Citat:
stopnarkomaniji:
da davanje proVOKATIVnih imena nije posebna oSOBEnost islama.
Šta KAžete za Krstu, Svetu, Ratomira, Ratka i sLIČNA imena?
Aposlutno nema veze sa sinom Džihadom. Totalno druga kategorija. Krsta, Sveta, pa čak i Ratko (Osim ako nije Mladić

) ne može se nikako uporediti sa Džihadom.
Na primer mnogi muslimani detetu daju ime Islam, što je po meni malo provokativno (pogotovo u Fr), ali podnošljivo i verovatno mogo ljudi ne bi parvili probelm oko toga.
Sa druge strane
Dzihad . ?!? Alo bre, pa jel smo svi mi ovde ebeni u mozak? Vrlo dobro znamo šta ta reč znači bez obzira na neke druge prevode koji ukazuju na nešto malo drugačije značenje.
Pogotovo u Francuskoji. Roditelji su ili totalni idioti i nisu imali pojima šta rade ili je davanje tog imena lepo podmazano od strane zalivskih zemalja.
Koja je prva asocijacija bilo kom zapadnjaku (a i ovim sa istoka, možda i veše, da se ne lažemo) kada se kaže "Dzihad"
Sa Wikipedie :
Citat:
Jihad as-sayf islamska vojna jurisprudencija smatra jedinim oblikom ratovanja dozvoljenim u šerijatskom pravu, Ne-islamski svijet koncept džihada obično poznaje u tom obliku, te se pojam džihad zbog toga često izjednačava s pojmom svetog rata.
Nemoj te da pravdate očiglednu bahatost, prostakluk i agresivnost. Doći će možda vremena kada će i ovakva lupetanja po forumu da znače nešto što bi se moglo odraziti na realan život.
Ja vas redovne ovde smatram kao neku vrstu prijatelje i kao takve vas savetujem da ne radite gluposti koje će vam se nedaj bože jednog dana obiti o glavu.
Daj bože da do toga ne dodje, ali kako je krenuluo ... Ne znam šta da kažem.
Niti ja nekome ovde pretim, niti ga ograničavam slobode da piše šta želi. Posmatrajući rezvoj trenutne geo-političke situacije vrlo mi je jasno čemu to vodi. Osim ako se naravno nešto drastično ne promeni.
[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 26.10.2017. u 23:53 GMT+1]