Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pokret uništimo frilensere

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 212437 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere12.02.2021. u 14:09 - pre 39 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Ne, mi samo zelimo da ti preuzmes taj ili slican posao na sebe.

Ovime potvrdjujes moj stav. Pretpostavljam da bi mi isto to rekao svaki narko diler, pljackas, dzeparos i svako slican ko je zacrtao da je previse nezan za ulogu radnicke klase, vec radije bira da parazitira na ledjima radnicke klase. Verovatno nisi svestan da time sto pokusavas da se predstavis uzvisenijim, radis upravo suprotno - ponizavas se u ocima radnicke klase priznanjem da nisi sposoban za normalan, posten posao. Ili, zargonom ove teme, povecavas "kiselost". Jer svima ovima prezrenima koje sam nabrajao je ispod casti da obavljaju obican, posten posao.


Tako je, bas sam pokvaren, tj. nas 4 smo pravi pokvarenjaci. Imamo svoju firmu, placene poreze i klijente van srbije. Umesto da smo zaposleni negde u BG i da osim poreza veci deo zaradjenog ostavljamo nekom middlemanu.

Stvarno, bas povecavamo "kiselost".

Pricao bi ti drugaciju pricu da nisi u IT, u Srbiji.


[Ovu poruku je menjao ssi dana 12.02.2021. u 15:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.telemaxx.net.



+7177 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere12.02.2021. u 15:03 - pre 39 meseci
Citat:
ssi
Zdravlje, kako fizicko, tako i mentalno je ugrozeno zivotom u Srbiji.


To je opste mesto. Cak i ako ga uzmes kao 100% tacno, FL-ovi su prilicno daleko od vrha tabele "ugrozenosti".

Znas, neko ko radi u rudniku bi verovatno nesto rekao na to, sadrzaj ne bi bio lep.

Ili neko ko, na primer, pruza negu starima van-institucionalno (po kucama) - zamisli sve za*bano kao i FL-u + radni sati + stres + sve ostalo sto ide. FL cisti komentare iz koda, sredjuje ga za kupca - a neko drugi cisti fekalije i oblaci pelene staroj osobi kojoj treba pomoc. Za razliku od FL-a, pomoc moze da zatreba u bilo koje doba dana + radis sa ljudima (bolesnima) koji se ljute, placu, pruzaju fizicki otopor - dok FL radi sa... modulima, paketima, kodom.

Ili recimo radis na instalacijama visokog napona... bukvalno sve sto treba da se desi je da jednog dana dodjes nad*kan i hronicno neispavan i da napravis jednu gresku i postajes KFC.

FL u istom stanju uma najgoru stvar koju moze da uradi je da posalje pogresnu verziju softvera ili email na pogresnu adresu.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere12.02.2021. u 15:11 - pre 39 meseci
Citat:
ssi:
Tako je, bas sam pokvaren, tj. nas 4 smo pravi pokvarenjaci. Imamo svoju firmu, placene poreze i klijente van srbije. Umesto da smo zaposleni negde u BG i da osim poreza veci deo zaradjenog ostavljamo nekom middlemanu.

Malo si se pogubio. Tema nije o 4 koji placaju, nego o 10k-100k koji ne zele niti da imaju svoju firmu, niti da placaju porez.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1342
87.116.164.*



+559 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere12.02.2021. u 15:52 - pre 39 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Malo si se pogubio. Tema nije o 4 koji placaju, nego o 10k-100k koji ne zele niti da imaju svoju firmu, niti da placaju porez.


Kakav bezobrazluk! Ne žele da imaju svoju firmu? Pa šta oni zamišljaju ko su oni? Zašto im jednostavno ne utrapiš neke firme na silu, ukradeš im lične karte i otvoriš firme na njihovo ime, ko nesretnom predsednikovom bratu što su radili, okačiš im reklame iznad vrata, i platiš oglase, i knjigaše neknjigaše, posle samo treba da plate 8000 eura ako hoće da zatvore firmu, jer zakon tako kaže, i eto pola od predviđenog poreza si naplatio. E to bi bilo kreativno rešenje ove nezgodne situacije sa frilenserima.

@Dimković Na freelencer. com i upWork.com rade ljudi koji nikad nisu liniju koda videli u životu, kakvo li čišćenje koda ti zamišljaš.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere12.02.2021. u 16:21 - pre 39 meseci
Citat:
Kakav bezobrazluk! Ne žele da imaju svoju firmu?

Bezobrazluk je preblaga rec. Dobro je da nisi rekao nestasluk.
Bezobrazluk je malko preblaga rec za poresku utaju.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1342
87.116.164.*



+559 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere12.02.2021. u 17:41 - pre 39 meseci
100.000 ljudi se odjednom setilo da utaji porez? Au al su se dobro organizovali, ovo ni "opozicija" nije mogla svojevremeno kad su pozivali ljude da prestanu da plaćaju dadžbine. Bukvalno deluje kao da neke državne službe nisu radile svoj posao kako treba, a bile su plaćene od našeg poreza.

Moje pare neće ići za ružni spomenik, za rušenje ljudima kuća sakriven fantomkama, za gondolu do nečijeg tržnog centra, za seču centralnih gradskih drvoreda, za izgradnju mhe, za kladionice, za prenamnožene banke koje ništa ne rade a promet mora preko njih, za seču šume u nacionalnom parku, za zagađenje životne okoline, ne znam šta nije jasno? :)
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.telemaxx.net.



+7177 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere12.02.2021. u 19:13 - pre 39 meseci
Citat:
MajorFatal
@Dimković Na freelencer. com i upWork.com rade ljudi koji nikad nisu liniju koda videli u životu, kakvo li čišćenje koda ti zamišljaš.


Izvinjavam se... evo odoh na freelancer . com sajt i...

Code:

Get Web Design Ideas
Get Mobile App Ideas
Get Graphic Design Ideas
Get Logo Design Ideas
Get 3D Modelling Ideas
Get Illustration Ideas
Get Branding Ideas
Get Product Design Ideas
Get Package Design Ideas
Get Wordpress Ideas 


OK, nije samo ciscenje koda u pitanju ocigledno... ima i ciscenja grafike i tako to.

Ne mogu nista od ovoga da ni priblizno da stavim u istu kategoriju kao medicinske sestre, pomoc u kuci, rudari, fizikalci...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1342
87.116.164.*



+559 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere12.02.2021. u 19:25 - pre 39 meseci
Pa i ne možeš, kad budeš sreo rudara da je samostalno započeo svoje okno na livadi onda ćeš moći, medicinske sestre koje koje nude pomoć u kući preko oglasa, i plaćene su u kešu, sasvim sigurno ne plaćaju porez, osim kad naslede nekretninu od nesretnika kojima pomažu.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.telemaxx.net.



+7177 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere12.02.2021. u 19:35 - pre 39 meseci
Znas kako, cela ta stvar sa sivom ekonomijom funkcionise zato sto je broj ljudi koji u njoj ucestvuje ogranicen.

Kada bi svi radili kao ta hipoteticka medicinska sestra "preko oglasa", bilo koja drzava bi se vrlo brzo pretvorila u neku formu najslicniju latino-americkim narko-drzavama, gde kriminalni karteli vode glavnu rec.

Iskreno, dokle god to sljaka... sto da ne, ali ne kontam ideju da se takvo ponasanje jos i "legalizuje" (svako malo za neku grupicu).

Mozemo onda i dzeparenje da legalizujemo ako nemas kinte puno, oprosteno ti je. Ili kraduckanje, zivis ispod standarda zivljenja i lepo sebi dopunjujes standard sa pastom za zube cornutom iz supermarketa.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1342
87.116.164.*



+559 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere12.02.2021. u 20:34 - pre 39 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Znas kako, cela ta stvar sa sivom ekonomijom funkcionise zato sto je broj ljudi koji u njoj ucestvuje ogranicen.


Kako gde, tamo gde su stvari ok uređene naravno da je broj ljudi koji pokušavaju da se provuku ispod radara ograničen, mi smo sebe doveli na nulu sa ratovima devedesetih, i nikad se oporavili, siva ekonomija je više pravilo nego izuzetak, narod čak nema ni volju da nešto menja, ja da ulažem i pravim, a neka budala dekretom sve da upropasti, nikom se ne mili takav scenario koji smo već videli, i nigde nikakve garancije, nit je moguća, da će nešto u budućnosti biti drugačije.

Citat:
Kada bi svi radili kao ta hipoteticka medicinska sestra "preko oglasa", bilo koja drzava bi se vrlo brzo pretvorila u neku formu najslicniju latino-americkim narko-drzavama, gde kriminalni karteli vode glavnu rec.


Kod nas kriminalni kartel vodi glavnu reč, samo sa pozicije vlade i obučen u fina odelca koja im stoje ko piletu .. pri tom pokušavaju da izreklamiraju svoje ludilo sa pet televizija sa nacionalnom frekvencijom, jedino smisleno i istinito što su rekli od 2012 godine je da može nas 5 miliona da se skupi da protestvuje i da opet ne bi ništa uradili, i taman tako, 5 miliona od 7 bi se skupili, demonstrirali, spalili nešto, polomili, i sutra opet isto bez promene. Čime je ovaj dobri i pametni narod to zaslužio nemam pojma, verovatno nismo ni dobri ni pametni koliko ja zamišljam.

Citat:
Iskreno, dokle god to sljaka... sto da ne, ali ne kontam ideju da se takvo ponasanje jos i "legalizuje" (svako malo za neku grupicu).


Pa kad su legalizovane "pljačkaške privatizacije" što ne bi i nešto drugo? Kad posade ružni spomenik u inat svima, i poseku drveće da puste gondolu do tržnog centra sa srednjevekovne tvrđave, kad su napravili atmosferu da nema ni posla, nit želje za istim ako će neko da te maltretira, što ne bi legalizovali da neko može da radi za stranog poslodavca odavde, pod nekim razumnim uslovima?

Citat:
Mozemo onda i dzeparenje da legalizujemo ako nemas kinte puno, oprosteno ti je. Ili kraduckanje, zivis ispod standarda zivljenja i lepo sebi dopunjujes standard sa pastom za zube cornutom iz supermarketa.


Ma ti kad započneš rat ti legalizuješ ubistvo, što je sumrak mozga i ljudskosti, ali mislim da isto radiš i ako porediš džeparenje i održavanje sajta, predavanje engleskog jezika. Nije za poređenje.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

buda01
Beograd

Član broj: 24949
Poruke: 293
87.116.162.*



+16 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere12.02.2021. u 21:12 - pre 39 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Inace, ja jesam trecinu radnog veka bio frilenser (podvrsta koja ne utajuje porez). I povremeno razmatram da budem opet.

Izvini na izrazu, ali ispada da si ti bio budala.
Mogao si da ne placas i sad da se natezes sa drzavom hoces li uopste platiti, i koliko da ti otpisu i na koliko rata bez kamate da placas.

Kod nas su budale uvek oni koji postuju zakon.
Napravis nelegalno kucu, ne platis struju, ne placas kartu u autobusu, i ti si onda "pametan", jer ti sve otpisu.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere12.02.2021. u 21:14 - pre 39 meseci
Citat:
MajorFatal:
Pa i ne možeš, kad budeš sreo rudara da je samostalno započeo svoje okno na livadi onda ćeš moći, medicinske sestre koje koje nude pomoć u kući preko oglasa, i plaćene su u kešu, sasvim sigurno ne plaćaju porez, osim kad naslede nekretninu od nesretnika kojima pomažu.


Koliko je menE poznato, privatna kompanija koja iskopava rudu ili ugalj nije toliko endemska pojava. Kome da se žalim što ja nisam vlasnik rudnika, nego moram u istom da kopam rudu?

Citat:
MajorFatal:
Ma ti kad započneš rat ti legalizuješ ubistvo, što je sumrak mozga i ljudskosti, ali mislim da isto radiš i ako porediš džeparenje i održavanje sajta, predavanje engleskog jezika. Nije za poređenje.


Jeste za poređenje. U ratu ubistvo nije legalizovano kako god ti to tumačio.
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere12.02.2021. u 21:27 - pre 39 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic

Kada bi svi radili kao ta hipoteticka medicinska sestra "preko oglasa", bilo koja drzava bi se vrlo brzo pretvorila u neku formu najslicniju latino-americkim narko-drzavama, gde kriminalni karteli vode glavnu rec.

Iskreno, dokle god to sljaka... sto da ne, ali ne kontam ideju da se takvo ponasanje jos i "legalizuje" (svako malo za neku grupicu). Mozemo onda i dzeparenje da legalizujemo

Pa koliko se može videti u Latinskoj Americi u toj narko-državi džeparenje je legalizovano.
Na primer, već sam pominjao "dobrovoljne priloge" putem državnih nameta za gradnju hramova.
Zatim davanje novca fensi fuzbalerima, sve iz džepa poreskih obveznika.
Pa zar to nije džeparenje?

Ima i "bezazlenih" primera kad poštar nagluvom penzioneru donosi penziju pa mu na ime bakšiša zakine 5-10%.
Ali to je "bezazlena igrarija", zar ne?

Svakodnevni obračuni i ubistva narko dilera u prestonici - pa zar to nije narko gde kriminalni karteli vode glavnu rec?

Mogao bih nabrajati puno toga šta se radi po toj Latino Narko-državi.
Nego bojim se da vas prekinem u maštanju
zato
nastavite vi da ćaskate.

Ne morate ni da mi odgovarate
jer
ionako je ta narko "država" tamo negde u nedodjiji od Latine.

 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere12.02.2021. u 21:52 - pre 39 meseci
Al Imam

Pokušaj da shvatiš neke stvari. Građani su pred zakonom jednaki, ne postoji način da to promeniš, prosto niko normalan na to ne bi pristao. Prvo.

Drugo. U zemljama latinske amerike to je nešto van zakona. Čisto sumnjam da su tamo trgovina narkoticima ili ubistva dekriminalizovani, ali vidim, to vam nije argument. Zato prelazim na sledeće.

Treće. U jednoj USA je nejednakost takoreći institucionalizovana. Ne postoji mito i korupcija, jer imaš zakonsko pravo da finansiraš političke partije na primer. Sa druge strane, u USA imaš veliki broj milionera, bolje reći milijardera, ali i još veći broj ljudi na margini. Desetak posto ljudi je bez ikakvog zdravstvenog osiguranja, a isto toliko je na bonovima za hranu. Ne kažem da je tjub jedini relevantan svedok, ali procunjaj malo po istom pa vidi kako se tamo živi. Pošto se srednja klasa istopila, ako imaš dovoljno love živećeš u sigurnijem delu grada, imaćeš bezbednost i sigurnost, obrazovanje, uređenu infrastrukturu itakodaljeitomeslično. Ako nemaš love, život može izgledati prilično jadno. Da li ste sigurni sa koje strane granice biste se našli u potencijalnom razvoju situacije kakav zagovarate?

Jednog dana će ti kasirka ili bolje neki nevoljnik u kičmatransu koji radi za trista evra doći na vrata i tražiti ono što smatra za svoje. Hranu, nekretninu, kolica. Ne, neće pomoći ništa, pa ni poziv narodnoj miliciji. Zašto bi tvoj zahtev da ne plaćaš porez bio legitimniji od njegove potrebe za hranom?
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere12.02.2021. u 22:02 - pre 39 meseci
Citat:
Bradzorf: Jednog dana će ti kasirka ili bolje neki nevoljnik u kičmatransu koji radi za trista evra doći na vrata i tražiti ono što smatra za svoje.


Možda nisi primetio, ali nedavno je više hiljada nevoljnika izašlo na ulicu jer će ostati i bez tih 300 evra.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere12.02.2021. u 22:05 - pre 39 meseci
Kao što nisi primetio, njihov prosečni mesečni bruto prihod je oko sedam stotina evra.

Ne shvataju kako funkcioniše kapitalizam, pali na reklame.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1342
87.116.164.*



+559 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere12.02.2021. u 22:23 - pre 39 meseci
Citat:
Bradzorf012:
Koliko je menE poznato, privatna kompanija koja iskopava rudu ili ugalj nije toliko endemska pojava. Kome da se žalim što ja nisam vlasnik rudnika, nego moram u istom da kopam rudu?


Reći ću komšinki što predaje engleski da se proglasi za kompaniju jer Rio Tinto nije državna/društvena firma, nego privatna, kao i ona što je privatno lice, i onda je to sve isto. Kome da se žališ? Sudu? Advokatu? Ne znam.

Citat:
Jeste za poređenje. U ratu ubistvo nije legalizovano kako god ti to tumačio.


Podseti me onda ko je krivično odgovarao za ubistvo Milice Rakić?

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere12.02.2021. u 22:39 - pre 39 meseci
Ta kompanija je platila koncesije državi. Da li su male ili ne, drugo je pitanje. Da li je trebalo rudnike dati pod koncesiju, opet treće pitanje.

Što se tiče ovog drugog, zaista ne bih komentarisao.

Gospodine Majore, vi kao i mnogi drugi ovde ne shvatate neke stvari. Novac je jedno, a prihod nešto drugo. Rad je pravo, kao i pravična naknada za isti, profit je poslovni interes. Prvo je propisano kao pravo poveljom UN-a i ustavom, drugo nije. Itakodaljeitomeslično.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere12.02.2021. u 23:08 - pre 39 meseci
Citat:
MajorFatal:
mi smo sebe doveli na nulu sa ratovima devedesetih, i nikad se oporavili, siva ekonomija je više pravilo nego izuzetak, narod čak nema ni volju da nešto menja, ja da ulažem i pravim, a neka budala dekretom sve da upropasti, nikom se ne mili takav scenario koji smo već videli, i nigde nikakve garancije, nit je moguća, da će nešto u budućnosti biti drugačije.

A kad se pomene savet da se emigrira u drzavu gde je to sve kako treba, onda "nema raja bez rodnoga kraja"?


 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1342
87.116.180.*



+559 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere12.02.2021. u 23:46 - pre 39 meseci
Citat:
Bradzorf012:
Ta kompanija je platila koncesije državi. Da li su male ili ne, drugo je pitanje. Da li je trebalo rudnike dati pod koncesiju, opet treće pitanje.


Stvarno, prvi put čujem, a šta su to konfesije Jordane? Što bi bile male ili ne? Da li je trebalo i kome se uopšte postavlja to pitanje, valjda narodu koji živi tu? Ali tebi je sve drugi, treći i tako dalje par opanaka.. čoveku sam rekao kad vidi rudara, samostalnog, pojedinca da je na livadi započeo rudnik da onda poredi frilensere i rudare, i ti onda spominješ privatnu kompaniju .. čuo sam da su dali i aerodrom Franjo Tuđman pod koncesiju Francuzima, kako su prošli? Je l uspešna ko i naša?

Citat:
Što se tiče ovog drugog, zaista ne bih komentarisao.


A zašto ne bi, evo ja ću: Niko nije odgovarao.

Citat:
Gospodine Majore, vi kao i mnogi drugi ovde ne shvatate neke stvari. Novac je jedno, a prihod nešto drugo. Rad je pravo, kao i pravična naknada za isti, profit je poslovni interes. Prvo je propisano kao pravo poveljom UN-a i ustavom, drugo nije. Itakodaljeitomeslično.


Dobro, zadržimo se na tome da ja ne shvatam da je novac jedno a prihod drugo i tako dalje povelje.

Citat:
Darko Nedeljković: A kad se pomene savet da se emigrira u drzavu gde je to sve kako treba, onda "nema raja bez rodnoga kraja"?


Ne vidim zašto bih gradio Francusku ili Nemačku, smatram da su već dosta dobro sa infrastrukturom i ljudstvom, teško mi je da slušam uputstva ili se preganjam sa budalama i na svom jeziku, a kamoli na nekom koji mi nije maternji. Znam da i ovde može da bude lepo, samo ne znam kad :)

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 212437 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.