Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Imam li pravo da se napijem (opijem)

elitemadzone.org :: MadZone :: Imam li pravo da se napijem (opijem)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 35462 | Odgovora: 195 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.181.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Imam li pravo da se napijem (opijem)19.12.2018. u 12:07 - pre 64 meseci
Citat:
bananaphone: Da li je zakonski dopusteno coveku da istice svoju "svadjalacko-primitivisticku" karakteristiku i zagadjuje mnoge teme na kojima ucestvuje?


Vidi, sto u zakonu ne pise ne moze da se kaznjava a bas sumnjam da ima tamo "flejmovanja po forumima" i "trolovanja". Dakle nije u nadleznosti pravosudnih organa, ali moze, naravno, biti u nadleznosti forumske moderacije.

:)
 
Odgovor na temu

Everbot

Član broj: 339505
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+44 Profil

icon Re: Imam li pravo da se napijem (opijem)19.12.2018. u 13:07 - pre 64 meseci
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Imam li pravo da se napijem (opijem)19.12.2018. u 23:35 - pre 64 meseci

Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Imam li pravo da se napijem (opijem)20.12.2018. u 01:33 - pre 64 meseci
Hhehee,@Diskriminanta, naravno da mozes da trazis dozvolu. Samo mora taksu da platis i navees do koliko promila si normalan - i sledi rigorozan test. Ja sam iskamcio do 1.8. i super.
Vec na 1.9 sam poceo sa sevrdam...Da sam bio u formi garantujem da bi mogao do 2.




[Ovu poruku je menjao gilopile dana 20.12.2018. u 03:25 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Diskriminanta

Član broj: 324677
Poruke: 412
87.116.182.*



+21 Profil

icon Re: Imam li pravo da se napijem (opijem)20.12.2018. u 09:57 - pre 64 meseci
Citat:
Bradzorf012:
Ne kaže se primitivistička, kaže se primitivna.

Možda, ali uporedi sa kapitalan i kapitalistički. Radi se o dva različita značenja, a osim toga može li karakteristika da bude primitivna?
Trebalo bi, možda, otvoriti temu o upotrebi stranih reči u srpskom jeziku.

gilopile
Citat:
Hhehee,@Diskriminanta, naravno da mozes da trazis dozvolu. Samo mora taksu da platis i navees do koliko promila si normalan - i sledi rigorozan test. Ja sam iskamcio do 1.8. i super.
Vec na 1.9 sam poceo sa sevrdam...Da sam bio u formi garantujem da bi mogao do 2.


Hvala na pažnji!!!

Kako nikom nije palo napamet da sam ja, možda, protivnik alkoholizma, ali se pretvaram da sam alkos eda bi onda neki od vaših odgovora išli meni u prilog?
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mediaworksit.net.



+2789 Profil

icon Re: Imam li pravo da se napijem (opijem)20.12.2018. u 11:26 - pre 64 meseci
Potpuno je svejedno da li si ti lično alkos ili antialkos. Odgovori su isti.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Imam li pravo da se napijem (opijem)20.12.2018. u 11:50 - pre 64 meseci
Citat:
Diskriminanta:
Kako nikom nije palo napamet da sam ja, možda, protivnik alkoholizma, ali se pretvaram da sam alkos eda bi onda neki od vaših odgovora išli meni u prilog?


Meni je palo na pamet da tebe pitanje muči zbog prostate: http://www.elitesecurity.org/t491127-Fizika-prostata
Ne može se kao pre, a sramota te da se upi*an vratiš kući.
 
Odgovor na temu

Diskriminanta

Član broj: 324677
Poruke: 412
87.116.181.*



+21 Profil

icon Re: Imam li pravo da se napijem (opijem)20.12.2018. u 17:17 - pre 64 meseci
Citat:
Nedeljko:
Potpuno je svejedno da li si ti lično alkos ili antialkos. Odgovori su isti.


Nisu!
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mediaworksit.net.



+2789 Profil

icon Re: Imam li pravo da se napijem (opijem)20.12.2018. u 17:48 - pre 64 meseci
E, pa jesu. Kriterijumi su univerzalni i odnose se na svakoga podjednako.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Imam li pravo da se napijem (opijem)20.12.2018. u 17:58 - pre 64 meseci
Niti postoje utvrđeni kriterijumi, niti se mogu odnositi na svakog podjednako. Nego je ovde na delu teror "moralne" većine koja uteruje u red sve one koji se ne ponašaju kao ovce ispranog mozga. Šta koga boli tujac da li sam ja pijan i da li krivudam ulicom ili povraćam u sopstvenom kupatilu ili u kafani, za svoje pare, poručujem 18. čašu rakije i tiho, ćuteći i ne praveči nikome probleme, pijem na mestu gde je pijenje dopušteno, alkoholno piće koje je takođe dopušteno (odnosno nije zabranjeno)? Šta, neko se zgražava?! Nekom ne prija takva slika?! To je već njihov problem, i taj problem ne mogu da rešavaju tako što će mene sprečiti da radim sve ono što hoću pod uslovom da to nije izričito zabranjeno.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.adsl-surfen.hetnet.nl.



+7169 Profil

icon Re: Imam li pravo da se napijem (opijem)20.12.2018. u 18:09 - pre 64 meseci
Citat:
SlobaBgd: Niti postoje utvrđeni kriterijumi, niti se mogu odnositi na svakog podjednako. Nego je ovde na delu teror "moralne" većine koja uteruje u red sve one koji se ne ponašaju kao ovce ispranog mozga. Šta koga boli tujac da li sam ja pijan i da li krivudam ulicom ili povraćam u sopstvenom kupatilu ili u kafani, za svoje pare, poručujem 18. čašu rakije i tiho, ćuteći i ne praveči nikome probleme, pijem na mestu gde je pijenje dopušteno, alkoholno piće koje je takođe dopušteno (odnosno nije zabranjeno)? Šta, neko se zgražava?! Nekom ne prija takva slika?! To je već njihov problem, i taj problem ne mogu da rešavaju tako što će mene sprečiti da radim sve ono što hoću pod uslovom da to nije izričito zabranjeno.


Sto se komercijalnih objekata tice, to je obicno samo-regulisano: obicno vlasnik usluznog objekta zeli maksimalan broj musterija, sto znaci da ce dozvoliti onoliki broj pica koji mu maksimizuje profit a ne odbija druge musterije. Prilikom priblizavanja tog momenta da osoba pocinje da bude smetnja drugima (profitu tj.), obicno dolazi do odbijanja sluzenja daljih pica i to je to, na to prodavac ima pravo.

Naravno niko nikom ne brani da otvori kafanu za teske pijandure gde se moze naruciti neogranicen broj pica, spavati na podu, pisati u gace, bljuvati gde stignes i sl. ali pitanje je kolko je takav biznis rentabilan, obicno takvi ljudi nemaju bas puno finansijskih kapaciteta i ne traju dugo.

A sto se tice pijenja na drugim mestima, to je regulisano zakonom. U sopstvenoj kuci mozes pijes koliko god hoces ako je to tvoja kuca i ako je ne delis sa drugima kojima mozda tvoja navika smeta, na javnim mestima je obicno konzumacija alkohola regulisana i cesto postoje zone gde nije uopste dozvoljena ili striktno ogranicena kao recimo dok se ucestvuje u saobracaju.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Imam li pravo da se napijem (opijem)20.12.2018. u 18:17 - pre 64 meseci
Dimkoviću, sedi, jedan!
Pitanje nije "da li smeš da piješ" već "da li smeš da budeš pijan", i "da li drugi građani smeju/imaju pravo da te maltretiraju zbog toga što si pijan, a, vrlo važno, nisi agresivan i nikog ne uznemiravaš".
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+557 Profil

icon Re: Imam li pravo da se napijem (opijem)21.12.2018. u 00:15 - pre 64 meseci
Citat:
gilopile:
Hhehee,@Diskriminanta, naravno da mozes da trazis dozvolu. Samo mora taksu da platis i navees do koliko promila si normalan - i sledi rigorozan test. Ja sam iskamcio do 1.8. i super.
Vec na 1.9 sam poceo sa sevrdam...Da sam bio u formi garantujem da bi mogao do 2.




[Ovu poruku je menjao gilopile dana 20.12.2018. u 03:25 GMT+1]


Gde se traži, koja je procedura, koliko je taksa, kako da znam unapred do koliko promila sam normalan ili da navedem što više, kako izgleda rigorozan test, kako si "iskamčio" do 1.8?

Ovi misle da sam pijandura ali ne, stvarno bolje, opuštenije vozim posle dva piva, i noga mi se opusti i na gasu i na kočnici, kvačilu, i ruka na menjaču, volanu, kad sam trezan a posle duže pauze moram da vozim sav sam stegnut, na oprezu, napet, posle nekog vremena (dana, nedelja) vežbe dok malo uđem u fazon više mi ne treba takav sedativ i vozim normalno i bez kapi alkohola.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+557 Profil

icon Re: Imam li pravo da se napijem (opijem)21.12.2018. u 00:18 - pre 64 meseci
Citat:
jablan:


A što sam naveo da usisavam po kući dok se moja draga odmara?
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Imam li pravo da se napijem (opijem)21.12.2018. u 00:58 - pre 64 meseci
Nama u ugovorima o radu piše da se može dobiti neka kazna (ne sećam se koja, da li umanjenje plate, opomena, opomena pred otkaz, itd.), i bukvalno piše da u ogromnoj listi povoda za takvu kaznu i "konzumiranje alkohola na radnom mestu koje je dovelo do pijanstva".
I onda smo komentarisali nešto tipa šta ako na poslu neko popije jedno pićence, a onda ode u kafanu i napije se, ta jedna čašica je možda nekome pokrenula žeđ koja je na kraju dovela do pijanstva.

Tako da pitanje "da li imam pravo da se napijem (opijem)" često zavisi i od raznih zakona, pravilnika i drugih zakonskih i podzakonskih akata, a koje često pišu polupismeni pravnici kojima ne bih poverio ni da sastave pravilnik o čuvanju ovaca na ispaši. Jednostavno, sve što takvi napišu, ima toliko rupa i nedorečenosti da se uvek može oboriti na sudu od strane solidnog advokata. Pre će onaj ko diplomira ETF napisati dobar pravilnik nego diplomirani pravnik, jer ovaj sa ETF-a razmišlja malo više logički i povezuje stvari (da neki članovi pravilnika ne budu u koliziji i sl.), a ponajviše razmišlja o tome ŠTA je cilj tog pravilnika, umesto da piše pravilnik samo zato što tako nalaže zakon, pa uzme neki stari pravilnik i malo ga prepravi.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Diskriminanta

Član broj: 324677
Poruke: 412
87.116.183.*



+21 Profil

icon Re: Imam li pravo da se napijem (opijem)21.12.2018. u 08:31 - pre 64 meseci
Ovako izgleda rasuđivanje jednog relativiste:

Citat:
Nedeljko:
Ipak, pre bih rekao da Diskriminanta želi da prikupi podršku za pijandure.

Citat:
Nedeljko:
Potpuno je svejedno da li si ti lično alkos ili antialkos. Odgovori su isti.


Ako sam antialkos zašto bih želio da prikupim podršku za pijandure?

 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mediaworksit.net.



+2789 Profil

icon Re: Imam li pravo da se napijem (opijem)21.12.2018. u 10:36 - pre 64 meseci
To nije odgovor na postavljena pitanja, već komentar.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mediaworksit.net.



+2789 Profil

icon Re: Imam li pravo da se napijem (opijem)21.12.2018. u 10:40 - pre 64 meseci
Na poslu je zabranjeno biti pod dejstvom droga i/ili alkohola za vreme radnog vremena. Nemaš pravo da se olešiš pre radnog vremena, tako da ne dođeš trezan na posao.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Diskriminanta

Član broj: 324677
Poruke: 412
87.116.182.*



+21 Profil

icon Re: Imam li pravo da se napijem (opijem)21.12.2018. u 15:35 - pre 64 meseci


Citat:
Nedeljko:
Ipak, pre bih rekao da Diskriminanta želi da prikupi podršku za pijandure.

Citat:
Nedeljko:
Potpuno je svejedno da li si ti lično alkos ili antialkos. Odgovori su isti.


Ovde nije ni potreban komentar. Nivo rasuđivanja je očigledan!
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.internet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Imam li pravo da se napijem (opijem)21.12.2018. u 17:27 - pre 64 meseci
Odgovor je nešto što se odnosi na neko prethodno postavljeno pitanje.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Imam li pravo da se napijem (opijem)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 35462 | Odgovora: 195 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.