Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Znate i sami sta ste obecali

[es] :: Advocacy :: Znate i sami sta ste obecali

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 24306 | Odgovora: 199 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali09.07.2004. u 17:08 - pre 241 meseci
Citat:
Nabukodonosor: Linux je ocigledno za poseban milje ljudi. Kada vi ne znate da namestite dial-up na Windows-u... :-)


Pa zadnji windows kod mene kojeg sam aktivno koristio bio je win98, pa uhvatiti analogiju izmedju podesavanja na XP-u i win98 je totalno drugacije. jedva provalih gde se podesavaju environment promenljive itd... Ali sta da se radi ja evo pokazujem primerom da cu da koristim windows kako bi pljuvao po njemu. Pa stoga i ostali ucesnici bi mogli da slede isti primer. Hoces da pljucnes po QNX-u postuj iz QNX-a. Pljujes po MS-DOS-u pa postuj iz njega :))))))))))))))))))))))). Sve u svemu da bi protivnika mrzeo moras prvo da ga dobro poznajes :)
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali09.07.2004. u 18:07 - pre 241 meseci
Jedan od razloga zašto sam retko učestvovao u raspravama na ovom forumu je i taj što ne koristim Linux, pa smatram da nemam prava da ga komentarišem kad ga već ne poznajem dovoljno.Doduše video sam ga više puta na delu kod nekih ljudi i stekao utisak da je sve to veliko [BEEP] ali i dalje mislim da nisam dovoljno kompetentan da ga pljujem :), ali na ova dva posta sam morao da odgovorim.
Citat:
Ne, nego je na svakom windowsu drugacije, tj, i ono sto si nekada znao da podesis sad apsolutno ne mozes da nadjes jer vise nije tamo vec su ga negde premestili....:)

Citat:
Pa zadnji windows kod mene kojeg sam aktivno koristio bio je win98, pa uhvatiti analogiju izmedju podesavanja na XP-u i win98 je totalno drugacije. jedva provalih gde se podesavaju environment promenljive itd...

E pa, to je zato što koristite računar metodom Žarka Radosavljevića, po sistemu "Zapamti gde je šta i uopšte ne moraš da znaš engleski, niti bilo šta o računarima".Koliko sam shvatio, čim se nešto pomeri (promeni mesto), vi više ne znate šta treba raditi..., neverovatno !!! Znači, sad imate jedan program gde je komanda Save (to je komanda za snimanje inače :) ) na trećem mestu u File meniju i izađe novija verzija istog programa gde je ta komanda na, recimo, petom mestu u File meniju, vi više ne umete da koristite taj program :) Gurui ? :)))
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.net.yu

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali09.07.2004. u 18:14 - pre 241 meseci
he he he. E ako si im rek'o.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali09.07.2004. u 18:19 - pre 241 meseci
Citat:
Dejan Lozanovic:
Ali sta da se radi ja evo pokazujem primerom da cu da koristim windows kako bi pljuvao po njemu. Pa stoga i ostali ucesnici bi mogli da slede isti primer. Hoces da pljucnes po QNX-u postuj iz QNX-a. Pljujes po MS-DOS-u pa postuj iz njega )))))))))))))))))))))). Sve u svemu da bi protivnika mrzeo moras prvo da ga dobro poznajes


Svaka čast Deki majstore, evo ja juče instalirao Mandrake 9.1 baš zboga AdvoKAKIja
Elem, imam winmodem sa kojim ne mogu na net, pa ću ovih dana baš da se potrudim da to dovedem u red pa da postujem iz Linux-a. Od juče se zezam u Linux-u i zapisujem zapažanja, tako da možete da očekujete jednu temu ovde u kojoj ću da napišem šta mi sve smeta, a ti pokreni temu u kojoj ćeš da pišeš o XP-u (ili da ga pljuješ ) pa da vidimo šta je bolje.
I da bre, otkud mi da znamo da ti sve ovo vreme nisi koristio taj famozni XP. Pa sad kao fol, instalirao si i postuješ iz njega. Mnogo ste bre pokvareni vi Linux-ovci.
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.vdial.verat.net

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali09.07.2004. u 18:43 - pre 241 meseci
Citat:
Marko_L: Znači, sad imate jedan program gde je komanda Save (to je komanda za snimanje inače :) ) na trećem mestu u File meniju i izađe novija verzija istog programa gde je ta komanda na, recimo, petom mestu u File meniju, vi više ne umete da koristite taj program :) Gurui ? :)))


Izem ti primer. :) Druga stvar je kad se promeni mesto u meni-u a drugo kada se napravi poseban wizard na potpuno 10-om mestu. :) OK, ne kazem da je to problem, ali smara bre. :)
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali09.07.2004. u 18:50 - pre 241 meseci
Citat:
OK, ne kazem da je to problem, ali smara bre. :)

Pa ne kažem ni ja da je problem listati upustva za korišćenje Linuxa i iste primenjivati u praksi, ali smara :)
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali09.07.2004. u 18:53 - pre 241 meseci
Jeste bez veze, ali hajde da pitam, da dobijem informaciju iz prve ruke: ima li ovde neko kome je PRVI i JEDINI OS Linux ( Unix / BSD/...)?

To pitam u vezi onoga da ne mozes da pljujes ono sto ne poznajes. Dakle, da ponovim: ima li ljudi koji stvarno ne poznaju MS Windows?

Sedim ja pre mnogo godina na poslu ispred PC-a i nesto radim a stize mladji i napredniji kolega sa nekim disketama, pa kaze: E, da vidis ovo i - instalira Win 3.1 ili sta je vec bilo. Posle kad sam ostao sam, ponovo pokrene "to" pa se cudim: "Cemu bre ovo sluzi kad nema nikakvih programa?" Eto od kad poznajem Windows.

BTW, Minhen je odlucio da definitivno predje na Linux, nakon uspesnog probnog perioda.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali09.07.2004. u 18:56 - pre 241 meseci
Citat:
Veljko:Windows je OS for total idiots, ako se nisi snašao šteta po tebe.

Citat:
Ivan Dimkovic:- Rasprava mora imati intelektualnu vrednost - subjektivni argumenti, misljenja i rasprave na licnom nivou ce biti momentalno brisane!

http://www.elitesecurity.org/tema/13317


 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali09.07.2004. u 18:57 - pre 241 meseci
Citat:
Posle kad sam ostao sam, ponovo pokrene "to" pa se cudim: "Cemu bre ovo sluzi kad nema nikakvih programa?"

Jel ovo ima neku poentu ili...? Ako ima ja je ne vidim :)

-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali09.07.2004. u 20:14 - pre 241 meseci
Vidim ovde neki pričaju o problemima sa modemima na Windowsu (Deki i ovaj drugi nešto pominje win modeme). Pošto sam ja baš juče prešao na Win XP, da vidimo šta je kod mene uradio po tom pitanju.



Windows sam stavio generički drajver i zamislite radi :) Ništa me nije pitao, tražio drajvere, ništa bre. Pa jeste, baš je to za budale, a pametan mora u konzolu a? ;)

Dakle, bolje vam je da ćutite, bar što se modema tiče tu ste gori i od Win 3.11 koga pominjete.
Commercial-Free !!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali09.07.2004. u 20:18 - pre 241 meseci
A ni fax mu nije bio problem: Add fax, Next, Next, Finish :)))

Šta je uradio Red Hat 9 ili Mandrake 10 po tom pitanju kad sam ih probavao? Znate i sami šta su uradili, da ne pričam ja bruku :)
Commercial-Free !!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali09.07.2004. u 20:21 - pre 241 meseci
Degojs - to je sve zavera proizvodjaca modema protivu Linux nejaci... :)

Uostalom - kakav si ti to guru, kad ne moras da konfigurises 20 konfiguracionih fajlova i rekompajliras kernel za tako nesto... idi

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

impaque
Ivan Savčić
YUnet International
Beograd, Zvezdara

Član broj: 717
Poruke: 939
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu

ICQ: 27215173
Sajt: www.imped.net


Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali09.07.2004. u 20:48 - pre 241 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Degojs - to je sve zavera proizvodjaca modema protivu Linux nejaci... :)
Zar nije? Hteo si da ispadneš smešan i zanimljiv, kad ono, rekao najveću istinu o winmodemima. Bravo, Ivane!
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali09.07.2004. u 20:53 - pre 241 meseci
Citat:

FAQ - Advocacy

Advocacy je mesto gde se moze diskutovati za ili protiv odredjenih tehnologija i trendova u IT industriji.

- Rasprava mora imati intelektualnu vrednost - subjektivni argumenti, misljenja i rasprave na licnom nivou ce biti momentalno brisane!

- Svaki argument "za ili protiv" mora biti potkrepljen autoritativnim izvorima, rezultatima testiranja, referencama, itd.. - argumenti tipa "ja sam testirao na mojoj masini i ne radi" nisu dovoljni za postojanje teme.

- Teme sa recima "Micro$oft", "Linsucks", itd... ce momentalno biti editovane.

- Ponavljanje iste teme ce rezultovati brisanjem

- Generalne optuzbe ("Microsoft softver je bagovit", "GNU je los", itd.. ce biti momentalno brisane)

- Svako spustanje na licni nivo ce biti posebno sankcionisano!

Sa advocacy forumom zelimo da se razvije kriticno razmisljanje o IT tehnologiji i nalazenje pravog resenja za odredjeni problem - a svakako ne razmene licnih misljenja (koje se uvek zavrse vredjanjem i ostajanjem svakog ucesnika pri svom misljenju)



Citat:
Windows XP - ko letnja suknjica: lepo izgleda, a duva sa svih strana :p

E ljudi, sta je ovo? Nema ga degojs. Da se nije naljutio? :)
Verovatno igraju TuxRacer.
Ili KillBill! :))))) Zamisli samo kako bi Relja uzivao. :)

Vidi njih miševa kako kolo vode kad nema mačora. :)

Baš ste smešni, ko bijoskop :)

Diskusija bez mane 100% po pravilima nema sta!
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.vdial.verat.net

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali09.07.2004. u 20:54 - pre 241 meseci
WinModem, a? Zajebano zvuci. :)



I sta sad? :) Famnozni i ozloglaseni Lucent radi kao sat. :)

Ajmo dalje. :)
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.vdial.verat.net

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali09.07.2004. u 20:55 - pre 241 meseci
@linuxscg: ajde proveri da nismo iza ugla, pliz.
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali09.07.2004. u 20:59 - pre 241 meseci
@caiser
Vau kako si duhovit i ostrouman...
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.vdial.verat.net

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali09.07.2004. u 21:01 - pre 241 meseci
Jel da da jesam? :) To mi i mama stalno govori. :)
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.verat.net

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali09.07.2004. u 21:03 - pre 241 meseci
Citat:
Marko_L: Jel ovo ima neku poentu ili...? Ako ima ja je ne vidim :)
Poenta je u recenici koja sledi, a govori da od tada poznajem Windows, bas od samog pocetka, kad jos nisam ni shvatao cemu sluzi. Da ne bude da sam ga probao 'par meseci' pa ga pljujem.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali09.07.2004. u 21:07 - pre 241 meseci
@caiser
Pazi, nije mi cilj da vas ometam u razgovoru, nego da modovima skrenem paznju da ne postavljaju neka pravila koja ni oni ne postuju, jer da ja ili ti svejedno negde malo preteramo u nekim stavovima ili misljenjima odma bi bilo brisanje ili lock jer ne postujemo pravila ili nam teme nisu dovoljno tehnicke...
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Znate i sami sta ste obecali

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 24306 | Odgovora: 199 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.