Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

KEPO - Kotao na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: KEPO - Kotao na pelet
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 730760 | Odgovora: 2084 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kimii
Beograd

Član broj: 337176
Poruke: 10
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet14.12.2017. u 18:15 - pre 77 meseci
Šta raditi sa tom prasinom. Nemoguce je izvaditi iz puža? Meni za sad sve radi ok. Ali kada dosipam uvek vidim sitnež i prasinu u puzu mada nisam imao problema sa peleto a ni sa kotlom?
Kepo MC 25, kuća 110m2, stiropor 12 cm,
stiropor po tavanu 10 cm, stolarija pvc troslojno staklo.
 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet15.12.2017. u 09:04 - pre 77 meseci
Kada se zadrzi toliko prasine u dnu spremnika, da prekrije otvor gde puz povlaci pelet, pocinje problem.
Puz "ne moze" da povlaci prasinu koja se zadrzava u dnu spremnika, i ona onemogucava puzu da nesmetano pelet povlaci u gorionik. Kako se povecava nivo prasine, tako puz sve manje i manje povlaci peleta.
Kada u prvom doziranju peleta za potaplu u gorionik ne dodje dovoljna kolicina peleta, "postoji mogucnost" da se desi ovo sto je Sajkatava napisao.
 
Odgovor na temu

sajkatava
zvezdara

Član broj: 326009
Poruke: 181
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet15.12.2017. u 18:32 - pre 77 meseci
Željko,u pitanju je drugi par opanaka,ovde je gorionik(šolja)prepun čistog peleta,nema obgorelih komada i ne upali,a kada to vratim nazad upali bez problema.Sreća je da imate servisera kao što je Miša,koji se baš zauzeo da reši problem. Pratim situaciju pa javljam rezultate...za sada se budi,evo već 3 jutra sa neuspelim paljenjem
KEPO MC -20,..210m2,...4-kraki ručni+trokraki zaštitni
mešni ventil,stiropor 15cm
na zadnjoj ploči,5cm stiropor na zidovima(fasada),alu
i pvc stolarija..
 
Odgovor na temu

Leader_034
Sam svoj gazda
Kragujevac, Srbija

Član broj: 337638
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet15.12.2017. u 19:02 - pre 77 meseci
Sta tacnije znaci ova opcija


→ N-9-06-32 – Vreme kašnjenja dozatora – 0.2 – Sekunde
 
Odgovor na temu

Somy82
NCR
Srb Job
Kragujevac

Član broj: 333920
Poruke: 57
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet15.12.2017. u 20:25 - pre 77 meseci
Zeljko, na koji nacin i kako je najbolje ocistii puz od te nakupljene prasine? Postoji li opcija da puz vrti bez peleta i tako isprazni sve iz spremnika a da to nije u toku rada kotla?
 
Odgovor na temu

Leader_034
Sam svoj gazda
Kragujevac, Srbija

Član broj: 337638
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet16.12.2017. u 09:50 - pre 77 meseci
Citat:
Somy82: Zeljko, na koji nacin i kako je najbolje ocistii puz od te nakupljene prasine? Postoji li opcija da puz vrti bez peleta i tako isprazni sve iz spremnika a da to nije u toku rada kotla?


Imaš opciju kada pritisneš >set< (broj 3) meni 7 inicijalno punjenje, vrti puž 60 sekundi, ponovi opciju par puta i ocistice ti se puž...
 
Odgovor na temu

Kimii
Beograd

Član broj: 337176
Poruke: 10
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet16.12.2017. u 15:35 - pre 77 meseci
Zeljko

Da li mozemo povremeno usisati zu prasinu iz puza kada se isprazni spremnik i tako smanjiti prasinu u pužu?
Kepo MC 25, kuća 110m2, stiropor 12 cm,
stiropor po tavanu 10 cm, stolarija pvc troslojno staklo.
 
Odgovor na temu

sajkatava
zvezdara

Član broj: 326009
Poruke: 181
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet17.12.2017. u 13:29 - pre 77 meseci
Citat:
sajkatava:
Željko,u pitanju je drugi par opanaka,ovde je gorionik(šolja)prepun čistog peleta,nema obgorelih komada i ne upali,a kada to vratim nazad upali bez problema.Sreća je da imate servisera kao što je Miša,koji se baš zauzeo da reši problem. Pratim situaciju pa javljam rezultate...za sada se budi,evo već 3 jutra sa neuspelim paljenjem

Jutros upalio...koliko sam ja uspeo da shvatim nije problem ni i naponu,ni u eventualnoj prašini,niti je razlog mogućnost vlage u peletu,već u nekoj razlici u temperaturi dimnih gasova i temperature vode u kotlu u odnosu na grejač i verifikaciju plamena. Naime podigli smo temperaturu dimnih gasova sa 47 C,(fixna temp.na kojoj tek kotao startuje sa radom)na 53 i on je normalno upalio....kako i zašto (i ako je to)razlog neuspelog/uspelog starta ne bih znao da objasnim. Možda bi neko kvalifikovaniji od mene umeo to lepše da objasni i (bar mene) malo edukuje.
KEPO MC -20,..210m2,...4-kraki ručni+trokraki zaštitni
mešni ventil,stiropor 15cm
na zadnjoj ploči,5cm stiropor na zidovima(fasada),alu
i pvc stolarija..
 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet17.12.2017. u 14:06 - pre 77 meseci
Citat:
Leader_034:
Sta tacnije znaci ova opcija


→ N-9-06-32 – Vreme kašnjenja dozatora – 0.2 – Sekunde


Razlika izmedju ciklusa ubacivanja peleta. U principu stavka na koju ne treba obracati paznju i ne menjati parametar.
 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet17.12.2017. u 14:09 - pre 77 meseci
Citat:
Somy82:
Zeljko, na koji nacin i kako je najbolje ocistii puz od te nakupljene prasine? Postoji li opcija da puz vrti bez peleta i tako isprazni sve iz spremnika a da to nije u toku rada kotla?


Jednom mesecno pustiti da nestane peleta, usisati ili rucno pokupiti prasinu na dnu spremnika.
Ako nemate problem sa velikom kolicinom prasine u peletu, termin za ciscenje prasine produziti.


 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet17.12.2017. u 14:11 - pre 77 meseci
Citat:
Kimii:
Zeljko

Da li mozemo povremeno usisati zu prasinu iz puza kada se isprazni spremnik i tako smanjiti prasinu u pužu?


Samo ako imate problem sa prasinom. U vecini slucajeva u toku cele sezone korisnici uopste ne ciste prasinu.
 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet17.12.2017. u 14:19 - pre 77 meseci
Citat:
sajkatava:
Citat:
sajkatava:
Željko,u pitanju je drugi par opanaka,ovde je gorionik(šolja)prepun čistog peleta,nema obgorelih komada i ne upali,a kada to vratim nazad upali bez problema.Sreća je da imate servisera kao što je Miša,koji se baš zauzeo da reši problem. Pratim situaciju pa javljam rezultate...za sada se budi,evo već 3 jutra sa neuspelim paljenjem

Jutros upalio...koliko sam ja uspeo da shvatim nije problem ni i naponu,ni u eventualnoj prašini,niti je razlog mogućnost vlage u peletu,već u nekoj razlici u temperaturi dimnih gasova i temperature vode u kotlu u odnosu na grejač i verifikaciju plamena. Naime podigli smo temperaturu dimnih gasova sa 47 C,(fixna temp.na kojoj tek kotao startuje sa radom)na 53 i on je normalno upalio....kako i zašto (i ako je to)razlog neuspelog/uspelog starta ne bih znao da objasnim. Možda bi neko kvalifikovaniji od mene umeo to lepše da objasni i (bar mene) malo edukuje.


Razloge koje sam naveo i oznacio kao "moguci" problem a ne tvrdio da je to, su u vecini slucajeva gde se pojavljuje tog tipa problem.

Kod vas nije klasican sistem grejanja vec kombinujete sa strujom i zbog toga se javlja problem u potpali, a tome nije razlog pelet, kvar na kotlu, ili nesto trece.

U kotlu se pri paljenju nalazi visoka temparatura vode koja zbunjuje softver koji reaguje na temparaturu izduvnih gasova.
Nadam se da je serviser resio problem dodatnim stelovanjem kotla prilagodjavajuci se situaciji.

Ako bude opet problem, javite se serviseru.
 
Odgovor na temu

sajkatava
zvezdara

Član broj: 326009
Poruke: 181
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet17.12.2017. u 19:42 - pre 77 meseci
Siguran sam da nije kvar u kotlu,jer on pali kasnije kao "mina". Elektro kotao ne koristi zadnjih 7 dana. Slažem se sa vama (donekle),da se zbog nečega zbunjuje softver....moje razmišljanje:Pred zoru je ambijent.trmperatura niža od 07 C.,kotao se pali,greje vodu samo u kotlovskom krugu,jer aktuatori ne otvaraju(ne postoji zahtev od prostornog termostata,a postoje 2 termostata i 2 aktuatura,jer ima 2 kruga grejanja),kotao dostiže 80+2 stepena i ide u gašenje.U 8h,kada postoji zahtev od termostata,a temperatura vode je i dalje visoka, 75 C,dolazi do neusaglašenosti sa temp.dima odnosno ne prepoznaje potrebu za grejačem(ne aktivira ga),gorionik se pretrpava(nema nagorelog peleta),aktivira se alarm 6 ALARM AKTIVE-NO PELET,ALARM MEMORY. Probaćemo da malo "ušuškamo kotlarnicu,koja je jedno 5 m.udaljena od objekta
KEPO MC -20,..210m2,...4-kraki ručni+trokraki zaštitni
mešni ventil,stiropor 15cm
na zadnjoj ploči,5cm stiropor na zidovima(fasada),alu
i pvc stolarija..
 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet18.12.2017. u 09:04 - pre 77 meseci
Bez obzira sto se ne koristi elektro kotao, zbog njega su zatvoreni ventili koji ne daju da kotao oslobodi energiju prema radijatorima.

Imate dve opcije:

- da se kotlarnica izoluje i time obezbedi temparatura iznad 7 stpeni, da se kotao nebi palio iz sigurnosnih razloga.

- da se neutralise ambijentalna sonda. ali time gubimo sigurnost za uredjaj i u slucaju da se temparatura spusti ispod 7 stepeni kotao se nece upaliti.
 
Odgovor na temu

desert angel
Tetovo Makedonija

Član broj: 337749
Poruke: 24
79.126.209.*



+3 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet18.12.2017. u 16:38 - pre 77 meseci
Zdravo svima. Pratim vec neko vreme ove forume namenjene za grijanje na pelete i namera mi je da uzmem Kepo 15MC sa koim bi grejao povrsinu od oko 80m2 u koim je ugradzeno 6 radijatora (2x2m 1x1,8m, 1x1,6m, 1x1,4m, 1x0,6m visina 60cm plus 1x bojler od 80L i 1x registar- susara u kupatilu) kuca je sa duplom fasadom (imala je obicnu malter fasadu pa iznad nje postavljena je termo fasada sa 8cm/17kg stiropora) PVC stolariju i u planu je izolacija plafona unutrasnjo sa 5cm tvrdopresovanu kamenu vunu i gips kartona. Pa pitanje mi je kakva su iskustva sa taj kotao, kako su pokazana, jel ima neke kvarove, jel su osetlivi na nekvalitetan pelet itd.
 
Odgovor na temu

sajkatava
zvezdara

Član broj: 326009
Poruke: 181
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet18.12.2017. u 18:50 - pre 77 meseci
Izvanredan srpski proizvod. Samo redovno održavaj i uživaj. Imao sam Toby,s puno ljubaviada Kepo,znači govorim iz iskustva
KEPO MC -20,..210m2,...4-kraki ručni+trokraki zaštitni
mešni ventil,stiropor 15cm
na zadnjoj ploči,5cm stiropor na zidovima(fasada),alu
i pvc stolarija..
 
Odgovor na temu

sajkatava
zvezdara

Član broj: 326009
Poruke: 181
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet18.12.2017. u 22:18 - pre 77 meseci
Citat:
kepo01:
Bez obzira sto se ne koristi elektro kotao, zbog njega su zatvoreni ventili koji ne daju da kotao oslobodi energiju prema radijatorima.

Imate dve opcije:

- da se kotlarnica izoluje i time obezbedi temparatura iznad 7 stpeni, da se kotao nebi palio iz sigurnosnih razloga.

- da se neutralise ambijentalna sonda. ali time gubimo sigurnost za uredjaj i u slucaju da se temparatura spusti ispod 7 stepeni kotao se nece upaliti.

Upravo ono što sam i ja napisao...i odabrao sam prvu opciju. Ssmo da nešto razjasnimo,zbog ostalih učesnika foruma. U ovom slučaju elektro kotao nema ama baš nikakve veze sa neuspelim prvim podpaljivanjem,jer postoji poseban ventil koji razdvaja instalaciju elektro kotla od inst.kotla na pelet i kad je on zatvoren omogućava protok toplotne energije prema radijatorima,koju šalje kotao na pelet,a protok iste bi bio onemogućen sve dok aktuatorima signal za otvaranje,preko 2 releja nepošalju bilo koji jedan od dva prostorna termostata. To je tako funkcionisalo super od početka,a i ubuduće će zasigurno. Sada je malo zahladilo pa probleme pravi ambijent.temperatura(što je o.k.),ali i to se da rešiti upravo jednim od dva načina koje ste i vi pomenuli,a mi smo već i sami došli do istog zaključka i izabrali opciju 1.
KEPO MC -20,..210m2,...4-kraki ručni+trokraki zaštitni
mešni ventil,stiropor 15cm
na zadnjoj ploči,5cm stiropor na zidovima(fasada),alu
i pvc stolarija..
 
Odgovor na temu

desert angel
Tetovo Makedonija

Član broj: 337749
Poruke: 24
79.126.164.*



+3 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet19.12.2017. u 12:14 - pre 77 meseci
Zdravo gospodine Zeljko (Kepo01, pratim Vas na forumu koi je namenjen za Kepo kotlove i moram da priznam da ste vrlo ljubazan i otvoren za saradnju sta nije slucaj sa vasim partnerima u Makedoniji odkale Vam pisem. Ocu da vas pitam za nekoliko stvari.
1. Hocu da kupim Kepo MC15 a grejacu povrsine od oko 80m2 sprat od kucu koja je sa duplu fasadu tacnije imala je obicnu malter fasadu pa oda iznad te fasade sam postavio termo fasadu od 8cm/17kg stiropora, PVC prozori i u planu mi je da izoliram i unutrasnjo plafone sa 5cm tvrdopresovane kamene vune i gips karton. Instalacija se sastoi od 2x2m 1x1,8m, 1x1,6m, 1x1,4m, 1x0,6m, registar (susarnik) u kupatilu i jedan bojler od 80L. Dal bi ovaj kota postigo da ovo greje?
2. Interesu je me kakva je politika oko prvog pustanja kotala u rad jer znam ako ga ne pusti ovlasteni serviser da garancija nece vaziti a ovi iz Jokija koi su vasi saradnici rekli su mi da naplacaju 50e prvo pustanje plus putne troskope sto me malo zamislilo, placam kotao koi kosta 1400e a da nije u ta cena uracunato prvo pustanje kotla kao sto je kod ostalih vasih konkurenata.
3. Dal je u planu prosirenje servisne i prodajne mreze u Makedoniji?
Hvala Vam unapred za odgovora.
 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet19.12.2017. u 14:13 - pre 77 meseci
Postovanje desert angel,

1. Imate previse grejnih tela na vasu kvadraturu, negde oko 24 kw (ako sam dobro izracunao), sto je duplo vise nego sto je potrebno za vas objekat.
Za kvadraturu i izolaciju koju imate je vise nego dovoljan kotao od 15kw, ali postavlja se pitanje sta sa tolikom kolicinom vode u sistemu?
Jako je bitno da se posavetujete sa majstorima na koji nacin ce te da kontrolisete temparaturu vode u radijatorima. Trokraki mesni ventil + pumpa (ovo nema veze sa ventilom koji stiti kotao, vec ide posle njega), termo glave na radijatorima, bafer, ili nesto cetvrto.

Milsim da bi ovo pitanje trebalo postaviti u temi "Grejanje na pelet" jer tamo imamo dosta iskusnih koji ce Vam preporuciti najbolju opciju.

Da se radi o mom sistemu grejanja, i da "nemam" opciju da redukujem, tj. da smanjim kolicinu radijatora sto bih najpre uradio, odlucio bih se za 20kw. Kada se ohladi sistem, dosta ce brze da reaguje sa isporukom energije, a isto tako moze da radi i u maloj snazi koja ce vam biti potrebna u navise vremena.Moje misljenje uzmite sa rezervom, i posavetujete sa jos nekim strucnim licem.

2. Prvo pustanje u rad je 50 eur. Ako ste na teritoriji Skoplja, verovatno nema dodatnihi putnih troskova. Konkurencija je nivelisala cene kotlova i u cenu je uracunala pustanje u rad. Mi nismo korigovali cene dugo vremena, ali kada dodje do toga verovatno cemo i mi tako uraditi. Ako cenu Kepo kotla poredite sa konkurencijom, racunajte da je kotao 1450 eur, i to je to.

3. Naravno da je u planu, ali za to treba malo vise vreme. Za sad imamo distributera u Skoplju koji ce vremenom da razvija prodajnu mrezu po celoj Makedoniji. Da bi razvijali mrezu, potrebni su dobri trgovci i serviseri. Da bi imali dobre servisere potrebna je pronaci postene ljude, edukovati ih i obuciti da mogu brzo i precizno da reaguju na terenu. Hocu reci da je najmanji problem ubaciti proizvod u prodavnicu, treba dobro pripremiti i logistiku koja je neophodna za uspeh. Sve to ne moze preko noci, tako da nemam precizan odgovor kada ce se prosiriti prodajna mreza, ali da je u planu, jeste.
 
Odgovor na temu

desert angel
Tetovo Makedonija

Član broj: 337749
Poruke: 24
79.126.164.*



+3 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet19.12.2017. u 15:06 - pre 77 meseci
Hvala Vam puno Zeljko na brz odgovor koi mi stvarno mnogo znaci. Nadam se da cu ovog puta naci pravog majstora koi ce zavrsiti posao onako kako treba jer ovaj prvi koi mi je postavljao instalacju uspostavilo se da sam naletio na najgoreg majstora jer uvalio mi je kotao od 30kw na cvrsto gorivo koi isto tako pokazalo se da je bio prejak, nie mi reko da treba cevi aluplast postaviti u izolaciju kako bi i tu smanjio gubitka energije, a radijatori je postavio ko da ce prozori da budu otvoreni ( u sobu od oko 12m2 postavio 2m radijatora) i sad se uspostavlja da moram menjati celu instalaciju, ali to je to, kad se uci na svoje greske malo je skupljije ali uci se kvalitetno. Jos jednom hvala vam puno na savjete.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: KEPO - Kotao na pelet
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 730760 | Odgovora: 2084 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.