Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jel prof moze da uzme uceniku mob?

elitemadzone.org :: MadZone :: Jel prof moze da uzme uceniku mob?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 31294 | Odgovora: 135 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.vdial.verat.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?21.01.2005. u 12:16 - pre 234 meseci
Marko, citas li ti sta drugi pisu?! Ja ti lepo kazem da profesor NE SME da istera ucenika sa casa. Bilo nekad, sada vise ne sme. Znaci, nisi u pravu.

@Bojan
Bojane, jednostavno nisi u pravu. Ne mozes u svakoj situaciji da se pozoves na taj zakon, mora da postoje izuzeci gde se privremeno konfiskovanje ne uklapa u profil kradje. Kada ti npr nosis utoku i ides u neki klub i momci iz obezbedjenja te pretresu i nadju ti pistolj i lepo ti ga oduzmu, stave u garderobu i kazu ti "kad budes izlazio dobices ga nazad". Pa jel to kradja?! Hoces da ides na sud da ih tuzis?! Pa nigde uz zakonu ne pise da taj momak sme da ti oduzme pistolj. Nije to njegovo! I nigde ne pise da u diskoteku ne smes da uneses pistolj. Ajde da se uozbiljimo malo. To nije kradja i svaki sudija bi se samo nasmejao tom klincu kada bi isao da tuzi profesorku.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?21.01.2005. u 12:18 - pre 234 meseci
Pozdrav!
Poceo sam da citam sve postove,ali nisam uspeo da procitam do kraja, "ne znam iz kog razloga"!
Evidentna je jedna stvar, mesate babe i zabe!
Nastavnik nema pravo da ti oduzme neku tvoju stvar, jer je po zakonu za to ovlasceno jedino OSL MUP-a, uz to da mora da ti izda potvrdu o privremeno oduzetim predmetima!
A kod tebe je predpostavljam situacija drugacija!Mozda gresim, ali mislim da je tebi nastavnica rekla da joj das mobilni, sto si ti i uradio! Znaci u pitanju nije bilo oduzimanje, nego si ti sam odlucio da joj das mobilni! Tako da stavka o oduzimanju ne stoji! Da je ona upotrebila fizicku silu, ili ozbiljnu pretnju po neko tvoje "dobro" i time ti iznudila mobilni, situacija bi bila drugacija! Ovako, moj savet ti je da pozoves roditelje, i da na casu iskljucujes mobilni, ako vec moras da ga nosis!

Citat:
flylord: I skola sme da propise svoja pravila ponasanja u skoli, a jedna od njih moze da bude zabranjena upotreba mobilnih...

u pravu si!
Citat:
flylord: ...i da ce isti biti privremeno oduzeti ako uhvate ucenika da ga koriste.

nisi u pravu, jer nije ovlascena za to!
Ustavom je zagarantoavno pravo svojine, a posebnim zakonima nacin na koji se to pravo moze uskratiti!
Skola moze da donese samo pravilnik, koji je nizi pravni akt od ustava i zakona, i ne moze da regulise materiju koja je vec regulisana visim pravnim aktima.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dialup.neobee.net.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?21.01.2005. u 12:59 - pre 234 meseci
Citat:
broker:
Najzanimljiviji su ovi sto citiraju clanove zakona koji im odgovaraju a one koji im ne odgovaraju ne citiraju :)

Pošto je evidentno da si mislio na mene (jer sam jedini ja ovde nešto citirao iz Zakona i to po Nabukodonosorovom zahtevu), fino i kulturno bih te zamolio da citiraš i taj Član koji meni ne odgovara.
Citat:
broker:
Profesor jeste sluzbeno lice i svidelo se to vama ili ne ima potrebna ovlascenja da obezbedi neometanu nastavu ukljucujuci i to da vam oduzima spriceve, igle, bodeze, nozeve, pistolje, digitrone, mobilne ili bilo sta drugo sto ugrozava nastavu ili bezbednost ucenika. Ono sto nastavnici ne mogu da rade to je da vas biju i da otimaju stvari (otimanje je oduzimanje primenom fizicke sile).

U ovde dve rečenice si rekao dve potpuno suprotne stvari, kao "profesori smeju da vam uzimaju stvari, ali ne smeju na silu". Dobro, ako profesor kaže: "Daj ovamo taj moblini telefon!" i ja predam to onda nije to, ali ne može da me natera ukoliko ja ne želim. Možeš li se odlučiti koje od ova dva gledišta koje si naveo zastupaš?
Citat:
broker:
Batalite tu pricu o privatnoj svojini, onog momenta kada svojom privatnom svojinom ometete nastavu ista vam se oduzima.

Nemoj lupetati molim te, a pošto sam ja fino i kulturno citirao samo "onaj deo Zakona koji mi odgovara" da bi potvrdio ovu tvoju praznu priču ti lepo citiraj i "onaj deo što mi ne odgovara".
Citat:
broker:
Time se ne menja vlasnistvo a s obzirom da ste maloletni, oduzeto se vraca zakonskim starateljima.

Brokeru, očigledno nemaš baš nikakvu ideju o čemu pričaš. Kao prvo, ovakvim oduzimanjem pravo svojine privatnog lica je povređeno kao što piše. "onom delu Zakona koji mi odgovara". Drugo, ako sam maloletan i taj mobilni ne pripada meni, u tom slučaju on pripada nekom od mojih roditelja i dotični profesor(ica) opet nema pravo da povređuje njihovo pravo svojihe privatne imovine, tako da godine nemaju baš nikakve veze. I treće, čak i da je tako u slučaju maloletnih lica, pokretač teme je punoletan i ovo što ti pričaš nema veze sa tim.
Citat:
broker:
Ceo problem je u stvari sto nemate m*** da preuzmete odgovornost za svoje postupke i ponasanje pa pokusavate da na svaki nacin to izbegnete.

Nadam se da se ovo nije odnosilo na mene, ako jeste onda izvoli pojasni mi o kojim tačno postupcima pričaš da mogu da ti obrazložim to što te interesuje.
Citat:
flylord:
I skola sme da propise svoja pravila ponasanja u skoli, a jedna od njih moze da bude zabranjena upotreba mobilnih i da ce isti biti privremeno oduzeti ako uhvate ucenika da ga koriste.

Zabranjena upotreba mobilnih - da. Privremeno oduzimanje istih bez saglasnosti učenika - NE!!! Po stoti put na ovoj temi, škola u slučaju nepoštovanja propisanih pravila ponašanja može da te kazni na adekvatan način, ali ne sme da krši postojeći zakon.
Citat:
Nabukodonosor:
Ne mozes u svakoj situaciji da se pozoves na taj zakon, mora da postoje izuzeci gde se privremeno konfiskovanje ne uklapa u profil kradje.

Naravno da postoje, recimo kad ti murija uzme pištolj jer nemaš dozvolu za nošenje oružja, zatim kad ti nekome otmeš pištolj na ulici jer te je napao (ovo spada u samoodbranu)... Problem je što je ovo što sam pomenuo takođe jasno definisano Zakonom (ako treba citiraću i gde), a ja te po deseti put molim da, pošto sam ja već bio tako zlatan da citiram ono što sam tražio i ti citiraš onaj deo gde se spominje da se i profesorica smatra izuzetkom. U suprotnom je sve rekla-kazala.
Citat:
Nabukodonosor:
Kada ti npr nosis utoku i ides u neki klub i momci iz obezbedjenja te pretresu i nadju ti pistolj i lepo ti ga oduzmu, stave u garderobu i kazu ti "kad budes izlazio dobices ga nazad".

Ovaj primer je skoro potpuno ekvivalentan primeru sa profesoricom, i lepo što si baš njega odabrao. Vidi ovako taj tip iz obezbeđenja ne sme da mi uzme oružje (dok nekog ne napadnem), jedino može da mi zabrani da sa tim oružjem uđem u diskoteku. Znači, imam izbor: ili ću mu dobrovoljno predati utoku i lepo se provesti pa je uzeti pri povratku, ili ću se okrenuti i vratiti se putem kojim sam došao.
Citat:
Nabukodonosor:
@Bojan
Bojane, jednostavno nisi u pravu. Ne mozes u svakoj situaciji da se pozoves na taj zakon, mora da postoje izuzeci gde se privremeno konfiskovanje ne uklapa u profil kradje.

Nabukodonosore, ja igram na tvoju kartu da ti sve dam crno na belo, a ti mi ponavljaš kako "jednostavno nisam u pravu" jer "to što piše se ne primenjuje uvek". Ajde onda citiraj mi taj deo (po ko zna koji put ovo tražim od tebe) gde piše to što ti tvrdiš, ja sam svoj deo posla obavio. Sam si rekao da je toliko jednostavno videti da ja nisam u pravu, tako da ovo citiranje sigurno neće predstavljati problem za tebe.
Citat:
Gost:
Skola moze da donese samo pravilnik, koji je nizi pravni akt od ustava i zakona, i ne moze da regulise materiju koja je vec regulisana visim pravnim aktima.

Sa ovim delom se u potpunosti slažem (kao i sa ostatkom poruke gosta) i to je ono što ponavljam od početka.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dialup.neobee.net.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?21.01.2005. u 13:14 - pre 234 meseci
http://www.elitesecurity.org/poruka/582181
Citat:
Nabukodonosor:
Pa pogledajte samo onu temu sa oduzetim mobilnim telefonom. Pa cim je ucenicima dozvoljeno da oni nesto politice, tu je kraj. Dok se znalo ko kosi a ko vodu nosi, sve je bilo u redu.

Šta je tebi? Jesu li učenici "niža bića" i zakon se ne odnosi na njih? I sad bi trebalo da se zna "ko kosi a ko vodu nosi" - profesori treba da predaju i učenike kažnjavaju shodno pravno regulisanim merama (pomenuo sam bar 5 puta koje su to mere, neću opet da ponavljam) a ne da sebi daju za pravo nešto što je kažnjivo. Toliko o tome.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?21.01.2005. u 13:20 - pre 234 meseci
da ne zalazim u to da li sme da uzme ili ne, u svakom slucaju treba da ga uzme! treba da se posmatra sta ce vise efekta dati na njega i na druge djake da se to ubuduce ne ponavlja... s obzirom da vecinu djaka boli racku za neki neopravdani ili manju iz vladanja, a itekako se cesaju kad ostanu bez mobilnog i na jedan minut, ja sam za oduzimanje...
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

m4rk0
Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.blueisp.co.yu.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?21.01.2005. u 13:29 - pre 234 meseci
Citat:
Nabukodonosor: Marko, citas li ti sta drugi pisu?! Ja ti lepo kazem da profesor NE SME da istera ucenika sa casa. Bilo nekad, sada vise ne sme. Znaci, nisi u pravu.

Ti, kako mi se cini pod pojmom "drugi" podrazumevas sebe, jer kako vidim jedini si ti rekao da profesor ne sme da istera ucenika sa casa ukoliko ucenik ometa nastavu.
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Mitrović Srđan
Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.gromnet.net.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?21.01.2005. u 13:36 - pre 234 meseci
@jb$(#@wtf
meni odgovara sto sam ovako nepismen na etu vidis da u sigu stoji lepo KOJI SAM JA LJAKSE.elem
to sto me mrzi da kucam cele reci i recenice da stavljam tacke zareze i sl,neznaci da sam nepisem i u real life daleko od toga.uopste ne zelim da se trudim da kucam nesto pravilno zbog cega?/da neko smatra kako imam lep rukopis.
znaci ne zanima me i mnogo mi je tesko da vodim racuna ]
ako imas problem jednosatvno ne citaj moje poruke ;) poz
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

mizob

Član broj: 13465
Poruke: 1108
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+5 Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?21.01.2005. u 13:50 - pre 234 meseci
E maso,dobio sam mob nazad :)
Jedno 3 4 min pricanja s profesoricom,prwo nije htela da mi wrati mobilni,onda ja kao pa nece se wise dogoditi to,mozete li molim was da wratite mob...blablabla...
I kad mi wratila mnob,posle 2 min ja polako odsetao sa casa,kad je skontala da me nema,htela me upistai,ali nije
p.s. Izgleda da joj je juce bio los dan,jer ne zna pass za windows u skoli i nece da joj kazu :)

 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?21.01.2005. u 13:53 - pre 234 meseci
Citat:
Citat:

Kada ti npr nosis utoku i ides u neki klub i momci iz obezbedjenja te pretresu i nadju ti pistolj i lepo ti ga oduzmu, stave u garderobu i kazu ti "kad budes izlazio dobices ga nazad".


Ovaj primer je skoro potpuno ekvivalentan primeru sa profesoricom, i lepo što si baš njega odabrao. Vidi ovako taj tip iz obezbeđenja ne sme da mi uzme oružje (dok nekog ne napadnem), jedino može da mi zabrani da sa tim oružjem uđem u diskoteku. Znači, imam izbor: ili ću mu dobrovoljno predati utoku i lepo se provesti pa je uzeti pri povratku, ili ću se okrenuti i vratiti se putem kojim sam došao.


Upravo o tome se i radi. Ako ces da udjes onda moras da postujes pravilo pa ces da ostavis pistolj kod obezbedjenja. Oni ti pistolj prakticno i ne oduzimaju nego proveravaju da li ga imas pa ako imas ili ostavi kod njih ili se vrati odakle si dosao.

E sad, ako ti smaras da zbog mobilnih treba uvesti isto onda je to malo bezveze. Ljudi su prakticniji (svakodnevni pretres djaka i zabrana ulaska onima koji imaju mobilni je komplikovan posao, kosta a i velika je mogucnost da se neki telefon osteti ili zagubi), zabranjeno je koriscenje mobilnog a niko ti ne brani da ga nosas, ali ako ga koristis onda si prekrsio pravilo pa moras da ga odlozis kod profesora. Ti bi vise voleo da te izbace napolje ili da ti ne dozvoljavaju ulazak u skolu ako imas mobilni kod sebe?

Rekao sam ja, pravite se pametni samo da ne preuzmete odgovornost za svoje postupke. Kakva kradja kakvi bakraci, sluzbeno lice ti oduzima telefon jer ometas nastavu. Tacka. Kome smeta nek se zali.

Je+ote, kad se desi da na nekom sastanku ili skupu neko zaboravi da utisa telefon pa zazvoni, bude mu neprijatno, a vama jos i smeta sto vam ne dozvoljavaju da koristite telefone na casovima.

Palite ovde momka da od sebe pravi budalu umesto da dovede roditelje, prizna sta se desilo i da mu vrate telefon.

Bog te mazo, sta li bi ste izmislili da je stvarno napravio neko s*****, kad je toliki problem sto je zazvonio telefon. Sta ima veze, zaboravio decko da ga iskljuci pa zazvonio, svakome se to desava. Profesorka je definitivno postigla svoj cilj, da decko oseti kakvu-takvu nelagodu zbog svog nepristojnog ponasanja.
 
Odgovor na temu

lampica
Bg

lampica
Član broj: 31577
Poruke: 109
*.frikom.co.yu.

ICQ: 334198593
Sajt: www.skoladekart.com


Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?21.01.2005. u 14:03 - pre 234 meseci
Nadam se da više sebi nećeš dozvoliti toliki stepen opuštenosti, već ćeš kao svi kulturni ljudi isključivati telefon na časovima (svim, ne samo na času dotične profesorke, kojem, koliko shvatam i nisi prisustvovao).
Lepo je znati i poštovati svoja prava, ali postoji i poneka obaveza, zar ne? ;)
 
Odgovor na temu

mizob

Član broj: 13465
Poruke: 1108
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+5 Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?21.01.2005. u 14:17 - pre 234 meseci
E maso,dobio sam mob nazad :)
Jedno 3 4 min pricanja s profesoricom,prwo nije htela da mi wrati mobilni,onda ja kao pa nece se wise dogoditi to,mozete li molim was da wratite mob...blablabla...
I kad mi wratila mnob,posle 2 min ja polako odsetao sa casa,kad je skontala da me nema,htela me upistai,ali nije
p.s. Izgleda da joj je juce bio los dan,jer ne zna pass za windows u skoli i nece da joj kazu :)

 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
213.244.197.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?21.01.2005. u 14:30 - pre 234 meseci
Citat:
m4rk0: Ti, kako mi se cini pod pojmom "drugi" podrazumevas sebe, jer kako vidim jedini si ti rekao da profesor ne sme da istera ucenika sa casa ukoliko ucenik ometa nastavu.

Da, mislio sam na sebe, jer i ja spadam u "druge". Ali nisam samo ja to rekao, vec je jos neko pomenuo. Ali u svakom slucaju stoji to sto sa rekao, svidelo se tebi ili ne.

Citat:
blood:uopste ne zelim da se trudim da kucam nesto pravilno zbog cega?/da neko smatra kako imam lep rukopis.

Za tvoju informaciju, kucanje na tastaturi se ne racuna u rukopis. Rukopis je nesto drugo, ali trebalo bi da iz same reci mozes da zakljucis sta je.

Citat:
profesori treba da predaju i učenike kažnjavaju shodno pravno regulisanim merama

Bojane, a sta spada u pravno regulisane mere? Samo zakon i ustav ili jos nesto? Mozda neka pravila skole ili nesto slicno? A sta ako je direktor te skole postavio pravilo da profesori mogu da oduzmu mobilni uceniku ukoliko ovaj ometa cas koristeci pomenuti mobilni telefon? Jel to legitimno ili se opet uklapa u profil otimacine?
A sto se tice tvog zahteva da nadjem gde u zakonu pise da profersor sme da oduzme mobilni uceniku, mogu odmah da ti kazem da uopste necu da se trudim da trazim, jer pretpostavljam da tako nesto zaista ne pise u zakonu. Ali to i dalje ne znaci da si ti u pravu.
Citat:
Znači, imam izbor: ili ću mu dobrovoljno predati utoku i lepo se provesti pa je uzeti pri povratku, ili ću se okrenuti i vratiti se putem kojim sam došao.

A kako se ovo razlikuje od naseg slucaja?! Pa jel profesorka uvrtala ruku njemu i oduzela mu mobilni a on uplakan otisao kuci, ili je ipak on sam dobrovoljno predao mobilni kada mu je ona to nalozila?! Mogao je i on da kaze "ne dam".
A zaboravio sam nesto da te pitam. Kada sam te pitao gde u zakonu pise da ja ne smem da za vreme pismenog telefoniram, a da pri tome nikoga ne ometam, ti si rekao da profesorka sme da te natera da prekines razgovor. A kako sad pa to!? Ja nikoga nisam ometam, u privatnosti svoje klupe sam samo slusao sta mi onaj sa druge strane linije diktira. GDE PISE da ona sme da me prekine?! Citiraj ti meni to, kad me vec teras da citiram gde pise da profesorka sme da ti uzme mobilni. Naravno da tako nesto neces da nadjes u zakonu ili ustavu, ali to i dalje ne znaci da ti to smes da radis.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

m4rk0
Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.blueisp.co.yu.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?21.01.2005. u 14:41 - pre 234 meseci
Citat:
Da, mislio sam na sebe, jer i ja spadam u "druge".

Pa sto nisi rekao : "Ja tako smatram", a ne: "drugi su tako rekli".
Citat:
Ali nisam samo ja to rekao, vec je jos neko pomenuo.

Ja jos nisam video da je neko drugi osim tebe to rekao.
Citat:
Milos Zobenica: E maso,dobio sam mob nazad :)
Jedno 3 4 min pricanja s profesoricom,prwo nije htela da mi wrati mobilni,onda ja kao pa nece se wise dogoditi to,mozete li molim was da wratite mob...blablabla...

Pa lepo sam ja rekao
Citat:
m4rk0: Mislim da ti je najbolje resenje da ti lepo zamolis nju da ti vrati telefon ( ako je razumna i ako joj obecas da vise neces raditi ona ce ti vratiti i neces morati da zoves roditelje)

 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.sbb.co.yu.



+257 Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?21.01.2005. u 14:44 - pre 234 meseci
Citat:
blood: @jb$(#@wtf
meni odgovara sto sam ovako nepismen na etu vidis da u sigu stoji lepo KOJI SAM JA LJAKSE.elem

Vazi...
Ja ovo samo napisao da budem u skladu sa brojem poruke.... (1337 ;))
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.vdial.verat.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?21.01.2005. u 15:35 - pre 234 meseci
@Marko

Citat:
Pa sto nisi rekao : "Ja tako smatram", a ne: "drugi su tako rekli".

Ja uopste nisam rekao "drugi su tako rekli", vec "citas li ti sta drugi pisu", a u te druge spadam i ja, tako da ne znam gde sam pogresio.

Citat:
Ja jos nisam video da je neko drugi osim tebe to rekao.

Zakleo bih se da je neko i pre mene rekao ovo, ali ako zaista nije, onda sam se ja nesto iztripovao. Ali nebitno, dovoljno je i jedan da kaze nesto sto je tacno, nema potrebe za ponavljanjem.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?21.01.2005. u 15:38 - pre 234 meseci
Citat:
Milos Zobenica: p.s. Izgleda da joj je juce bio los dan,jer ne zna pass za windows u skoli i nece da joj kazu :)


Ahahaha... E to je ona Jandrićka koje se ja sećam.... :)
Prenesi joj pozdrave, setiće me se 100%.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Mitrović Srđan
Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.gromnet.net.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?21.01.2005. u 16:08 - pre 234 meseci
pa cestitam na na lit broju poruka ;)
@nab
mislio sam na pravopis lol
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dialup.neobee.net.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?21.01.2005. u 17:05 - pre 234 meseci
Citat:
broker:
Upravo o tome se i radi. Ako ces da udjes onda moras da postujes pravilo pa ces da ostavis pistolj kod obezbedjenja. Oni ti pistolj prakticno i ne oduzimaju nego proveravaju da li ga imas pa ako imas ili ostavi kod njih ili se vrati odakle si dosao.

Da li oni meni smeju da otmu pištolj kad ga nađu kod mene? Naravno da ne, mogu da ga zatraže i ako im ga ja dobrovoljno predam pustiće me unutra, u suprotnom najviše što mogu je da mi zabrane ulaz, neke otimačine pištolja ne dolaze u obzir.
Citat:
broker:
Ljudi su prakticniji (svakodnevni pretres djaka i zabrana ulaska onima koji imaju mobilni je komplikovan posao, kosta a i velika je mogucnost da se neki telefon osteti ili zagubi), zabranjeno je koriscenje mobilnog a niko ti ne brani da ga nosas, ali ako ga koristis onda si prekrsio pravilo pa moras da ga odlozis kod profesora. Ti bi vise voleo da te izbace napolje ili da ti ne dozvoljavaju ulazak u skolu ako imas mobilni kod sebe?

Ako ja nosam mobilni profesor ima pravo da zatraži da mu predam, i ja to mogu da učinim, ali ono o čemu ovde pričamo je da li, ukoliko odbijem da predam svoj aparat, on ima pravo da ga uzme bez moje saglasnosti? Ne, već u tom slučaju sme samo da mi izrekne neku vaspitno-disciplinsku meru (pogledaj kraj ovog mog posta).
Citat:
broker:
Kakva kradja kakvi bakraci, sluzbeno lice ti oduzima telefon jer ometas nastavu. Tacka. Kome smeta nek se zali.

Odakle ti ideja da je profesor službeno lice za konfiskaciju imovine? U njegovu službu spada držanje nastave, a ne ovo tvoje. Može da mi oduzme telefon isključivo uz moju saglasnost, ja sam naveo član Zakona gde to piše ("onaj što meni odgovara", kako si se lepo izrazio) a ako ti tvrdiš drugačije onda navedi deo gde piše da je profesor škole izuzet od tog člana.
Citat:
Nabukodonosor:
Ali nebitno, dovoljno je i jedan da kaze nesto sto je tacno, nema potrebe za ponavljanjem.

Svima nam je jako drago što si uveren da si u pravu, ali sve što si do sada rekao se svodi samo na priču dok kod mene imamo i nešto "crno na belo".
Citat:
Nabukodonosor:
Citat:
profesori treba da predaju i učenike kažnjavaju shodno pravno regulisanim merama

Bojane, a sta spada u pravno regulisane mere? Samo zakon i ustav ili jos nesto? Mozda neka pravila skole ili nesto slicno? A sta ako je direktor te skole postavio pravilo da profesori mogu da oduzmu mobilni uceniku ukoliko ovaj ometa cas koristeci pomenuti mobilni telefon? Jel to legitimno ili se opet uklapa u profil otimacine?

Nabukodonosore, ti opominješ m4rka da čita šta drugi pišu, a onda me pitaš za stvar koju je neko eksplicitno rekao a ja još i citirao u prošloj poruci da bi bilo upečtaljivije. Evo ukratko opet: pravila škole mogu da predviđaju samo mere koje nisu zakonom zabranjene, a oduzimanje privatne svojine jeste tako da to ne može biti navedeno. Jasno sad?
Citat:
Nabukodonosor:
A sto se tice tvog zahteva da nadjem gde u zakonu pise da profersor sme da oduzme mobilni uceniku, mogu odmah da ti kazem da uopste necu da se trudim da trazim, jer pretpostavljam da tako nesto zaista ne pise u zakonu. Ali to i dalje ne znaci da si ti u pravu.

U Zakonu piše da jedna osoba ne sme da oduzme privatnu svojinu drugoj osobi, osim u eksplicitno navedenim specijalnim slučajevima. Ako ti kažeš da profesorica nije eksplicitno navedena kao specijalan slučaj (a to i ja kažem) kako onda dolaziš do zaključka da za nju ovo ne važi?
Citat:
Nabukodonosor:
A kako se ovo razlikuje od naseg slucaja?! Pa jel profesorka uvrtala ruku njemu i oduzela mu mobilni a on uplakan otisao kuci, ili je ipak on sam dobrovoljno predao mobilni kada mu je ona to nalozila?! Mogao je i on da kaze "ne dam".

Ne pričamo o "našem slučaju" nego uopšteno. Jeste, profesorica ima pravo da ti traži mobilni, i ti možeš da joj daš, ali ako to ne želiš da učiniš ona nema pravo da ti ga otima. Isto važi ako mobilni stoji na klupi, ona nema pravo da prođe i da ti ga uzme bez tvoje dozvole. Ja pokušavam da ti kažem da se slučaj u školi nimalo ne razlikuje od slučaja na ulici, ako ja tebi priđem i zatražim ti mobilni pa mi ti daš (iz ma kog razloga) to nije krađa, ali ako ti ja mobilni uzmem uprkos tvom protivljenju onda murija može da mi pozvoni na vrata.
Citat:
Nabukodonosor:
A zaboravio sam nesto da te pitam. Kada sam te pitao gde u zakonu pise da ja ne smem da za vreme pismenog telefoniram, a da pri tome nikoga ne ometam, ti si rekao da profesorka sme da te natera da prekines razgovor. A kako sad pa to!? Ja nikoga nisam ometam, u privatnosti svoje klupe sam samo slusao sta mi onaj sa druge strane linije diktira. GDE PISE da ona sme da me prekine?! Citiraj ti meni to, kad me vec teras da citiram gde pise da profesorka sme da ti uzme mobilni. Naravno da tako nesto neces da nadjes u zakonu ili ustavu, ali to i dalje ne znaci da ti to smes da radis.

Dovoljno je da u Pravilniku škole (zaista pri ruci nemam nijedan) piše da ne smeš da nosiš telefon u školu (ili čak samo telefoniraš) i to ti je to. Ako ga poneseš i time prekršiš Pravilnik onda se postupa shodno ovome što sam u međuvremenu pronašao:
Citat:
ZAKON O SREDNJIM SKOLAMA

...

Clan 58.
Ucenik ima pravo i duznost da redovno pohadja nastavu i izvrsava skolske obaveze, da se ponasa u skladu sa skolskim propisima i da se odgovorno odnosi prema imovini skole, ucenicima, nastavnicima i drugim radnicima skole.

...

Clan 62.
Za povredu obaveze uceniku moze da se izrekne vaspitno-disciplinska mera: opomena ili ukor razrednog staresine, ukor odeljenskog veca, direktora ili nastavnickog veca i iskljucenje miz skole o cemu odlucuje nastavnicko vece.
Za povredu obaveze uceniku u skoli sa domom, moze da se izrekne vaspitno-disciplinska mera: opomena, ukor direktora i iskljucenje iz doma o cemu odlucuje pedagosko vece.
Vaspitno-disciplinska mera izrice se za skolsku godinu u kojoj je ucinjena povreda obaveze ucenika.
Teza povreda obaveze ucenika je: prepravka podataka u svedocanstvu, diplomi, djackoj knjizici i drugim javnim ispravama koje izdaju skola, druga organizacija ili organ; prepravka ili dopisivanje podataka u evidenciji koju vodi skola; politicko organizovanje i delovanje ucenika u skoli; kradja imovine skole, preduzeca, ustanove, druge organizacije ili ucenika; nepridrzavanje propisa o zastiti na radu; podstrekivanje, davanje, odnosno pomaganje uceniku i upotreba alkohola ili narkoticnog sredstva; izazivanje, odnosno ucestvovanje u tuci u skoli, na praksi ili javnom mestu; posedovanje oruzja; izrazavanje nacionalne i verske netrpeljivosti; neopravdano izostajanje sa nastave i drugih oblika obrazovno-vaspitnog rada vise od 25 casova u toku skolske godine i nepridrzavanje pravila o zivotu i radu u skoli sa domom.

Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.vdial.verat.net.



+3 Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?21.01.2005. u 19:03 - pre 234 meseci
Citat:
Nabukodonosor:
Mozda neka pravila skole ili nesto slicno? A sta ako je direktor te skole postavio pravilo da profesori mogu da oduzmu mobilni uceniku ukoliko ovaj ometa cas koristeci pomenuti mobilni telefon?

On nema ovlascenja da postavi takvo pravilo jer se krsi sa zakonom. Sta mislis da li on moze da postavi pravilo da profesori prutem istuku decu ako ovi ometaju cas mobilnim? Pa onda bi mogao da propise pravilo da profesor sme da detetu polomi ruke....Naravno moze on to da napise ali profesor mora da postupa u skladu sa zakonom. Nema pravo ni privremeno da ti oduzme imovinu.

Da me neko ne bi pogresno shvatio, ja ne branim one koji tako ometaju cas i bas me briga ako im profesor oduzme mobilni ali sam ovo ispricao samo sa strane prava.

U uredjenim drzama se sluzbenici uglavnom plase da krse zakon ali ako studentu/uceniku zazvoni telefon u skoli ili skolskoj/univerzitetskoj biblioteci onda mu se naplati 20 dolara. Na kraju godine ako nije izmirio sva dugovanja ne moze da dobije uverenje o polozenim ispitima/ o zavrsenom razredu. Naravno pored toga verovatno isto postoje i ukori. Oduzimanja mobilnih nema jer bi se time krsio zakon. Mislim da bi kod nas trebalo pored ukora uvesti i novcane kazne ako ti zazvoni mobilni. Tamo gde sam ja bio pre par meseci lepo na ulazu u biblioteku pise kolika je kazna ako ti zazvoni mobilni tako da ako udjes to znaci da se slazes sa pravilnikom. Isto tako u skolama kod nas mogu da stoje pravilnici u vezi sa mobilnim i da se pravilnikom pripise novcana kazna i ukor ali ne moze da se propise krsenje zakona (oduzimanje imovine ili fizicke kazne...)
 
Odgovor na temu

Koljenovic
Koljenovic

Član broj: 9334
Poruke: 130



Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?21.01.2005. u 20:14 - pre 234 meseci
Posto idem u jednu vrrrrlooooo cudnu skolu i imam slicnu problematiku i ja cu iznijeti svoje misljenje.

U skoli u koju ja idem zabranjeno je posjedovati mobilni telefon sa kamerom, kameru, aparat... Pri upisu u skolu potpisujes dokument kojim se odrices i nekih od osnovnih svojih ljudskih prava (sloboda kretanja etc.) i potpisujes da ces postovati buduce odluke, u slucaju neslaganja mozes napustiti skolu, takodjer se odrices i prava zalbe, sto je u mom slucaju los slucaj ali vjerujem da u vecini normalnih skola nemas nikakve extra zahtjeve, osim statuta koji je star kao Drakonov zakonik. Znaci ono sto si potpisao i vazi, bar tako treba da bude, ali "Balkan je ovo sinko".

Kada se upises u jednu skolu ti dajes svoju saglasnost statutu ustanove i pravilima koja je ona usvojila, znaci ona su za tebe podjednaka zakonu, ali to moraju biti PISANA i potvrdjena pravila. Ukoliko se donosi novo pravilo, u ovom slucaju ucenici (udruzenja, grupacije ucenika = peticija) moraju imati pravo zalbe, zaliti se moze ministarstvu obrazovanja radi razmatranja zakonitosti i opravdanosti odluke, ukoliko ne postoji pisano pravilo, mozes ici ravno na sud, jer oni i ako poslije tuzbe htjednu usvojiti pravilo ti ces se zaliti ministarstvu radi preispitivanja odluke, a time ona ne moze stupiti na snagu.
Ali posto to u nas radi, da se prosto izrazim, radi kao qurac, bolje ti je da odes zamolis, obecas da se nece ponoviti i te fore, i dobijes svoj telefon nazad.
Njutn laze! Lake padaju brze...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Jel prof moze da uzme uceniku mob?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 31294 | Odgovora: 135 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.