Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pokret uništimo frilensere

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 210765 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere04.03.2021. u 14:45 - pre 38 meseci
Citat:
Darko Nedeljković

Neki laik bi pomislio da ako kupi laptop od 1000 evra, onda mu je trosak 1.000 evra i moze da ga odbije od prvog sledeceg poreza. I onda verovatno zamislja da taj laptop moze da proda na crno pa da sledeci put kupi drugi. Daleko od toga da to tako moze.

Zašto ne bi moglo?
Na primer proizvodiš krempite tako da ih serviraš sa laptopom.
Napraviš krem, premažeš laptop odozgo i odozdo i serviraš.
Zar tu laptop nije trošak?
Malo neobičan prohtev ali u savremenom društvu punom iznenadjenja i obzirom da su ip ederi premijeri svašta je moguće.

To što si napisao o amortizaciji odnosi se na osnovna sredstva, objekte i slično.

Upravo u tome je veština ekonomisanja da prikažeš što veće troškove a što manju dobit da bi platio manji porez.
Bitcoin kad provučeš kroz monero niko više mu ne udje u trag.
A poreska ne može da ti traži passworde i ključeve od kripta, zar ne?
Ni zakon posedovanje kripta ne oporezuje nego čeka da prodaš.
E pa nek čeka.


Primera radi: koliko sam uspeo da izgrebem samo juče je $100 miliona izvaljano kroz Bitcoin i da se ne može ući u tačan trag tim transakcijama.
Šta ćeš lepše nego $100 miliona dnevno u džep - "no question asked".
I to se odnosi samo na nekih 50% jučerašnjeg prometa Bitcoina.
Zato računaj sa $200 miliona.

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7176 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere04.03.2021. u 19:30 - pre 38 meseci
Ovo je bukvalno na nivou - sta problem, samo treba da igras basket k'o Jordan - bice kinte, slave,

Ti koji su razvili biznis od desetina-stotina+ miliona EUR/$ koji se zadrzava u nekakvim bitcoin-ima bez da "uskace" u legalne tokove, ti ljudi su neki gospodari svemira. Ne sumnjam da ih ima, ali sam prilicno siguran da im nikada neces face videti, niti ces ih sretnuti na protestima protiv placanja poreza.

Poreska... passwod.. ma ne rade oni po tom principu - to bi bio princip "marica ispred svake gajbe". Poreska ceka da se ti zaje*es - sve sto im treba je samo jedna greska da te "nacnu"....
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

DrMrFreelancer

Član broj: 346131
*.dynamic.vipmobile.rs.



+2 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere04.03.2021. u 23:31 - pre 38 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Ja vise ne vidim svrhu ove teme, mislim da smo prezvakali svaki stav 16x.
Frilenseri su zeleli da ispitaju imaju li podrsku sirokih narodnih masa na forumu za utaju poreza - nemaju je.
Besmisleno je nalaziti primere krsenja/nesprovodjenja zakona, jer ni u domacem ni u medjunarodnom pravu ne postoji praksa da mozes da krsis zakon ako ga neko drugi krsi ili ako neko lose radi svoj posao.
Ovo "da se oduzme bas sada" je glupost iz dva razloga:
1) da si podneo poresku prijavu i platio cim si inkasirao novac , ne bi ni bilo "bas sada"
2) ni ovako nije "bas sada", nego na rate bez kamate tokom sledecih 10 godina.

Ovako, ti si od drzave fakticki uzeo novac na zajam, na veoma dug rok i bez kamate i jos se ljutis sto je doslo vreme da vratis uz opravdanje tipa "drugi kradu i pljackaju banke, a od mene se trazi da otplacujem kredit"?!


Hahaha oce to oce...
U prethodnim komentarima lepo objasnim coveku da u stvari JA finansiram budzetske plate a on mi ne veruje i jos me naziva parazitom. A sad vidim da osim sto sam parazit jos i "pozajmljujem" sopstevni novac od drzave na kamatu ali eto bice dobri pa ce da "oproste" kamatu.
Medjutim nije problem sto to misli neki zaludan lik na forumu vec sto je i to i zvanicni stav drzave. Da su polako pokusali da uvedi ljude u neki normalan porez mozdi bi do sada i krenulo neko placanje. Ali posto su maksimalno bezobrazni nece da dobiju nista. Kao sto sam pisao vec bez subvencija na duze vreme nema nista od uplata u budzet.
 
Odgovor na temu

DrMrFreelancer

Član broj: 346131
*.dynamic.vipmobile.rs.



+2 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere04.03.2021. u 23:43 - pre 38 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Al Imam:

Citat:
Nego ako strina šta zna i ako je šta sposobna ....

Strine su offtopic. Otvori drugu temu o strinama, pa da diskutujemo. Ako ti strina nije mnogo matora, posalji je kod mene da proverim zna li sta i za sta je sposobna.


Hahahaha pa Darko svaleeeru... Pa ti si onaj lik iz drustva koji stalno izjavljuje ovako nesto a nikad nista ne napravi. Krenuli smo od poreza a svasta je isplivalo ovde. Nejebica je zaebana stvar ali bar je jasnije zasto spamujes temu toliko, moraju frustracije negde da izadju.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
83.137.2.*



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere05.03.2021. u 07:10 - pre 38 meseci
Citat:
DrMrFreelancer:

U prethodnim komentarima lepo objasnim coveku da u stvari JA finansiram budzetske plate a on mi ne veruje i jos me naziva parazitom. A sad vidim da osim sto sam parazit jos i "pozajmljujem" sopstevni novac od drzave...

Skeniraj poreske prijave i uplatnice, drugacije cemo ti tesko poverovati na rec. Novac stecen utajom poreza nije sopstveni, on pripada drzavi, ali je ukraden, ali ja ponekad nastojim da budem previse politicki korektan, pa umesto ukraden kazem pozajmljen, podrazumevajuci da lopov/utajivac/zajmoprimac hoce da vrati, cim bude imao.

Citat:
Medjutim nije problem sto to misli neki zaludan lik na forumu vec sto je i to i zvanicni stav drzave.

Problem je ustvari sto postoje ljudi koji misle obrnuto.

Citat:
Da su polako pokusali da uvedi ljude u neki normalan porez mozdi bi do sada i krenulo neko placanje. Ali posto su maksimalno bezobrazni nece da dobiju nista. Kao sto sam pisao vec bez subvencija na duze vreme nema nista od uplata u budzet.

Problem je sto JESU smanjili porez ispod nivoa koji vaze za radnike. A to vodi u takozvanu gig-ekonomiju gde nema radnih odnosa, prava radnika, ogranicenog radnog vremena, dnevnih, nedeljnih i godisnjih odmora. Svaki svestan radnik bi trebao zestoko da se pobuni protiv toga. Utajivace poreza jednostavno treba kriminalizovati, pa onaj koji se vesto skriva od zakona nek nastavi da krade od starih, bolesnih i socijalno ugrozenih, a onaj koga uhvate da zavrsi iza brave.

Zakon je i sada vrlo jasan, svako ko je utajio preko 150.000 dinara tokom poslednjih 5 godina je kriminalac, a ako je ispod onda je obican prestupnik:
"Ko u nameri da potpuno ili delimično izbegne plaćanje poreza, doprinosa ili drugih propisanih dažbina, daje lažne podatke o zakonito stečenim prihodima, o predmetima ili drugim činjenicama koje su od uticaja na utvrđivanje ovakvih obaveza ili ko u istoj nameri, u slučaju obavezne prijave, ne prijavi zakonito stečeni prihod, odnosno predmete ili druge činjenice koje su od uticaja na utvrđivanje ovakvih obaveza ili ko u istoj nameri na drugi način prikriva podatke koji se odnose na utvrđivanje navedenih obaveza, a iznos obaveze čije se plaćanje izbegava prelazi stopedeset hiljada dinara, kazniće se zatvorom od šest meseci do pet godina i novčanom kaznom.

Ako iznos obaveze iz stava 1. ovog člana čije se plaćanje izbegava prelazi milion i petsto hiljada dinara, učinilac će se kazniti zatvorom od jedne do osam godina i novčanom kaznom.

Ako iznos obaveze iz stava 1. ovog člana čije se plaćanje izbegava prelazi sedam miliona i petsto hiljada dinara, učinilac će se kazniti zatvorom od dve do deset godina i novčanom kaznom."



Moj licni savet onima koji su utajili malo preko 150.000 dinara je da uplate tu razliku i podvuku se ispod 150.000, kako bi izbegli krivicnu odgovornost. Prekrsajna je ipak mnogo bolja opcija - advokati jeftiniji, novcane kazne, mogucnost brzeg zastarevanja, a sve i da se ode u zatvor zbog neplacanja kazne tamo si u finom drustvu utajivaca poreza, lopova, dzeparosa i ostalih sitnih delikvenata, ne mogu da te smeste zajedno sa najokorelijim kriminalcima gde ces sigurno da ispustis sapun.



[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 05.03.2021. u 08:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere05.03.2021. u 08:50 - pre 38 meseci
Šta ti vredi da citiraš zakone kvazi države?
Zakoni se ne primenjuju jer bi to postao opasan presedan za "zakonodavce" koji bi imali što-šta da ispričaju čameći iza rešetaka.
Na primer presuda za malverzacije fudbalskim igračima:
Citat:
Presuda protiv Cece pravosnažna

Folk pevačica Svetlana-Ceca Ražnatović i njena sestra Lidija Ocokoljić pravosnažno osuđene na godinu, odnosno šest meseci kućnog zatvora i milion i po evra novčane kazne. Odsluženje kazne moglo bi da počne već sutra.

Eto - 6 meseci brčkanje u kućnom bazenu a ni to nije bilo nego je držala koncerte samo ne znam da li je tom prilikom ponela narukvicu?
Morala je da zaradi i vrati "milion i po evra" pa je djuskala prekovremeno.
A i tih sestrinskih "milion i po evra" na njih dve je samo mrva od onoga što su zaista dugovale.
Gde ti je tih 10 godina zatvora?



Ono što piše Dimković ne znam kako da se shvati?
Da li je to poziv poreskoj upravi da krši zakon?
Ma da li je moguće da se u zunzari krši zakon?

Kripto u zakonu nije prepoznat kao novac ni kao imovina u oporezivom smislu
pa ne može biti ni predmet "načinjanja".

Svako pitanje u vezi samog kripta može da kod upitanog izazove potrebu za pishanjem i "ćao inspektore".

Kupovinom kripta se ne krši ni jedan zakon pa ne može biti predmet nikakve istrage.

Kad bi kripto kao kripto postao predmet interesovanja poreske uprave u smislu novca ili oporezive imovine
to bi bilo nezgodno za samu državu.
Jednostavno zato što bi time država kapitulirala tj. ozvaničilia bi konkurenciju kripta sopstvenoj valuti.
To bi bio udar na monetarni i finansijski sistem i ekonomiju države globalno
i malo je verovatno da će bilo koja država dozvoliti takvu konkurenciju (osim za kripto u izdanju države što bi moglo da bude vrsta obveznice).

Mada za kvazi države ne bih isključio mogućnost da ruinira sopstveni monetarni sistem radi parcijalnih interesa šake jada naguženih oko skupštinskih mikrofona.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
83.137.2.*



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere05.03.2021. u 09:33 - pre 38 meseci
Ja razumem da postoje ljudi kojima je offtopic zadovoljstvo, ali ja nisam jedan od tih, pa zakon o digitalnoj imovini na ovoj temi odbijam da komentarisem.
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere05.03.2021. u 09:39 - pre 38 meseci
Citat:
Darko Nedeljković

Ja razumem da postoje ljudi kojima je offtopic zadovoljstvo, ali ja nisam jedan od tih

Potpuno te razumem.
Ti si uvek "on-topic" naročito kad treba da se pohvališ raskošnim arsenalom provera sposobnosti "ne mnogo matorih" strina.
Citat:
Darko Nedeljković

Ako ti strina nije mnogo matora, posalji je kod mene da proverim zna li sta i za sta je sposobna.


 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
83.137.2.*



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere05.03.2021. u 11:40 - pre 38 meseci
Dobro, prihvatam konstruktivnu kritiku i korigujem se.
Ja cu da prestanem da proveravam strine a ti prestani to nesto sto je podjednako offtopic
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
79.101.120.*



+10255 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere05.03.2021. u 11:43 - pre 38 meseci
Gde su poslovne prostoje "Pokreta Uništimo Frilensere" (PUF) ?

Ja bih da se učlanim.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.181.*



+559 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere05.03.2021. u 11:43 - pre 38 meseci
Tako je, uhapsi 10.000 do 100.000 ljudi, šta je to za tebe, ako mogu da predložim i neke logore da osnuješ, da imaju gde da odsluže kaznu.
Zvuči kao pretnje od strane frilensera "obaraćemo sajtove" :)
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.181.*



+559 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere05.03.2021. u 11:47 - pre 38 meseci
Nije to offtopic, kao što su kocka i kladionica bolesti zavisnosti, tako je i bitkoin bolest od koje treba da se leči :)
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere05.03.2021. u 13:15 - pre 38 meseci
Citat:
Java Beograd:
Gde su poslovne prostoje "Pokreta Uništimo Frilensere" (PUF) ?

Ja bih da se učlanim.


PUF je ideologija i način življenja. Zapisano je: "Onaj koji ište poslovne prostorije PUFa naći će ih u domu svojemu."
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
83.137.2.*



+2283 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere05.03.2021. u 13:42 - pre 38 meseci
Citat:

Tako je, uhapsi 10.000 do 100.000 ljudi, šta je to za tebe, ako mogu da predložim i neke logore da osnuješ, da imaju gde da odsluže kaznu.

Pa ako nemaju gde sve, nek uhapse 1% slucajno izabranih, kako bi ostali makar malo ukapirali da su pocinili krivicno delo prisvojivsi tudji novac. Vidimo i ovde na forumu da takvi pojma nemaju o tome nego novac nazivaju svojim. I uopste ne razmatraju mogucnost kazne. Taman da ih ograde pletenom zicom za pilice preko koje ce da preskoce nakon tri dana, bolje je nego ne pokusati sa sprovodjenjem zakona.
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere05.03.2021. u 13:58 - pre 38 meseci
Ko o čemu "baba o uštipcima".
Citat:
Darko Nedeljković

Dobro, prihvatam konstruktivnu kritiku i korigujem se.
Ja cu da prestanem da proveravam strine a ti prestani to nesto sto je podjednako offtopic

Ništa ti nisi "prihvatio", samo "prebacuješ lopticu".
Ali na pogrešnu stranu. I to toliko da si već postao bezobrazan.
Obrati se onome ko je pozvao pa pitaju njegovu strinu.

Pitaj moju strinu

A ja ću kao i do sada komentarisati ono što moderatori pišu na temi.

 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere05.03.2021. u 14:06 - pre 38 meseci
Citat:
MajorFatal

Nije to offtopic, kao što su kocka i kladionica bolesti zavisnosti, tako je i bitkoin bolest od koje treba da se leči :)

Naravno da nije offtopic ako nekom skreneš pažnju kako da optimizuje poreske obaveze.
I sve to na temi o poreskim obavezama.
Koristiti kripto u te svrhe nije čak ni protivzakonito.

Šta ste hteli da pozivan na lomljenje, prebijanje i rušenje ustavnog poretka?
Pa da me onda uhapse, aaa?
Na bavim se ja time.

Ako si hteo da čuješ ideje kako optimizovati poreske obaveze putem kladionice...
Paaa može i to.
Ali je metod putem kladionice toliko efikasan da se posebno plaća.
Zato ne pišem otvoreno o tome.
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere05.03.2021. u 14:35 - pre 38 meseci
I dalje pričate o porezu. Porez je 10% od zarade. To nije puno. Ukoliko sam frillenser i imam mesečnu uplatu od 1000€ a troškovi su mi 500€ onda je porez valjda 50€ za taj mesec.
Zar se frilenseri nisu žalili na to što im traže da plate 5 godina staža, a da im ne priznaju staž i da plate 5 godina zdravstvenog a da nisu za to vreme imali overene knjižice?
Razumem da RTSns spinuju navodeći sve pod "porez", ali to jednostavno nije isto.

Zato sam na strani frilensera. Treba da plate porez na zaradu. 10% nije puno i ne treba da beže od toga. I znam da bi njihovom uplatom u PIO rupa u budžetu bila manja, ali pravila su da im onda sleduje penzija isto kao i nama ostalima.

Najviše me čudi da svi misle da je uplata na račun isto što i zarada. Znam slučaj gde su čoveku ponudili da za X para napravi online shop. Y evra je potrošio da to napravi. Valjda onda pričamo o sumi X-Y, zar ne?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
79.101.120.*



+10255 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere05.03.2021. u 14:48 - pre 38 meseci
Ovaj je potrošio i proneverio koliko je ukupan porez svoh frilensera zajedno. Sve vreme je to država ćutke posmatrala i aminovala. Ali, nema veze, ipak je on sportski funkcioner.




A ti frilenseru, tebi ćemo i crno ispod nokta da uzmemo za poslednjih 5 godina.
Kokezu će da puste da se brani sa slobode, sve dok ne dobije najveću zaprećenu kaznu: 6 meseci nanogice.

Živi bili pa videli.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8091



+1755 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere05.03.2021. u 15:27 - pre 38 meseci
Evo jedne " Sportske " price .Kako je poceo uspon od Zavoja ?

https://www.danas.rs/sport/serdari-i-vojvode-ponovo-jasu/
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Pokret uništimo frilensere05.03.2021. u 16:14 - pre 38 meseci
Citat:
component:
I dalje pričate o porezu. Porez je 10% od zarade. To nije puno. Ukoliko sam frillenser i imam mesečnu uplatu od 1000€ a troškovi su mi 500€ onda je porez valjda 50€ za taj mesec.


U žargonu se porezi i doprionosi skraćeno zovu "porezi". Svako ko je iole upućen vrlodobr zna na šta se misli.

Citat:

Zar se frilenseri nisu žalili na to što im traže da plate 5 godina staža, a da im ne priznaju staž i da plate 5 godina zdravstvenog a da nisu za to vreme imali overene knjižice?


Kako milsiš da im neko overi knjižice ako nisu platili? Svima s eknjižice overavaju kada plate doprionose.


Citat:

Zato sam na strani frilensera. Treba da plate porez na zaradu. 10% nije puno i ne treba da beže od toga. I znam da bi njihovom uplatom u PIO rupa u budžetu bila manja, ali pravila su da im onda sleduje penzija isto kao i nama ostalima.


Pa i sledi im ista penzija, kada ispune uslove za nju. Isto kao i ostalima.

Citat:

Najviše me čudi da svi misle da je uplata na račun isto što i zarada. Znam slučaj gde su čoveku ponudili da za X para napravi online shop. Y evra je potrošio da to napravi. Valjda onda pričamo o sumi X-Y, zar ne?

[/quote]

Zvog toga je zakon uveo obavezu fizičkom licu koje ima prihode da te prihode prijavi. Taj prijava između ostalog naznačava i koji je osnov z aprihode. Pa se neki prihode oprezuju kao zarade, neki kao neki drugi prihopdi po manjim stopama, a neki se i ne oporezuju.

Međutim, kada neko ne priajvi prihode u zakonskom roku odna mu država sve prihode oporezuje kao zaradu jer ona nema uvid i to po kom osnovu su ti prihodi. Uvid ima samo ako prihode prijaviš regularnim putem.

S druge strane, ako hoćeš da ti se neki troškovi odbiju od prihoda onda moraš da vodiš knjige, da te troškove evidentiraš i kategorišeš u koju osnovu spadaju pa da se na osnovu toga može dobiti poresko oslobođenje. To fizičkolice da radi, komplikovano je, a svakako zahteva angažovanje knjigovođe jer razvrstavanje tropkova je prilično komplikovan posao. A mora i da se pravi i čuva mnogo dokumentacije, svi računi i tako dalje. U svakom slučaju, opet se i to svodi na to da moraš da prijaviš pruhode i tropkove pa da dobiješ oslobođenje.

Zbog toga je zakonom predviđeno da se određuju normirani troškovi i da se dobija oslobođenje za njih.

Al ček, što ja to pišem kad je to sve vieš puta već objašnjeno, samo treba hteti razumeti.


 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pokret uništimo frilensere

Strane: << < .. 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 210765 | Odgovora: 3024 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.