Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako reinstalirati

[es] :: Linux :: kako reinstalirati

[ Pregleda: 3546 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sáma

Član broj: 27680
Poruke: 12
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon kako reinstalirati01.10.2004. u 15:05 - pre 238 meseci
kako reinstalirati linux ako se nemože pokrenuti(razlog obrisan fstab)

red hat 9
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: kako reinstalirati01.10.2004. u 15:40 - pre 238 meseci
Za fstab ne znam, mozda moze nesto i bez reinstalacije. A za samu reinstalaciju: krenes od pocetka, neke distribucije te upozore da vec imas instaliran Linux i predlazu / pitaju sta raditi, neke ne, samo instaliras redom, izvrsi se formatiranje particija i ide napred kao i prvi put.

Obicno postoje neki postupci za popravku itd. Mozda je od svega najjednostavnije upotrebiti neki Live CD Linux i pomocu njega popraviti fstab (Knoppix, Mepis...). A za to opet treba poznavati par stvari, pa ti je mozda u ovom trenutku ipak lakse reinstalirati.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Sáma

Član broj: 27680
Poruke: 12
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: kako reinstalirati01.10.2004. u 16:15 - pre 238 meseci
nemam LIVE cd.

prvi put kada sam instalirao linux bio sam butovo(onako podesim u biosu ono cdrom,c,a) ali sada to nemogu

zašto

 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: kako reinstalirati01.10.2004. u 17:02 - pre 238 meseci
ne vidim kakve veze ima ulazak u bios sa padom sistema ali moralo bi da mozes podesitit da se podize sa cd-a. Preporucujem da nabavis neki live linux (Knoppix, Mandrake Move ili neki Slack live) i podizgnes ga. onda fino sredi fstab i pali. osim ako nisi nestu dublje zajebucno.


 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
*.f.bg.ac.yu

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: kako reinstalirati01.10.2004. u 17:39 - pre 238 meseci
Nema potrebe za reinstalacijom. Ubaci instalacioni CD i podigni rescue mode, ili kreni instalaciju pa samo uđi u shell. Možeš da iskoristiš i neki od brojnih projekata Linux-na-disketi kojih ima na internetu. Uglavnom, kad jednom uđeš u šel, mountuješ / particiju i napraviš novi fstab, i to je to. Minut posla.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: kako reinstalirati01.10.2004. u 23:36 - pre 238 meseci
Citat:
kad jednom uđeš u šel, mountuješ / particiju i napraviš novi fstab

Sumnjam da ce te neko razumeti, izuzev ljudi kojima je perfektno jasno kako se to radi. Jadni oni clanovi kojima nije bas najjasnije sta se radi sa šel-om a sta fstab-om...
Bilo bi dobro da se ovde, sto rekao Vuk Karadzic, malo vise govori jezikom prostoga naroda.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
*.rcub.bg.ac.yu

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: kako reinstalirati02.10.2004. u 01:28 - pre 238 meseci
Izvini, ali reči poput shell, mount, fstab su ipak neki osnovni pojmovi. Šta treba, da pravimo od ljudi debile? Očekuje se da je su čoveku jasne makar neke početničke stvari.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: kako reinstalirati02.10.2004. u 01:30 - pre 238 meseci
A i gde da "ubaci" CD :-) (da se covek nasmeje od sve muke) u postansko sanduce - on objasnjava da vise nece da mu butuje sa CD-a i pita zasto. Ja ne znam :-(
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.199.eunet.yu

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: kako reinstalirati02.10.2004. u 10:23 - pre 238 meseci
Citat:
pctel: Bilo bi dobro da se ovde, sto rekao Vuk Karadzic, malo vise govori jezikom prostoga naroda.


A ovako: "Udjes u skoljku, montiras korenu particiju i nacinis teku sa podacima o tekoteki."? Da li je ovo po Vuku?
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: kako reinstalirati02.10.2004. u 10:25 - pre 238 meseci
Ne bi bilo bolje. Mi nismo ovde da se spuštamo na nivo "prostog naroda" već da isti taj narod obrazujemo i naučimo ga što većem fondu stručnih reči, što stranih, što domaćih.
 
Odgovor na temu

filmil
Filip Miletić
Oce Technologies B.V., inženjer
hardvera
Arcen, NL

Član broj: 243
Poruke: 2114
*.adsl.zonnet.nl

Jabber: filmil@jabber.org
ICQ: 36601391


+3 Profil

icon Re: kako reinstalirati02.10.2004. u 11:37 - pre 238 meseci
Citat:
Ne bi bilo bolje. Mi nismo ovde da se spuštamo na nivo "prostog naroda" ....
Pa sad, to pretpostavlja da je ovde neko iznad nivoa...

Elem, školjka uopšte nije loš prevod. Montirati bi moglo da bude okačiti ili priključiti (u engleskom, mount bukvalno znači uzjahati čisto da se vidi koliko je to prostonarodna stvar), zatim ko bi mogao da ima nešto protiv korena. E sad, one silne teke nisu narodni nego parezanovićevski jezik i to stvarno treba nekako drugačije.

f
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu



Profil

icon Re: kako reinstalirati02.10.2004. u 19:34 - pre 238 meseci
Citat:
caiser: A ovako: "Udjes u skoljku, montiras korenu particiju i nacinis teku sa podacima o tekoteki."? Da li je ovo po Vuku?


Zaboravio si da prevedes particiju....:)
Ako vec ne znas a ti nacini leksicko-lingvisticku perverziju i grozotu kao onaj nesrecni Danilo sto cini i ostali pacijenti...:)
 
Odgovor na temu

Bastard

Član broj: 33164
Poruke: 293
*.sdnet.co.yu

Jabber: Bastard@elitesecurity.org


Profil

icon Re: kako reinstalirati03.10.2004. u 10:57 - pre 238 meseci
To se i meni desilo na nekom cd romu vise puta i kad sam promenio cd rom onda je butovao.Probaj da resetujes bios na ploci mada nisam siguran da ce proraditi.
Ja sam imo neki noviji od 52x i kada su poceli problemi onda sam stavio neki od 5x stari i verujes da je ovaj od 5 radio a onaj od 52 ne(taj od 5x ima skoro 10 godina)
Posle je crko onaj od 52 ali nisam siguran da to ima nesto sa butovanjem.
Mislim da ima vise veze sa windowsom na istom hardu ili masini(mozda samo lupam a mozda i ne)
Ono sto hocu da ti kazem je da probas da zamenis cd rom i prvo resetuj bios na jumper-u ili iskljuci kabal iz struje i izvadi bateriju sacekaj minut pa vrati.
Ako zelis novu instalaciju onda bolje formatiraj ceo hd i napravi nove particije jer tako ces da napises novi MBR na hardu.
Linux moze da se butuje i sa flopia.Nadji u readme kako.U 6.2 red hat-u postoji na cd-u sve sto je potrebno.Neznam za 9 nisam ga nikada vido da govorim onako iskreno.
Aj probaj pa javi dali radi.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: kako reinstalirati

[ Pregleda: 3546 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.