Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

elitemadzone.org :: MadZone :: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

Strane: << < .. 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 259312 | Odgovora: 2759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"21.01.2021. u 13:34 - pre 39 meseci
Nemamo tag za sarkazam.
Ja sam samo ilustrovao princip Darkovog rezonovanja.

Uzme neki proizvoljni broj, sabere, oduzme, pomnoži, podeli proizvoljnim brojem i proizvoljnim sledom (ne)logičkih koraka izvede neverovatno glup zaključak.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
83.137.2.*



+2283 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"21.01.2021. u 13:36 - pre 39 meseci
Citat:
Shadowed:
Smrtnost od vakcine je nepoznata jer nije potvrdjen ni jedan takav slucaj.

E, ovo je interesantno za objasniti. Ako se nekad utvrdi da je vakcina 99% krivac za smrt, ona i dalje nije krivac, jer je mozda odlucujuce bilo onih preostalih 1%. Kod virusa obrnuto, ako je 99% sansa da je uzrok smrti nesto drugo, a 1% virus, uzima se da je krivac virus, a onih 99% je nebitno. Zbog toga se u ovom slucaju moze doci do tacnijih rezultata ako se ukljuci mozak, nego ako se slusaju izjave zvanicnika.

Citat:
I pazi, ne kazem da nema nego da nije poznato. Tako da je bilo kakvo misljenje o velicini necega cemu nije poznato ni postojanje jednako kao misljenje o velicini roga kod jednoroga.

Jednako i kao i misljenje o velicini smrtnosti od covid19? Jer realno, niti se obdukcije rade, niti mi mozemo znati da li je iko ikada od toga umro?

Citat:
Dakle, opet lazes.

Ponovo krsis pravilnik vredjanjem. Narocito recju "opet".
Citat:
Vec mesecima iznosis neistine i besmislena racunanja da bi predstavio situaciju u nekakvom kakvu je ti zamisljas. Nije mi samo jasno sa kojim ciljem.

Jao, zemljo otvori se ko mi drzi pridiku?!
Veciti dezurni kenjator koji je umislio da je u stalnom radnom odnosu na forumu sa jedinim zadatkom da trazi dlaku u jajetu, tj. u svakoj recenici koju ja napisem.

Da li je poenta recenog da se iz vakcinisanja izuzme deo slabih i rizicnih (citaj: istih onih za koje je virus potencijalno opasan)? Jeste. Da li ce to rezultirati smanjenjem udela/procenta starije/rizicnije populacije u vakcinisanju u odnodu na mladju/zdraviju? Hoce! Sta mi se koji moj vise penjes na stojka svojim beskorisnim popovanjem? Ako ti predstavlja zadovoljstvo penji se, nije problem, nego ja verujem da struka ima naziv za taj poremecaj i da ga moze uspesno izleciti, pa ti sugerisem da to resis, da se ne zlopatis bezveze do sudnjega dana.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"21.01.2021. u 13:40 - pre 39 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Preskocio si PRVU recenicu linkovanog teksta, koja glasi:
Posle prvog kruga vakcinisanja, u Norveškoj su umrla 23 pacijenta nekoliko dana nakon što su primili prve doze „Fajzerove” vakcine protiv virusa korona. "



Ako uzmemo odavde da je vakcinacija u Norverskoj pocela 27.12.2020. sto je do objave vesti 24 dana, prosecan broj umrlih starijih ljudi je 24*45 = 1080.
Dakle, od onih koji su umrli 2,1% je primio vakcinu.
U Norveskoj ima oko 950 000 starijih od 65god a vakcinisano je 50 000 sto je 5,3%.

Znaci, imamo situaciju da je 5,3% vakcinisano i da je medju umrlima samo 2,1% vakcinisanih.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"21.01.2021. u 13:50 - pre 39 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:Da li je poenta recenog da se iz vakcinisanja izuzme deo slabih i rizicnih (citaj: istih onih za koje je virus potencijalno opasan)? Jeste. Da li ce to rezultirati smanjenjem udela/procenta starije/rizicnije populacije u vakcinisanju u odnodu na mladju/zdraviju? Hoce!

Opet menjas pricu :)
Elem, rekao si da je njihovo resenje to da ce prestati da daju vakcine onima za koje je virus opasan. To nije tacno. Nece davati vakcine onima za koje je vakcina preveliki rizik. Da, za njih je i virus rizik ali te dve stvari nisu iste. Skup onih za koje je virus opasan je mnogo veci i po onome sto si ti napisao ne bi vakcinisali nikog od njih. To je veoma drugacije od stvarne situacije.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
83.137.2.*



+2283 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"21.01.2021. u 14:17 - pre 39 meseci
Citat:
Elem, rekao si da je njihovo resenje to da ce prestati da daju vakcine onima za koje je virus opasan.
To nije tacno. Nece davati vakcine onima za koje je vakcina preveliki rizik.

Smatram da je to dvoje isto. Nemamo nikakvih razloga da verujemo da za onog za kog je vakcina smrtonosna virus nije smrtonosan. Ili mislis da imamo?!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
83.137.2.*



+2283 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"21.01.2021. u 14:21 - pre 39 meseci
Citat:
Shadowed:
Skup onih za koje je virus opasan je mnogo veci i po onome sto si ti napisao ne bi vakcinisali nikog od njih. To je veoma drugacije od stvarne situacije.

Opet nisi pazljivo citao. Nigde ne pisem "nikog od njih". Kazem da nece vakcinisati ljude za koje virus predstavlja rizik. Neke konkretne ljude sa imenom i prezimenom i zajednickom osobinom povecane osetljivosti na viruse izmedju ostalog, a ne sve ljude. Sto je i logicno, jer niko nema spisak svih ljudi za koje virus predstavlja rizik. Samo neki procenat njih moze sa poprilicnom dozom sigurnosti identifikovati kao rizicne. A za one koje su resili da ne vakcinisu ubuduce, virus sigurno predstavlja rizik, tu nema dileme.

Ali, Panjkovic kao i uvek daje sebi za pravo da iznalazi pogresna znacenja mojih recenica i da troluje...
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"21.01.2021. u 14:30 - pre 39 meseci
Citat:
E, ovo je interesantno za objasniti. Ako se nekad utvrdi da je vakcina 99% krivac za smrt, ona i dalje nije krivac, jer je mozda odlucujuce bilo onih preostalih 1%. Kod virusa obrnuto, ako je 99% sansa da je uzrok smrti nesto drugo, a 1% virus, uzima se da je krivac virus, a onih 99% je nebitno. Zbog toga se u ovom slucaju moze doci do tacnijih rezultata ako se ukljuci mozak, nego ako se slusaju izjave zvanicnika.


Tvoje rečenice su vrlo jasne, kao i tvoji stavovi. Lupaš, non stop, bezvezne brojeve i procente. Od 23 umrla, za 13 je utvrđeno da nije vakcina uzrok. I onda dolaziš ti da nam objasniš 99% i 1%
Kada se utvrdi da je vaakcina uzrok, onda je vakcina uzrok.
Niko nigde nije rekao, verovatnoća da je ovaj čovek umro od korone je 1%, dakle uzrok smrti je korona. To je samo tvoja izvitoperena slika stvarnosti.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"21.01.2021. u 14:31 - pre 39 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Elem, rekao si da je njihovo resenje to da ce prestati da daju vakcine onima za koje je virus opasan.
To nije tacno. Nece davati vakcine onima za koje je vakcina preveliki rizik.

Smatram da je to dvoje isto. Nemamo nikakvih razloga da verujemo da za onog za kog je vakcina smrtonosna virus nije smrtonosan. Ili mislis da imamo?!

Da bi bilo isto moralo bi da vazi i obrnuto a ne vazi.

Da bi A bilo isto sto i B mora A da bude B i da B bude A. Pas jeste zivotinja ali samo neka zivotinja je pas tako da pas i zivotinja nisu isto. Tako i "osoba za koju je vakcina rizicna" nije isto sto i "osoba za koju je virus rizican" jer ima osoba za koje je virus rizican a vakcina nije. Nadam se da ne moram da crtam dalje. Ovo su elementarne logicke stvari.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"21.01.2021. u 14:34 - pre 39 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Shadowed:
Skup onih za koje je virus opasan je mnogo veci i po onome sto si ti napisao ne bi vakcinisali nikog od njih. To je veoma drugacije od stvarne situacije.

Opet nisi pazljivo citao. Nigde ne pisem "nikog od njih". Kazem da nece vakcinisati ljude za koje virus predstavlja rizik.

Ako kazes "nece vakcinisati one za koje virus predstavlja rizik" to znaci: za osobu X virus predstavlja problem -> nece ga vakcinisati. To znaci sve. To sto si ti mozda zamislio jedno a napisao nesto drugo je skroz druga prica (a sumnjam da jesi, nego si mislio da ce ti proci).
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
83.137.2.*



+2283 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"21.01.2021. u 15:40 - pre 39 meseci
Imas velikih problema sa logikom.
Kazem da nece vakcinisati osobu X, osobu Y i osobu Z i jos mnogo osoba za koje virus predstavlja rizik (krace:ljude za koje virus predstavlja rizik). To sto ti imas potrebu da sve bude onako kako si ti zamislio bez obzira sto to odudara od elementarne logike je tvoj privatni problem, kojim ne bi trebao da opterecujes posetioce foruma.

Uzmi recnik i gramatiku srpskog jesika pa proveri. Rec LJUDI koristi se za najmanje 2 coveka. Ukoliko postoje dva coveka kojim nece dozvoliti vakcinaciju, a virus je za njih izrazito rizican, moj iskaz je tacan.

A ne da postoje dva takva coveka, nego govorim o vise hiljada LJUDI.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
2a02:8071:31e1:dd00:7109:368..



+7173 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"21.01.2021. u 23:31 - pre 39 meseci
Citat:
djoka_l:
Nemamo tag za sarkazam.
Ja sam samo ilustrovao princip Darkovog rezonovanja.

Uzme neki proizvoljni broj, sabere, oduzme, pomnoži, podeli proizvoljnim brojem i proizvoljnim sledom (ne)logičkih koraka izvede neverovatno glup zaključak.


I trazi da se slozis da je deo postupka tacan :-)

Na stranu sve to, ali uopste celo se*uckanje za COVID19 vakcine koje, sve i da je 100% tacno, i dalje ne bi promenilo odluke zato sto je broj ljudi za koje se uopste i sumnja da su mozda umrli od vakcine zanemarljiv.

Zanemarljiv - a u realnosti ogromna vecina tih smrti zaista i nema veze sa vakcinom, sto ovo cini "zanemarljivim od zanemarljivih" :-)


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
83.137.2.*



+2283 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"22.01.2021. u 06:30 - pre 39 meseci
Taj zanemarljiv broj ima veze jedino sa naslovom teme - vakcina ne treba da bude obavezna, kao sto i nije. Kad sam dobrovoljno resis da se vakcinises pa umres nakon par dana, to je sasvim ok i sta koga zabole sve i da je od vakcine a doktori tvrde da nije, a kad te silom nateraju da se vakcinises pa umres za par dana, to je onda sasvim druga prica i onima koji su te naterali (struci) ce retko ko verovati na rec da nisu ubice.

I eto, mali statisticki problem - svako ko umre u odredjenom periodu nakon inficiranja covid-19 se smatra umrlim od covid19, a kad bismo radili obdukcije mogli bi zakljuciti da je u realnosti naprimer samo 2% njih zaista umrlo od virusa. Ali, dobro, koga briga za statistiku, covek umro pa umro, zar je vazmo da li od covid19 ili od neceg drugog...

Ovo je definitivno vek marketinga kao najvaznije nauke. Ako je za marketing bitno da niko nije umro od vakcine, onda ce i patologija i statistika da se potcine marketingu i kazu tako. Ako je za marketing bitno da je sto vise ljudi umrlo od virusa, onda ce i medicina i statistika da se potcine marketingu i usvoje taj uzrok smrti.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"22.01.2021. u 09:26 - pre 39 meseci
Opet pozdani podatak od 2% stvarno umrlih od korone.
Imaš neke tajne izvore?

Leba ti, prosvetli nas. Eto, kada bi baš ti radio obdukcije, razotkrio bi bandu!
Ti si sudsku medicinu i patologiju učio na ekonomskom fakultetu, jel da. To je fakultet poznat po vrsnim lekarima sudske medicine. Pouzdano znaš da na obdukciji prepoznaš da je neko umro od jednog, a ne od drugog virusa?
Takođe si stručnjak za radiologiju, pa možeš da provališ da su rentgenski snimci pluća lažirani, a iz prve prepoznaješ da li je korona po rentgenskom snimku?
Imaš uvid u istoriju bolesti svih koji su proglašeni mrtvim od korone i nalaziš neslaganja.
Stručnjak si i za anesteziologiju, pa znaš da su bili propusti u postavljanju aspiratora?
Takođe si stručnjak i za kliničku farmakologiju, pa znaš da je protokol koji je primenjen bio neispravan?

Ajde, daj neko sočno insajdersko obaveštenje.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
83.137.2.*



+2283 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"22.01.2021. u 12:15 - pre 39 meseci
Citat:
djoka_l:
Opet pozdani podatak od 2% stvarno umrlih od korone.

O kakvom "pouzdanom podatku" je rec?

Citat:
Leba ti, prosvetli nas. Eto, kada bi baš ti radio obdukcije, razotkrio bi bandu!
Ti si sudsku medicinu i patologiju učio na ekonomskom fakultetu, jel da. To je fakultet poznat po vrsnim lekarima sudske medicine. Pouzdano znaš da na obdukciji prepoznaš da je neko umro od jednog, a ne od drugog virusa?
Takođe si stručnjak za radiologiju, pa možeš da provališ da su rentgenski snimci pluća lažirani, a iz prve prepoznaješ da li je korona po rentgenskom snimku?

Djoka je malo nervozan?
Zasto bih ja prepoznavao?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
83.137.2.*



+2283 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"22.01.2021. u 12:28 - pre 39 meseci
@duplak22
Mudar covek sa podjednakom smirenoscu prihvata uvrede i pohvale.
Ja sam ustvari fasciniran kolicinom uvreda koja je usledila od kad sam napisao prve kritike sveopstem jednoumlju i dogmi.
Ja licno sam isti taj koji sam bio godinama, nista se konkretno nije promenilo.
Ali, dirnuvsi u dogmu i jednoumlje, navukao sam na sebe sveopsti bes clanova foruma.
To tek treba da se prouci zasto je to tako. Godina 2020. donela je ogroman preokret ljudskog uma. Ljudi koji su ranije postovali nauku, sada se zalazu za dogmu (nauka podrazumeva konstantno sumnjanje, preispitivanje i trazenje alternativnih objasnjenja, dogma sve to smatra za veoma nepozeljno). I nije samo to. Liberali se sada zalazu za zakljucavanje ljudi u kuce i ogranicavanje slobode kretanja, neretko i za prisilno bodenje iglama pod pretnjom diskriminacije i oduzimanja ljudskih prava. Demokrate se zalazu za cenzuru. I tako dalje, da ne nabrajam. Sve je krenulo u potpuno obrnutom smeru od onog u kom je oduvek islo i u kom treba da ide!
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"22.01.2021. u 12:30 - pre 39 meseci
Citat:
I eto, mali statisticki problem - svako ko umre u odredjenom periodu nakon inficiranja covid-19 se smatra umrlim od covid19, a kad bismo radili obdukcije mogli bi zakljuciti da je u realnosti naprimer samo 2% njih zaista umrlo od virusa. Ali, dobro, koga briga za statistiku, covek umro pa umro, zar je vazmo da li od covid19 ili od neceg drugog...


Ti bi morao da imaš dobar dokaz za ono što TVRDIŠ.
Kada ja nešto napišem, linkujem pozdan izvor.
Kada ti nešto TVRDIŠ, to je tvoje stručno mišljenje. Pa koja je tvoja stručnost?

Recimo ja bih mogao da napišem: kada bi se radile obdukcije nad svakom osobom koja je umrla u poslednjih godinu dana, broj umrlih od korone bi bio 30% veći.
Po čemu je ovo što sam ja napisao iznad relevantno?

Po čemu je ono što pišeš relevantno? Lupetanje u kontinuitetu.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
83.137.2.*



+2283 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"22.01.2021. u 12:37 - pre 39 meseci
Citat:
Ti bi morao da imaš dobar dokaz za ono što TVRDIŠ.

Ok, ali gde ja nesto tvrdim?
Tvrdim da se ne vrsi obdukcija onih za koje se proglasi da su umrli od covid19?
To je valjda cinjenica?
Tvrdim da ukoliko je pokojnik bio pozitivan na covid19, onda se drugi moguci uzroci smrti ne traze, odnosno da se zanemaruju?
To direktno proizilazi iz prethodne cinjenice.

Tamo gde ukazujes na tvrdnju jasno stoje reci na primer/naprimer. Hipoteticki primer. Nesto totalno obrnuto od tvrdnje.

Upravo toje socioloski fenomen. Ljudi se ponasaju kao polu-zombiji. Nisu bise sposobni da smireno prociraju recenicu, nego prelecu preko teksta, zapazaju sumnjive reci ili brojeve, prelecu preko ostatka teksta i odmah krecu da laju, reze i napadaju.

Ima li resenja za to? Probaj za pocetak nekom kvalitetnom muzikom da postignes smirenost i harmoniju svog unutrasnjeg bica, pa ako uspes dodji da nastavimo razgovor.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"22.01.2021. u 12:44 - pre 39 meseci
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7382931/
https://www.cdc.gov/coronaviru...ance-postmortem-specimens.html
https://link.springer.com/article/10.1007/s12024-020-00310-8
Na poslednjem linku su navedena 72 naučna rada sa rezultatima autopsije umrlih od covid-19

Citat:
Tvrdim da se ne vrsi obdukcija onih za koje se proglasi da su umrli od covid19?

Lažeš Milisave!
Citat:
To je valjda cinjenica?

NIJE!
Citat:
Tvrdim da ukoliko je pokojnik bio pozitivan na covid19, onda se drugi moguci uzroci smrti ne traze, odnosno da se zanemaruju?

NETAČNO!
Citat:
To direktno proizilazi iz prethodne cinjenice.

Kada iz netačne pretpostavke izvedeš netačan zaključak, to je, logički, tačno. To se zove implikacija. Jedini slučaj logičkog rasuđivanja putem implikacije koji je netačan je kad iz tačne premise izvedeš netačan zaključak.
Bez obzira, to ne menja činjenicu da je zaključak netačan...

[Ovu poruku je menjao djoka_l dana 22.01.2021. u 13:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"22.01.2021. u 12:54 - pre 39 meseci
Da ti objasnim problem sa tvojom logikom:

Danas pada sneg, znači sada je leto.

Implikacija je tačna, iako ni pretpostavka (pada sneg), ni zaključak (sada je leto) nisu tačni.

I sledeća implikacija je tačna:

Danas pada sneg, znači sada je zima.

Danas ne pada sneg, ali je zima, pa je implikacija tačna, bez obzira na to što ne pada sneg.
Takođe, danas je zima, ne sledi iz tvrdnje "Danas pada sneg", jer sneg može da padne i u jesen i u proleće. Na južnoj hemisferi, sneg pada kada je kod nas leto...

Saberi se...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7173 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"22.01.2021. u 12:58 - pre 39 meseci
Citat:
Darko Nedeljković
Ovo je definitivno vek marketinga kao najvaznije nauke. Ako je za marketing bitno da niko nije umro od vakcine, onda ce i patologija i statistika da se potcine marketingu i kazu tako. Ako je za marketing bitno da je sto vise ljudi umrlo od virusa, onda ce i medicina i statistika da se potcine marketingu i usvoje taj uzrok smrti.


Nema nikakvog marketinga u studiji vakcina, bar kada se radi o testovima pod nadzorom.

Znaci imas Vakcinu XYZ, rade se testovi u Drzavi #1, #2 i #3 - koje nisu politicki uravnate, neke cak imaju i svoje vakcine konkurente.

Znaci bato, ako imas neobjasnjive rezultate - eto ti "red flag" odmah mozes da zoves detektive da kopaju, nece morati puno, lako ce se nadje sve. Lagati je jako tesko i kad su jednostavne stvari u pitanju, a ovde nemas ni sanse.

Znas sta je najbolje od svega?

Sto nema nikakve potrebe palamuditi o statistikama, da li je ili nije ovo ono - nego imas detalje, imas protokol, razlike normalizujes (ako je isti vendor, obicno su i protokoli isti - zbog njih) i laziranje ima da ti iskoci ko trn u oku.

Vidi one Englese sa "Oksford" vakcinom - https://www.reuters.com/articl...o-troubled-start-idINKBN28Y0XU

Os' qr moj da sakrijes - kako "cudni" podaci bodu oci, pa onda kad malo bolje pogledas sve cudniji i cudniji i manje verovatni kao slucajnost :-) A onda se lepo provali sta se desavalo - ostalo je samo pitanje da li je bila u pitanju "slucajnost" ili ne, ali to ne menja rezultate. Vrlo sumnjivo i vrlo verovatno u drugim vremenima ne bi ni nastavili dalje, ali posto je vakcina dobra (mnogo bolja od PR-a proizvodjaca) stvari idu dalje.

--

Kad to ukapiras, bice jasno da sve ove za*bancije o kojima pricas nemaju nikakvog smisla. COVID19 vakcine, bar u delu sveta gde se insistira na nadgledanim testovima su vrlo verovatno vakcine razvijane sa najvecom strogocom u smislu testiranja i provera.

Nema tu ni M od marketinga, nisi hteo da "otvaras PDF" za Pfizer vakcinu. Ja pre mislim da si ga otvorio - i odmah zatvorio, zato sto je susta suprotnost od marketinga.

--

I, konacno, jos jednom - po N-ti put, kada imas nesto da kritikujes ili se ne slazes, spreman si da se bavis domenom statisticke greske (ukupan broj svih umrlih za koje se sumnja da je od vakcine) i da tu insistiras na ludilima - a u isto vreme olako odbacujes cinjenice vezane za pandemiju koja svaki dan odnesi, evo vec sad 17 hiljada ljudi.

Svako ima svoje prioritete, to je u redu. Ali brate...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

Strane: << < .. 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 259312 | Odgovora: 2759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.