Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pokret uništimo frilensere

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 211100 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere18.02.2021. u 18:30 - pre 38 meseci
Java, Darko

Građanin nije dužan da zna poreske propise, niti bi to trebalo da ga posebno interesuje na način koji ste opisali. To je deo one priče koja nam se stalno potura, naročito u odnosu građana i banaka, osiguravajućih kuća itakodaljeitomeslično, gde se insistira na tome kako bismo svi trebalo da budemo diplomirani ekonomisti. Ne, ne bi trebalo da budemo svi ekonomisti, nego samo onaj koji se za to opredeli kao životni poziv. Dakle, ovde se radi o poreskoj optimizaciji, a PU se time ne bavi niti joj je to posao, niti pruža tu vrstu usluga.

Građanin koji je zaposlen kod poslodavca prima neto platu, a služba koja se u poslodavcu bavi tim poslovima je dužna da obračuna i plati odgovarajuće poreze i doprinose. E sad, druga je stvar ako taj građanin osnuje sopstvenu firmu, pokrene biznis i postane vlasnik kompanije. U tom slučaju, neka plati zaposlenog koji će se baviti odgovarajućim poslovima, neka plati uslugu na tržištu, kako god mu odgovara. Da li će kompanija dati deo svojih prihoda u humanitarne svrhe i time smanjiti poresku osnovicu, njihova stvar. Tu nastaje problem, jer frilenserima je sve skupo, pa se mnogo puta može čuti i ovde i u javnosti, kako im se ne isplati da rade. Pa ne morate da radite. Ako ne možeš da platiš troškove poslovanja, onda biznis za tebe i nije. Kada ovde kažem radi, ne mislim na pojedinca, osobu koja je zaposlena. Mislim na firmu. Biti vlasnik firme, ostvarivati prihode po osnovu vlasništva nad kapitalom(zemljištem, nekretninama,...) odnosno imati profit nije pravo. To je mogućnost i ne može se dovoditi u istu ravan sa pravom na rad.

buda01

Da, baš tako. Već je postalo dosadno slušati kako se ista ploča vrti po milijarditi put.

[Ovu poruku je menjao Bradzorf012 dana 18.02.2021. u 19:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.180.*



+559 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere18.02.2021. u 20:21 - pre 38 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
OK, kad se sve komplet normalizuje sama pomisao da "udjes, izadjes" iz poreske koja ti je usmeno rekla da ne mora da placas porez ce biti ekvivalent buncanju u delirijumu.

Vrlo je neozbiljno ostaviti takvo pitanje otvoreno. Ako nisi mogao dobiti odgovor od poreske, trazis od samog ministarstva misljenje, eventualno jos i od nekog poreskog savetnika.

Takodje posaljes pismeno zahtev poreskoj da ti odgovore, gde u suprotnom smatras da su se slozili da nisi duzan nista.

Kada to jednog dana dodje do s*anja - jedno je sigurno, ako odete na sud, naoruzan za misljenjem ministarstva, kopijom tvoje korespodencije sa poreskom i sl. - sanse nema da ti naplate kazne, zato sto je ocigledno da nisi imao nameru da ne platis porez.

Ali da se ne za*bavamo mi, prica za ogromnu vecinu ne izgleda ovako.


Simpatično razmišljanje za nekog ko živi na području gde su postojali humanizam i renesansa, i u 15 veku osnivali prve banke i osiguravajuća društva, na području gde su u to vreme sekli prste deci da ih ne bi odveli u janičare situacija je malo drugačija, za korespondenciju i dokaze da ju je i bilo je potrebno dve strane, tj. kad ti pišeš nešto i obratiš se nekom, trebalo bi ta druga strana i da ti odgovori nešto, bilo šta, ako druga strana nema instrukcije šta da ti odgovori, ili ucenjena radnim mestom i zaplašena da nešto ne zabrlja ne odgovora radije ništa, ostavlja ti mali prostor da dokažeš da si se uopšte obraćao, ili pokušavao da se obratiš, a "korespondencija" naravno ne postoji, navešću dva primera iz prakse:

Poznanik je hteo da proširi terasu da može i da se okrene na njoj, pisao je odgovarajućoj instituciji za dozvolu za proširenje - nisu mu odgovorili, onda je posle par meseci pisao tvrdeći da će proširiti terasu, i da će na taj način najverovatnije prekršiti zakon - nisu mu odgovorili ništa, onda je proširio terasu, i pisao obaveštenje da je proširio terasu i da je prekršio zakon - nisu mu odgovorili, i na kraju je još jednom pisao i j*bao im sve po spisku - nisu odgovorili, on sad smatra da je sa zakonske strane miran što se tiče proširenja.

Poznanici koje je dospela u bolnicu socijalna služba je uletela u stan i zamenila bravu "da ne ostane otključano" iako su u to vreme postojale bar dve kopije ključa od ulaznih vrata kod rođaka, posle razmatranja kod advokata potencijalne tužbe za uzurpaciju imovine, koja ne bi prošla jer je "iz najbolje namere, a po dužnosti" a poznavajući prilike u korumpiranim službama, dosetio se još jednog advokatskog "trika": poslati prazan list papira ali preporučenom pošiljkom, tako da moraju da potpišu da su primili, tako bar imaš dokaz da si im se uopšte obraćao, pošto na slična ali nepreporučena pisma ne bi ni odgovarali, itd...

Ova država postoji i funkcioniše po inerciji od prethodne uređene države, službe i ministarstva samo nose takve nazive, ali to nisu niti tako funkcionišu, kriminal i korupcija su u samom državnom vrhu i policiji, ovde bi samo revolucija pomogla kad bi bila izvodljiva, međutim državni aparat ima podmukle i perfidne načine za sprečavanje takvog nečeg. Jedina ostvariva korespondencija je ako bi hteo da posečeš drvo u parku i popločaš behaton pločama, to bi ti automatski odobrili, niko ne zna zašto.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.180.*



+559 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere18.02.2021. u 21:51 - pre 38 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Imao si u pitanju jednu suvisnu problematicnu rec koja stvara zabunu, pa sam je otklonio.


Ma nikakav problem :) Doduše ti imaš čitave suvišne i problematične pasuse pa ih niko ne otklanja, ipak za ubuduće bih te zamolio da onda ne citiraš ako ćeš da prepravljaš, otklanjaš, i dodaješ po svom nahođenju, jer se gubi smisao citata, ti onda ne odgovaraš na postavljeno pitanje nego na neko drugo, umišljeno, zamišljeno po svom nahođenju. Radi drugih čitalaca ponoviću ovde reč koja je otklonjena, koja sama po sebi nije naročito problematična, i koja čim postoji nešto i označava: NEZAPOSLENI.

Citat:
Placanje i koriscenje PIO doprinosa su toliko jednostavne civilizacojske pojave, da bi svakom ko nije kriminalac morale biti jasne. Ali evo po ko zna koji put da objasnim:


Neću pominjati veoma jednostavne civilizacijske pojave koje su se svojevremeno svima podrazumevale a više nisu aktuelne, kao držanje robova, ili seča prstiju, neću ni aktuelne kao 300.000 tužbi protiv katoličke crkve za pedofiliju, 120.000 tužbi protiv boy skauta i 60.000 tužbi protiv UNICEFa. Ali evo da ti po ko zna koji put objasnim: kad su kriminalci na vlasti, kad uzurpiraju celu državu, mora nešto kao Italiji specijalni sudovi i policijski odredi, dok se ne oslobodimo mafije, ili revolucija, nema treće.

Citat:
Prvo treba otici na portal eporezi i ulogovati se sa elektronskim sertifikatom sa licne karte.
Potom treba popuniti poresku prijavu, PP OPO, ako se dobro secam. Iz prijave ce slediti koliko po kom osnovu treba platiti.
Nakon evidentiranja uplate, kompjuter u PIO ce automatski preracunati koliko dana radnog staza sleduje za taj iznos. Pravo na penziju ostvaruju svi koji tokom zivotnog veka napabirce 15 godina radnog staza. Ugrubo, svako ko prihoduje prosecno 150 evra mesecno (bruto) tokom radnog veka od 40 godina ce nakupiti 15 godina radnog staza.


Pa ovi zakoni postaju sve urnebesniji, 40 godina radi a 15 godina radnog staža, kako to, valjda ako 40 godina radi ima 40 godina radnog staža??? Ko mu pojede 25 godina? Dela obrnuto, šta treba da radi ili koliko da zarađuje da bi posle 40 godina rada imao 65 godina radnog staža? Da pogađam, treba da bude pandur, i štiti takav tvoj red i poredak gde neko radi 40 godina za 15 godina "radnog staža"? Neverovatno :)

Propustili ste ti i Bradzorf vrli poznavaoci zakona da mi odgovorite koliko gospođa što prodaje džem od šipurka treba mesečno da počne da zarađuje da bi je ugrizla savest i prisetila se da je postala gospođa-kompanija koja bi trebalo da plaća porez i doprinose, pitanje je prevashodno bilo upućeno vama dvojici, jer sam primetio da poznajete zakon. Ali pazi ne od šipka, taj je lak, nego od šipurka taj je najteži.

Citat:
E, sad, ako sugerises da neki frilenser nije sposoban da prihoduje 150 evra mesecno, onda sta da mu kazem, nek izadje da prosi na ulici.


A mogao bi da se obrati i službama socijalne pomoći za 7.900 dinara mesečno, ali ako dokaže da živi u manje od 12 kvadrata, kad bolje razmislim verovatno bi bolje prošao da prosi, ova tema se delom i razvlači što ne primećuješ da imamo naciju frilens prosjaka, koji prose za posao pored indijaca i afrikanaca, i robova za strane kompanije.

Citat:

Gospodja je ocigledno "zaboravila" da uplacuje i naravno da nema pravo.
Imas ovde vest kako do penzije bez dana radnog staza ali pod uslovom da ne "zaboravis" da uplacujes.


Ta dobro, i biro je zaboravio da je zaposli 40 godina, pa da li je neko otpušten zbog toga, ili samo partijski poslušnici nagradno zapošljeni?

Citat:

Uhapse, novcano kazne ili opomenu strogim pogledom, sustina je ista - da li kriminalac/prestupnik ima pravo da nastavi sa krsenjem zakona ako ga nakon prvog puta drzava ne uhapsi/kazni/opomene? Nema! Frilenseri pokusavaju u pravni sistem da uguraju taj presedan da ako drzava ne reaguje dovoljno brzo, onda se kriminalcu/prestupniku ne racuna taj deo krivice, vec je drzava sama kriva. Nadam se da im to nece uspeti, jer ako im uspe ode sve u k...c


Uhapse, novčano kazne, opomenu strogim pogledom ili sprovedu u radni logor smrti, suština je ista, ako kriminalac, Hitler, donosi zakone narod je dužan da se pobuni. Izgleda da se moje ode sve u k...c, i tvoje malo razlikuje, moje je kad ti zidaš kuću ceo život pa ti neko sruši tenkom, ili staneš pred kuću pa te ubiju na kućnom pragu, a tvoje je ako prosjaci ne plate porez, nezgodno.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere18.02.2021. u 22:38 - pre 38 meseci
Gospodine Majore

Kada ste već tako ljubazni, red je da vam odgovorim.

Molim dajte definiciju nezaposlenog lica. Dajte definiciju zaposlenog. Šta je prihod? Da li pravite razliku između pravnog i fizičkog lica? Kome se daje socijalna pomoć? Onome ko je imao pet nekretnina i šest luksuznih automobila, pa ostao bez četiri nekretnine i pet automobila, jer je izgubio mnogo ili onome koje do juče jeo podrigušu i leba, pa ostao bez salame podriguše? Naravno, ovom prvom jer je on izgubio mnogo više. Samo da vas obavestim, nezaposlenog frilensera ili svojevrsno drveno gvožđe je otkrio Branimir, njemu pripadaju autorska prava.

Politički pamfleti vam nisu zanimljivi.

[Ovu poruku je menjao Bradzorf012 dana 18.02.2021. u 23:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.180.*



+559 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere19.02.2021. u 00:12 - pre 38 meseci
Citat:
Bradzorf012: Gospodine Majore

Kada ste već tako ljubazni, red je da vam odgovorim.

Molim dajte definiciju nezaposlenog lica. Dajte definiciju zaposlenog. Šta je prihod? Da li pravite razliku između pravnog i fizičkog lica? Kome se daje socijalna pomoć? Onome ko je imao pet nekretnina i šest luksuznih automobila, pa ostao bez četiri nekretnine i pet automobila, jer je izgubio mnogo ili onome koje do juče jeo podrigušu i leba, pa ostao bez salame podriguše? Naravno, ovom prvom jer je on izgubio mnogo više. Samo da vas obavestim, nezaposlenog frilensera ili svojevrsno drveno gvožđe je otkrio Branimir, njemu pripadaju autorska prava.


Pa to nije odgovor, to je gomila novih pitanja i konstatacija. Tako se ponašala i pu kad je bilo šta pitaš.

Frilenserka je 5 godina gledala kako kineska mama bije dete po glavi za 500 eura mesečno, ovih dana joj je stiglo obaveštenje od pu da je dužna 15.000 eura jer je prekršila zakon tako što je htela da zaradi za porodicu, procenila je da joj se taj posao ne isplati, da će morati da proda nekretninu nasleđenu od roditelja koju su ovi stekli u neodrživom sistemu kad si mogao da stekneš krov nad glavom ako radiš, odjavila se sa sajta, i sad je nezaposlena.

Privučena reklamama sa tv-a odlučila se za posao sa džemom, prvi mesec je prodala za 1000 dinara, drugi za 2000, treći za 3000 itd rastućom putanjom, u kom mesecu bi trebalo da primeti da više nije nezaposlena sirotilja, nego biznismenka, i da se seti da popuni pp opo obrazac?

Citat:
Politički pamfleti vam nisu zanimljivi.


A ti preskoči jadan, zaobiđi, ne čitaj, nađi nešto zanimljivije ...
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere19.02.2021. u 08:19 - pre 38 meseci
Citat:
MajorFatal:
Jedina ostvariva korespondencija je ako bi hteo da posečeš drvo u parku i popločaš behaton pločama, to bi ti automatski odobrili, niko ne zna zašto.

Sad si me podsetio - meni je jos bivsa vlast posekla platan ispred zgrade pre 10-11 godina, pa me interesuje da li jos uvek mogu da vozim 200km/h po autoputu, ili mi je to pravo zastarelo?

Ovo ostalo sto si napisao su izmisljotine. Vec nekih najmanje 5 godina postoji portal za gradjevinske dozvole i nemoguce je podneti zahtev a ne dobiti odgovor.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere19.02.2021. u 08:52 - pre 38 meseci
Citat:
Radi drugih čitalaca ponoviću ovde reč koja je otklonjena, koja sama po sebi nije naročito problematična, i koja čim postoji nešto i označava: NEZAPOSLENI.

Pripadnost evidenciji zavoda za zaposljavanje ili klubu navijaca partizana je oboje podjednako nebitno za utvrdjivanje poreske obaveze. Pitanja tipa "kako neko moze da placa doprinose ako je navijac partizana" je ne samo suvisno, vec zlonamerno, problematicno i zasluzuje momentalno brisanje.

Postavlja se pitanje da li frilenseri uopste mogu legalno da budu nezaposleni. Ja mislim da ne mogu, vec se nakon prihodovanja iznosa preko odredjenog minimalnog limita i placanja doprinosa dolazi do brisanja sa evidencije zavoda za zaposljavanje.


Takoda je onaj ko je pitao "kako mogu da placaju doprinose kad su nezaposleni" totalno nespretno i pogresno formulisao pitanje. Pitanje treba da glasi "kako mogu da budu nezaposleni nakon sto su platili doprinose". E, to je vec dobro pitanje. Po mom misljenju nikako.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere19.02.2021. u 08:53 - pre 38 meseci
Citat:
kad su kriminalci na vlasti, kad uzurpiraju celu državu, mora nešto kao Italiji specijalni sudovi i policijski odredi, dok se ne oslobodimo mafije, ili revolucija, nema treće.

Dobro to, nego kako da se mi u medjuvremenu legalno bavimo kriminalom? Ali, onako, samostalno, za svoju dusu, a ne da se udruzujemo sa kojekakvim olosem? Slobodno napisi knjigu na tu temu, ja bih bio jedan od prvih kupaca.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere19.02.2021. u 09:04 - pre 38 meseci
Citat:
Pa ovi zakoni postaju sve urnebesniji, 40 godina radi a 15 godina radnog staža, kako to, valjda ako 40 godina radi ima 40 godina radnog staža???

Ako stanje racuna u banci a potom i stanje uplacenih doprinosa kazu 40 godina, onda naravno 40 godina. Ali, posto sam ja stekao utisak da frilenseri 1-7 dana mesecno efektivno rade, a ostalo vreme provode svirajuci sebastijanu, za sta ne sleduju ni prihodi ni doprinosi, onda sam ja nekako stekao utisak da je vrhunska ambicija svakog frilensera da napabirci 15 godina radnog staza za 40 godina (ne)rada. Ukoliko negde postoji neki izuzetak nek mi oprosti sto generalizujem i trpam ga u isti kos sa neradnicima.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere19.02.2021. u 09:19 - pre 38 meseci
Citat:
u kom mesecu bi trebalo da primeti da više nije nezaposlena sirotilja, nego biznismenka, i da se seti da popuni pp opo obrazac?

Vec nakon prve tegle.
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere19.02.2021. u 12:47 - pre 38 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
MajorFatal:
Jedina ostvariva korespondencija je ako bi hteo da posečeš drvo u parku i popločaš behaton pločama, to bi ti automatski odobrili, niko ne zna zašto.

Sad si me podsetio - meni je jos bivsa vlast posekla platan ispred zgrade pre 10-11 godina, pa me interesuje da li jos uvek mogu da vozim 200km/h po autoputu, ili mi je to pravo zastarelo?

Ovo ostalo sto si napisao su izmisljotine. Vec nekih najmanje 5 godina postoji portal za gradjevinske dozvole i nemoguce je podneti zahtev a ne dobiti odgovor.


Ako imas vezu i clan si partije, naravno da mozes da vozis 200km/h po autoputu, a mozes i saobracajnu nesrecu da izazoves.

Za detalje vidi ovde: https://www.slobodnaevropa.org...a-afera-doljevac/30432864.html
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere19.02.2021. u 20:31 - pre 38 meseci
Uopšte ne moraš biti član partije da bi vozio 200km/h.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.166.*



+559 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere19.02.2021. u 22:03 - pre 38 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Sad si me podsetio - meni je jos bivsa vlast posekla platan ispred zgrade pre 10-11 godina, pa me interesuje da li jos uvek mogu da vozim 200km/h po autoputu, ili mi je to pravo zastarelo?


Ma moš i 300 na stazi za F1, a što se tiče autoputa, evo ako nađeš 10.000 istomišljenika i svi da vozite 200km/h simultano u istom pravcu, mislim da bi mogli i pogrešnom trakom, i da ni nato ne bi mogao da vas zaustavi, a ne saobraćajac, ja mogu da razumem da neko pokuša da utaji porez, ali da ti i Dimković mislite da je 10.000 ljudi odjednom pokušalo da utaji porez, a ne da ti ljudi nisu ispravno informisani o svojim pravima i obavezama, e to mi nije jasno.

Citat:
Ovo ostalo sto si napisao su izmisljotine. Vec nekih najmanje 5 godina postoji portal za gradjevinske dozvole i nemoguce je podneti zahtev a ne dobiti odgovor.


Nisu izmišljotine, ali ja nisam rekao da su događaji od skorije nego 5 godina, tako da si taj deo umislio, ali nije ti prvi put, verovatno pokušavaš da nas obavestiš da je situacija sad takva da na pitanje može da se dobije i odgovor, hvala ti. I pita Jordan od 86 godina koji je radni vek proveo u građevinskoj firmi šta je to portal?

Citat:
Darko Nedeljković:
Pripadnost evidenciji zavoda za zaposljavanje ili klubu navijaca partizana je oboje podjednako nebitno za utvrdjivanje poreske obaveze. Pitanja tipa "kako neko moze da placa doprinose ako je navijac partizana" je ne samo suvisno, vec zlonamerno, problematicno i zasluzuje momentalno brisanje.


Eto ti sad, još će i pitanja postati problematična, zar ne znaš da nema glupih pitanja, nego samo tupavih odgovora? Moguće da je problem u pomešanim osećanjima, i informacijama koje se šalju naciji putem sredstava javnog informisanja (bar to bila nekad), da l šalje tetka, dal je 24 stana ili 25.

Citat:
Postavlja se pitanje da li frilenseri uopste mogu legalno da budu nezaposleni. Ja mislim da ne mogu, vec se nakon prihodovanja iznosa preko odredjenog minimalnog limita i placanja doprinosa dolazi do brisanja sa evidencije zavoda za zaposljavanje.


Pa reci već jednom koliki je minimalni limit, to pitam sve vreme, jel 9000 eura koliko je tetka slala mesečno?

Citat:
Takoda je onaj ko je pitao "kako mogu da placaju doprinose kad su nezaposleni" totalno nespretno i pogresno formulisao pitanje. Pitanje treba da glasi "kako mogu da budu nezaposleni nakon sto su platili doprinose". E, to je vec dobro pitanje. Po mom misljenju nikako.


Je l imaju porodiljsko te tvoje frilemserke, i kad ih otpusti sajt ili im propadne sajt, je l mogu da računaju na nadoknadu neko vreme sa biroa, dok ne nađu sledeći sajt, pardon posao, pardon zaposlenje, tj prihodovanje takozvano?


Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.166.*



+559 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere19.02.2021. u 22:20 - pre 38 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Dobro to, nego kako da se mi u medjuvremenu legalno bavimo kriminalom? Ali, onako, samostalno, za svoju dusu, a ne da se udruzujemo sa kojekakvim olosem? Slobodno napisi knjigu na tu temu, ja bih bio jedan od prvih kupaca.


Ma de dobro, zar ne znaš da svaka revolucija jede svoju decu, eto čak se i stari revolucionar Brazdof popišmanio, sad kad je protiv njegovih, revolucija mu uopšte ne odgovara. A koji ste to vi, i koja oblast kriminala vas zanima, ne znam kome se obraćam, knjigu ne mogu da ti obećam, možda pamflet. Vrlo je moguće da legalno možeš da se baviš sve dok te ne uhapse, optuže, osude, stpaju u bajbok, u tom slučaju možeš da počneš odmah.

Citat:
Darko Nedeljković:
Ako stanje racuna u banci a potom i stanje uplacenih doprinosa kazu 40 godina, onda naravno 40 godina. Ali, posto sam ja stekao utisak da frilenseri 1-7 dana mesecno efektivno rade, a ostalo vreme provode svirajuci sebastijanu, za sta ne sleduju ni prihodi ni doprinosi, onda sam ja nekako stekao utisak da je vrhunska ambicija svakog frilensera da napabirci 15 godina radnog staza za 40 godina (ne)rada. Ukoliko negde postoji neki izuzetak nek mi oprosti sto generalizujem i trpam ga u isti kos sa neradnicima.


Mislim da ti je loš utisak, no dobro, a i o ovome smo već pričali, kome bi bio cilj minimum, svako hoće bolje ili više za sebe. No pitanje je bilo ako je tako sa 150 eura mesečno, šta treba neko da radi, i za koliko novca, prihoda takozvanih, da bi tokom 40 godina rada napabirčio 65 godina radnog staža?

Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
u kom mesecu bi trebalo da primeti da više nije nezaposlena sirotilja, nego biznismenka, i da se seti da popuni pp opo obrazac?

Vec nakon prve tegle.


E pa ovo je već konkretan odgovor, a da ne znaš slučajno šta je zakonodavac imao na umu, kad je otpusti (ili propadne) sajt, a dok ne počne da prodaje u visini zakonskog limita, koji si spominjao, ali ne i saopštio koliko iznosi, od čega se očekuje da u međuvremenu živi? Ili zakonodavac nije razmišljao o tome? One kilometarske favele u Los Anđelesu što se stvaraju uopšte ne ulivaju poverenje u sistem samo su smrt i porez neizbežni?

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere19.02.2021. u 23:50 - pre 38 meseci
Citat:
MajorFatal:
Pa to nije odgovor, to je gomila novih pitanja i konstatacija.


Sa konstatacijama možeš da se ne složiš, ne bi bilo loše da neslaganje obrazložiš. Pitanja su tu da malo srede pojmovnu i terminološku zbrku u kojoj se nalaziš. Odgovori na neko, ako želiš naravno.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere20.02.2021. u 00:25 - pre 38 meseci
Citat:
MajorFatal:
Nisu izmišljotine, ali ja nisam rekao da su događaji od skorije nego 5 godina

Prati malo, tema je iskljucovo poslednjih 5 godina, pre toga puj-pike ne vazi.
Sta loga interesuje da li se sa vreme Djuradja Brankovica dobijao odgovor na zahtev za gradjevinsku dozvolu, ili nije?!

Tako ce se na kraju ispostaviti da i ovi sto sto tvrde da su pitali poresku upravu ne lazu, nego su pitali za vreme Kneza Milosa, a on posto je bio nepismen nije mogao da im odgovori pismeni nego samo usmeno.


Citat:
Eto ti sad, još će i pitanja postati problematična, zar ne znaš da nema glupih pitanja, nego samo tupavih odgovora?

Ima, ima, Seselj u Hagu navodio jedan primer, znas ga sigurno, pa da ne idemo u offtopic. A imam i ja jedno koje je voleo da postavlja moj profesor elektronike:
"Sta je to malo, crveno, visi na drvetu i svira u frulicu?"
Odgovor je - tresnja. Sad se ti pitas sta u pitanju trazi ovo "svira u frulicu"?
Pa, nista, cist problematicni visak podataka, samo unosi zabunu, isto kao ono tvoje "nezaposlen".

Citat:
Pa reci već jednom koliki je minimalni limit, to pitam sve vreme, jel 9000 eura koliko je tetka slala mesečno?

Kad/ako ikad mi bude trebalo, naci cu precizan podatak. Do tada samo odokativno - prihod od oko 7-8 evra ispunjava uslov za upisivanje jednog dana radnog staza tj. ukida pravo na status nezaposlenog lica za taj dan.

Citat:
Je l imaju porodiljsko te tvoje frilemserke, i kad ih otpusti sajt ili im propadne sajt, je l mogu da računaju na nadoknadu neko vreme sa biroa, dok ne nađu sledeći sajt, pardon posao, pardon zaposlenje, tj prihodovanje takozvano?

Ne, zakon o radu ne predvidja da zaposleni van radnog odnosa imaju prava rezervisana za zaposlene u radnom odnosu. Ja sam sigurno protivnik takve prakse, smatram to anticivilizacijskim varvarstvom. Upravo zbog toga smatram da rad van radnog odnosa treba destimulisati drakonskim porezima i doprinosima, kako bi se poslodavci obeshrabrili da angazuju ljude van radnog odnosa i eskiviraju radnicka prava. Ali,interesantno je ko se setio radnickih prava - frilenser koji se zalaze za podsticanje rada van radnog odnosa niskim porezima i koji svojim forumskim delovanjem direktno ucestvuje u zakucavanju poslednjeg eksera u mrtvacki kovceg radnickih prava?! Veoma licemerno sa tvoje strane!

Interesantno je da pitas za nadoknadu sa biroa, a pojma nemas da uopste nije predvidjeno da frilenseri uplacuju osiguranje za slucaj nezaposlenosti?! Pretpostavljam da imas genijalnu ideju da frilenseri treba i dalje da budu oslobodjeni obaveze placanja tog osiguranja, a u slucaju nezeljenog dogadjaja da imaju pravo da koriste premiju osiguranja kao da su placali?! Ima li granice frilenserskoj pohlepi i bezobrazluku?!
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere20.02.2021. u 00:36 - pre 38 meseci
Nema.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere20.02.2021. u 00:38 - pre 38 meseci
Citat:
ali da ti i Dimković mislite da je 10.000 ljudi odjednom pokušalo da utaji porez, a ne da ti ljudi nisu ispravno informisani o svojim pravima i obavezama, e to mi nije jasno.


Ne, nisi dobro shvatio. Ja isto podrzavam ideju da ljudi NISU BILI informisani - bavili su se informacionim tehnologijama a imali averziju prema licnom informisanju, nije to toliko nemoguce koliko izgleda. I sasvim mi je ok da im se ne naplati kamata, jer da su znali platili bi na vreme pa kamate ne bi bilo, sada su saznali i platice... Ali, cekaj - saznali su a i dalje ne bi da plate?! Ni osnovni dug, bez kamate? E, to je vec bezobrazluk. I to mi malo poljulja uverenja o frilenserskom postenju. Nekako se namece zakljucak da je presudan razlog sto oni zele da zadrze novac za sebe, to je konstanta a ovo da li znaju ili ne znaju je promenljiva koja nema nikakvog uticaja na krajnji rezultat.

 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere20.02.2021. u 01:07 - pre 38 meseci
Citat:
MajorFatal:
A koji ste to vi, i koja oblast kriminala vas zanima, ne znam kome se obraćam, knjigu ne mogu da ti obećam, možda pamflet.

Kako koji mi, pa mi, posteni ljudi koji smo ceo zivot uskraceni za svoj komad kriminogenog ponasanja.
Koja oblast - pa zar ne bi mogao da smislis nesto kao igra papir-kamen-makaze? Da bude univerzalno, da koju god oblast kriminala izaberem, uvek postoji nesto jace? Tipa utaja poreza to ima veze se papirom, mhe se grade od kamena, a drvece se sece motornom testerom sto je ekvivalent za makaze. I onda, za sta god da nekog optuze, uvek postoji nesto teze sto amnestira ovo lakse. Makaze seku papir, papir prekriva kamen, kamen razbija kakaze i tako u krug



Citat:
Mislim da ti je loš utisak, no dobro, a i o ovome smo već pričali, kome bi bio cilj minimum, svako hoće bolje ili više za sebe. No pitanje je bilo ako je tako sa 150 eura mesečno, šta treba neko da radi, i za koliko novca, prihoda takozvanih, da bi tokom 40 godina rada napabirčio 65 godina radnog staža?

Drug Tito je umro, sada vise ne postoji maksimalna zarada vec samo minimalna. Znaci, ako je minimalna mesecna zarada naprimer 400 evra, a ti prihodujes 150, tebi sleduje 11 dana radnog staza u tom mesecu. Onom ko prihoduje 400 evra sleduje 30 dana u tom mesecu. Ali, onom Bajatovicu koji prima 26 plata u ukupnom iznosu 100.000 evra isto sleduje samo 30 dana radnog staza mesecno, logicno.
Beneficirani staz namenjen delatnostima opasnim po zivot i zrdavlje je offtopic.


Citat:
od čega se očekuje da u međuvremenu živi?

Kao sto sam vec rekao - vi frilenseri svojim zalaganjem za podsticanje rada van radnog odnosa niskim porezima ukucavate poslednji ekser u mrtvacki sanduk radnickih prava! Zbog vas ce radni odnosi sve vise odlaziti u istoriju a sa njima i pravo na zivot kad se isprazni slamarica.
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere20.02.2021. u 11:36 - pre 38 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
...
Ne, zakon o radu ne predvidja da zaposleni van radnog odnosa imaju prava rezervisana za zaposlene u radnom odnosu. Ja sam sigurno protivnik takve prakse, smatram to anticivilizacijskim varvarstvom. Upravo zbog toga smatram da rad van radnog odnosa treba destimulisati drakonskim porezima i doprinosima, kako bi se poslodavci obeshrabrili da angazuju ljude van radnog odnosa i eskiviraju radnicka prava. Ali,interesantno je ko se setio radnickih prava - frilenser koji se zalaze za podsticanje rada van radnog odnosa niskim porezima i koji svojim forumskim delovanjem direktno ucestvuje u zakucavanju poslednjeg eksera u mrtvacki kovceg radnickih prava?! Veoma licemerno sa tvoje strane!


Drugim recima treba spreciti stvaranje novih poslodavaca i omoguciti ukrupnjavanje i monopolizaciju rada.

To ce bas pozitivno delovati na radnicka prava. Strava, pogotovo monopolizacija.

Cela tvoja prica i onog Svetislava je da neko "dodje" dobije privilegije ( tu i tamo podmiti ) i da izrabljuje ljude ovde.

Vidi... ljudi su vec tu, imaju potrebna znanja i ne treba im niko da "dodje".
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 211100 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.