Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pokret uništimo frilensere

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 209806 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere12.02.2021. u 23:47 - pre 38 meseci
Citat:
Darko Nedeljković

A kad se pomene savet da se emigrira u drzavu gde je to sve kako treba, onda "nema raja bez rodnoga kraja"?

Pazi, taj genijalni "savet" o emigraciji
su pre 30 godina besplatno delili po Latino-narkomani
kvazi političari, narko dileri i oni koji će postati ratni zločinci i
njihovi pomagači koji će postati prezidenti.

Poredjenja radi, u pomenutoj US of A
Trump je pred impičmentom "samo" zato jer je poginulo nekoliko ljudi.
Sa druge strane u Latino-narkomani aktuelni prezident sa svojim idolom danas osudjenim ratnim zločincem
je palio i žario ratove u kojima je ubijeno na stotine hiljada ljudi, žena, dece i starih lica.
Milioni ljudi su raseljeni a Latino-narkomana je svedena na ušće dve-tri reke.
Zapamćene su u svetu do tada (a i sada) nevidjene povorke traktorista.

Za sva ta zla niko nije odgovarao.
A trebalo je imičment i za prezidenta i sve njihove pomagače uključujući i crne i crvene.

Onda kad se izvrši impičment političkih stranaka i njihovih čelnih narko dilera
onih koji su žarili i palili ratove
možemo da razgovaramo šta je US of A uradila sa Trumpom.

Impičment mora obuhvatiti i sve one koji su delili "savete" poput "saveta" o emigriranju.

Dakle ili će gradjani Latino-narkomane izvršiti impičment ratno-huškačke kamarile
ili će (gradjani Latino-narkomane) pasivno dozvoliti da svakih 10-15 godina emigriraju na traktorima.

 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere13.02.2021. u 00:28 - pre 38 meseci
Na kraju krajeva, šta imamo ovde. Političko pitanje, kako ga rešiti?
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
dynamic-62-240-25-130.cpe.sn.co.rs.



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere13.02.2021. u 00:50 - pre 38 meseci
Citat:
Al Imam:
Citat:
Darko Nedeljković

A kad se pomene savet da se emigrira u drzavu gde je to sve kako treba, onda "nema raja bez rodnoga kraja"?

Pazi, taj genijalni "savet" o emigraciji
su pre 30 godina besplatno delili po Latino-narkomani
kvazi političari, narko dileri i oni koji će postati ratni zločinci i
njihovi pomagači koji će postati prezidenti.

Poredjenja radi, u pomenutoj US of A
Trump je pred impičmentom "samo" zato jer je poginulo nekoliko ljudi.
Sa druge strane u Latino-narkomani aktuelni prezident sa svojim idolom danas osudjenim ratnim zločincem
je palio i žario ratove u kojima je ubijeno na stotine hiljada ljudi, žena, dece i starih lica.
Milioni ljudi su raseljeni a Latino-narkomana je svedena na ušće dve-tri reke.
Zapamćene su u svetu do tada (a i sada) nevidjene povorke traktorista.

Za sva ta zla niko nije odgovarao.
A trebalo je imičment i za prezidenta i sve njihove pomagače uključujući i crne i crvene.

Onda kad se izvrši impičment političkih stranaka i njihovih čelnih narko dilera
onih koji su žarili i palili ratove
možemo da razgovaramo šta je US of A uradila sa Trumpom.

Impičment mora obuhvatiti i sve one koji su delili "savete" poput "saveta" o emigriranju.

Dakle ili će gradjani Latino-narkomane izvršiti impičment ratno-huškačke kamarile
ili će (gradjani Latino-narkomane) pasivno dozvoliti da svakih 10-15 godina emigriraju na traktorima.


Ne znam cemu ovaj post, ali mislim da generalno ova vlast uspesno ohrabruje nizak IQ, i zapravo je to
nesto sto te moze dovesti na polozaj. Ceo trend u medijima je takav. To se forsira i sve u vezi sa tim.
I sta ovo uopste ima veze sa freeelancerima?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1332
87.116.180.*



+559 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere13.02.2021. u 02:12 - pre 38 meseci
Citat:
Bradzorf012:
Na kraju krajeva, šta imamo ovde. Političko pitanje, kako ga rešiti?


Samo revolucija :)

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere13.02.2021. u 07:31 - pre 38 meseci
Citat:
MajorFatal: Znam da i ovde može da bude lepo, samo ne znam kad :)

Evo, ja cu ti reci. Za ljude sklone muljanju, kradji, kriminalu i utaji poreza, ovde je lepo sad. Kao i decenijama unazad.

Citat:
Ne vidim zašto bih gradio Francusku ili Nemačku...

Kako ne znas? Zato sto Francuska i Nemacka ne gledaju blagonaklono na pojavu da ih "gradis" utajom poreza. Zato sto bi brzo zavrsio iza brave. Ispustio bi sapun, a oko tebe pretezno crnci...
Bolje ti je ovako, opusteno "gradis" srbiju, a niko te ne stavlja iza brave zbog toga.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere13.02.2021. u 07:46 - pre 38 meseci
Citat:
Bradzorf012:
Na kraju krajeva, šta imamo ovde. Političko pitanje, kako ga rešiti?

Dobro definisanje problema je pola puta ka resenju istog.
Problem - imamo pokvaren narod i pokvarene politicare.

Sada mozemo diskutovati o mogucim resenjima. Ja mislim da je jedino resenje proterati kompletno ovaj pokvareni narod i ove pokvarene politicare, triput proveriti da nije negde neko ostao i kad smo sigurni da je teritorija cista uvesti odnekle posten narod i postene politicare.

Ja sam vec pokusao sa resavanjem, ubedjujuci pokvareni narod da se sam odseli. Ali, slabo mi ide - znaju oni za jadac.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
dynamic-62-240-25-130.cpe.sn.co.rs.



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere13.02.2021. u 10:04 - pre 38 meseci
Darko:"Problem - imamo pokvaren narod i pokvarene politicare."

Siromasan narod je po pravilu pokvaren jer mora da se snalazi da prezivi.
Politicari su po definiciji pokvareni. Svi to imaju. Znaci potrebno je
narodu dati pare, a politicare kontrolisati. No tako nesto se moze
postici samo ako nas okupira treca strana na n godina koja uz to ne
bi bila ista kao trenutna vlast ili cak gora.
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere13.02.2021. u 12:32 - pre 38 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic
Ne znam cemu ovaj post
...
I sta ovo uopste ima veze sa freeelancerima?

To si trebao da pitaš onog koji je sugerisao "humano raseljavanje" - veoma omiljeno u zločinačkim krugovima Latino-narkomane.

Ti nisi pomenut, ne znam zašto reaguješ?

 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere13.02.2021. u 12:56 - pre 38 meseci
Citat:
MajorFatal:
Samo revolucija :)


Revolucija po principu otmimo siromašnima i dajmo bogatima. Heh, mogu samo da se nasmejem, kiselo.

Citat:
Branimir Maksimovic:
Znaci potrebno je
narodu dati pare...


Koliko je meni poznato, pare se ne jedu, ne sipaju u rezervoar, ne piju se ni umesto vode ni umesto lekova.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere13.02.2021. u 13:42 - pre 38 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Sada mozemo diskutovati o mogucim resenjima.


Konačnim rešenjima?

Citat:
Darko Nedeljković:
Ja mislim da je jedino resenje proterati kompletno ovaj pokvareni narod i ove pokvarene politicare, triput proveriti da nije negde neko ostao i kad smo sigurni da je teritorija cista uvesti odnekle posten narod i postene politicare.


Da li vas čistunaca ima dovoljno za to proterivanje? Mislim da bi jedino moglo da ti uspe proterivanje komšije iz vlastite kuće, ovo ostalo nije uspelo ni onom moleru iz Austrije.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1332
87.116.164.*



+559 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere13.02.2021. u 15:17 - pre 38 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Evo, ja cu ti reci. Za ljude sklone muljanju, kradji, kriminalu i utaji poreza, ovde je lepo sad. Kao i decenijama unazad.


Jok brt, zar ne znaš da su u laži kratke noge, i da se kriminal ne isplati, osim kad je korporativni, al to je svuda. Trenutno je problem što se za standard, i da život bude ok brinu, idioti koji misle da je važnije da li je neko "naš" nego da li je sposoban, i to po njhovom izopačenom kriterijumu naš. Al neće još dugo.

Citat:

Kako ne znas? Zato sto Francuska i Nemacka ne gledaju blagonaklono na pojavu da ih "gradis" utajom poreza. Zato sto bi brzo zavrsio iza brave. Ispustio bi sapun, a oko tebe pretezno crnci...
Bolje ti je ovako, opusteno "gradis" srbiju, a niko te ne stavlja iza brave zbog toga.


A kako su oni to postigli, imali dobar narod i dobre političare? :)

Tamo ni nema frilensera jer nikog ne privlače bedni poslovi, ima ih nešto malo koji putuju po svetu i intervjuišu lokalce u etno nošnji, bjedni poslovi frilenser, hiden Turk, ghost writer i ostalo su rezervisani za Srbiju, Bugarsku, Rumuniju, Indiju i ostalu sirotinju. Ali zato tvoj vrli Francuz bez problema posegne za postavljanjem bid-a na frilencer ako mu treba neko da odradi dosadni posao, neće da angažuje svog rođenog Francuza, obezbedi radno mesto i plaćanje odgovarajuće sume poreza, nego posao od 200e odradi Bugarin za 20e, ne bi me čudilo ni da je hajka na jadne frilensere naručena iz Brisela, ali đabe rade, te poslove Francuz ne bi ni prihvatio. Tako da tvoja priča o ne-neizbegavanju poreza tamo negde mačku o rep, mada kako nema skoro nikakve šanse da to ne znaš ili ne kapiraš, to si sve verovatno ispisao samo da bi pomenuo sapun :)

Citat:
Bradzorf012:
Revolucija po principu otmimo siromašnima i dajmo bogatima. Heh, mogu samo da se nasmejem, kiselo.


Ja sam samo pomenuo revolucija, ti si dodao otimanje, dovoljno bi bilo i dvadesetak njuški koje viđamo već četri decenije da se smeste u odgovarajući političko pravni okvir, iza rešetaka. I poneku njušku koju ne viđamo nikad, a prisutna je.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
dynamic-62-240-25-130.cpe.sn.co.rs.



+1064 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere13.02.2021. u 15:56 - pre 38 meseci
Bradzor:"Koliko je meni poznato, pare se ne jedu, ne sipaju u rezervoar, ne piju se ni umesto vode ni umesto lekova."

Za to sve ti trebaju pare.

edit:
To je rekao Palma, da se nacionalizam ne sipa u traktore kada je pravdao koaliciju sa DS umesto sa radikalima.
Nas siromasni narod dobija i previse nacionalizma, da zameni nedostajuce pare pa nema sta da sipa u traktore...




[Ovu poruku je menjao Branimir Maksimovic dana 13.02.2021. u 17:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere13.02.2021. u 19:04 - pre 38 meseci
E Majore, Majore Fatalni, opet ste naivni.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
2a02:8071:31e1:dd00:195d:327..



+7173 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere13.02.2021. u 19:38 - pre 38 meseci
Citat:
MajorFatal
Tamo ni nema frilensera jer nikog ne privlače bedni poslovi


Tzv, "bedni poslovi" (tvoj izraz) sumnjam da privlace puno ljudi. Vecina ljudi takve poslove radi zato sto su ti poslovi ono sto je dostupno njima na trzistu rada u tom momentu.

A ako mislis na Nemacku, kao prvo tzv. "bednih poslova" ima tamo ohoho. Takodje, njihov poreski sistem resenja za te vrlo malo placene sljake:

- Za marginalno zaposlenje imas "Mini Job" koncept, do 450 EUR mesecno. Izuzet kompletno od poreza na prihod. Poslodavac placa 20% "flat" doprinose (90 EUR mesecno) koji pokrivaju zdravstveno i penziono. Oko 5 miliona ljudi u DE ima "Mini Job" (za neke je to dodatni posao). Ogranicenje: max. 50-tak sati mesecno.

Ovo nije toliko tipicno za EU - primera radi, kada je Spanija bila u problemima, kao uslov za nastavak kupovine spanskog duga od strane ECB im je trazeno da dozvole "Mini Job" koncept sa 400 EUR osnovicom, sto je bilo dosta manje od tadasnje ES minimalne plate od 640 EUR mesecno.

- Za samostalan rad mozes da otvoris "mali doo" (tzv. "1 EUR GmbH" ili "UG") gde mozes da sacekas sa kapitalizacijom dok ti firma ne stane na noge. Mozes i kao fizicko lice da privredjujes naravno (ili kao partner ako je vise lica), ali to je izlaganje riziku da celom svojom imovinom (ili imovinom porodice ako si u braku) odgovaras za stetu.

Za to vise informacija: https://handbookgermany.de/en/work/entrepreneurship.html

U svakom slucaju, za prihode te ceka porez ali on je progresivni gde se prvih 9744 EUR ne racuna u osnovicu (pricam o klasi 1, cisto primera radi).

Ako nemas platu, ne placas doprinose za zaposlenje, ali zdravstveno je obavezno (od 2009). Penziono je dobrovoljno. Ispod 22 hiljade EUR godisnjeg prihoda ne placas ni PDV.

---

Tako da, bar u DE, mozes da imas svoju sljaku samostalnu i da primas male pare.

Ono sto ce te ubiti su te male pare, a ne drzava bar - ako to bar malo utehe daje.

Doduse za nekog ko zivi sa mamom i tatom, nema nikakve troskove... moze ovako da radi dokle hoce.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1332
87.116.183.*



+559 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere13.02.2021. u 21:12 - pre 38 meseci
Citat:
Bradzorf012:
E Majore, Majore Fatalni, opet ste naivni.


Avaj, ali tvoj komentar ima korisnih informacija ko i ona rotkva strugana svojevremeno.

Citat:
Ivan Dimkovic: Tzv, "bedni poslovi" (tvoj izraz) sumnjam da privlace puno ljudi. Vecina ljudi takve poslove radi zato sto su ti poslovi ono sto je dostupno njima na trzistu rada u tom momentu.

...

Doduse za nekog ko zivi sa mamom i tatom, nema nikakve troskove... moze ovako da radi dokle hoce.


Nemam ništa ni protiv koga, to što pišeš svodi se na tamo gde su uređene stvari i funkcionišu uređen je svaki segment, ovde su zaboravili da obaveste ljude na vreme da se akcije Tigra iz Pirota prodaju u fabričkom krugu po 200 dinara, a da je na berzi već oformljena cena od 15.000 dinara pa da tako eventualno neko može da zaradi kupujući i prodajući akcije, privatizujući svoje preduzeće u kome je proveo radni vek i slično, otprilike u to vreme dok su propagirali tranzicioni kretenizam bilo je pravo vreme da obaveste ljude da im se lako može desiti da postanu ljudi-kompanije koji zarađuju sa svog kompjutera čak i 500e pa da će tad morati da plaćaju porez na prihode, a ne na dohodak ko do tad što im plaćala firma itd .. i sad posle sve otimačine iznenada imamo 100.000 ljudi koji zblanuto gledaju oko sebe i pitaju se šta su pogrešili da bi dugovali 15.000 eura apstraktnoj tvorevini zvanoj država koja treba da izgradi put i školu, samo se ne zna za koga jer naroda sve manje itd ...

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.02.2021. u 19:10 - pre 38 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Darko:"Problem - imamo pokvaren narod i pokvarene politicare."

Siromasan narod je po pravilu pokvaren jer mora da se snalazi da prezivi.

Ovo je vrlo opasna ideologija. Otprilike svaki kriminalac razmislja upravo tako.
S tim da je izraz "siromasan" svako rasteze do veoma visokih granica, koje veze sa siromastvom nemaju.
Prezivljavanje je zivot kad nemas hranu (ne omiljenu, nego bilo kakvu), nemas vodu, nemas grejanje i nemas krov koji ne prokisnjava.

A onda pocinje rastezanje "mora da se snalazi da prezivi" i na posedovanje automobila, na firmiranu odecu, na kablovsku televiziju, na smart telefon, na kafic-restoran i tako dalje, da nenabrajam, sto tezi kriminalac to vise "mora da se snalazi da prezivi". A naravno, bavljenje nekim normalnim, postenim poslom je za budale i konje.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.02.2021. u 19:21 - pre 38 meseci
Citat:
MajorFatal:
Jok brt, zar ne znaš da su u laži kratke noge, i da se kriminal ne isplati,

Da se ne isplati, ova tema ne bi trajala ni dve strane, frilenseri bi placali porez i doprinose i svi srecni, svi zadovoljni.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1332
87.116.181.*



+559 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.02.2021. u 21:04 - pre 38 meseci
Pa da, da je pu slala opomene na vreme, i kad taj porez ne bi išao za ružni spomenik. A doprinose zašto da plaćaju ako ne mogu da ih koriste, to treba firma da im uplaćuje, a firme nema.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1332
87.116.181.*



+559 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere15.02.2021. u 21:16 - pre 38 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:

Ovo je vrlo opasna ideologija. Otprilike svaki kriminalac razmislja upravo tako.
S tim da je izraz "siromasan" svako rasteze do veoma visokih granica, koje veze sa siromastvom nemaju.


Veoma, veoma opasna ideologija, kad bi barem postojali neki parametri pa da se utvrdi realno kako živi narod u Austriji, a kako u Albaniji, i da se to uporedi. Kad bi uvažili bezopasnu ideologiju SPC da je bogat čovek koji poseduje Boga, oni u Albaniji sa prosekom od četvoro dece po porodici bi bili daleko bogatiji :)

Citat:

Prezivljavanje je zivot kad nemas hranu (ne omiljenu, nego bilo kakvu), nemas vodu, nemas grejanje i nemas krov koji ne prokisnjava.


Nisam čitao radove dr mengelea, ali zar to što si napisao nije skapavanje? Ajde daj ljudima platu veću od proseka, ne brukaj se. Bez sve šege zašto radnicima na gradilištu daješ platu "veću od minimalne" tako najbolje rade? :)

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere16.02.2021. u 07:07 - pre 38 meseci
Citat:
MajorFatal:
A doprinose zašto da plaćaju ako ne mogu da ih koriste....

A zasto ih ne placaju ako mogu da koriste (mislim na PIO, zdravstveno je svakako najmanji deo doprinosa)?

Citat:
Pa da, da je pu slala opomene na vreme...

Pa i ja kazem. Isto tako, da je policija slala opomene belivuku na vreme, on ne bi ubio 20 ljudi, nego bi se zaustavio ma 2-3, logicno. Tako da njemu realno treba suditi za prvih 2-3, a policija je sama kriva za poslednjih 17-18. Steta sto ne postoji zakon koji to tako definise.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 209806 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.