Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet - 2. deo

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet - 2. deo
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1201375 | Odgovora: 5291 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.cgn.dynamic.surfer.at.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo17.06.2018. u 01:14 - pre 70 meseci
@Desert angel između toby 17 i kepo 15 je mala razlika u ceni a u kvalitetu velika...
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

Taradrina
precizni mehaničar
Tara

Član broj: 335325
Poruke: 637
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+115 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo17.06.2018. u 10:14 - pre 70 meseci
Citat:
boree: @Desert angel između toby 17 i kepo 15 je mala razlika u ceni a u kvalitetu velika...

Pojasni malo,ili je paušalna procena.
Ekopell Guča 2 kom.za dva objekta
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.cgn.dynamic.surfer.at.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo17.06.2018. u 12:14 - pre 70 meseci
Prijatno ljudi , kvalitetno grejanje Vam želim !
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

zeljezarapozitivni

Član broj: 338301
Poruke: 108
213.55.211.*



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo17.06.2018. u 13:31 - pre 70 meseci
sretno bore da nam opet dodjes.
 
Odgovor na temu

skrseni
zoran joksimovic
teh visak
kaludjerica

Član broj: 336515
Poruke: 190
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo22.06.2018. u 19:32 - pre 70 meseci
ja bogumi podlozih jednu vatricu ....... tati hladno u prizemlju...... ma nema stednje
 
Odgovor na temu

zeljezarapozitivni

Član broj: 338301
Poruke: 108
213.55.184.*



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo24.06.2018. u 15:55 - pre 70 meseci
E ovako izgleda sad moj viadrus.Moze na sve vrste goriva.Dobro iskoristen jer grije od samog dna kotla.Gorionik je izvirujuci sam se cisti i odvaja pepeo.Ustvari pepeo se mora izbaciti iz pepeljare i staviti energent u kos.A prednost je sto ima ogroman izmjenjivac toplote pocev od dna kotla lozista i drugog kolektora.Ovo sa kolektorom mozda sam uradio i suvisno ali tad nije bilo ovo u planu.Naravno da nemam turbulatore ali u lozistu ima vise S putanja tako da dim nije vise od 130 c i onda kad fura na vise od 40 kw.A to se dogadja veoma rijetko jer veci dio vremena dogrijava vodu .Ne podize velike razlike pa zbog toga i ne radi na velikim snagama.Moze pelet naftu cumur drva.A iskoristivost nije lose.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

grejanje

Član broj: 140805
Poruke: 205
*.dynamic.sbb.rs.



+35 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo24.06.2018. u 16:54 - pre 70 meseci
Svaka cast, Einsteine!
Pravo malo remek-delo!
Sad samo da ti dodju u goste Z.O. i njegov komsija da izmere kompjuterom taj famozni procenat iskoriscenja.
 
Odgovor na temu

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo24.06.2018. u 18:52 - pre 70 meseci
al ovo nije viadrus u22,mislim da je u26 , ali "katica" za sve, ložiš što trenutno imaš pri ruci,nema da nestane goriva ;-)
 
Odgovor na temu

zeljezarapozitivni

Član broj: 338301
Poruke: 108
213.55.184.*



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo24.06.2018. u 19:44 - pre 70 meseci
nije slika orginal.moj je u 22 a gorionik termofluks iz jajca samo ovako odprilike izgleda ali je praktican i besmrtan.sa malom potrosnjom i prilicno dobrom iskoristivosti energenta.
 
Odgovor na temu

zvonchica27

Član broj: 198846
Poruke: 455
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo24.06.2018. u 21:07 - pre 70 meseci
Imaš neki problem da slikaš svoj sistem, pa ti lakše da okačiš "sliku koja nije original"?! I testirao si ga sa temp.dimnih gasova sad kad je završena grejna sezona? Ma važi.
 
Odgovor na temu

Srkson
Beograd

Srkson
Član broj: 81479
Poruke: 359

Sajt: stsrdjan.blogspot.rs


+116 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo24.06.2018. u 21:21 - pre 70 meseci
Dolazi televizijiska ekipa kod cige i pitaju oni njega:
-Cigo,evo mi smo došli da vidimo kako ti živiš i tako to.
Kaže ciga :
-Dobro,dobro.
Dovede njih ciga pred neku vilu automatski se vrata otvaraju pitaju oni njega:
-Cigo bre,čija je ovo kuća?
-Pa to je moja kuća
Tamo neki teniski teren:-
-Je li cigo jesi ti sam kopao ovaj teren?
-Jesam majke mi ja to radio.
Bazen ispred kuće pitaju oni njega:
-A čiji je ovo bazen?
-Pa moj
Dolazi ženska i sjedne pored bazena u kupaćem kostimu:
-A ko je ovo?
-To je moja žena
Prilazi neki momak i sjedne do ženske:
-A je li cigo ko je ovo?
-PA TO SAM JA !!!
https://www.youtube.com/watch?v=qnisZeuSDw4

Grejna površina: 160m2 (prizemlje 80m2 - drvena stolarija, sprat 80m2 - Alu stolarija)
Izolacija objekta: Demit fasada 12cm stiropor, u ravnajućem sloju potkrovlja 10cm stiropor, podaščan
krov OSB ploče 18mm
Kotao: Megal MTR 32KW
Gorionik: Ferroli SUN P7
Motorizovani četvorokraki mešni ventil
Automatika: HeatOn WCHR-01
 
Odgovor na temu

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo24.06.2018. u 23:46 - pre 70 meseci
Uuu počelo ponovno prc milojko sveze i glede grijanja na pelet pomoču viadrusa u22 sa istovremeno dva ložišta,samo ne dozvoli da ti majstori mijenjaju po objektu koji griješ sva grijača tijela/radijatore radi smanjenja litraže vode a stavljaju istovremeno spremnik u kotlovnicu radi povečanja te iste litraže u istom sistenu grijanja, da ti ne štelaju rad plamenika na minimalni rad da kontinuirano radi 23 sata bez prestanka na 10 kW snage a za takav rad da troši 20 kg peleta,oni koji se griju na struju nek mudruju u temi grijanje na striju ,ako postoji ,ovo je ipak grijanje na pelet ,ovdje samo odizimaju prostor i vrijeme onima koje zanima grijanje na pelet,aj postavi fotke da vidimo kako prilagođeno ložište kotla izgleda iz unutarnje i kako izgleda cjelokupni sklop sa vanjske strane,mislim da bi to bilo skroz korektno sa tvoje strane





[Ovu poruku je menjao malden mb dana 25.06.2018. u 01:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zeljezarapozitivni

Član broj: 338301
Poruke: 108
213.55.211.*



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo25.06.2018. u 04:33 - pre 70 meseci
zvoncice ja imam problem da okacim slike a nekome ko se iole razumije bice jasno i sa ovom slikama.testirao sam jos davnih dana samo nisam tebi javio.`nemam tvoj viber. pa posalji mi ako hoces,. bas se nesecam kad ono poskupi pelet .i da ti dojavim bar sad da je gorionik iz Jajca kostao oko 700 evrici .a valjda si bre skontala i ono za modulaciju da je moguce i da radi savrseno i bas nista se ne osteti na tvom postojecem kotlu sto i nije toliko los samo tvoji tutori nisu bas bili na kursu kod mene i necitaju sta ja pisem.eto moglo je da nestavljas at i nemijenjas sve radijatore ali ti neces volis struju ce viis kako przi struja kad bude prava zima.nije trebao heatron i esbe pa obadvojica mogo je jedan isto se facka,.

a ako se secas ja sam ti se ponudio da me malko naucis bar bi te za toliko poslusao.

a ovaj vic o cigi.
moj dobri gospodine ja nisam od onih sto se tudjim hfale.da sam samo malo bolje razmisljao ovo bi davno uradio ali povukla me ideja o cistoj energiji.

a bilo bi lepo da stavis semu kako to ti uradis tajmer kontaktor grejac.Za razliku od mene sto sam u pepelu i cadji prljavih ruku .za mene nije sistem 50 radijatora dva ventila dvije pumpe .to mi lici na malo i prosto.znas ono sto su drumovi za tebe za mene su ulice.

i onda dalje ide da ce mene ostraniti sa foruma zbog vas i nevernog tome a vi cete biti nagradjeni
 
Odgovor na temu

zvonchica27

Član broj: 198846
Poruke: 455
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo25.06.2018. u 13:12 - pre 70 meseci
Kao i obično, trla baba lan da joj prođe dan. Rekla sam ja tebi davnih dana da će na ovom forumu SVI rešiti svoje probleme sa grejanjem i unaprediti sisteme, osim tebe.

Da ukratko sumiram šta sam uradila na poboljšanju svog sistema grejanja, od trenutka kada sam se pojavila na forumu pa do danas:

decembar 2016. – skidanje drvene „Jelovicine“ stolarije stare 36 godina i postavljanje pvc stolarije sa troslojnim staklo paketima (niskoemisiono staklo sa ispunom od argona)

jun 2017. godine – ubacivanje AT-a od cca 780 litara, povezivanje grejača na dva postojeća brojila (dakle, nisam morala da kupujem od EPSa novo brojilo). Urađena automatika za korišćenje i jeftine struje i peleta.

oktobar 2017. godine – pojačavanje postojeće izolacije na kući (stiropor se ne lepi na „bombice“, nego ide lepak po obimu table sa tri pogače i ankerovanje plastičnim tiplovima sa METALNIM klinovima koji ulaze u blok minimum 5 cm) u količini 6 kom/m2 i to tako da anker prođe kroz lepak! Kod mene ništa neće da se pocepa kao kod tebe. Ankeri naručeni iz Poljske, nisu kupovani po suvome zlatu u lokalnim maloprodajama.

Nova stolarija i pojačana izolacija su drastično smanjile potrošnju energenata. Obrati pažnju na reč drastično….jer to što ti pokušavaš da praviš svoje ekonomajzere i izmenjivače toplote, to će da ti uštedi energiju na nivou statističke greške. Na stranu što se tom problematikom bave timovi inženjera, jer ima gomila problema koje treba razrešiti, te je smešno očekivati da amater u slobodno vreme dođe do genijalnog i besplatnog rešenja. Ni najbolji ekonomajzer ni izmenjivač toplote neće ti doneti uštedu kao izolacija. To kada bi uradio, onda bi prikačio na sistem i onaj AT koji ti stoji neupotrebljen, jer bi ti on hvatao viškove. Sad nema šta da hvata, pa razumem tvoju frustraciju usled njegove beskorisnosti.

Da još jednom navedem moju uštedu u finansijama: grejna sezona 2016./2017. je koštala 4.6 tona peleta, a grejna sezona 2017./2018. celih 298 evra (jeftina struja + pelet u zbiru za 92 m2 koliko grejem u proseku).

jun 2018. godine – poskidala gusane radijatore u grejanom prostoru, izvršila hemijsko čišćenje sistema grejanja (priključci na mestima skinutih radijatora prespojeni crevima za veš mašinu), uradila montažu aluminijumskih radijatora Global Vox i napunila sistem omekšanom vodom. Izlišno je da ti objašnjavam zbog čega će zamena radijatora dovesti do produženog korišćenja jeftine struje, pošto ne kapiraš koja se količina vode JEDNOM zagreje i koristi dok se ne potroši, a koja količina voda se ODRŽAVA toplom tokom grejanja kuće….i da nije svejedno da li prilikom hladnog starta izleti 1/3 zapremine AT-a ili se potroši 1/10 zapremine AT-a…kao i to da tokom održavanja vode u radijatorima toplom nije svejedno da li održavaš 60 litara ili 180 litara kako bi u referentnoj sobi bila zahtevana temperatura.

Sa jeftinom strujom, ne moram da se sekiram koliko će toplote da mi izleti kroz dimnjak, koliko iz kotla da izađe u kotlarnicu, a koliko će da se prenese na vodu u kotlu. Pa onda kad ono malo preživele muke konačno ode u radijatore, a kuća neizolovana, onda u rekordnom roku pobegne u avliju kroz fuš stolariju i neizolovane zidove. Kod mene grejač preda vodi 99.9% energije. Ne treba mi ni mudrolija sa izmenjivačima toplote niti sa ekonomajzerima. Sa gusanim radijatorima, pelet se startovao krajem novembra. Sad sa alu radijatorima, dobiću „produžetke“, pa ću blagovremeno javiti ovde na forumu dokle sam gurala samo sa strujom. Inače, grejanje na struju „prži“ i u januaru, ali kad ti je kuća ekvivalent pećini, onda ti to ne možeš da pojmiš niti da poveruješ. Sve ti zvuči kao prevara. A nije. Stvarno radi. I to mnooogo dobro. S obzirom na to koliko se retko startuje gorionik na pelet, kotao čistiš jednom nedeljno u decembru/januaru i februaru, a sad će biti i ređe.

Kao što vidiš, kod mene je sve poznato. Od jeftine struje u Srbiji trenutno nema bolje. To si i sam svojevremeno priznao u postu Zoranu Obradoviću, da ti je žao što kod tebe nije jeftina struja po toj ceni, pa moraš na ugalj.

Što se tiče tvog sistema grejanja, ne zna se ništa. Kažeš imaš problem da kačiš slike…kako to da nemaš problem sa tuđim slikama, nego samo sa svojim?!
 
Odgovor na temu

zeljezarapozitivni

Član broj: 338301
Poruke: 108
213.55.184.*



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo25.06.2018. u 17:40 - pre 70 meseci
Svaka cast na ovom postu.Citao sam vise puta i bio sam u pravu kad sam rekao da ti mene malo posavjetujes.Svaka ti je ko u Njegosa.O mom sistemu se sve zna .Isto je sve ko u Zokija samo je regulacija TECH.I u zastiti termicki a on ima mesni.AT je 1500 l a u njega 900l. Ja nemam grejace za struju.

Ja da grejem 100 kvadrata mogao bi struju a 400-500 nemam gdje da akumuliram a i niza tarifa nije ko kod tebe.Ali u zavrsnici jedno si priznala da se nekako manje vode lakse grije.
A da ti odgovorim i za inzenjere i amatere.
Pa vidis to su sve inzenjeri konstruisali sto sam ja uradio.I to seriski ne posebno za mene.Znaci sve seriski predvidjeno.Ako pogledas ceske stranice naces puno toga.Nemam ja ekomajzer nego samo neki drugi kolektor i ono sto sam poturio pod kotao.Kazem sve seriski nije dva u jedan.I nije nekoliko metara cijevi u produzetku.

A upravu si za ovo da ja svoje grijanje necu nikad zavrsit.Nikad zbog nekih ludaka jer prvo poskupise naftu pa ugalj sa 15 evra tona na 100 evra a onda pelet obecava puno i dok se ja iskolova ovdje sa tobom . Oni podigose i na 200 evra ima 170.

E sad sve ispocetka.Zafrknuse me i za gas.Cumur grah 50 evra.Koliko ce biti tako ne znam.Nadam se bar dvije godine.A privatnu sumu imam od mog djeda dobro sacuvana.A imam i smederevca ostalo mi o roditelja.

Ne prepravljam ja tu puno samo kupim gorionik sad ovaj sad onaj.Cijevi sam cepnem kud hocu.Malo se razumijem i u struju pa neki kabal secnem cas posla.I racunam za koliko mi se isplati ulozeno.Taman da profitiram oni poskupe i nista od toga.

Ali eto jedno iskustvo vise.Cucemo se mi jos.Prepravljaces ti jos puno toga.Zaboravi ti za slike.Ida kacim niko meni ne veruje .Kazu skinute ili tudje a kad vam ovako lepo objasnim neverujete ili da se slikam kod svake prepravke mozda bi mi povjerovali.
 
Odgovor na temu

zeljezarapozitivni

Član broj: 338301
Poruke: 108
213.55.184.*



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo25.06.2018. u 17:58 - pre 70 meseci
Aj da te zamolim jos da mi objasnis.Kako se postavla stiropor na bavalit fasadu.
 
Odgovor na temu

zvonchica27

Član broj: 198846
Poruke: 455
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo25.06.2018. u 21:04 - pre 70 meseci
Citat:
zeljezarapozitivni:
Ja da grejem 100 kvadrata mogao bi struju a 400-500 nemam gdje da akumuliram a i niza tarifa nije ko kod tebe.Ali u zavrsnici jedno si priznala da se nekako manje vode lakse grije.


Naravno da nećeš koristiti grejanje na struju, pošto cena kod tebe nije povoljna. Kada bi izolovao svoj objekat kako treba, baš bi te bilo briga koji energent koristiš, da li je pelet, gas, drvo ili ugalj. Jasno ti je da na Balkanu od matičnih država možeš da očekuješ nulu od kvaliteta i maksimalnu cenu za sve. Mene sad baš briga koliko će biti pelet. Ove sezone sam potrošila 640 kg, pa mi je ostalo 4.2t...imam ga dovoljno barem za narednih 6 sezona. Ni tebi nije u interesu da se brljaš sa ugljem i drvima. Manja ti je muka pelet. A nakon izolacije, uključiš AT(ove) i bude ti super.

Citat:
zeljezarapozitivni:
Ali u zavrsnici jedno si priznala da se nekako manje vode lakse grije.


Znala sam da džabe pišem. AT služi da akumulira energiju od jeftine struje u toku noći, a ja noću ne grejem kuću jer mi je to besmisleno. Kako bih koristila struju bez AT-a? Nije problem zagrejati AT, to nije bačena energija (osim ako stoji topla voda u ATu duže od 24h i ne šalje ništa u instalacije, što se ne dešava u grejnoj sezoni), problem je hladan start sa visokolitražnim radijatorima koji posrču neveliki AT i održavanje vode u visokolitražnim radijatorima toplom tokom 14-15h, koliko traje grejanje u toku dana.

Citat:
zeljezarapozitivni:
Cucemo se mi jos.Prepravljaces ti jos puno toga.


Sve sam prepravila što je trebalo da prepravim, veruj da mi nije ostalo ništa za doradu.
 
Odgovor na temu

zvonchica27

Član broj: 198846
Poruke: 455
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo25.06.2018. u 21:15 - pre 70 meseci
Citat:
zeljezarapozitivni:
Aj da te zamolim jos da mi objasnis.Kako se postavla stiropor na bavalit fasadu.


Naravno da je bolja adhezija kad stiropor ide direktno na blok, ali nije problem ni postaviti ga preko završne fasade. Premažeš podlogom (ja sam radila preko roloakril fasade Maximinu podlogu 1:9), pa onda ide bazni lepak za stiropor, nanet u svemu prema pravilima (kako sam ti navela u prethodnim postovima). Onda sačekaš da lepak veže (nekih 48h), pa uradiš tiplovanje ankera (plastični tiplovi sa metalnim klinovima). Kod sebe sam radila sa ovim ankerima, čija je dubina ulaska u blok/opeku minimum 8 cm:

http://www.likov.com/en/wkret-met-lfm-10-with-metal-screw

Postavljaš ih tako da idu po obimu ploče, na mestu spojeva ploča i u sredini ploče, svaki put da prođu kroz lepak, a ne kroz šupljinu. Imaš na Austrothermovom website-u uputstva sve sa sličicama.

Onda ide lepak (elastik) sa mrežicom, ponovo lepak, podloga za završni dekorativni malter i završni dekorativni malter po želji. Ja radim akrilne dekorativne maltere, zato što stiropor nije paropropusan, pa mi je besmisleno stavljati silikatno-silikonsku završnu obradu.
 
Odgovor na temu

zeljezarapozitivni

Član broj: 338301
Poruke: 108
213.55.184.*



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo26.06.2018. u 04:25 - pre 70 meseci
Bas si srce na ovakvom iscrpnom odgovoru.
Kada bi izolovao svoj objekat kako treba, baš bi te bilo briga koji energent koristiš, da li je pelet, gas, drvo ili ugalj.

Pa nije bas isto.Ako nesto kosta tri puta skuplje sa istom energijom.

Znala sam da džabe pišem.
Ma nije za dzaba.Potvrdila si mi da se manje vode brze ugrije i ako mozes kotao da drzis na konstantnoj temperaturi.A JA MOGU.Recimo 75 sa oscilacijom 2-3 stepena.GORIONIK TO DOPUSTA.Onda mi dodje besmisleno da odrzavam 2000 l i pravim viskove pa ih onda hfatam u AT.Meni nesto ljepse zvuci da proizvedem samo kolko trebam.Kad nemogu da facam ili akumuliram jeftini energent.Onda predjem na jeftin energent sto mogu danju da koristim onoliko kolko trebam.

Sve sam prepravila što je trebalo da prepravim, veruj da mi nije ostalo ništa za doradu.

Verujem ja tebi samo veruj i ti meni da sam i ja mnogo puta mislio da sam sve zavrsio.A dogodi se jos ponesto i jos puno toga.

 
Odgovor na temu

BojanBg80
Beograd

Član broj: 337383
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Grejanje na pelet - 2. deo28.06.2018. u 10:39 - pre 70 meseci
Postovani :) potrebna pomoc! :)

U dvoristu imam dve kuce jedna 147m2 druga manja 85m2, kotlarnica se nalazi ispod manje kuce. Do sada sam grejao vecu kucu koja je udaljena 12metara... Od predstojece zime cu grejati i manju kucu... e sada... problem... Potrebe za grejanjem oba objekta su razliciti a nemam dva kruga grejanja, u manjoj kuci imam eletro kotao koji ima svoju pumpu(ne koristi se), na izlazu iz kotla na povratu imam pumpu koja vrti obe kuce.
Pitanje za sve:
Kako mogu da kontrolisem temperature u obe kuce, a da bude sto bezbonije? :)
Da li mogu dva termostata odvojeno prema svojim potrebama da pale gorionik i svaki za sebe da pali i gasi svoju pumpu ispred kojih bih recimo postavio nepovratne ventile? U tom slucaju mislim na Q8 RF. jer gorionik ne moze da se veze na dva razlicita termostata.
Da li neko koristi computherm q8 rf ili postoji neko vezivanje za dva Q7?
To je neka moja laicka ideja, e sada... da li je izvodljivo...?
ili recimo da kotao radi non stop na odredjenoj temperaturi a da termostati samo pale i gase pumpe, pitanje za tako nesto je, da li je velika potrosnja peleta ako su obe pumpe ugasene i gorinik samo odrzava? I kako se manifestuje na kotao kada se u kucama ohladi voda, a u kotlu bude recimo 60C, pumpe krenu u rad i krene da se mesa voda??? Da li steti kotlu ta razlika u temperaturi vode?
I naravno, da li VIADRUS 30-35kw moze da greje oba objekta ili bi morao da dodam po neko rebro?
znam da je previse pitanja :) ako neko ima neku lepu ideju, a da ne kosta mnogo :) hvalaaaaa!
Ako postoji i neka druga ideja, hvala unapred! :)

Dvospratna kuća, 140m2,fasada 10cm stiropor, tavan
poredjan stiropor 5cm preko toga 10cm mineralne vune.
Stolarija aluminijum. Kotlarnica udaljena 12 metara, cevi
kroz zemlju, izolovane pre 20 godina + prizemna kuća
85m2, 5cm stiropor, izolacija plafona.
Vuadrus u 22s 6 rebara.
Gorionik EcoPell Guča.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet - 2. deo
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1201375 | Odgovora: 5291 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.