Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 332670 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju27.11.2016. u 21:40 - pre 89 meseci
Pazi studente, nisam ja zlurad da se radujem tudjoj nesreci, vec upravo naprotiv, raduje me ako primorskoj braci ide dobro, nebitno je sto ja smatram da oni mnogo stosta rade kako ne treba, njihova stvar. Svako radi kako misli da treba, pa kako mu bude... Naslusao sam se ja tih hvalospeva na crnogorskoj televiziji, kako je iz godine u godinu sve bolje i kako se svake godine u odnosu na prethodnu broj turista poveca za ne znam ni ja koliko %. Medjutim, ako pitas ljude otuda, koji ceo zivot zive od turizma, oni kukaju kako je turista svake godine sve manje, kako nekada nisi mogao proci setalistem od turista a sad najnormalnije bicikl vozis tuda uvece i slicne tako neke price. Neko tu laze, ljudi ili televizija, a ja se najiskrenije nadam da lazu ljudi, da bezveze kukaju a ne znaju sta ce sa tolikim parama i da im je iz godine u godinu sve bolje.
Ipak, ja moram i da odam priznanje Crnoj Gori za poneka dostignuca - pre samo deset godina crnogorski turizam je bio komedija totalna - cela Budva po ceo dan nije imala vode ni za popiti a kamo li okupati se. Od tada pa do danas crnogorci su presli dug put od toga da ukapiraju da je voda jedna od osnovnih ljudskih potreba, kao i da je smesno govoriti o kvalititu usluge, kad ni vodu u kupatilu nemas. Sad, kako cujem, svi ugostistelji imaju vodu. Isto tako ce oni ukapirati i za vazduh - ako hoces da ti dolaze turisti zbog problema sa disajnim organima, onda ne moze u to vreme da ti gori pola drzave, a ti da opusteno ladis jaja i cekas danima da padne kisa pa da se pozar sam ugasi.
Nego, kad svi ukapiramo da je vazduh takodje osnovna ljudska potreba bez koje nema turizma, ostaje jos ponesto da se objasni - nesto sam primetio da se vecina tamosnjih ljudi ne bi okupali na plazi ni da im zivot od toga zavisi - oni svi uglavnom ili imaju neki camac, ili se pozajmljuju od kuma/rodjaka/prijatelja i onda se odvezu daleko na otvoreno more pa tamo plivaju. Kazu da u Crnoj Gori kanalizacija nije uradjena kako se to radi u ostalim drzavama koje se bave primorskim turizmom (daleko kilometrima od plaze, na otvoreno more), nego odmah tu, zavrsava se plicak, oznaci se kraj plaze i malo iza je cev koja ispusta fekalije. I onda, kad god krene plima, plivas u fekalijama i u plicaku.
Sve u svemu, Bog jeste darova Crnoj Gori izuzetan turisticki potencijal, ali sve sto su ljudi trebali da urade oni ili nisu uradili, ili su uradili pogresno. Zbog tog Bozijeg dara, crnogorci mogu da nekako da zive i opstaju a da uopste nisu narocito pametni niti da imaju narocitog smisla za ekonomiju.
Dalje, prijatelj advodat koji radi pola vremena u Srbiji, a pola u Crnoj Gori, kaze da je u Srbiji 20% ekonomije korupcija a samo 80% iole zdrava ekonomija, sto je u skladu i sa mojim zapazanjima. Medjutim, iznenadjuje njegovo zapazanje vezano za Crnu Goru - kaze da je tamo 80% korupcija, a samo 20% zdrava ekonomija. Reci nam neka svoja zapazanja - da li tamo zakon vazi za sve, ili samo za boraniju? Da li tamo mogu doci naprimer ja, licitirati za neku plazu kod morskog dobra i poslovati pod potpuno istim uslovima kao kakav polukriminalni lokalac? Da li i ja mogu da posadim lezaljke i suncobrane kako mi volja zanemarujuci propise, ili bih ja morao da ostavljam veliki deo plaze za one koji donesu svoje peskire i suncobrane, kao sto je propisano? Da li ja mogu uvece da odvrnem muziku da tresti pola grada, ili bih ja morao da postujem pravila o vremenu i decibelima? da li bih ja morao izdavati fiskalne racune za hranu i pice i ispuniti jos 100 uslova da bi ih uopste mogao prodavati, ili samo uzimam evre i ne vracam kusur niti dajem ikakav racun, kao sto rade lokalni? Da li bih ja mogao zaposliti strance bez radne dozvole, ili bih naisao na zid birokratije pri pokusaju da prikupim sve sto je propisano?
Dugo sam se uzdrzavao da ti ovo sve ne saspem u ekran, a sve vreme se pitajuci sta koji moj idealizujes Crnu Goru, koja je po gotovo svemu i crnja i gora od Srbije, a obe zajedno su medju najgorim drzavama u Evropi? Mozes kako hoces, ali smatram da je u tvojem interesu da se malo trgnes iz snova o idealnom svetu koji gradis oko sebe i da ukapiras u kakvom djubristu ustvari zivis. A ne zivimo ni mi koji citamo u nista boljem.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju27.11.2016. u 21:56 - pre 89 meseci
Nego, ja imam utisak da ljudi iz vlasti dosta koriste ES kao izvor ideja, pa je po svemu sudeci tako i sa ovom temom, Evo sta sam novo zapazio za ovih par meseci od kad je tema aktivna:
- Od nove godine ce pojedinim prekrsiocima biti oduzimani automobili, isto kao u Belorusiji
- Drzava nasla nacin da sacuva proizvodnu firmu od sigurne propasti (FAP), sto Belorusija non stop radi
- Srusice se neke ulice i na njihovom mestu izgraditi lepi siroki bulevari, bas kako se to redovno radi u Belorusiji
...

Slucajnost ili ne, ko zna... mozda neko bas u ovom trenutku radi na iznalazenju nacina za desetkovanje sitnog kriminala po ugledu na Belorusiju, ili naprimer na dovodjenju izvoza i na istok i na zapad na neki nivo koji ima Belorusija... ili na svodjenju procenta nezaposlenosti na neku vrlo malu vrednost. Mozda ce Srbija tokom narednih godina iznaci nacina da preslika na Srbiju sve ono sto je pozitivno u Belorusiji.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju27.11.2016. u 22:19 - pre 89 meseci
Ako nekog zanima zasto se Crna gora odvojila od Srbije, moze samo da procita sta Darko pise i sve ce mu biti jasno.

Mora da ti je tesko progutati tu knedlu Darko, em sto su se odvojili em im mnogo bolje ide bez Srbije. Nemoj samo da pises o tvojoj tzv kurcobolji, jer da je tako ne bi pisao kilometarske postove o Crnoj Gori i kako je "ustvari" tamo iz tvoje ekspertske perspektive.
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju27.11.2016. u 22:41 - pre 89 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Mozda ce Srbija tokom narednih godina iznaci nacina da preslika na Srbiju sve ono sto je pozitivno u Belorusiji.



Jadna vam majka ako vam preslikaju Bjelorusiju. No, nije ni neko čudo, vazda ste radili naopako, time ćete samo nastaviti tradiciju.


P.S. Darko, ajde podijeli onaj svoj nabacani komentar u nekoliko zasebnih cjelina koje imaju smisao. Onako kako si ga složio ne vjerujem da će se neko prihvatiti otpetljavanja i odgovaranja. Ja ti sigurno neću odgovarati.
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju27.11.2016. u 22:58 - pre 89 meseci
Citat:
DaliborP:
Ako nekog zanima zasto se Crna gora odvojila od Srbije, moze samo da procita sta Darko pise i sve ce mu biti jasno.

Mora da ti je tesko progutati tu knedlu Darko, em sto su se odvojili em im mnogo bolje ide bez Srbije. Nemoj samo da pises o tvojoj tzv kurcobolji, jer da je tako ne bi pisao kilometarske postove o Crnoj Gori i kako je "ustvari" tamo iz tvoje ekspertske perspektive.



Možda je Darko ljut na nas, vjerujem da je došao u Crnu Goru na još jedno njegovo ekspertsko putovanje nošen mišlju da su mu ovo rane 90-te i da će ljetovati za 100 evra sa porodicom i svastikom pride. Mislio jadan ovo mu je sindikalni turizam u Petrovcu ili Buljaricama. Vidjeo što je vidjeo i pošao nazad kao popišan. Sad ođe mrči što mu nema sindikalnih odmarališta.

[Ovu poruku je menjao student_apsolvent dana 28.11.2016. u 03:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju28.11.2016. u 07:53 - pre 89 meseci
Citat:
DaliborP:
Mora da ti je tesko progutati tu knedlu Darko, em sto su se odvojili em im mnogo bolje ide bez Srbije. Nemoj samo da pises o tvojoj tzv kurcobolji...

Prvo, nije kurcobolja, nego se iskreno radujem ako je ti ljudi zive lakse i bolje nego ranije. Drugo, sve to treba razmatrati u svetlu cinjenice da verovatno onda i stanovnistvo Srbije zivi isto toliko bolje nego dok smo bili u zajednici sa Crnom Gorom i onda dalje izvlaciti zakljucke da se u manjim drzavama zivi bolje nego u vecim, pa Crnu Goru podeliti na 2 dela, a Srbiju na 6.
Bice ipak da je privid boljeg zivota nastao vise zbog trosenja kredita koji ce tek doci na naplatu. A gde ces prijateljskiji savet jednoj drzavi nego da kad se vec zaduzuje to ne protera kroz zadnjicu, nego potrosi na najvazniju infrastrukturu (vatrogasci, vodovod, kanalizacija i slicno)?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju28.11.2016. u 08:39 - pre 89 meseci
Citat:
student_apsolvent:
Vidjeo što je vidjeo i pošao nazad kao popišan.

Da sam usao u vodu ovo "kao" bi u recenici bilo sasvim suvisno.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju28.11.2016. u 09:47 - pre 89 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:Bice ipak da je privid boljeg zivota nastao vise zbog trosenja kredita koji ce tek doci na naplatu. A gde ces prijateljskiji savet jednoj drzavi nego da kad se vec zaduzuje to ne protera kroz zadnjicu, nego potrosi na najvazniju infrastrukturu (vatrogasci, vodovod, kanalizacija i slicno)?

Zbog toga se i Crna Gora odvojila od Srbije, sto je uvek neko iz Srbije uzimao za pravo da objasnjava crnogorcima kako treba da zive. Ti si skolski primer tog razmisljanja.

Prvo nam objasnjavas da su svi Crnogorci ustvari Srbi, sad nam pricas kako im ekonomija stoji i na kraju sta bi ustvari trebalo da rade da im bude bolje.

Citat:
Drugo, sve to treba razmatrati u svetlu cinjenice da verovatno onda i stanovnistvo Srbije zivi isto toliko bolje nego dok smo bili u zajednici sa Crnom Gorom i onda dalje izvlaciti zakljucke da se u manjim drzavama zivi bolje nego u vecim, pa Crnu Goru podeliti na 2 dela, a Srbiju na 6.

Ovo je neprijatno citati koliko je glupo. Bednijeg izgovora jos nisam cuo. Bas te puca ljubomora.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju28.11.2016. u 09:54 - pre 89 meseci
Da, stvarno je neprimereno da neko iz Srbije govori kako Crnogorci treba da žive, kao da oni to ne znaju sami.
Ali je sasvim prihvatljivo da neko iz Irske, Nemačke ili Holandije nama u Srbiji priča kako mi treba da živimo i šta da radimo. Mi valjda ne znamo sami.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju28.11.2016. u 10:07 - pre 89 meseci
Vidis, to mi nikada nije bilo jasno - u Srbiji su Crnogorci prihvaceni kao rod najrodjeniji i ma kako da se ponasaju, niko ih ne dira. U Crnoj gori, Srbi su tretirani kao da ne kazem neprijatelji ali nekakva smetnja i teret, cak i kad dodju da tamo ostave svoje pare. Evo i sada, kad ja dobronamerno sugerisem da treba opremiti vatrogasce i napraviti kanalizaciju da ide daleko od obale, kako se turisti ne bi gusili u dimu i plivali po fekalijama, ekipa je u fazonu "sta ti nama govoris, mi bas volimo tako, ko ih hebe, nek se podave". Ono sto sam pre rekao, ostajem pri tome, ja ne vidim razliku izmedju srpskog i crnogorskog naroda i to mi daje odredjenu slobodu da ako sam vec opleo po manama Srbije pomalo usput opletem i po manama Crne Gore.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju28.11.2016. u 10:11 - pre 89 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Vidis, to mi nikada nije bilo jasno - u Srbiji su Crnogorci prihvaceni kao rod najrodjeniji i ma kako da se ponasaju, niko ih ne dira. U Crnoj gori, Srbi su tretirani kao da ne kazem neprijatelji ali nekakva smetnja i teret, cak i kad dodju da tamo ostave svoje pare.

To uopste nije tacno - obicna laz vrlo vesto gurana kroz medije da bi se stvorila ta atmosfera o kojoj ti pricas. Osim par incidenata, odnosi su sasvim normalni.
Citat:
Evo i sada, kad ja dobronamerno sugerisem da treba opremiti vatrogasce i napraviti kanalizaciju da ide daleko od obale, kako se turisti ne bi gusili u dimu i plivali po fekalijama, ekipa je u fazonu "sta ti nama govoris, mi bas volimo tako, ko ih hebe, nek se podave".

Ajde ne foliraj se Darko... Svima je jasno odakle dolazi ova tvoja prica. Ne mozes da podneses sto su se odvojili od Srbije, kao i gomila drugih, niti prvi niti poslednji.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju28.11.2016. u 11:05 - pre 89 meseci
Ti Dalibore imas pravo na svoje misljenje, a to sto ono veze sa realnoscu nema to je posebna prica. Ja sam izrazito tolerantan po pitanju pravljenja nezavisnih drzava, bez obzira sto ne pridajem znacaj plemenskim podelama. Pojednostavljeno, to znaci da je sasvim legitimno i da se dva rodjena brata, ili otac i sin, razidju iz jedne kuce i pocnu da zive odvojeno ako makar jedan od njih smatra da je tako bolje. Oni bi trebalo da se razidju u miru i rodbinskoj ljubavi, bas onako kako su se Srbija i Crna Gora razisle. Svakoj mesnoj zajednici bih ja priznao nezavisnost ako je zeli, da ne pominjemo opstine, gradove i pokrajine. Ti dakle tumacis da moje kritikovanje Crne Gore potice od toga sto se Crna Gora razdvojila od Srbije, ali onda ostajes duzan jos jedno tumacenje - zasto ja kritikujem Srbiju, zato sto se odvojila od Crne gore ili, ..., ili mozda zato sto u obe drzave najosnovnije stvari zaista nisu kako treba.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju28.11.2016. u 11:27 - pre 89 meseci
Sto bi ti rekao, kritikujes Crnu Gore jer ne vidis razliku izmedju srpskog i crnogorskog naroda, pa ti to daje "slobodu" da im objasnjavas sta treba da rade. Pa zato su se i odvojili, zbog te tvoje slobode.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju28.11.2016. u 11:52 - pre 89 meseci
OK onda, mozemo konstatovati da smo saglasni. Isto tako Beograd moze slobodno sutra da se odvoji od ostatka Srbije, nemam nista protiv.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju28.11.2016. u 11:54 - pre 89 meseci
Ne, mozemo konstatovati samo da ti smeta sto Crnoj Gori ide bolje. Jer kako drugacije objasniti tvoje postove na tu temu.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+592 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju28.11.2016. u 12:56 - pre 89 meseci
Šta joj to ide bolje? Ako su evroatlanske integracije merilo uspeha neke zemlje, onda da. Ovako ne bih rekao da Crnogorci žive mnogo bolje od nas.

Student, kako živiš?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju28.11.2016. u 13:17 - pre 89 meseci
Citat:
DaliborP:
Ne, mozemo konstatovati samo da ti smeta sto Crnoj Gori ide bolje. Jer kako drugacije objasniti tvoje postove na tu temu.

Ok, onda nista nemozemo konstatovati a ti nastavi da iznalazis neku nepostojecu mrznju prema Crnoj gori, ja o tome nemam sta da priacam. Cak naprotiv, meni je Crna Gora isto sto i Srbija i Rusija. Ajd da si rekao da mi smeta sto Milu ide bolje nego meni, oko toga bih se mogli sloziti, covek je stekao toliko bogatstvo koliko ne moze steci 16 generacija predaka i potomaka prosecnog Srbina/Crnogorca. Ljudi smo, nesavrsena bica, ko ne bi osecao makar malo ljubomore prema takvim uspesima?

@dusanboss
Za sada samo atlanske, bez evro. Nije izvesno kada ce Crna Gora postati clanica EU niti da li ce uopste ikada. Evo naprimer Turska je u NATO vec 64 godine, pa jos uvek nije usla u EU i verovatno nece nikad. Ne znam zasto student pridaje znacaj atlanskim integracijama - te atlanske integracije generalno nemaju nikakvu uzrocno posledicnu vezu sa kvalitetom zivota, ima dosta primera drzava koje nisu u NATO u kojima se zivi prilicno dobro, kao i onih koje jesu pa se zivi prilicno lose.

Nego, u kom gradu vas dvojica studirate kad se poznajete?


[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 28.11.2016. u 14:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju28.11.2016. u 13:30 - pre 89 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:Cak naprotiv, meni je Crna Gora isto sto i Srbija i Rusija.

Sve zavisi koliko votke mozes da popijes, onda ti moze biti isto sto i Trinidad i Tobago.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2282 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju28.11.2016. u 14:04 - pre 89 meseci
Verovatno je tako, ti to sigurno znas bolje.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju28.11.2016. u 14:09 - pre 89 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Verovatno je tako, ti to sigurno znas bolje.

Naravno, ja kad popijem svakakve gluposti mi padaju na pamet, alkohol menja stanje svesti pa hoce covek da lupi glupost.

Medjutim ako neko trezan tako nesto izjavi, problem je onda dosta veci.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 332670 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.