Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jel prof moze da uzme uceniku mob?

elitemadzone.org :: MadZone :: Jel prof moze da uzme uceniku mob?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 31350 | Odgovora: 135 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dialup.neobee.net.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?20.01.2005. u 21:09 - pre 234 meseci
Nabukodonosore, je l' ti mene zezaš, ali sad ozbiljno? Ti od mene tražiš da ti citiram član Zakona u kom piše da je kažnjivo ukoliko jedna osoba oduzme drugoj osobi stvar u vlasništvu druge osobe bez njene saglasnosti, ili ja tebe ne razumem. To se srpski zove krađa i i deca od 3 godine znaju da je kažnjivo. No, evo ti:
Citat:
Z A K O N

O OSNOVAMA SVOJINSKOPRAVNIH ODNOSA

...

Član 3.

Vlasnik ima pravo da svoju stvar drži, da je koristi i da njome raspolaže, u granicama određenim zakonom.

Svako je dužan da se uzdržava od povrede prava svojine drugog lica.

Da bih ti uštedeo trud da se pozivaš na prvi deo citiranog člana zamoliću te da mi citiraš gde to u Zakonu piše da učenik ne sme da koristi mobilni telefon na času i kakve se akcije preduzimaju prilikom kršenja toga.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?20.01.2005. u 21:33 - pre 234 meseci
Citat:
Cybernoid II: Profesor ima pravo da naredi uceniku da ovaj napusti cas (zbog ometanja).
Ucenik bi u tom slucaju bio disciplinski kaznjen.


nema pravo. strogo je zabranjeno upucivati ucenike van ucionice za vreme trajanja casa, cak i po pranje sundjera.
u tom slucaju nebi bio disciplinski kaznjen. nije ucenik zvonio svojim telefonom, nego je trece lice pokusalo da uspostavi vezu sa njim. tu komunikaciju ucenik nije zeleo da ostvari tako sto je odbio poziv, uzimanjem telefona u ruke i iskljucenjem istog.

sve ostalo je cist komunizam, i davanje sebi prava koja se ne poseduju.

p.s. ministarstvo unutrasnjih poslova ima pravo da oduzme dokument koji je izdalo.
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.vdial.verat.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?20.01.2005. u 21:36 - pre 234 meseci
@Bojan
Pazi, necemo da zavlacimo jedan drugog i da glumimo mentole. Profesorka NIJE ukrala mobilni i to to znas!! Ne znam zasto to tako postavljas. Znas i sam zasto je oduzela telefon. Ne da ga zadrzi za sebe, vec ga je privremeno konfiskovala i predace ga roditeljima od pomenutog ucenka. Nije mi jasno zasto mi citiras zakon o kradji!?

Citat:
Da bih ti uštedeo trud da se pozivaš na prvi deo citiranog člana zamoliću te da mi citiraš gde to u Zakonu piše da učenik ne sme da koristi mobilni telefon na času i kakve se akcije preduzimaju prilikom kršenja toga.

Pa cekaj, jel ti mislis da ce zakon da se pise svaki put kada se izmisli neka elektronska naprava!? Jel pise u zakonu da na cas ne sme sda nosis televizor radi gledanja utakmice? Ne pise. Znaci, samo iskljuci ton da nikoga ne ometas, ponesi jastuk (ni za njega ne pise) i uzivaj! Pa ne budimo smesni. Pa jel pise negde u zakonu da ne smes da prepisujes na casu?! Jel pise da ne smes da koristis puskice i digitron na pismenom?! Pa naravno da ne pise. Ne pisu ze zakoni zbog nekih gluposti. Znaci po tvome, ako nikome ne smetas na casu, profesorka ne sme da te prekine kada ti na pismenom telefoniras, a osoba sa druge strane linije ti diktira resenje zadatka?! Pa u zakonu ne pise da to ne smes da radis. Znaci smes. Ajde molim te...ako ce diskusija da bude na ovom nivou onda nemam sta da trazim ovde.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?20.01.2005. u 21:40 - pre 234 meseci
@milos zobenica
da li je to pre-paid broj?

mozes komotno da odes u policijsku stanicu i da je prijavis. koliko se ja secam to je clan 333. krivicnog zakona.

@nabuko
ceo tvoj post je citav niz stvari zbog kojih se menjaju zakonu u drugim zemljama. ako ti nije palo na pamet, a trebalo je, postoji pozitivna i negativna diskriminacija. mnogo je lakse napisati sta jeste dozvoljeno raditi na casu. recimo drzati pomocnu napravu za osobe ostecenog sluha u uvetu. u postojecem zakonu to je sve okruglo pa na cose.
 
Odgovor na temu

mizob

Član broj: 13465
Poruke: 1108
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+5 Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?20.01.2005. u 22:08 - pre 234 meseci
Citat:
aleksandaraleksandar: @milos zobenica
da li je to pre-paid broj?

mozes komotno da odes u policijsku stanicu i da je prijavis. koliko se ja secam to je clan 333. krivicnog zakona.



Da,kakwe weze ima da li je prepaid ili postpaid?
Prepaid je br.

[Ovu poruku je menjao Milos Zobenica dana 20.01.2005. u 23:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?20.01.2005. u 22:21 - pre 234 meseci
kad sam ja rekao profesorki (iz gore pomenutog slucaja) da cu da joj
posaljem racun da ga plati, pocela je da se premislja :)
 
Odgovor na temu

S_Kid
Beograd

Član broj: 9260
Poruke: 510
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.last.fm/user/S_Kid


+2 Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?20.01.2005. u 22:37 - pre 234 meseci
Postupila je sasvim okej, samim tim sto na forumu otvaras topic znaci da si dovoljno popizdeo i da je kazna urodila plodom...
Stavi sebe u ulogu profesora i da moras svaki put da opomenes nekoga kada mu zazvoni telefon, imaj obzira. Skola, fakultet, biblioteka, crkva, bioskop, pozoriste... niko ne mora da te opominje, podrazumeva se i opsta je kultura da na takvim mestima gasis telefon jer ako zazvoni sasvim je sigurno da nekoga ometas.
vdl/nlns
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Mitrović Srđan
Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.gromnet.net.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?20.01.2005. u 23:08 - pre 234 meseci
koliko je ovaj topic otisao u q
@nabudko$#)$@)
ovaj brate ako si ti nastran i nevolis lepe cure i lepo obucene ne znaci da sam ja nezreo :) elem to sam naveo kao banalan primer.covece ovo je 21 vek mislim daj brate stati ces nekom mozda da zabranis kako da se obuce???
heh sto se tice ove profesorke lepo prijavis je i onda svaki dan strebas njen predmet da ne moze da te uhvati nespremnog ;) ili jednostavno pitas da ti vrati :0
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?20.01.2005. u 23:16 - pre 234 meseci
Citat:

Da,kakwe weze ima da li je prepaid ili postpaid?


Pa ima, ako placas mesecnu pretplatu - znaci da je profesorka duzna da ti nadoknadi deo pretplate za to vreme.

Inace, nije postupila kako treba - nije uopste trebala da uzima bilo sta niti da se cima, vec je trebala da najuri sa casa svakog kome zvoni mobilni, pa kad se skupi dovoljan broj izostanaka da se isti jednostavno izbaci iz skole - pa nek se bavi razgovorima preko mobilnog u zivotu.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Mitrović Srđan
Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.gromnet.net.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?20.01.2005. u 23:24 - pre 234 meseci
Ivane bash to sam i ja rekao.kazan teranje sa casa ukor itd a ne otimacina
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.vdial.verat.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?20.01.2005. u 23:38 - pre 234 meseci
Pa koliko sam ja upucen sada profesor ne sme da te istera sa casa. Valjda je neko stradao ili nesto slicno kada je bio isteran sa casa i od tada je to zabranjeno.

@blad
Ma nisam ja nastran brate, ali za sve postoji vreme i mesto. Ne moze riba da nosi neki dopicnjak u skolu. Nije u redu. E tu dolazi do izrazaja porodicno vaspitanje. Da su je malo bolje vaspitali njoj ne ni bilo mnogo bitno kako izgleda kada ide u skolu, vec sta ima u glavi. A posto takva ide u skolu u glavi su joj samo dve stvari.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

bukovski
Dragan Blagojevic
Kućni pivar
Banovo pivo
Banovo pivo

Član broj: 29557
Poruke: 1502
*.blueisp.co.yu.

Jabber: bukovski
Sajt: https://www.instagram.com..


+2 Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?20.01.2005. u 23:41 - pre 234 meseci
au al je ova tema otisla u ...
Najbolje zanatsko pivo posetite: https://www.instagram.com/banovo_pivo/
 
Odgovor na temu

H@usto®
Filip Rajic
Human mind

Član broj: 41323
Poruke: 728
*.47.EUnet.yu.

Sajt: www.filipinac.co.sr


Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?21.01.2005. u 01:27 - pre 234 meseci
Ma samo zestoko!

Moja 500-ta poruka

Ma gde ti ja znam da se potpisujem preko tastature!! D'OH!!
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.sbb.co.yu.



+257 Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?21.01.2005. u 08:40 - pre 234 meseci
offtopic:

gledam vas samo kako se svadjate oko toga moze li/ ne moze li mob. u skoli. A niko da pogleda svoje postove i da procita barem malo stranice:
http://pravopis.tripod.com/latinica/l-index.html
Pa sad i sve mislim da zbog tih golih pi*ki i mob. telefona nam je "mladez" pismena koliko je pismena:
nacices
nemogu
nesmes
nebi
Ja to ne bi
nevolis (prednjaci blood - brzo na onu stranicu gore i na citanje, pa mi reci sta u tvojoj recenici valjda a sta ne: "i nevolis lepe cure i lepo obucene ne znaci da sam ja nezreo ") ;)
... itd itd....

Vidim da cu morati da promenim potpis.....
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dialup.neobee.net.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?21.01.2005. u 09:11 - pre 234 meseci
Citat:
Nabukodonosor:
@Bojan
Pazi, necemo da zavlacimo jedan drugog i da glumimo mentole. Profesorka NIJE ukrala mobilni i to to znas!! Ne znam zasto to tako postavljas. Znas i sam zasto je oduzela telefon. Ne da ga zadrzi za sebe, vec ga je privremeno konfiskovala i predace ga roditeljima od pomenutog ucenka. Nije mi jasno zasto mi citiras zakon o kradji!?

Jeste, ja i ti znamo da profesorica ne želi da zadrži mobilni za sebe, ali policiju to baš briga ako neko podigne prijavu. Ona je taj moblini konfiskovala (sam si upotrebio ovu reč) a odakle njoj pravo da to radi? U članu Zakona koji sam citirao lepo piše da je svako dužan da se urži od povrede prava svojine drugog lica, na osnovu čega ti izuzimaš profesoricu i daješ joj za pravo da konfiskuje tuđe stvari. Recimo da ti ideš ulicom i razgovaraš telefon, pa pošto si se zaneo u razgovor ne gledaš ispred sebe i naletiš na mene. Onda ja imam pravo da ti konfiskujem telefon i odnesem ga tvojim roditeljima, je l' tako?

Ako te mrzi da čitaš ovo gore, evo sažeto u jednoj rečenici: Zakon je jasno definisan, a ti što ja i ti znamo da profesorica nije imala tu nameru na sudu joj ne pomaže.
Citat:
Nabukodonosor:
Jel pise u zakonu da na cas ne sme sda nosis televizor radi gledanja utakmice? Ne pise. Znaci, samo iskljuci ton da nikoga ne ometas, ponesi jastuk (ni za njega ne pise) i uzivaj! Pa ne budimo smesni. Pa jel pise negde u zakonu da ne smes da prepisujes na casu?! Jel pise da ne smes da koristis puskice i digitron na pismenom?! Pa naravno da ne pise.

Naravno da ne piše, i baš zbog toga ja smem ovo da radim, a u tom slučaju profesorica može da me kazni za nedolično ponašanje na času merama koje su za to predviđene - znači ukor i slično, a da mi uzme televizor nipošto ne sme jer to je moja privatna svojina.
Citat:
Nabukodonosor:
Znaci po tvome, ako nikome ne smetas na casu, profesorka ne sme da te prekine kada ti na pismenom telefoniras, a osoba sa druge strane linije ti diktira resenje zadatka?!

Ko je i kad rekao da ne sme da me prekine dok telefoniram? Ne sme da uzme moj telefon, ali da me prekine i eventualno preduzme neki disciplinski postupak protiv mene naravno da sme.

Ajde opet: kako ti zaključuješ da slučaj koji ovde pominjemo ne podpada pod citirani član Zakona?
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?21.01.2005. u 09:38 - pre 234 meseci
E sto su se ovi danasnji klinci promangupirali. Sve nesto traze svoja prava a tudja ne postuju a da ne pominjemo da ispunjavaju svoje obaveze. Najzanimljiviji su ovi sto citiraju clanove zakona koji im odgovaraju a one koji im ne odgovaraju ne citiraju :)

Profesor jeste sluzbeno lice i svidelo se to vama ili ne ima potrebna ovlascenja da obezbedi neometanu nastavu ukljucujuci i to da vam oduzima spriceve, igle, bodeze, nozeve, pistolje, digitrone, mobilne ili bilo sta drugo sto ugrozava nastavu ili bezbednost ucenika. Ono sto nastavnici ne mogu da rade to je da vas biju i da otimaju stvari (otimanje je oduzimanje primenom fizicke sile).

Batalite tu pricu o privatnoj svojini, onog momenta kada svojom privatnom svojinom ometete nastavu ista vam se oduzima. Time se ne menja vlasnistvo a s obzirom da ste maloletni, oduzeto se vraca zakonskim starateljima.

Ceo problem je u stvari sto nemate m*** da preuzmete odgovornost za svoje postupke i ponasanje pa pokusavate da na svaki nacin to izbegnete.
 
Odgovor na temu

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
213.137.127.*

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?21.01.2005. u 09:44 - pre 234 meseci
To broker,reci im!!!
Sve sam go "mafijas"
Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?21.01.2005. u 10:09 - pre 234 meseci
Ne znam, ja nisam pominjao nikakve mafijase. Pricao sam o mangupima.
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.mrezanis.net.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?21.01.2005. u 10:30 - pre 234 meseci
I skola sme da propise svoja pravila ponasanja u skoli, a jedna od njih moze da bude zabranjena upotreba mobilnih i da ce isti biti privremeno oduzeti ako uhvate ucenika da ga koriste.
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

m4rk0
Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.blueisp.co.yu.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?21.01.2005. u 10:40 - pre 234 meseci
Citat:
broker:Batalite tu pricu o privatnoj svojini, onog momenta kada svojom privatnom svojinom ometete nastavu ista vam se oduzima. Time se ne menja vlasnistvo a s obzirom da ste maloletni, oduzeto se vraca zakonskim starateljima.

Autor ove teme nije maloletan i telefon je njegov sto znaci da njemu i pripada. To je njegovo privatno vlasnistvo i niko ga ne moze oduzeti. Profesorka je duzna da odrzi predavanje a ako je neko omete ona je duzna da ga odstarani sa casa, a ne da izigrava inspektora.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Jel prof moze da uzme uceniku mob?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 31350 | Odgovora: 135 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.