Ako pumpa, dakle, okreće kad je spojiš na 220V direktno, onda:
1. Moguće je da su se peraja rotora pumpe polomila. Retko, ali, dešava se. Provera: izvadi pumpu iz mašine, spoji na struju, i uz pomoć neke baterijske lampe pogleda šta se dešava. Kad nije ukopčana u struju, probaj da osetiš prstom (ako može) da li su peraja OK.
2. Moguće je da zapravo, kad je u mašini ne dobija napon kad bi trebala. Nešto oko instalacije. Retko, ali nije nemoguće. Provera: proveri unimerom ili glinericom kad je u mašini i kad je program za izbacivanje vode.
U zavisnosti da li mašina ima filter i kakav je
1. Mnogo je verovatnije da je zapušen filter. Provera: izvadi, pogledaj, proveri, očisti.
2. Ili da je neka para (5 din, ili slično) iz nečijeg džepa uletela u kućište rotora pumpe. Provera: izvadi, pogledaj, proveri.
Ako iz mašine odvod ide direktno u zid, i koristiš onaj, takozvani "sifon za veš mašinu", moguće je da se kuglica u tom sifonu zaglavila i ne dozvoljava da voda ističe. Provera: izvadi, pogledaj. Izbaci kuglicu, ionako je nepotrebna.
Pumpa se po samoj svojoj konstrukciji nekad okreće levo, nekad desno. Takvi su to motori. Ali to je nebitno, jer je kućište i peraje tako koncipirano da izbacuje vodu kako god da se okreće. (Ovo je najčeša izvedba, mada je bilo ranije i da se uvek vrti u istom pravcu) Bilo kako bilo, ne možeš da promeniš smer okretanja. Mislim, može teoretski, ali ne i u praksi.
Čudno mi je da centrifuga radi, kad je bubanj pun vode. Obično neće ni centrifuga da krene dok nivo vode ne opadne dovoljno nisko.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji