Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

KEPO - Kotao na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: KEPO - Kotao na pelet
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 732083 | Odgovora: 2084 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Somy82
NCR
Srb Job
Kragujevac

Član broj: 333920
Poruke: 57
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet23.12.2017. u 14:37 - pre 77 meseci
Citat:
kepo01:
Jeste, od aprila 2017 godine smo ubacili tu opciju.
Izvinjavam se ranijim korisnicima, ali kako dodjemo do neke dobre ideje koja moze da se nadogradi u softver, tako je sprovodimo.
Ako vam serviser dolazi na godisnji servis, ili je negde u prolazu, zovite ga da vam abdejtuje softver. Obavezno najavite serviseru da zelite da abdejtujete softver.

Opcija za srezmerno smanjienje ili povecanje obrtaja turbine u svim rezimima rada je u glavnom meniju pod rednim brojem 10.
Jedan klik u + ili - je 3% vise ili manje obrtaja.


Zeljko, da li parametri moraju da budu setovani na fabricke vrednosti pa da onda preko ove precice mogu da podesavam ili to funkcionise i kad su vec vrednosti pomerane ali ulaskom servisni meni? Ja sam ranije vec pomerao parametre i sad kad probam preko ovog na + - 3% ne primecujem da bilo sta desava.
 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
*.fco.mts.telekom.rs.

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet23.12.2017. u 15:54 - pre 77 meseci
Nevezano kakvi su parametri u servisnom meniju, turbina se povecava i smanjuje.
To mozes videti kada pritisnes dugme br.2 i zadrzis par sekundi. Tu dobijas informaciju o trenutnom broju obrtaja turbine.
U servisnom meniju ne pokazuje da su se promenili obrtaji.
 
Odgovor na temu

Xigo
Goran Zivkovic
Beograd

Član broj: 81709
Poruke: 36
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet23.12.2017. u 19:11 - pre 77 meseci
Citat:
Leader_034:
Pozdrav svima,

Ove godine sam i ja postao vlasnik KEPO MC20 kotla na pelet i trenutno sam u fazi istrazivanja kako sve to funkcionise i drago mi je da sam nasao forum gde mi svi zajedno mozemo da ucestvujemo po iskustvu i situacijama...
Trenutno se bavim potrosnjom i nekako sam dosao do zakljucka da najmanje trosi kada je u modulaciji i po parametrima postavljenim onim fabrickim. Kakvo je vase misljenje i jel ima onih starijih po koriscenju kotla i do kakvog su zakljucka dosli. Jel puno 25 kilograma na 100 kvadrada plus bojler? Grejem od 6 do 22

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao Leader_034 dana 30.11.2017. u 19:13 GMT+1]


Ja sam probao razne rezime rada, kotao je MC 20, grejem 130 m2 izolovane kuće i kada sam namestio da radi u modulaciji on je progutao mnogo peleta. Kada sam ga vratio u standby potrosnja se vratila u neke normalnije okvire. Sad zivo me interesuje gde gresim i da li gresim? Grejanje je upaljeno 6 oktobra i radi svaki dan(osim nekih par dana kada je naislo toplo vreme). Kada podelim koliko sam potrosio peleta (pisao sam tacno koliko sam peleta sipao) sa brojem dana dobijem cifru od 12,5 kg. dnevno . Voda je u kotlu na 65 stepeni a imam sobni termostat namesten na nekih 22,2 stepena. Buni me modulacija, serviser koji mi je pustao kotao u rad mi je rekao da cu manje potrositi peleta ako kotao radi u modulaciji, međutim on mi je u modulaciji progutao pelet. Probacu ponovo kada bude hladnije možda nešto da promenim u postavkama. Ne znam da li je ovih 12,5 kg koliki je prosek u redu, neka bude i 13, nekako mi to izgleda relativno dobro?
 
Odgovor na temu

Leader_034
Sam svoj gazda
Kragujevac, Srbija

Član broj: 337638
Poruke: 32
*.bredband.comhem.se.



+1 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet23.12.2017. u 20:10 - pre 77 meseci
Citat:
Xigo: Ja sam probao razne rezime rada, kotao je MC 20, grejem 130 m2 izolovane kuće i kada sam namestio da radi u modulaciji on je progutao mnogo peleta. Kada sam ga vratio u standby potrosnja se vratila u neke normalnije okvire. Sad zivo me interesuje gde gresim i da li gresim? Grejanje je upaljeno 6 oktobra i radi svaki dan(osim nekih par dana kada je naislo toplo vreme). Kada podelim koliko sam potrosio peleta (pisao sam tacno koliko sam peleta sipao) sa brojem dana dobijem cifru od 12,5 kg. dnevno . Voda je u kotlu na 65 stepeni a imam sobni termostat namesten na nekih 22,2 stepena. Buni me modulacija, serviser koji mi je pustao kotao u rad mi je rekao da cu manje potrositi peleta ako kotao radi u modulaciji, međutim on mi je u modulaciji progutao pelet. Probacu ponovo kada bude hladnije možda nešto da promenim u postavkama. Ne znam da li je ovih 12,5 kg koliki je prosek u redu, neka bude i 13, nekako mi to izgleda relativno dobro?


Isreno ako je tebi potrosnja izmedju 12 i 13 kilograma dnevno sto je po meni neverovatno mala potrosnja na tu kvadraturu iz licnog iskustva i iskustva mojih prijatelja koji koriste pelet kao sredstvo za grejanje, ali ako jeste onda je to fantastican rezultat i neka radi u stand by rezimu jer u modulaciji ako se ne varam minimalna potrosnja peleta peci od 20kw je jedan kilogram na sat vremena rada...
 
Odgovor na temu

Bojan_kg84
Kragujevac

Član broj: 207237
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet24.12.2017. u 09:04 - pre 77 meseci
Citat:
Xigo:
Citat:
Leader_034:
Pozdrav svima,

Ove godine sam i ja postao vlasnik KEPO MC20 kotla na pelet i trenutno sam u fazi istrazivanja kako sve to funkcionise i drago mi je da sam nasao forum gde mi svi zajedno mozemo da ucestvujemo po iskustvu i situacijama...
Trenutno se bavim potrosnjom i nekako sam dosao do zakljucka da najmanje trosi kada je u modulaciji i po parametrima postavljenim onim fabrickim. Kakvo je vase misljenje i jel ima onih starijih po koriscenju kotla i do kakvog su zakljucka dosli. Jel puno 25 kilograma na 100 kvadrada plus bojler? Grejem od 6 do 22

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao Leader_034 dana 30.11.2017. u 19:13 GMT+1]


Ja sam probao razne rezime rada, kotao je MC 20, grejem 130 m2 izolovane kuće i kada sam namestio da radi u modulaciji on je progutao mnogo peleta. Kada sam ga vratio u standby potrosnja se vratila u neke normalnije okvire. Sad zivo me interesuje gde gresim i da li gresim? Grejanje je upaljeno 6 oktobra i radi svaki dan(osim nekih par dana kada je naislo toplo vreme). Kada podelim koliko sam potrosio peleta (pisao sam tacno koliko sam peleta sipao) sa brojem dana dobijem cifru od 12,5 kg. dnevno . Voda je u kotlu na 65 stepeni a imam sobni termostat namesten na nekih 22,2 stepena. Buni me modulacija, serviser koji mi je pustao kotao u rad mi je rekao da cu manje potrositi peleta ako kotao radi u modulaciji, međutim on mi je u modulaciji progutao pelet. Probacu ponovo kada bude hladnije možda nešto da promenim u postavkama. Ne znam da li je ovih 12,5 kg koliki je prosek u redu, neka bude i 13, nekako mi to izgleda relativno dobro?


Blago tebi dodji da nastelujes meni kotao ja sa 14-15 sati rada kotla tosim oko 60kg do 70kg
 
Odgovor na temu

Xigo
Goran Zivkovic
Beograd

Član broj: 81709
Poruke: 36
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet24.12.2017. u 09:17 - pre 77 meseci
Da bih malo pojasnio: kotao se pali ujutru u 5 i gasi u 8 , pa se pali u 15 i gasi uvece u 12, subotom i nedeljom se pali u 7 i radi ceo dan. U toku dana kada se upali u 15 sati, on se posle toga upali jos možda dva puta, ako sam dobro ispratio. Neće me mrzeti da ispraznim rezervoar, sipam 1 džak peleta i izmerim potrosnju u satima kada nestane peleta, mozda se varam u nečemu.

Najveći mi je problem, mislim da nije samo meni, ako bi neko imao neki savet, sledeći: sobni termostat u dnevnoj sobi upali kotao, voda se zagreje, u celoj kući imam termo glave i te prostorije se sve zagreju, sve je u redu, i onda termostat ugasi kotao i tu gde je on gde nemam termo glave, se soba najsporije hladi a sve ostale se brze ohlade i onda je u tim sobama neko vreme hladnije dok termostat opet ne upali kotao. Termostat sam selio na razne polozaje i sada stoji pri dnu blizu vrata 30 cm iznad poda, da bi malo brze reagovao, brze se ohladio i upalio kotao ponovo. S druge strane onda kotao duze radi jer je potrebno da se temperatura se podigne i dođe to termostata koji stoji tu gde stoji.Ono što sam pisao kada sam prebacio na modulaciju ode gomila peleta za kratko vreme.
 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet24.12.2017. u 10:00 - pre 77 meseci
Ako ce te da poredite potrosnju bitni faktori koje uporedjujete su:

- tacna unutrasnja kvadratura
- visna plafona
- cigla i izolacija
- plafonska izolacija
- stolarija
- podneblje
- na koji nacin regulisete rad kotla
- unutrasnja zadata temparatura
- projektovana instalacija grejanja (cevovod, radijatori)
- pelet ( kaloricnost peleta veliki faktor)

Svaki ovaj faktor utice na potrosnju, i eto velike razlike.

Ako nemate porobleme loseg sagorevanja (sljaka i pretrpavanje gorionika), ne moze da bude razlika u potrosnji zbog stelovanja kotla, tj. sagorevanja.
 
Odgovor na temu

Somy82
NCR
Srb Job
Kragujevac

Član broj: 333920
Poruke: 57
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet24.12.2017. u 10:08 - pre 77 meseci
Citat:
kepo01:
Nevezano kakvi su parametri u servisnom meniju, turbina se povecava i smanjuje.
To mozes videti kada pritisnes dugme br.2 i zadrzis par sekundi. Tu dobijas informaciju o trenutnom broju obrtaja turbine.
U servisnom meniju ne pokazuje da su se promenili obrtaji.

Ok, tu vidim trenutne obrtaje a da li ti obrtaji imaju veze sa podesavanjima u meniju gde se po svakoj brzini podesava turbina? Kojim parametrima se vodi kotao ako nisu iste vrednosti?
 
Odgovor na temu

Somy82
NCR
Srb Job
Kragujevac

Član broj: 333920
Poruke: 57
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet24.12.2017. u 10:17 - pre 77 meseci
Citat:
Xigo:
Da bih malo pojasnio: kotao se pali ujutru u 5 i gasi u 8 , pa se pali u 15 i gasi uvece u 12, subotom i nedeljom se pali u 7 i radi ceo dan. U toku dana kada se upali u 15 sati, on se posle toga upali jos možda dva puta, ako sam dobro ispratio. Neće me mrzeti da ispraznim rezervoar, sipam 1 džak peleta i izmerim potrosnju u satima kada nestane peleta, mozda se varam u nečemu.

Najveći mi je problem, mislim da nije samo meni, ako bi neko imao neki savet, sledeći: sobni termostat u dnevnoj sobi upali kotao, voda se zagreje, u celoj kući imam termo glave i te prostorije se sve zagreju, sve je u redu, i onda termostat ugasi kotao i tu gde je on gde nemam termo glave, se soba najsporije hladi a sve ostale se brze ohlade i onda je u tim sobama neko vreme hladnije dok termostat opet ne upali kotao. Termostat sam selio na razne polozaje i sada stoji pri dnu blizu vrata 30 cm iznad poda, da bi malo brze reagovao, brze se ohladio i upalio kotao ponovo. S druge strane onda kotao duze radi jer je potrebno da se temperatura se podigne i dođe to termostata koji stoji tu gde stoji.Ono što sam pisao kada sam prebacio na modulaciju ode gomila peleta za kratko vreme.

Ja sam prosle godine sve to probao i moje iskustvo je sledece, u stand by rezimu je manja potrosnja svakako ali kad dodje debeli minus i ako se kotao pali cesto onda je bolje da radi u modulaciju sto zbog kotla sto zbog hladjenja i pregrevanja soba. U dnevnom boravku vi provodite najvise vremena, svaka osoba je na neki nacin grejno telo i daje odredjenu toplotu, plus tu stoji tv, lapo top, mozda i neka ringla i eto razloga za sporije hladjenje, u ostalim sobama toga nema pa se i brze hlade sobe. Ja danju termostat drzim dn boravku a nocu u spavacoj i tako mi odgovara najvise, uvece pred spavanje prebacim t u spavacoj sobi gde cekam da dostigne trazenu t i onda ugasim i to je to do jutra.
 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet24.12.2017. u 10:17 - pre 77 meseci
Onom na dugmetu br 2.
 
Odgovor na temu

Leader_034
Sam svoj gazda
Kragujevac, Srbija

Član broj: 337638
Poruke: 32
*.bredband.comhem.se.



+1 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet24.12.2017. u 10:27 - pre 77 meseci
Citat:
Somy82:
Citat:
Xigo:
Da bih malo pojasnio: kotao se pali ujutru u 5 i gasi u 8 , pa se pali u 15 i gasi uvece u 12, subotom i nedeljom se pali u 7 i radi ceo dan. U toku dana kada se upali u 15 sati, on se posle toga upali jos možda dva puta, ako sam dobro ispratio. Neće me mrzeti da ispraznim rezervoar, sipam 1 džak peleta i izmerim potrosnju u satima kada nestane peleta, mozda se varam u nečemu.

Najveći mi je problem, mislim da nije samo meni, ako bi neko imao neki savet, sledeći: sobni termostat u dnevnoj sobi upali kotao, voda se zagreje, u celoj kući imam termo glave i te prostorije se sve zagreju, sve je u redu, i onda termostat ugasi kotao i tu gde je on gde nemam termo glave, se soba najsporije hladi a sve ostale se brze ohlade i onda je u tim sobama neko vreme hladnije dok termostat opet ne upali kotao. Termostat sam selio na razne polozaje i sada stoji pri dnu blizu vrata 30 cm iznad poda, da bi malo brze reagovao, brze se ohladio i upalio kotao ponovo. S druge strane onda kotao duze radi jer je potrebno da se temperatura se podigne i dođe to termostata koji stoji tu gde stoji.Ono što sam pisao kada sam prebacio na modulaciju ode gomila peleta za kratko vreme.

Ja sam prosle godine sve to probao i moje iskustvo je sledece, u stand by rezimu je manja potrosnja svakako ali kad dodje debeli minus i ako se kotao pali cesto onda je bolje da radi u modulaciju sto zbog kotla sto zbog hladjenja i pregrevanja soba. U dnevnom boravku vi provodite najvise vremena, svaka osoba je na neki nacin grejno telo i daje odredjenu toplotu, plus tu stoji tv, lapo top, mozda i neka ringla i eto razloga za sporije hladjenje, u ostalim sobama toga nema pa se i brze hlade sobe. Ja danju termostat drzim dn boravku a nocu u spavacoj i tako mi odgovara najvise, uvece pred spavanje prebacim t u spavacoj sobi gde cekam da dostigne trazenu t i onda ugasim i to je to do jutra.


Baš tako, prebaci termostat u naj hladniju sobu odnosno u sobi gde ti je zadnji povezan radijator... Jeste da ce ti biti pretoplo u dnevnom boravku ali ce ti onda ostale sobe biti tople...
 
Odgovor na temu

Somy82
NCR
Srb Job
Kragujevac

Član broj: 333920
Poruke: 57
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet24.12.2017. u 10:40 - pre 77 meseci
Citat:
kepo01:
Onom na dugmetu br 2.

Razumeo i proverio sad i tako je, zbunilo me to sto nakon povecanja od 3% ponovnim ulaskom u servisni meni parametri su bili podeseni kao i pre ali proverom u toku rada i duzim pritiskom na dugme 2, video sam da kotao radi sa uvecanim vrednostima u odnosu na ranije postavljene. Hvala
 
Odgovor na temu

Xigo
Goran Zivkovic
Beograd

Član broj: 81709
Poruke: 36
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet24.12.2017. u 14:55 - pre 77 meseci
Citat:
Somy82:
Citat:
Xigo:
Da bih malo pojasnio: kotao se pali ujutru u 5 i gasi u 8 , pa se pali u 15 i gasi uvece u 12, subotom i nedeljom se pali u 7 i radi ceo dan. U toku dana kada se upali u 15 sati, on se posle toga upali jos možda dva puta, ako sam dobro ispratio. Neće me mrzeti da ispraznim rezervoar, sipam 1 džak peleta i izmerim potrosnju u satima kada nestane peleta, mozda se varam u nečemu.

Najveći mi je problem, mislim da nije samo meni, ako bi neko imao neki savet, sledeći: sobni termostat u dnevnoj sobi upali kotao, voda se zagreje, u celoj kući imam termo glave i te prostorije se sve zagreju, sve je u redu, i onda termostat ugasi kotao i tu gde je on gde nemam termo glave, se soba najsporije hladi a sve ostale se brze ohlade i onda je u tim sobama neko vreme hladnije dok termostat opet ne upali kotao. Termostat sam selio na razne polozaje i sada stoji pri dnu blizu vrata 30 cm iznad poda, da bi malo brze reagovao, brze se ohladio i upalio kotao ponovo. S druge strane onda kotao duze radi jer je potrebno da se temperatura se podigne i dođe to termostata koji stoji tu gde stoji.Ono što sam pisao kada sam prebacio na modulaciju ode gomila peleta za kratko vreme.

Ja sam prosle godine sve to probao i moje iskustvo je sledece, u stand by rezimu je manja potrosnja svakako ali kad dodje debeli minus i ako se kotao pali cesto onda je bolje da radi u modulaciju sto zbog kotla sto zbog hladjenja i pregrevanja soba. U dnevnom boravku vi provodite najvise vremena, svaka osoba je na neki nacin grejno telo i daje odredjenu toplotu, plus tu stoji tv, lapo top, mozda i neka ringla i eto razloga za sporije hladjenje, u ostalim sobama toga nema pa se i brze hlade sobe. Ja danju termostat drzim dn boravku a nocu u spavacoj i tako mi odgovara najvise, uvece pred spavanje prebacim t u spavacoj sobi gde cekam da dostigne trazenu t i onda ugasim i to je to do jutra.

Da, bas sam u tome i razmisljao da selim termostat po potrebi ali svugde su mi termo glave osim u dnevnoj sobi i kupatilu na spratu, a iz teorije znamo da termostat treba da bude tamo gde nema termo glava.Modulaciju sam i pustio kada je naislo zahladjenje ali mi je pojeo pelet, zena kaze odmah da si vratio na standby. Idemo dalje sa eksperimentisanjem. Cekam da potrosim ovaj sad pelet u rezervoaru to će biti okruglo 1 tona od 06. oktobra pa ću meriti potrošnju u satima , samo da potrefim da temperatura bude kao prethodnih dana, ne racunam narednu nedelju kažu da će biti toplije.
 
Odgovor na temu

Xigo
Goran Zivkovic
Beograd

Član broj: 81709
Poruke: 36
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet24.12.2017. u 14:57 - pre 77 meseci
Citat:
Leader_034:
Citat:
Somy82:
Citat:
Xigo:
Da bih malo pojasnio: kotao se pali ujutru u 5 i gasi u 8 , pa se pali u 15 i gasi uvece u 12, subotom i nedeljom se pali u 7 i radi ceo dan. U toku dana kada se upali u 15 sati, on se posle toga upali jos možda dva puta, ako sam dobro ispratio. Neće me mrzeti da ispraznim rezervoar, sipam 1 džak peleta i izmerim potrosnju u satima kada nestane peleta, mozda se varam u nečemu.

Najveći mi je problem, mislim da nije samo meni, ako bi neko imao neki savet, sledeći: sobni termostat u dnevnoj sobi upali kotao, voda se zagreje, u celoj kući imam termo glave i te prostorije se sve zagreju, sve je u redu, i onda termostat ugasi kotao i tu gde je on gde nemam termo glave, se soba najsporije hladi a sve ostale se brze ohlade i onda je u tim sobama neko vreme hladnije dok termostat opet ne upali kotao. Termostat sam selio na razne polozaje i sada stoji pri dnu blizu vrata 30 cm iznad poda, da bi malo brze reagovao, brze se ohladio i upalio kotao ponovo. S druge strane onda kotao duze radi jer je potrebno da se temperatura se podigne i dođe to termostata koji stoji tu gde stoji.Ono što sam pisao kada sam prebacio na modulaciju ode gomila peleta za kratko vreme.

Ja sam prosle godine sve to probao i moje iskustvo je sledece, u stand by rezimu je manja potrosnja svakako ali kad dodje debeli minus i ako se kotao pali cesto onda je bolje da radi u modulaciju sto zbog kotla sto zbog hladjenja i pregrevanja soba. U dnevnom boravku vi provodite najvise vremena, svaka osoba je na neki nacin grejno telo i daje odredjenu toplotu, plus tu stoji tv, lapo top, mozda i neka ringla i eto razloga za sporije hladjenje, u ostalim sobama toga nema pa se i brze hlade sobe. Ja danju termostat drzim dn boravku a nocu u spavacoj i tako mi odgovara najvise, uvece pred spavanje prebacim t u spavacoj sobi gde cekam da dostigne trazenu t i onda ugasim i to je to do jutra.


Baš tako, prebaci termostat u naj hladniju sobu odnosno u sobi gde ti je zadnji povezan radijator... Jeste da ce ti biti pretoplo u dnevnom boravku ali ce ti onda ostale sobe biti tople...

Nešto ću da probam da mu nađem negde mesto i naštelujem mu temperaturu za paljenje-gašenje da nekako razlike u temperaturi u sobamu budu što manje, naravno pričamo o standby modu.
 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet24.12.2017. u 16:42 - pre 77 meseci
Probaj da zatvoris najmanji radijator u dnevnom boravku ako ih imas vise.

[Ovu poruku je menjao kepo01 dana 24.12.2017. u 18:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Xigo
Goran Zivkovic
Beograd

Član broj: 81709
Poruke: 36
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet24.12.2017. u 19:11 - pre 77 meseci
Da imam ih dva jedan veliki i jedan manji, to sam hteo ranije da uradim , ali se plasim da ga zatvorim , onda mi ostaje za slobodnu cirkulaciju vode bez termo glava taj veci u dnevnoj sobi, u kupatilu manji radijator i dve cevi u dva WC, da li mislite da nece biti problema za pumpu ili kotao ako ga zatvorim skroz?
 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet24.12.2017. u 19:56 - pre 77 meseci
Nece, zatvori slobodno.
 
Odgovor na temu

HILL
Milan Lazarevic
Beograd

Član broj: 10504
Poruke: 3
131.153.40.*



+1 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet01.01.2018. u 12:34 - pre 76 meseci
Pozdrav svima,

Evo da se i ja oglasim, s obzirom da pune tri godine koristim Kepo kotao (12kW), i mogu reći da uglavnom nije bilo nekih većih problema, mada nije da ih uopšte nije bilo.
Pretpostavljam da je to zato što su to bile prve serije kotlova, sa dosta "dečijih bolesti", poput presostata, tj, njegovog položaja. Posle tri godine, otkazali su mi presostat i grejač.
Za Atilu mogu da dam sve pohvale, osim što se prilično dugo čeka na servis, ali s obzirom da nisu kritične situacije, ni ja ne pritiskam da se sve uradi što pre.
Pretpostavljam da su novi modeli bolji, sa ovim starim nisam nezadovoljan, ali nisam ni prezadovoljan.
Bilo bi lepo kada bi u budućnosti bila opcija zamene staro za novo (uz doplatu, podrazumeva se), da i mi "beta testeri" imamo neki lojalti program.

Na kraju, u celoj priči o grejanju treba se upoznati sa svime i prikupiti relevantne informacije i proračune, i imati na umu da ne postoje univerzalna setovanja
i parametri za grejanje objekta, svaki ima neke svoje specifičnosti.

Pozdrav
Milan
 
Odgovor na temu

HILL
Milan Lazarevic
Beograd

Član broj: 10504
Poruke: 3
131.153.40.*



+1 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet03.01.2018. u 09:05 - pre 76 meseci
Grejač zamenjen u istom danu kada je prijavljen kvar :)
Zamena je izašla 4000din
 
Odgovor na temu

kepo01
Blagojevic Zeljko
Kosjeric

Član broj: 316727
Poruke: 483
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kepo.rs


+62 Profil

icon Re: KEPO - Kotao na pelet03.01.2018. u 13:38 - pre 76 meseci
Kad budete resili da menjate staro za novo, javite se.
Vas kotao je dosta trazen, a vise se ne proizvodi. Odlican je za male kvadrature.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: KEPO - Kotao na pelet
(HARDTOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 732083 | Odgovora: 2084 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.