Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uzice-Pancevo, novim putevima

elitemadzone.org :: MadZone :: Uzice-Pancevo, novim putevima

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 13805 | Odgovora: 99 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Uzice-Pancevo, novim putevima23.08.2019. u 11:38 - pre 55 meseci
Ja sam citao izjavu spomenutog I.P. da je put - tunel ispod Fruske Gore Nerealan !?

Bas tako je rekao . Da je suvise skupo i da za to nema para ni EU ni Kina !

Kao i su se Kinezi istrcali sa tom izjavom o tunelu , ali da od toga nece biti nista !
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Uzice-Pancevo, novim putevima23.08.2019. u 11:38 - pre 55 meseci
Citat:
Java Beograd: Globalno gledajući, ovo oko Kineza, OK - može se reći da je tako nekako.

Ali mislim da pomenuti Kinezi nemaju, ama baš nikakve veze sa autoputom prema Zapadnoj Srbiji.

'Oćeš da kažeš da je izgradnja pruge Beograd-Bar, sedamdesetih, isto bila kineska potreba?


Hocu da kazem da je Srbija uvek bila zemlja preko koje se odvijala trgovina izmedju istoka i zapada.

Dobro da me nisi pitao - da li hocu da kazem da su orjent ekspres gradili Kinezi preko Srbije

Infrastrukturu gradi onaj kom ta infrastruktura treba, siguran sam da je pruga orjent ekspresa koja je isla od Subotice to Beograda, svojom cenom i kapacitetom prevazilazila sve lokalne potrebe stanovnistva u Srbiji, jer nije ni bila namenjene iskljucivo Srbima koji zive uz tu rutu.

Sad Kinezi imaju potrebu zbog svoje trgovine da povezu luku Bar koja posluje sa gubitcima, preko CG - kojoj se samoj ne isplati nikako da spuca 2 milijarde u autoput da bi se spojila sa Ljigom ili Cackom, do Beograda koji isto tako nije trziste koje moze da finansira tako veliku investiciju, nego ce biti tranzit za mnogo veca trzista.

I zbog svoje potrebe Kinezi grade infrastrukturu, normalno mi bi trebali iz tog dila izvuci neke benefite za nas, ali cinjenica je da Kinezima ne treba da povezu Bar sa Beogradom, zapadna Srbija ne bi videla autoput.

Kao sto ne bi bilo pruge kroz Srbiju 1888 - koju tako ponosno isticemo - kao delo Milana Obrenovica, da nisu gradili orjent ekspres...

I tada je mogao neko reci - cekaj sta ce nama pruga Nis-Beograd, bolje je da smo napravili prugu Cacak-Beograd
Kao sto danas iskacu ljudi koji ne mogu da izdignu glavu iznad svjih carsiskij dogadjanja i kazu - cekaj zasto gradimo ovo a ne autoput do Kikinde... Ajde da se otcepimo pa cemo onda mi da pravimo autoput gde zelimo
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.static.avana.rs.



+10242 Profil

icon Re: Uzice-Pancevo, novim putevima23.08.2019. u 11:48 - pre 55 meseci
Mislim da malo previše potenciraš Kineze.

Sad je pitanje ko "gradi" ? Onaj ko plaća, ili onaj ko fizički izvodi radove. Dakle, da su Kinezi došli i za dž napravili neki auto put, onda OK, onda Kinezi "grade".
Ovako, zapravo mi (Srbija) gradi, a angažuje Kineze (kineske kompanije) koji su izvođači radova. Niti se Kinezi tu šta pitaju niti šta odlučuju.

Pruga Niš-Beograd je potrebnija industriji i građanima nego Čačak-Beograd, logično, zato što je Niš veći grad.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Uzice-Pancevo, novim putevima23.08.2019. u 11:59 - pre 55 meseci
Istina je negde na sredini

Prugu u 19. veku smo morali da napravimo ! Takve su bile odredbe Berlinskog kongresa , da bi smo dobili formalnu Nezavisnost ! Tako da nas za to nisu pitali sta nama i kada treba , vec sta treba Nemackoj i Bagdadskoj zeleznici ! Nemacki put na Istok nije bio samo ratni put , vec i ekonomski , najkracom i najboljom vezom , Moravskom dolinom , pa na Bliski Istok . Jer da smo mi odlucivali , gradili bi je kasnije i ne bi bilo onakvih Skandala , Pljacke oko kredita za prugu . Neke stvari se u Srbiji Nikada nece promeniti

Ovde danas , stalno za put koga nece biti Pancevo - Temisvar , potencira se Zainteresovanost Italije ?! Kako je Italija finansijski u cabru , nema para da finansira takve projekte , cak ni kao kredite . Rumunija nije zainteresovana , oni imaju put Bukurest , Temisvar - Arad - Madjarska . To im je put A1 i oni su svoje resili . Sad da kesiraju pare za povezivanje sa Vrscem nece !
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Uzice-Pancevo, novim putevima23.08.2019. u 14:10 - pre 55 meseci
Citat:
Java Beograd:
Mislim da malo previše potenciraš Kineze.

Sad je pitanje ko "gradi" ? Onaj ko plaća, ili onaj ko fizički izvodi radove. Dakle, da su Kinezi došli i za dž napravili neki auto put, onda OK, onda Kinezi "grade".
Ovako, zapravo mi (Srbija) gradi, a angažuje Kineze (kineske kompanije) koji su izvođači radova. Niti se Kinezi tu šta pitaju niti šta odlučuju.

Pruga Niš-Beograd je potrebnija industriji i građanima nego Čačak-Beograd, logično, zato što je Niš veći grad.


Ko placa a ko gradi i zasto gradi reci ti meni?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: Uzice-Pancevo, novim putevima23.08.2019. u 19:43 - pre 55 meseci
Jedno je sigurno: Kinezi sigurno nisu platili autoput.
Drugo je sigurno: izvođači radova (na određenom broju deonica) je China Road bla-bla Company a radnici su iz Kine

Dakle, ako nisu platili Kinezi, a nisu ni Japanci, ni Eskimi - ko je? Čileanci? Ne. Ko bi to mogao biti? (Hint: nisu ni Grci)
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Uzice-Pancevo, novim putevima23.08.2019. u 19:49 - pre 55 meseci
Vojođani?
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Uzice-Pancevo, novim putevima23.08.2019. u 19:53 - pre 55 meseci
Da li je objavljeno ko je platio/la?
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Uzice-Pancevo, novim putevima23.08.2019. u 20:01 - pre 55 meseci
Citat:
Java Beograd:
Jedno je sigurno: Kinezi sigurno nisu platili autoput.
Drugo je sigurno: izvođači radova (na određenom broju deonica) je China Road bla-bla Company a radnici su iz Kine

Dakle, ako nisu platili Kinezi, a nisu ni Japanci, ni Eskimi - ko je? Čileanci? Ne. Ko bi to mogao biti? (Hint: nisu ni Grci)


Kreni sa ovim:




Predlazem ti da pogledas po netu posle toga China BRI - inicijativu - radi se o investiciji od trilion dolara.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Uzice-Pancevo, novim putevima23.08.2019. u 20:14 - pre 55 meseci
Za deonice , koje Kinezi rade , oni su dali Kredit ! Prica o koncesijama , je bila mamac za narod . Krediti ce se vracati decenijama .

Za deonice koje radi Azerbejdzan , oni su i dali kredit . Takodje ce narod vracati kredite .

Ovaj put ka Bosni , ako ga bude bilo , jer je Erdogan otkazao dolazak , novac u vidu Kredita treba da , da Turska ! Kako Turska , ima veliki pad u zadnjih , godinu , dve , pitanje je da li ce moci da izdvoji novac za kredit .

Ova prica sa Albanijom , preko Pristine , to je na najduzem stapu , jer je pitanje ko ce to da plati ?
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
87.116.179.*

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Uzice-Pancevo, novim putevima23.08.2019. u 21:32 - pre 55 meseci
Citat:
bananaphone:
Predlazem ti da pogledas po netu posle toga China BRI - inicijativu - radi se o investiciji od trilion dolara.

Hm, zanimljivo. Celokupan GDP Kine za 2018. godinu iznosi 14,2 biliona dolara, tj. 0,0000142 triliona dolara. Dakle, kineskoj ekonomiji treba oko 10000 godina da stvori sredstva za tu investiciju. Načekaćemo se.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Uzice-Pancevo, novim putevima23.08.2019. u 22:13 - pre 55 meseci
Citat:
Bojan Basic: Hm, zanimljivo. Celokupan GDP Kine za 2018. godinu iznosi 14,2 biliona dolara, tj. 0,0000142 triliona dolara. Dakle, kineskoj ekonomiji treba oko 10000 godina da stvori sredstva za tu investiciju. Načekaćemo se.


Hvala, super si to uocio, ne znam kako mi je promakla takva informacija! Znaci Kina ima ±3x manji GDP od Srbije, otprilike - tu negde kao Albanija?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Uzice-Pancevo, novim putevima24.08.2019. u 00:52 - pre 55 meseci
Citat:
bananaphone: Znaci Kina ima ±3x manji GDP od Srbije, otprilike - tu negde kao Albanija?

Otkud ti sad to? :)
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Uzice-Pancevo, novim putevima24.08.2019. u 03:08 - pre 55 meseci
Pitam se do kada će ljudi da brkaju kratku i dugu skalu. Da bar, pre nego što negde objave neki iznos, prvo provere šta je milijarda, bilijarda, trilion...
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Uzice-Pancevo, novim putevima24.08.2019. u 03:27 - pre 55 meseci
Nemaju na engleskom govornom podrucju milijardu. Bilion je milijarda. Trilion je zapravo bilion itd. Znaci treba razjasniti o kojim se velicinama radi.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Uzice-Pancevo, novim putevima24.08.2019. u 06:31 - pre 55 meseci
Citat:
Shadowed:
Citat:
bananaphone: Znaci Kina ima ±3x manji GDP od Srbije, otprilike - tu negde kao Albanija?

Otkud ti sad to? :)


Koju skalu i valutu ces da koristis da prikazes "gross domestic product"?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Uzice-Pancevo, novim putevima24.08.2019. u 14:16 - pre 55 meseci
Onu skalu koja je u upotrebi u jeziku kojim pisem poruku.
Kako valuta nije vezana za jezik onda onu koja je uobicajena za ciljnu grupu za vrstu iznosa koji prikazujem.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Uzice-Pancevo, novim putevima24.08.2019. u 14:31 - pre 55 meseci
Citat:
Shadowed: Onu skalu koja je u upotrebi u jeziku kojim pisem poruku.
Kako valuta nije vezana za jezik onda onu koja je uobicajena za ciljnu grupu za vrstu iznosa koji prikazujem.


Gross domestic product (GDP) - staroslavenska rec uvedena u nas jezik jos od Svetoga Save...

Ali ajde, bezvezna rasprava, nije ni bitno, evo sve ste u pravu, maestralna greska je ucinjena u citiranom tekstu, priznajem svoju gresku...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Uzice-Pancevo, novim putevima24.08.2019. u 15:01 - pre 55 meseci
Pitao si za skalu i za valutu, ne za GDP.
Za skalu i valutu sam ti odgovorio.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Uzice-Pancevo, novim putevima24.08.2019. u 15:04 - pre 55 meseci
Evo resenja misterije

https://en.wikipedia.org/wiki/Billion

Englezi su do 1974 . koristili izraz Billion za ono sto i mi kazemo Bilion , a od te godine su se Popismanili

Mada u ovom tekstu pise da se u tzv. Dutch jeziku i danas koristi rec Milliard ?

Banana jel ti uopste znas taj " Dutch " ?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Uzice-Pancevo, novim putevima

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 13805 | Odgovora: 99 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.