Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pokret uništimo frilensere

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 212454 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere11.02.2021. u 07:50 - pre 39 meseci
Citat:
BuzzLightyear

Meni je advokat rekao (i dokazao) da je sudska praksa važnija od zakona.

Upravo to!
Zato je smešno kad vikend pravnci citiraju kojekakve "zakone".
Zakon je za slikanje pred kamerama i ne primenjuje se.
Nego se primenjuje "sudska praksa" a to znači u kapitalizmu da se presudjuje u korist onog ko ima više novaca, odnosno u korist većeg lopova.

Analogno "sudskoj praksi" postoji i "poreska praksa" koja podrazumeva redovno otpisivanje dugova.
A to znamo po tome što su "sportskim" klubovima otpisane milijarde evra dugova.

U skladu sa "poreskom praksom" (pa i "sudskom praksom") i frilanserima treba otpisati sve dugove.

 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere11.02.2021. u 09:01 - pre 39 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
buda01:
Milsim da je IT-evce blam da budu i istoj kategoriji sa pevaljkama, nema to veze sa porezom.

Samim nazivanjem sebe frilenserima, svrstavaju se u prezren sloj drustva.
Pevaljke su frilenseri.
Starlete su frilenseri.
Ulicne kurve su frilenseri.
Muske kurve koje nude uslugu oralne obrade medjunozja babama su frilenseri.
Onaj cupavi sto malo repuje, malo se drogira je frilenser.
Ciga sto kopa po kontejnerima trazeci stari karton je frilenser.
Otprilike svako kome je "blam" da ustaje svako jutro i ide na posao je frilenser.
Jedino sto se uvek nekako podrazumevalo - frilenser je operisan od blama da bude frilenser, ali ti to sad dovodis u pitanje?


Sta si ti tako kiseo ? Razumem ja onog budo01 sta vec, on je video da su se neki oparili dok su radili preko onih agencija u sivoj zoni.
A ti ?
Da nemas neki lose placeni outsourcing biznis ovde kojem preti odlazak kadra u freelancere ?
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere11.02.2021. u 09:15 - pre 39 meseci
Outsorsing biznis nije problem. Mene brine da nije neki kompleks koji tinja još iz studentskih dana. Mlad čovek, okružen vršnjacima koji pričaju o nekim nerazumljivim stvarima i formiraju neku vrstu elitističkog klana... Sada je došlo vreme da neki članovi tog klana plate... te pokvarene ulične kurve koje nude uslugu oralne obrade medjunozja babama... dabogda kopali po kontejnerima trazeci stari karton... prezirem ih!

Uh, malo sam se zaneo... ali lepo je setiti se studentskih dana...
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere11.02.2021. u 19:40 - pre 39 meseci
Citat:
ssi:
Sta si ti tako kiseo ?

Citat:
BuzzLightyear:
Mene brine da nije neki kompleks...

Prosecan posten covek jeste "kiseo" na frilensere-utajivace, bilo bi cudno da nije. On svako jutro ustaje rano i ide na posao, frilenser se valja po toploj sobi do kad hoce. Prosecnom coveku svakog meseca otkinu skoro pola od zarade za zajednicke potrebe, frilenser ne daje za zajednicke potrebe. Kada se zajednicke potrebe koriste, frilenser koristi isto kao da je placao, stari ljudi bi rekli "nema gi obraz". Cak i kada silom nateraju frilensera da plati, nateraju ga da plati samo na onaj deo koji nije prikrio po pajonirima i slicnim mestima, i to ga nateraju da plati manji procenat nego sto placa posten radnik.

Sve u svemu, suvisna je konstatacija da je prosecan posten covek kiseo na frilensera-utajivaca. To se podrazumeva.
Imas li ti konkretno sta prigovoriti tacnosti mojih reci? Da li sam ja pogresio negde nabrajajuci sve pripadnike prezrene grupe slobodnjaka, pomenuo sam nekog kome tu nikako nije mesto?

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9519
79.101.120.*



+10256 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere11.02.2021. u 20:24 - pre 39 meseci
Očigledno se nikad nisi oprobao kao frilenser, čim zamišljaš da se on "valja po toploj sobi do kad hoće".

To je hleb sa sedam kora, veruj mi.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere11.02.2021. u 20:33 - pre 39 meseci
@Darko

Mržnja, bes, zavist ka tamnoj strani put su.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere11.02.2021. u 20:35 - pre 39 meseci
Citat:
Java Beograd:
To je hleb sa sedam kora, veruj mi.


Što još uvek nije argument da ne plaćaju porez.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere11.02.2021. u 20:39 - pre 39 meseci
Predsednik je rekao da porez mora da se plati, samo je pitanje koliko i od kada. Argumenti za neplaćanje poreza ne postoje.
 
Odgovor na temu

buda01
Beograd

Član broj: 24949
Poruke: 293
87.116.162.*



+16 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere11.02.2021. u 21:55 - pre 39 meseci
Citat:
Bradzorf012:
Citat:
Java Beograd:
To je hleb sa sedam kora, veruj mi.


Što još uvek nije argument da ne plaćaju porez.

Cudi me da takav expert za pravo ne koristi precizno reci: porez i doprinose.
 
Odgovor na temu

buda01
Beograd

Član broj: 24949
Poruke: 293
87.116.162.*



+16 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere11.02.2021. u 21:57 - pre 39 meseci
Citat:
Al Imam:
Analogno "sudskoj praksi" postoji i "poreska praksa" koja podrazumeva redovno otpisivanje dugova.
A to znamo po tome što su "sportskim" klubovima otpisane milijarde evra dugova.

Ovo je odlicna vest za sve nas, znaci ne moramo da placamo poreze, poreska praksa je da se oni otpisu.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1342
87.116.167.*



+559 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere11.02.2021. u 22:04 - pre 39 meseci
Citat:
buda01: Ovo je odlicna vest za sve nas, znaci ne moramo da placamo poreze, poreska praksa je da se oni otpisu.


Samo kad ne mogu da se naplate, i ako ih lepo zamoliš :)
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere12.02.2021. u 00:17 - pre 39 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
ssi:
Sta si ti tako kiseo ?

Citat:
BuzzLightyear:
Mene brine da nije neki kompleks...

Prosecan posten covek jeste "kiseo" na frilensere-utajivace, bilo bi cudno da nije. On svako jutro ustaje rano i ide na posao, frilenser se valja po toploj sobi do kad hoce. Prosecnom coveku svakog meseca otkinu skoro pola od zarade za zajednicke potrebe, frilenser ne daje za zajednicke potrebe. Kada se zajednicke potrebe koriste, frilenser koristi isto kao da je placao, stari ljudi bi rekli "nema gi obraz". Cak i kada silom nateraju frilensera da plati, nateraju ga da plati samo na onaj deo koji nije prikrio po pajonirima i slicnim mestima, i to ga nateraju da plati manji procenat nego sto placa posten radnik.

Sve u svemu, suvisna je konstatacija da je prosecan posten covek kiseo na frilensera-utajivaca. To se podrazumeva.
Imas li ti konkretno sta prigovoriti tacnosti mojih reci? Da li sam ja pogresio negde nabrajajuci sve pripadnike prezrene grupe slobodnjaka, pomenuo sam nekog kome tu nikako nije mesto?



Ne mislim da to nije ni blizu ni smislu ni istini.

- On svako jutro ustaje rano i ide na posao
- to je njegov izbor, dobija odredjena prava i zastitu

+ on je izabrao da se ne bori, nego da cuti.

- frilenser se valja po toploj sobi do kad hoce
samo ako je zaradio novac za to i ako ima klijente

 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere12.02.2021. u 09:45 - pre 39 meseci
Citat:
Java Beograd:
Očigledno se nikad nisi oprobao kao frilenser, čim zamišljaš da se on "valja po toploj sobi do kad hoće".

To je hleb sa sedam kora, veruj mi.

Nisam bas nesto informisan pa ako mozes da mi objasnis - frilenseri se radjaju sa nekim pecatom na celu na kom pise "frilenser" zbog cega se oni ne smeju zaposliti nego su rodjenjem osudjeni na taj nepovoljan polozaj u drustvu, ali zar estetska hirurgija ne moze da ukloni taj pecat?

Znaci, ta zalopojka ne pije vodu? Frilenser znaci moze da nauci sta treba i zaposli se negde? Eno, ljudi na ovom forumu popljuvase oglas za it menadzera u hotelu. Ne pada im na pamet da rade taj ili slican posten posao? Namece se zakljucak da je biti frilenser i tajiti porez ipak lepse?

Inace, ja jesam trecinu radnog veka bio frilenser (podvrsta koja ne utajuje porez). I povremeno razmatram da budem opet. Ali nisam govorio o sebi. Prosecan covek nikada nije bio frilenser. A trava sa druge strane ograde je uvek zelenija.

Bilo kako bilo, fokusiras se na manje bitan deo mog odgovora (ne nebitan, samo manje bitan). Pokusaj da procitas jos jednom, da sagledas kompletnu sliku. I hleb koji jedu narko dileri sigurno ima sedan kora. Pa su bez obzira na to ljudi "kiseli" na njih.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere12.02.2021. u 09:55 - pre 39 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
Predsednik je rekao da porez mora da se plati, samo je pitanje koliko i od kada.

Ako porez mora da se plati samo je pitanje od kada iz toga direktno sledi da porez ne mora da se plati, samo je pitanje do kada.
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere12.02.2021. u 11:09 - pre 39 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Znaci, ta zalopojka ne pije vodu? Frilenser znaci moze da nauci sta treba i zaposli se negde? Eno, ljudi na ovom forumu popljuvase oglas za it menadzera u hotelu. Ne pada im na pamet da rade taj ili slican posten posao? Namece se zakljucak da je biti frilenser i tajiti porez ipak lepse?


Ne, mi samo zelimo da ti preuzmes taj ili slican posao na sebe.

Citat:
Darko Nedeljković:
Nisam bas nesto informisan pa ako mozes da mi objasnis - frilenseri se radjaju sa nekim pecatom na celu na kom pise "frilenser" zbog cega se oni ne smeju zaposliti nego su rodjenjem osudjeni na taj nepovoljan polozaj u drustvu, ali zar estetska hirurgija ne moze da ukloni taj pecat?

Znaci, ta zalopojka ne pije vodu? Frilenser znaci moze da nauci sta treba i zaposli se negde?


Mozda nisu mogli da se zaposle ? Nisu svi frilenseri programeri.

Vidi meni uopste ne bi smetali da se ti zaposlis u nekoj o onih kineskih fabrika. Samo napred.

Ali mi smeta da recimo neko meni blizak to ima kao jedinu alternativu.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere12.02.2021. u 11:22 - pre 39 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
BuzzLightyear:
Predsednik je rekao da porez mora da se plati, samo je pitanje koliko i od kada.

Ako porez mora da se plati samo je pitanje od kada iz toga direktno sledi da porez ne mora da se plati, samo je pitanje do kada.


Sumnjaš u predsednika?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
..1e1:dd00:ec4b:cafd:a780:c2b1



+7177 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere12.02.2021. u 11:23 - pre 39 meseci
Citat:
Java Beograd:
Očigledno se nikad nisi oprobao kao frilenser, čim zamišljaš da se on "valja po toploj sobi do kad hoće".

To je hleb sa sedam kora, veruj mi.


Svaki posao je tezak ako ga radis dobro.

Ali van klisea, mislim da bih "sedam kora" ipak rezervisao za nesto drugo...

Tipa, ovo: https://youtu.be/E_Zozvmxat0?t=126 - ovi kamermani verovatno nisu dobijali "hazard pay" :)

Ajd da prekocimo uobicajene - fizikalce, rudare, sve koji rade napolju na elektricnim instalacijama vrlo visokog napona, medicinske sestre, ovo ono...

Evo i gomile koji cak koriste i laptope kao FL-vei: https://www.youtube.com/watch?v=HlFuCD_AS9Y - samo im je posao malo za*baniji.

--

Ozbiljno, svako ko je sam organizovao posao zna kako to izgleda. Ali nemojmo preterivati - niti ti je glava u torbi, niti ti je zdravlje ugrozeno (sa izuzetkom kicme i sl.), niti mozes ostati invalid kao direktna posledica lose upotrebe alata, niti si prisiljen da radis u neke 3 materine daleko od kuce.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere12.02.2021. u 11:43 - pre 39 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Svaki posao je tezak ako ga radis dobro.

Ali van klisea, mislim da bih "sedam kora" ipak rezervisao za nesto drugo...

Tipa, ovo: https://youtu.be/E_Zozvmxat0?t=126 - ovi kamermani verovatno nisu dobijali "hazard pay" :)

Ajd da prekocimo uobicajene - fizikalce, rudare, sve koji rade napolju na elektricnim instalacijama vrlo visokog napona, medicinske sestre, ovo ono...

Evo i gomile koji cak koriste i laptope kao FL-vei: https://www.youtube.com/watch?v=HlFuCD_AS9Y - samo im je posao malo za*baniji.

--

Ozbiljno, svako ko je sam organizovao posao zna kako to izgleda. Ali nemojmo preterivati - niti ti je glava u torbi, niti ti je zdravlje ugrozeno (sa izuzetkom kicme i sl.), niti mozes ostati invalid kao direktna posledica lose upotrebe alata, niti si prisiljen da radis u neke 3 materine daleko od kuce.


Kamermani su obicno frilenseri.

Zdravlje, kako fizicko, tako i mentalno je ugrozeno zivotom u Srbiji.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere12.02.2021. u 12:42 - pre 39 meseci
Citat:
Ne, mi samo zelimo da ti preuzmes taj ili slican posao na sebe.

Ovime potvrdjujes moj stav. Pretpostavljam da bi mi isto to rekao svaki narko diler, pljackas, dzeparos i svako slican ko je zacrtao da je previse nezan za ulogu radnicke klase, vec radije bira da parazitira na ledjima radnicke klase. Verovatno nisi svestan da time sto pokusavas da se predstavis uzvisenijim, radis upravo suprotno - ponizavas se u ocima radnicke klase priznanjem da nisi sposoban za normalan, posten posao. Ili, zargonom ove teme, povecavas "kiselost". Jer svima ovima prezrenima koje sam nabrajao je ispod casti da obavljaju obican, posten posao.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8097



+1755 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere12.02.2021. u 12:49 - pre 39 meseci
https://rs.n1info.com/biznis/m...eprogram-poreze-ne-otpisujemo/

I onda se neko buni na postove u kojima pise da Ministar , ne govori istinu , i da je Los ?

FL potrcali da odmah uplate , tek po neki ceka novi zakon ???

Jos jedna Fantazija Malog ministra ?

Svi potrcali da uplate umesto da cekaju novi povoljniji zakon ?

On vise ne zna ni sta prica !

Stalno pominje zaradu FL od 200 Eura mesecno ? Mozda to bude neki limit u zakonu ?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 212454 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.