Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prenosni klima uređaji

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Prenosni klima uređaji

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 279018 | Odgovora: 266 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dule®
Dusan Zivanovic
Niš

dule®
Član broj: 85532
Poruke: 52
*.exe-net.net.

Sajt: www.chn.rs


Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji22.07.2007. u 16:08 - pre 203 meseci
@ La_odvala

Koju ti klimu imas?
Bolje izgubiti trenutak u životu, nego život u trenutku!
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
77.46.179.*



+363 Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji22.07.2007. u 21:51 - pre 203 meseci
Kod mene u gradu su povecali cene i u prodavnicama a bogami i majstori za ugradnju. Ne moze se naci nijedan model u prodavnicama. Sve pokupovali...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji22.07.2007. u 22:07 - pre 203 meseci
Klime se kupuju u martu. Ko je cekao do sada mora da se povinuje uslovima koje diktira trziste. Nazalost, tako je - ali to je zakon ponude i potraznje.
 
Odgovor na temu

slobodan djuric

Član broj: 77054
Poruke: 3
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji04.08.2007. u 12:37 - pre 203 meseci
verovatno je tema zahladnela sa vremenom, ali posto sam imao problem hladjenja stana (citaj potkrovlja) koji sam hteo da resim pokretnom klimom i u trazenju informacija i na ovom forumu ipak sam se odlucio za split sistem.
pored svih razloga koje sam cuo (to je bez veze, ne odgovara jacina u stvarnosti kao sto pise, kupi samo delonghi jer samo on radi kako treba - čitaj delonghi se takodje proizvodi u kini...) jedan je kljucan:
klima ne hladi duvajuci hladan vazduh u topao (bar ovi jeftiniji split sistemi do 300EUR) vec uvlaci topao vazduh i hladi ga - zato s unutrasnje jedinice i montiraju visoko na zidu - OVO VEROVATNO NE ZNACI I ZA ONE SKUPE SISTEME KAO U BANKAMA, POSLOVNIM PROSTORIMA ...
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji04.08.2007. u 13:41 - pre 203 meseci
Citat:
slobodan djuric: klima ne hladi duvajuci hladan vazduh u topao (bar ovi jeftiniji split sistemi do 300EUR) vec uvlaci topao vazduh i hladi ga - zato s unutrasnje jedinice i montiraju visoko na zidu - OVO VEROVATNO NE ZNACI I ZA ONE SKUPE SISTEME KAO U BANKAMA, POSLOVNIM PROSTORIMA ...

Jel ti to ozbiljno....
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji04.08.2007. u 16:21 - pre 203 meseci
Citat:
slobodan djuric:
klima ne hladi duvajuci hladan vazduh u topao (bar ovi jeftiniji split sistemi do 300EUR) vec uvlaci topao vazduh i hladi ga - zato s unutrasnje jedinice i montiraju visoko na zidu - OVO VEROVATNO NE ZNACI I ZA ONE SKUPE SISTEME KAO U BANKAMA, POSLOVNIM PROSTORIMA ...
Nisam te bas potpuno shvatio, ali stoji cinjenica da su prenosne klime na podu i zaista usisavaju vazduh dosta nize od unutrasnjih jedinica split sistema. Ipak, to se do neke mere kompenzuje usmeravanjem izlaznog vazduha prema gore ili kako ti odgovara i konacni efekat je bar slican split sistemu. Bilo kako bilo, ipak je bolje sa klimom, makar i mobilnom, nego bez klime.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

debeli brka

Član broj: 52637
Poruke: 22
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji26.08.2007. u 12:10 - pre 202 meseci
Citat:
Prvo da kazem da sam i ja bio zrtva prevare u vezi onih "klima" sa vodom. Tu je jedina prevara u ceni, inace ti su uredjaji "na Zapadu" poznati i normlani, imaju drugacije ime i podrucje upotrebe i sve je OK, ali su nas ovde i lagali: "Ekoloski air-codition" i drali. Toliko o tome.


Mene interesuje da li je moguce negde kod nas kupiti negde ove uredjaje (mislim da su se na zapadu ranije nazivali 'kulerima')?
Koliko shvatam, oni funkcionisu dosta ograniceno, u smislu da ne mogu da rashladjuju mnogo(da li neko zna koliko mogu?), i da ne mogu nista da urade kad je vazduh vlazan. Ne znam da li sam nesto propustio?
Koliko moze jedan ovakav uredjaj da kosta?
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji26.08.2007. u 23:42 - pre 202 meseci
Naziv je "Evaporative Coolers". http://www.air-n-water.com/product/CV-600.HTML - onaj koji su meni podmetnuli je bio iz Australije i licio je sasvim na ovoga, koji kosta 129$, tamo negde u svetu. Ovde se pojavljivalo nesto novije, lici na prenosnu klimu, nigde se ne spominje kompresor, a za cenu se ne secam, na jednom od onih sajtova "sve za vas".
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Anea

Član broj: 94109
Poruke: 2
*.adsl-2.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji29.08.2007. u 09:21 - pre 202 meseci
Takve "klime" isparavanjem vode mogu donekle da rashlade vazduh u prostoriji, ali samo do tacke zasicenja, kada je relativna vlaznost vazduha 100%.
Posle toga voda vise ne moze da isparava, sto znaci da se i znoj zadrzava na telu.

Sto se pingvina tice, vidim da su ljudi veoma zainteresovani i da nista ne vredi ubedjivanje kako takva stvar jednostavno nema smisla. Ako sam dobro razumela koncept, logike jedino ima resenje sa dva creva, gde se uzima spoljnji vazduh, zagreva i izbacuje napolje. Ali ako vec morate da busite sve te rupe u zidovima, to bas i nije prenosiva klima. Dajte malo vise para, kupite split sistem, neuporedivo manja buka i bolje hladjenje.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji29.08.2007. u 12:50 - pre 202 meseci
Citat:
Anea: Sto se pingvina tice, vidim da su ljudi veoma zainteresovani i da nista ne vredi ubedjivanje kako takva stvar jednostavno nema smisla. Ako sam dobro razumela koncept, logike jedino ima resenje sa dva creva, gde se uzima spoljnji vazduh, zagreva i izbacuje napolje. Ali ako vec morate da busite sve te rupe u zidovima, to bas i nije prenosiva klima. Dajte malo vise para, kupite split sistem, neuporedivo manja buka i bolje hladjenje.
Rupe ne moraju da se buse u zidu, nikako.

Uz klimu dolazi jedna plasticna "daska", sa jednom gotovom rupom. Ko ima prozor na sistemu giljotine prenosnu klimu moze da instalira za nekoliko minuta. Verujem ipak da su takvi prozori kod nas retki. Jedna druga zanimljiva mogucnost je da tu "dasku" postavis u okvir za roletnu, naravno - ako imas roletnu. Moguce je sa relativno malo rada navedenu "dasku" postaviti uz prozor, koji se otvori za sirinu te daske i tako dobijes mogucnost cirkulacije vazduha. Svi ovi zahvati su na nivou uobicajenih radova "uradi sam", nije ti potreban neki specijalni alat ili znanje. Moze se koristiti cak i otvor za aspirator, koji u mnogim kuhinjama vec postoji i slicno. A montaza split klime je ipak nesto ozbiljnija stvar i nije za svakoga.

Za prvu cev sam u mom slucaju probusio vrata ka lodjiji i to je bilo koliko-toliko OK, bar za pocetak. Uvideo sam ipak da je jedno crevo losa varijanta, pa sam preradio i samu klimu, jer kod nas izgleda da niko jos ne prodaje prenosne sa 2 creva, a napravio ka lodjiji jos jedan otvor, jer se tako podesilo da sam imao zgodno jedan malecki prozor i tu sam napravio taj drugi otvor.

Ove sezone sam, na srecu, kupio jos jednu prenosnu klimu, odmah navalio na preradu klime, a u drugoj prostoriji sa prozora uklonio staklo i stavio plastiku i u njoj napravio 2 otvora. To radi OK.

U mom slucaju je ugradnja split sistema skoro da nemoguca, iz niza razloga, a i nervira me sto je to fiksno - stave gde stave i amin, nije je moguce ni najmanje pomeriti. Sa ovim dvocevnim klimama sam sasvim lepo preziveo one rekordne temperature nedavno. Ovde su se javljali jos neki ljudi koji su prenosne klime uspeli da koriste sasvim prihvatljivo. Shvatam da ima i mana, ali su joj neke osobine i prednost.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

miskov

Član broj: 54819
Poruke: 15
212.200.65.*



Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji15.03.2008. u 09:44 - pre 195 meseci
Ali nikako mi nije jasno zbog cega "drugo" crevo.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji15.03.2008. u 14:02 - pre 195 meseci
Citat:
miskov: Ali nikako mi nije jasno zbog cega "drugo" crevo.
Verovatno sam to negde vec objasnjavao, ali dobro.

Pogledaj klasican klima uredjaj, bilo prozorski, bilo split sistem. Vazduh is prostorije koja se hladi se usisava pomocu jednog ventilatora (koji je kod prozorskih na istoj osovini sa drugim ventilatorom, a pokrece ih jedan motor), prolazi kroz hladan deo uredjaja i vraca se u prostoriju. Drugi ventilator uvlaci spoljni vazduh, provlaci ga kroz onaj vreli deo uredjaja i izbacuje ponovo napolje. Da bi jedan deo uredjaja bio hladan, a drugi vreo, brine kompresor i ostale "sitnice" .

Kod prenosnog sistema imas identicnu situaciju za vazduh iz prostorije koja se hladi - udje u uredjaj, ohladi se i nazad u prostoriju, sve lepo i fino. Za hladjenje vruceg dela uredjaja, uzima se vazduh IZ PROSTORIJE KOJA SE HLADI, provlaci kroz uredjaj, zagreje i izbacuje kroz JEDNO crevo napolje.

Vazduh ne moze da se stvara sam od sebe, pa ono sto je uredjaj izbacio prilikom hladjenja vrelog dela, nekako mora da se nadoknadi. Kako? Uvlaci se spoljni vazduh kroz razne rupice i rupe, kroz nepotpuno zadihtovana vrata i prozore i slicno. U zavisnosti od pozicije prostorije, taj vazduh nije obavezno spoljni iz dvorista, nego moze biti i iz hodnika, iz komsijinog stan, iz dimnjaka, iz bog zna cega. Onda ti u sobu ulazi ili zagrejani ili smrdljivi vazduh i imas problem.

Ako se postavi drugo crevo, sto neki uredjaji vec imaju fabricki predvidjeno, pa mozes raditi i sa jednim i sa dva, onda je vazduh za hladjenje vrelog dela sasvim odvojen od tvoje prostorije, kao da imas klasican uredjaj. Svoju sobu mozes provetravati kad ti odgovara, kako ti odgovara, a ne da ti se vazduh sa svih strana krijumcari u sobu po svojoj volji.

Mene je muka naterala na to preradjivanje, i ubio sam se od rada, ali je vredelo. A da se kupi ne moze, jer ih kod nas nema takvih, bar za sada. Priznajem - i jedno crevo je problem za prikljcivanje, a dva su dupli problem + sto moras paziti da nisu suvise blizu jedno do drugog i slicno, ali sta da se radi.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

miodrag_s
Miodrag Stankovic
Srbija

Član broj: 16594
Poruke: 56
*.beogrid.net.



Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji28.05.2008. u 18:30 - pre 193 meseci
A sta mislite o ovoj klimi?
http://www.tehnomanija.co.yu/k...ima-pokretna-acp-09pt25hc.html
Kopernikus Gama DCIP
Sky Star 2 rev 2.6b
Parabola 190
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji28.05.2008. u 18:52 - pre 193 meseci
Zavisi za sta ti treba? Ako je za spajz velicine 2x1 metar onda ok. Ako je za nesto vece onda zaboravi.
 
Odgovor na temu

andrejbeca
Ivan Gadjanski
Srbija ,Pancevo

Član broj: 181036
Poruke: 481
79.101.73.*



+10 Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji28.05.2008. u 21:27 - pre 193 meseci
Pa zar ne stoji u napomeni da trenutno nije na lageru?
 
Odgovor na temu

andrejbeca
Ivan Gadjanski
Srbija ,Pancevo

Član broj: 181036
Poruke: 481
79.101.73.*



+10 Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji28.05.2008. u 22:03 - pre 193 meseci
Posto jednom prijatelju isto samo ova opcija igra,malo sam razgledao po prodavnicama.
Zakljucio sam da su sve 12-ke koje sam video verovatno radjene u istoj fabrici,verovatno Kina-Midea
posto su sve vrlo slicna,tj. kuciste im se neznatno dizajnerski razlikuje ,zakrilca su identicna,
a Galanz,Vox i jos jedna(zaboravio ime) imaju identicnu grafiku na display-u,jedino im se tasteri razlikovali po obliku.
Ako si vec resio da kupis takvo nesto,veci je izbor kod sajma(verovatno znas nasta mislim) a i cene su im tu negde,cak i
ovde u Pancevu su sve koje sam video izmedju 19-21000 d.

 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji29.05.2008. u 00:57 - pre 193 meseci
Citat:
acabgd: Zavisi za sta ti treba? Ako je za spajz velicine 2x1 metar onda ok. Ako je za nesto vece onda zaboravi.
Mali milion poruka, od "male stotine" ucesnika u diskusiji, u "maloj desetini" tema i onda ti mudro izjavljujes nesto ovakvo! To je klima kapaciteta 9000btu, ako takva klima ne moze da hladi nista vise od spajza 2x1 m, onda alal ti vera. Zar je malo devetki split sistema po stanovima, zar oni hlade samo spajzove 2x1? Drugo je pitanje (ne)prakticnosti zbog onog creva - aupuha, odnosno boljem radu kod klima sa 2 creva, sto opet trazi i dve rupe u vratima, prozoru, zidu, kako se ko snadje.

Nemoj kolega da siris dezinformacije, steta je, ipak ovde dodje prilican broj ljudi kojim prava informacija moze da pomogne. Meni je jedna takva "bezvezna" klima doslovno spasila zivot i evo je jos uvek kod mene, sada joj je cetvrta sezona.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji29.05.2008. u 04:21 - pre 193 meseci
Prvo ne znam odakle ti pravo da komentarises sta je neko izjavio "mudro". Mesas split sisteme sa pingvinima i proglasavas ih "klimama kapaciteta 9000btu", sto na papiru jeste tacno, ali u stvarnom zivotu nema veze jedno sa drugim.

To sto ti volis da majstorises i budzis svoje klime sa dva creva i nekakvim drzacima, zatvaracima itd, to je maksimalno neprakticno za "obicne" korisnike. Svako ko ocekuje da ce Vivax 9-ka pingvin da mu ohladi standardnu dnevnu sobu kada je napolju temperatura 36C, taj bolje da potrazi drugo resenje.

Nisam bas siguran da smo kolege, a za te fore sa "sirenjem dezinformacija" si promasio vek. Ipak, drago mi je sto ti je spasen zivot, pa makar i posle visemesecnog busenja i majstorisanja.

[ne citiraj post iznad svog
Hvala
]


[Ovu poruku je menjao bakara dana 29.05.2008. u 12:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji29.05.2008. u 08:12 - pre 193 meseci
Citat:
acabgd: Prvo ne znam odakle ti pravo da komentarises sta je neko izjavio "mudro".
Pravo sam dao sam sebi, jer sam uvek bio spreman da ljudima odgovorim (a i da pitam) koliko znam, argumentovano, pristojno, pa na osnovu toga smatram da imam pravo da i od drugih ocekujem slicno ponasanje.

Citat:
Mesas split sisteme sa pingvinima i proglasavas ih "klimama kapaciteta 9000btu", sto na papiru jeste tacno, ali u stvarnom zivotu nema veze jedno sa drugim.
Gresis. 9000 je 9000, bilo na prozorskom, split, mobilnom. To je kapacitet uredjaja i tu nema sta da se diskutuje. Druga stvar je koliko je koji sistem praktican za ugradnju i eksploataciju.

Citat:
To sto ti volis da majstorises i budzis svoje klime sa dva creva i nekakvim drzacima, zatvaracima itd, to je maksimalno neprakticno za "obicne" korisnike.
Uvek sam govorio da je to tesko i ne preporucujem nikome, osim ako ima veliko iskustvo u slicnim stvarima, ali onda ce se setiti i sam, nece cekati na mene. Inace, izgleda da ne pratis i ostale teme o ovakvim klimama. Nedavno je covek napisao da su se i ovde pojavile klime fabricki snabdevene sa dva creva, nikakva to nije mudrost, to se sve zna tamo gde je izbor robe veci nego kod nas. Neces verovati - postoje cak i split sistemi, a mobilni, ne treba bas nista busti, ni srafiti, ni jednu jedinu rupicu.

Citat:
Svako ko ocekuje da ce Vivax 9-ka pingvin da mu ohladi standardnu dnevnu sobu kada je napolju temperatura 36C, taj bolje da potrazi drugo resenje.
"Standardna dnevna soba je relativan pojam." Necija je 6x14 metara, necija 4x4 metra. Pingvin sa dva creva i svaka druga devetka ce takvu sobu ohladiti ili ne, zavisi od drugih okolnosti, ne od toga da li se radi o pingvinu, prozorskoj ili split fiksno ugradjenoj klimi. Inace, mogao si da zakljucis, samo da ti malo pazljivije citao, da mobilnu klimu vecina ljudi razmatra samo ako nema mogucnosti za neko drugo resenje. Nikada ja nisam rekao da je idealna, ali isto tako nije istina da moze da ohladi samo spajz 2x1 metar. I o tome se ovde pisalo, javljali su se ljudi kojima ona vrsi posao.

Citat:
Nisam bas siguran da smo kolege
Nisam ja tebi rekao "kolega kelneru" ili "kolega inzenjeru" ili "kolega prodavcu" jer ne znam sta si po zanimanju i drustvenom statusu, ja sam ti rekao "kolega [sa ES-a]", ali nisam smatrao da to treba da naglasavam.

Citat:
a za te fore sa "sirenjem dezinformacija" si promasio vek.
Dezinformacija je dezinformacija, nema to veze sa vekom. Zasto bi neki jadnik odustao od prihvatljivog, MADA NE i IDEALNOG resenja za klimatizaciju svoje sobe, samo zato sto ti smatras da devetka ne moze da ohladi ni obicnu sobu? Digne ruke od kupovine mobilne klime, za ugradnju fiksno ugradjene klime
nema uslova, sedi tako i ceka vrucinu, dobije infarkt i gotovo. Mislis da to nije moguce?
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

markalauskas
Beograd

Član broj: 83048
Poruke: 268
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.mangahostel.com


Profil

icon Re: Prenosni klima uređaji07.06.2008. u 21:20 - pre 193 meseci
Jel moze ova mobilna klima da radi i bez tog "odvodnog creva"? Znaci samo aparat u sobi i kablic za struju. I koliko je to efikasno. u pitanju je mala prostorija ~15m2.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Prenosni klima uređaji

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 279018 | Odgovora: 266 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.