Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

elitemadzone.org :: MadZone :: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

Strane: << < .. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 261211 | Odgovora: 2759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7177 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"05.12.2020. u 22:24 - pre 41 meseci
Citat:
Windows2
Evo i ja da primetim da ti nisi primetio da su urgentne medicine drzava poprilicno vec urnisane svim ovim ludackim merama zato sto je nevidljivi neprijatelj izgleda pokosio i sve ostale bolesti i zdravstvene tegobe pa nema vise potrebe za lecenjem ljudi od bilo cega drugog. Oni koji imaju bilo kakav "urgentni" zdravstveni problem ce morati da se snalaze kako znaju i umeju.

Ono sto sam hteo da kazem je da je za nas u koloniji Srbija i generalno za ove nase prostore uvek u planu i programu povisena strogoca i represija. Zato sto smo tako nedisciplinovani i zatucani. I tako vidim i planove vezane za vakcinaciju.


Kazes nevidljiv neprijatelj? Wow.

Ne mogu da kazem nista o tome sta pricas posto nemam info od ljudi kojima verujem odatle, tako da sam neutralan.

Sa druge strane, imam direktan info iz prve ruke od najblizeg kruga ljudi gde zivim (urgentna medicina).

U momentu kada su uvedene vanredne mere gde se uvodi centralna kontrola ICU resursa broj kriticno bolesnih je bio na trajektoriji gde bi poceli da imaju velike probleme (veliki problemi su stvarno veliki problemi, ne za*bancija) za max. 60 dana. 2 nedelje kasnije je bilo tesko doci do odredjenih preparata u anesteziji (hipnotici).

E, sad, iz prve ruke znam gde su otisli preparati i zasto ih je nestajalo - zbog drasticnog skoka u broju ljudi na respiratorima. Ali bez obzira na to sto je info iz prve ruke, razumem da to ne treba nikom da bude dovoljno.

Zato objasnjenje:

U normalnim uslovima, najveci potrosac hipnotickika kao sto je propofol je kratkotrajna anestezija (tj. uvodjenje u istu). Potrosnja predvidljiva i nabavka samo to sledi.

Onda se desilo "nesto" sto je izazvalo drastican skok u potrosnji propofola. Protokoli su promenjeni kasnije, zato sto propofol nije najoptimalniji hipnotik za ICU COVID19 protokol gde pacijenti ostaju 1-4 nedelje na respiratoru (nezeljeni efekti / toksicnost i sl.).

"Nesto"? Skok u potrosnji hipnotika nije mogao da dodje nekim lokalnim dogadjajem (tipa teska nepogoda sa puno zrtava) - u tim slucajevima dodje do praznjenja lokalnih zaliha, ali se to momentalno nadoknadi iz regiona (posto je u pitanju lokalizovan dogadjaj - stvar biva normalizovana jako brzo) ili, u najgorem slucaju, susednih regiona.

Ono sto se ovde desilo je potpuno drugacije kvalitivno: cela drzava (tj. dobar deo kontinenta) je doziveo udar sa gomilom novih pacijenata koji imaju sasvim drugaciji rezim sedacije - nije u pitanju uvodjenje u kratkotrajnu anesteziju vec nega na respiratoru koja moze trajati nekoliko nedelja, gde se zbog komfora pacijent drzi pod sedacijom.

Nista drugo ne bi moglo ovo da objasni (nista drugo vredno diskusije).

Meni ovo objasnjenje meni nije ni potrebno, posto znam sta se tacno desilo - ali drugima mozda treba ako ne veruju ljudima iz hitne.

Efekat COVID19 na hitnu medicinu nije moguce "lazirati" necim drugim - zato sto se radilo o naglom skoku ljudi sa vrlo teskim obolenjem pluca koji su zahtevali dugotrajan boravak u ICU. Kada u Nemackoj (inace puna bolnickih kreveta, ICU kreveta i farmacije svih vrsta :-) dodje do nestasice propofola znas da je nesto debelo lose.

Ovo je jos i smesno mali efekat u odnosu na planetu (cuj nestasica propofola a da probamo sa nestasicom bilo kakvih mesta u delovima Italije? Mnogi nisu ni docekali da im propofol treba) - bolnice u NYC-u su morale da kace dodatne mobilne hladnjace, u Italiji je bila totalna havarija u Lombardiji, gradili ljudi nove bolnice, pretvarali sve zivo u ICU... zbog "nevidljivog neprijatelja".

--

Znas kako, kapiram ja da su ljudi kivni na drzave, medije, medicinska udruzenja, neki cak i na lekare... ne mogu da ih krivim nista, u pitanju je nova bolest o kojoj se bukvalno nista nije znalo na pocetku godine i koja je imala zastrasujuce nov stil prostiranja - gde je vrlo efikasno pokosila stare ljude i gomile poslala na visenedeljni boravak na intenzivnoj nezi. Biti frustriran sa tim moze biti samo normalno.

Ali ideja da se radi o nekoj za*banciji, a da su doktori propustili da vide da ih neko za*abava (ili jos ludje da su deo toga) - mislim, da, hoce to tako da ti se napuni ICU krilo u bolnici sa ljudima koji se foliraju i leze par nedelja na respiratoru... nemas skolu, nemas trening pa ti promaklo nekako da zapravo nisu u kriticnom stanju, da im pluca ne izgledaju vrlo bolesno na CT-u, da im nije pao SpO2 ispod svih kriticnih nivoa (mozda drze vazduh sunce im???), nego ih eto drzis na aparatima da im procistis organizam umesto da lepo odu na planinu :(

Isto tako, svake godine, dodje sezona nestasice anestetika i nestasica kreveta na intenzivnoj nezi. Jedino se niko ne seca tih sezona... ne secaju se ni mobilnih hladnjaca parkiranih ispred bolnica koje odnose silne statiste koji se pretvaraju da su umrli od nevidljive bolesti. Dokle ih voze? Do sledeceg coska ili ih stvarno zakopaju da izgleda uverljivo?

Jbt, stvarno?
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.163.*



+559 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"05.12.2020. u 22:49 - pre 41 meseci
Pa dobro, to je jedan deo priče, ali da ne može da se napravi open sorse respirator je sasvim drugi, ljudi su sa pravom kivni i na medicinare, i na vlasnike patenata, i na kapitalizam, i na sve. Izuzimam ekstremne slučajeve sa foruma, oni su kivni sami na sebe. Ali ovo prvo dodatno potpiruje ovo drugo. A i odužilo se bogamu, nije trebalo da seljakaju taj šiljak sa jedne korone na drugu, jednostavno mu tu nije bilo mesto.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7177 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"05.12.2020. u 23:42 - pre 41 meseci
Open sorse respirator? Ajde da zanemarimo problem sto je to uredjaj za upotrebu na intenzivnoj nezi, cija pogresna podesavanja mogu da te ubiju na vise nacina.

OK, ajd, nekako to da se resi i dalje je najveci problem to sto sto nemas ni dovoljno kadra za odrzavanje ICU pacijenta u zivotu. "ICU krevet" u statistickim podacima nije samo krevet + aparati, vec i personal neophodan da ti aparati i krevet sluze necemu.

Plus, svasta su ljudi adaptirali:

- Aparate za anesteziju u respiratore za COVID19: https://www.draeger.com/Librar...-for-long-term-ventilation.pdf

- Jedan respirator na 2 pacijenta (za zadnje dane): https://www.nursingtimes.net/n...9-patients-at-once-28-08-2020/

- Adaptacija CP bypass uredjaja za ECMO rad (>6h): https://www.fda.gov/media/136734/download

Plus gomila lokalnih inicijativa, obicno vezanih za aparate za anesteziju. Pravljenje novih respiratora od strane firmi koje to obicno ne rade nije bas cesta pojava, iz ociglednih razloga.

Sada verovatno vise nece biti ni potrebno - ako te vakcine krenu u masovnu proizvodnju sledece godine, do tada se moze iskoristiti to sto se lokalni skokovi ne desavaju sinhronizovano sa zemljama u regionu pa, u najgorem slucaju, mogu da se salju pacijenti gde ima ICU resursa.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"06.12.2020. u 05:40 - pre 41 meseci
Citat:
Sada verovatno vise nece biti ni potrebno - ako te vakcine krenu u masovnu proizvodnju sledece godine...

Krenule one ili ne krenule, stanovnistvo ce do tad pretezno biti prirodno imunizovano, pa ce mu ICO resursi biti sve manje potrebni, od druge infekcije se ne umire.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"06.12.2020. u 07:57 - pre 41 meseci
Ajd kad ste se bec dohvatili tetanusa a konstatovali smo da to uopste nije virus nego bakterija, da dodam jos - ima je svuda okolo. U pesku gde se deca igraju, u zemlji gde igraju klikere, na komarcima koji nas bodu, na hrani, na nasim zubima, prstima, kozi, kuhinjskom priboru, cak kazu da moze da ima i na hirurskom skalpelu. Vakcina protiv tetanusa uci nas imunitet da unistava toksine koje baterija ostavlja za sobom, a protiv bakterije ne radi apsolutno nista. Postavlja se pitanje od cega onda bakterija na kraju nestaje, zasto zauvek ne ostane u organizmu i nastavi da nas truje? Ne znam, nigde nisam procitao. Tokom poslednjoh 30 godina definitivno nisam primio nikakvu vakcinu, a sto kaze steve - sigurno sam umro, vise puta, koliko sam povreda imao, ukljucujuci i ozbiljnije? Prvo, tetanus slicno kao i covid u vecini slucajeva ne izaziva nikakve simptome. U manjem procentu slucajeva moze i da se umre. To sto se u vojci vaksinise 3 puta (neko napisa njega cetvrti i da mu je bas ta cetvrta spasila zivot, nije objasnio zasto tako misli)... Po mom misljenju je to totalno preterivanje. Oni su da bi izbegli da jedan od pet miliona ima neke simptome vakcinisali svih pet miliona, pa jos triput! Ne mareci sto je neko alergican na tu vakcinu. Kad jednom steknemo imunitet, antitela se relativno brzo izgube, ali ostaju T celije, recepti na osnovu kojih organizam moze napraviti nova antitela, kad mu budu potrebna. Mnogi ljudi imaju teske i bolne alergijske reakcije i posledice vakcine protiv tetanusa. Kao sto su gnojne rane koje nece da zarastu mesecima, ili oduzetost ramena, prakticno invaliditet, koji traje par godina. Neke posledice sam i ja imao. Danas je moguce izmeriti nivo imuniteta na tetanus. Ljudi koji su alergicni praktikuju da na svakih 10 godina odu i izmere, da se ne bi izlagali posledicama vakcine, ako za tim nema nikakve potrebe. Ispostavilo se da i nakon 30 godina od poslednje vakcine imaju imunitet 3-4 puta jaci od minimalno preporucenog. Neki od njih prime vakcinu nakon 40 od poslednje, a nekima ta primljena u detinjstvu traje do kraja zivota.

Sticanje imuniteta na tetanus prirodnim putem veoma retko funkcionise, mada se onaj steceni verovatno produzava svakom narednom infekcijom. Za razliku od toga, imunitet na covid19 se u vecini slucajeva stice veoma lako. Naravno da se antitela izgube za par meseci, ali T celije sigurno traju godinama. To znaci da ce se covek zaraziti,imati neke slabije simptome dok njegov organizam ne nastancuje dovoljno antitela i to je to. Zavisno od snage imuniteta, to ce trajati od par sati do par dana, otprilike kao za grip, samo nesto blaze.

Ono sto je rastuci problem covecanstva, to su alergije. Procenat alergijskih komplikacija se svake decenije uveca za 70%. Do kraja nasih zivota sigurno cemo imati ljude koji ce umirati jer su alergicno na svu hranu i vodu. Nauka uzrok porasta problema alergija drzi u tajnosti,ostavljajuci nam da nagadjamo - mozda je ovo, mozda je ono. Alergija je poremecaj imuniteta, nastaje kad imunitet nema pojma protiv cega se treba boriti, a protiv cega ne treba. Medicina se zestoko protivi okrivljavanju vakcina za alergije. Sve drugo mozes,ali vakcinu ne okrivljuj. U svedskoj postoje neke zajednice koje ne vakcinisu decu i zaista , oni gotovo nikada ne oboljevaju od alergija. Ali,nauka ima ubedljivu odbranu, kaze "jeste, ali ti ljudi ne puse i vise jedu organsku hranu, kako znate da je zbog vakcina a ne zbog toga?" I zaista, realno nikako. Vakcine su nevine dok se ne dokaze suprotno.

U zemljama u razvoju, alergija ima visestruko manje nego u razvijenim, a koincidencija ili ne, vakcinisanje je tamo mnogo redja pojava. Nauka i tu ima odbranu - kaze, zapadni higijenski nacin zivota nije dobar, ti ljudi imaju manje problema sa imunitetom zato sto su im higijenski standardi nizi. Ali, onda odatle sledi nesto drugo - cesto pranje ruku nije zdravo, distanca nije zdrava, maske nisu zdrave. Ako je vakcina dobra, onda to ne valja i obrnuto. Ne mogu biti dobre i vakcine i maske i distanca i pranje ruku 20x dnevno. Nesto od toga definitivno pravi problem, a mozda i sve po malo.
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.sbb.rs.



+269 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"06.12.2020. u 10:44 - pre 41 meseci
U pokusaju da vidim stvar iz sto vise uglova, stalno se vracam na GMO soju. Kod nas (i veci deo Evrope) zabranjena. Nekom genetskom igrom napravljena jaca, bolja, kvalitetnija soja. Jel' radioaktivna, otrovna ? Jok! Nista joj ne fali. Ali, kazu, za 5-10 godina mogu se desiti svakakve stvari o kijima nista jos neznamo. Sa samom sojom ili sa necim bas ovlas povezanim. A to nesto moze, za sledecih 5-10 godina, preko stocne hrane i stoke da dodje do ljudi.

Imamo li sada vise znanja, da znamo sta moze da nam se desi sa vakcinom. Sama ideja o ovakvoj primeni genetike nije bas dovoljno zrela. Veci deo vremena je potrosen da nadjemo nacin da se nas organizam ne bori protiv tih RNK, sto inace treba da radi. Sta jos prolazi kroz ta otkljucana vrata ... ? Fajzer mozda zna odgovor na to pitanje ali definitivno nije firma koja ce to obznaniti ...

Na kraju sam neodlucan ...

A.) GMO soja nije opasna i samo je nadjen razlog da se zatvori evropsko trziste soje na americku robu ... ili

B.) Prihvatanje ove vakcine ukazuje u kakvom smo apsolutno losem trenutku i zahebanoj situaciji. Kao u onom vicu ... jao boze sto lupam kad se uplasim...! Treba primetiti da je vakcina dobila dokumente za privremenu upotrebu. Sutra, sa relaksiranim stanjem, kada voda ne bude do usiju ... lako je moguce da ce to biti vakcina za specijalne uslove i namene ili skroz povucena iz upotrebe.
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"06.12.2020. u 11:47 - pre 41 meseci
Citat:
Shadowed:Odjednom? Koliko znam idu dve, obe su protiv tetanusa, s tim da je druga kasnije, revakcinacija. Mozda su tebi ugradili poseban cip pa si zato sav tako anti-protivan Posvadjali ti se cipovi


E šta god da je bilo (bodeno, pijeno), bilo je, znam samo da mi cela ta godina nije prijala zdravstveno, a da su debili vojni "doktori" još hteli da mi leče koleno brufenom (što naravno nisam pristao).

Ah, to su bile uspomene...

Jedan se beše roknuo na straži. Il ga je neko drugi roknuo, to nećemo saznati. Jednog beše zgnjavio na mrtvo kamion koji je vozio njegov najbolji drug, iz zajebancije koja se malo omakla. Jedna budala se stalno igrala sa oružjem dok nije slučajno opalio, srećom nikog nije pogodio. Jedan debil je pokazivao kitu ribama koje prolaze blizu kasarne. Jedan je ukrao i prodao pušku dok je drugi spavao na dežurstvu, pa je VB istresla iz gaća nekolicinu njih dok nije pronašla krivca. Potporučnik je ubijao džukce iz zabave (i to u vrat), Kapetan je voleo da pije, i tako... Uživancija. Mnogo sam naučio u vojsci o ljudima a i o medicini

[Ovu poruku je menjao pisac dana 06.12.2020. u 13:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"06.12.2020. u 11:52 - pre 41 meseci
Darko:"U zemljama u razvoju, alergija ima visestruko manje nego u razvijenim, a koincidencija ili ne, vakcinisanje je tamo mnogo redja pojava"

ali kolera cesca...
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"06.12.2020. u 11:55 - pre 41 meseci
Ne mogu se genetski hazardi proceniti
na osnovu par meseci istraživanja
u kojima je važnije polizati čokoladicu, popiti kafu i popričati o farmi i praovima
nego se držati elemanternih naučno-istraživačkih standarda.
Kad bi zdravlje i poštenje u kapitalizmu bilo ispred profita
onda po policam ne bi imao svu tu otrovnu hranu i suplamente.

Nije problem koncept vakcine i procena rizika.
Naravno da biraš ono što ima manji rizik.
Kad bi odlučivali na osnovu urednih istraživanja
onda vakcina ima prednost u odnosu na rizike bez vakcine.

Generalno, nema načina da se za ovako kratko vreme
utvrdi dugoročna potencijalna opasnost.
Štetne posledice mogu da budu banalne
a da u ovom trenutku ne mogu da se uoče.

Zato i nije loše da se oni sami izbodu dok ne potroše sve zalihe.
Biće dobri zamorčići i ako pomru od loše odabrane vakcine sami su birali.

 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"06.12.2020. u 12:07 - pre 41 meseci
Nego, što se tiče alergija ...

Sin mi je po rođenju i do druge treće godine primio sve predviđene vakcine, jer sam tada bio glup, i kao mali je oko treće-četvrte godine imao neke čudne simptome (za koje doktori kažu da su "u poslednje vreme" učestali kod dece). Rešim ja tako da ga detaljno istestiram u ovoj našoj medicini koliko je to moguće, i nađu oni da je pomalo alergičan na kikiriki.

Stvarno, unazad kad gledam ima indicija da su problemi bili nešto češći kada jede nešto sa kikirikijem, mada definitivno nisu direktno uzrokovani kikirikijem. Doktorka zaključi da treba da prestane da jede bilo šta sa kikirikijem, a ja zaključim da upravo treba suprotno, da nikako ne izbegava bilo šta sa kikirikijem dok je još mali i može da isprogramira svoj organizam.

Sve u svemu, posle toga je došla predškolska revakcina na koju ga naravno nisam vodio jer sam se u međuvremenu opametio, već je naknadno dobio DTP posle dužeg premišljanja, za svaki slučaj. Jeo je sve sa kikirikijem, čak sam mu namerno i kupovao hranu sa kikirikijem (recimo kikiriki ), puštao da se prlja i igra sa čime želi, i nikakve više simptome ili alergiju sada nema.

Pouka: Nemojte nikako raditi kao ja, onaj ko zna da je zemlja okrugla taj će se svakako vakcinisati svakom vakcinom koju mu ponude na TV-u, i slušaće slepo svaku reč koju mu upute oni koji mu se predstave kao učeni doktori.



[Ovu poruku je menjao pisac dana 06.12.2020. u 13:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"06.12.2020. u 12:23 - pre 41 meseci
Znam da ima ljudi koji su veći stručnjaci i ljudske gromade od Nestorovića pa znaju da je čovek običan tenkre, ali oni koji misle da vredi čuti i njegovo mišljenje bi mogli u slobodno vreme da pogledaju ovaj klip:


https://www.youtube.com/watch?v=8GI1KnPox_o

sa svime se slažem

[Ovu poruku je menjao pisac dana 06.12.2020. u 17:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"06.12.2020. u 14:57 - pre 41 meseci
Taman sam hteo da gledam, ali ne radi link .

Aha onaj ispod radi .

Da vidimo , sta dobri dr. ima da kaze
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"06.12.2020. u 15:19 - pre 41 meseci
Odustao sam na 5 minutu , jer doktor prica pricu koja nije istinita !

Smatram da to prica iz neznanja , a ne iz lose namere . On se isto obavestava o vakcinama preko neta kao i mi . Nema on neke specijalne izvore , koje mi nemamo !

Vakcina Oxford , Ruska i Kineska Vojna NISU klasicne vakcine kako kaze DR. !

Takve vakcine nisu do sada postojale uspesne . Bilo je linkova u temi , neko je drugi ostavljao linkove gde su nabrojane sve vakcine u razvoju i njihove osnovne karakteristike .

Tako da je tesko sada slagati se sa necim sto ocigledno nije tacno .

Niko do sada nije na planeti koristio ni odobrio ranije pre Korone vakcine za koje dr. kaze da su uobicajene !

Kaze uzmemo virus izmenimo ga itd. Velika razlika je da kod klasicnih vakcina se uzima virus izazivac bolesti i on se menja ! Zato i postoje tvrdnje da je tako nastao virus COVID-19 , jer je neko hteo da napravi vakcinu protiv SARS-a, menjao virus i dobio ovaj !

Ovde kod ovih vakcina se ne menja virus korone , vec virus Majmuna kod Oxfordske , a ljudski Adeno virus kijavice kod Ruske i Kineske vojne vakcine !

Do sada nema na planeti takve vakcine i onda za taj metod dr. kaze da je uobicajen ?

Pokusali su za SARS , to je prestalo kada je bolest prestala , za Ebolu nije uspelo zbog prirode Ebole . Ne postoji na svetu takva vakcina osim ovih sada i kako to moze biti Uobicajeno ?

Ako dr. to ne zna , nesto sto je Nesporno kako mu se moze verovati bilo sta , sto je mozda sporno ?
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"06.12.2020. u 15:56 - pre 41 meseci
Citat:
ademare:
Evo da prepisem iz svoje Vojne knjizice JNA .

U vojnoj na korici zadnjoj , opaljen pecat izvrsene vakcinacije........................

1. TBT 27.9
2. nista
3. TABT I 30.9
4. TABT II 5.12
5. Revakcinacija 13.9 pred odlazak kuci .

.....................................


Nisam kod kuce , ne mogu da procitam u vojnoj knjizici ( a imam i onu belu-zdravstvenu ) koje sam sve vakcine primio

ali jedno je sigurno revakcinaciju nisam odradio . Drugar cata mi sredi da zbog otezanih uslova ( 12121-autoektricar )

odradim na brzaka neke preglede , oni lupe pecat ( samo formalnost ) i ja dobijem 3 dana skracenje .

Za one koji nisu sluzili svaki dan skracenja pred kraj sluzenja vojnog roka je veeeliki ko kuca .

I tako ja na brzinu odem a da me nisu pelcovali . Sad se pitam , da li ce mi nesto faliti zbog toga ?

Sluzio sam pre 30-tak god . . .

zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"06.12.2020. u 16:03 - pre 41 meseci
Da vidimo rezultate za sada:

Originalni post - https://www.elitemadzone.org/p3977607

Darko Nedeljkovic - Bice maksimalo jos 1715 umrlih i za to ce trebati 8 (verovatnije 16) meseci. 200 manje/vise "da ne sitnicarimo".
Shadowed - jos 1715 umrlih ce biti pre kraja januara i to nije limit.

Tada (27.11.2020.): 1423 umrlih.
Trenutno: 1949 umrlih.
Za sada: 526 od 1715
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"06.12.2020. u 16:11 - pre 41 meseci
Citat:
ademare:
Odustao sam na 5 minutu , jer doktor prica pricu koja nije istinita !

Smatram da to prica iz neznanja , a ne iz lose namere . On se isto obavestava o vakcinama preko neta kao i mi . Nema on neke specijalne izvore , koje mi nemamo !


Niti znam niti me zanima apsolutna tačnost tog dela, ali tvoja greška je ne saslušati nekoga samo zato što pomisliš da je napravio jednu grešku.

Ne postoji osoba na ovoj planeti koja je 100% u pravu uvek u svemu.

Ja sam video da je on napravio grešku u nekom drugom klipu u vezi neke druge stvari, ali ta greška nije razlog da ga celog eliminišem. Dotični ima mnogo više tačnih zaključaka nego pogrešnih, daleko iznad proseka opšte populacije, i kao takvog ga vredi saslušati od početka do kraja.

Odgledao sam sve do kraja, i nemam nikakve zamerke, u svemu se slažemo.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"06.12.2020. u 16:17 - pre 41 meseci
@ eeestablishment

Znaci tu smo negde generacija . Ja sam bio pred sam raspad YU .

Ovo za revakcinaciju , to se radi da bi Antitetanus bio trajan 10 godina . Nista vise .

Ako ne primis revakcinaciju , onda mozes opet da primis vakcinu za godinu dana na primer .

Kako je proteklo 30 godina i ta revakcinacija je vec isteklo dejstvo .
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"06.12.2020. u 16:26 - pre 41 meseci
@ pisac

Kod javnih licnosti kao dr. Nestorivic ,koji ima nesporno Veliki uticaj na ogroman deo populacije , sve je vazno .

Ja mogu da lupnem nesto i nikom nista . A njega mnogi slede jer mu veruju sve !

Njegova i tacna i pogresna informacija ima mnogo vecu tezinu od onoga sta ja ovde napisem .

Oni koji mu poveruju da su Vakcine klasicne i uobicajene , mozda se zbog toga odluce da ih prime ?

Metodologija njihovog nastanka i delovanja , je nikada primenjena . To je vrlo opasna greska .

Posebno jer postoje klasicne vakcine , od kojih je jedna najavljena i da ce stici kod nas Kineska Sinovac . Umrtvljeni virus same Korone . Nema nista klasicnije od toga .
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"06.12.2020. u 16:43 - pre 41 meseci
Citat:
Shadowed:
Darko Nedeljkovic - Bice maksimalo jos 1715 umrlih i za to ce trebati 8 (verovatnije 16) meseci. 200 manje/vise "da ne sitnicarimo".
Shadowed - jos 1715 umrlih ce biti pre kraja januara i to nije limit.

Za sad smo obojica u pravu, ali 31.01. a mozda i ranije bice samo jedan.
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"06.12.2020. u 16:53 - pre 41 meseci
Citat:
ademare:
@ eeestablishment

Znaci tu smo negde generacija . Ja sam bio pred sam raspad YU .

......................................


Sad me podseti , 10-ak dana pred moje skidanje izbise demonstracije u Kini ( tjen-an-men )

Okupi bezbednjak celu kasarnu i ni pet ni sest kaze , " zbog nastale situacije i moguce komplikacije u svetskim

geo-politickim odnosima moguce je produzenje za junsku klasu . Jbte , iz momenta sam zamrzeo Kineze ,

sto ne sacekase jos malo pa da zagovnaju nego se ovako nacrtase pred moje skidanje . . .

Mila majko , koji sve bolidi vode vojsku jos smo dobro i prosli u potonjim ratovima ( mene zakacila 2 ratista )

Nego , da se vratimo na temu , ako u prvom naletu recimo primim fajzer-vakcinu ( dve-doze ) pa se iduce sezone ispostavi

da moramo po jos jednu turu da li to znaci da je taknuto-maknuto i da mi sledi opet ista ili nema veze ,

ako se u medjuvremenu Ruska pokaze bolja mogu i nju ?



zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

Strane: << < .. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 261211 | Odgovora: 2759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.