Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"put kojim se redje ide" M.S. Peck?

elitemadzone.org :: MadZone :: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 27634 | Odgovora: 95 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.mobtel.co.yu



+10 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?22.08.2004. u 17:05 - pre 239 meseci
Citat:
Nabukodonosor:
Mene cisto zabole ako neko misli da je Koeljo umetnost, i ako misli da je knjiga "put kojim se redje ide", stivo veka.

Opet neistine, citiraj gde je to neko ovde rekao!?
Citat:
Nabukodonosor:
A i zasto bismo, kada citat nije bio namenjen tebi.

Bio je posle moje poruke, a posto nisi napisao kome je upucen, mislio sam da je upucen meni, made je inace van svakog konteksta i ne vidim kome je onda upucen? :) Jel ti bar znas?
Moj savet tebi Nab, shvati ovo kao prijateljski savet. Spusti malo sujetu i ego, saslusaj i sta drugi imaju da kazu ili ne ucestvuj u diskusiji ako mislis da teras samo po svom. Taj tvoj stav "volim da sam u manjini" je samo neki kvazi odbrambeni mehanizam, kako se nikad ne bi menjao, cista lenjost duha.
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.vdial.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?22.08.2004. u 17:12 - pre 239 meseci
Citat:
zlatousti:
E vidis ja ti ne verujem, mislim da si se ispalio, pa si tek naknadno shvatio ili te je neko ispravio, pa onda kao mali experiment. :))


sjajna logika genije... objasni mi samo zasto bih negirao samog sebe ako niko nije primetio da sam napisao glupost? uhvatio si se za potpuno drugi deo mojeg "izlaganja" i pogadja te sasvim druga stvar, a ne pogresno koriscenje termina koji mi je iz nekog neobicnog razloga poznat.
sto se tice blacenja peck-a, zaista nemam knjigu ovde, a bogami ni zaludnosti da idem po poglavljima i upirem ti prstom u budalastine. sa druge strane, posto vec smatras pomenutu knjigu vrednom citanjam, a ti izvoli i obrazlozi. ionako je i mckracken vec zamolio za izlaganje na tu temu.
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz



+3 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?22.08.2004. u 17:27 - pre 239 meseci
Ja nisam citao knjigu.

1) Da li moze neko ko je citao i kome se svidela da napise sta mu(joj) se konkretno tu svidelo?


2) Zlatousti je pomenuo da knjiga svakog coveka natera da porazmislim o nekim bitnim stvarima. Zlatousti, da li mozes da das konkretan primer toga sto natera svakog coveka da razmisli o nekim bitnim stvarima a inace ne razmislja o njima? Ili makar reci o kojim bitnim stvarima pocnes da razmisljas a da pre toga nisi o njima razmisljao?

3) I koji su to stavovi delovali deprimirajuce na tebe?

4) Zlatousti, rekao si da su sve tri one knjige dobre i da bi ih preporucio svakome ko ima zelju da napreduje (u duhovnom pogledu). Kako si ti napredovao u duhovnom pogledu i kako su ti tu pomogle te tri knjige? Sta ti je pomogla svaka od tih knjiga posebno?

Eto, to su neka konkretna pitanja tako da ako neko moze da odgovori na njih onda mogu da prihvatim da ne prica bezveze samo da tera kontru drugima.

[Ovu poruku je menjao srki dana 23.08.2004. u 07:38 GMT]
 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.mobtel.co.yu



+10 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?22.08.2004. u 17:30 - pre 239 meseci
Citat:
caboom:
objasni mi samo zasto bih negirao samog sebe

Zaista ne znam, a to i nije jedina stvar koja mi nije jasna kada je tvoje izlaganje u pitanju. Takav nacin razgovora (testiranje) je skroz nekorektan.
Citat:
caboom:
a ti izvoli i obrazlozi. ionako je i mckracken vec zamolio za izlaganje na tu temu

Mozda bi obrazlagao i cak dao neke citate da se ovde vodi malo drugaciji razgovor (citaj konstruktivniji).
 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.mobtel.co.yu



+10 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?22.08.2004. u 17:50 - pre 239 meseci
Citat:
srki:
sta mu(joj) se konkretno tu svidelo?

Konkretno, primeri iz svakodnevne prakse jednog dobrog i poznatog psihijatra.
Citat:
srki:
I koji su to stavovi delovali deprimirajuce na tebe?

Manje-vise vecina njih, puno, puno, odricanja, zadovoljsto dolazi na delekom dalekom kraju, a i kad dodje "konzumirati" ga vrlo odmereno.
Citat:
srki:
Kako si ti napredovao u duhovnom pogledu i kako su ti tu pomogle te tri knjige?

Nisam postao Buda ;) Ne treba, naravno, ocekivati cudo od jedne knjige, ne mogu reci da sam od citanja konkretno te knjige napredovao Bog zna sta, ali je dobar podstrek za dalje. Knjige mi nisu pomogle jer nisam trazio pomoc u njima, tada mi nije bila potrebna.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
62.108.101.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?22.08.2004. u 18:06 - pre 239 meseci
Zlatousti, citaj sta se pise. Evo da citiram samog sebe:
Citat:
A ko je bese ovo rekao, caboom?

Sta ono pise posle pitanja? Jel to caboom? Znaci pitanje ipak nije bilo tebi namenjeno. Kada ti ne mozes da shvatis ovakvu prosto-prosirenu recenicu, odustajem od svakog daljeg objasnjavanja oko ove smesne knjige.
P.S.Ja uopste nemam nikakav odbrambeni mehanizam, jer mi nije ni potreban.
P.P.S.A znaci treba da citamo tu knjigu zbog primera iz svakodnevne prakse jednog psihijatra?! Posto si rekao da se tebi TO svidelo u knjizi.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.mobtel.co.yu



+10 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?22.08.2004. u 18:12 - pre 239 meseci

Marjane, Marjane, razvedri se malo i nemoj da varas :)

rekao si:
Citat:

A ko je bese ovo rekao, caboom? Upotrebi barem /quote/. :-)
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

markom
Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.singidunum.net

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?22.08.2004. u 18:12 - pre 239 meseci
Nevezano za knjigu, ali:

Citat:
Manje-vise vecina njih, puno, puno, odricanja, zadovoljsto dolazi na delekom dalekom kraju, a i kad dodje "konzumirati" ga vrlo odmereno.


U čemu je poenta ovakvog pristupa životu? Da se bude dobar, moralni, i uglađeni religiozni građanin. On da dete iz takve porodice uzme pušku i pobije pola škole.

Pa naravno da je knjiga crap, ako je puta takvih mudrosti.

Marko.
 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.mobtel.co.yu



+10 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?22.08.2004. u 18:15 - pre 239 meseci
Citat:
markom:
On da dete iz takve porodice uzme pušku i pobije pola škole.


Pre toga ode da ubije Skota Peka! ;)
 
Odgovor na temu

djordje
Novi Sad

Član broj: 3704
Poruke: 1725
*.vdial.verat.net



+3 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?22.08.2004. u 18:21 - pre 239 meseci
Ovo je otislo daleko od pocetne teme. Ja kao pokretac nisam trazio nikakvo misljenje o knjizi, vec nesto drugo. Odgovori se samo ponavljaju, pocinje proseravanje pa mislim da je zaista vreme za katanac.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
62.108.101.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?22.08.2004. u 18:31 - pre 239 meseci
Citat:
zlatousti: Marjane, Marjane, razvedri se malo i nemoj da varas :)

rekao si:
A ko je bese ovo rekao, caboom? Upotrebi barem /quote/. :-)

Pa bas sam to rekao! Sta nije jasno?! Pitanje sam postavio Caboom-u, sto se jasno da zakljuciti iz pominjanja njegovog nick-a na kraju recenice. A time sam hteo da kazem da je jednu poznatu recenicu upotrebio kao svoju. Mala sala, nista vise. Stvarno mi nije jasno kako ne razumes.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.vdial.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?22.08.2004. u 18:35 - pre 239 meseci
Citat:
zlatousti: Mozda bi obrazlagao i cak dao neke citate da se ovde vodi malo drugaciji razgovor (citaj konstruktivniji).


izvini, ja sam trazio od tebe (a i nisam jedini) citate peck-a, ti si u poziciji da branis svoje stavove, ne ja.

Citat:
Zaista ne znam, a to i nije jedina stvar koja mi nije jasna kada je tvoje izlaganje u pitanju. Takav nacin razgovora (testiranje) je skroz nekorektan.


pre svega volim da znam sa kime razgovaram, a takodje nije nista manje nekorektan od promovisanja instant literature.

Citat:
Konkretno, primeri iz svakodnevne prakse jednog dobrog i poznatog psihijatra.


uz duzno postovanje prema njegovoj profesionalnoj praksi, ono sto je izlozeno u knjizi u mnogo tacaka nema ni ponajmanje veze sa njegovom strukom. ponajvise delovi koji tangiraju ka religiji i duhovnosti, a ako se dobro secam ima ih. profesionalnu praksu pojedinog coveka ne treba mesati sa njegovim popularnim izdanjima.

Citat:
Manje-vise vecina njih, puno, puno, odricanja, zadovoljsto dolazi na delekom dalekom kraju, a i kad dodje "konzumirati" ga vrlo odmereno.


ovo je krajnje izlizano. ako bez peck-a nisi bio svestan da zivot nije pravolinijsko kretanje sa malo otpora, onda zaista. pored ostalog, otkud istinitost u tvrdjenju da "zadovoljstvo dolazi na dalekom kraju" i otkud utemeljenost tvrdjenja da ono uopste i dolazi? meni sve ovo deluje sve manje i manje koncizno.


 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.vdial.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?22.08.2004. u 18:46 - pre 239 meseci
Citat:
Nabukodonosor
A ko je bese ovo rekao, caboom? Upotrebi barem /quote/. :-)


ovo mi je potpuno promaklo... u principu nisam stavio quote zato sto nisam doslovno citirao Einstein-a. ako primetis on je rekao da stvari ne bi trebalo predstavljati/praviti jednostavnijim nego sto jesu, a ja sam rekao da ne mogu biti jednostavnije nego sto jesu. on je svakako bio ljubaznija (i religioznija) osoba od mene.
 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.mobtel.co.yu



+10 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?22.08.2004. u 18:57 - pre 239 meseci
Citat:
Nabukodonosor
A time sam hteo da kazem da je jednu poznatu recenicu upotrebio kao svoju. Mala sala, nista vise. Stvarno mi nije jasno kako ne razumes.

OK, ako je tako, razumem, izvini.
Citat:
caboom
ti si u poziciji da branis svoje stavove

Ne, ja sam samo izrazio svoje neslaganje sa onim sto su pojedinci poceli da iznose, a ne osecam da je potrebno da to svoje neslaganje dalje branim citatima i sl.
Citat:
caboom
pre svega volim da znam sa kime razgovaram, a takodje nije nista manje nekorektan od promovisanja instant literature.

Da, ali postoje i drugi (korektniji) nacini da to saznas. Opet ponavljam da ja ovde nista ne "promovisem".
Citat:
caboom
nema ni ponajmanje veze sa njegovom strukom. ponajvise delovi koji tangiraju ka religiji i duhovnosti

I religioznost i duhovnost dolaze iz glave, za koju je on, moras priznati, strucnjak, tako da nikako ne stoji da "nema ni ponajmanje veze".
Citat:
caboom
ako bez peck-a nisi bio svestan da zivot nije pravolinijsko kretanje sa malo otpora

Naravno da sam svestan, ali ovo je njegova (Pekova) "prica". A ti tvrdis da Pek prica nesto drugo, da ce svako za tili cas postati uspesan u cemu god, sto nije tacno, jer Pek ne kaze to u knjizi.
Citat:
caboom
otkud utemeljenost tvrdjenja da ono uopste i dolazi

Autor knjige ne obecava da dolazi, cak naprotiv, daje konkretne primere ljudi koji su najkrace receno urnisani od strane roditelja u ranom detinjstvu, od kojih tesko da ce ikada biti "nesto". To otvoreno kaze, mogu da pomognu psihoterapije, ali uspeha gotovo nikada nema, daleko od toga da obecava kule i gradove, jasno kaze da takvi ljudi zauvek imaju manjak zivotne snage, koji im nijedna psihoterapija ne moze nadoknaditi.
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.ppp-bg.sezampro.yu



+4 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?22.08.2004. u 19:31 - pre 239 meseci
Citat:
a vrlo često sam na plaži video kako je čitaju devojke slične Karleuši.


A ti inace tako dobro procenjujes ljude da kad ih vidis na plazi znas ko su, sta su i kakvi su?
Ma daj...
Da nisi i vidovit mozda?

Citat:
dakle ipak dosli smo do toga da je u pitanju instant-foo? znas kako, psiholozi se ne bave terapijom vec psihijatri... osim ako ne nastave skolovanje i prodju dugotrajne (i skupe) kurseve npr. psihoanalize ili gestalt terapije.


A gde sam ja rekla u onom sto si me citirao da je u pitanj "instant-foo"?
Budi dobar, vodi racuna sta pises, onda sta drugi odgovaraju, potom sta citiras a sta na to odgovaras jer se sve vise stice utisak da si nekakva budala sa osnovnom skolom jedva zavrsenom, koja pokusava da dokaze da je nesto mnogo bolje od onoga sto stvarno jeste, jer ja ne zelim da gradim kao apsolutno misljenje o nekoj osobi na osnovu rasprave o jednoj knjizi.

Tema je zrela za lock.
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

-zombie-
Član broj: 4128
Poruke: 3448
195.252.85.*

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?22.08.2004. u 20:39 - pre 239 meseci
Citat:
zlatousti:
Manje-vise vecina njih, puno, puno, odricanja, zadovoljsto dolazi na delekom dalekom kraju, a i kad dodje "konzumirati" ga vrlo odmereno.


ovo je tako tipična floskula u svim takvim psihološkim/duhovnim/religijskim/spiritualističkim/sektaškim učenjima, da ja ne mogu da se setim ni jedne koja ne propagira nalaženje (unutrašnjeg) duhovnog mira, mukotrpan (mučenički) put, pun (samo)odricanja, sa obećanjem (samo- ;) zadovoljstva nekada u dalekoj budućnosti (a u extremnim varijantama čak i posle budućnost, odnosno posle smrti/reinkarnacije/nečeg sličnog).

mislim da je posle ove izjave, svaka dalja diskusija izlišna..

 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.mobtel.co.yu



+10 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?22.08.2004. u 20:53 - pre 239 meseci
Upravo sto sam znao da ce biti poruka kao ova iznad, nisam zeleo da dajem citate i drugo, pojedinci bi se uhvatili za nesto, ko pijan plota, po mogucstvu izvukli to iz konteksta i onda blatili do mile volje, a nijedna knjiga nije zasluzila to, pa makar je napisala i Karleusa licno.

-zombie- shvati da moras da procitas knjigu od korice do korice, a ne ovlas, kao sto jesi, da bi imao prava bilo sta da komentarises! Sramno je sto pricas o knjizi koju nisi procitao!


ps. Zasto neko vise ne zakljuca ovu temu?
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.ppp-bg.sezampro.yu



+4 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?22.08.2004. u 20:58 - pre 239 meseci
Sopstveni primer, toliko omrazenog, samoodricanja (za koje se ovde smatra da je totalno nebitno i da to nije pravi put ka zadovoljstvu sobom):

Ja studiram jebeni ETF. Koliko god neki od vas smatrali da je taj fax ovakav ili onakav, uzdrzite se komentara, nije tema ove price.
ETF, dodjavola, trazi da se odredjeno vreme provodi u sedecem polozaju i da se za to vreme izvrsava jedan odvratan posao (cije rezultate obozavam) tzv. ucenje.
Od toga mnogo vise volim
1 gledanje filmova
2 izlazenje, ustajanje u 15h
3 odvaljivanje od raznih vrsta opojnih sredstava
4 brbljanje telefonom
5 vreme (dane) sa svojim deckom (pa makar blejali u plafon zajedno)
6 vreme (dane) sa najboljom ortakinjom
7 internet i prepucavanje po raznim forumima
8 hranu
9 kuckanje svakojakih gluposti po kompu (html, css,c + raznorazni programi i programcici i istrazivanje istih)
10 kafu sa kevom - jednu, drugu, trecu
11 pivo
12 spavanje
13 blejanje (u ovoj oblasti mogu da pisem doktorate i sebi i vama, samo se nigde ne priznaje)

Mogu jos da nabrajam ali nema svrhe.
Elem, svega toga (ili skoro svega) ja se odricem da bih jednog dana mogla da zivim normalno (tj. da ne radim u trafici ili slicno). I iz istih razloga zadovoljstva konzumiran vrlo umereno.

Da li mislite da je moja zivotna odluka pogresna?

Dakle, primenjujete stvari koje ste ovlas procitali na velike stvari (zivot posle smrti npr.) umesto da smanjite malo.
Koliko ste puta proveli za kompom sate (ako ne i dane) pokusavajuci da resite nesto (iz bilo koje oblasti kojom se bavite) dok su neki od vasih ortaka izlazili, zezali se i slicno? Zar to nije svesno (samo)odricanje od zadovoljstva?
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

-zombie-
Član broj: 4128
Poruke: 3448
195.252.85.*

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?22.08.2004. u 21:32 - pre 239 meseci
Citat:
zlatousti:
pojedinci bi se uhvatili za nesto, ko pijan plota, po mogucstvu izvukli to iz konteksta i onda blatili do mile volje,


nisam ništa izvukao iz kontexta (samostalni paragraf u tvojo poruci, a ne deo rečenice ili slično), a to za šta sam se ja uhvatio je jedini tvoj konkretno izrečeni stav o sadržaju knjige (i njenom uticaju na tebe). za drugo nisam ni mogao da se uhvatim, jer ništa drugo (konkretno) o sadržaju knjige nisi ni rekao..

a iz onoga što sam ja pročitao, i svega drugog ovde napisanog, deluje mi da si savršeno (sažeto) opisao suštinu knjige.. a to sam već našao za shodno da prokomentarišem..

Citat:
-zombie- shvati da moras da procitas knjigu od korice do korice, a ne ovlas, kao sto jesi, da bi imao prava bilo sta da komentarises! Sramno je sto pricas o knjizi koju nisi procitao!


gde to piše da moram? jel to neki novi zakon? već sam objasnio da sam pročitao onoliko koliko sam smatrao da je potrebno (tj koliko vredi) (mada i nije nešto velika i/ili teška za čitanje, pa sam mogao i da je završim), a što se ostalog tiče, uglavnom sam se i uzdržavao da komentarišem po svom (nepotpunom) sećanju na knjigu, već sam više komentarisao izjave drugih učesnika diskusije (pa i ovu tvoju ključnu).

Citat:
ps. Zasto neko vise ne zakljuca ovu temu?


što, plašite se da ne dođe još neko da argumentovano kritikuje knjigu, a da i dalje ne budete u stanju da je (argumentima) odbranite??

btw, ne shvatam zašto ljudi nikada ne priznaju da je neka knjiga loša.. kao, ono, ako su je već čitali (u prevodu, ako su se već zajebali ;), e onda će svima na sav glas hvaliti knjigu, kako im ne bi bilo krivo što su se jedini zajebali.. ;)

ja ladno za bar trećinu knjiga koje sam pročitao mogu da kažem da su IMHO loše, iako da nisam primenjivao selektivne metode (kao na ovu knjigu), procenat bi verovatno bio i znatno veći (uveren sam da ima mnogo više loših knjiga nego dobrih)..
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

-zombie-
Član broj: 4128
Poruke: 3448
195.252.85.*

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?22.08.2004. u 21:48 - pre 239 meseci
Citat:
cicika:
Sopstveni primer, toliko omrazenog, samoodricanja (za koje se ovde smatra da je totalno nebitno i da to nije pravi put ka zadovoljstvu sobom):


naravno da nije pravi put. poJenta je sa što manje samoodricanja biti što više zadovoljan sobom..

Citat:
i da se za to vreme izvrsava jedan odvratan posao (cije rezultate obozavam) tzv. ucenje.
Citat:
Elem, svega toga (ili skoro svega) ja se odricem da bih jednog dana mogla da zivim normalno (tj. da ne radim u trafici ili slicno).


ako je tebi to učenje (toga) baš toliko odvratno, onda bih rekao da je tvoja životna odluka prilično pogrešna..

nasuprot tome, ja recimo volim (skoro obožavam) da učim, bar one stvari koje me zanimaju. na žalost, na ETFu (tj elfaku, njegovom ekvivalentu u nišu) sam bio primoran da učim i neke druge stvari (koje me EM nisu zanimale, EM sam ZNAO da su totalno nebitne/zastarele/štagod), na šta ja nisam hteo da pristanem, te sam od takve rđave rabote na vreme odustao (odnosno našao nešto mnogo primerenije).

e sada, prva velika zabluda je da ti fakultetsko obrazovanje garantuje ultimativnu sreću (odnosno posao značajno bolji od trafike), što vrlo očigledno dokazuje broj visokoškolovanih ljudi koji rade po trafikama/kafićima/buticima..

takođe, ako je tebi izučavanje materije sa ETFa toliko mrsko, ne verujem da bi mnogo različito gledala i na primenu te teorije sutra na poslu, pa ti verovatno ni taj obećani posao neće biti preterano ispunjavajući/zadovoljavajući, odnosno nećeš dočekati to "da živiš normalno" jer na posao nećeš gledati kao mnogo različit od "rada u trafici".


što sve zajedno definitivno govori da je tvoja životna odluka pogrešna, odnosno da si odabrala neadekvatan put sa veoma neizvesnim ishodom..

Citat:
Koliko ste puta proveli za kompom sate (ako ne i dane) pokusavajuci da resite nesto (iz bilo koje oblasti kojom se bavite) dok su neki od vasih ortaka izlazili, zezali se i slicno? Zar to nije svesno (samo)odricanje od zadovoljstva?


ja učenje preferiram u odnosu na bar pola onih aktivnosti koje si nabrojala, a ovo drugo što navodiš ne spada pod samoodricanje, već pod najobičniji i najprizemniji rad/posao, odnosno uzročno-posledičnu vezu uloženog truda i ispunjenja nekih životnih potreba (što naravno nema nikakve veze sa samoodricanjem, samounapređivanjem, ili bilo čim vezanim za dotičnu knjigu)..

[Ovu poruku je menjao -zombie- dana 22.08.2004. u 23:55 GMT]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 27634 | Odgovora: 95 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.