Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 334971 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju14.11.2016. u 23:32 - pre 90 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
student_apsolvent:
P.S. nijesi objasnio kako si postao brat sa Rusima?

Kako kako? Pa jednostavno, jednog dana jedan brat rekao drugom nesto kao:
"Brat, nas tut tak mnogo, jede ne dostaticno, davaj ti s polovini liudi poidi uz Dunav a ja s drugoi polovini liudi uz Dnepar poprobat tam naiti dobroiu zemliu".


Tom logikom si brat i sa Hrvatima, Slovencima, Česima, Slovacima, Poljacima, a koliko se sjećam nijesi baš "bratski" govorio o Hrvatima, Slovencima, Poljacima.
Opet, sa druge strane još čudnije sva tvoja "braća" ne žele više ni slučajno da se druže, od bratstvu da pomišljamo, sa tim jednim tvojim "bratom", u kojeg se kuneš.
Imate neki problem u familijarnim odnosima?? Ili je što god drugo u pitanju??

 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju14.11.2016. u 23:40 - pre 90 meseci
Da, Hrvati su naravno takodje Srbi i obrnuto. U nekom trenutku su upali u lose drustvo i okrenuli se protiv familije. Verovatno znas da je pravoslavna crkva vekovima negirala mogucnost da neko bude Srbin i katolik u isto vreme, pa su sebi morali izmisliti drugaciji naziv. Pa eto, ni vi braca Srbi u Crnoj Gori necete da se druzite sa familijom niti da govorite zajednickim jezikom nego izmisljate svoj koji samo manji deo populacije zna da govori i nasilno ga proglasavate za sluzbeni, bez obzira sto veci procenat stanovnistva govori srpskim jezikom. Nece proci ni 100 godina, a tamosnje stanovnistvo ce trvrditi da njihovi preci nemaju nikakve veze sa Srbima i Srpskim jezikom, nego ce sebe deklarisati narodima bliskim Holandjanima i Dancima. Sve to naravno uz pogresnu pretpostavku da ce u medjuvremenu Crna Gora postati clanica EU, sto niko od diskutanata nece doziveti.
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju14.11.2016. u 23:44 - pre 90 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
student_apsolvent:
klasišne putarine kao u Srbiji, da neupućeni ne pomisle da si plaćao klasičnu putarinu.

Klasicna ili ne klasicna, iz novcanika odose klasicni evri.

Citat:
Pošao si iz zabiti u zabit, a žališ se na kvalitet puta?

Veoma interesantno je kad neko ko se deklarise da je iz Crne gore proglasi neke gradove zabitima. Cisto da se zna, Zajecar i Vidin su dva pogranicna grada sa preko 60.000 stanovnika svaki. Po toj logici, sve sem Podgorice je cista zabit, eventualno ne znam za Niksic koji ima 70.000 stanovnika. Ostalo tipa Budva, Pljevlja, Ulcinj, Bar, Berane, Bijelo Polje, nemaju ni za pola zabiti!


Ne gleda se broj stanovnika, no položaj, lokacija, komercijalni značaj nekog grada / mjesta.

Zlatibor je mani od Zaječara, no je mnogo značajniji te je stoga i mnogo bolje povezan.

Ne možeš ti poredi Kotor ili Herceg Novi ili Tivat po značaju za Crnu Goru sa bilo kojim gradom na sjeveru. Čak je i jedno Bećiči ili Rafajlovići koji su pdjelovi Budve, nekakvo prijedgrađe Budve, po značaju su mnogo važniji od Bijelog Polja i stoga je normalno da dobiju dobre puteve, a da Rožaje dobije makadam.
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju14.11.2016. u 23:53 - pre 90 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Da, Hrvati su naravno takodje Srbi i obrnuto. U nekom trenutku su upali u lose drustvo i okrenuli se protiv familije. Pa eto, ni vi braca Srbi u Crnoj Gori necete da se druzite sa familijom niti da govorite zajednickim jezikom nego izmisljate svoj koji samo manji deo populacije zna da govori i nasilno ga proglasavate za sluzbeni, bez obzira sto veci procenat stanovnistva govori srpskim jezikom. Nece proci ni 100 godina, a tamosnje stanovnistvo ce trvrditi da njihovi preci nemaju nikakve veze sa Srbima i Srpskim jezikom, nego ce sebe deklarisati narodima bliskim Holandjanima i Dancima. Sve to naravno uz pogresnu pretpostavku da ce u medjuvremenu Crna Gora postati clanica EU, sto niko od diskutanata nece doziveti.



Moj ti je savjet da uzmeš časove iz istorije i sociologije, da ti neko objasni što je narod, što nacija, što je država, što je državnost, što je sližbeni jezik i još mnogo toga što očigledno ne razumiješ.

Čisto informativno:

Srbija i Crna Gora su:

zasebne države, sesebne nacije, sa zasebnim službenim jezicima.

Isto je tako i sa Hrvatskom,

isto i sa Slovenijom.


 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju15.11.2016. u 00:45 - pre 90 meseci
Ne mozes porediti Crnu Goru sa Srbijom i Hrvatskom - u Srbiji i Hrvatskoj je sluzbeni jezik onaj kojim najveci procenat stanovnistva govori. Crna gora je izuzetak jer je sluzbeni jezik nije onaj kojim govori najveci procenat stanovnistva (Srpski) vec onaj kojim govori znatno manje ljudi (Crnogorski). Ja ne znam nijedan drugi primer drzave gde jezik kojim govori najveci procenat stanovnistva nije sluzbeni. U Belorusiji je sluzbeni jezik Ruski jer njim govori vecina stanovnistva. Crna gora je primer kulturno/jezicke diktature.
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju17.11.2016. u 18:49 - pre 90 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Ne mozes porediti Crnu Goru sa Srbijom i Hrvatskom - u Srbiji i Hrvatskoj je sluzbeni jezik onaj kojim najveci procenat stanovnistva govori. Crna gora je izuzetak jer je sluzbeni jezik nije onaj kojim govori najveci procenat stanovnistva (Srpski) vec onaj kojim govori znatno manje ljudi (Crnogorski). Ja ne znam nijedan drugi primer drzave gde jezik kojim govori najveci procenat stanovnistva nije sluzbeni. U Belorusiji je sluzbeni jezik Ruski jer njim govori vecina stanovnistva. Crna gora je primer kulturno/jezicke diktature.


Koja glupost. Sada bi na osnovu te price hteo da CG bude deo Srbije ili satelit iste.

CG je samostalna drzava, znam da se u Srbiji to tesko trpi, ali bolje da se Darko naviknest posto je to stalno stanje stvari.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju17.11.2016. u 18:59 - pre 90 meseci
Ne znam gde sam ja to doveo u pitanje, ali da me jos neko pogresno ne shvati da preciziram - CG je samostalna drzava koja sprovodi kulturno-jezicku diktaturu prema sopstvenom stanovnistvu. Crna gora je izuzetak medju samostalnim drzavama jer sluzbeni jezik nije onaj kojim govori najveci procenat stanovnistva (Srpski) vec onaj kojim govori znatno manje ljudi (Crnogorski). Ja ne znam nijedan drugi primer samostalne drzave gde jezik kojim govori najveci procenat stanovnistva nije sluzbeni.
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju17.11.2016. u 23:07 - pre 90 meseci
U Crnoj Gori ljudi govore crnogorski, ne srpski.

Ne mora se biti mnogo pametan da bi se to utvrdilo. Postoje nekakvi likovi koji tvrde da govore srpskim jezikom, no to je njihov problem.

A ti Nedeljkoviću, kako voliš da putuješ. spusti se do Crne Gore i uvjeri se da li govoriš istim jezikom sa nama Crnogorcima. Možemo se mi razumjeti no su nam jezici različiti, jesu slični, no nijesu isti. Isto ćeš doživjetu ili uvidjeti pođeš li u Hrvatsku.

Možeš ti svojatati sve jezike na prostoru bivše Jugoslavije i tvrditi da svi govore srpski, međutim, nije to zdravo.
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju18.11.2016. u 00:09 - pre 90 meseci


Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju18.11.2016. u 00:15 - pre 90 meseci
Taman posla da ja nekom nesto svojatam - svako svoj jezik neka naziva kako hoce, sto se mene tice, ti svoj jezik slobodno nazivaj pljevaljskim, budvanskim ili mojkovackim ako hoces.
Medjutim, studente, ti pokazujes zabrinjavajucu kolicinu neznanja za nekog ko se deklarise kao Crnogorac - poslednji popis u CG je izvrsen aprila meseca 2010. godine i po zvanicnim rezultatima srpskim jezikom govori 43,88% stanovnistva, a crnogorskim samo 36,97%. Ja mogu donekle da razumem Hrvatsku koja manjinama ogranicava prava koriscenja jezika i pisma, ali kao sto sam rekao, Crna Gora je najverovatnije jedinstven primer drzave (ssi: NEZAVISNE DRZAVE) u svetu, koja jezik svog vecinskog stanovnistva nije izabrala za sluzbeni jezik. Ja ne znam kakvo je to moderno evropsko pravo i demokratija gde sopstveno stanovnistvo diskriminises da moraju pod stare dane da uce novi jezik kojim nikad nisu govorili i koji je pitanje da li pravilno razumeju. Ja kao turista u Crnoj Gori nisam primetio da igde imate ijednu dvojezicnu tablu na srpskom i crnogorskom sa nazivom ulice/grada/drzave, vidje li ih ti idje? Imaju li drzavljani Crne Gore koji govore srpskim jezikom prevodioce u drzavnim institucijama? I tako dalje, da ne sirimo diskusiju u offtopic, prilicno je jasno da CG krsi sopstveni ustav diskriminisuci sopstveno stanovnistvo.

 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju21.11.2016. u 12:17 - pre 90 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Taman posla da ja nekom nesto svojatam - svako svoj jezik neka naziva kako hoce, sto se mene tice, ti svoj jezik slobodno nazivaj pljevaljskim, budvanskim ili mojkovackim ako hoces.
Medjutim, studente, ti pokazujes zabrinjavajucu kolicinu neznanja za nekog ko se deklarise kao Crnogorac - poslednji popis u CG je izvrsen aprila meseca 2010. godine i po zvanicnim rezultatima srpskim jezikom govori 43,88% stanovnistva, a crnogorskim samo 36,97%. Ja mogu donekle da razumem Hrvatsku koja manjinama ogranicava prava koriscenja jezika i pisma, ali kao sto sam rekao, Crna Gora je najverovatnije jedinstven primer drzave (ssi: NEZAVISNE DRZAVE) u svetu, koja jezik svog vecinskog stanovnistva nije izabrala za sluzbeni jezik. Ja ne znam kakvo je to moderno evropsko pravo i demokratija gde sopstveno stanovnistvo diskriminises da moraju pod stare dane da uce novi jezik kojim nikad nisu govorili i koji je pitanje da li pravilno razumeju. Ja kao turista u Crnoj Gori nisam primetio da igde imate ijednu dvojezicnu tablu na srpskom i crnogorskom sa nazivom ulice/grada/drzave, vidje li ih ti idje? Imaju li drzavljani Crne Gore koji govore srpskim jezikom prevodioce u drzavnim institucijama? I tako dalje, da ne sirimo diskusiju u offtopic, prilicno je jasno da CG krsi sopstveni ustav diskriminisuci sopstveno stanovnistvo.



Ako od sefova nisi dobio update - CG ide 100% u NATO, tako da mozes da zavrsis sa tom pricom.
 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju21.11.2016. u 12:29 - pre 90 meseci
Crnogorski, bošnjački, hrvatski jezik postoji koliko postoji američki, kanadski, australijski....?
Poenta je što se na Balkanu svaka različitost potencira za rad razdora i one stare, zavadi pa vladaj!
Na žalost, narod ovog podneblja rezonuje srcem a ne glavom pa smo zato tu gde jesmo!
Što se tiče ulaska C.Gore u NATO, to još nije gotovo, sve je još moguće.
Prvo treba skočiti pa onda reći hop.
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju21.11.2016. u 13:09 - pre 90 meseci
Citat:
perkom: Crnogorski, bošnjački, hrvatski jezik postoji koliko postoji američki, kanadski, australijski....?
Poenta je što se na Balkanu svaka različitost potencira za rad razdora i one stare, zavadi pa vladaj!
Na žalost, narod ovog podneblja rezonuje srcem a ne glavom pa smo zato tu gde jesmo!
Što se tiče ulaska C.Gore u NATO, to još nije gotovo, sve je još moguće.
Prvo treba skočiti pa onda reći hop.


Hop je vec proslo.
 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju21.11.2016. u 13:12 - pre 90 meseci
Citat:
ssi: Hop je vec proslo.

Ti nisi adresa za bilo kakvu ozbiljnu prepisku!
Znači, batali besmislene komentare. Ništa nije gotovo dok ne bude gotovo a nije gotovo!
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju21.11.2016. u 14:06 - pre 90 meseci
Citat:
perkom: Ti nisi adresa za bilo kakvu ozbiljnu prepisku!
Znači, batali besmislene komentare. Ništa nije gotovo dok ne bude gotovo a nije gotovo!


Naravno da jeste. Prati malo desavanja.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju21.11.2016. u 14:07 - pre 90 meseci
Citat:
perkom:
Crnogorski, bošnjački, hrvatski jezik postoji koliko postoji američki, kanadski, australijski....?


Ne bih se baš složio. Ove države nemaju problem da priznaju da govore Engleski jezik. A i ne bi trebalio da ga imaju jer su njihove države nastale mnogo posle Engleske i pod njenim blagoslovom što se baš ne može reći za Hrvatsku u odnosu na Srbiju.

Verujem da bi i ti imao problem da kažeš da govoriš Hrvatski jezik. Obe države su nastale u približno istom vremenu tako da se ne može reći da se u jednoj govori jezik ove druge. Suština jeste da su ta dva jezika u i varijacije istog, samo problem nastaje oko toga kako ga nazvati?

 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju22.11.2016. u 01:02 - pre 90 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Taman posla da ja nekom nesto svojatam - svako svoj jezik neka naziva kako hoce, sto se mene tice, ti svoj jezik slobodno nazivaj pljevaljskim, budvanskim ili mojkovackim ako hoces.
Medjutim, studente, ti pokazujes zabrinjavajucu kolicinu neznanja za nekog ko se deklarise kao Crnogorac - poslednji popis u CG je izvrsen aprila meseca 2010. godine i po zvanicnim rezultatima srpskim jezikom govori 43,88% stanovnistva, a crnogorskim samo 36,97%. Ja mogu donekle da razumem Hrvatsku koja manjinama ogranicava prava koriscenja jezika i pisma, ali kao sto sam rekao, Crna Gora je najverovatnije jedinstven primer drzave (ssi: NEZAVISNE DRZAVE) u svetu, koja jezik svog vecinskog stanovnistva nije izabrala za sluzbeni jezik. Ja ne znam kakvo je to moderno evropsko pravo i demokratija gde sopstveno stanovnistvo diskriminises da moraju pod stare dane da uce novi jezik kojim nikad nisu govorili i koji je pitanje da li pravilno razumeju. Ja kao turista u Crnoj Gori nisam primetio da igde imate ijednu dvojezicnu tablu na srpskom i crnogorskom sa nazivom ulice/grada/drzave, vidje li ih ti idje? Imaju li drzavljani Crne Gore koji govore srpskim jezikom prevodioce u drzavnim institucijama? I tako dalje, da ne sirimo diskusiju u offtopic, prilicno je jasno da CG krsi sopstveni ustav diskriminisuci sopstveno stanovnistvo.



U Crnoj Gori ljudi većinom govore crnogorskim jezikom, jedan manji dio svoj jezik naziva srpskim no to je njihovo pravo. Kako je do 2010 suviše kratak period za odvikavanje od ustaljenog naziva "srpski jezik", trebamo sačekati sljedeći popis 2020 godine.


P.S. zbog velikosrpskog hegemonizma i apsolutno pogijrešne logike ostaće te na kraju na novo Beogradskog pašaluka. Iz tih razloga Crna Gora je izabrala ulazak u NATO, da bi mogla ostati cjelovita. Došadašnja praksa pokazuje da je odvajanje od Srbije i osamostaljenje bila ispravna odluka. Mi dajemo luke za pristup NATO brodova, a dobijamo maksimalnu zaštitu.

Znaš li zašto je Obama posjetio Grcku?

Da prenese poruku Ciprasu da treba prekinuti dopuštanje Ruskim vojnim brodovima da pristaju u grcke luke.
 
Odgovor na temu

payge

Član broj: 25165
Poruke: 26



+1012 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju22.11.2016. u 12:02 - pre 90 meseci
Da da, bas su se isprepadali, te mu od silnog straha napravise ovaj svecani docek:






a za ruski vojni brod, crveni tepih:

 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju23.11.2016. u 06:36 - pre 90 meseci
Citat:
dusanboss:
Verujem da bi i ti imao problem da kažeš da govoriš Hrvatski jezik. Obe države su nastale u približno istom vremenu tako da se ne može reći da se u jednoj govori jezik ove druge. Suština jeste da su ta dva jezika u i varijacije istog, samo problem nastaje oko toga kako ga nazvati?

Ova dvojica su za manje od minut dosli do resenja tog problema:
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju23.11.2016. u 18:29 - pre 90 meseci
Citat:
student_apsolvent:


P.S. zbog velikosrpskog hegemonizma i apsolutno pogijrešne logike ostaće te na kraju na novo Beogradskog pašaluka. Iz tih razloga Crna Gora je izabrala ulazak u NATO, da bi mogla ostati cjelovita. Došadašnja praksa pokazuje da je odvajanje od Srbije i osamostaljenje bila ispravna odluka. Mi dajemo luke za pristup NATO brodova, a dobijamo maksimalnu zaštitu.



U pravu je student. Beograd smatra da ima neko bogom dano pravo da jaše ostatak Jugoslavie, narode i narodnosti u njoj. To je činjenica i malo mi je smešno kad ljudi pričaju o tome kako je Tito vukao sve za Sloveniju i Hrvatsku. Vrh te sebičnosti i smoživosti Beograda bio je kad su hteli da skijški komitet iz Slovenije premeste u BG. :)

Ništa lično protiv Beogradjana nemam već se ne slažem sa načinom vodjenja i "ravnomerim" razvojem zemlje u zadnjih XX godina.

Imam osećaj da bi i njive iz Vojvodine odneli u Bg i poslagali na spratove kako bi je tamo obradjivali. Nemaju potrebe. I ovako kotrolišu veliku većinu obradivog zemljišta.

Ko su ti ljudi koji uspevaju da izlicitiraju državnu zemlju, koji su pokupovali manja gazdinstava, koji uspevaju da uzmu subvencije i ako su one namenjene samo manjim gazdinstvima.

Ljudi koji su pljačkaškoj privatizaciji zaplenili imovinu zemljoradničkih zadruga. Za koje zakon nije isti kao za nas ostale već je maksimalno fleksibilan i primenjiv u skladu sa njihovim potrebama.

Ko su ti ljudi koji ne moraju da prijave radnike i mogu da ih drže po 18 sati na poslu pri tom je očigledno da ih eksploatišu, a ovi jadni čak srećni zbog tog posla i jedan drugom nož u ledja zabijaju jer bi u protivnom bili gladni? Ne znam ni da li znaju šta reč sidikat znači.

Gde je ta država koje bi trebala da zaštiti svoje gradjane? Jel to država za koju sutra treba da ginem u nekom totalno neopravdanom i namerno izazvanom ratu zarad bogaćenja i političke moći pojedinaca?
Neka hvala. Ima dosta onih koji nasedaju na taj na silu uguran nacionalizam i lažni patriotizam pritom i neshvatajući da radi totalno suprotnu stvari od onih koje im se srviraju.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 334971 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.