@vladd - skoro sve je tacno sto si napisao, ali moja namera je bila nesto drugo samo nisam to u naslovu naznacio (to je dobro primetio @IUOP_1, da je pogresan naslov u odnosu na nameru). To sto ti pises je ok za neke zrele razgovore izmedju zrelih ljudi ali nema veze sa "dogadjajem" gde se na neprimeren nacin manipulise decom. Usmeravanje dece (mladih, nezrelih,, neiskusnih...) na razmisljanje i/ili razmisljanje van okvira se radi na drugaciji nacin od spinovanja i upotrebljavanja banalnosti koje svaki zreo covek moze da ponisti u nekoliko reci.
Pozdrav!
Doticni performans je na festivalu nauke. A kriticnost, razmisljanje, analitika, uklonjena predubedjenja..to su sve srafici, bolje receno alatici nauke. Deca koja su zainteresovana za nauku treba da budu upoznata sa metodama, sa gimnastikom mozga, razmisljanjem, a ne da imaju zivotni stav starlete..

P.S. @Sceka
Uostalom, pitaj gitaristu, on je prosao kroz celu tu vatru.

@dusanboss.
Nije poenta u mom "verovanju" da li je zemlja "okrugla"(definisati okrugla), vec koliko bih ja dokaza za bilo koju tvrdnju mogao da prezentujem iz fotelje i pred tastaturom a da ne budu "rece mi jedan co'ek" ili pise negde..
Verovanje nije metodologija nauke. Vec prezentovani, provereni dokazi tvrdnji, potkrepljeni merenjima ili bar proverenim matematickim modelom.
Naravno da je "plocasta teorija" besmislica, u ovom veku narocito, ali je to sustinski nebitno...nekada je bila opsteprihvacena teorija medju pametnim svetom. Zato je i koriscena kao primer, kao se iz "ocitih" primera mogu izvesti pogresni zakljucci.
Ono sto je poenta je sagledavanje hipoteze(bez obzira na banalnost primera), bilo koje, analiza, prikupljanje dokaza, analiza dokaza, testiranje varijabli koje ucestvuju u dokazima..i pravljenje teorije.