Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Auto na gas - nesrece

elitemadzone.org :: AutoZone :: Auto na gas - nesrece

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 116018 | Odgovora: 173 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece06.07.2006. u 07:01 - pre 215 meseci
Verujes Ogrush sajtu? C MON...
Lepo se vidi da boca nije eksplodirala, a auto je smrskan od udara/sudara.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece06.07.2006. u 09:30 - pre 215 meseci
Pa sad, ne znam šta da ti kažem, veruj ili ne veruj. Na slici se vidi lepo da je zadnji kraj vozila "oduvan" iznutra. U tekstu kaže da je CNG boca montirana na krovu eksplodirala, a opet na slici je LPG boca u gepeku. Možda oni jednostavno ne znaju razliku izmedju CNG i LPG, a možda je čovek montirao 2 sistema plina, a možda je bilo ko zna šta...
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece06.07.2006. u 11:34 - pre 215 meseci
A mozda je montirao kod Mike pa se malo zapili pa nisu lepo uradili. Onaj ko ode u ovlasceni servis za ugradnju TNG-a nema o cemu da razmislja. Radi ustede od 30-40 evra ljudi se kockaju sa kolima i zivotom i zato TNG dolazi na zao glas.
Ovlasceni uvoznik TNG opreme Landirenzo za Srbiju je Yuwax:



BTW kod nas nema CNG nego LPG (ili TNG po srpski tecni naftni gas). Pritisak boce na CNG je 80 bara, a kod TNG-a je 30 bara.

[Ovu poruku je menjao bakara dana 20.01.2007. u 23:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece06.07.2006. u 21:14 - pre 215 meseci
Koliko ja znam Zastava će da proizvodi Jugo na CNG, ili sam nešto loše čuo?
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece06.07.2006. u 21:52 - pre 215 meseci
CNG ima da se toci SAMO u Rafineriji u Novom sadu i NIGDE drugde!
Svako moze da ugradi TNG u svoj auto, cak i u dizel. Zastava, Opel, Skoda i jos par fabrika priznaju garanciju na novo vozilo ( ne gubi se garancija) ako ugradite Landirenzo kod ovascenog servisera. Gde cete veci dokaz da je TNG siguran i prava stvar!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece09.07.2006. u 14:27 - pre 215 meseci
CNG je metan, a on "voli" da sam izazove booom. Najlaksi je od doticnih alkena, i lakse pravi kriticnu koncentraciju. Propan i butan (tng), su slozeniji ugljovodonici, sa velikim molekulima, teze prave opasnu smesu(kriticnu koncentraciju za bum) sa kiseonikom.
 
Odgovor na temu

duh prasko
Pravilovic Dejan

Član broj: 127760
Poruke: 3
*.242.eunet.yu.



Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece19.01.2007. u 19:49 - pre 209 meseci
DRUGA BRC PUMPA ZA METAN
Sredinom februara 2007. godine počeće sa radom druga pumpa za metan opremljena BRC opremom. Pumpa nosi naziv ******** i nalazi se u Kruševcu. Kapacitet pumpe je 25 vozila na sat.

PRVA BRC PUMPA ZA METAN
Krajem januara 2007 počinje sa radom PRVA BRC PUMPA ZA METAN. Pumpa se nalazi u Pančevu - ******* - i ima kapacitet od 50 vozila na sat.

KAKO SE PRIČA
Jedna od pumpi na Novom Beogradu bi trebalo da počne puniti metan ako vec i nije onda kažu hoće.
Prodor metana kao pogonskog goriva kod nas bi trebali da omoguće autobusi i visa vozila u ekonomskoj eksplataciji.Firme mogu na taj način uštediti dosta novca tako da je ekonomski opravdano otvarati stanice za točenje.Na taj nacin ce se steci uslovi tocenja ovog gasa iza druga vozila ci ce broj tada vjerovatno rasti.

[Ovu poruku je menjao bakara dana 19.01.2007. u 22:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece19.01.2007. u 22:00 - pre 209 meseci
Cena ce biti otprilike pola cene TNG-a.
 
Odgovor na temu

usati_dusan
Aleksandar Djekic
Brno, CZ

Član broj: 57864
Poruke: 6
*.de.ibm.com.



Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece12.02.2007. u 16:43 - pre 208 meseci
Dal neko zna koja bi cena bila za ugradnju plina u Lagunu 2.0 16V iz '97 godine ?
Pitam zato sto zivim u Ceskoj (ne znam ceski a Ceha koji govore engleski i rade u servisima ima jedno 3%, a ovde u Brnu gde zivim oko 2 promila) i gledam sta je isplativije. Dal da to uradim u Beogradu ili mozda ovde?
 
Odgovor na temu

njinsa
ruma

Član broj: 45875
Poruke: 171
212.200.179.*



+1 Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece21.02.2007. u 23:05 - pre 208 meseci
sto se tice voznje na metan,a pricam o vozilima koja stizu iz italije,to je putujuca bomba!ali nikako zato sto ce ti se nesto desiti u voznji jer je ta boca 3 put deblja od one za TNG, vec je u pitanju punjenje boce na pumpi i mogu svima reci da su u italiji gorele pumpe zbog njega.inace on je i samo zapaljiv bar sam ja tako razumeo neke 'STRUCNJAKE' tako da pri nestucnom tocenju moze doci do tragedije.inace cena mu je smesna i za 8-9 evra u italiji napunis punu bocu i vozas se,mada u bocu staje mnogo manje nego u ovu za tng.zbog pitanja sigurnosti oprema i ugradnja je dosta skupa i u italiji ,ali se isplati na potrosnji,a performanse su gotovo iste.a svako ko ga ima neka zna da se taj uredjaj mora kontrolisati i servisirati na svakih 6 meseci!
 
Odgovor na temu

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Zeleni zub
Član broj: 14108
Poruke: 877
93.86.27.*



+85 Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece31.08.2008. u 22:35 - pre 189 meseci
Nesreca sa, nazalost, tragicnim posledicama.

Boca smrskana, ali nije eksplodirala.

http://www.blic.rs/hronika.php?id=55003
--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

balavi

Član broj: 175011
Poruke: 797
93.86.22.*



+104 Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece20.09.2008. u 20:48 - pre 188 meseci
Nema sanse da auto na gas explodira,pre ce da rokne rezervoar nego boca,koja je debela 4mm i napravljena je od celika.

Bilo je na emisiji SAT,testiranje auta na gas,koje je bilo zapaljeno i u koje je specijalnom napravom udaranu u samu bocu.
Boca nije expoldirala,nego je samo ispustila visak gasa koji je pod uticajem visoke temperature,bio pod visokim priitiskom!
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece17.07.2011. u 23:09 - pre 154 meseci
Planuo automobil na plin

Citat:
Renault je stajao na crvenom na raskršću, kada sam odjednom ugledao dim kako suklja s lijeve strane. Isprva putnici ništa nisu primijetili. Prvo sam udario po automobilu da stane, ali me nisu čuli. Zatim sam iz sve snage s dvije ruke udario po automobilu da stane. Kćer se naluknula da vidi o čemu se radi. Povikao sam im "Gori nešto!"




 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.cust.dsl.vodafone.it.



+435 Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece18.07.2011. u 09:48 - pre 154 meseci
Nije planuo zbog plina.
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece18.07.2011. u 12:08 - pre 154 meseci
Kako znaš?
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.cust.dsl.vodafone.it.



+435 Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece18.07.2011. u 12:56 - pre 154 meseci
Nikad nije u pitanju plin. U motornom prostoru sve i da curi laksi je od vazduha i izlazi napolje,nema sta da ga upali. U 99% slucajeva se desava da propusti crevo od benzina i kaplje benzin na izduvnu granu i tako se zapali. Dokaz za to je sto nema eksplozije i vidljivog plamena odmah,nego se prvo vidi dim,plamen ne moze odmah da se razvije zbog nedostatka dovoljno vazduha,a sukne tek kad se hauba otvori.
Crevo od benzina je obicno zbog nekoriscenja rasuseno i popucalo cak i ako se to ne vidi.Ovakvi incidenti se desavaju obicno kada posle duzeg nekoriscenja benzina covek odluci da malo prebaci na benzin u toku voznje koji nadje pogodnu rupicu i gadja izduvni sistem i tako...Posle svi misle da je plin,ali ustvari nije.
Ko vozi na plin trebalo bi da svaki dan protera malo benzina kroz creva i pumpu,a to da radi prilikom paljenja,dok izduvna grana jos nije vrela,u motornom prostoru jos nije dovoljno vruce da se formira benzinska para(koja ustvari gori,a ne benzin u tecnom stanju),cak i ako negde curi i da cesce menja creva za dovod goriva.
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece18.07.2011. u 13:31 - pre 154 meseci
Citat:
morihei ueshiba: Nikad nije u pitanju plin.


To je samo tvoja pretpostavka.

Mama, daj mi jastuk da spavam do mora
Poginuli majka i kćerka
Citat:
Draganin suprug uspeo je da izleti iz auta, dok su ona i njihova ćerka izgubile život.

Prema prvim saznanjima istražnih organa, nesreća se dogodila oko 6.20 ujutro. Auto je, iz zasad nepoznatih razloga, udarilo u ogradu kraj puta i nakon toga se zapalio. Jedino je poznato da je u automobilu pronađena plinska boca, ali nije potvrđeno da je to razlog požara.


Pretpostavljam da ćeš reći da auto može od benzina tako munjevito da se zapali kada udari u ogradu kraj puta?

Uzgred, kao mali sam se igrao sa benzinom i sa paljenjem istog, a kao stariji sam imao i iskustva sa plinom. Razlika u bezbednosti između benzina i plina je ogromna. Dok benzin kada se zapali gori lagano i sliva se po prostoriji, plin šiklja i baca plamen i daleko je opasniji.
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.cust.dsl.vodafone.it.



+435 Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece18.07.2011. u 14:07 - pre 154 meseci
Citat:
Pretpostavljam da ćeš reći da auto može od benzina tako munjevito da se zapali kada udari u ogradu kraj puta?

ne moze,osim u glupim filmovima. Ono sto je verovatnije je da se zapalio motorni prostor,da je dim u jednom trenutku poceo da kulja ispod haube,a mozda i u kabinu,sto je izazvalo paniku,dekoncentraciju i pogresnu reakciju vozaca.Kad je skrenuo i udario u ogradu,hauba se otvorila,u trenutku je vatra dobila neophodan kiseonik i digao se plamen,sto je ocevicima izgledalo bas kao u filmovima.
Citat:
Dok benzin kada se zapali gori lagano i sliva se po prostoriji

zamisli sad da si u motornom prostoru i gledas kako benzin kaplje iz ostecenog creva na izduvnu granu,sliva se i isparava i ceka trenutak pravog odnosa pare/vazduha/temperature da bi se zapalio.Polij benzin na beton i prinesi sibicu,pali se odmah. Pusti gas iz boce na beton,zavrni bocu i probaj da upalis,neces imati sta,posto je ispario u momentu. Da bi formirao zapaljivu smesu,gasu treba i odredjeni pritisak,koji je visi od atmosferskog.A i smesa mora da bude tacno odredjenog odnosa gas-vazduh,sto se u motornom prostoru ne desava,posto nije zatvoren.Osim toga,ako postoji visak gasa on ide gore na haubu,a ne dole na izduvnu granu.
Citat:
To je samo tvoja pretpostavka

ne moras da verujes mojim pretpostavkama,idi pitaj ljude sa iskustvom - recimo vatrogasce.
Zasto sam rekao 99%.Zato sto moze da se desi u nekom apsolutno ludackom spletu okolnosti da se podese svi parametri tako da se plin zapali,ali bi tu imali samo jedno veliko PUF i posle nista,ili da se desi da crevo pusta na odredjenom mestu pod konstantnim pritiskom,da neka varnica padne bas tu i taj plamen posle zapali neku gumu....to se ne desava ako nisi specijalan baksuz.
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
82.113.99.*



+371 Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece18.07.2011. u 14:25 - pre 154 meseci
Ajde i ja da dam doprinos temi. Plin se vrlo tesko pali u motornom prostoru. Imao sam takav slucaj, auto od prijatelja, iz nekog razloga crevo koje dovodi plin je spalo, to smo primetili posle jedno 50 km voznje, izmedju dva grada. Na izlazu iz prvog, auto se jednostavno ugasio na semaforu, i teskom mukom upalio, posle 50 km voznje na otvorenom putu, do drugog grada, slixna situacija, semafor, on se opet ugasi i nece da upali. otvorimo mi haubu, kad imamo sta da vidimo, crevo za dovod plina se otkacilo sa izduvne grane. Lepo ga zakacili, stegli selnu i vozili bez problema. Da je kojim slucajem bacio varnicu, verovatno bi doslo do paljenja plina, ovako, i ako je isticala pozamasna kolicina plina, vruc motor, nije bilo vatre!
 
Odgovor na temu

djordje
Novi Sad

Član broj: 3704
Poruke: 1725
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece18.07.2011. u 15:11 - pre 154 meseci
Plin NE MOZE da istekne naglo i da eksplodira jer postoji sigurnosni ventil na boci koji to ne dozvoljava!

Mom calu se zapalio Yugo (spojile se zice i zapalile pod haubom). Sa plinskim sistemom se nista nije desilo jer je proradio zastitini ventil.

Opasnost kod plina postoji kada auto malo duze gori, pa raste pritisak u boci. Ali dok se to desi imate vremena na pretek da reagujete jer se boca nalazi pozadi, a pozari obicno pocinju pod haubom. Nisam siguran, ali mislim da ventil reaguje i u tom slucaju, te izbacuje plin ako dodje do preteranog pritiska, pa se pojavljuje gorenje a ne eksplozija.

Opustite se i vozite! :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Auto na gas - nesrece

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 116018 | Odgovora: 173 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.