Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

elitemadzone.org :: MadZone :: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

Strane: << < .. 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 258977 | Odgovora: 2759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Steve Lonmo

Član broj: 331472
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+518 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"07.12.2020. u 13:45 - pre 40 meseci
^^

Zamisli samo situaciju sa tom bakterijom dok su se ljudi milion godina hranili direktno plodovima sa zemlje i iz zemlje, pa i sirovim mesom životinja punim tih bakterija... svakodnevno se povređujući i ubadajući na neko trnje isl, a nisu imali nikakvu savremenu medicinu, lekove, vakcine... da ih zaštiti.

Ja uopšte ne mogu da shvatim kako su ne samo ljudi, već svi viši oblici života uopšte uspeli da nastanu, razviju se i nasele čitavu planetu, a pod neprekidnom pretnjom tih virusa i bakterija koje su se nalazile BUKVALNO svuda, non-stop kidišući da ove porazboljevaju i pobiju. - Da li je to objašnjeno u nekom medicinskom udžbeniku? Možda i jeste, ali nekom teorijom slučajnosti?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2282 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"07.12.2020. u 14:29 - pre 40 meseci
Ljudi su kroz istoriju vise puta cinili gresku kad su nastojali da zive u sterilnoj sredini. Naprimer, pojavila se kuga, ljudi su ukapirali da su je dobili od pasa i macaka sa kojima zive u kuci, pa su resili da pobiju sve pse i macke kako bi se zastitili. Ubrzo su bili preplavljeni misevima i pacovima koji su totalno desetkovali ljudsku populaciju, sto od bolesti, sto od gladi. To iskustvo je trebalo da posluzi kao pouka ljudskoj populaciji da je najbolje ostaviti prirodi da ona sve sama regulise, ali ljudi nisu nista naucili. I dalje pokusavaju da stvaraju sterilnu sredinu oko sebe i to im se svaki put obije o glavu.

Konkretno, ovih dana nam se obija o glavu to sto smo tokom proleca i leta ostajali kod kuce, nosili masku, drzali distancu i mazali ruke alkoholom 300x umesto da se lepo tad zarazimo i skinemo to pitanje sa dnevnog reda.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"07.12.2020. u 14:37 - pre 40 meseci
Batice, sve je stvar evolucije.
Neke bakterije, virusi i paraziti (amebe, gliste i slično) zahtevaju DOMAĆINA da bi živeli i razmnožavali se.
Ako bilo koji parazitski organizam ubija suviše brzo domaćina, tada i on izumire. To je, recimo, razlog zašto ebola nije preterano raširena. Ubija 20-30% zaraženih ljudi. Majmuni malo bolje podnose i oni su prirodni rezervoar virusa. Pre nego što virus uspe da se raširi, pobije veliki broj zaraženih, a i oni koji ne umru od ebole, uglavno, nemaju baš neku preveliku želju da se socijalizuju sa previše drugih ljudi. Uglavnom, provode vreme ležeći i krvareći iz svih mogućih organa, pa ako preteknu, preteknu.

Kao što i mnogi otrovi, u malim dozama ne ubijaju, tako ni tetanus ne ubija svaki put. To je, ipak, mala uteha za one koji umru.
Dete stiče osnovni imunitet od majke. Imunitet na tetanus je, uz vakcinu, oko 10 godina. Problem sa toksinom klostridije je u tome što ljudski organizam ne može da proizvede onoliko brzo antitela, koliko brzo toksin može da ubije. Mala količina toksina može da proizvede imuni odgovor, veća ubija.

Isto kao što klostridija živi u crevima mnogih životinja, tako živi i salmonela u crevima živine, nalazi se u živinskom mesu i jajima. Ešerihija koli živi u ljudskim crevima, pa se čovek ne zarazi. Osim kada se zarazi. A ni tigrovi ljudožderi ne umiru često od zaraze ešerihijom.

Postoji nešto što se zove "knjige". Onaj koji je "pismen" može da pronađe sve ovo što sam ja napisao. Onaj ko ima averziju prema "knjigama" može da "pročita" i na "internetu". Onaj ko ne "pročita" može da pogleda youtube video nekoga ko nije čuo za "knjige", pa da misli da mnogo zna.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"07.12.2020. u 14:43 - pre 40 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Ljudi su kroz istoriju vise puta cinili gresku kad su nastojali da zive u sterilnoj sredini. Naprimer, pojavila se kuga, ljudi su ukapirali da su je dobili od pasa i macaka sa kojima zive u kuci, pa su resili da pobiju sve pse i macke kako bi se zastitili. Ubrzo su bili preplavljeni misevima i pacovima koji su totalno desetkovali ljudsku populaciju, sto od bolesti, sto od gladi. To iskustvo je trebalo da posluzi kao pouka ljudskoj populaciji da je najbolje ostaviti prirodi da ona sve sama regulise, ali ljudi nisu nista naucili. I dalje pokusavaju da stvaraju sterilnu sredinu oko sebe i to im se svaki put obije o glavu.

Konkretno, ovih dana nam se obija o glavu to sto smo tokom proleca i leta ostajali kod kuce, nosili masku, drzali distancu i mazali ruke alkoholom 300x umesto da se lepo tad zarazimo i skinemo to pitanje sa dnevnog reda.


Osim što se ovo NIKADA nije desilo.
Reč karantin, recimo, potiče iz 14. veka i značila je "40 dana", jer je već tada bilo jasno da mornari moraju da se izoluju na neko vreme, da ne bi u luku preneli neku bolest. Sada, to je nekad bilo 40, 30, 14 ili 7 dana, kako gde.
Čak se i u Bibliji spominje izolacija u slučaju bolesti.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2282 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"07.12.2020. u 16:02 - pre 40 meseci
Koje cenis da se nikad nije desilo, to sa misevima, ili to sa namernim zarazavanjem? Razmisli jos jednom, pre nego sto odgovoris.
Ako se u bibliji pominje izolacija, ono sto ja mogu da se prisetim a lici na to je u negativnom kontekstu - ljudi su nastojali da leprozne izoluju od sebe, a Isus Hrist i svetitelji su licnim promerom pokazivali da treba raditi upravo suprotno. Kad vec pominjes knjige, mozda si citao Zitije Svetog Save? Zar ne pise tamo da se on namerno zarazavao, hodao bez cipela, oskudno se odevao, ziveo u sobi bez grejanja itd?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1332
87.116.164.*



+559 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"07.12.2020. u 16:37 - pre 40 meseci
Citat:
Steve Lonmo:
Zašto se bebe, par meseci po rođenju, vakcinišu protiv tetanusa? Često se dešava da majkama bebe slučajno ispadnu na neki zarđali ekser isl?


Jeste! I to namerno, samo da se dodvore farmakomafiji, koju bez ikakvog razloga svojim ispranim mozgovima vole.

U razgovorima sa antivakcinašima sam čak i ovo morao da saznam, pa pošto vidim da su svi doktori oko mene da se i ja pridružim sa svojim napabirčenim znanjem. Beba je dok je još u maminom stomaku manje više zaštićena od spoljašnjih uticaja, što placentom, što stomakom, što posebnim režimom ishrane. U trenutku kad se rodi, tj. izađe iz stomaka stupa u kontakt sa raznoraznim spoljnim uticajima, ma koliko u ordinaciji bilo čisto i sterilno čak i tu ima raznoraznih izazivača bolesti, čak i u vazduhu, oni su sitni naime, i mogu se videti samo pod mikroskopom. Taj antitetanus se zove natalni, i mislim da ga daju odmah po rođenju, da ne čekaju ni tih par meseci. Od početka primene natalnog antitetanusa procenat umiranja beba neposredno po porođaju, kao i umiranja koje se zove sindrom iznenadne smrti beba, skoro je u potpunosti iskoronjen, i smanjen je za 30% na podnošljivih 1%, i uveden u procedure svih zemalja koje to sebi mogu da priušte.

Ovo po sećanju, ne moraš me držati za svaku reč, davno je bilo kad su antivakcinaši bili popularni, al evo opet.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"07.12.2020. u 18:36 - pre 40 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Koje cenis da se nikad nije desilo, to sa misevima, ili to sa namernim zarazavanjem? Razmisli jos jednom, pre nego sto odgovoris.
Ako se u bibliji pominje izolacija, ono sto ja mogu da se prisetim a lici na to je u negativnom kontekstu - ljudi su nastojali da leprozne izoluju od sebe, a Isus Hrist i svetitelji su licnim promerom pokazivali da treba raditi upravo suprotno. Kad vec pominjes knjige, mozda si citao Zitije Svetog Save? Zar ne pise tamo da se on namerno zarazavao, hodao bez cipela, oskudno se odevao, ziveo u sobi bez grejanja itd?


Nije se desilo da su ubijali mačke i pse, pa se onda zbog toga obolevali od kuge.

A karantin u bibliji je mnooogo stariji, Levitski zakonik 13
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"07.12.2020. u 20:10 - pre 40 meseci
Citat:
dr0id:
Ti uopste nisi sebican, pichkica, ne bi nikog zrtvovao, niti imas percepciju drugih kao naivnih, glupih, poremecenih, itd. Samo te zivo zabole za sve bolesne i starije od 25 godina (znaci bar 2/3 Srbije) jer se patoloski plasis vakcine.


Odeš kod čika psihijatra, i pitaš: "Doktore, kažite mi šta je projekcija?"

Ovo gore citirano što si rekao je na toliko nivo bezvezno da je apsurdno, i pokazuje samo tvoju paniku u glavi. Jel ti neko brani da se vakcinišeš? Ti si piškica jer teraš 100% imune da se vakcinišu i unište svoje zdravlje da bi ti sačuvao svoju uplašenu guzicu. Pominješ 2/3 Srbije a smrtnost je u promilima. Protiv takvih samoživih uspaničenih egocentrika se čovek može boriti samo toljagom jer ništa nisu u stanju da shvate pošto su oni sebi na prvom i jedinom mestu, ceo svet se mora podrediti nihovim željama i strahovma jer su oni sebi ceo svet.

 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"07.12.2020. u 20:11 - pre 40 meseci
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"07.12.2020. u 20:31 - pre 40 meseci
Citat:
pisac:
Odeš kod čika psihijatra, i pitaš: "Doktore, kažite mi šta je projekcija?"

Ovo gore citirano što si rekao je na toliko nivo bezvezno da je apsurdno, i pokazuje samo tvoju paniku u glavi. Jel ti neko brani da se vakcinišeš? Ti si piškica jer teraš 100% imune da se vakcinišu i unište svoje zdravlje da bi ti sačuvao svoju uplašenu guzicu. Pominješ 2/3 Srbije a smrtnost je u promilima. Protiv takvih samoživih uspaničenih egocentrika se čovek može boriti samo toljagom jer ništa nisu u stanju da shvate pošto su oni sebi na prvom i jedinom mestu, ceo svet se mora podrediti nihovim željama i strahovma jer su oni sebi ceo svet.



I sta kazes, projekcija, hehehe. I nikako ne zelis da podredis svet sebi i svojim zeljama i strahovima?
Citat:
Protiv takvih samoživih uspaničenih egocentrika se čovek može boriti samo toljagom

Slazem se
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"08.12.2020. u 00:29 - pre 40 meseci
@drOid

Znaš, ja sam više puta napisao da mi ne pada napamet da vakcinišem svoju decu ili bilo koju decu da bih se ja osećao bezbedno od bilo koje bolesti.

A ti kažeš da sam ja sebičan? Nisi ti sebičan, koji hoćeš da vakcinišeš druge da bi bio bezbedan, nego sam sebičan ja koji neću da vakcinišem druge da bih ja bio bezbedan?

Ja smatram da budali treba reći da je budala. Bez obzira na posledice, može Gojko i da briše i da blokira i da radi šta hoće, već mi je obrisao jedan post u ovoj temi koji sam uputio drugoj budali, ali jbg, ko mi je kriv kada se upuštam u raspravu sa evidentnim budalama koji ništa živo ne mogu da shvate.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2282 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"08.12.2020. u 08:14 - pre 40 meseci
Citat:
djoka_l:

Nije se desilo da su ubijali mačke i pse, pa se onda zbog toga obolevali od kuge.

Tvrdis da je redosled bio suprotan? Nema neke logike. Redosled je jasan i logican:
1) smanjenje populacija pasa i macaka
2) najezda miseva i pacova
3) eskalacija pandemije i smanjenje populacije ljudi

Citat:
A karantin u bibliji je mnooogo stariji, Levitski zakonik 13

U starom zavetu se pominje jos mnogo toga sto nikako ne treba ponoviti. Ja bih se ipak vise drzao novog zaveta.
 
Odgovor na temu

Steve Lonmo

Član broj: 331472
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+518 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"08.12.2020. u 09:55 - pre 40 meseci
Citat:
Java Beograd: 5G ("pege")


- Nakon Prvog svetskog rata planetu premrežavaju radio talasi. - Eto je istovremeno epidemija Španskog "virusa".
- U drugoj polovini 50-ih planetu premrežavaju radari, vojni, civilni po aerodromima itd. - Eto je istovremeno epidemija Azijskog "virusa".
- Krajem 60-ih planetu premrežavaju veštački sateliti. - Eto je istovremeno epidemija Honkoškog "virusa".
- U proteklih par decenija se više ne mogu ni prebrojati nove mreže. - Eto ih istovremeno epidemije Svinjskog, Ptičjeg, Sarsovog, Mersovog, Ebolinog... "virusa".
- Prošle godine se planeta premrežava hiljadama pege satelita. - Eto je istovremeno epidemija Korona "virusa".

Baš je glupa ova teorija zavere o štetnosti elektromagnetnog zračenja po naše ćelije i zdravlje, nema nikakve logike... A naspram naučnih teorija slučajnosti po kojima se ova $®anja dešavaju kada neki Kinez pojede pogrešnu kokošku, svinju, šišmiša...
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"08.12.2020. u 10:04 - pre 40 meseci
Jeste, neverovatno je glupa. Kad su uveli televiziju u 14. veku, izbila je kuga, pa sad ti reci da to nema veze.

Darko, lupaš ko Maksim. Nađi bilo koji relevantan link po kojem je IKADA bio masovni pokolj mačaka i pasa i da je to uzrok epidemije kuge.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"08.12.2020. u 10:14 - pre 40 meseci
Kuga je bakterijska infekcija. Steve je pisao o virusima. Čini mi se da komete imaju veze sa kugom.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"08.12.2020. u 10:29 - pre 40 meseci
Citat:
Steve Lonmo:
Citat:
Java Beograd: 5G ("pege")


- Nakon Prvog svetskog rata planetu premrežavaju radio talasi. - Eto je istovremeno epidemija Španskog "virusa".
- U drugoj polovini 50-ih planetu premrežavaju radari, vojni, civilni po aerodromima itd. - Eto je istovremeno epidemija Azijskog "virusa".
- Krajem 60-ih planetu premrežavaju veštački sateliti. - Eto je istovremeno epidemija Honkoškog "virusa".
- U proteklih par decenija se više ne mogu ni prebrojati nove mreže. - Eto ih istovremeno epidemije Svinjskog, Ptičjeg, Sarsovog, Mersovog, Ebolinog... "virusa".
- Prošle godine se planeta premrežava hiljadama pege satelita. - Eto je istovremeno epidemija Korona "virusa".

Baš je glupa ova teorija zavere o štetnosti elektromagnetnog zračenja po naše ćelije i zdravlje, nema nikakve logike... A naspram naučnih teorija slučajnosti po kojima se ova $®anja dešavaju kada neki Kinez pojede pogrešnu kokošku, svinju, šišmiša...


Posle prvog svetskog rata izbila španska groznica.
Posle korejskog rata epidemija Azijskog "virusa".
Posle vijatnamskog rata Eto - je istovremeno epidemija Honkoškog "virusa".
U proteklih par godina, gomila lokalnih ratova - Eto ih istovremeno epidemije Svinjskog, Ptičjeg, Sarsovog, Mersovog, Ebolinog... "virusa".
Prošle godine Indija i Pakistan zamalo počeli rat, rat u Siriji, Avganistanu - Eto je istovremeno epidemija Korona "virusa".

Zaključak, kako god se završi neki rat izbije epidemija. Nemojte samo da prestajete da ratujete!
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"08.12.2020. u 10:40 - pre 40 meseci
Što se tiče pokolja mačaka, Darko je kao i uvek u pravu. Ovo je papska bula iz 1230. godine koja je poslata u jedan grad u današnjoj Nemačkoj i koja je stotinak godina kasnije dovela do pojave kuge:

https://books.google.com.au/bo...20mater%20ecclesia%26f%3Dfalse

Papa nije direktno pozivao na istrebljenje mačaka, već je pisao o nekoj sekti čiji članovi ritualno ljube dupe crne mačke, tako da je kriv za podstrekivanje u zločinačkom poduhvatu.

Citat:
Prvo novajlija, zatim gospodar, zatim svaki red koji je dostojan i savršen, poljubi mačku u zadnjicu. Tada se svako [vrati] na svoje mesto i, izgovarajući određene odgovore, naginju glavu ka mački. "Oprosti nam!" kaže gospodar, a onaj pored njega to ponavlja, treći odgovara: "Znamo, gospodaru!" Četvrti kaže „I moramo se pokoravati“.
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"08.12.2020. u 10:51 - pre 40 meseci
Kažu da je u Britaniji usled nedostatka hrane 1939 ubijeno 750000 kućnih ljubimaca.
Bilo je i onih koji su se protivili
a medju zaštitnicima pasa je prednjačila nekakva vojvotkinja od Hamiltona.
Pretpostavljam da se titulom "vojvotkinja" ukrasila
jer je neki njen predak indijsku/afričku/amerićku/okeanijsku
ili neku drugu decu nabijao na bajonete.
Naravo, sudeći po slici, svilu i kadifu u koju je umotana
a koje su njeni "hrabri" pretci opljačkali
smatra svojom zaslugom i "humanošću" u kojoj je toliko zabrinuta za pse
a ni malo za decu koja širom sveta skapavaju od bede u koju ih je njen "hrabri" vojvoda ostavio.

Pre nego što me ispljujete da se podsetimo

da je 1999 tokom bombardovanja Srbije otmena buržoazija
ubijala u proseku jedno srpsko dete dnevno.
A onda su "hrabri", srećni i zadovolji buržuji otišli svojim holivudskim domovima da ližu pseća dupesa.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2282 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"08.12.2020. u 10:55 - pre 40 meseci
Citat:
djoka_l:
Darko, lupaš ko Maksim. Nađi bilo koji relevantan link po kojem je IKADA bio masovni pokolj mačaka i pasa i da je to uzrok epidemije kuge.

Nadji ti bilo koji relevantan link po kojem su ikada psi i macke iz cista mira prestali da regulisu populaciju glodara. Mozda smatras da su objavili strajk? Jedina mogucanopcija zasto su to prestali da rade je - zbog licnog smrtnog slucaja. A masovnog i relativno istovremenog.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"08.12.2020. u 11:04 - pre 40 meseci
Da li se pouzdano zna da su prestali da regulišu? Dokaži prvo ti da se to desilo. Nakon toga, opet ne mora da znači da je papska bula imala uticaj, možda se pojavio višak hrane kod ljudi, pa su mačke prestale da love glodare jer su dobijale hranu od ljudi? Ta ista hrana bi bila dostupna i glodarima, pa bi se dodatno namnožili.

Uspeo sam da nađem bulu o mačkama, da li postoji nešto slično o psima?

P.S.
Pala mi je na pamet još jedna mogućnost. Povoljni klimatski uslovi mogu da dovedu do eksplozije populacije glodara.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

Strane: << < .. 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 258977 | Odgovora: 2759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.