Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koronavirus COVID-19

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 612604 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1929.03.2020. u 11:11 - pre 49 meseci
Govorim o bolnicama - bolnicama ne mogu da obezbede, i to ne Srbija, nego maltene citava EU, otimaju jedni drugima bazicnu opremu

Sto se ekonomije tice rekao sam pre 7 dana kako ocekujem da ce se stvari razvijati, odnosno sta je sledeca faza krize, a videcemo sta ce stvarno biti:

http://www.elitemadzone.org/t503837-45#3940518

http://www.elitemadzone.org/t503837-46#3940524
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1929.03.2020. u 11:33 - pre 49 meseci
Osim drzava u svetu su potpuno podbacile nauka i zdravstvo. Jasno je da po tim oblastima treba da radi metla, od Svetske zdravstvene organizacije, preko zdravstvenih ustanova, pa do fakulteta, naucnih instituta, laboratorija...

Pazi majku mu, treba 18 meseci da se napravi vakcina i ako se zna receptura. To je sindorm lakih para, nerada, nestrucnosti itd.. slican sindrom kao u Nasa-i, gde im treba 200 godina i 200 milijardi dolara da naprave istu raketu koju su napravili naturalizovani nacisti pre 50 godina.

Prinudna uprava, pod likovima kao sto su Elon Mask i njegov drugar Bezoz, godisnja plata kao u Meku, 19k dolara u Americi i proporcionalno u drugim zemljama, uputstvo kako preziveti sa tom platom, bonusi, pa da vidite kako se za metar dana izbacuje proizvod, vakcina, odnosno leti na Mesec i Mars.
 
Odgovor na temu

mozdasamjaamozdainisam

Član broj: 274672
Poruke: 341
*.speed.planet.nl.



+191 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1929.03.2020. u 11:40 - pre 49 meseci
Mnogi spominju NL kao primer kako ne treba raditi. Svedjani su tu negde u slicnom rangu.

Medjutim za NL nije toliko poznato da je aktivna eutanazija ovde legalizovana. Takodje je svest naroda potpuno drugacija od svega drugog na svetu. Pogotovo je velika razlika sa juznom hemisferom u nekim pogledima.
Tako na primer dosta ljudi ovde su potpisali da ne zele 'herojske mere' u spasavanju zivota. To nije dokument koji se potpise tek tako, vec to zapocinju ljudi da rade u 40-tim/50-tim godinama, prate ih lekari, psihijatri - pa tek nakon nekog vremena im odobre taj papir (neko vreme je 10+ godina).

U NL je oko 75% ljudi kojima su bili potrebni respiratori odbilo to. Ovako nesto je nepojmljivo u recimo Italiji ili Spaniji. Tamo se ocekuje da se covek prikljuci na sve aparate koje medicina i tehnika imaju, pa ako treba da bude biljka godinama. A to ni jedan zdravstveni sistem ne moze da izdrzi kada ih je puno u istom trenutku kao sto je to slucaj sada. Zna se da pacijent ima prethodne teske bolesti, da su sanse za izlecenjem manje od 1% - ali mora na aparate, mora 6 zdravstvenih radnika oko njega, mora da se sve zaustavi, da se sve unisti, da nema cene da se pokusa spasiti taj zivot. Bilo bi zanimljivo naci statistiku koliko se pacijenata od 70+ godina koji su bili na respiratorima izvuklo od virusa, a vreme ce pokazati za koliko im se produzio zivot tim merama. Kao i koliko im je od kvaliteta zivota ostalo nakon respiratora. Na primer, da li su pre toga mogli sami o sebi da se brinu, a da im sada treba polovicna ili puna pomoc za svakodnevne stvari (oblacanje, hranjenje i slicno).

Slazem se sa onima koji povlace kartu ekonomije ovde. I ja mislim da ce to prevagnuti i to relativno brzo, u narednih mesec dana max. Koliko god hladno zvucalo, nije realno da radi pokusaja spasavanja ljudi od 80/90 godina 'ubijes' sve ostalo. Sta bi sa onim da na mladima svet ostaje? Na ovaj nacin nema vise sveta za mlade. Sve ce da ubiju. Takodje sto je amaama rekao, mere protiv virusa ce ubiti vise ljudi nego sam virus. U Italiji vec pocele kradje po supermarketima ljudi ostali bez para. EU ne da novac Italiji (sa pravom, kakva je to drzava da tri nedelje nemaju rezerve novca?). Ovo ce biti samo sve gore sto duze bude ovo trajalo.

Problem je naravno da je jako tesko, za mnoge i nemoguce da donesu racionalnu odluku. Opet naglasavam, pogotovo na jugu, Italija, Spanija pa i Srbija. Tamo ne postoji svest da ljudi umiru i da je ponekada bolje pustiti nekoga dostojanstveno da napusti ovaj svet, nego li preduzimati sve moguce mere. A najzanimljivije mi je da to ljudi rade iz apsolutne i neogranicene sebicnosti. Deca ne zele da puste roditelje jer deci to ne odgovara i gotovo nikada ne uzimaju u obzir sta roditelji zele niti sta bi za roditelje bilo bolje. Ne mogu da se pomire sa time, pa ce radije da muce, maltretiraju i zlostavljaju roditelje. Mada i matorci u tim zemljama nisu spremni na to.

U svakom slucaju NL je eto specificna po tome. Cak onako iz prikrajka lekari sve vise spominju tu opciju. U smislu, kada dodje do toga da pacijent mora na respirator, da se razgovara sa lekarom i sa porodicom da li je to najbolji tretman, kakve su sanse za izlecenjem, kvalitet zivota i slicno. Ovo ce zvucati vrlo vrlo grubo, ali ako imas kola u koja treba uloziti 3 x novu vrednost automobili da bi isti mozda opet radio, retko ko ce to da uradi. Ljudski zivot je drugo, naravno - ali je logika ista.

Ja takodje razmisljam o gore navedenom procesu za dobijanje tog papira. Sta mi vredi zivot kada ne mogu da obrisem svoje dupe, kada drugi mora da me hrani, kada proklinjem svako jutro sto sam se ziv probudio i kad sam na teretu svojim najmilijima? Jos ako sam imao ispunjen zivot, doziveo da vidim i decu i unuke, ako nisam ostao gladan ni zeljan nekih stvari...

Cisto da se ogranicim, sve ovo navedeno vazi samo i iskljucivo u slucaju da se unapred zna kakav ce ishod biti prikljucivanja pacijenta na respirator i ulozenih mera. Ne pricam o mladjim ljudima cije je telo jednostavno teze pogodjeno virusom i koji imaju izuzetne sanse za totalnim oporavkom i nastavkom kvalitetnog zivota jos 50+ godina. Ali takvih po statistici skoro i da nema na aparatima...
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1929.03.2020. u 12:34 - pre 49 meseci
@mozdasamjaamozdainisam - prodao si babu za iPhone

Salim se, provukao si par stvari vezano za mentalitet severnjaka, sa kojima se generalno slazem, ali ovo ostalo sto pises je odjek medija u NL. A oni su vec krenuli da kontrolom politicke stete i prevacivanjem fokusa na ekonomiju.

Sta kazes sto su cenzurisali clanak iz AD-a? https://webcache.googleusercon...mp;hl=nl&ct=clnk&gl=nl

Samo su ih pitali koliko su testirali ljudi u pocetku - i hopa - odmah cenzura
 
Odgovor na temu

amaama

Član broj: 314561
Poruke: 47



+76 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1929.03.2020. u 13:28 - pre 49 meseci
Doktorka (!) juče na tv preporučila da žene ne ostaju trudne tokom vanrednog stanja ?!
To kao zato što se ne znaju posledice virusa na fetus. To izjavljuje doktorka ???
To znači kako će jednog dana da se pojavi na tv i kaže od danas možete da se ... začinjete.
Da li je još nekom ovo suluda logika?

Ovo ima smisla (?) samo ako ona zna da će 100% začeća da rezultuje defektinim fetusima ili pobačajima
pri čemu je potvrđeni uzrok svih devijacija virus. A već je rekla da ne zna.
Virusi inače ne deluju tako da oštećuju fetus, kao što deluje recimo radijacija ili teški metali.
To kaže prethodnih 200 godina iste te medicine tj. od kad zna za viruse.

Doktorkina logika vodi ka zaključku da je najsigurniji način zaštite od ove i budućih zaraza da se
više niko nikad ne začne. A i mi već rođeni, treba da pomremo i tako sigurno prekinemo lanac zaraze.
Tako sutra može da kaže da ne treba da idem bilo gde i radim bilo šta zato što se ne znaju posledice
koje mogu da ostavim na ... može neko i da umre .... mmm... eto odakle ideja o karantinu svih ljudi.

Pretpostavimo da virus ipak nekako deluje na fetus, neka se desi da 2% rodjene dece budu sa nekim
anomalijama i to onim za koje pouzdano znamo da su uzrokovane virusom covid19.
Pitanje - da li je bolje za društvo da se rodi 98oro zdrave dece i 2je bolesne, ili da se rodi 0
(nula, nada, njente) dece? Šta je više u interesu društva, države, svakog od nas?
Pitanje brige o bolesnoj deci i pomoći roditeljima takve dece je drugo pitanje.

Dakle da li da rizikujemo i da se radjamo ili najbolje da se niko ne rodi?
Ma mogu da se sprdam na ovu temu do sutra da situacija nije ovako ozbiljna.

Ludilo.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1929.03.2020. u 13:54 - pre 49 meseci
Pa ja stvarno ne znam nista po ovom pitanju, ali imao si ovaj "zika" virus pre godinu dve koji je izazivao teske defekte i retardaciju kod beba cije majke su tokom trudonoce bile zarazene. Tako da virus definitivno moze da napravi s*anje tokom trudnoce, da li to ima ikakve veze sa koronom, za sad se ne zna.

Planiranje porodice nije stvar na koju nesto utice cekanje sa trudnocom tokom vanrednog stanja, onaj ko planira recimo troje dece imace ih bez obzira da li ce ih napraviti za vreme vanrednog stanje, ili par meseci posle, tako da ne vidim bilo kakav razlog za histeriju.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
2a00:20:900b:b29d:a19c:6ae4:..



+7177 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1929.03.2020. u 13:57 - pre 49 meseci
Citat:
dejanet:
Osim drzava u svetu su potpuno podbacile nauka i zdravstvo. Jasno je da po tim oblastima treba da radi metla, od Svetske zdravstvene organizacije, preko zdravstvenih ustanova, pa do fakulteta, naucnih instituta, laboratorija...

Pazi majku mu, treba 18 meseci da se napravi vakcina i ako se zna receptura. To je sindorm lakih para, nerada, nestrucnosti itd.. slican sindrom kao u Nasa-i, gde im treba 200 godina i 200 milijardi dolara da naprave istu raketu koju su napravili naturalizovani nacisti pre 50 godina.

Prinudna uprava, pod likovima kao sto su Elon Mask i njegov drugar Bezoz, godisnja plata kao u Meku, 19k dolara u Americi i proporcionalno u drugim zemljama, uputstvo kako preziveti sa tom platom, bonusi, pa da vidite kako se za metar dana izbacuje proizvod, vakcina, odnosno leti na Mesec i Mars.


Nauka nije podbacila vec je prilicno tesko „pronaci“ vakcinu za novi virus i provuci je kroz testiranja koja su tu da te vakcina ne bi ubiila.

O leku da ne pricam, za HIV nam je trebalo 50 godina i jos se proverava da li je stvarno efikasan (dva test pacijenta izlecena).

50 godina bajo, i to ne zbog nedostatka interesa vec zbog tezine problema.

Ono, ne mozemo da simuliramo malo komplikovaniji molekul (a kamo li RNK lanac) kvantno mehanicki sa najjacim superracunarom a ti bi magicno da resis problem sa vise inzenjer-sati (tj. doktor sati). Ne ide to tako :(

Znas zasto pricam o simulacijama? Zato sto je vreme jednostavnih resenja i muckanja u epruvetama odavno proslo. Sada su resenja teska za naci zbog enormne grube sile koju primenjujemo zato sto nam je znanje i mogucnost simuliranja molekularbe biologije jos uvek toliko ograniceno da ne moze neki doca da „nacrta“ organski molekul ili sistem koji resava problem. Za to ce nam trebati mozda jos decenije ili cak vekovi.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

amaama

Član broj: 314561
Poruke: 47



+76 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1929.03.2020. u 14:01 - pre 49 meseci
Citat:
bananaphone:
Pa ja stvarno ne znam nista po ovom pitanju, ali imao si ovaj "zika" virus pre godinu dve koji je izazivao teske defekte i retardaciju kod beba cije majke su tokom trudonoce bile zarazene. Tako da virus definitivno moze da napravi s*anje tokom trudnoce, da li to ima ikakve veze sa koronom, za sad se ne zna.


To znači da sam se izlupetao. Bolje da ćutim neko vreme.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1929.03.2020. u 14:02 - pre 49 meseci
Ne znam odakle dolaze ovde toliko koji ne veruju u ovaj virus i misle da je piča prenaduvana ili naka zavera od strane moćnika. Inače oni najviše i gube ovim lock down merama (sem malog broja koji će profitirati). Dakle ti ljudi koji gube ogromne profite su upravo isti koje zagovaraju ovakve teoriji i finasiraji razne naučnike, doktore i istraživanja kako bi govorli da je sve ovo fake i da je virus isti kao sezonski grip.

Citat:
amaama:
Ivan je pokazao logički zašto su pojedine mere koje na papiru izgledaju sjajno, kao što je to slučaj sa zamišljenim karantinom cele države,
u praksi neizvedive, ne rade kako je zamišljeno i uvek dovedu do katastrofe.


Gde je to pokazao? On je izneo neko svoje razmišljanje koliko je logično ... ne znam. To u ovom trenutku niko ne zna. Narovno toatlni karantin cele države u fazonu Hubei-a nije moguć. Lako je iću unaoklo i havliti Kineze kako su odlično odradili stvar kada je uredjenje i način funkcionisanja totalno drugačiji. Takodje lako je staviti 10 mil ljudi u karantin kada imaš preko miljarde koja nije u karantinu i koja može da finansira tih 10 mil i održi ekomomoju, a pritom nemoraš da ih moliš za milostinju već im jednostavno uzmeš. Stavi ti bato 10 mil u karantin kad imaš ukupno ... 7 . Dakle nemoguć je totalni karantin cele države . Ne znam kako će Idja da prodje sa njihovom merama.

Sa Ivanom i ostalima koji tako rezmišljaju složio bih se da je bolje ne prduzimati mere uopšte nego preduzmati zakasnele i nedovoljno čvrste mere. Problem sa mnogim zemljama pa i našom je u tome što mere uvodi reaktivno a ne pro-oktivno. Mislim da je to problem sa sistemom u kome većina zemalja živi. Ovo se dešava prebrzo. Retko ko može da stavi celu zemlju u totalni lock down kada ima nekoliko zaraženih. Takodje nijedan politčar odbit da zaključa zemlju kada mrtvi krenu da se gomilaju.
Tako da ne uvodjenje niakvih mera u praksi nije moguće iako je u savkom slučaju bolje nego uvodjenje labavih mera (kao USA i Švedska). Videćete i oni će krenuti da pritežu kad ljudi krenu da umiru. Naravno tad je kasno, a ekonomija trpi pri tom niste spasili bog zna kliki br života.

Prava i pro-aktivna reakcija bi po meni bila toatalni lock down (samo osnovno) od peroda šopinga u Milano. Naravno granice zatvorene, gastarbajteri idu u karantin (kao što je sad slučaj) Ako nema kapciteta, čekaš na red. 14 dana dovoljno. 28 je glupiranje pogotovo sad kad je većina već ušla. Za to verme budžiš kapacitete za testiranje, organizuješ krevete, način lečenja i sve što je potrebno. Zatim polako kreneš da odvrćeš slavinu uz masovna testiranja eventalna žarišta stavljaš u izolaciju. Ovde se to radi samo obrnutim redosledom.

Citat:
amaama:
Ne znam zašto ne pratimo sve vreme šta radi Švajcarska jer je slična po broju stanovnika, pri tom ima bolji zdravstveni sistem, više starijih ali i
bogatijih stanovnika, dosta blaže mere i dosta "oštrije" brojeve zaraženih i umrlih od COVID19. I ne podatresaju se baš zbog toga.
Bolest k'o bolest, manje okupljanja i to je to. Sve radi, ništa ne staje, nema lock down.


Sam se dao odgovor na svoje pitanje. Jednostavno imaju mnogo više para, neuporedivo bolji zdravstveni sistem i drugačiju kulturu i diciplinu. Po brojevima umrlih koje vidimo sada deluju da se narodi koji inače važe za disciplinovane mnogo bolje nose sa ovom situacijum (što je bilo za očekivati). Mere u Švajcarskoj se razlikuje od naših samp po tome što nema zabrana kretanja za starije već samo preporuka (probali su i kod nas, penzioneri svi izašli napolje prvi dan) i nema ovih glupavih policijskih časova koji su po meni neefikasne mere. Samo nabijaš veći broj ljudi napolje u isto vreme. Ko je danas rešio da izadje na 2 sata, izaći će. Samo što će ovako svi to uraditi od da kažemo 8h do 15h, a inače bi isti broj ljudi bio rasporedjen u toku celog dana. Al šta ćeš kad se kod nas voli taj policijski čas pa to je. Što od ovih gore, što od raje. Čujem mnoge ljude koji govore "i treba tako", a tok to govore stoje u grupi od desetak, na maloj razdaljini i pljuckaju jedni drugima u lice.

Medicinski sistem nam je u rasulu bio i pre ovoga i nema tog aplauza koji će to promenit. Para nemamo, tako da će mo mi pendrekom na koronu.
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1929.03.2020. u 14:25 - pre 49 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:I na kraju cele price, dolazim na red, placam kesom neku klopu i konzervu kole. I kasirka ladno stavi kusur >NA KONZERVU<... opusteno. Pitam je da li je normalna i da li kapira da mi je ideja bila da popijem tecnost iz konzerve bez da moram predhodno da odem do kuce i sterilisem kontaminiranu konzervu sa izopropil alkoholom (srecom imam 99% soluciju) #@)* Jok more, nema pojma, pita u cemu je problem... rekoh, nista OK, zaboravi.

A sta mislis, ko je sve pre kasirke dodirivao limenku?

btw. 70% je bolje od 99% (sporije isparava i ne zatvara celije)
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1929.03.2020. u 14:47 - pre 49 meseci
Citat:
amaama:dr0id
A sta mislis, ko je sve pre kasirke dodirivao limenku?

btw. 70% je bolje od 99% (sporije isparava i ne zatvara celije)

Ma pusti ga bre. Dimke naš arogantan, nadrkan našo da se istresa na jadoj kasirki koja za male pare u roku od 15 min rizikuje da fasuje zarazu nebrojano puta više nego da je on celu limenku zajedno sa kusrom stavio usta. Žena radi taj posao verovatno godinam i ne može tek tako da promeni navike koje je u konkretnom slučaju pomažu mušteriji da lakše i brže uzme novac.
Ivan ako toliko vodi računa mogao je da kupi sok u plastičnoj flaši ili slamčicu ili vlažne maramice ili bilo šta drugo mimo toga da nabrusi kasirku. Ali nije on to samo zbog sebe već zbog gomile drugih koji će se zaraziti novcem kontaminiranim limenkama. Iako je primarni način prenošenja virusa kapljično (vazduhom i opšteno kroz maske bananaphone !) . Ipak ceo svet se zbog nekog razloga ponaša ka da se virus prenusi putem dodira i preko kože. Ako sa to na kraju pokaže tačnim, kao i da su maske i rukavice odigrale ogromnu ulogu u suzbijanju ovog virusa, da citiram jednog našeg veilkog (bukvalno ) političara poješču sva gomna koja sam izasr.... ovde.

 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1929.03.2020. u 15:12 - pre 49 meseci
Citat:
dusanboss: ... Iako je primarni način prenošenja virusa kapljično (vazduhom i opšteno kroz maske bananaphone !) ...


A jesi dosadan... Kao da sam ja rekao negde da si 100% zasticen ako nosis masku Naravno da je moguce da se zarazis i sa maskom, pa ne bi imao veliki broj lekara zarazenih, ali svakako ces imati manje sanse da se zarazis ako svi nose maske (tamo gde ima smisla), nego ako ne nose
 
Odgovor na temu

Ali Imam

Član broj: 341650
Poruke: 81



+96 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1929.03.2020. u 15:21 - pre 49 meseci
Šta je bitno što kasirka mulja koka kolu?
U Srbijama tu koka kolu su ispiššali i izasrrali psi
pa kad kasirka malo protrlja gaće a zatim koka kolu
realno dobijete afrodizijak, zar ne?


No, da vidimo što ima novo:

Kina prva pobedila virus:
Citat:
Kina: Kraj epidemije

U Kini je zaustavljena epidemija koronavirusa, saopštio je zvaničnik Komiteta za zdravstvena pitanja Mi Feng.

Ali ima mali prc:
Citat:
Talas zaraze koronavirusom ponovo preti Kini

Porast broja slučajeva koronavirusa koji stižu u Kinu iz inostranstva povećava šanse za novi talas širenja zaraze u ovoj zemlji.

Šta je sad tačno: zustavljena epidemija ili se u Kini epidemija i dalje širi (iz zlog inostranstva)?

 
Odgovor na temu

nerminz
Nermin Zejnilović

Član broj: 80975
Poruke: 144
178.209.8.*



+107 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1929.03.2020. u 15:38 - pre 49 meseci
Citat:
amaama:
I čisto da primetim, ni Kina nije stavila celu državu u karantin nego omanji grad, to kao da je Srbija stavila Požegu npr. u karantin.
Da smo malo više pomireni sa spoznajom da ćemo svejedno umreti, smrt ne bi shvatali tako histerično drastično, ali ne bismo se ni ponašali
kao da ćemo živeti 1000 godina. Verovatno bismo bili odgovorniji i svesniji, i prema sebi, i prema drugima, i prema okolini.
Ovako zamišljamo da nekog spasavamo (koga?, sebe?), a napravismo štetu koja će dovesti neminovno do ko zna koliko umiranja
od posledica gašenja svake, ali svake aktivnosti. Niko čak i ne želi da razmišlja o "danu posle" zato što to momentalno dovodi do odgovora
koliko će to da košta ljudskih života, ne para, ljudskih života.

Od korone će da umre recimo 100.000 ljudi, a od indirektnih posledica histerije šta mislite koliko - koliko će ljudi umreti
- od gladi i lošije ishrane kao posledica gubitka izvora prihoda
- od bolesti kao posledice smanjenja higijenskih i zdravstvenih uslova što je posledica gubitka izvora prihoda
- od povećane stope kriminala i nasilja kao posledice gubitka izvora prihoda
- od bolesti koje će se lakše širiti zbog veće gustine naseljenosti u pojedinim zemljama
zbog smanjene mobilnosti radne snage kao posledice gubitka izvora prihoda
Nema prihoda nema života. Neće se ništa ni odakle stvoriti kada (ako ikad) bude proglašen kraj pandemije.
Nadam se da se svi zagovornici karantinizacije i apsolutne poslušnosti svakom autoritetu (vlast, struka, valjda "oni" znaju)
koji će me verovatno proglasiti petokoronašem, nadam se da sebe smatraju izabranima koji će izbeći sve prethodno napisano
zato što su dovoljno imućni ili su blagosloveni rođenjem u pravoj porodici.



Sve ovo bih potpisao iste sekunde.
Mozda ce zvucati grubo, ali ked pogledamo brojke (neprecizne su ali ipak govore), od korone umire u prosjeku 2-3 promila.
Vec sam pisao a niko nije odgovorio sta je s obicnom gripom?
Mislim da su tu svi koji su umrli a bili su zarazeni korona virusom svo me navodi na pretpostavku da bi neki umrli i bez korone a time bi taj procenat bio jos manji.
Da li je ispravno sve ovo sto se radi ja zaista ne znam ali se bojim da nije. Svaka zrtva je velika ali se bojim da zrtve od korone nece biti jedine.
Bice na kraju skuplja pita od tepsije.
Ova situacija odgovara jedino politicarima.
Sto je najgore (po meni), kako god se stvari odvijale na kraju co opet NAROD da bue kriv. To se vec sad jasno vidi.
Sad su krivi ljudi koji ne postuju nametnuta pravila. Kad sve propadne opet ce NAROD bit kriv...
JE*EM TE DEMOKRATIJO!

Nekad poodavno sam na FB napisao:
DRŽAVA:
je institucija, osmišljena tako da PRIVILEGOVANOJ MANJINI osigura da LAGODNO živi na račun MUKOTRPNOG RADA VEĆINE.

DEMOKRATIJA:
je UREĐENJE DRŽAVE osmišljeno tako da tu VEĆINU ubijedi da je sama sve to IZABRALA.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1929.03.2020. u 15:53 - pre 49 meseci
Citat:
nerminz: ...
DEMOKRATIJA:
je UREĐENJE DRŽAVE osmišljeno tako da tu VEĆINU ubijedi da je sama sve to IZABRALA.


Naravno samo ovo sto ti sad pises, (a sto je eto samo slucajno odjednom postalo masovni trend), je stvar tvoje sopstvene pameti i izbora, nema nikakve veze sa medijskim spinom - budi se narod, shvatio je da je ekonomija prioritet u odnosu na nekoliko baba

Normalno od pokretanje ekonomije - najvise ce profitirati najnizi slojevi, koji su sad i najvise pogodjeni ovim merama - al kad bi se zezali
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.unitymedia.biz.



+7177 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1929.03.2020. u 16:03 - pre 49 meseci
Citat:
dr0id:
Citat:
Ivan Dimkovic:I na kraju cele price, dolazim na red, placam kesom neku klopu i konzervu kole. I kasirka ladno stavi kusur >NA KONZERVU<... opusteno. Pitam je da li je normalna i da li kapira da mi je ideja bila da popijem tecnost iz konzerve bez da moram predhodno da odem do kuce i sterilisem kontaminiranu konzervu sa izopropil alkoholom (srecom imam 99% soluciju) #@)* Jok more, nema pojma, pita u cemu je problem... rekoh, nista OK, zaboravi.

A sta mislis, ko je sve pre kasirke dodirivao limenku?

btw. 70% je bolje od 99% (sporije isparava i ne zatvara celije)


Bila je zapakovana u celofanu, ako je neko dodirivao to je bilo pre nego sto je bila spakovana u pakovanje.

Sto se izopropila tice, znam da je 70% bolji ali 99% imam zbog toga sto je koristan za elektroniku (male sanse da napravis kratak spoj).

Citat:
nerminz
Ova situacija odgovara jedino politicarima.


Ne znam na koju tacno situaciju mislis, ali ako mislis na mere vanrednog stanja, tesko da to odgovara bilo kom politicaru na vlasti.

Pre ili kasnije ce svima biti jasno da su mere malog uspeha (osim tamo gde su sprovedene do kraja) - i sve negativno ce biti svaljeno na politicare koji su trenutno na vlasti bilo gde.

To je neminovno, tako da jedini politicari kojima ovo odgovara su mozda politicari u opoziciji koji ce eventualno moci da ugrabe priliku da iskritikuju vladajucu garnituru da nije dobro uradila posao (iako bi i oni verovatno podjednako lose uradili posao).

Jedini politicari koji su profitirali su politicari u Kini i Juznoj Koreji. Ali visokim politicarima u Kini to nije preterano bitno posto ih i ovako i onako ne bira narod vec politbiro.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Steve Lonmo

Član broj: 331472
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+518 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1929.03.2020. u 16:38 - pre 49 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: u Italiji 50x vise umrlih po glavi stanovnika nego u Holandiji.

Citat:
Ivan Dimkovic: mozes da uporedis sa Nemackom, onda je broj ~30x veci (na stetu Italije).

Pobogu, da li znate šta bi značilo povećanje smrtnosti za 50 ili 30 puta? - Totalno izumiranje ljudske vrste na Apeninskom poluostrvu u roku od nekoliko godina... Zapravo, pošto se virus širi geometrijskom progresijom, u roku od nekoliko meseci. Ili totalno izumiranje starosne grupe od 70+ i 80+ godina u roku od nekoliko sedmica, jer oni čine bezmalo sve koje "korona ubija".

Tokom WW2 (najkrvavijeg rata u istoriji) u CCCP-u (koji je imao ljudske gubitke skoro kao ostatak sveta zajedno, 12.000 samo civila je umiralo svakog dana, po milion vojnika ginulo u bitkama) je stopa smrtnosti otprilike duplirana, a vi ovde pišete o 5.000% ili 3.000%?!

Citat:
dusanboss: Ako Švaba tako kaže...
Inače ta nepreciznost testa koja se pominje se uglavnom odnosi na lažne negativne rezultate.

Citat:
Dr Klaus Kenlajn: "Kod PCR testiranja čest je slučaj da su pogrešno bili pozitivni."

Ne razumem?

Ti si pogrešno razumeo doktora, i to, naravno, izokrenuto za ravnih 180°?

Ili si ti, bez doktora, neki stručnjak za te PCR testove, epidemiolog, virusolog, infektolog... pa znaš da Švabo lupa gluposti?

Citat:
nerminz: Pokusacu da postavim nekoliko pitanja, ako neko moze da odgovori prostim narodskim jezikom.

1a- koliko je ljudi umrlo od posljedica obicne gripe u periodu od kako hara korona,u pojedinim drzavma (Kina,Italija,Srbija,BiH.Usa...)?
1b- ...
...

Pomenuti doktor, na linku u postu malo iznad ovog tvog, je objasnio svu "metodologiju" brojanja ljudi umrlih od "običnog gripa" (ma šta god to značilo):

Od broja ukupno umrlih ljudi tokom zimskih meseci (kada se više umire) se oduzme broj ukupno umrlih tokom letnjih meseci i razlika ti je broj umrlih od običnog gripa.

To ti je čitava "metodologija".

Ti si zamišljao da tu neko nešto testira, ispituje u laboratoriji, radi obdukcije, da se sastaju konzilijumi koji razmatraju da li je umrli umro od običnog gripa ili od neke od svojih sedam hroničnih bolesti, da to neko uredno evidentira i arhivira... itd, i da sad ti tu nešto računaš i studiraš?

Pa ne ide to tako.

Citat:
bananaphone: @Steve - isto tako se siri i po ostalim zemljama koje nemaju testove. Hvata me jeza od pomisli sta ce biti u NL kad napokon obezbede potreban broj testova.

Ništa se bre ne širi, osim ludila i kretenizacije. Niti će se sada u Srbiji povećati broj bolesnih i umrlih zato što je doleteo pun avion testova. Povećaće se samo broj zaraženih i umrlih od korone, na uštrb svih ostalih bolesti i uzroka smrti.

Kon i Brnabićka su i rekli da se ne iznenadimo kada krene "veliki talas" sa po 20... 30... 50... mrtvih dnevno. To znači da je u avionu stiglo mnogo testova i da će oni sada da zaređaju sa testiranjima po gerijatrijama, staračkim domovima, onkologijama isl.

Stopa smrtnosti će početi da raste kada oni počnu da leče novootkrivene (sa tim testovima) zaražene - oni će umirati od lečenja i od straha, a ne od korone.
Pa onda: više testiranih = više zaraženih = više lečenih i poplašenih = više umrlih = više ludila = više lečenih i poplašenih = više umrlih... pa može se zavrti krugova koliko hoćeš.

To je cela fora, to sam ti napisao i pre 10 dana i to ti je ovaj Nemac doktor sve lepo objasnio.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
..0:6e1b:1:c538:500d:b847:bc2a



+2283 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1929.03.2020. u 16:50 - pre 49 meseci
Citat:
Ali Imam:
ispiššali i izasrrali psi

Moram da upozorim clanove foruma da su medju nama radikalni verski fanatici. Da krenemo od pocetka, ko je bio Ali Imam. Pre svega, objasnjenje za one koji uopste ne znaju - znacenje reci Imam je islamski verski vodja. Samo veoma naivni ce pomisliti da Imam ima neke veze sa glagolom imati, zanemarivsi pritom cinjenicu da se glagoli ne pisu velikim pocetnim slovom.

Ali Imam je bio rodjak proroka Muhameda i njegov duhovni naslednik. I verovatno najveci od svih Imama, ali moje poznavanje islama nije toliko da mogu vrsiti poredjenje Imama po vaznosti. Puno ime Ali Imama je bilo Imam Ali ibn Abi Talib i pod tim imenom mozete naci mnogo o njemu, a u nekim izvorima Imam Ali Bin Abi Talib. Rodjen 601 godine nase ere, ziveo do 661 sigurno ako ne i duze, mrzelo me sad da trazim, a nije ni bitno. Mnoge knjige sa njegovim ucenjima se prodaju na internetu, mozete proveriti. Iz tih knjiga crpe svoja znanja Salafisti, najradikalniji islamisti koji su rasadnik terorista u Evropi. Ta grana islama ima samo nekoliko procenata sledbenika, ali oni bez obzira na brojnost sanjaju da zavladaju kompletnim islamskim svetom, a potom i celom planetom.

Nas savremenik Imam Ali zloupotrebljava forum za najnepristojnije komentare o hriscanskoj veri, Svetom Savi i otvoreno propagira jedno po jedno ucenje iz knjiga svog imenjaka Imama Alija. Ja zaista ne bih ni da citiram kakve uzasne reci koristi, koga interesuje naci ce. U svojim knjigama Imam Ali izmedju ostalih radikalnih stavova opisuje i stav islama prema psima. Navodi se da se psi smeju drzati samo ako se koriste za lov ili cuvanje stada ili useva. I da islamski veroucitelji ne treba da ulaze u kuce u kojima psi zive unutra sa ljudima. Macke toliko ne brani, isto kao njegov imenjak nas forumski savremenik.

Sve u svemu, ovo je slucaj bez presedana da na forumu imamo radikalnog islamistu i moguceg teroristu kao veoma aktivnog clana, pa apelujem na nadlezne da sto pre nadju neko resenje za taj problem i da u korenu sasecemo pojave radikalne islamske propagande na ovom forumu, jer ako ne reagujemo doci ce do sve otvorenijeg propagiranja terorizma.
 
Odgovor na temu

mozdasamjaamozdainisam

Član broj: 274672
Poruke: 341
*.speed.planet.nl.



+191 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1929.03.2020. u 17:09 - pre 49 meseci
Citat:
bananaphone:
@mozdasamjaamozdainisam - prodao si babu za iPhone :D :D :D

Salim se, provukao si par stvari vezano za mentalitet severnjaka, sa kojima se generalno slazem, ali ovo ostalo sto pises je odjek medija u NL. A oni su vec krenuli da kontrolom politicke stete i prevacivanjem fokusa na ekonomiju.

Sta kazes sto su cenzurisali clanak iz AD-a? https://webcache.googleusercon...mp;hl=nl&ct=clnk&gl=nl

Samo su ih pitali koliko su testirali ljudi u pocetku - i hopa - odmah cenzura :D


Holandjani nesto opasno mute. Znali smo da im zdravstveni sistem nije najjaca strana, medjutim ovo poprima neke cudne oblike. Jesu oni dosta opusteni, dosta i trezveni i razmisljaju nasiroko - ali upleli su se u nesto ovde i nikako da se izvuku. Rute se vec par dana ne javlja... Od nedelje ocekujemo nove mere, najverovatnije produzetak istih stvari za jos 2 nedelje.

Sto se samog virusa tice, ne sumnjam da izaziva respiratorne poteskoce i da je ugrozenima zaista neophodno da budu na respiratorima. Ali zar nije slicno (ne i isto) i sa sezonskim gripom. Ako stariju osobu, sa hronicnim bolestima uhvati sezonski grip i on premine, ide pod tu statistiku. U NL imamo respiratore za jos max 2-3 dana i onda su kapaciteti puni.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Koronavirus COVID-1929.03.2020. u 17:11 - pre 49 meseci
@Steve - veoleo bi da si u pravu, ali meni je indikativno sto niko od ovih novinari i analiticari koji ukazuju na prevaru, ne sednu u auto, odvezu se u Italiju ili Spaniju i lepo na licu mesta ne pokazu o cemu se zapravo radi, odnosno kako svi ostali koji izvestavaju ustvari prenose pogresnu informaciju.

Koji klinac, nadju lekara u Nemackoj, u delu gde nema virusa, i lik sad vadi medicinski casopis i nesto dokazuje... Analogno tome, mogli su da nadju nekog vojnika u Oslu za vreme rata u Iraku, i sad taj vojnik otvara novine i kaze - rat u Iraku ustvari ne postoji, jer ako citamo ove novine vidimo te i te nelogicnosti.

Jel me razumes? Zasto ne otici na lice mesta, u bolnice, tamo ima lekara sa svih mogucih meridijana, sigurno ima i Nemaca, Kubanaca, evo i Albanci poslali svoje ljude, lepo napravis interviju sa njima, pa onda dovedes ovog lekara iz Nemacke nek bude tamo 2 nedelje pa nek kaze sta jeste a sta nije.


@mozdasamjaamozdainisam - naravno, ali kad si cuo da su kapaciteti IC zakrceni od sezonskog gripa, pa broj kreveta se godinama smanjuje, zasto sto je broj kreveta bio veci nego sto su sve prethodne situacije zahtevale - ovo je ona situacija - da li verujes vise meni ili svojim ocima. Koji klinac prepravljaju hotele u bolnice ako je sve isto kao prethodnih godina Ja ocekujem poostravanje mera, posto kad krenu da testiraju masovno, nastace haos. Sa druge strane imas ovu situaciju sa smradovima iz Roche-a, koji usporavaju celu pricu oko testiranja: https://www.ftm.nl/artikelen/r...ention-due-to-coronavirus-test


EDIT: Ubio se ministar finansija Nemacke: https://www.dw.com/en/german-s...C3%A4fer-found-dead/a-52948976
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koronavirus COVID-19

Strane: << < .. 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 612604 | Odgovora: 4305 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.