Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Deda Đorđe Mihailović jos uvek ide napred

elitemadzone.org :: MadZone :: Deda Đorđe Mihailović jos uvek ide napred

[ Pregleda: 1404 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Deda Đorđe Mihailović jos uvek ide napred19.05.2023. u 20:04 - pre 10 meseci


Da li ste culi za Djordja Mihailovica , da li ste ga upoznali i prozborili neku rec sa starinom
duznom svog postovanja ovog sveta . On cuva seni onih kojih vise nema i koji su vama
svima doneli slobodu . On vec bukvalno 95 godina zivi na groblju i za groblje Srbskih ratnika
koji su dali zivot za Srbiju . Deda je cuvar Zejtinlika , Srbskog groblja u Solunu . Tu na groblju
je i rodjen , mislim da mu je i cerka rodjena tu . On je Grk , ali je dobio i Srpsko drzavljanstvo .
Negov deda Savo je cuvao ostatke svojih poginulih saboraca sve do smrti 1928 godine .
Nasledio ga je sin Djuro koji je uspeo da zastiti groblje od zlih nemaca , a 1961 nasledjuje ga
Djordje . Deda je dobio stan prekoputa groblja , sada je to vrlo lep deo Soluna .
Pojavio se neki tip iz Kraljeva pre 4-5 godina kojije radio kao cuvar , ali je dobio pedalu . Kada
sam ga upoznao odmah mi se nije dopao , a citao sam da je Srbija nasla novog zamenika .

Ja sam jos pre 10-12 godina upoznao Djordja , i posle toga sam ga vise puta obilazio , a dva
puta ostao u dugom razgovoru sa njim .

Kada budete isli u Grcku svratite na Zejtinlik . Poklonite se senima boraca i recite neku toplu rec
tom starom dedi . Tu lezi 7.441 boraca .






Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Deda Đorđe Mihailović jos uvek ide napred02.07.2023. u 19:15 - pre 9 meseci
Deda Đorđe Mihailović je dosao do kraja svog plemenitog puta . Preminuo je danas u 96. godini.
Jako mi je zao sto ove godine nisam otisao na Uskrs u Hilandar i svratio na Zajtinlik da se zadnji
put susretnen sa tim velikim čovekom sa velikim Č .
On ce leci pored svoga oca i dede na Srbskom groblju Zejtinlik koje je predano cuvao skoro vek.
Slava ti deda Đorđe i budi siguran da cu ti doci u posetu da tvojoj dusi zapalim svecu.


Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
2a06:5b00:2:a100:652a:5013:5..



+10246 Profil

icon Re: Deda Đorđe Mihailović jos uvek ide napred02.07.2023. u 20:09 - pre 9 meseci
Neka mu je laka zemlja.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.a1.rs.



+557 Profil

icon Re: Deda Đorđe Mihailović jos uvek ide napred02.07.2023. u 21:41 - pre 9 meseci
Bog da mu dušu prosti.

Ima greška u uvodnom tekstu, piše da je dobio Srpsko državljanstvo, a trebalo bi Srbsko, da bude lepo pismeno.

Sa druge strane naslov je primeren tužnom događaju.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Deda Đorđe Mihailović jos uvek ide napred02.07.2023. u 22:02 - pre 9 meseci
Deda Djordje je otisao u vecnost kao istinska Legenda !

Dostojan u svakom pogledu , za razliku od mnogih !

Pridruzio se junacima u vecnom pocinku , cije je zemne ostatke , cuvao, brinuo i voleo kao najrodjenije !

Tesko da ce ikada postojati jos jedan takav covek .

 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Deda Đorđe Mihailović jos uvek ide napred03.07.2023. u 07:32 - pre 8 meseci
Citat:
jovajovic100:Nasledio ga je sin Djuro koji je uspeo da zastiti groblje od zlih nemaca , a 1961 nasledjuje ga
Djordje . Deda je dobio stan prekoputa groblja , sada je to vrlo lep deo Soluna.

matori je sam uspeo da zastiti groble od Nemaca?!
sta su hteli da urade sa grobljem? da odnesu spomenike?

ne volim da idem po grobljima, ali u mladjim danima isao sam na neku turu oko Soluna, pa je izmedju ostalog bio i Zejtinlik u sklopu puta.
ja sam ocigledno jedini koji nije bas bio odusevljen pricom ovog starog, pricao je neke price koje su mu pre 60-70 god. pricali njegovi deda i otac, cesto uz ubacivanje nekih neprimerenih sala, kojima su se ljudi smejali... a kad se jedne iste price decenijama prepricavaju, mogu da nagadjam samo koliko moze istine da ostane u njima.
nekako sam njega doziveo vise kao maskotu tog groblja u vojnoj uniformi (iako u ratu nije ucestvovao), nego kao nekog cuvara. pretpostavjam da postoji sluzba ili firma koja se bavi odrzavanjem i zastitom Zejtinlika.
mislim da takvo mesto zasluzuje pravog kustosa, istoricara, nekoga ko ce zaista biti kompetentan da prica o tom mestu i istorijskim dogadjajima kao jednim od najvaznijih spomenika srpskoj vojnoj istoriji i kulturi, a na sprdnju!
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Deda Đorđe Mihailović jos uvek ide napred03.07.2023. u 19:51 - pre 8 meseci
Citat:
član: matori je sam uspeo da zastiti groble od Nemaca?!
sta su hteli da urade sa grobljem? da odnesu spomenike?

ne volim da idem po grobljima, ali u mladjim danima isao sam na neku turu oko Soluna, pa je izmedju ostalog bio i Zejtinlik u sklopu puta.
ja sam ocigledno jedini koji nije bas bio odusevljen pricom ovog starog, pricao je neke price koje su mu pre 60-70 god. pricali njegovi deda i otac, cesto uz ubacivanje nekih neprimerenih sala, kojima su se ljudi smejali... a kad se jedne iste price decenijama prepricavaju, mogu da nagadjam samo koliko moze istine da ostane u njima.
nekako sam njega doziveo vise kao maskotu tog groblja u vojnoj uniformi (iako u ratu nije ucestvovao), nego kao nekog cuvara. pretpostavjam da postoji sluzba ili firma koja se bavi odrzavanjem i zastitom Zejtinlika.
mislim da takvo mesto zasluzuje pravog kustosa, istoricara, nekoga ko ce zaista biti kompetentan da prica o tom mestu i istorijskim dogadjajima kao jednim od najvaznijih spomenika srpskoj vojnoj istoriji i kulturi, a na sprdnju!


Ti mora da si potomak tipicnog jugokomuniste koji bas i nema neke veze sa Srbskom rodoljubljem .

Prvo treba da znas da je Djordje bio Grk , a ne Srbin . Rodjen i porastao u Grckoj , majka mu je bila
Grkinja . Deda mu sigurno nije nista pricao jer je umro kada je Djordje rodjen . Negov otac je nastavio
tuzni posao . Groblje je pocelo da se gradi 1933. godine , a zavrseno je 1936. godine . Njegov otac je
bio zvanicno zaposlen kao cuvar od strane Kraljevine Jugoslavije . Onda je dosao rat i nestalo je vise
plate. Ali , Djordjev otac Djuro sa sinom je nastavio da se brine o groblju . Kada su dosli Nemci nisu hteli
da odnesu spomenike , ali su hteli da pokupe dokumenta i relikvije ali nisu jer je , kako ide prica , Djuro
dokumenta sakrio , a slagao ih da su i nemci sahranjeni na goblju .Naime da ono NN znaci nepoznati
nemac . Ima takvih spomenika , a ima i spomenika sa imena za koje bi se moglo reci da su nemacka ,
licno ja video .
Kuca u kojoj su ziveli do 1969 nije imala tekucu vodu , toliko o brizi Jugoslavije . Jugoslavija se brinula
da Grckim komunistima dotura oruzje i rasplamsava gradjanski rat , i da Grckoj zabije noz u ledja time
sto je napravila Makedoniju . I pored toga Grci su placali Djuri neku platicu . Groblje je obnovljeno 1969
i tek tada Djordje pocinje da radi kao zvanicni cuvar . Grk koji je govorio srbski neuporedivo bolje od
onog pajaca Aleksandra .
Tek pre petnaestak godina je dobio stan prekoputa groblja i nas pasos . Jednom je rekao : Svi mi donose
sakace na poklon , a ja moram da od moje plate kupujem bitulit da zatvaram rupe na kosturnici.

Spavaj mirno veciti san Deda Đorđe Mihailoviću , Grku koji si veci od mnogih Srba
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 794



+630 Profil

icon Re: Deda Đorđe Mihailović jos uvek ide napred04.07.2023. u 11:18 - pre 8 meseci
Citat:
član:ne volim da idem po grobljima, ali u mladjim danima isao sam na neku turu oko Soluna, pa je izmedju ostalog bio i Zejtinlik u sklopu puta. ja sam ocigledno jedini koji nije bas bio odusevljen pricom ovog starog

Nasi stari su na ovo obicno govorili: sine, kad porastes, samo ce ti se kaz'ti ...

Verovatno si obisao to sveto mesto sa skolom, na nekoj ekskurziji, a Zejtinlik ti je bio u programu, ono sto bi se reklo "pod moranje". U to vreme verovatno si razmisljao samo o izlascima, provodu, devojcicama, svercovanju alkohola u hotel ... a to mesto si doziveo u stilu: jao, smoorrr, brate, neki matoran u uniformi, nekakvi grobovi, ma daj, kad cemo da stignemo u hotel i nalijemo se votkom, brate ... sto je i normalno. Pa neces sigurno sa 16 godina da budes drugaciji. Svasta ...

Tako da za razliku od Jove - ne osudjujem te, ne krivim te i kapiram sve sto si napisao, Jer i ja sam nekada bio mlad i glup. Sada samo vise nisam mlad, jbg ...

Ali znas kako je, s godinama shvatis da neka mesta na ovoj planeti ipak nisu za svakoga. I da poseta tim mestima zahteva izvesnu zrelost da bi uopste shvatio gde si zapravo dosao i da bi uspeo da se koliko-toliko duhovno povezes s mestom na kome si. Nazalost, masovni turizam i drustvene mere izgradile su generacije povrsnih ljudi, koji putuju po svetu, a pojma nemaju ni gde su, ni zasto su tu dosli, vec je samo ono - da mi vidi put kaput, trla baba lan, cilj teme da mi prodje vreme. I naravno, fotkaju sebe, samoga sebe i jednog sebe uz pomoc onih motki sa telefonom na vrhu, pa to jos zacine i nekakvim "statusom". A ima i onih koji "statuse" ostavljaju i ovako:

Italija traži Ivana koji je uklesao ime na Koloseumu, preti mu paprena kazna

Na stranu to sto "Ivana" tesko da ce pronaci, jer je verovatno odavno napustio Italiju ... ali cijenica je da je ovaj svet pun "Ivana" - praznoglavih ljudi, koji svet oko sebe posmatraju krajnje povrsno, konzumeristicki i nemaju ni gram postovanja prema necemu sto je mnogo starije i od njih i njihovih askurdjela. Ali bitno je da je on u taj anticki spomenik uklesao svoje cenjeno ime ... i dodao nekakvu "Hejli".

Tako da kada procitam takve stvari, onda zaista pomislim: neka, Zejtlinlik, Vido, Sveta Gora i slicna mesta i treba drzati podalje od povrsnih turista. Turisti - eno vam Venecija, Ibica, Pariz itd. pa tamo divljajte do mile volje.

Ali kao sto rekoh - s godinama covek sazri, pa shvati neke stvari ... i ti ces.

Ziv i zdrav bio! :-)

A cika-Djordju - neka je laka zemlja, pocivaj u miru, stari ratnice!
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Deda Đorđe Mihailović jos uvek ide napred04.07.2023. u 11:33 - pre 8 meseci
Ne bih pisao u ovoj temi o Ivanu i Koloseumu , ali se jedan deo uklapa ?

Upravo na linkovanom tekstu sa cnN1 pre neki dan kada je bilo oko 150 komentara izbrojao sam , nije me Mrzelo i nisam gubio vreme , tacno 35 ANTISRPSKIH komentara !

Cist govor MRZNJE prema Srpskom narodu , sto je ne samo dozvoljeno vec i pozeljno na cnN1 ! Prema ostalim narodima Nije dozvoljeno !!

Ivan iz Koloseuma je pronadjen i saslusan ! Radi se o Britanskom drzavljaninu , koji je Poreklom Bugarin ! Ivan Dimitrov ! Saslusala ga je UK policija i ici ce na tamosnji sud !


Svi Antisrpski komentari na cnN1 su se svodili na to da su Srbi - Divljaci , Vandali , Monstrumi , Genocidni Koljaci , Ratni zlocinci itd. vec po obicaju !!

Znaci ne neki pojedinac , vec Narod kao celina ! Klektivni Genocidni koljaci i ratni zlocinci uz to jos i ostetili Koloseum !
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Deda Đorđe Mihailović jos uvek ide napred04.07.2023. u 12:08 - pre 8 meseci
Citat:
B3R1:Verovatno si obisao to sveto mesto sa skolom, na nekoj ekskurziji, a Zejtinlik ti je bio u programu, ono sto bi se reklo "pod moranje". U to vreme verovatno si razmisljao samo o izlascima, provodu, devojcicama, svercovanju alkohola u hotel ... a to mesto si doziveo u stilu: jao, smoorrr, brate, neki matoran u uniformi, nekakvi grobovi, ma daj, kad cemo da stignemo u hotel i nalijemo se votkom, brate ... sto je i normalno. Pa neces sigurno sa 16 godina da budes drugaciji. Svasta ...

ne, nisam bio sa skolom... bio sam mnogo posle zavrsetka skole. lepo sam gore napisao da smatram da je to mesto jedno od najvaznijih spomenika srpskoj vojnoj istoriji i kulturi, i da zasluzuje pravog kustosa, istoricara, kompetentnog da prica o tom mestu i dogadjajima sa kojima se povezuje, a ne mtorog laznog vojnika u uniformi koji ce pricati neke fore kao iz serije Radosa Bajica! potpuno sam bio razocaran time sto sam tamo cuo i takvo mesto zasluzuje mnogo bolje.
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 794



+630 Profil

icon Re: Deda Đorđe Mihailović jos uvek ide napred04.07.2023. u 14:38 - pre 8 meseci
Citat:
član: ne, nisam bio sa skolom... bio sam mnogo posle zavrsetka skole. lepo sam gore napisao da smatram da je to mesto jedno od najvaznijih spomenika srpskoj vojnoj istoriji i kulturi, i da zasluzuje pravog kustosa, istoricara, kompetentnog da prica o tom mestu i dogadjajima sa kojima se povezuje, a ne mtorog laznog vojnika u uniformi koji ce pricati neke fore kao iz serije Radosa Bajica! potpuno sam bio razocaran time sto sam tamo cuo i takvo mesto zasluzuje mnogo bolje.

Uhhh ... nemoj molim te o tim "kompetentnim", pljizzzzz ... Dovoljno je otici u bilo koji muzej u Srbiji i videti tu njihovu kompetenciju na delu. Sve partijski uhleb do uhleba, ubacili su se na ta mesta preko stranackih veza dok talentovani istoricari umetnosti rade kao obicni turisticki vodici, komercijalisti, sekretarice, operateri u kol-centru itd. I svaki muzej zapusten do bola.

Cika-Djordje mozda nije bio Mr/Dr, ali je barem imao volje i zelje. Brinuo se o tom groblju kao pravi domacin, cistio ga, sredjivao. I za to je dobijao samo neke mrsave priloge dobrih ljudi, drzava mu nikada nije dala ni dinara.

Bolje sto smo imali nekog takvog, nego nekog Mr/Dr uhleba koji bi primao platu iz budzeta dok bi po groblju jurcali pacovi.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Deda Đorđe Mihailović jos uvek ide napred

[ Pregleda: 1404 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.