Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pokret uništimo frilensere

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 210109 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

buda01
Beograd

Član broj: 24949
Poruke: 293
87.116.166.*



+16 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere24.02.2021. u 18:06 - pre 38 meseci
Nego, zaboravili ste da izanalazirate situaciju kada su oba bracna druga FL.
Ocekujem bar 20 stranica kvalitetne rasprave.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere24.02.2021. u 18:13 - pre 38 meseci
Citat:
BuzzLightyear:

Kačio sam bio video u kojem Aleksandar Segedi predlaže da država uvede opciju automatskog oporezivanja od 15% svake uplate koja legne na račun frilensera. To bi bilo jeftino i efikasno rešenje. Mislim da je 15% prihvatljivo za frilensere koji u tom slučaju ne bi morali da brinu da će ih izdati Pajonir ili bračni drug, niti bi imali troškove koje moraju da imaju prilikom utaje poreza. Država ne bi imala troškove obračuna... ukratko svi srećni.

Ja bih ti bio zahvalan ako mozes da ga vise ne pominjes.
Taj "genije" je zaboravio neke "sitnice", na primer:
1) Drzava bi onda trebala i radnicima uvede opciju automatskog oporezivanja po stopi 15% od svake uplate koju poslodavac ima ka njima. Divota - em poslodavci vise ne bi morali da obracunavaju porez i doprinose, em bi ti nameti iznosili 3x manje. Samo je pitanje kako nadomestiti razliku u budzetskim prihodima.
2) Ukoliko je "genije" mislio da se radnici i dalje oporezuju po stopi od 45% a frilenseri po stopi 15%, to bi bio kraj postojanja radnih odnosa kao pojave. Zasto bi bilo koja firma imala na pdimer 50 radnika, ako moze da ima 10.000 frilensera koji se kolju za dto nizucenu rada i koje firma angazuje po sat vremena mesecno?
3) Ukoliko je "genije" mislio da rad za domace poslodavce treba oporezovati 3x vise nego rad za strane, to je tek suludo. Zasto bi drzava namerno sekla nogu domacoj privredi u korist inostrane? Mislim, jasno mi je da se to radi uslucaju neke korupcije, ali niko nije lud da to uradi po default-u, iz cisata mira. Ako bi neko bio toliko lud pa uveo takvo pravilo, to bi znavilo kraj domace privrede,ili u najboljem slucaju kraj IT industrije. Apsolutno ne bi postojao razlog da neko ovde ima firmu i radnike, logicno je da ima firmu u inostranstvu i ima frilensere.

I tako dalje, da ne nabrajam. Covek je operisan od realnosti i ne vidim kako neko ko mozak koristi vise od zombija moze da ga citira.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8083



+1753 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere24.02.2021. u 18:45 - pre 38 meseci
Citat:
BuzzLightyear:

Kako da znamo da se došlo do donje granice ako se ne protestvuje dodatno? Zašto mora da bude baš osnovica pantomimičara? Sakupljač lekovitog bilja čini mi se ima osnovicu 20%.


Naravno da treba jos protestvovati , jer ne moze da odmogne Nece se nuditi nista losije nego sada sto se nudi .

Dal ce da pomogne u smislu jos boljih uslova za FL , ne verujem , ali nikad se ne zna


Zasto je ministar ponudio da se izjednace Pantomimicari i FL ?

To verovatno samo on zna i Svevisnji (AV)
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere24.02.2021. u 19:02 - pre 38 meseci
Citat:
MajorFatal:
Onda imam pravo i na standard sa Kariba, ako sam već u stanju da uzmem pare tamo, opaa..

Naravno da imas i to iz dva razloga:
1) Ne znam da li sam to vec pominjao - drug Tito je umro. Sada svako ima pravo na zivotni standard koji je sposoban sebi da obezbedi. Nema uravnilovke, nacionalizacije, konfiskacije, golog otoka i slicno. Koliko god si sposoban da imas, mozes imati.
2) Karibska ostrva imaju nesto nizu minimalnu zaradu zaradu od Srbije. Na bilo kom gradilistu ga se zaposlis da nosis cigle, imaces zivotni standard sa Kariba
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere24.02.2021. u 19:03 - pre 38 meseci
Citat:

Darko Nedeljković:

1) Drzava bi onda trebala i radnicima uvede opciju automatskog oporezivanja po stopi 15% od svake uplate koju poslodavac ima ka njima. Divota - em poslodavci vise ne bi morali da obracunavaju porez i doprinose, em bi ti nameti iznosili 3x manje. Samo je pitanje kako nadomestiti razliku u budzetskim prihodima.
2) Ukoliko je "genije" mislio da se radnici i dalje oporezuju po stopi od 45% a frilenseri po stopi 15%, to bi bio kraj postojanja radnih odnosa kao pojave. Zasto bi bilo koja firma imala na pdimer 50 radnika, ako moze da ima 10.000 frilensera koji se kolju za dto nizucenu rada i koje firma angazuje po sat vremena mesecno?
3) Ukoliko je "genije" mislio da rad za domace poslodavce treba oporezovati 3x vise nego rad za strane, to je tek suludo. Zasto bi drzava namerno sekla nogu domacoj privredi u korist inostrane? Mislim, jasno mi je da se to radi uslucaju neke korupcije, ali niko nije lud da to uradi po default-u, iz cisata mira. Ako bi neko bio toliko lud pa uveo takvo pravilo, to bi znavilo kraj domace privrede,ili u najboljem slucaju kraj IT industrije. Apsolutno ne bi postojao razlog da neko ovde ima firmu i radnike, logicno je da ima firmu u inostranstvu i ima frilensere.


Isto pitanje možeš da postaviš i za 30%, koliko je predložio državni pregovarački tim Mali-Brnabić. Možda misliš da 30 nije dovoljno manje od 45?

Citat:
Darko Nedeljković:
Ja bih ti bio zahvalan ako mozes da ga vise ne pominjes.


Koga, Aleksandra Segedija? Naravno da mogu, ali ne vidim kakvu korist imam od tvoje zahvalnosti. Nisi valjda ljubomoran zbog pažnje koju dobija u medjima?

Citat:
2) Karibska ostrva imaju nesto nizu minimalnu zaradu zaradu od Srbije. Na bilo kom gradilistu ga se zaposlis da nosis cigle, imaces zivotni standard sa Kariba


Frilenseri sa Kariba imaju tone zlata, video sam svojim očima. Znači da se na gradilištu može baš dobro zaraditi.

 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere24.02.2021. u 19:14 - pre 38 meseci
Citat:
Zašto baš na 53? Našto ne na na primer 66 ili 20?

53% je najniza osnovica u istoriji drzave Srbije koju je neko pre protesta uspeo da dobije.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere24.02.2021. u 19:18 - pre 38 meseci
Citat:
Izuzetno od stava 3. ovog člana, oporezivi prihod iz stava 1. tačka 15) ovog člana, koji fizičko lice ostvari od prodaje poljoprivrednih i šumskih proizvoda i usluga, uključujući i prihod po osnovu prikupljanja i prodaje šumskih plodova i lekovitog bilja, kao i uzgajanja i prodaje pečuraka, pčelinjeg roja (pčela) i puževa, čini bruto prihod umanjen za normirane troškove u visini od 90%.


Nije ni čudo što ne zovu tebe, već Aleksandra :) Najniža osnovica koju je neko uspeo da dobije pre protesta je 10%.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere24.02.2021. u 19:37 - pre 38 meseci
Citat:
buda01:
Nego, zaboravili ste da izanalazirate situaciju kada su oba bracna druga FL.

Prijavi ih komsija da je cuo neku galamu i plac, dodju, uzmu im decu i daju u hraniteljsku porodicu. Kraj price.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere24.02.2021. u 19:49 - pre 38 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
Isto pitanje možeš da postaviš i za 30%, koliko je predložio državni pregovarački tim Mali-Brnabić.

Da, mogu i postavljam ga ima vec skoro 10 strana.
Upozoravam da je ovo pocetak kraja ere radnih odnosa i prava radnika.
Vlada se vec previse zaigrala u ugadjanju frilenserima i to nece proci bez dugorocnih i teskih posledica po radnike.

 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere24.02.2021. u 19:56 - pre 38 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
Nije ni čudo što ne zovu tebe, već Aleksandra :)

Tacno, nije cudo sto ne zovu mene. Ja sam vec mator i zaboravan.
Cudo je sto zovu njega. Ako ga zovu. Covek totalno operisan od realnosti.
 
Odgovor na temu

buda01
Beograd

Član broj: 24949
Poruke: 293
87.116.177.*



+16 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere24.02.2021. u 20:51 - pre 38 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
BuzzLightyear:
Isto pitanje možeš da postaviš i za 30%, koliko je predložio državni pregovarački tim Mali-Brnabić.

Da, mogu i postavljam ga ima vec skoro 10 strana.
Upozoravam da je ovo pocetak kraja ere radnih odnosa i prava radnika.
Vlada se vec previse zaigrala u ugadjanju frilenserima i to nece proci bez dugorocnih i teskih posledica po radnike.


Varas se, nije to kraj ere radnih odnosa, to je tek pocetak, ali radnickih protesta.

Za njih ce ovi frilenserski da budu zaebancija, kada se digne kuka i motika, motaci kablova, IT-evci (ovi legalni), vozaci autobusa... , ko ce da zaustavi tu silu.

Osnovni zahtev: porezi + doprinosi = 25 %.
 
Odgovor na temu

DrMrFreelancer

Član broj: 346131
*.dynamic.vipmobile.rs.



+2 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere24.02.2021. u 20:51 - pre 38 meseci
Nekako mi se čini da ova rasprava ide u pogrešnom smeru.
Ne može da se naplati više od 10-15%. To je iznos koji je u okruženju i to bi otprilike bilo više isplativo nego da se povlači novac na druge načine.
Naravno ovo je možda moglo da se dogovori ranije, pre pokušaja da se vrši naplata unazad. Kada su se pojavili pozivi gde ljude kao kriminalce zovu da daju izjave o prilivima i gde prete rešenjima od 80% zarade trebaće malo veća ponuda da bi ljudi nastavili da rade. Trenutno jedina opcija je da se prizna nemar države i da se ponude subvencije u vidu oslobadjanja svih poreza npr. na godinu dana ili oslobadjanja do odredjene sume. Bilo bi lepo i da se ponude finansijske subvencije u vidu kupovine opreme ali budimo realni, kasa je prazna nemaju odakle da ponude.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere24.02.2021. u 21:19 - pre 38 meseci
Citat:
Trenutno jedina opcija je da se prizna nemar države i da se ponude subvencije u vidu oslobadjanja svih poreza npr. na godinu dana ili oslobadjanja do odredjene sume.
Jedina opcija ne postoji kao opcija, mora da postoji neka ucena. Ali malo ozbiljnija od "obaracemo sajtove".
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere24.02.2021. u 21:52 - pre 38 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
BuzzLightyear:
Isto pitanje možeš da postaviš i za 30%, koliko je predložio državni pregovarački tim Mali-Brnabić.

Da, mogu i postavljam ga ima vec skoro 10 strana.
Upozoravam da je ovo pocetak kraja ere radnih odnosa i prava radnika.
Vlada se vec previse zaigrala u ugadjanju frilenserima i to nece proci bez dugorocnih i teskih posledica po radnike.



Šta je sa preduzetnicima? Oni postoje odavno i imaju niže poreze od radnika.
 
Odgovor na temu

DrMrFreelancer

Član broj: 346131
*.dynamic.vipmobile.rs.



+2 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere24.02.2021. u 22:24 - pre 38 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Trenutno jedina opcija je da se prizna nemar države i da se ponude subvencije u vidu oslobadjanja svih poreza npr. na godinu dana ili oslobadjanja do odredjene sume.
Jedina opcija ne postoji kao opcija, mora da postoji neka ucena. Ali malo ozbiljnija od "obaracemo sajtove".


Nema ucene. Treba im novac, a to je jedina opcija kojom mogu da naplate nesto od ovih ljudi. Znaci dozvoli se priliv kao i do sada, naplata ide kroz PDV i priprema se teren za uvodjenje nekog minimalnog poreza. Tek kad se ljudi pripreme i prihvate da ce morati da placaju neki porez od odredjenog datuma mogu da racunaju na dodatne prihode u budzetu od frilensera.

Ovo izigravanje strogoce i pretnje su neozbiljne i kontraproduktivne. Ne mogu da naplate neku znacajniju sumu a otpor ce biti ogroman. Mogu da klepe nekoliko pojedinaca i to je sve.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere24.02.2021. u 22:32 - pre 38 meseci
Citat:
Šta je sa preduzetnicima? Oni postoje odavno i imaju niže poreze od radnika.

I? Videli smo rezultat - desetine hiljada radnika su u medjuvremenu izgubile radne odnose i radnicka prava i ucenjeni su da budu lazni preduzetnici. Posto je to neko tako "genijalno" smislio, drzava sada angazuje armiju poreznika da takve pronalazi i hvata. Plus je drzava uvidela kolika je greska bila da porez za preduzetnike bude nizi nego za radnike, pa vec par godina preduzenicima intenzivno povecava porez. Evo, bas prosle nedelje sam pomagao oko otvaranja pausalne preduzetnicke radnje. Starija zena, par godina do penzije, nema posla, a mora nekako da nakupi toliko koliko fali do 15 godina, inace ce ostati bez penzije. Osnovala radnju za ciscenje i odrzavanje zgrada, znas koliki je koeficijent dobila? 2.5! Veci nego za pilanu ili betonsku bazu! Bukvalno jedva da zaradi samo za porez i doprinose! Zavrseno je sa niskim porezima za preduzetnike pausalce, nego je interesantno kako drzava nista nije naucila iz te svoje greske. Stara izreka kaze - pametan se uci na tudjim greskama, lud na svojim, a budala ni na cijim.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+836 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere25.02.2021. u 00:02 - pre 38 meseci
Citat:
DrMrFreelancer : Trenutno jedina opcija je da se prizna nemar države i da se ponude subvencije u vidu oslobadjanja svih poreza npr. na godinu dana ili oslobadjanja do odredjene sume. Bilo bi lepo i da se ponude finansijske subvencije u vidu kupovine opreme ali budimo realni, kasa je prazna nemaju odakle da ponude.

Nemar drzave i nemar NALED-a. Ispod zita, preduzetnike i frilensere, osim rezima, gone ameri i svabe.

Znaci kao u stara "dobra vremena", "imas kucu, vrati stan".
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere25.02.2021. u 07:23 - pre 38 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Zavrseno je sa niskim porezima za preduzetnike pausalce, nego je interesantno kako drzava nista nije naucila iz te svoje greske. Stara izreka kaze - pametan se uci na tudjim greskama, lud na svojim, a budala ni na cijim.


Šta je sa knjigašima? Ako država radi ovo što radi zbog brige o radnicima, a ne zbog interesa posrednika u outsorsovanju, zašto je preduzetnicima knjigašima uvela test samostalnosti?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mbb.telenor.rs.



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere25.02.2021. u 09:30 - pre 38 meseci
Zaposleni u najvecem procentu slucajeva ima nize troskove od preduzetnika knjigasa za istu visinu plate, tako da preduzetnike knjigase gotovo da mozemo zanemariti kao problem. Ali eto, drzava ne zanemaruje ni najmanju naznaku problema jer ljudi sa nadprosecnim platama mogu naci interes da budu lazni preduzetnici knjigasi. Kada se porede troskovi zaposlenog i preduzetnika knjigasa treba uracunati i trosak knjigovodje za preduzetnika. Nekada je knjigovodja za ta minimalna poslovanja mogao da se nadje za 30 evra mesecno, ne znam da li je sad cena otisla gore.
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere25.02.2021. u 12:34 - pre 38 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Šta je sa preduzetnicima? Oni postoje odavno i imaju niže poreze od radnika.

I? Videli smo rezultat - desetine hiljada radnika su u medjuvremenu izgubile radne odnose i radnicka prava i ucenjeni su da budu lazni preduzetnici. Posto je to neko tako "genijalno" smislio, drzava sada angazuje armiju poreznika da takve pronalazi i hvata. Plus je drzava uvidela kolika je greska bila da porez za preduzetnike bude nizi nego za radnike, pa vec par godina preduzenicima intenzivno povecava porez. Evo, bas prosle nedelje sam pomagao oko otvaranja pausalne preduzetnicke radnje. Starija zena, par godina do penzije, nema posla, a mora nekako da nakupi toliko koliko fali do 15 godina, inace ce ostati bez penzije. Osnovala radnju za ciscenje i odrzavanje zgrada, znas koliki je koeficijent dobila? 2.5! Veci nego za pilanu ili betonsku bazu! Bukvalno jedva da zaradi samo za porez i doprinose! Zavrseno je sa niskim porezima za preduzetnike pausalce, nego je interesantno kako drzava nista nije naucila iz te svoje greske. Stara izreka kaze - pametan se uci na tudjim greskama, lud na svojim, a budala ni na cijim.


A zasto ona mora to da radi ? Zasto je neko ne zaposli ? Siguran sam da je domaci poslodavci jedva cekaju.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 210109 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.