Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Znate i sami sta ste obecali

[es] :: Advocacy :: Znate i sami sta ste obecali

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 24294 | Odgovora: 199 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.vdial.verat.net

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali09.07.2004. u 21:10 - pre 241 meseci
Jel si siguran? :) 2 od 5 postova koje si citirao su moja. A ja niti sam mod niti supermod, a kao sto vidis nista nije brisano. :)
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali09.07.2004. u 21:13 - pre 241 meseci
Pa bas zato i ne brisu zato sto su u ovoj temi i oni u "igri" tj. lupaju ko otvoren prozor pa bi im bilo glupo da brisu tebe a sebe ostave, uostalom mozda si im simpatican;)
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.vdial.verat.net

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali09.07.2004. u 21:21 - pre 241 meseci
Daleko bilo! Pu pu pu! :))

Nego da se vratimo temi. :) Dakle degojs. :) Kao sto vidis winmodemi rade i na Linuxu. I to meni ovaj radi cak i bolje nego sto je radio pod Windows-om. :) Nije automatska instalacija sa OS-om, ali je potrebno svega par kliktaja tastaturom. :)

Code:

The installation sequence:
  ./build_module -> ./ltinst2 -> ./autoload.


To mu dodje nesto kao next -> next-> finish na windows-u. :)
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali09.07.2004. u 21:26 - pre 241 meseci
@caiser
Ajde me uputi de da nadjem drajvere za Intel MD 5690 Modem, za Mandraka, Debian ili Suse...
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.vdial.verat.net

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali09.07.2004. u 21:28 - pre 241 meseci
Sto da ne. :) Jel si probao na Google-u? :))))))

[Ovu poruku je menjao caiser dana 09.07.2004. u 23:32 GMT]
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
195.178.35.*

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali09.07.2004. u 21:30 - pre 241 meseci
Citat:
linuxscg: Diskusija bez mane 100% po pravilima nema sta!

Ti si očigledno nov ovde :)

Citat:
tdjokicJeste bez veze, ali hajde da pitam, da dobijem informaciju iz prve ruke: ima li ovde neko kome je PRVI i JEDINI OS Linux ( Unix / BSD/...)?

To pitam u vezi onoga da ne mozes da pljujes ono sto ne poznajes. Dakle, da ponovim: ima li ljudi koji stvarno ne poznaju MS Windows?

Ima. Kolega sa kojim imam zadovoljstvo da radim ima oko 40 godina i nije se susretao ni sa jednim sistemom osim sa UNIX-ima. Dakle ne ni sa DOS-om. Nedavno je zbog nekog testiranja ili ne znam već čega morao da instalira jedan PC računar sa windowsom (mislim da je bio win2k) i da podesi mrežu na njemu. Ja sam ga lično vodio kroz taj postupak preko IRC-a (čovek živi na Floridi) i mogu ti samo reći da je to za njega bilo užasno traumatično iskustvo.
Inače, sećam se i da sam imao užasan problem da mu objasnim šta je to Krusader / MC (klon Windows / Norton komandera, posto on jelte to nikada nije video koliko god to nekome šasavo zvučalo :)

@degojs
Ja sam svojevremeno muku imao da poteram moj WIN modem Motorola SM56 pod XP-om, jerbo je Motorola kasnila sa drajverima a win2k drajveri koje su oni preporučivali kao workaround nisu radili nikako. Da li da pomenem da je tada radio na red hat-u 7.1 (posto su closed source Motorola drajveri za rhl 7.1 već postojali).

Apsolutno je jasno da je Windows još uvek daleko najzastupljeniji OS na tržištu, i sasvim je prirodno da firme koje proizvode hardverske uređaje ne brinu mnogo o "nekom tamo Linuxu" koji još uvek nema potreban broj korisnika da bi im se isplatio razvoj drajvera za isti. Ali situacija se menja i to jako brzo. Da li je iko od vas mogao pre godinu dana da zamisli da će koristiti default browser (pričam o windowsu) koji nije IE ? Danas većina ljudi koja zna nešto o kompjuterima koristi neki drugi browser (Opera ili Firefox).

Dinke


 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali09.07.2004. u 21:32 - pre 241 meseci
Citat:
caiser: Sto da ne. :) Jel si probao na Goggle-u? :))))))

Jesam al nista :) pa reko da mi pomogne neki guru:)))
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali09.07.2004. u 21:36 - pre 241 meseci
Citat:
dinke: Ti si očigledno nov ovde :)

Na ovom forumu verovatno i jesam al nova su i pravila koja je g. Dimkovic uveo, ako nisi primetio:D
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali09.07.2004. u 21:43 - pre 241 meseci
Citat:
The installation sequence:
Code:
./build_module -> ./ltinst2 -> ./autoload. 

To mu dodje nesto kao next -> next-> finish na windows-u. :)

Aha, pljunuti Windowsov Next > Next > Next > Finish , nema šta :)
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali09.07.2004. u 21:51 - pre 241 meseci
Marko, što se uopšte trudiš da mu odgovoriš? Ako on ne vidi šta je napisao onda ni ne vredi da mu mi pričamo. Reći će da lažemo, da je zavera u pitanju i da smo glupi :)

Citat:
tdjokic:
Da ne bude da sam ga probao 'par meseci' pa ga pljujem.

Tomo, kako mi se čini ti poznaješ Windows 9x. Ne i one koji su zasnovani na NT, otud i imaš takvu predstavu. Šta da se radi.

Citat:
Dakle, da ponovim: ima li ljudi koji stvarno ne poznaju MS Windows?


Šta misliš koliko je ljudi koji ne poznaju Linux? Odnosno, pitanja bi generalno bila ovakva: za Windows, "ima li ko da ne poznaje Windows?", a za Linux, "ima li ko da poznaje?"

Šta ima tu sad čovek više da priča, pogledaj pitanja kakva su.

Uostalom, sam si rekao da si prešao na Linux iz nekih drugih razloga - zato što je besplatan, a nećeš da koristiš piratski Win. To je zaista i iskren i više nego dobar razlog.

Citat:
dinke:
Da li je iko od vas mogao pre godinu dana da zamisli da će koristiti default browser (pričam o windowsu) koji nije IE ?


Zašto da ne? Pa pre IE sam koristio Netscape. Onda je IE bio bolji, prešao sam na njega. Sad je Firefox bolji i ja sam na Firefox.

Citat:
Apsolutno je jasno da je Windows još uvek daleko najzastupljeniji OS na tržištu, i sasvim je prirodno da firme koje proizvode hardverske uređaje ne brinu mnogo o "nekom tamo Linuxu" koji još uvek nema potreban broj korisnika da bi im se isplatio razvoj drajvera za isti.


Nemam stvarno šta da dodam, slažem se 100%.

Pozdrav :)

P.S.
Miljane, molim te uspori malo ritam - ovaj put smo se prilično jevtino provukli oko Advocacy foruma. Ako opet ode pod ključ bojim se da neće biti više tako. Jednostavno, zbog svih nas.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 09.07.2004. u 18:00 GMT]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
195.178.35.*

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali09.07.2004. u 21:56 - pre 241 meseci
Citat:
linuxscg: Jesam al nista :) pa reko da mi pomogne neki guru:)))

Svaki guru će ti reći da Winmodemi nisu modemi. :)

http://www.devidal.tv/~chris/winmodems/winmodem.html

Pretraži es i google. Kladim se da ima bar 100 linkova o linmodemima. Možda ti se posreći pa nabasaš na drajver za tvoj. U svakom slučaju hardverski modem zasigurno radi :)

Citat:
linuxscg: Na ovom forumu verovatno i jesam al nova su i pravila koja je g. Dimkovic uveo, ako nisi primetio:D

Misliš na ova "nova" pravila od 09/2002 koja niko nikada nje ni poštovao ? Nisi ni prvi ni poslednji koji je na ovo ukazao (pogledaj moj komentar ovde http://www.elitesecurity.org/tema/40232/1#268219) ali vremenom valjda svi shvate da Advocacy forum služi vise za zabavu nego za ozbiljne priče. Ako se ne varam neko je već predlagao da ide u madzone, možda ga tamo i prebace :)

Pozdrav
Dinke
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali09.07.2004. u 22:02 - pre 241 meseci
Citat:
dinke:
Ali situacija se menja i to jako brzo.


Ma da menja se, opasno se menja. Non stop pričate neke bajke u stilu "za godinu dana Linux ovo, za godinu dana videćete ovo i ostale nebuloze".

Nešto me to podseća na Dell boy-a:

This time next year we will be millionares


This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali09.07.2004. u 22:14 - pre 241 meseci
@dinke
Mozda nisi primetio ali advocacy forum je pre neki dan bio zatvoren, a za tvoju informaciju cak i ja znam da se ovaj forum nekada zvao flame, pa cemu onda gore pomenuta pravila koja se ne postuju...
Sto se modema tice, pa malopre je caiser objasnjavao kako je lako instalirao soft modem, kako on rece "svega par kliktaja tastaturom"...
Ups (tek sad videh) sto se tice pravila stvarno su matora, izvinjavam se.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
195.178.35.*

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali09.07.2004. u 22:29 - pre 241 meseci
Citat:
linuxscg:
Mozda nisi primetio ali advocacy forum je pre neki dan bio zatvoren, ...

Primetio sam, ali mislio sam da je u pitanju neki bug sa forum software-om. Koliko sam skapirao onako čitajući između redova degojsovu poruku miljanu, advocacy će možda biti ukinut ? Ajde neko od moderatora da nas malo "updatuje" sa detaljima :)

Citat:

Sto se modema tice, pa malopre je caiser objasnjavao kako je lako instalirao soft modem, kako on rece "svega par kliktaja tastaturom"...

Hehe ... da da .. kako da ne ...
Ja sam za svoju motorolu jednom čak ručno menjao deo kod-a kernela da bi proradila ... kasnije sam kupio harderski modem i rešio sve probleme :)
Doduše znam da je SuSE pominjao neku jednostavnu instalaciju za neke modeme ali nisam imao prilike da probam.
Citat:

Ups (tek sad videh) sto se tice pravila stvarno su matora, izvinjavam se.
Pozdrav.

Ma nema frke :)

Pozdrav
Dinke
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net



+6 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali09.07.2004. u 22:56 - pre 241 meseci
Evo mene gurua i hax0ra i 311te linuxovca. Long live Free Software, death to M$Shit!!!
 
Odgovor na temu

weB_KiLeR

Član broj: 238
Poruke: 1317
*.air.tehnicom.net



Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali09.07.2004. u 23:06 - pre 241 meseci
Citat:
Dragi Tata: Evo mene gurua i hax0ra i 311te linuxovca. Long live Free Software, death to M$Shit!!!


Sad si jaci od zakona ;)
Inace ja nisam mogao da nateram moj modem da radi u linuxu pa da ga j****.
Radio sam sve po onom emanuelu :PP
Uglavnom ja nebih voleo da drzim linux kao desktop OS, a vi pricajte sta hocete.
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
195.178.35.*

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali09.07.2004. u 23:14 - pre 241 meseci
Citat:
Dragi Tata: Evo mene gurua i hax0ra i 311te linuxovca. Long live Free Software, death to M$Shit!!!

DC Zemljače.
Šta i ti si instalirao user agent extenziju u firefox kao Dejan ? :)))

Pozdrav
Dinke


 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali09.07.2004. u 23:19 - pre 241 meseci
Citat:
dinke: DC Zemljače.
Šta i ti si instalirao user agent extenziju u firefox kao Dejan ? :)))

Pozdrav
Dinke


Ne koristim firefox, pod linuxom koristim galeon, a pod windowsima IE 6.0
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.verat.net

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali09.07.2004. u 23:26 - pre 241 meseci
Citat:
degojs:za Windows, "ima li ko da ne poznaje Windows?"
Nismo se razumeli. Ovo sam pitao zbog verovatnoce da su skoro svi upoznati sa Windows-om, neki sa starijima, kao ja, sto si tacno zakljucio, neki sa novijima, uglavnom velika vecina ima dugogodisnje iskustvo, dok je kod Linuxa situacija dosta drugacija. Mnogi ga nisu nikad isprobali, mnogi poznaju uglavnom 'klasicne' distribucije a 'promakle' su im najnovije, user-friendly, "idiotik", namenjene i prilagodjene sirem krugu korisnika. To su recimo Lindows, Xandros, Libranet, Mepis, ne mora da bude strogo Mandrake, SUSE ili RH (Fedora). Zbog toga se i pozicije za 'pljuvanje' ipak razlikuju.

Ja i ne pljujem MS Win. Mene samo ljuti kad mi neko brani da bar probam Linux i negira mu ikakve kvalitete. Nemoguce je da nema bas nikakvih kvaliteta. Recimo, ako opet dodjem do nekih vecih para, mozda cu uzeti Win XP ili nesto slicno, da isprobam i / ili koristim, ali Linux garantovano necu obrisati. Na neke njegove osobine sam se bas navikao.

A razne marketinske namestaljke, tuzbe, zalbe, podmetanja su prakticno politika (u Parizu su otvoreno rekli da je odluka MS ili Linux cisto politicka) i to je sasvim druga prica.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Znate i sami sta ste obecali09.07.2004. u 23:38 - pre 241 meseci
Citat:
Dragi Tata: Evo mene gurua i hax0ra i 311te linuxovca. Long live Free Software, death to M$Shit!!!


:)))) gori si od Axez-a.

No cekamo jos i degojs-a :)) da i on ispuni ono sto je obecao :))

Citat:
Marko_L:
E pa, to je zato što koristite računar metodom Žarka Radosavljevića, po sistemu "Zapamti gde je šta i uopšte ne moraš da znaš engleski, niti bilo šta o računarima".Koliko sam shvatio, čim se nešto pomeri (promeni mesto), vi više ne znate šta treba raditi..., neverovatno !!! Znači, sad imate jedan program gde je komanda Save (to je komanda za snimanje inače :) ) na trećem mestu u File meniju i izađe novija verzija istog programa gde je ta komanda na, recimo, petom mestu u File meniju, vi više ne umete da koristite taj program :) Gurui ? :)))


U kom si ti fazonu majke ti ?!? pre svega to sto nisam aktivno koristio windowse pa mi je trebalo 10-15 minuta da se snadjem da vidim gde je data opcija da uopste dodjem do mogucnosti da kreiram dial-up konekciju. Na windowsu98 to je bilo mnogo pristupacnije(manje kliktaja misem) i kao sto vidis nasao sam i resio problem. I hocu da kazem da je to sve stvar navike. Ja sam navikao na Unix-e i sada vracanje na windows-e mi malo smeta i osecam se nekako skuceno dok radim sa njim.

 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Znate i sami sta ste obecali

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 24294 | Odgovora: 199 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.