Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pokret uništimo frilensere

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 207015 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere02.03.2021. u 01:34 - pre 37 meseci
Citat:
Predrag Supurovic

Neverovatno je kako neki ljudi nemaju nimalo obraza i svašta sebi dozvoljavaju.

Ali tako je to kad je ovde dozvoljeno da se pojavi neki anonimac i odvali šta god mu se hoće jer nema nikakvu odgovornost za izrečeno.

Doduše, više mi liči da si ti neki duli nalog nekog sa foruma, komeje falila malo "podrške" u diskusiji.

Pa eto - ti si sebi dozvolio da "odvališ šta god ti se hoće jer nemaš nikakvu odgovornost za izrečeno".
I šta ti sada to (dozvolu za odvaljivanje) kritikuješ jer moglo bi biti da "sečeš granu na kojoj sediš"?

Citat:
Predrag Supurovic

Dečko, da se blago izrazim: nemaš ti pojma o životu. Ti živiš u nekom svom virtulenom svetu u kome sve "funkcioniše" kako ti voliš pa ti smeta kada ti neko objasni kako stvari u stvarnosti stoje. Siguran sam da si ti samo još jedan običan sebični parazit u nizu tebi sličnih.

Tu si izneo toliko neutemeljenih teza da se ne zna koja treba da ponese presižnu titulu "glupost neopevana".
Da predjem preko fraze "nemaš ti pojma" koju koriste oni koji nemaju pojma šta da odgovore u situaciji kad nemaju nikakvih racionalnih argumenata.
Neću da kažem da je to odlika botova da moderatore ne bi strefio fras.

Što se tiče "virtulenog sveta" ne znam da li ti smatraš obaveznim da svi žive isključivo u virtulenom svetu koji si ti zamislio?
Ako je tako onda si ti "još jedan običan sebični parazit u nizu tebi sličnih".
Ne vidim zašto ti onda smeta da i drugi parazitiraju
uz napomenu da tvoje parazitiranje ne znači da frilanseri parazitiraju.

Shvataš kontradikcije u koju vode tvoje konstrukcije?

 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.162.*



+557 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere02.03.2021. u 13:57 - pre 37 meseci
Citat:
B3R1:
Rudari u Kolubari (deo EPS) rade punom parom. Monteri su u poslovima do guse. Cesto rizikuju i svoje zivote, jer rad na dalekovodima nije bas trivijalan. Naravno, ucitelji, profesori ... takodje rade punom parom. Za to vreme, imas mnoge parazite zaposlene preko stranke na vlasti, koji se hlade po kancelarijama ne radeci nista. A ima i onih koji i ne dolaze na posao, a na platnom spisku su vec godinama.


Što se tiče rudara, ako je 400 njih u oknu u jednom trenutku, još 400 kancelarijskih pacova radi u tom trenutku "za njih" a i za sebe, znači odnos 1:1, rudari su idealni da se prvo preimenuju u frilensere, a onda proglase za knjigaše i počnu da plaćaju doprinose i poreze, jer je očigledno da svaki od njih već ima svog knjigovođu, i to svaki isključivo svog, a ne ko neka sirotinja što više njih dolazi na jednog knjigovođu. Njih 400 ako generišu neke besmislene papire, bar u nekom trenutku mora da generiše i neku grešku, neki apsurd, koji može i da zakoči posao dok se ozbiljno ne raspravi.

Dalekovode sam radio i ja, kao frilenser :) za firmu koja je bila odavde, a podizvođač firme iz Bosne, koja je bila podizvođač firme sa Kipra, koja je bila .. moš misliti koliko su se tek ovi međuigrači ugradili kad smo i mi na kraju lanca bili masno plaćeni, jer posao nije trivijalan, a milionski. Sad se sigurno pitaš da li smo radili smislen posao, ne, radili smo neke dalekovode koji su bili predviđeni za rušenje kroz par godina.

Što se tiče tih koji su na platnom spisku a ne dolaze na posao, najjači je izgleda neki poslanik u skupštini koji već par godina živi u Vijetnamu, a redovno prima platu ovde. Nas da nema trebalo bi nas izmisliti e.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 794



+630 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere03.03.2021. u 11:27 - pre 37 meseci
Citat:
MajorFatal: Što se tiče rudara, ako je 400 njih u oknu u jednom trenutku, još 400 kancelarijskih pacova radi u tom trenutku "za njih" a i za sebe

Kada sam govorio o tim koji samo primaju platu mislio sam upravo na te druge. Ima ih i u EPS, ZTP ... a tek u Telekomu, tamo je cak ogroman manjak inzenjera i montera.
Citat:
Što se tiče tih koji su na platnom spisku a ne dolaze na posao, najjači je izgleda neki poslanik u skupštini koji već par godina živi u Vijetnamu, a redovno prima platu ovde. Nas da nema trebalo bi nas izmisliti e.

Postoje citave drzavne institucije koje objektivno ne sluze nicemu. Razne uprave, zavodi, instituti i slicna mesta, svi oni su radili zaista korisne stvari u bivsoj SFRJ, ali s vremenom ih je napredak nauke i tehnologije pregazio ... dok oni i dalje postoje na papiru, primaju iz budzeta znatan novac za svoj rad, cije rezultate ne koristi vise niko. Ali tu su, placaju ih za svaki slucaj, zatrebace jednog dana kada Tito ustane iz groba.

U vreme dok sam radio kao aistent na ETF-u (90-ih) svake nedelje smo isli u nekakvu vazduhoplovnu kasarnu u Zarkovu da tamo drzimo neku nastavu (predavanja/vezbe) vojsci. Gradivo ETF-a, samo drasticno redukovano. Samo zato sto je ETF potpisao neki ugovor sa JNA jos tamo negde 1970 i neke, a neko je izmislio da je VJ pravni naslednik JNA. I tako ... par godinica kasnije prepoznao sam sve nas u ovom sjajnom filmu sa Denijem de Vitom, zapravo sve je bilo identicno. Hm, mozda bi trebalo da tuzimo Holivud jer su po nama snimili film, a nisu nam platili, hahahahaha:



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 794



+630 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere03.03.2021. u 11:29 - pre 37 meseci
A imas tu i ovakve slucajeve, za koje bolje da ne postavljam pitanje svrsishodnosti, jer ce to samo otvoriti Pandorinu kutiju:

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere03.03.2021. u 13:35 - pre 37 meseci
Citat:
Ko pogodi gde je škola, dobija doktorat!

Ako misli na tu na slici ta je u Žiči.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
79.101.120.*



+10246 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere03.03.2021. u 14:03 - pre 37 meseci
Kakve veze ima gde je škola? Da neće možda neko na predavanja ?

U ovakvim školama se podrazumeva da plaćeno studiranje znači - dobijena diploma.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere03.03.2021. u 19:16 - pre 37 meseci
Kad imaš svoj biznis ili si direktor kod nekog privatnika koji ne gleda diplomu, već rezultate, onda u takvoj školi kupiš diplomu čisto da se potpisuješ kao neki ekonomista ili šta već. Toga ima svugde u svetu, pa čak i u SAD. Ali u SAD će teško na visoku poziciju doći neko sa takvom diplomom, zato se budući političari i guraju da upišu "Yale" (kako ga završe, to je posebna priča).
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

DrMrFreelancer

Član broj: 346131
*.dynamic.vipmobile.rs.



+2 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere03.03.2021. u 21:03 - pre 37 meseci
Citat:
...omalovažavaš ljude koji pošteno zarađuju svoju koru hleba


Mislis otimaju moje parce hleba? Zasto bi ja zalio neku strinu na budzetu, da li ona mene zali? Ma jok, ne zna ni da postojim. Dobije platu svakog prvog, radila ne radila. Stres oko novca nema, ide i povecanje plate ove godine. Ide staz, zdravsteno, godisnji odmor, svi praznici...

A za mene poresko resenje. Kako cu ja to da platim i na koji nacin da zaradim je ne zanima. Kao i mnoge sa foruma koji vidim se bas trude da objasne da moj novac nije bas moj vec treba da se oduzme. Po zakonu sve. Za mene epidemija ne postoji, deli se pomoc svima ali zato meni treba da se oduzme bas SADA. Nista bitnije nema u drzavi da se resava...
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
83.137.2.*



+2282 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere04.03.2021. u 07:22 - pre 37 meseci
Ja vise ne vidim svrhu ove teme, mislim da smo prezvakali svaki stav 16x.
Frilenseri su zeleli da ispitaju imaju li podrsku sirokih narodnih masa na forumu za utaju poreza - nemaju je.
Besmisleno je nalaziti primere krsenja/nesprovodjenja zakona, jer ni u domacem ni u medjunarodnom pravu ne postoji praksa da mozes da krsis zakon ako ga neko drugi krsi ili ako neko lose radi svoj posao.
Ovo "da se oduzme bas sada" je glupost iz dva razloga:
1) da si podneo poresku prijavu i platio cim si inkasirao novac , ne bi ni bilo "bas sada"
2) ni ovako nije "bas sada", nego na rate bez kamate tokom sledecih 10 godina.

Ovako, ti si od drzave fakticki uzeo novac na zajam, na veoma dug rok i bez kamate i jos se ljutis sto je doslo vreme da vratis uz opravdanje tipa "drugi kradu i pljackaju banke, a od mene se trazi da otplacujem kredit"?!
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere04.03.2021. u 08:53 - pre 37 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Frilenseri su zeleli da ispitaju imaju li podrsku sirokih narodnih masa na forumu za utaju poreza - nemaju je.


Niti je ovo forum za utaju poreza, niti ga posećuju široke narodne mase.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
79.101.120.*



+10246 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere04.03.2021. u 09:09 - pre 37 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:Ja vise ne vidim svrhu ove teme, mislim da smo prezvakali svaki stav 16x.
Mi možda i nismo, ali ti bogami jesi, i to ne 16x nego 1116x.
Na svakoj stranici teme, tvojih poruka je bar 2/3!

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere04.03.2021. u 09:12 - pre 37 meseci
Naravno da frilanseri imaju široku podršku da svoje teškim radom stečeno zadrže za sebe.
To je u tradiciji srbsva.
Takodje je u skladu sa kapitalizmom. Bio je neki amerikanski prezident Huver ili tako neki koji je rekao da nije posao države da vodi socijalnu politiku.
Zato gazi strine je u duhu kapitalizma.
Nema šminkanja i pućkanje ustima u toku radnog vremena.
Nego ako strina šta zna i ako je šta sposobna neka unovči svoje sposobnosti.

Prezident dobro zna da ne sme da previše talasa jer mu je slaba podrška i ograničava se na budžetske kriplove. Jbg. to je oko 500K birača. Malo je.
Da nije tako do sada bi frilanseri bili pokošeni ko snoplje.
Ne bi se muk čuo.
Ali nesposobni kriplovi ne mogu ništa da urade samo mumlaju "ne davamo kosovo".
A prezident da šalje policiju da lome frilansere kao demonstrante nije baš reprezentativno.

Zato frilanseri ne unosi novac preko izdajničkih banaka.
Dok je još viskoka cena kupite kripto i prodajte na crno.
Kupovinu prikažite kao trošak i biće bolje - vama naravno, šta vas briga za tudje strine.


 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere04.03.2021. u 09:47 - pre 37 meseci
Čuo sam da neki frilenseri kupuju automobile u inostranstvu, pa ih onda uvezu, plate samo poreze na automobil i na kraju još i dodatno zarade.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.swanmobile.sk.



+2282 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere04.03.2021. u 11:44 - pre 37 meseci
Citat:
Al Imam:
Naravno da frilanseri imaju široku podršku da svoje teškim radom stečeno zadrže za sebe.
To je u tradiciji srbsva.
Takodje je u skladu sa kapitalizmom. Bio je neki amerikanski prezident Huver ili tako neki koji je rekao da nije posao države da vodi socijalnu politiku.

Pravila su takva kakva su. U Evropi a narocito Srbiji posao drzave jeste da vodi socijalnu politiku. A i zdravstvenu. Evo, sada ovaj covid-19, n jedna drzava pa ni USA nije rekla "bas nas briga, nije nas posao, ko hoce nek umre". A narocito takvo nesto nikada nije bila opcija u Evropi, a narocito ni u Srbiji.

U Evropi vecina ljudi bira politicku opciju koja predvidja da nesto vise od pola "teškim radom stečenog" pripada sticaocu, a nesto manje od pola se stavlja u zajednicku kasu odakle se potom raspodeljuje. Moguce je da postoji odredjen procenat ljudi kojima bi odgovarala besplatna dzungla umesto skupe drzave i oni nek idu u dzunglu, samo nemoj posle meni da kukaju ako ih pojede lav ili ih neko probode kopljem. Svako moze da stavi pasos u dzep, sedne u avion i pravac najbliza dzungla. Ali, vecini ljudi u Srbiji ocigledno odgovara ideja skupe drzave, sa svim benefitima koje zajednicka kasa donosi. Problem je sto vecina voli da ukrade iz zajednicke kase, uglavnom pre nego sto u nju ubace, a ako im se ukaze prilika i nakon sto ubace. Za takve su uvek bile predvidjene kazne, jos od cara Dusana, a verovatno i pre. Medjutim, sad je nekako drzava previse tolerantna - probas da ukrades, kad te uhvate dernjas se kako je tvoje ljudsko pravo i nacionalna tradicija da krades i drzava kaze prosto "dobro, u redu je, vrati samo to sto si ukrao. Ili vrati pola toga i oko je". Da se ja pitam, ja bih vratio Dusanov zakonik i sekao ruku ili tako nesto. Mislim da bi bilo daleko efikasnije, dovoljno je jednom frilenseru odseci ruku da njih 1000 placa momentalno po prijemu novca i jos pita "treba li jos".

Citat:
Nego ako strina šta zna i ako je šta sposobna ....

Strine su offtopic. Otvori drugu temu o strinama, pa da diskutujemo. Ako ti strina nije mnogo matora, posalji je kod mene da proverim zna li sta i za sta je sposobna.

Citat:
Prezident dobro zna da ne sme da previše talasa jer mu je slaba podrška i ograničava se na budžetske kriplove. Jbg. to je oko 500K birača. Malo je. Da nije tako do sada bi frilanseri bili pokošeni ko snoplje.

Pa to i ja kazem. Nema vise cara koji pokaze prstom, mac ucini "fik" i nema vise lopovske ruke. A nema ni onog sto salje na goli otok ako govoris protiv poreza. Nego ovaj mlakonja koji se mesecima pogadja sa lopovima koliko % od ukradenog da vrate. Uzas.



Citat:
Dok je još viskoka cena kupite kripto i prodajte na crno.
Kupovinu prikažite kao trošak i biće bolje - vama naravno, šta vas briga za tudje strine.

Kako ce kupovinu da prikazu kao trosak ako prodaju na crno?
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1243



+442 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere04.03.2021. u 11:56 - pre 37 meseci
Šta je na kraju bilo? Da li frilenserima računaju troškove ili i dalje samo posmatraju uplate na račun?
"Nadam se da će aktuelna vlast, kada se sve ovo završi imati pošteno i fer suđenje."
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.swanmobile.sk.



+2282 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere04.03.2021. u 12:01 - pre 37 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
Čuo sam da neki frilenseri kupuju automobile u inostranstvu, pa ih onda uvezu, plate samo poreze na automobil i na kraju još i dodatno zarade.

Nema nikakve dileme da ce ljudi koji nameravaju da utaje porez uvek iznalaziti nacine da to urade. I da ce drzava neke od njih uspevati da uhvati i sankcionise, pa ko smatra da mu se rizik isplati, on utajuje. Problem je ako se sistem postavi tako da potpuno legalno frilencer kosta manje od zaposlenog.
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere04.03.2021. u 12:01 - pre 37 meseci
Citat:
Darko Nedeljković

Strine su offtopic. Otvori drugu temu o strinama, pa da diskutujemo. Ako ti strina nije mnogo matora, posalji je kod mene da proverim zna li sta i za sta je sposobna.

Nit je reč o mojoj strini niti sam ja strine uveo u temu.
Ne znam zašto meni prigovaraš ono što drugi započnu?
Njima se obrati i objašnjavaj se sa njima da ne potežu strine.


Citat:
Darko Nedeljković

Kako ce kupovinu da prikazu kao trosak ako prodaju na crno?

"Kupovina" i "prodaja" nije isto.
Ti kad prodaš kripto plaćaš porez na zaradu.
A kupovinom pravdaš troškove.

Prema tome kupiš kripto i to na menjačnici pa imaš dokaz da si novac potrošio.
To ti je trošak biznisa (frilancerskog crnog).

Kad kripto prodaš na crno to poreska nema pa ni porez ne plaćaš.

 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.dynamic.swanmobile.sk.



+2282 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere04.03.2021. u 12:17 - pre 37 meseci
Citat:
Šta je na kraju bilo? Da li frilenserima računaju troškove ili i dalje samo posmatraju uplate na račun?

Obracun troskova je komplikovaniji nego sto izgleda pa je po svemu sudeci zakonodavac zeleo da izbegne opterecivanje ljudi time, vec im je omogucio normirane troskove.

Neki laik bi pomislio da ako kupi laptop od 1000 evra, onda mu je trosak 1.000 evra i moze da ga odbije od prvog sledeceg poreza. I onda verovatno zamislja da taj laptop moze da proda na crno pa da sledeci put kupi drugi. Daleko od toga da to tako moze.

Pri nabavci osnovnog sredstva za rad, samo amortizacija predstavlja trosak. Postoji pravilnik o stopama i nacinu obracuna amortizacije, ali da malo pojednostavim, to moze da bude naprimer 1% mesecno od nabavne cene. Kupis laptop od 1000 evra i 10 evra mesecno ti je trosak tog laptopa. Mora i da se vrsi popis osnovnih sredstava, najmanje jednom godisnje i da se pravi obracun amortizacije. Sve u svemu, fizickim licima jedna prevelika a nepotrebna komplikacija. Dobijes normirani trosak i opusteno se bavis svojim poslom.

Ako neko pak misli da mu ne smeta da se bavi papirologijom oko osnovnih sredstava, postavlja se pitanje - zasto ne bi bio preduzetnik? Ako je odgovor "zato sto mora da placa namete i kad nema posla", to uopste nije tacno - preduzetnik moze da odjavi delatnost neograniceno mnogo puta, prakticno uvek kad nema posla. Uopste mi nije jasno zasto pored toliko zakonom predvidjenih nacina da se porez umanji frilenseri biraju onaj najgluplji - grubo krsenje zakona.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere04.03.2021. u 13:24 - pre 37 meseci
Sto se tice stava o Fl , ja sam tu Neutralan .

Podrzavam sve sto mogu da ostvare maximalno , da plate ljudi sto je moguce manje .


Nije drzava ni do sada propala kada nisu placali nista ( jeste ali ne zbog njih ) pa nece ni ubudece .
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.181.*



+557 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere04.03.2021. u 13:49 - pre 37 meseci
Zapravo oni su propali zbog države, pa sad glume robove predajući engleski u pola noće mušteriji preko pola sveta u drugoj vremenskoj zoni.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 207015 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.