Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Auto na gas - nesrece

elitemadzone.org :: AutoZone :: Auto na gas - nesrece

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 116464 | Odgovora: 173 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece10.11.2011. u 08:28 - pre 151 meseci
Citat:
eloiza: A zašto se onda na modernim automatskim elektronskim uređajima za gas moraju prvo da se motor upali na benzin, pa onda, tek posle određenog vremena kad se malko zagreje motor, automatski prebacuje na gasni pogon?


Da bi se ugrejala tecnost za hladjenje koja greje rasprsivac kako bi se plin bolje rasprsivao. Inace, i na -21 sam bez problema uspeo da upalim auto na plin i radio je bez problema!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece10.11.2011. u 08:39 - pre 151 meseci
Citat:
Zeleni zub
I jos, da li postoji auto koji fabricki ima ugradjen samo plin, bez benzinskog sistema ?

Koliko ja znam, ne postoji.
LM, da bi plinski sistem radio kako treba (uvek pouzdanao) treba mu toplota.

Znaci vozilo koje bi imalo samo gasni sistem mora na neki nacin da ugreje isparivac pre paljenja, tako da bi u vozilo koje ima samo gas moralo da se ugradi nesto kao webasto, ili neka vrsta el. grejaca, najjednostavnije da se ugradi na postojeci motor sa unutrasnjim sagorevanjem.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece10.11.2011. u 08:45 - pre 151 meseci
Citat:
riki_korg: Verujte ljudi da ne postoji bezbedniji i jeftiniji prevoz od plina. Pustite tu pricu kao nije bezbedno ili stradaju motori to uopte nije tacno, mada i zavisi malo od majstora koji vam to radi ali sad je oprema svuda identicna tako da nema problema.

Ne moze ovo da bude tacno, a evo zbog cega:

Mozda je taj plinski rezervoar i super siguran (znam da jeste), ali pored njega imate uvek i poluprazan (najopasniji kad je takav) benz. rezervoar i obicno zapustenu benz. instalaciju jer se vozilo 90% vozi na plin, matematika je prosta, benz. se lakse pali, samo sto u slucaju gasa ima 2 rezervoara da gore!

Mislite o tome!


Jos jedna stvar koju sam primetio kod vozila na gas je da plin razredjuje ulje, ne znam koliko utice na motor, ali ulje je uvek razredjeno i cisto, dok u voznji na benzin ulje bude tamno i iste gustine kao kada je sipano.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.



+1622 Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece10.11.2011. u 10:10 - pre 151 meseci
Nema tu filozofije, nego Srbin sve što dohvati sjebe, pa onda pravi metafiziku od 2 šrafa i 3 creva - da bi ispao manje glup.

Nema auta koji nije prešao bar 100kkm pre bilo koje "ozbiljne" intervencije na ® adekvatno ugrađenoj plinskoj instalaciji, a i ta neka boranija od kvarova je bila samo zato što su ljudi palili na -10° direktno na plin onako kako im je komšija taksista rekao, a ne kako piše u uputstvu da treba i mora, i onda su morali da menjaju te neke membrane u isparivaču(to je silni trošak od 1000-2000 dinara nakon 3 zime i milion paljenja, sa sve rukama) ili su zbog virtuelne uštede od 0.2l/100km stalno čačkali te neke šrafove i skraćivali creva po slobodnoj proceni, pa pokvarili nešto petnaesto ili dodavali delove sa buvlje pijace bez znanja majstora, pa se čudili božjoj nepravdi...

Opet, sve najgore što može da se pokvari do 100kkm zajedno ne košta preko 100 evra, sve i da je V8.
Većina ljudi tu kilometražu pređe za 10 godina, a ako se tada čini velikim ulaganje od još 100-200-300 evra u generalni servis plinske instalacije, da sve bude opet kao iz fabrike, onda je najbolje ići peške.

Dakle, NASA, CIA i globalni anti-srpski lobi podsvesno obavezuju da:

1. Ugradiš uređaj u pouzdanom servisu(ja znam za 1 u BG, kod GSP garaže na Karaburmi i 1 u NS, zaboravio sam tačnu adresu, 10% više košta nego kod lokalnih "stručnjaka" i zato ga "stručnjaci" izbegavaju. I to ne košta on, kao zato što je bolji, nego ® delovi),
2. prvo paljenje uvek bude na benzin(i uvek bar 1/3 rezervoara benzina zbog pumpe, gledati da to gorivo ne stoji duže od 2-3 meseca)
3. redovno(10-15kkm) promeniš filtere i ostaviš auto 10 minuta da serviser pregleda sve, za svaki slučaj.

Što se tiče ulja, benzin ima ostatke sagorevanja, posebno ovo domaće đubre i kao takav razređuje i prlja ulje. To više ni crno ne izlazi na 10kkm, već sivo. Pocrni za 300km.

Plin nema ostatke sagorevanja i nema šta da razredi ulje. Jedino stoji donekle ono podmazivanje gumica ventila, ali se to rešava za 20-30 evra nekim aditivom i ceo taj sklop za ubrizgavanje aditiva traje koliko i plinska instalacija. Uostalom, treba videti i pošto su te gumice, možda su i jeftinije od ove ugradnje.

Isprlja se ulje i tokom vožnje na plin, to su priče za decu da je sve identično kao na dan sipanja ulja, ali ne zbog plina kao plina, nego zbog prvog paljenja na benzin i naslaga na klipovima tokom ranije vožnje na benzin, vrlo verovatno i sama eksplozija u cilindru stvori određenu količinu "čiste" gareži, ali promena karakteristika ulja je minorna u odnosu na posledice benzina i upravo zato će svako normalan reći da motor na plin mora da ima bar 30-40% duži radni vek nego što bi imao na benzin.

Svaki motor na plin radi neuporedivo "mirinije" nego na benzin, kao kada sipaš pravi benzin u Mađarskoj i Austriji.

Veliki psihološki problem u Srba je taj da im auto radi "savršeno" na benzin, a na plin stalno nešto štuca, prekida, zastajkuje, a nikako da se shvati da je plin "osetljiviji" 7-8 puta nego benzin i da struja i smeša vazduha/goriva moraju da budu besprekorni 24h dnevno. Dakle, ili se stave svi najbolji i najpouzdaniji delovi za određeni model ili se ne radi nikako. Nema tu ko da se teši i opravdava, sve je jasno kao dan.
Ali, pošto Srbin mora da za*ebe sistem u svakoj situaciji, pa makar crkao, onda se nastoji da se od TNG-a napravi da je atomska bomba u gepeku, jer neki Mile nije uspeo da ga ubudži na svoj način i trošio mu je više nego komšiji lažovu.

p.s. To što nekima stalno nešto crkava, to su svi ponaosob neki priučeni budžači iz Moštanice i jedva pismeni vozači koji i kada bi vozili auto koji ništa ne troši i ništa ne košta, držali bi folije na volanu da ga bolje prodaju za 20 godina. Takvi ljudi ne bi ni hleb kupili, jer ne mora, ali su posledice gladi brzo uočljive i onda im jako teško pada svaki trošak koji "ne mora", a hleb je jeftiniji od 100gr salame, pa ga onda i prebole nekako, kad već "mora". Tu nema pomoći. To je zauvek zaglavljeno u vremenu.

[Ovu poruku je menjao Boris Tadić dana 10.11.2011. u 11:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece10.11.2011. u 16:25 - pre 151 meseci
BT, znam da to nisi ti, dobra ti je filozofija, samo da dodam par tehnickih ispravki..

Nikakav benzin, plin ili izduvni gasovi(koliko se secam sve su gumice ravnopravne, i na usisnim i na izduvnim ventilima) ne podmazuju doticne..uglavnom su polivene uljem sa jedne strane, sto je dovoljno za osovinu ventila, a kada se skamene, doticno ulje uskace u komoru za sagorevanje...

Plin sagoreva intenzivnije, bez nesagorelih komponenti i ne proizvodi talog, pa omogucava ulju da odradi svoj posao ciscenja motora...

poz
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece06.01.2012. u 01:30 - pre 149 meseci
U eksploziji plinske boce u automobilu povređene tri osobe

Citat:
Nesreća se dogodila na ulazu u granični prelaz iz pravca Zvornika u Republici Srpskoj, a prema prvim nezvaničnim informacijama, auto se zapalio usled paljenja gasa iz plinske boce, zbog neispravne gasne instalacije.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece06.01.2012. u 08:43 - pre 149 meseci

Premalo je detalja u celoj prici, ovde je i meni cudno kako se to gas zapalio na otvorenom, pa pise da je boca eksplodirala a na kraju i da su zatvorili ventil???
Verovatno je jedino tacno da je bilo vatre i gasne instalacije, a kako i sta je nedefinisano.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece06.01.2012. u 09:02 - pre 149 meseci
Koliko sam ja informisan, gas je bio ugradjen totalno nestrucno, tj. cep za tocenje se nalazio u autu, a boca, naravno, nije eksplodirala, vec je naslov plod novinara sklonih senzacionalizmu.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece06.01.2012. u 09:15 - pre 149 meseci
Jasno je i meni da je nestrucno, ali i tako je tesko da dodje do paljenja gasa na otvorenom prostoru pa sve i da ga namerno pale upapljacem...

Jedino sto mi pada na pamet je da je gasna instalacija kao i prikljucak bili u kabini, pa je gas cureo u kabinu, a neko zapalio cigaru, ali onda su dobro i prosli, a opet i u tom slucaju tesko je da boca eksplodira.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.3gnet.mts.telekom.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece06.01.2012. u 10:17 - pre 149 meseci
Nisam znao da postoji ova tema :) Evo jednog slučaja odnedavno...

Taksi vozilo se zapalilo u perionici, 26.12.2011.

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece06.01.2012. u 10:19 - pre 149 meseci
Koliko sam shvatio iz teksta i jos nekih izvora, rec je vise o psihopatama nego o neispravnom rezervoaru.
Jednostavno, neki ljudi, i za tako tehnicki ozbiljne i opasne instalacije, propise shvate kao izazov da ih ignorisu, zaobidju, ismejavaju..

Ja takvima, drugi put, ne bih ni gasio pozar...

Poz
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece06.01.2012. u 10:27 - pre 149 meseci
Citat:
X Files: Nisam znao da postoji ova tema :) Evo jednog slučaja odnedavno...

Taksi vozilo se zapalilo u perionici, 26.12.2011.

Pa o tome i pricam, zapalio cigaru i digao se u vazduh...sta ce gas u kabini?
Kakva je to pobogu instalacija, kada je gas dospeo u kabinu?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1622 Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece06.01.2012. u 10:29 - pre 149 meseci
Boca od kuhinjskog plina sa crevima za zalivanje baste. U koje pare da tamo ima neki majstor Rajko koji svima tako ugradjuje, u nekom kanalu bez lampe, jer sve on zna, sve je video i prosao u zivotu ?

Ni u Beogradu nema 3 servisa koji umeju ljudski da ugrade uredjaj, pa ni ciganima sto sipaju za 300 dinara nista ne eksplodira. Mada stvarno vidjam po pumpama ludake koji iz inata nece da zamene onaj nepovratni ventil na rezervoaru(cca 5 evra sa rukama) i kada pumpadzija otkaci pistolj za sipanje, visak plina iz boce izlazi jedno 10 sekundi i uopste nije prijatno biti u blizini. To su slucajevi za zatvor, i ovaj sto mu to ugradi tako i ovaj sto ga ne otera sa pumpe kada ga vidi, a i vlasnik, jer za takvo ponasanje i "kuliranje" stvarno treba imati ostecenje mozga.

Ima preko Google-a LPG lokator ili tako nesto, pogledajte koliko ima pumpi po Nemackoj i Francuskoj i mislim da ce vam jos jednom postati jasno zasto je Balkan supak planete. Ima i u Svajcarskoj, gde je Porsche 911 kao kod nas Golf 2, auto za svaki dan.

Pametni Srbin i "suv plin", "jednom kada se ugradi to vise nije isti auto", "ja taj auto ne bih vozio na plin jer je gre'ota, da je to dobro ugradili bi ga u fabrici"
(ali bi onda kostao 5000 evra vise i onda bi za sve bio kriv korumpirani plinsko-mehanicarski lobi koji u podmukloj saradnji sa MMF i Jevrejima mrzi nacije sa
<10 000$ BDP,
i nikako se ne bi mogla objasniti proizvodnja delova koja ne moze da obuhvati planetarne potrebe preko noci da bi udovoljila sujeti nepismenog Balkanca. A i sve da se to desi, kao u nekoj bajci, Srbin bi opet radije kupio dizLO, idealno da nosi logo TAS i da jezdi na trafo ulje).
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Auto na gas - nesrece06.01.2012. u 10:42 - pre 149 meseci
Citat:
bakara: Jasno je i meni da je nestrucno, ali i tako je tesko da dodje do paljenja gasa na otvorenom prostoru pa sve i da ga namerno pale upapljacem...

Jedino sto mi pada na pamet je da je gasna instalacija kao i prikljucak bili u kabini, pa je gas cureo u kabinu, a neko zapalio cigaru, ali onda su dobro i prosli, a opet i u tom slucaju tesko je da boca eksplodira.


O tome se radi, najverovatnije. ALi boca nije eksplodirala.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Auto na gas - nesrece

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 116464 | Odgovora: 173 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.