Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sumnje da je čovek bio na Mesecu

elitemadzone.org :: MadZone :: Sumnje da je čovek bio na Mesecu
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 447352 | Odgovora: 2263 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu11.04.2014. u 14:12 - pre 121 meseci
Citat:
lucky88: Kolega sa foruma @zzzz je jedini ovde napisao nešto konkretno, i eventualno ja, ali u drugom kontekstu.
Ostali samo mlate praznu slamu,što bi rekli ljudi.

...

:) A ti si autoritet kome se moze verovati?! LOL Pa ni pravo ime nisi u stanju da obznanis svima... :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

lucky88

Član broj: 105296
Poruke: 416



+117 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu11.04.2014. u 14:23 - pre 121 meseci
Podrazumeva se da su sve rasprave na forumu, otvorena razmena mišljenja i argumenata, niko nema nameru da vređa bilo koga.
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu11.04.2014. u 15:22 - pre 121 meseci
Citat:
Inače dobro je da si pomenuo tog sa tablom, pošto redovno kad smak sveta ne bude, on samo precrta stari datum, dopiše novi na tablu i nastavi sa vikom

Citat:
Balalave predvidele sukobe, bolesti, razaranje u ovoj godini!
ODBROJAVANJE JE POČELO: Sudnji dan stiže 22. februara 2014!


.

Citat:
Dok se jedni pripremaju za redak prizor pomračenja Meseca, drugi strahuju od ostvarenja biblijskog proročanstva.

Totalno pomračenje Zemljinog satelita, Meseca, prema najavama astronoma, dogodiće se u ranim jutarnjim satima 15. aprila, a biće jasno vidljivo širom Severne Amerike, prenosi US Today.

Upravo će taj događaj označiti početak tetrade, retku pojavu četiri lunarne eklipse, od kojih druga sledi u oktobru, a još dve sledeće godine. Nesvakidašnja pojava, započeće u aprilu totalnom lunarnom eklipsom, vidljivom iz obe Amerike kao i sa Novog Zelanda i ostalih delova Pacifika. Pomračenje Meseca posledica je padanja Zemljine senke na Mesec.

"Pun mesec će prvo delovati malo tamniji od uobičajenog, ali će ljudi ubrzo primetiti mnogo tamniju senku koja će se kretati preko Meseca, a biće crvenkasto-smeđe boje", najavio je astronom Džerald Mekkigen iz Svemirskog i naučnog centra Čabot.

Takozvani "krvavi mesec", prema objašnjenju astronoma, svoju crvenu boju dobija zahvaljujući prelamanju sunčevih zraka kroz Zemljinu atmosferu.

"To je isti efekt koji vidite kad Sunce poprimi crvenkasto-narandžastu boju tokom zalaska, samo što se u ovom slučaju prelomljena sunčeva svetlost preslikava na Mesec", objasnio je Mekkigen.

On takođe navodi kako će tokom eklipse, Mars biti jasno vidljiv, kao vatreno crvena zvezda pored Meseca. Crveni Mars i crveni Mesec sigurno će biti spektakularan prizor, kažu astronomi i dodaju kako je šteta što zbog vremenske razlike neće moći svi da prisustvuju ovom događaju.

A dok astronomi s nestrpljenjem iščekuju ovaj redak događaj, neki su ozbiljno zabrinuti.

Naime u knjizi Džona Hagea pod imenom "Četiri krvava meseca" autor najavljuje velike promene koje će uslediti nakon ovog događaja, a spominje se i kako će upravo ova lunarna tetrada biti ispunjenje biblijskog proročanstva.
Naime, prema proročanstvu iz Biblije „pre nego što dođe veliki dan Gospodnji, sunce će se pretvoriti u tamu, a mesec u krv".

Ostale tri eklipse dogodiće se 8. oktobra ove godine, zatim 8. aprila i 28. septembra 2015. godine, a astronomi kažu da će između 2001. i 2100. godine biti ukupno osam lunarnih tetrada.
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu11.04.2014. u 18:56 - pre 121 meseci
Citat:
MOSKVA - Zapad možda strahuje da Rusija namerava da se proširi na jugoistok Ukrajine, ali Moksva po svemu sudeći planira veća osvajanja - pravo na Mesec.

Moskva je danas saopštila da namerava da osvoji i kolonizuje kosmos, s tim što će na Mesecu postaviti stalnu bazu s ljudskom posadom.

"Dolazimo na Mesec da ostanemo zauvek", rekao je zamenik premijera Dmitrij Rogozin.


Insajder mi javlja da ce votka biti bezbedno lagerovana.Bice i free za slucajne posetioce.:).
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu11.04.2014. u 22:11 - pre 121 meseci
Citat:
lucky88:
Pitanje kao iz podsvesti, ali posvesti same podsvesti, za zagluplivanje, brisanje zdravog razuma, kao da je prepisano iz priručnika tajnih organizacija,
ili neke od tajnih službi 30-ih godina prošlog veka. Nakon svakog odgovora, sledi sledeće, kako dolaziš do toga, ili odakle ti ta informacija,
pri tome ispitanik sedi vezan za stolicu sa jakim svetlom uprtim u oči.


Da, da, beli medvedi, ekologija, greenpeace, sirok um bez ogranicenja...
Nego, na osnovu cega to tvrdis?

I da, normalno da ce da sledi pitanje odakle ti informacija...ti si sam rekao da iznosis cinjenice...


Citat:
Kolega sa foruma @zzzz je jedini ovde napisao nešto konkretno, i eventualno ja, ali u drugom kontekstu.
Ostali samo mlate praznu slamu,što bi rekli ljudi.


Nista od toga nije konkretno, to su samo nagadjanja, citiranja Treceg oka, raznih UFO sajtova i slicnih besposlicarskih medija...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu12.04.2014. u 14:19 - pre 121 meseci
Citat:
lucky88: Podrazumeva se da su sve rasprave na forumu, otvorena razmena mišljenja i argumenata, niko nema nameru da vređa bilo koga.

Sto se tice vredjanja:
Citat:
lucky88: ...
Ostali samo mlate praznu slamu,što bi rekli ljudi.
...

Da ne trazim, jer me mrzi, ostala tvoja "nemanja namere vredjanja bilo koga"! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
+1

zzzz
milan kecman
bluka

zzzz
Član broj: 11810
Poruke: 2145
..able.dyn.broadband.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu19.04.2014. u 09:53 - pre 121 meseci
Citat:
AMERIČKA robotska letjelica završila je u petak svoju misiju analize prašine i plinova oko Mjeseca planiranim padom na Mjesečevu površinu, objavila je NASA.

Letjelica LADEE (Lunar Atmosphere and Dust Environment Explorer) postupno se spuštala prema površini Mjeseca proučavajući kako se prašina diže i koji plinovi čine Mjesečevu tzv. egzosferu, područje svemira koje ga okružuje i gotovo je vakuum.

Letjelica je lansirana 6. rujna, a u Mjesečevu se orbitu postavila u listopadu. U studenom je započela svoju misiju koja je trebala trajati stotinu dana, ali je trajala nešto dulje.


@NASALADEE impacted the lunar surface, as planned, between 12:30-1:22am ET this morning: http://www.nasa.gov/press/2014...urface/index.html#.U1E44_ldWSp
4:50 PM - 18 Apr 2014

Napredak je očigledan,čestitam!
________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
+1

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu19.04.2014. u 11:03 - pre 121 meseci
U pitanju je orbiter, a ne lender....sta nije jasno?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

peromalosutra
Ivan Rajkovic
Software engineer
Luxoft
Berlin

Član broj: 54774
Poruke: 871
*.teol.net.



+148 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu19.04.2014. u 17:55 - pre 121 meseci
Cek zzzz, sad odjednom vjerujes NASA-i? Gdje povlacis granicu izmedju onoga sto smatras da su slagali i onoga sto smatras da je istina?

 
+2

zzzz
milan kecman
bluka

zzzz
Član broj: 11810
Poruke: 2145
..able.dyn.broadband.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu19.04.2014. u 19:01 - pre 121 meseci
Citat:
peromalosutra: Cek zzzz, sad odjednom vjerujes NASA-i? Gdje povlacis granicu izmedju onoga sto smatras da su slagali i onoga sto smatras da je istina?


Nisam tako rekao!Pogledaj ovaj moj tekst:

http://www.elitemadzone.org/p3427205
"Ja ne tvrdim da nisu bili,već se samo solidarišem sa sumnjom,baš kao što glasi naziv ove teme.Moji argumenti su tehničkog karaktera za razliku od onih analiza slika koje su pokrenuli neki Amerikanci."

Dakle slike su ozbiljan razlog za sumnju,a ja još dodajem neke tehničke probleme koji tu sumnju pojačavaju.Sadašnji tehnološki nivo je dovoljno razvijen pa se (bez sumnje) roboti mogu slati na Mjesec.Ali za povrat nazad sa nešto uzoraka tla , teško.Treba:Minimalna masa povratne letilice,maksimalna termička zaštita,malo sreće da nešto ne zakaže...Jeftinije je poslati labaratoriju nepovratno,a otud pokupiti informacije.
________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
+1

Paunic91
Voja Paunić
Badovinci, Srbija

Član broj: 259008
Poruke: 68

Sajt: Neam, ima neko da pozajmi..


+53 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu22.04.2014. u 17:12 - pre 120 meseci
http://www.clavius.org/

i

http://www.badastronomy.com/bad/tv/foxapollo.html


Tu imate sve odgovore.
Da je praistorijski Bil Gejts pronasao vatru sigurno bi nam naplacivao po upaljenoj
grancici
uz sve vrste paketa: uzarak, plamicak, buktinja i sl:)
-----------------------------------------------------
Duct tape is like the force. It has a light side, a dark side, and it holds the universe
together....
 
0

rade.zrnic

Član broj: 268990
Poruke: 217
*.dynamic.stcable.net.



+336 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu07.07.2014. u 03:55 - pre 118 meseci
@Paunic91.

Kome trebaju ti odgovori?
Ova tema je već bila, samo pod drugim nazivom; (izbrisana je možda i mojom "zaslugom") i primećujem da se i ovde pojavljuju "Disqus" osobe koje su čvrsto uverene da je "Holyvood" aluniranje zaista istina.
Kad Ameri nešto tvrde, moraš poverovati. Tako da sam siguran da je "Monsanto" humanitarna industrija, da je "Milosrdni anđeo" humanitarna kampanja, kao i sve tekuće kampanje iste vrste...

Povedi se samo prostom logikom...
1. Da bi "odjezdili" i primakli se našem lepom Mesecu, u tom roku koji je naveden, treba ubrzati modul na 3000 m/sec. To je trostrka brzina puščanog metka malokalibarske puške od 5,56 mm (inače je zabranjena po konvencijama ratovanja).
2. Kao što znamo (bar oni koji vide) Luna se ne okreće oko svoje ose. Da bi modul sleteo, treba svoju brzinu da dovede na 0 prilikom aluniranja, što znači da bi usmereni mlaz raketnog motora morao da "iskopa" rupu ispod sebe. Pošto su Ameri "izmislili" antigravitacioni uređaj u čuvenoj seriji "Zvezdane Staze", naravno da nećemo videti tu dotičnu rupešku...
3. Prođikaše malo po prašini, razapeše barjak i u tom istorijskom činu, dunu solarni vetar pa im se barjak malo zaleluja...
4. U svoj toj ujdurmi su ili izbrisali zvezdano Nebo ili su zaboravili da dekoriraju Mlečnu Stazu?!
5. U međuvremenu se matični modul giba ujednačenom brzinom od tri 'iljadarke m/sec. pa će ga trebati sustići. Potegoše japanske kanistere od 20-es' litara u veličini kutije šibica i poćeraše lunarni modul da im ne pobjegne matični.
6. Kad se "spojiše", svratiše na "British Petrol" pumpu koja orbitira oko Meseca da donaspu malo goriva iz škriljca; treba se odlunirati, neda Luna iz svog zagrljaja... (Račun će platiti "teroristi")
7. Prođoše srećom kroz visokoozračeno polje drugi put bez posledica; sačekali su da Sunašce malo posustane sa zračenjem a i imali su i debelu zaštitu aluminijumskog omotača od jednog milimetra na modulu. More biti da ima i termo izolaciju od staklene vune.

Moja malenkost je sve ovo obrazložila u sedam tačaka...

Da bi to proverio, potrebno ti je samo šest ljudi po vertikali i sve ćeš saznati direktno od Svetog Petra.
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu07.07.2014. u 07:05 - pre 118 meseci
Citat:
rade.zrnic: Moja malenkost je sve ovo obrazložila u sedam tačaka...


 
+1

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu07.07.2014. u 08:05 - pre 118 meseci
Citat:
rade.zrnic:
@Miroslav Jeftić,
Vaše "ikonice" reprenzetuju Vaše mentalno stanje... Hehhehah, da Bog da se Vi
opametili....
A 'đe istražujute "rude"; more biti u začetku ćaćinog DNK-a?


Cekaj, tvoj prethodni post nije bila jako lepa ironija!??
 
+1

rade.zrnic

Član broj: 268990
Poruke: 217
*.dynamic.stcable.net.



+336 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu07.07.2014. u 08:28 - pre 118 meseci
@IUOP_1, šta si ti razumeo?

Da sam uvredio Jeftića? Nije mi bila namera niti sam to uradio... On se prosto podsmeva i ja osećam potrebu da mu odgovorim na istom nivou...
Svaki odgovor na pitanje zahteva adekvatan nivo. Ne u rukavicama, jer devedeset devet postotaka ljudi ne razume zakukuljen odgovor.
Ironija je jedna od mojih omiljenih "veština"; a ne razumem ni tvoj komentar:
" Cekaj, tvoj prethodni post nije bila jako lepa ironija!??"
Šta si hteo da kažeš?
Da sam izrekao nešto što nije primereno?!
Ili sam trebao da se izrazim malo lepšom ili skladnijom ironijom?
 
0

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu07.07.2014. u 08:38 - pre 118 meseci
Citat:
rade.zrnic:
@IUOP_1, šta si ti razumeo?


Da se sprdas sa onima koji veruju u zavere.
Onda sam procitao zadnji post, pa mi se ucinilo da zapravo ipak verujes u iste te zavere.

Citat:
rade.zrnic:
Da sam uvredio Jeftića? Nije mi bila namera niti sam to uradio...


Mislim da nisi.

Citat:
rade.zrnic:
Ili sam trebao da se izrazim malo lepšom ili skladnijom ironijom?


Od volje ti.
Meni se ucinilo da sam ironiju shvatio, pa onda nisam bio siguran, zato sam te i pitao.
 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu07.07.2014. u 08:46 - pre 118 meseci
@rade.zrnic,

1. Pa?
2. Ne.
3. Objasnjeno vise puta ovde.
4. Takodje.
5. 6. i 7. Ne.
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu07.07.2014. u 08:57 - pre 118 meseci
Citat:
IUOP_1: Cekaj, tvoj prethodni post nije bila jako lepa ironija!??


Ma kakva ironija, nabiflao čovek par rečenica koje su objašnjene već jedno hiljadu puta i raskrinkao "Holyvood" zaveru.
 
+1

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu07.07.2014. u 09:06 - pre 118 meseci
^ Steta, da je ironija, bio bi jako lep post
 
+1

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Sumnje da je čovek bio na Mesecu07.07.2014. u 10:56 - pre 118 meseci
JA bih samo, bez ironije i nipodastavanja, bez, cak i otvorenog sumnjicenja "mesecevih setnji", da mi sa zakasnjenjem od pola veka pojasne "energetske uragane"...koji inace produvavaju i usmeravaju onakve lepe repove kometa... bez obzira kojim smerom idu...KAKO su se zastitili..i modul i posada...



Cak i da zanemarim tadasnja kratka objasnjenja(sada pokojnog) inzenjera Jugina, koji je koristio oficijelne podatke NASA-e, u vezi nekog "milimetarskog omotaca" i "specijalne farbe", ili "reflektujuceg odela", na sta se aludiralo sa spomenutim prevlakama.

Kako se to reflektuju izuzetno snazni partikli(i zracenja, odnosno sva cuda u solarnom vetru), koji nisu bas samo u vidljivom spektru, i nisu energetskih nivoa... kao na plazi u podne...

Mali, kratak, zadovoljavajuci... odgovor...energetski nivoi cestica i kompenzacija doticnih, sildom, trikovima, farbama...tehnoloski...
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Sumnje da je čovek bio na Mesecu
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 447352 | Odgovora: 2263 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.