ili se javite na 031783927 (kad budete pored kotla) i trazite Sasu da Vam u par koraka objasni gde se menja. Svakim danom od ponedeljka do subote od 07.00 - 15.00h.


Hvala puno zovem pa javljam šta smo uradili...
 
Odgovor na temu

Bojan_kg84
Kragujevac

Član broj: 207237
Poruke: 16
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet02.12.2017. u 08:56 - pre 76 meseci
Citat:
kepo01:
Citat:
Bojan_kg84:
Treba mi mali savet sta da radim....
Do pre par dana sve je funkcionisalo kako treva i bilo je sve suoer sem prosecne potrosnje ali ok nema veze....
Sad mi se pojavila neka opcija u meniju "tip dimljaka" a grejanje nije vise kao sto ue bilo radijatori su u vrhu vreli a pri dnu izmedju mlakog i hladnog od 12 radijatora +2susaca samo za 3 mogu da kazem da su pri dnu topli ali opet ne kao u vrhu.... probao sam da povezam temp.vode na 70 sa 60 opet isto sistem je navodno izbalansiran... jednino kad zatvorim susace i jos 3 radijatora na spratu onda ostali pocnu da greju skroz....
Sta da radim?
Unapred hvala



Ako imate mesni trokraki ventil, normalno je da se radijatori tako zagrevaju. Desava se da voda ne napravi citav krug u radijatoru, a da sobni vec iskljuci kotao. Bitno je da ste u tom momentu dobili trazenu temparaturu u prostoru, bez obzira sto u radijatoru nije napravljen krug.
Moze da bude problem i do neizbalansiranosti mreze, sto je vrlo moguce. To vec morate videti sa majstorom koji je radio montazu.

"Tip dimnjaka" je opcija u meniju gde mozete jednim klikom u plus da povecavate brzinu turbine za 3% u svim rezimima rada, a klikom na -1 smanjujete za 3%. 2 klika + ili - 6%, itd .... Ovo je ocija da mozete sami vrlo lako da poboljsate sagorevanje.
Primer: Kupili ste pelet koji tesko sagoreva, ostavlja mnogo sljake, previse peleta u gorioniku dok radi kotao .... tada se povecava brizina turbine za 3,6,9,ili 12%.

Kotao ima sertifikovano iskoriscenje energije od strane Nemackog TUV-a 91%. Gubitci su 9%. Ovo su standardne vrednosti kod kotlova slicne konstrukcija kao nas.
Potrosnja zavisi iskljucivo od gubitaka Vaseg objekta i nacina grejanja.

Imam mesni ventil namesten je na 50 °C, subni nemam regulise kotao po temperaturi vode.... sve je radilo lepo i grejalo dok pre par dana nestala je stuja na kratko i posle paljenja pojavila mi se ta opcija za dimljak i kuca vise nije mogla da se ugreje tj najveci problem je u sobama i u prizemlju kuce.... pozvacu majstore da opet izbalansiraju siste mada su to vec radin i lepo je grejalo....
 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet02.12.2017. u 09:37 - pre 76 meseci
Bojane, javi se na 031783927 i trazi Zeljka
 
Odgovor na temu

Leader_034
Sam svoj gazda
Kragujevac, Srbija

Član broj: 337638
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet02.12.2017. u 09:42 - pre 76 meseci
Citat:
Leader_034: Hvala puno zovem pa javljam šta smo uradili...


Prebacili smo na bank 2, veliko hvala Željku i veliko hvala Saši
 
Odgovor na temu

Bojan_kg84
Kragujevac

Član broj: 207237
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet02.12.2017. u 14:49 - pre 76 meseci
Nisam stigo danas da se javim bio sam na poslu imao sam veliku guzvu...
Cucemo se u ponedelja...
 
Odgovor na temu

Alen23

Član broj: 335755
Poruke: 1344
213.91.106.*



+157 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet03.12.2017. u 08:37 - pre 76 meseci
Kepo01, cemu sluzi opcija encoder /on-off .
Forsirano gasenje pumpe , da li je vezano samo kad sistem ide u stand by ili /i kad ide u gasenje...Pozdrav..

[Ovu poruku je menjao Alen23 dana 03.12.2017. u 09:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Leader_034
Sam svoj gazda
Kragujevac, Srbija

Član broj: 337638
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet03.12.2017. u 13:22 - pre 76 meseci
Obrisao u pravu si!

[Ovu poruku je menjao Leader_034 dana 03.12.2017. u 17:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet03.12.2017. u 14:47 - pre 76 meseci
Citat:
Alen23:
Kepo01, cemu sluzi opcija encoder /on-off .
Forsirano gasenje pumpe , da li je vezano samo kad sistem ide u stand by ili /i kad ide u gasenje...Pozdrav..

[Ovu poruku je menjao Alen23 dana 03.12.2017. u 09:47 GMT+1]


Imas na predhodnoj strani isto pitanje

Encoder:

N-9-06-34 Isključivanje sigurnosnog manometra OFF ........... sigurnosni senzor pritiska vode u kotlu. Kada je na OFF, kotao ce se ugasiti ako pritisak vode predje 2,5 bara ili ako se spusti ispod 0,6 bara. Ako je na ON, onda se iskljucuje ta funkciija i kotao se nece ugasiti iako predje sigurnosnu granicu.

N-9-06-36 Forsirano gašenje pumpe ........... opscija da se pumpa ugasi kada se i kotao gasi, tj. kada dostigne zadatu temparaturu. Ova opcija se ukljucuje u slucaju da korisnik ima instaliran bafer u sistemu. Da nebi doslo do podhladjivanja bafera, gasi se i pumpa zajedno sa kotlom.
 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet03.12.2017. u 14:52 - pre 76 meseci
Zamolio bih korisnike da ne izbacuju na forum serviserke parametre koji se razlikuju od serije do serije kotlova.

Time mogu napraviti pometnju jer ce neki drugi korisnik misliti da treba da ih menja a u stvari nisu isti parametri.

Kome trebaju parametri nek mi posalje fabricki broj i poslacu mu adekvatne parametre za njegovu seriju kotla.

Hvala
 
Odgovor na temu

Leader_034
Sam svoj gazda
Kragujevac, Srbija

Član broj: 337638
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet03.12.2017. u 15:58 - pre 76 meseci
Citat:
kepo01: Zamolio bih korisnike da ne izbacuju na forum serviserke parametre koji se razlikuju od serije do serije kotlova.

Time mogu napraviti pometnju jer ce neki drugi korisnik misliti da treba da ih menja a u stvari nisu isti parametri.

Kome trebaju parametri nek mi posalje fabricki broj i poslacu mu adekvatne parametre za njegovu seriju kotla.

Hvala


Evo mozete meni da posaljete, serijski broj imate gore u postu a evo i ponovo 381030300417 jer meni su sada na bank 2 malo drugaciji parametri pa da vidim koji su pravi. Hvala
Ako moze na mail [email protected]





[Ovu poruku je menjao Leader_034 dana 03.12.2017. u 17:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
87.116.179.*



+140 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet03.12.2017. u 16:15 - pre 76 meseci
Citat:
kepo01:
Citat:
Alen23:
Kepo01, cemu sluzi opcija encoder /on-off .
Forsirano gasenje pumpe , da li je vezano samo kad sistem ide u stand by ili /i kad ide u gasenje...Pozdrav..

[Ovu poruku je menjao Alen23 dana 03.12.2017. u 09:47 GMT+1]


Imas na predhodnoj strani isto pitanje

Encoder:

N-9-06-34 Isključivanje sigurnosnog manometra OFF ........... sigurnosni senzor pritiska vode u kotlu. Kada je na OFF, kotao ce se ugasiti ako pritisak vode predje 2,5 bara ili ako se spusti ispod 0,6 bara. Ako je na ON, onda se iskljucuje ta funkciija i kotao se nece ugasiti iako predje sigurnosnu granicu.

N-9-06-36 Forsirano gašenje pumpe ........... opscija da se pumpa ugasi kada se i kotao gasi, tj. kada dostigne zadatu temparaturu. Ova opcija se ukljucuje u slucaju da korisnik ima instaliran bafer u sistemu. Da nebi doslo do podhladjivanja bafera, gasi se i pumpa zajedno sa kotlom.



Izvinite, dali sam je pogrešio ali Alen pita za parametar N-9-06-31 uključivanje enkodera

 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet04.12.2017. u 08:41 - pre 76 meseci
Izvinjavam se, moja greska.
To je opcija za ukljucivanje i iskljucivanje enkodera koji je zaduzen da salje informaciju o broju obrtaja turbine. U svakom slucaju to uvek stoji na ON!
 
Odgovor na temu

Kimii
Beograd

Član broj: 337176
Poruke: 10
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet04.12.2017. u 15:33 - pre 76 meseci
Za Željka ili ko se razume

Da li često potpaljivanje iz stand by rezima (kod mene na oko 2 do 2.5 sata toliko drzi temp. u kuci do sledeceg potpaljivanja) utiče na zivotni vek grejaca koji potpaljuje ili neceg drugog. Mislim logicno da utice ali da li utolikoj meri da moze da se svake godine pokvari grejac iliti upaljac. Jer mislim iz stand by moda mora da potpali ponovo vatru i tako nekoliko puta dnevno.

Znam da iz moda ne potpaljuje ali cini mi se ako ne radi i ne sipa pelet dok je u stand by da je velika usteda dok u modulaciji sipa pomalo ali stalno jos puta sati puta dana to su kilogrami pa i tone za sezonu. Hvala

[Ovu poruku je menjao Kimii dana 04.12.2017. u 16:54 GMT+1]
Kepo MC 25, kuća 110m2, stiropor 12 cm,
stiropor po tavanu 10 cm, stolarija pvc troslojno staklo.
 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet04.12.2017. u 18:17 - pre 76 meseci
2-3 sata pauze je ok. Za to vreme voda u kotlu spadne na 40-50 stepeni, i to nije veliki pad temparature da bi kotao ponovo podigao na 60.
Ako je pauza 1 sat ili manje, onda je bespotrebno cimati kotao i bolje da ostane u modulatu.
Sto se tice grejaca, generalno nemamo velikih problema. I ako se desi da pregori posle 4.5. sezone, u svakom slucaju je mnogo manji trosak nego da kotao radi bespotrebno da bi ga sacuvali.
Grejac se vrlo lako menja (popustiti jedan inbus sraf), i za to vam ne treba serviser.
Nisam siguran, al mislim da je grejac oko 13 eur.
 
Odgovor na temu

Kimii
Beograd

Član broj: 337176
Poruke: 10
77.243.19.*



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet04.12.2017. u 23:19 - pre 76 meseci
Hvala Zeljko

Resio sam nedoumicu jer sigurno dva sata sobni term. ne pali kotao tako da mi je bespotrebno da radi tako da cu drzati kotao u stand by modu, a grejac onda mogu i sam zameniti.

Ako bi zbog ostrije zime padala brze temperatura npr. za sat i manje ja cu prebaciti da radi u modulaciji
Kepo MC 25, kuća 110m2, stiropor 12 cm,
stiropor po tavanu 10 cm, stolarija pvc troslojno staklo.
 
Odgovor na temu

Leader_034
Sam svoj gazda
Kragujevac, Srbija

Član broj: 337638
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet06.12.2017. u 08:27 - pre 76 meseci
Jel može da se isključi alarm za nestanak struje, noćas je nestala i izbacio alarm pa nije hteo da se upali dok ga nisam ručno ugasio i ponovo upalio. Hvala
 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet06.12.2017. u 09:11 - pre 76 meseci
U slucaju da je nestanak struje manji od 30 sekundi, kotao ce nastaviti sa radom. Ako je duzi period bez struje kotao ce izbaciti alarm iz sigurnosnih razloga.

Ako imate ceste nestanke struje, jedini nacin da ispeglate taj period nestanka struje je ugradnja UPS-a ili pretvarac napona u kombinaciji sa akumulatorom.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: KEPO - Kotao na pelet
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 723963 | Odgovora: 2084 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.