Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"put kojim se redje ide" M.S. Peck?

elitemadzone.org :: MadZone :: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 27571 | Odgovora: 95 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?22.08.2004. u 02:04 - pre 239 meseci
Citat:
Nabukodonosor:
Meni se npr. uopste ne svidja knjiga Ana Karenjina i znam jos milion likova koji dele moje misljenje, ali i diskutovati o kvalitetu pomenute knjige je u krajnjem slucaju, smesno.

Mislim da nisi najbolje shvatio šta pokušavam da kažem (istina, prilično sam konfuzno objasnio). Zamisli ovakav primer: imaš skalu od 1 do 10. Tebi se ne sviđa "Ana Karenjina" i ti ćeš toj knjizi dati recimo 1 (može i 2, 3, sasvim nebitno). Sad zamisli da je neko prilično dokon i ide po svetu da anketira sve ljude (osim tih 10 ocena postoji i odgovor "nisam pročitao" pa se to preskače). Ja ti garantujem da uprkos jedinici koju ste dali ti i ljudi koje si naveo da poznaješ će ukupan prosek svih tih ocena biti vrlo visok. Isto važi obrnuto, ako je neka knjiga nekvalitetno štivo svejedno što će joj neko dati 10 jer će prosek svega na kraju biti vrlo slab. Da li se i dalje ne slažemo?
Citat:
Nabukodonosor:
Pa ajde da postavimo na glasanje, na nekom sajtu koji bi sluzio u tu svrhu, knjigu "Put kojim...", a gde ce knjigu ocenjivati raznorazni knjizevnici, pa da vidimo objektivnu ocenu. A? E pa to je druga prica, a? Pa znam. A da je stavimo na sajt npr. Nostalgija.com (lupam) gde ce knjigu ocenjivati obicni surferi i dokoni lezilebovici, pa da vidimo onda ocenu. Nece se bas slagati sa onom ocenom na prethodnom sajtu, iako ce mnoooogo vise ljudi glasati na nostalgija.com.

Knjigu ne treba da ocenjuje ni književnici ni dokoni lezilebovići već jednostavno čitatelji. Na sajt za filmove koji sam spomenuo dolaze ljudi koji gledaju filmove (ostatak nema šta tu da traži jer ih to ne interesuje, tako da ako eventualno i dođu njihov uticaj je dovoljno mali da bi bio zanemarljiv). Postavi sajt koji će se baviti samo ocenjivanjem knjiga (tada na taj sajt neće dolaziti dokoni lezilebovići jer im je nezanimljiv), sačekaj izvestan broj godina da sajt izgradi svoj "imidž" i da desetine hiljada ljudi na njemu glasaju po svom ukusu i doživljaju određene knjige, i to će biti objektivno stanje stvari.
Citat:
Nabukodonosor:
Ako je ovo tacno, onda ce neku veoma kvalitetnu stvar da devalvira tamo neki moron iz Donje Sagubine, rekavsi da ista nije dobra i tako ce da izgubi na kvalitetu nesto sto je, objekivno, veoma kvalitetno.

To je isto kao i ono prvo što sam rekao. Znači, taj neki moron iz Donje Sagubine neće nikako moći da svojim glasom iskvari prosek ogromnog broja ljudi (onaj deo o anketi što spomenuh malo ranije u ovoj poruci). Radi se o zakonu velikih brojeva.
Citat:
Nabukodonosor:
Ti sada hoces da kazes da ja, koji imam vise para od vecine ljudi, ne mogu da kupim nesto kvalitetnije po visoj ceni? To ako oni nemaju para za nesto iznad proseka, ne znaci da ne postoji kvalitetnije od toga.

Sad si skroz omašio ono što sam rekao. Pitam te ja: "od kakvih cigala ćeš da praviš kuću"? Ti kažeš: "cigle X su mnogo dobre ali pošto sada nemam para za njih kupiću cigle Y". I kad ja vršim anketu ti ćeš i dalje ciglama X dati veću ocenu od cigala Y, nego si kupio Y iz drugog razloga. Hteo sam da kažem da to nema baš nikakve veze sa parama.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

djordje
Novi Sad

Član broj: 3704
Poruke: 1725
*.vdial.verat.net



+3 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?22.08.2004. u 02:24 - pre 239 meseci
Ljudi, ja sam samo trazio link koji nisam dobio (a, i mislio sam da ne postoji)

Citat:
yet another improve-yourself in one afternoon


Sta ima lose u ovakvim knjigama, kakve god da su? Ne sudi o necemu dok ne procitas. Mislim da ako procitam yet another improve-yourself in one afternoon necu biti nista gluplji, ali mi moze ukazati na neke stvari, uglavnom sitnice, kojima stvarno mogu da se unapredim. Te sitnice su mi sve vreme bile pred nosem, ali ja ih nisam video jer sam glup, pa mi je potrebno da mi neko to pokaze. posto je vecina ljudi na svetu glupa, toj vecini treba yet another improve-yourself in one afternoon ne bi li se unapredila, jer zeli da postane bolja jer prihvata da se nije savrsena rodila. Mozda nije najbolji nacin za to, ali to je trud. Na Neke stvari koje znamo neko nekad treba da nas podseti (bar mene) jer nisam u stanju da ih se setim u svakom momentu. Nemojte ljudi bezati od svega sa predrasudama. Savet se saslusa, pa se tek onda odluci hoce li se tako i postupiti.
 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.mobtel.com



+10 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?22.08.2004. u 04:21 - pre 239 meseci
Citat:
caboom:
mogao je da primeti da je "averzivna terapija" totalno van konteksta. samo me je zanimalo poznavanje terminologije kod ljudi koji citaju "psiholosku" literaturu

Nakon te tvoje poruke sam ti rekao da pricas neistine, treba da ti crtam? :)
btw. Nisam psiholog, ne citam iskljucivo psiholosku literaturu, knjiga mi je "dosla pod ruku", svidela mi se (Ljudi lazi), pa sam potrazio i ostale. Daleko od toga da sam fan Skota Peka, zaludjenik, ali nisam mogao da se slozim sa neistinama koje su pojedinci poceli da iznose ovde.
Citat:
-zombie-
a to verovatno zato što sam na takve "magic bullet" knjige već naišao u svojoj profesiji gde već smatram da jesam dovoljno kompetentan

Niko ne osporava da si kompetentan u svojoj profesiji, ALI, mozda ti je analogija pogresna. Knjiga Skota Peka, o kojoj sve vreme ovde pricamo, nije namenjena strucnjacima, odnosno psiholozima ili psihijatrima (mada je mogu i oni citati - poznajem licno jednog psihologa, koji za kjigu kaze da je dobra), nego prosecnim citocima, nevezano za profesiju. Knjiga ne pravi strucnjaka ili psihologa od nekog ko to nije, ali u krajnjoj liniji svakog coveka natera da porazmislim o nekim bitnim stvarima. Mislim da je to sasvim dovoljno, ipak je to samo knjiga, niko ovde i ne tvrdi da je to magija, cudo, da ces biti drugi covek kad procitas knjigu...itd.
Zato me cudi toliki naboj negativne energije od strane pojedinaca i bacanje drvlja i kamenja, a sve to bez ikakvog razloga.
Ko hoce da cita knjigu, uzece je i procitati, i sam stvoriti sud o njoj. Ako se nekome knjiga nije svidela, ne treba da pljuje po njoj ovde na forumu i ubedjuje druge kako je s***** najvece na svetu.
Ne shvatam koje je poenta celog ovog blacenja? Da li to moze neko da mi objasni?

ps. @Nabukodonosor
Ti i ja se ocigledno ne razumemo, kazem ti jedno, na osnovu tvog sledeceg posta vidim da me uopste nisi skontao, tako da ne znam koliko ima svrhe vise da ti objasnjavam sta hocu da kazem, mislim da sam bio dovoljno uporan. Odusatajem.

 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.mobtel.com



+10 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?22.08.2004. u 06:00 - pre 239 meseci
Citat:
Bojan Basic:
Znači, taj neki moron iz Donje Sagubine neće nikako moći da svojim glasom iskvari prosek ogromnog broja ljudi (onaj deo o anketi što spomenuh malo ranije u ovoj poruci). Radi se o zakonu velikih brojeva.

Odlicna ilustracija ovoga je film Kill Bill, ocene (inace izuzetno visoke) i prvog i drugog dela su gotovo iste, a razlika u broju glasova je velika(sto je i razumljivo).
Kill Bill vol.1 8.4/10 (46,162 votes) http://www.imdb.com/title/tt0266697/
Kill Bill vol.2 8.2/10 (24,954 votes) http://www.imdb.com/title/tt0378194/


 
Odgovor na temu

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
*.teol.net

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?22.08.2004. u 10:57 - pre 239 meseci
Citat:
djordje:
Sta ima lose u ovakvim knjigama, kakve god da su? Ne sudi o necemu dok ne procitas. Mislim da ako procitam yet another improve-yourself in one afternoon necu biti nista gluplji, ali mi moze ukazati na neke stvari, uglavnom sitnice, kojima stvarno mogu da se unapredim. Te sitnice su mi sve vreme bile pred nosem, ali ja ih nisam video jer sam glup, pa mi je potrebno da mi neko to pokaze. posto je vecina ljudi na svetu glupa, toj vecini treba yet another improve-yourself in one afternoon ne bi li se unapredila, jer zeli da postane bolja jer prihvata da se nije savrsena rodila. Mozda nije najbolji nacin za to, ali to je trud. Na Neke stvari koje znamo neko nekad treba da nas podseti (bar mene) jer nisam u stanju da ih se setim u svakom momentu. Nemojte ljudi bezati od svega sa predrasudama. Savet se saslusa, pa se tek onda odluci hoce li se tako i postupiti.

Pazi, ukazivanje, ispravljanje nevidljivih sitnica, bježanje od predrasuda, trudom se sve može, kako do boljitka, itd. u "Put kojim se ređe ide" se svodi na jednostavan krajnji zaključak:

Citat:
-zombie-:
"niste vi krivi što ste tako psikički sjebani.. sve vam je to neko drugi napakostio.. po mogućstvu, u što ranijoj mladosti.."

jeftina crap literatura == jeftina crap literatura. (caboom)

Citat:
cicika:
Knjiga je surova, nije nikakvo tapsanje po ramenu, za sve ste odgovorni u zivotu samo VI i niko drugi i stvari morate sami ispravljati.


Sam pristup u YAIYIOA crap literaturi je gotovo identičan: konstatno se igra na kartu surovisti; živok je težak, problema mnogo, ali ko ima zelju da napreduje (u duhovnom pogledu), ima sposobnost da slusa drugog (naravno, ne slepo, nemojte i ovo izvuci iz konteksta), a pri tome ne smatra da je najpametniji na svetu i previse dubok (zlatuousti), može da pobijedi probleme i dušmane, da postane uspješan roditelj, menadžer prodaje, uglavnom vrlo zadovoljan tip. U stvari podsvjesno se stvari svode na tapšanje po ramenu i iznad boldovani zaključak.

Citat:
cicika:
Iako ce se verovatno naci neko ko ce reci da je bolje da te pare potrosis na pivo, npr.

Definitivno bolje uloži taj novac u žene, piće i kocku nego na ovaj jeftini crap. (garantovani bolji psihološki doživljaj)

Pored toga, ukoliko si baš toliko zagrizao, možeš u lokalnoj biblioteci da na ime neke komšike pozajmiš spomenuti naslov, čisto da se uvjeriš u ispravnost gornje investicije ;-)
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?22.08.2004. u 11:19 - pre 239 meseci
Citat:
zlatousti: Nakon te tvoje poruke sam ti rekao da pricas neistine, treba da ti crtam? :)
btw. Nisam psiholog, ne citam iskljucivo psiholosku literaturu, knjiga mi je "dosla pod ruku", svidela mi se (Ljudi lazi), pa sam potrazio i ostale. Daleko od toga da sam fan Skota Peka, zaludjenik, ali nisam mogao da se slozim sa neistinama koje su pojedinci poceli da iznose ovde.


da, treba da mi crtas, jer tebe nije pogodila cinjenica da sam potpuno netacno upotrebio termin (koji se inace odnosi na prilicno neuspesni pristup u terapeutskom lecenju - npr. davanje elektrosokova ovisnicima), vec to da sam smatrao da je nesto sto ti smatras izrazito revolucionarnim i sjajnim delom - jeftini instant crap. i da... citao sam knjigu.
zasto mislis da su neistine? obrazlozi citatima...
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.ppp-bg.sezampro.yu



+4 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?22.08.2004. u 13:41 - pre 239 meseci
Knjiga ne sluzi u terapeutske svrhe.
Psihoterapija je dugacak i komplikovan proces.
Ni ja ne citam knjige o primenjenoj psihologiji, a Scott Peck i nije psiholog nego psihijatar, razlika je VEEELIKA, a knjigu sam procitala nakon preporuke ljudi koje smatram kompetentnim da procene kvalitet jednog takvog stiva (koji isto tako ne citaju sve i svasta sto im dodje pos ruku, a tog je tipa).

@caboom, sto bi nekog pogadjala cinjenica sto ti ne znas sta pricas? Niko te ovde nije rodio...

@mungos, sto se tice kinte, bolje je procitati knjigu pa makar i losu - ISKUSTVO VISE, nego provesti jos jednu noc unistavajuci jetru.
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
62.108.101.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?22.08.2004. u 13:51 - pre 239 meseci
Citat:
Ti i ja se ocigledno ne razumemo, kazem ti jedno, na osnovu tvog sledeceg posta vidim da me uopste nisi skontao, tako da ne znam koliko ima svrhe vise da ti objasnjavam sta hocu da kazem, mislim da sam bio dovoljno uporan. Odusatajem.

JA tebe u popunosti razumem, ali i pokusavam da ti pojasnim neke stvari, koje ti, ocigledno, ne razumes. A i kako bi, kada si pod psiholoskim uticajem takvih knjiga. :-)

@Bojan
Bojane, mislim da je ovo izmedju tebe i mene, jos jedna od onih diskusija gde i ja i ti imamo neke svoje argumente. Sada bi mogao na svaki tvoj komentar da dam ponovo neko svoje misljenje, koje se u sustini, uopste ne bi razlikovalo od prvopomenutog. A psole toga bi i ti i mene poklopio i tako do 101 pa ponovo. E ne mogu. :-)

Over and out.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

djordje
Novi Sad

Član broj: 3704
Poruke: 1725
*.vdial.verat.net



+3 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?22.08.2004. u 15:03 - pre 239 meseci
Citat:
"Put kojim se ređe ide" se svodi na jednostavan krajnji zaključak:


Mislim da i najbolju knjigu mozemo svesti na jednu recenicu koja zvuci uverljivo, ali je daleko od toga. uostalom mozda je cilj velikih pisaca bas da napisu knjigu od 2000 strana, da bismo iz njih izvukli 2 recenice oko kojih se sve vrti.


Citat:
Pazi, ukazivanje, ispravljanje nevidljivih sitnica, bježanje od predrasuda, trudom se sve može, kako do boljitka, itd.


Trudom se moze i doci do teorije relativnosti, ali cemo ipak procitati Einsteina?

Mozda je knjiga cista komercijala, mozda su razlozi iz kojih je napisana - novac, ali sigurno postoje stvari na koje ce mi ukazati, a kojih nisam svestan, uostalom, kao sto rekoh: ne mogu biti gluplji ako je procitam, jer je naravno necu usvojiti u celini vec samo ono sto smatram da je tacno.
 
Odgovor na temu

Dylan Dog
Beograd

Član broj: 12038
Poruke: 199
*.ptt.yu



Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?22.08.2004. u 15:10 - pre 239 meseci
Svaki drugi fudbaler će reći kako mu je najdraža knjiga ili Alhemičar ili ova o kojoj sad raspravljate, a vrlo često sam na plaži video kako je čitaju devojke slične Karleuši.
Eto zato je nisam čitao a to je i verovatno razlog zašto je pljuju ljudi koji je takođe nisu pročitali.
 
Odgovor na temu

djordje
Novi Sad

Član broj: 3704
Poruke: 1725
*.vdial.verat.net



+3 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?22.08.2004. u 15:25 - pre 239 meseci
Citat:
a vrlo često sam na plaži video kako je čitaju devojke slične Karleuši


Karleusa je izjavila da cita Dostojevskog. Jesi li ga citao, gospodine Predrasudo?
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?22.08.2004. u 15:31 - pre 239 meseci
Citat:
Nabukodonosor:
@Bojan
Bojane, mislim da je ovo izmedju tebe i mene, jos jedna od onih diskusija gde i ja i ti imamo neke svoje argumente. Sada bi mogao na svaki tvoj komentar da dam ponovo neko svoje misljenje, koje se u sustini, uopste ne bi razlikovalo od prvopomenutog. A psole toga bi i ti i mene poklopio i tako do 101 pa ponovo. E ne mogu. :-)

Čemu inače služi forum ako ne za razmenu mišljenja i argumentovanje svojih tvrdnji?
Citat:
djordje:
Karleusa je izjavila da cita Dostojevskog. Jesi li ga citao, gospodine Predrasudo?

I Ceca je izjavila da je pročitala mnogo knjiga koje je napisala Ana Karenjina.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.mobtel.co.yu



+10 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?22.08.2004. u 15:34 - pre 239 meseci
Citat:
caboom:vec to da sam smatrao da je nesto sto ti smatras izrazito revolucionarnim i sjajnim delom - jeftini instant crap. i da...

Koliko puta je ovde potrebno ponoviti jedno te isto? Ne smatram da je knjiga revolucionarna, sjajna, knjiga nad knjigama, cudo..., ali je i daleko od toga sto neki pojedinci ovde pricaju, u najmanju ruku bi se moglo reci da nije losa.
Citat:
Nabukodonosor:
Sada bi mogao na svaki tvoj komentar da dam ponovo neko svoje misljenje, koje se u sustini, uopste ne bi razlikovalo od prvopomenutog.

Ovo je upuceno Bojanu, a ne meni, ali ajde da odgovorim u svoje ime,naravno. U tome i jeste problem, ti neces da odstupis od nekog svog misljenja i kad ti se nacrta da nisi u pravu, ti opet teras po starom. Knjigu sam citao pre 2 godine, tako da nisam po utiscima, ne brini.
Citat:
Dylan Dog:
Svaki drugi fudbaler će reći kako mu je najdraža knjiga ili Alhemičar ili ova o kojoj sad raspravljate, a vrlo često sam na plaži video kako je čitaju devojke slične Karleuši.

To je savim tacon, ali i nista ne govori o kvalitetu dela. Znas zasto ga citaju? Zato sto je 1. "tanka knjiga" 2. napisana jednostavnim jezikom u fazonu bajke 3. pisac je mega poznat.
Kako lepo nekoj "ribi" legne da u razgovoro nabaci da "cita Koelja" wow, a tek fudbaleru, znaci i nije tako glup, cim cita Koelja :))
Alhemicara moze da procita i dete od 10 godina i da knjigu dozivi kao lepu bajku i nista vise od toga. Naravno knjiga je vise od toga i smatram da je odlicna.

[Ovu poruku je menjao zlatousti dana 22.08.2004. u 17:39 GMT]
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.vdial.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?22.08.2004. u 15:34 - pre 239 meseci
Citat:
cicika: Knjiga ne sluzi u terapeutske svrhe.
Psihoterapija je dugacak i komplikovan proces.
Ni ja ne citam knjige o primenjenoj psihologiji, a Scott Peck i nije psiholog nego psihijatar, razlika je VEEELIKA, a knjigu sam procitala nakon preporuke ljudi koje smatram kompetentnim da procene kvalitet jednog takvog stiva (koji isto tako ne citaju sve i svasta sto im dodje pos ruku, a tog je tipa).


dakle ipak dosli smo do toga da je u pitanju instant-foo? znas kako, psiholozi se ne bave terapijom vec psihijatri... osim ako ne nastave skolovanje i prodju dugotrajne (i skupe) kurseve npr. psihoanalize ili gestalt terapije.

Citat:

@caboom, sto bi nekog pogadjala cinjenica sto ti ne znas sta pricas? Niko te ovde nije rodio...


... i veoma sam srecan zbog te cinjenice. ovo je vise bio moj mali eksperiment. naime, u raspravi obicno citas sta je neko napisao i ako pokusavas da odbranis svoje stavove obicno trazis ono sto je pogresno u njegovim i kako se to odrazava na daljnji tok diskusije. as easy as that. ono sto sam mogao da primetim kod onih kojima se dopao peck (kod mojih prijatelja, npr.) jeste da su uglavnom nesigurne osobe koje imaju problema sa identitetom, kao uostalom i citaoci druge instant-boost-foo literature. naravno, da bi nesto bilo receno ne moraju se koristiti velike i teske reci - dobri primeri su hemingway i exupery - ali stvari ne mogu biti jednostavnije nego sto jesu.

Citat:

@mungos, sto se tice kinte, bolje je procitati knjigu pa makar i losu - ISKUSTVO VISE, nego provesti jos jednu noc unistavajuci jetru.


jednonocno unistavanje jetre cesto ima prijatnije dejstvo po mozak od instant-foo literature. naravno, pod uslovom da to nije krajnji domet citaoca.
 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.mobtel.co.yu



+10 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?22.08.2004. u 15:58 - pre 239 meseci
Citat:
caboom:
dakle ipak dosli smo do toga da je u pitanju instant-foo?

Nismo i ne mozemo doci do toga jer nije tako. :)
Uporno ponavljas jedno te isto kako je to s*****, kako je to "kurs za 7 dana", kako je to djubre od literature, ali nikako da das bar jedan argumenat u prilog tome, tako da je ovo tvoje izlaganje (za sada, bez argumenata) samo najobicnije blacenje.
Citat:
caboom:
ovo je vise bio moj mali eksperiment.

E vidis ja ti ne verujem, mislim da si se ispalio, pa si tek naknadno shvatio ili te je neko ispravio, pa onda kao mali experiment. :))
Citat:
caboom:
jednonocno unistavanje jetre cesto ima prijatnije dejstvo po mozak od instant-foo literature

Da, da, opet si u pravu :)

Nista na ovom svetu nije savrseno, ali pretpostavimo da neko napravi nesto sto je savrseno. Sigurno bi se nasao bar jedan covek koji bi rekao za to nesto da je to, u stvari, cisto s*****. Sve ja to znam... ali ovo lupetanje ovde... mislim, sto je mnogo, puno je! ;)
 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.mobtel.co.yu



+10 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?22.08.2004. u 16:10 - pre 239 meseci
Citat:
Bojan Basic:
I Ceca je izjavila da je pročitala mnogo knjiga koje je napisala Ana Karenjina.


A bese neka izjavila i da cita Tolstojevskog ;)
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
62.108.101.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?22.08.2004. u 16:23 - pre 239 meseci
Citat:
stvari ne mogu biti jednostavnije nego sto jesu.

A ko je bese ovo rekao, caboom? Upotrebi barem /quote/. :-)

Citat:
Ovo je upuceno Bojanu, a ne meni, ali ajde da odgovorim u svoje ime,naravno. U tome i jeste problem, ti neces da odstupis od nekog svog misljenja i kad ti se nacrta da nisi u pravu, ti opet teras po starom. Knjigu sam citao pre 2 godine, tako da nisam po utiscima, ne brini.

Nema sta ko da mi crta. Najlepse od svega je sto ja ZNAM da sam u pravu. A znam i jos nesto, a to je da sam u manjini, i uvek sam srecan zbog toga.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?22.08.2004. u 16:34 - pre 239 meseci
Citat:
Nabukodonosor: Najlepse od svega je sto ja ZNAM da sam u pravu. A znam i jos nesto, a to je da sam u manjini, i uvek sam srecan zbog toga.


Ako si zbog ovoga srecan, onda nije logicno da ti i dalje postujes i zastupas takav svoj stav propagirajuci ga kod drugih, jer ako ti je milo da si u manjini, onda cuti i uzivaj.
Ovakvim postovima ti pokusavas da ubedisvecinu da je tvoj stav o knjizi ispravan.
Sta ce biti kada vecina prihvati tvoj stav???
Promenices stranu i poceces da ga hvalis?????
CCCC......

Citat:
Nista na ovom svetu nije savrseno, ali pretpostavimo da neko napravi nesto sto je savrseno. Sigurno bi se nasao bar jedan covek koji bi rekao za to nesto da je to, u stvari, cisto s*****. Sve ja to znam... ali ovo lupetanje ovde... mislim, sto je mnogo, puno je! ;)

Apsolutno se slazem.
Tema je zrela za katanac.
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.mobtel.co.yu



+10 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?22.08.2004. u 16:39 - pre 239 meseci
Citat:
Nabukodonosor:
Citat:
stvari ne mogu biti jednostavnije nego sto jesu.

A ko je bese ovo rekao, caboom? Upotrebi barem /quote/. :-)

Sad mi nije jasno bas o cemu pricas? ;)
Caboom je citirao Alberta Einsteina (kada je ovo rekao).
Citat:
Everything should be made as simple as possible, but not simpler.
(Albert Einstein, Reader's Digest, Oct. 1977)

Citat:
Nabukodonosor:
Najlepse od svega je sto ja ZNAM da sam u pravu. A znam i jos nesto, a to je da sam u manjini, i uvek sam srecan zbog toga.

Svi obicno misle da su u pravu, nista novo! ;)
A to da si u manjini i ne bi rekao, mislim da si u velikoj vecini, bar sto se tice ove teme na forumu.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
62.108.101.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?22.08.2004. u 16:52 - pre 239 meseci
Citat:
Zagor je rekao:Ako si zbog ovoga srecan, onda nije logicno da ti i dalje postujes i zastupas takav svoj stav propagirajuci ga kod drugih, jer ako ti je milo da si u manjini, onda cuti i uzivaj.
Ovakvim postovima ti pokusavas da ubedisvecinu da je tvoj stav o knjizi ispravan.
Sta ce biti kada vecina prihvati tvoj stav???
Promenices stranu i poceces da ga hvalis?????
CCCC......

Sta pricas ti Marenovicu?! Pa ko propagira kakav stav?! Mene cisto zabole ako neko misli da je Koeljo umetnost, i ako misli da je knjiga "put kojim se redje ide", stivo veka. A vecina nikada nece prihvatiti moj stav jer je to ista ona koju impresionira knjiga "put...", a ja takvu vecinu ne zelim na svojoj strani. I zasto bih onda ja tu vecinu ubedjivao u nesto?! Ja jednostavno diskutujem sa ostalim drustvom.

Citat:
Sad mi nije jasno bas o cemu pricas? ;)
Caboom je citirao Alberta Einsteina (kada je ovo rekao).

Nismo se ti i ja razumeli bas najbolje. A i zasto bismo, kada citat nije bio namenjen tebi.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "put kojim se redje ide" M.S. Peck?

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 27571 | Odgovora: 95 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.