Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jel prof moze da uzme uceniku mob?

elitemadzone.org :: MadZone :: Jel prof moze da uzme uceniku mob?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 31334 | Odgovora: 135 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

H@usto®
Filip Rajic
Human mind

Član broj: 41323
Poruke: 728
*.145.eunet.yu.

Sajt: www.filipinac.co.sr


Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?21.01.2005. u 21:17 - pre 234 meseci
Pa ajde da se izrazim i ja.
U mojoj skoli... he he, skoli?... nije dozvoljeno nosenje mobilnog. I to samo sto nam je direktor neki drta matori, koji zeli da vrati disciplinu kakva je bila pre 15 godina, pa ajde da postuje zakon. Ali naravno nece uspeti. To je, kao, zabranjeno, ali mozemo cak i razgovarati na casu, naravno ne normalno, ali da se malo stisamo, da ne primeti bas. I kada primeti, samo te opomene ili zapreti tu necim, ni sam ne zna cime. Meni je profesorka uzela jednom, ali otela, jer sam se okrenuo na drugu stranu i ona... cap! Ali mi je vratila odmah posle. I u zakonu skole ne stoji da ima pravo da ti uzme fon bez tvoje volje, samo da ga ne smes nositi u skolu, a uzimanje nije definisano.

P.S. Jeste da malo zalazim van topica, ali ajd'. Jedan ucenik je imao NOKIA 7600, onaj kao kap vode... i otisao da odgovara likovno u atelje. Profesor je voleo da pije stalno, pa je i tog puta cignuo malo vise. Svojim ubedjivanjima (pijanog je lako nagovoriti), ga je nagovorio nekako da se skine. I naravno snimao sve to dok je pricao: "Nemoj cika Ziko, nemoj!!!". I ispalo je da je on hteo da ga siluje. To se nadovezujem na ono da su zabranjeni telefoni sa kamerama. Profesora Ziku Cetku su suspendovali, a ucenika zamolili da se ispise da ga ne bi oni izbacili. Zato cuvajte se, samo upadnete u neku zamku...i hop, osstadoste bez telefona!

Izvinjavam se, sto sam otisao malo van teme.

Moja 500-ta poruka

Ma gde ti ja znam da se potpisujem preko tastature!! D'OH!!
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?21.01.2005. u 22:07 - pre 234 meseci
Citat:
Bojan Basic:
Ako ja nosam mobilni profesor ima pravo da zatraži da mu predam, i ja to mogu da učinim, ali ono o čemu ovde pričamo je da li, ukoliko odbijem da predam svoj aparat, on ima pravo da ga uzme bez moje saglasnosti? Ne, već u tom slučaju sme samo da mi izrekne neku vaspitno-disciplinsku meru.


Ja se u ovom s tobom potpuno slazem. Problem u polemici sa tobom je konstantna zamena teza koju sprovodis. Ja se ne secam da je iko ovde zagovarao da treba otimati telefone ucenicima a ti sve vreme diskutijes sa nama kao da to tvrdimo.

Ja sam se cak vrlo jasno ogradio od otimanja definisuci ga kao prisilno oduzimanje i ogovorio sam iskljuciov o oduzimanju. Ti imas problem sto pojam oduzimanje i otimanje poistovecujes a to nije isto. Oduzimanje je kada ti neko nalozi da das nesto sto je tvoje i to to das. Ako ne das slede ti nekakve sankcije, a otimanje kao sankcija je vazilo u neko drugo doba.

Interesantno je inace kako insistirate na tome da se drugi prema vama moraju ponasati prema zakonu i propisima (pri cem ste spremni da njihova tumacenja iskrivljujete do besmisla) a pri tom vi ne morate da postujete zakone i propise.
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dialup.neobee.net.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?21.01.2005. u 22:14 - pre 234 meseci
U redu, sad smo se razjasnili, iz tvog prošlog posta mi iskreno nije bilo jasno o čemu govoriš, tj. koji je tad bio tvoj konačan stav. Jedina stvar koju još nismo utvrdili je šta ako mi mobilni telefon stoji na stolu (iako je, recimo, zabranjeno nositi ga na čas), i profesor prođe pa ga samo pokupi odatle - to se onda ne zove otimanje nego jednostavno uzimanje bez saglasnosti, za koje ja i dalje tvrdim da nije dozvoljeno.
Citat:
broker:
Interesantno je inace kako insistirate na tome da se drugi prema vama moraju ponasati prema zakonu i propisima (pri cem ste spremni da njihova tumacenja iskrivljujete do besmisla) a pri tom vi ne morate da postujete zakone i propise.

Ne, već insistiramo na tome da iako ja prekršim zakon mogu da budem za to kažnjen samo propisanim merama, niko ne sme da mi kaže: "Ti si prekršio zakon pa zato ja imam pravo da te kaznim na nezakonit način". Je l' se i ovde slažemo?
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.mobtel.com.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?21.01.2005. u 23:14 - pre 234 meseci
U je...
Bojan se bas rasprico...
Treba mi 1872" monitor da bi mi njegova poruka stala....


Posto je decku vracen mob i posto ovaj forum nema moderatora, onda neka neki supremoderator - Bojan zakljuca temu jer mislim da smo raspravili da nastavnica uceniku (ne)moze da uzme tel.....
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

vertex
Beograd

Član broj: 32795
Poruke: 450
*.diners.co.yu.



+8 Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?21.01.2005. u 23:24 - pre 234 meseci
Kod nas lepo na pocetku svakog polugodista prodje obavestenje o zabrani nosenja telefona u skolu.Ako su i vas u skoli upozorili da je to zabranjeno onda je profesorka imala puno pravo da ti uzme telefon i da trazi da ti roditelji dodju po njega.
Son: Dad, what are clouds made of?
Dad: Linux servers, mostly.
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dialup.neobee.net.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?21.01.2005. u 23:31 - pre 234 meseci
Citat:
pajaja: U je...
Posto je decku vracen mob i posto ovaj forum nema moderatora, onda neka neki supremoderator - Bojan zakljuca temu jer mislim da smo raspravili da nastavnica uceniku (ne)moze da uzme tel.....

Što da zaključam temu? Dečku jeste vraćen mobilni, ali mi još nismo odgovorili na pitanje da li je konfiskovanje mobilnih telefona od strane profesora dozvoljeno ili nije, a to i jeste predmet ove priče.
Citat:
VERTEX.eXe**SH@DER:
Ako su i vas u skoli upozorili da je to zabranjeno onda je profesorka imala puno pravo da ti uzme telefon i da trazi da ti roditelji dodju po njega.

Nemoj me zezati molim te, mi ovde na 4 strane pretresamo sve moguće detalje i ti onda dođeš i kažeš da je to tako. Ajde pročitaj bar deo onoga što smo pisali pa se onda nadoveži na diskusiju ako imaš šta da kažeš, ovakvi komentari stvarno ne vode ničemu.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

vertex
Beograd

Član broj: 32795
Poruke: 450
*.diners.co.yu.



+8 Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?21.01.2005. u 23:40 - pre 234 meseci
@Bojan - Procitao sam temu od pocetka, hteo sam samo da kazem kako stvari funkcionisu u mojoj skoli, i da kazem ono sto ja mislim o tome.On je mogao da odbije da preda telefon i onda bi bio kaznjen ukorom ili nekom drugom adekvatnom kaznom.
Son: Dad, what are clouds made of?
Dad: Linux servers, mostly.
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dialup.neobee.net.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?21.01.2005. u 23:47 - pre 234 meseci
Rekao si da kod tebe u školi upozoravaju na početku godine, ali opet mi nije jasno kako si iz toga izvukao zaključak da profesorka može da ti oduzme mobilni, imajući u vidu sve do sada rečeno.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

vertex
Beograd

Član broj: 32795
Poruke: 450
*.diners.co.yu.



+8 Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?21.01.2005. u 23:56 - pre 234 meseci
Ponavljam to je moje licno misljenje i slazem se da uopste ne mora da bude tacno.Desavalo se i meni da mi nastavnici uzmu mob ali nakon casa odem kod njih, zamolim da mi vrate i sve je OK.A ako su ucenici upozoreni da je to zabranjeno onda mislim da nastavnik ima pravo da privremeno zapleni telefon u slucaju da koriscen za ometanje nastave.Znam da se moje misljenje ne uzima previse ozbiljno zbog mojih godina, ali smatram da imam pravo da ga iznesem
Son: Dad, what are clouds made of?
Dad: Linux servers, mostly.
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dialup.neobee.net.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?21.01.2005. u 23:59 - pre 234 meseci
Imaš naravno pravo da izneseš svoje mišljenje, to ti niko ne može zabraniti, ali u ovom slučaju ne radi se o nečijem individualnom mišljenju već pokušavamo da utvrdimo kako je ova stvar zakonski regulisana.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

vertex
Beograd

Član broj: 32795
Poruke: 450
*.diners.co.yu.



+8 Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?22.01.2005. u 00:03 - pre 234 meseci
Pa ocigledno je lose zakonski regulisana jer da nije ovakvih rasprava ne bi bilo.
Skola je ipak neka obrazovna ustanova a ne cirkus.Treba da postoje neka pravila i njih se treba pridrzavati
Son: Dad, what are clouds made of?
Dad: Linux servers, mostly.
 
Odgovor na temu

smars
Beograd

Član broj: 12323
Poruke: 219
*.beograd-1.tehnicom.net.



Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?22.01.2005. u 00:28 - pre 234 meseci
Loše je ako ti prof. uzme mobilni, pa još i njuška po njemu...e TO je problem...

A što se tiče teme... postojao zakon ili ne, sve isključivo zavisi od toga kakav je taj profesor/nastavnik i da li si ti okej sa njim... A overall, mnogo se dr*aju mobilni na časovima, tako da mogu da razumem zašto poneki profesor pukne i odreaguje kako odreaguje... Teško je napraviti ravnotežu...

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

FormatC
Negativac
Carthagina

Član broj: 9928
Poruke: 446
*.vdial.verat.net.

Jabber: formatc@elitesecurity.org
ICQ: 204965214


+3 Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?22.01.2005. u 02:18 - pre 234 meseci
Mogu ja da da tužim ako mi ga ne vrati.
/(bb|[^b]{2})/ =?
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dialup.neobee.net.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?22.01.2005. u 02:30 - pre 234 meseci
Vidi sad ovog. Nisu ovo ankete, ajde ljudi malo se uozbiljite, pročitajte šta je sve rečeno, i ako imate nešto novo da kažete ali argumentovano onda dodajte, uopšte ne shvatam poentu ovakvih poruka.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

Cybernoid II

Član broj: 14852
Poruke: 528

Sajt: www.youtube.com/watch?v=7..


+1 Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?22.01.2005. u 12:46 - pre 234 meseci
Citat:
ako ti prof. uzme mobilni, pa još i njuška po njemu...e TO je problem

Uvde si u pravu. Pravo na privatnost ucenika ne sme biti naruseno.
Procedura zaplene bi trebalo da se precizno definise.
Npr. prof kaze uceniku pridji i odlozi mobilni na onu stolicu u cosku, i pre kraja casa
javi se da ga ponovo preuzmes.
Isto tako na ispitima gde nije dozvoljena upotreba kalkulatora, to je regulisano
odlaganjem na predvidjeno mesto.
Sta ako ucenik odbije da se povinuje tome, pa sledi kazna, ali ako je ucenik vec predao mobilni, mora mu biti vracen na kraju casa, a roditelji bi bili pozvani na razgovor, a ne da oni povrate telefon.
Nikakvo otimanje, sa klupe ili iz ruke itd. ne dolazi u obzir, samo dobrovoljno odlaganje na vidno mesto do kraja casa.
Eto toliko od mene.
#!/usr/bin/basho
mv frog ancient_pond
echo "Splash!"
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?22.01.2005. u 13:57 - pre 234 meseci
Citat:
Bojan Basic
Citat:
broker:
Upravo o tome se i radi. Ako ces da udjes onda moras da postujes pravilo pa ces da ostavis pistolj kod obezbedjenja. Oni ti pistolj prakticno i ne oduzimaju nego proveravaju da li ga imas pa ako imas ili ostavi kod njih ili se vrati odakle si dosao.

Da li oni meni smeju da otmu pištolj kad ga nađu kod mene? Naravno da ne, mogu da ga zatraže i ako im ga ja dobrovoljno predam pustiće me unutra, u suprotnom najviše što mogu je da mi zabrane ulaz, neke otimačine pištolja ne dolaze u obzir.


Smeju da ti uzmu pištolj kada ga nadju kod tebe, jer civilna lica nemaju dozvolu za nošenje vatrenog oružja, i kada ga nose, čine krivično delo, a postoji član ZKP-a u kome je regulisano GRAĐANSKO HAPŠENJE, u kome se otprilike radi: Kada jedan građanin zatekne drugog u vršenju krivičnog dela, može ga uhapsiti i dužan je da o tome obavesti najbliži organ Unutrašnjih Poslova, koji ...
A pištolj je predmet izvršenja krivičnog dela, i oduzima se.

Citat:
Bojan Basic: Što da zaključam temu? Dečku jeste vraćen mobilni, ali mi još nismo odgovorili na pitanje da li je konfiskovanje mobilnih telefona od strane profesora dozvoljeno ili nije, a to i jeste predmet ove priče.

Tema je zanimljiva, a i neki iz nje mogu nešto da nauče, tako da mislim da je ne treba zatvarati, ali kada kažes da još nismo odgovorili na pitanje da li je konfiskovanje mob. telefona od strane nastavnika dozvoljeno, mislim da grešiš, jer si ti, a i jos neki od nas no to odgovorili, i objasnili!
A to što neko ne razume pravnu materiju, ili mu se ne sviđa kako je to regulisano, pa se izmišlja, to je druga stvar!
Može se raspravljati koliko je ova regulativa ispravna ili ne, ali ona postoji i to je činjenica.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Dalibor81
Dalibor Zeljkovic
Vulkanizerski servis - vlasnik
Zrenjanin

Član broj: 38601
Poruke: 1464
*.dialup.neobee.net.



+26 Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?22.01.2005. u 14:23 - pre 234 meseci
Cini mi se da je poneti mobilan na cas najzanimljivije zbog toga sto to iritira profe. Zamislite kada bi rekli da je telefon obavezan deo nastave, svi bi ga ostavili kuci i kukali kako nemaju novca da priuste sebi bilo kakav (pardon ne svi ali oko 90%), sto se tice zakonskog regulisanja, mislim da se sveukupan koncept i sustina naseg ustava i zakona zestoko kosi sa tehnologijama 21-og veka, kako god to neko tumacio, iz slicnog razloga su ovde otvorene mnoge teme, najcesce na relaciji hackovanje-legitimitet-zakon. Toliko od mene ower-an-out.
 
Odgovor na temu

smfilip
Beograd

Član broj: 12580
Poruke: 1630



+4 Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?22.01.2005. u 14:37 - pre 234 meseci
ja mislim da je ova tema dosla do • kad treba da se zakljuca
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.vdial.verat.net.



+3 Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?22.01.2005. u 16:58 - pre 234 meseci
Citat:
Gost:
Smeju da ti uzmu pištolj kada ga nadju kod tebe, jer civilna lica nemaju dozvolu za nošenje vatrenog oružja

Otkud oni znaju da ti nisi mozda policajac u civilu ili neki inspektor. Nema on prava da ti oduzme pistolj. Cak nema prava ni da te legitimise (ovo je 100% tacno a upravo sada sam proverio sa jednim inspektorom) mada moze da ti zabrani ulaz dok mu ne pokazes licnu kartu ili dok mu ne ostavis oruzje.

Citat:
, i kada ga nose, čine krivično delo, a postoji član ZKP-a u kome je regulisano GRAĐANSKO HAPŠENJE, u kome se otprilike radi: Kada jedan građanin zatekne drugog u vršenju krivičnog dela, može ga uhapsiti i dužan je da o tome obavesti najbliži organ Unutrašnjih Poslova, koji...

Da li mozes da citiras taj zakon? Mada u svakom slucaju ako neko nosi pistolj ne mora da znaci da vrsi krivicno delo jer ti ne znas da li on ima ovlascenje da nosi pistolj i koje mu je zanimanje.

Citat:
A pištolj je predmet izvršenja krivičnog dela, i oduzima se.

Ali to ako ga uhvatis da pljacka prodavnicu ili puca u nekoga bez razloga, inace nemas pravo osim ako si 100% siguran da to nije policajac u civilu.
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dialup.neobee.net.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Jel prof moze da uzme uceniku mob?22.01.2005. u 19:48 - pre 234 meseci
Citat:
Gost:
Smeju da ti uzmu pištolj kada ga nadju kod tebe, jer civilna lica nemaju dozvolu za nošenje vatrenog oružja, i kada ga nose, čine krivično delo

Zar civilno lice ne može da izvadi Dozvolu za nošenje oružja?
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Jel prof moze da uzme uceniku mob?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 31334 | Odgovora: 135 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.