Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pokret uništimo frilensere

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 211098 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere22.02.2021. u 16:47 - pre 38 meseci
Citat:
B3R1:
Darko je pravi predstavnik radnika u gig-ekonomiji.... Nema placenog bolovanja, odmora, vikenda.

Daleko bilo da je ovo istina!
Gledam da se distanciram od gig-ekonomije, sve dok postoji nesto drugo.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere22.02.2021. u 16:55 - pre 38 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
Ako si se loše oženio ne postoji državna institucija ni država koja može da te spasi.


Ne znam kako ste povezali brak i posao, ali ovo definitivno nije tačno. Još jednom se vidi da neki ne bi voleli da žive u državi, odnosno uređenom društvu, nego na livadi. Pa ok onda, ali tada može kriminalac da ti dođe u kuću u i posluži se čime hoće ili kim hoće, a ti se žali upravi vodovoda. Hoće da ti isprazni frižider, gladan je. Nema problema, ima pravo čovek da jede. Hoće da spava sa tvojom ženom, pa ko si ti da ga u tome sprečavaš. Divota.

Da odgovorim na konkretno pitanje. Ne znam šta je loš brak, ali ako ti žena nabija rogove ili možda po ceo dan lakira nokte, možda pije ili se drogira, dobijaš razvod na keca. Da li je to spas? Ne znam, proceni sam.

Sa druge strane, ako napraviš loš poslovni aranžman, država nije tu da te štiti, hebiga, to je tržište.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere22.02.2021. u 17:01 - pre 38 meseci
Kako to misliš dobijaš razvod na keca? Razvod dobijaš u svakom slučaju. Tužba se pokreće zbog podele imovine i zbog starateljstva nad decom. Prilikom deobe imovine uopšte nije bitno ko je kome nabijao rogove. Ti živiš ili u nekoj drugoj državi (od Srbije) ili u nekom drugom vremenu.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere22.02.2021. u 17:05 - pre 38 meseci
Šta je spas iz lošeg braka?
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere22.02.2021. u 17:07 - pre 38 meseci
Razvod, naravno. Samo primećujem da ni ti ni Ivan ne znate ulogu države/suda u razvodu.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere22.02.2021. u 17:14 - pre 38 meseci
Znači, država može da te spasi iz lošeg braka. Moja malenkost primećuje da upravo ti ne znaš koja je uloga države. Pri sklapanju braka, razvodu, sklapanju ugovora o poslovnoj saradnji, ugovora o radu itakodaljeitomeslično.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere22.02.2021. u 17:26 - pre 38 meseci
Tvoja malenkost je očigledno mislila (ili još uvek misli) da je za razvod potrebno da:

Citat:
ti žena nabija rogove ili možda po ceo dan lakira nokte, možda pije ili se drogira, dobijaš razvod na keca


Međutim:

Citat:
U našem pravu važi načelo razrešivosti braka, iz koga proizilazi pravilo da niko ne može ostati u braku protiv svoje volje.

https://www.paragraf.rs/dnevne-vesti/121120/121120-vest6.html


Znači možeš da se razvedeš kad god poželiš.

U svakom slučaju to što je malenkost napisala nema nikakve veze sa temom i frilenserima čija bi se zajednička imovina vodila na bračnog druga.

P.S.
Deca već negde od treće godine prestaju da pričaju o sebi u trećem licu.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere22.02.2021. u 17:31 - pre 38 meseci
Kakve to veze ima sa lošim brakom? Prvo si tvrdio da te država ne može spasiti lošeg braka, pa si onda shvatio da ipak može. Naravno, možeš i da se razvedeš ako ti je ćef, eto nemaš nikakav razlog.

Ajd ispali još neku mudroliju da se zabavljamo.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere22.02.2021. u 17:38 - pre 38 meseci
Nasi " Celicni prijatelji " Kinezi , smislili su nacin da zakonski smanje broj razvoda !

Prvo su mislili da ce silna zakljucavanja i ostalo sto je pratilo Koronu , dovesti do rasta Nataliteta , ali se desilo Obrnuto ! Zakljucani ljudi nisu pravili decu

Kina ima problem sa starenjem stanovnistva , pa je i napustena politika ogranicenja na samo jedno dete .

Umesto rasta Nataliteta u Pandemiji je doslo da naglog rasta Razvoda !

U sustini se dogodilo isto ono sto se dogadjalo i po Evropi i sto se dogadja , tako da i nismo bas tako razliciti kako neki misle ?


I sta su se Celicni prijatelji dosetili ?

Da malo otezu razvod !

Od podnosenja zahteva , uveden je period mirovanja najpre od 30 dana , sa mogucnoscu da bilo koja strana ga vise puta produzi !

DR. prava koji je smislio ovu pravnu novinu , objasnjava da se supruznici malo posvadjaju i impulsivno odmah jurnu u ravod ?

Zato sada imaju potencijalno neograniceno vreme da se izduvaju , pomire itd .


To znaci i da drzava moze da resava i bracne probleme i bez razvoda .

Jos samo da smisle kako drzava da digne Natalitet
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere22.02.2021. u 17:43 - pre 38 meseci
Citat:
Bradzorf012:
Kakve to veze ima sa lošim brakom? Prvo si tvrdio da te država ne može spasiti lošeg braka, pa si onda shvatio da ipak može. Naravno, možeš i da se razvedeš ako ti je ćef, eto nemaš nikakav razlog.

Ajd ispali još neku mudroliju da se zabavljamo.


Pokušaću. Jednako će te spasiti ili te neće spasiti bez obzira na to da li plaćaš ili ne plaćaš doprinose i porez i bez obzira na čije ime se vodi imovina stečena u braku. Ivan je tvrdio da se u slučaju razvoda gleda ko je koliko zarađivao i ko je radio na belo, a ko se zvanično vodi kao nezaposlen. Šta ti tvrdiš, nemam pojma, verovatno ni ti sam ne znaš. Jesi li mislio da ja hoću da kažem da je nemoguće razvesti se?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere22.02.2021. u 17:49 - pre 38 meseci
Citat:
Jos samo da smisle kako drzava da digne Natalitet

Ako pitaju bata-Vucka, on bi ih posavetovao da uvezu migrante. Mada ja ne vidim kako bi to pomoglo, jer kinezi imaju manjak zena, a ne muskaraca.

E, sad, taj manjak zena je doveo do interesantnog socioloskog fenomena - onaj ko hoce da se zeni ima neku sansu da to realizuje jedino ako ima posao, automobil i stan (ne u smislu zivi kod roditelja, nego kupio sopstveni, moze na kredit). Drugim recima - kreditno nesposobni frilenseri su slepo crevo evolucije, oni nece imati potomstvo. Tako da frilensing i natalitet ne idu zajedno. Ako hocemo natalitet treba da unistimo frilensere i obrnuto.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere22.02.2021. u 18:09 - pre 38 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
Pokušaću.


Pokušaj slobodno, ali ti nešto slabo ide.

Citat:
BuzzLightyear:
Jednako će te spasiti ili te neće spasiti bez obzira na to da li plaćaš ili ne plaćaš doprinose i porez i bez obzira na čije ime se vodi imovina stečena u braku.


U načelu se slažem, ali mi nije jasno kakve to ima veze sa sirom i vojnom muzikom.

Citat:
BuzzLightyear:
Ivan je tvrdio da se u slučaju razvoda gleda ko je koliko zarađivao i ko je radio na belo, a ko se zvanično vodi kao nezaposlen.


Ne znam šta je Ivan tvrdio, ali mogu da zamislim i verujem da ne greši.

Citat:
BuzzLightyear:
Šta ti tvrdiš, nemam pojma, verovatno ni ti sam ne znaš.


Ne, po hiljaditi put je dokazano da ti ne znaš šta tvrdiš, a ne moja malenkost.

Citat:
BuzzLightyear:
Jesi li mislio da ja hoću da kažem da je nemoguće razvesti se?


Ne, nisam ništa mislio. Ti si tvrdio da te država ne može spasiti iz lošeg braka. Moja malenkost je dokazala da može. Ti si onda krenuo sa nekakvom "tužbom za podelu imovine". Dakle, uopšte se ne mora doći do tužbe za podelu imovine. Prvo može sporazumni razvod. Ako to ne upali, može tužba za razvod braka, sporazumno podele imovinu i to je to. Ako ne podele sporazumno imovinu, onda ide tužba za podelu imovine. Pošto ne znaš ni sam šta pišeš i šta bi želeo da kažeš, pitao sam te, šta je spas iz lošeg braka, na šta si ti odgovorio, citiram: " Razvod, naravno". Posle toga si "primetio" kako Ivan i moja malenkost ne znaju šta pričaju, bez obzira što si se i sam složio kako je spas iz lošeg braka razvod. Onda si u priču uveo i to da se možeš razvesti kad god poželiš, jer moja malenkost "misli" kako se za razvod moraju steći neki uslovi. Prvo, nisam znao da možeš da čitaš misli. Drugo, koliko god ti to uspeva kod drugih, kod mene nije, jer ja očigledno ne mislim da se moraju steći uslovi koje navodiš da bi se razveo. Uslove sam naveo kao pokazatelje lošeg braka koji si ti prvi uveo u jednačinu. Samo to i ništa više.

Šta je sledeće?
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere22.02.2021. u 18:19 - pre 38 meseci
Nisam ja uveo brak nego Java, a onda se nadovezao Ivan sa lošim brakom :)
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere22.02.2021. u 18:25 - pre 38 meseci
Znao sam, Java je kriv.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere22.02.2021. u 18:34 - pre 38 meseci
Za tvoje nepovezano pisanje odgovorna je samo tvoja malenkost.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere22.02.2021. u 18:52 - pre 38 meseci
Hm, moje nepovezano pisanje ne postoji, već samo tvoje. Evo, pogledao sam prethodne tri strane. Brak je u jednačinu prvi uveo Java, to je tačno, ali nije govorio o lošem braku, nego samo braku. Na to se nadovezao Ivan, dokazavši sasvim korektno da ako brak pukne i dođe do razvoda, onda definitivno možeš biti u problemu jer si nevidljiv po pitanju prihoda. Onda si ti uveo u jednačinu "loš brak".

Ajd još jednom molim te, baš te hoće večeras.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere22.02.2021. u 19:00 - pre 38 meseci
Ostalo je još samo da analiziraš učešće svoje malenkosti.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.165.*



+559 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere22.02.2021. u 19:10 - pre 38 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Odkud sad moral u celoj prici?


Otprilike od Biblije i Hamurabijevog zakona, mada bilo je i ranije.

Citat:
Mi ne zivimo u carstvu u kome caruje drugarstvo, nego u realnom, surovom poslovnom svetu.


Onda je dobro da imamo jednog takvog lava kao što si ti, zver da se bori za svoje i naše interese u realnom surovom poslovnom svetu. Je l ti neki rod Mišković, i on je poslovna ajkula? Jesi li video kako je osnovao trgovački lanac, i prodao Delhazeu, ili izgradio naselje Belvil, faca a?

Citat:
Za one koji nisu imali dodirnih tacaka sa time, a ni pokusali da razmisljaju na tu temu, evo da probam ukratko da objasnim...


Neemooj...

Citat:
Poslovno okruzenje cine izmedju ostalog pravni sistem i konkurencija.


...lopovi, fantomke, državna bezbednost, predatory capitalism, robovlasničke strane kompanije, frilenseri, birokratija, pajseri ...

Citat:
Na ovoj temi me neki mali Perica nekoliko puta pitao zasto bih ja ako bih bio preduzetnik placao radnike tek malo iznad minimalca, umesto da im dam neke milionske plate.
Nisam mu odgovarao jer sam smatrao da je odgovor toliko ocigledan, da je memoguce da ga neko ne vidi. Odgovor je da slobodno trziste funkcionise tako da prodajnu cenu robe/usluga postavlja na takav nivo koji obezbedjuje pokrivanje troskova plus par % zarade. Iz tog razloga, preduzetnik ucesnik u trzisnoj utakmici ima jako malo prostora za povecavanje varijabilnih i fiksnih troskova, izmedju ostalog i zarada zaposlenih iznad nivoa koji placa konkurencija.


Perice, ne sećam se da je neko spominjao milionske iznose, plate ne daješ ti, nego ih radnici zarađuju valjda, čak i ako bi ti bio preduzetnik. A to ako bi bilo tako kako ti pišeš, svi bi uvek imali minimalne zarade, jer im slobodno tržište i konkurencija nikad ne bi dozvolili ništa drugo. Pošto znaš da nije tako, i da plata ima raznih, u surovom realnom svetu, znaš i da nisi u pravu. Plata nije samo nadoknada za rad, i ljudi ne žive samo na poslu, kad izađu sa posla plata im omogućava da mogu da žive, i pošto plate sve račune i jedu. Ako radnike pravednije nagradiš, bolje će i raditi, biti produktivniji, a tvoja firma zadati domaći konkurenciji, to nije pisalo u knjizi o ekonomiji sa megatrenda?

Citat:
Sad smo presli na glupiranje, pa se bavimo hipotetickim primerom besplatnog prinudnog rada sa bicevanjem i vezivanjem radnika. I odgovor je isti - jeste, ako zakon to podrzava, onda konkurencija tako radi, onda je trzisna cena proizvoda/usluga uskladjena sa tim niskim troskovima radne snage i onda neko novi ima prilicno vezane ruke ako zeli da radi drugacije.


Ne, onda pričamo o nacizmu i fašizmu, da se iko na vreme pobunio protiv hitlera ne bi radnici meseršmita posle rata pravili one smešne automobilčiće umesto aviona.

Citat:
Ako smo to konstatovali onda mozemo da ukljucimo moral - svaki moralan poslodavac ce podrzati promene zakona koje ce poboljsati polozaj radnika u bransi u kojoj posluje, ali ce se pridrzavati samo trenutno vazeceg zakona. Jer ako radi drugacije, radi na sopstvenom unistenju. Izuzev ako je momopolista, onda moze da radi po svojim moralnim principima.


Ne, moralan neće čekati promenu zakona da se ponaša moralno (ako ima mogućnosti naravno), i radnike sa kojima radi će nagrađivati po učinku, a ne po minimumu.

Citat:
U skladu sa time, ako bi gore pomenuti mali Perica mene kao poslodavca pitao da li se zalazem za povecanje zakonske minimalne zarade, odgovor je - da, uvek. Ako bi me pitao da li bi mi odgovaralo da ja budem jedini u toj bransi koji bi isplacivao petostruke minimalne zarade, a svi ostali minimalne ili malo iznad, moj odgovor bi bio da nisam izgubio razum da uradim takvo nesto suludo i neodrzivo.


Jeste Perice, kad bi iznos minimalne zarade zavisio samo od države, a ne i od tržišta, i prilika. Čak i u situaciji koju si naveo da ti isplaćuješ petostruke, a ostali minimalne, imalo bi mesta za poslovanje, u zavisnosti od branše naravno, samo mora da postoji i tržište rada, a ne samo "slobodno tržište" poslodavaca, pa bi radnici potrčali na petostruku platu od minimalne, a ti birao najbolje, najbolji najbolje radili, i potukli konkurenciju koja daje bedne plate, a radnici im se vuku po pogonu itd ... tako da ne bi bilo ni suludo ni neodrživo.

Nego došlo je do nesporazuma, meni se učinilo da predstavljaš situaciju kao kad uspešno posluješ, pa da možeš da biraš koliko odvojiti za plate, a koliko za akumulaciju, pa reko de se baš maši za minimalnu, kad imaju i prosečna, i duplo veća od prosečne.

Citat:
Isto vazi i za hipoteticki primer robovlasnickog drustva - ako sam rodjen, zivim i poslujem u svojstvu poslodavca u takvom sistemu naravno da cu radnicima ponuditi uslove kakve i svi ostali, ili neznatno bolje. I naravno ako sam moralan da cu se zalagati da se takav los tretman radnika zakonom zabrani.


I zato je Dejvi Kroket nacionalni heroj, jer se borio za prava Indijanaca, ispostavilo se na sopstvenu štetu, a nije morao.

Citat:
Ali eto, na ovoj temi smo okruzeni "pajserima" koji ovo sve i da im nacrtam ne bi razumeli...
I takvi ce isto tako nesvesno unistiti radnicka prava u ovoj drzavi!


Pajseri su na čelu države, davno su uništili i državu i radnike, i sveli status radnika na robove koji rade za strane kompanije, i nemaju nikakva prava sem da okrenu leđa i odu iz firme, pa frilensuju. U Fijatu je trenutno štrajk, jer su im između ostalog tražili i da se odreknu prava na štrajk.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.180.*



+559 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere22.02.2021. u 19:32 - pre 38 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Ja sam ranije vec detaljno definisao sta znaci frilenser.

Frilenser je bilo koja osoba koja nema dugorocan radni angazman sa bilo kim nego se snalazi od danas do sutra. Frilenser je svako od cige koji vadi stari karon iz kontejnera, preko kurvi i dilera, pa do uglednih samostalnih preduzetnika. Neki frilenseri placaju porez i doprinose, neki ne. Nisam primetio da postoji neko ko se ne uklapa u ovaj opis a predstavlja se kao frilenser, ako postoji i prepoznam ga - hocu, stavljacu ga pod navodnike.


Nisi naveo: vlasnik multinacionalne kompanije, i predsednik države. Oni se tako ne predstavljaju, ali valjalo bi ih prepoznati kao frilensere i notirati. Oni često umišljaju da imaju dugoročan radni angažman, ali to u praksi je samo relativno tako, načelno, i na papiru. Već sutra može da se desi da firma bankrotira, bilo je primera kroz istoriju, ili ispliva neka afera pa abdicira, to što oni veruju da imaju dugoročni radni angažman samo je njihovo uverenje, realno su frilenseri.

Ovo sve zato što imamo kolegu koji voli stroge definicije u klimavim društvenim naukama, pa ne znam da li će ti dozvoliti da definišeš ne-frilensere na bazi dugoročnosti radnog angažmana, pa de se ne bi sporečkali.

On opet frilensera definiše po automatizmu, ako neko ostane bez dugoročnog radnog angažmana, inače bi bio nezaposlen, ali pošto kategorija nezaposlen ne postoji, automatski postaje frilenser, kopač po kontejnerima.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere22.02.2021. u 19:38 - pre 38 meseci
Majore, vidim da svim srcem učestvujete na ovoj temi, svaka čast. Pošto se niste meni obratili, da li dozvoljavate da vas citiram?

Citat:

Otprilike od Biblije i Hamurabijevog zakona, mada bilo je i ranije.


U pravu ste gospodine Majore, postoji nešto što se zove poslovna etika. Problem je samo u tome što bi frilenseri voleli da poslovna etika, koja je ugrađena u zakon i ustav, a kaže da smo svi pred zakonom jednaki, važi samo za nas ostale. Plebs i ostale budale, a za njih da ne važi. Citiraću Nedeljka sa druge teme:

Citat:
Nedeljko:
Zakon se usklađuje sa etikom. Koliko god da to poklapanje nije potpuno, u osnovnim stvarima tipično jeste.


Sad ja vas da pitam, kakva je to etika gospodine Majore u kojoj ja moram da platim hleb i mleko u supermarketu, a vi ne morate?

Citat:

Onda je dobro da imamo jednog takvog lava kao što si ti, zver da se bori za svoje i naše interese u realnom surovom poslovnom svetu. Je l ti neki rod Mišković, i on je poslovna ajkula? Jesi li video kako je osnovao trgovački lanac, i prodao Delhazeu, ili izgradio naselje Belvil, faca a?


Hm, znači vako. Tuđe kršenje zakona ne oslobađa mene za istu stvar. Shvatate?

Citat:

...lopovi, fantomke, državna bezbednost, predatory capitalism, robovlasničke strane kompanije, frilenseri, birokratija, pajseri ...


Po petnaestohiljaditi put, ne možete se pozivati na moral tako što ćete tražiti da vam se dozvoli da i vi kršite etičke i zakonske norme zato što to neko već radi.

Citat:

Perice, ne sećam se da je neko spominjao milionske iznose, plate ne daješ ti, nego ih radnici zarađuju valjda, čak i ako bi ti bio preduzetnik. A to ako bi bilo tako kako ti pišeš, svi bi uvek imali minimalne zarade, jer im slobodno tržište i konkurencija nikad ne bi dozvolili ništa drugo. Pošto znaš da nije tako, i da plata ima raznih, u surovom realnom svetu, znaš i da nisi u pravu. Plata nije samo nadoknada za rad, i ljudi ne žive samo na poslu, kad izađu sa posla plata im omogućava da mogu da žive, i pošto plate sve račune i jedu. Ako radnike pravednije nagradiš, bolje će i raditi, biti produktivniji, a tvoja firma zadati domaći konkurenciji, to nije pisalo u knjizi o ekonomiji sa megatrenda?


Ne ne, opet ne shvatate. Da vas pitam gospodine Majore, da li ste nekada u životu nešto kupovali ili prodavali? Da li ste videli kako se to radi? Moja malenkost još nije videla da se prodavac trudi da smanji cenu proizvoda, a kupac da poveća. Nikada to nisam video u životu, ali ko zna.

Citat:

Jeste Perice, kad bi iznos minimalne zarade zavisio samo od države, a ne i od tržišta, i prilika.


Jeste gospodine Majore. Jeste li čitali intervju sa gospodinom profesorom na ovu temu? Eno ga na portalu. Biznis koji ne može da opstane plaća poreze i doprinose radnicima i treba da propadne. Jeste gospodine Majore, baš zbog toga što ne ispunjava prava radnika, jer im uskraćuje penziju i zdravlje. Kako sad to? Moje je pravo da radim i bolestan, moje je pravo da radim do smrti, moje je pravo da radim pedeset godina i nikada ne dočekam penziju? Jeste, baš fino.

Citat:

Pajseri su na čelu države, davno su uništili i državu i radnike, i sveli status radnika na robove koji rade za strane kompanije, i nemaju nikakva prava sem da okrenu leđa i odu iz firme, pa frilensuju. U Fijatu je trenutno štrajk, jer su im između ostalog tražili i da se odreknu prava na štrajk.


Ovo je političko pitanje, možemo o tome na drugoj temi.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 211098 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.