Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 334806 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju14.11.2016. u 16:44 - pre 90 meseci
Prve koje mi padaju na pamet - ako si mislio na militantne pokrete:

https://en.wikipedia.org/wiki/Irish_Republican_Army

https://en.wikipedia.org/wiki/ETA_(separatist_group)

https://en.wikipedia.org/wiki/...al_Liberation_Front_of_Corsica


Ima ih i ne-militantnih, svaka zemlja ima neke nazovi separatiste ili delove zemlje koji bi kao svoju nezavisnost, ali je ne ostvaruju zbog sopstvene nemogucnosti da zive samostalno ili zato sto im se ne dopusta nezavisnost, i u NL smatraju da je pola Belgije prakticno kao Holandska Republika Srpska, dok sever NL - Frisland - kao satro hoce da se odcepi...
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju14.11.2016. u 20:56 - pre 90 meseci
Nisam mislio na teritorije tipa Vojvodine, Sandzaka i Republike Srpske, gde ima pokreta koji zele nezavisnost, vec na one kojima barem jedna drzava priznaje nezavisnost ili su barem blizu da se to tokom narednih par godina desi.

Citat:
dusanboss:
Nema, samo što je ona ne definisana Ruska teritorija.

Interesantno je znati da je inicijativa za formiranje saveza Rusije i Belorusije potekla od - Belorusije! Takodje je interesantno da je takvih ideja bilo i ranije i nisu realizovane zbog - odbijanja Rusije! Kazahstan vec preko 20 godina pokusava da se pripoji Rusiji, ali Rusija nikako da pristane. Dalje, Ukrajina pre desetak godina, kada je Viktor Janukovic dosao na vlast i on i njegov protivkandidat su bili za pripajanje, ali isto Rusija nije pokazala neko interesovanje. Nas predsednik je isto pominjao takvu ideju pre desetak godina, ali ona nikada nije prihvacena sa ruske strane. A bila je jos jedna inicijativa od strane Jugoslavije pre 20-ak godina i isto je odbijena od strane Rusije. Imam utisak da bi se Moldavija vrlo rado postala Ruska teritorija kad bi je Rusija htela. Tako da nije toliko lako postati ruska teritorija koliko se misli, niti toliko lose
Samo ako si pod uticajem zapadne propagande imas utisak da Rusija ima teznju da prosiruje teritoriju okupacijom okolnih drzava, dok u realnosti i kad neko zeli da postane ruska teritorija ima da "rodi mecku" da to i ostvari
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju14.11.2016. u 21:27 - pre 90 meseci
@Darko

Zaboravio si da na listu dodaš i Bugarsku, koja je mislim još za vreme postojanja Varšavskog pakta i sev-a želela da se priključi tadašnjem SSSR-u, ali su ih u Moskvi odbili. Inače, natofili ne mogu nikako da shvate ovo što pišeš, jer oni Rusiju ne posmatraju racionalno. S druge strane, Rusi su se raspadom istočnog bloka u stvari ratosiljali bede, jer su ekonomski imali omču oko vrata, a to se naročito jasno vidi na primeru Ukrajine i još nekih zemalja.

Sam Putin je nedavno u jednom intervjuu rekao, kao odgovor na pitanje o Ruskim teritorijalnim aspiracijama:

Citat:

Govoreći o širenju zone uticaja, Putin je rekao da Moskva nema potrebe za tim.

"Trebalo mi je devet sati leta od Vladivostoka do Moskve. To je nešto manje nego od Moskve do Njujorka, preko cele Zapadne Evrope i Atlantskog okeana. Zar stvarno mislite da mi imamo potrebu da širimo nešto?", zapitao je Putin.

http://www.tanjug.rs/full-view.aspx?izb=269166
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju14.11.2016. u 21:33 - pre 90 meseci
Citat:
Bradzorf012:  a to se naročito jasno vidi na primeru Ukrajine i još nekih zemalja.

Sam Putin je nedavno u jednom intervjuu rekao, kao odgovor na pitanje o Ruskim teritorijalnim aspiracijama:


Misliš na Ukrajinu koju su Rusi okupirali kao posljedicu nemanja teritorijalnih aspiracija o kojima je vođa govorio u intervjuu??


Ako misliš na tu Ukrajinu, u redu, razmišljaš racionalno, nemam riječi opisati racionalnost tvojih stavova.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju14.11.2016. u 21:56 - pre 90 meseci
Citat:
student_apsolvent:
Ne treba njima narod i teritorija o kojoj će brinuti, o kojoj se moraju starati, njima trebaju korisni idoti koji ne koštaju, o kojima ne moraju brinuti.

Korisni idioti koji će se paliti daljinski i koji će za ruske interese, a na vlastitu štetu činiti što im Moskva javi. Idioti koji će stradati bez razloga i o svom trošku, koji će svjesno nanositi štetu sebi i okruženju.


Ovo mi nešto poznato, samo što bi umesto ruski, trebalo da stoji nato interesi, a umesto Moskva Brisel ili još bolje Vašington. Ako mi ne veruješ, priseti se reakcija iz Brisela i Vašingtona po obaranju ruskog aviona od strane Turske, koje su se svodile na "hebe nam se, to je vaš problem".


Citat:
student_apsolvent:
Misliš na Ukrajinu koju su Rusi okupirali kao posljedicu nemanja teritorijalnih aspiracija o kojima je vođa govorio u intervjuu??


Ako misliš na tu Ukrajinu, u redu, razmišljaš racionalno, nemam riječi opisati racionalnost tvojih stavova.


Prvo, Krim je Hruščov pedesetih predao Ukrajini, a drugo i mnogo važnije: pripajanje Krima ima nekoliko uzroka, gde je sama teritorija kao takva skoro nebitna. Rusija je čak plaćala Ukrajini za svoju bazu na Krimu i isti pripojila tek kada su se nacisti iz Kijeva probudili, što je neminovno vodilo instaliranju natoa na puškomet od Moskve.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju14.11.2016. u 22:07 - pre 90 meseci
Citat:
student_apsolvent:
Stoga ti predlažem da se zapitaš što si ti ili tvoja zajednica dobili od Rusa i odakle ta ljubav kod tebe

Jednostavno odatle sto ja ne priznajem tu podelu na plemena. Crnogorci, Rusi i Srbi su jedan narod i ja sam pripadnik tog naroda.
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju14.11.2016. u 22:14 - pre 90 meseci
Citat:
Bradzorf012: Ovo mi nešto poznato, samo što bi umesto ruski, trebalo da stoji nato interesi, a umesto Moskva Brisel ili još bolje Vašington. Ako mi ne veruješ, priseti se reakcija iz Brisela i Vašingtona po obaranju ruskog aviona od strane Turske, koje su se svodile na "hebe nam se, to je vaš problem".


Ne može ti biti poznato, već po običaju haluciniraš. NATO investira u svoje prijatelje, pomaže ih finansijski, vojno, tehnički i na svaki drugi način.

Postavi sebi pitanje koliko je bespovratnih sredstava stiglo u Srbiju sa zapada, a koliko ili bolje reci šta ste dobili od Rusije?

Citat:
Bradzorf012: Prvo, Krim je Hruščov pedesetih predao Ukrajini, a drugo i mnogo važnije: pripajanje Krima ima nekoliko uzroka, gde je sama teritorija kao takva skoro nebitna. Rusija je čak plaćala Ukrajini za svoju bazu na Krimu i isti pripojila tek kada su se nacisti iz Kijeva probudili, što je neminovno vodilo instaliranju natoa na puškomet od Moskve.



Kakve veze ima šta je i ko je kome poklanjao kroz istoriju?

Vojvodinu su velike sile poklonili Srbiji, po tvojoj logici sad treba da vam uzmu taj deo.

Nijasam ja rekao Krim, no Ukrajina. Tamo je okupirano mnogo veći deo teritorije (koju nije Hruščov poklonio).
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju14.11.2016. u 22:18 - pre 90 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
student_apsolvent:
Stoga ti predlažem da se zapitaš što si ti ili tvoja zajednica dobili od Rusa i odakle ta ljubav kod tebe

Jednostavno odatle sto ja ne priznajem tu podelu na plemena. Crnogorci, Rusi i Srbi su jedan narod i ja sam pripadnik tog naroda.


Ti očigledno ne razumiješ ni elementarne pojmove. Ne možeš razlikovati narod od nacije. To se uči u osnovnoj školi, a dograđuje u srednjoj.



 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju14.11.2016. u 22:27 - pre 90 meseci
Citat:
Bradzorf012:
@Darko

Zaboravio si da na listu dodaš i Bugarsku, koja je mislim još za vreme postojanja Varšavskog pakta i sev-a želela da se priključi tadašnjem SSSR-u, ali su ih u Moskvi odbili. Inače, natofili ne mogu nikako da shvate ovo što pišeš, jer oni Rusiju ne posmatraju racionalno. S druge strane, Rusi su se raspadom istočnog bloka u stvari ratosiljali bede, jer su ekonomski imali omču oko vrata, a to se naročito jasno vidi na primeru Ukrajine i još nekih zemalja.

Da, ali eto vec 30 godina ovce-ljudi slusaju price tipa "Red Alart" i veruju u njih, normalnom coveku apsurdne i neshvatljive. Mislim da sam na ovoj temi pomenuo svoj put kroz Bugarsku, drzavu gde je po putu sve rupa do rupe, gde je celokupno mlado stanovnistvo migriralo na zapad, gde su ne samo firme pored puta vec i prodavnice i benzinske pumpe pozatvarane i gde su mi vukovi i lisice non stop pretrcavali put... Ovih dana je u Bugarskoj na predsednickim izborima proruski muskarac pobedio proevropsku zenu, jer su Bugari videli da od EU nema neke koristi pa nastoje da privuku ruske investitore... Svedoci smo nekih trendova da drzave koje su davno zalupiel vrata Rusiji sada nastoje da ih otvore, a Srbija i Crna Gora su jedine toliko pametne da 44-e godine svi idu u cetnike... tj. da odskrinuta vrata polako ali sigurno zatvaraju.

 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju14.11.2016. u 22:37 - pre 90 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Mislim da sam na ovoj temi pomenuo svoj put kroz Bugarsku, drzavu gde je po putu sve rupa do rupe, gde je celokupno mlado stanovnistvo migriralo na zapad, gde su ne samo firme pored puta vec i prodavnice i benzinske pumpe pozatvarane i gde su mi vukovi i lisice non stop pretrcavali put


Od Dimitrovgrada do Sofije je autoput i tu rupa nema, od Sofije do Burgasa i Varne je autoput u tu rupa nema, od Sofije do Turske granice je autoput i tu rupa nema, drugo nijesam vidio. Đe si se ti zavlaćio ne znam, ali biće da si izbegavao autoput i kružio po selima i zaseocima.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju14.11.2016. u 22:40 - pre 90 meseci
Citat:
student_apsolvent:
NATO investira u svoje prijatelje, pomaže ih finansijski, vojno, tehnički i na svaki drugi način.

Da, ukoliko neko izgubi veru u ljude i ljudsku dobrotu, potrebno je samo da pogleda primer NATO, to humano udruzenje altruista, osnovano sa ciljem nesebicnog pomaganja ljudima kojima je pomoc neophodna i sirenje ljubavi i razumevanja po svetu...

Citat:
Vojvodinu su velike sile poklonili Srbiji, po tvojoj logici sad treba da vam uzmu taj deo.
Bilo bi jako lepo sa njihove strane, a bilo bi jos lepse da uzmu celu Srbiju, nego je problem sto nece. Evo, ja bih sutra potpisao peticiju da se cela Srbija pripoji Nemackoj. Ti hoces da kazes da Crna Gora ne bi rado postala deo Nemacke od sutra? Naravno da bi, pa i njihovu valutu je uvela...

[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 15.11.2016. u 00:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju14.11.2016. u 22:50 - pre 90 meseci
Citat:
student_apsolvent:
Ti očigledno ne razumiješ ni elementarne pojmove. Ne možeš razlikovati narod od nacije. To se uči u osnovnoj školi, a dograđuje u srednjoj.

Sta tu ima da se razume - jedno vece pored logorske vatre dva pijana brata se posvadjala i rekli jednan drugom "ajd, bjezi od mene, od sutra se moje pleme zove naprimer Nemanjici a tvoje naprimer Balsici i ja cu koristiti azbuku od 33 slova a ti od samo 32". I ja bih sad tome trebao da pridajem neki znacaj?
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju14.11.2016. u 23:01 - pre 90 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Bilo bi jako lepo sa njihove strane, a bilo bi jos lepse da uzmu celu Srbiju, nego je problem sto nece. Evo, ja bih sutra potpisao peticiju da se cela Srbija pripoji Nemackoj. Ti hoces da kazes da Crna Gora ne bi rado postala deo Nemacke od sutra? Naravno da bi, pa i njihovu valutu je uvela...


Da se pripojite Njemačkoj, ali da nastavite da se ližete sa Rusima. Na to si mislio?? Ne valja ti taj naćin razmišljanja, Njemačka je oterala Ruse sa svoje teritorije, ne znam kako ti nijesu javili.

Rado bi oni pomogli vama da postanete slični Sloveniji, no se vi protivite tome. Tako da problem traži u vlastitoj kući, a ne kog Njemaca.

Crna Gora ne bi rado pstala dio Njemačke jer nama to ne treba, nama bi najviše odgovara status koji je imao Kipar prije ulaska u EU ili neki poseban status.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju14.11.2016. u 23:02 - pre 90 meseci
Citat:
student_apsolvent:
Od Dimitrovgrada do Sofije je autoput i tu rupa nema, od Sofije do Burgasa i Varne je autoput u tu rupa nema, od Sofije do Turske granice je autoput i tu rupa nema, drugo nijesam vidio. Đe si se ti zavlaćio ne znam, ali biće da si izbegavao autoput i kružio po selima i zaseocima.

Konkretno u pitanju je put Zajecar-Vidin. Ako u Ginisovoj knjizi rekorda postoji takmicenje u najvecem broju rupa po kvadratnom metru, ovaj put je najozbiljniji kandidat. Nikakvog autoputa nema 50km okolo, a treba malo videti i kako izgleda stvarni zivot u nekoj drzavi, a ne samo onaj koji je nasminkan da izgleda lepo sa autoputa. Za 30km skakanja po dzombama putarina je bila cini mi se 8 evra.
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju14.11.2016. u 23:04 - pre 90 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
student_apsolvent:
Ti očigledno ne razumiješ ni elementarne pojmove. Ne možeš razlikovati narod od nacije. To se uči u osnovnoj školi, a dograđuje u srednjoj.

Sta tu ima da se razume - jedno vece pored logorske vatre dva pijana brata se posvadjala i rekli jednan drugom "ajd, bjezi od mene, od sutra se moje pleme zove naprimer Nemanjici a tvoje naprimer Balsici i ja cu koristiti azbuku od 33 slova a ti od samo 32". I ja bih sad tome trebao da pridajem neki znacaj?



Rekoh ti ja da ne razumiješ osnovne stvari, ti samo nastavljaš potvrđivati rečeno.

P.S. nijesi objasnio kako si postao brat sa Rusima?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju14.11.2016. u 23:05 - pre 90 meseci
Citat:
student_apsolvent:
Njemačka je oterala Ruse sa svoje teritorije, ne znam kako ti nijesu javili.

Zar nije bilo obrnuto?
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju14.11.2016. u 23:09 - pre 90 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
student_apsolvent:
Od Dimitrovgrada do Sofije je autoput i tu rupa nema, od Sofije do Burgasa i Varne je autoput u tu rupa nema, od Sofije do Turske granice je autoput i tu rupa nema, drugo nijesam vidio. Đe si se ti zavlaćio ne znam, ali biće da si izbegavao autoput i kružio po selima i zaseocima.

Konkretno u pitanju je put Zajecar-Vidin. Ako u Ginisovoj knjizi rekorda postoji takmicenje u najvecem broju rupa po kvadratnom metru, ovaj put je najozbiljniji kandidat. Nikakvog autoputa nema 50km okolo, a treba malo videti i kako izgleda stvarni zivot u nekoj drzavi, a ne samo onaj koji je nasminkan da izgleda lepo sa autoputa. Za 30km skakanja po dzombama putarina je bila cini mi se 8 evra.



Ovo upoređivanje je bolje od plastičnih Bjeloruskih tanjira, orginalnije.

Pošao si iz zabiti u zabit, a žališ se na kvalitet puta?

Zaboravio si da objasniš da u Bugarskoj nema klasišne putarine kao u Srbiji, da neupućeni ne pomisle da si plaćao klasičnu putarinu.
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju14.11.2016. u 23:10 - pre 90 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
student_apsolvent:
Njemačka je oterala Ruse sa svoje teritorije, ne znam kako ti nijesu javili.

Zar nije bilo obrnuto?



Nije. Istočna Njemačka se pripojila Zapadnoj i Rusi su morali da odu sa Njemačke teritorije.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju14.11.2016. u 23:19 - pre 90 meseci
Citat:
student_apsolvent:
P.S. nijesi objasnio kako si postao brat sa Rusima?

Kako kako? Pa jednostavno, jednog dana jedan brat rekao drugom nesto kao:
"Brat, nas tut tak mnogo, jede ne dostaticno, davaj ti s polovini liudi poidi uz Dunav a ja s drugoi polovini liudi uz Dnepar poprobat tam naiti dobroiu zemliu".
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju14.11.2016. u 23:21 - pre 90 meseci
Citat:
student_apsolvent:
klasišne putarine kao u Srbiji, da neupućeni ne pomisle da si plaćao klasičnu putarinu.

Klasicna ili ne klasicna, iz novcanika odose klasicni evri.

Citat:
Pošao si iz zabiti u zabit, a žališ se na kvalitet puta?

Veoma interesantno je kad neko ko se deklarise da je iz Crne gore proglasi neke gradove zabitima. Cisto da se zna, Zajecar i Vidin su dva pogranicna grada sa preko 60.000 stanovnika svaki. Po toj logici, sve sem Podgorice je cista zabit, eventualno ne znam za Niksic koji ima 70.000 stanovnika. Ostalo tipa Budva, Pljevlja, Ulcinj, Bar, Berane, Bijelo Polje, nemaju ni za pola zabiti!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Belorusija - drzava kakvu bi Srbi voleli da imaju

Strane: << < .. 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 334806 | Odgovora: 2054 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.