Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"put kojim se redje ide" M.S. Peck?

elitemadzone.org :: MadZone :: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 27641 | Odgovora: 95 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?21.08.2004. u 22:54 - pre 239 meseci
Za Koelja se slazemo a za Skota ne znam jer nisam citao ali vidim da je mnogo njih koji tek onako sipaju svasta bez argumenata.
Drago mi je da je bar neko PROCITAO.
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
62.108.101.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?21.08.2004. u 22:56 - pre 239 meseci
Ma sta pricas ti McKracken, Koeljo je umetnik, rame uz rame sa Dostojevskim. :-)

@zlatousti
A vidis li ti kako pogresno tumacis stvari. Ti kazes da ja moram da probam heroin, pa da kazem kakvi su tripovi i uzivanje, a ja ti sve vreme pricam da uopste ne moram da ga probam, a da znam da je los. Neke stvari ne moras da probas/vidis/okusis/osetis pa da znas kakve. Ja nikada nisam bio u NewYork-u, a opet znam gde je, koliko ima stanovnika, kako izgleda itd. itd. Isto ne moram da gledam City na Pinku, jer verujem da je s*****. Ne moram da slusam Dr.Iggy-a da bih znap kakva mu je muzika. Tako isto ne moram da citam neke knjige, pa da znam da su s*****.

Sto se pomenute knjige tice, ja sam svoje rekao u, cini mi se, svom provom postu. Zato se ne bih ponavljao.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.mobtel.co.yu



+10 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?21.08.2004. u 23:00 - pre 239 meseci
Citat:
Marenović Slaviša:
Da vidimo, izjasnite se da znamo ko ima prava da ceni tu knjigu...jer pravo da govori o njoj ima samo onaj koji je citao, zar ne?

Sta vredi, pojedini ljudi ne mogu nikako da shvate da je sramno pricati o knjizi, pogotovo kritikovati, a da je pri tome nisu ni procitali. :(
Ali ajde, napisacu...sta sam procitao, mada nikakve vajde ovde od toga.
Ljudi lazi
Put kojim se redje ide
Dalje put kojim se redje ide

Sve tri su dobre i preporucio bih ih svakome ko ima zelju da napreduje (u duhovnom pogledu), ima sposobnost da slusa drugog (naravno, ne slepo, nemojte i ovo izvuci iz konteksta), a pri tome ne smatra da je najpametniji na svetu i previse dubok.

Covek je samo pitao gde moze da skine knjigu, hocemo sad diskutovati i o Koelju?
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
62.108.101.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?21.08.2004. u 23:06 - pre 239 meseci
"Put kojim se redje" ide, pa "dalje put kojim se redje ide". Sto mi je poznat scenario! aaaaa...pa jel to ono kao Matrix, pa kad su videli da su zgrnuli gomilu para, onda ajmo i Matrix Reloaded, pa onda i onaj treci. Auuuu...pa kada vide koliko vas je procitalo ove dve, javlja mi se da ce biti nesto kao "jos malo dalje put kojim se redje ide"!
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
212.62.59.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?21.08.2004. u 23:07 - pre 239 meseci
Upravo su diskusije ono sto razlikuju forum od sistema za podrsku ...

Bolja diskusija se moze praviti o prosecnom XXX sajtu nego o Koelju


Btw.. evo i jos naslova :

Put kojim se uopste ne ide, ali moze da se zaradi.
Put koji i nije put, vec, onako, kao stazica.
Put koji je zeleo da bude AutoBahn.
Put putuje Ramadan, ali redje.

(nisam mogao da odolim)
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?21.08.2004. u 23:09 - pre 239 meseci
Ne mogu da verujem da ste toliko rasplamsali temu od mog poslednjeg posta - pre par sati.
Ovde postoji klasicna podela na one koji su knjigu procitali i nisu, potom oni koji su je procitali i razumeli i oni koji je nisu razumeli.
Knjiga je surova, nije nikakvo tapsanje po ramenu, za sve ste odgovorni u zivotu samo VI i niko drugi i stvari morate sami ispravljati.
Bilo bi lepo kada bi onaj deo "malogradjanstine" koji knjigu nije prisvojio (a ni procitao) kao Jeca K. batalio predrasude o tamo nekim uspesnim ljudima i bestselerima, jer na njihovu zalost, nisu svi uspesni ljudi prevaranti ( a Boga mi, i obrnuto).
Drugo, knjiga je prepuna primera iz svakodnevne psihijatrijske prakse Doticnog M.S. Pecka i govori o REALNIM problemima ljudske psihe, a ne "Kako ucvrstiti karakter kroz sedam laganih vezbi" .
Dakle, ko je procitao knjigu i ne dopada mu se bilo sta neka otvori posebnu temu u MadZone (jer je ova promasena od treceg posta na ovamo) i neka je iskritikuje, ali neka je iskritikuje na pravi nacin, sa KONKRETNIM objasnjenjima, cinjenicama potkrepljenim odredjenim iskustvom (a bas da vidim koliko vas je ovde koji su makar 2 puta razgovarali sa psihicem jer su imali problem i, vaznije, priznali problem) zasto to i to ne valja, bez haterskog stava prema ovome i onome.
Oni koji nisu citali knjigu, iz ovih ili onih razloga, mogu slobodno da citaju temu ali ne i da na nju odgovaraju, prosto ne ide.

Odgovor za Djordja, koji je pitao za knjigu - ima je u Plato knjizari, kosta 420 din i moze da se naruci preko neta.
(za moderatore - ovo nije reklama, nemam nikakve veze sa Platoom)


Djordje, sad sam tek videla da si iz Sapca, a htela sam da ti preporucim da prosetas po knjizarama ili ulicnim standovima sa knjigama, jer bi sigurno moglo da se nadje i za manje pare. Iako ce se verovatno naci neko ko ce reci da je bolje da te pare potrosis na pivo, npr.
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.mobtel.co.yu



+10 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?21.08.2004. u 23:15 - pre 239 meseci
@Nabukodonosor

Pokusavam da ti objasnim da generalizujes stvari (sto je lose), tako sto tvrdis da su svi bestseleri propast, a nije tako!
Ti znas gde je NY, koliko ima stanovnika itd. OK, lepo , ucio si geografiju, i ja sam, ali ne znas kako je ziveti u Njujorku dok ne odes tamo i ne provedes neko vreme.
Jednom si, sigurno, pogledao City, uverio se da je s***** i od tada znas da je s*****. Mozda si citao neke druge knjige, ali Peka, kao sto sam kazes, nisi, pa ne mozes ni znati da li je s***** dok ne procitas knjigu.
Kad je procitas, imas prava da dodjes i kazes "knjiga je s*****" i to da obrazlozis, ali nemas prava da kazes ja mislim ili verujem da je knjiga s*****, bar ne ovako javno!
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.vdial.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?21.08.2004. u 23:21 - pre 239 meseci
Citat:
cicika:
Knjiga je surova, nije nikakvo tapsanje po ramenu, za sve ste odgovorni u zivotu samo VI i niko drugi i stvari morate sami ispravljati.
Bilo bi lepo kada bi onaj deo "malogradjanstine" koji knjigu nije prisvojio (a ni procitao) kao Jeca K. batalio predrasude o tamo nekim uspesnim ljudima i bestselerima, jer na njihovu zalost, nisu svi uspesni ljudi prevaranti ( a Boga mi, i obrnuto).
Drugo, knjiga je prepuna primera iz svakodnevne psihijatrijske prakse Doticnog M.S. Pecka i govori o REALNIM problemima ljudske psihe, a ne "Kako ucvrstiti karakter kroz sedam laganih vezbi".


da ponovim... jeftina averzivna terapija kombinovana sa brzim kursevima za jacanje licnosti. popularnu instant psihologiju mrzim skoro kao i popularnu instant fiziku, ali zaista zavidim ljudima koji uspevaju da uzivaju u tome. svakako je njihov "put do srece" daleko kraci i lepsi.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
62.108.101.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?21.08.2004. u 23:35 - pre 239 meseci
@zlatousti
Ovako, ovo je verovatno moj zadnji post na ovu temu. Da objasnim neke stvari. Sta je bestseler? knjiga koja se u nekom periodu ubedljivo najvise prodala. Znaci prodali su se milioni i milioni primeraka. A jel ima na svetu milioni i milioni inteligentnih, obrazovanih i knjizevno potkovanih ljudi? Nema. A milioni i milioni koga ima? Ljudi koji su prosecne inteligencije i znanja, kako knjizevnog, tako i opsteg. A upravo su oni kupci tih knjiga, cim se toliko primeraka proda. E sada, kada mi neko od njih kaze da je ta knjiga odlicna, kako nema bolje, kako je puna neke filozofije i psihologije, da ta knjiga kaze da sam samo ja odgovoran za svoj zivot (vidi cuda), onda ja to ne shvatam toliko ozbiljno. Koliko tih ljudi izmedju citanja Pack-a i Koelja-a uzme I.Andric-a ili Dostojevskog da cita. Ne budimo smesni! Nego, nastavite vi da citate te knjige, jer ce mozda sledecu knjigu da posveti ideji da je zivot tezak, ili da je Zemlja okrugla i tome ce posvetiti SVIH 100 strana. A vi se onda odusevite tim saznanjem, jer covek vam je upravo rekao ono sto ste ceo zivot znali.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.mobtel.co.yu



+10 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?21.08.2004. u 23:40 - pre 239 meseci
Citat:
caboom:
jeftina averzivna terapija kombinovana sa brzim kursevima za jacanje licnosti

Jesi svestan da iznosis neistine ovde? O kakvim kursevima ti pricas covece Boziji?
Citat:
caboom:
zaista zavidim ljudima koji uspevaju da uzivaju u tome. svakako je njihov "put do srece" daleko kraci i lepsi.

Tim prepotentnim stavom mozda zasenis komsiluk, ali pametne ljude na forume, ne... :))
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
212.62.59.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?21.08.2004. u 23:52 - pre 239 meseci
Hmm, ja nisam pametan, a opet me nije zasenio?

Ne kontam.

 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?21.08.2004. u 23:53 - pre 239 meseci
@caboomTamo nema nikakvog kursa za "daleko kraci put do srece" niti se tamo govori o sreci.
Ako si citao nesto tog tipa, verovatno si pobrkao sa ovim, posto verovatno mislis da su sve knjige tog tipa jedno isto s*****.
Je l' imas ti nesto konkretno da kazes protiv ili ces samo da lupetas
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.vdial.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?21.08.2004. u 23:56 - pre 239 meseci
Citat:
zlatousti: Tim prepotentnim stavom mozda zasenis komsiluk, ali pametne ljude na forume, ne... :))


cesh, cesh... koji komsiluk? koji forum? koje ljude? zasto mislis da zelim nekoga da zasenim ako smatram da je jeftina crap literatura == jeftina crap literatura.
btw. prethodne 2 porukice su sadrzale mali svojevrsni test osnovnog poznavanja psihologije. da je neko obratio paznju mogao je da primeti da je "averzivna terapija" totalno van konteksta. samo me je zanimalo poznavanje terminologije kod ljudi koji citaju "psiholosku" literaturu. sorry na uznemiravanju, odo ja sada.
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
212.62.59.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?22.08.2004. u 00:06 - pre 239 meseci
Doktore, da dajem injekciju? Litijum? Moze ...


Zamolio bih sve koji su tu knjigu procitali, da napisu jednu stvar koju su iz nje primili k' znanju i smatraju necim sto im je zaista značilo i zbog čega je vredelo čitati.

Čisto kao mali test
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
195.252.80.*

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?22.08.2004. u 00:09 - pre 239 meseci
Evo da se i ja umešan povodom "(anti)bestselerovske kampanje".

Dakle, kao prvo, definicija kvaliteta - mislim na bukvalno bilo koju oblast, ne posebno na književnost, po mom mišljenju:
Kvalitet je aritmetička sredina ukusa celokupne ljudske populacije.
Na osnovu ovoga ću dalje suditi, pa malo to da razjasnim. To je jednostavna definicija, kvalitetno je ono što najviše ljudi smatra za dobro, ne postoji kvalitet ako za njega zna samo jedan čovek. Primera radi, šta predstavlja neki kvalitetan materijal, npr. građevinski? To je ono što bi najveći procenat ljudi koristio kada gradi kuću, ako ima uslova za to (para, mogućnosti nabavke, i sl.). Nadam se da je ovo jasno.

Sada nastavljam dalje. Po mom mišljenju Nabukodonosor je u pravu do onog dela koji se slaže sa ovom gornjom definicijom (spominjao je nešto slično, ali nije baš suštinu rekao). Ali, delimično je u pravu i zlatousti. Naime, ako je neka knjiga bestseler to i dalje ne znači da se ona sviđa većini ljudi, dešava se da mnogi kupe knjigu samo zato što čuju da je popularna i tako može i glupa knjiga da postane bestseler. Nadam se da sam ovo jasno rekao, ako nisam pitajte slobodno.

Uostalom, znate li kako ja proveravam objektivno mišljenje o nekom filmu? Odem lepo na www.imdb.com i kad tamo vidim nekoliko desetina hiljada ocena pa iz svega toga izvučen prosek mogu da budem siguran da je ta ocena objektivna, i dosad se nikad nisam prevario. Film može da ne bude po mom ukusu (primera radi, previše ljubavisanja i sl.) i to ne mogu nikako saznati dok ga ne odgledam, ali što se tiče objektivnosti ocena dobijena na osnovu proseka ogromnog broja filmofila me još nikad nije izneverila.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

random
Član broj: 85
Poruke: 3866
*.f.bg.ac.yu

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?22.08.2004. u 01:16 - pre 239 meseci
I ne samo što je posredi izuzetno značajna knjiga, ona je i vrlo uspešna — popularnija je od „Nebeskog omnibusa za kućepazitelje“, bolje se prodaje nego „Još pedeset tri stvari koje se mogu izvesti u bestežinskom stanju“, a i kontroverznija je od filozofskih bestselera Ulona Kolufida „U čemu je sve Bog pogrešio“, „Još neke Njegove najveće greške“ i „Ma, ko je uopšte taj Bog?“.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
62.108.101.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?22.08.2004. u 01:18 - pre 239 meseci
Citat:
Bojan said:To je jednostavna definicija, kvalitetno je ono što najviše ljudi smatra za dobro

Moram da kazem da se uopste ne slazem sa tobom, Bojane, sto uopste ne znaci da sam ja u pravu. Mislim da masis sustinu stvari. Da li se nekome nesto svidja ili ne, uopste ne govori o kvalitetu istog. Meni se npr. uopste ne svidja knjiga Ana Karenjina i znam jos milion likova koji dele moje misljenje, ali i diskutovati o kvalitetu pomenute knjige je u krajnjem slucaju, smesno.

Citat:
Uostalom, znate li kako ja proveravam objektivno mišljenje o nekom filmu? Odem lepo na www.imdb.com i kad tamo vidim nekoliko desetina hiljada ocena pa iz svega toga izvučen prosek mogu da budem siguran da je ta ocena objektivna, i dosad se nikad nisam prevario. Film može da ne bude po mom ukusu (primera radi, previše ljubavisanja i sl.) i to ne mogu nikako saznati dok ga ne odgledam, ali što se tiče objektivnosti ocena dobijena na osnovu proseka ogromnog broja filmofila me još nikad nije izneverila.

A sta da kazem za ovo? Ti pominjes neke filmofile. Pa ajde da postavimo na glasanje, na nekom sajtu koji bi sluzio u tu svrhu, knjigu "Put kojim...", a gde ce knjigu ocenjivati raznorazni knjizevnici, pa da vidimo objektivnu ocenu. A? E pa to je druga prica, a? Pa znam. A da je stavimo na sajt npr. Nostalgija.com (lupam) gde ce knjigu ocenjivati obicni surferi i dokoni lezilebovici, pa da vidimo onda ocenu. Nece se bas slagati sa onom ocenom na prethodnom sajtu, iako ce mnoooogo vise ljudi glasati na nostalgija.com. Tu ce sve zaseniti ideja "Zivot je tezak", i malo jeftine psihologije. I sta je sad po tebi objektivna ocena? Iz tvog posta vidim da je to ocena sa nostalgija.com sajta. A pa izvini, ali moj profesor je imao obicaj da kaze: "Vecina najcesce nije u pravu".

Citat:
Kvalitet je aritmetička sredina ukusa celokupne ljudske populacije.

Ni sa ovim se ne slazem. Ako je ovo tacno, onda ce neku veoma kvalitetnu stvar da devalvira tamo neki moron iz Donje Sagubine, rekavsi da ista nije dobra i tako ce da izgubi na kvalitetu nesto sto je, objekivno, veoma kvalitetno.

Citat:
Primera radi, šta predstavlja neki kvalitetan materijal, npr. građevinski? To je ono što bi najveći procenat ljudi koristio kada gradi kuću, ako ima uslova za to (para, mogućnosti nabavke, i sl.).

Ti sada hoces da kazes da ja, koji imam vise para od vecine ljudi, ne mogu da kupim nesto kvalitetnije po visoj ceni? To ako oni nemaju para za nesto iznad proseka, ne znaci da ne postoji kvalitetnije od toga. Mislim, ovo je i smesno poredjenje, ali kad si vec pomenuo...
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
62.108.101.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?22.08.2004. u 01:19 - pre 239 meseci
@random
he he, pa gde iskopa to. Eto sa kojim knjigama se poredi ovo remek delo.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

-zombie-
Član broj: 4128
Poruke: 3448
195.252.85.*

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?22.08.2004. u 01:32 - pre 239 meseci
Citat:
zlatousti:
Ajde reci iskreno da li si procitao knjigu?


ako već pitaš iskreno, nisam je pročitao, ali jesam počeo, i čitao dok nisam shvatio da je "yet another improve-yourself in one afternoon" knjiga.. ne sećam se tačno koliki deo sam pročitao, i iako možda sporo kapiram, cenim da mi nije trebalo mnogo..

a to verovatno zato što sam na takve "magic bullet" knjige već naišao u svojoj profesiji gde već smatram da jesam dovoljno kompetentan da procenjujem kvalitet knjiga tipa "naučite C++ za 24 sata" ili "postanite programer dok čekate u redu za zejtin". (ja programiranje učim već više od deset godina, a čini mi se da ću imati zanimacije za još bar toliko)

da se to može naučiti iz jednje knjige, ne bi se džaba ta materija učila na visokim školama, i ne bi ljudi posvećivali svoje živote izučavanju iste..

 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

markom
Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.singidunum.net

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?22.08.2004. u 01:34 - pre 239 meseci
@Nab: To je citat iz Vodiča kroz galaksiju za autostopere...

Marko.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 27641 | Odgovora: 95 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.