Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sudo masine i sve o njima

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Sudo masine i sve o njima
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1865393 | Odgovora: 3131 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vanillamanilla
obrenovac

Član broj: 214094
Poruke: 3
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima25.02.2009. u 23:07 - pre 184 meseci
gugule, nemoj puno da se nerviras...
to sto ti se desilo nije tako strasno, poslusaj test1234
LTH servis jeste preuzeo Eltim na svoju grbacu, ali verovatno ste serviseru kojem ste se javili zvucali nervozno, a serviser kao serviser to uzima najozbilnjije. Nije on kriv, a niste ni vi. Sta je mogao drugo da vam kaze, nego, dok vam je sudomasina u disfunkciji, nego da sami perete sudove. Licn, ja bih prala sudove, ako se kojim slucajem sudomasina pokvari.
 
Odgovor na temu

101010

Član broj: 166349
Poruke: 112
79.101.163.*



+18 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima07.03.2009. u 21:17 - pre 184 meseci
Nisam imao vremena da studiram jos jednu belotehnicku disciplinu, pa sam jednostavno otisao do prodavnice i posle 10tak minuta uporedjivanja kupio masinu tacno za novac koji sam imao, sa sto duzom garancijom i pristojnim opcijama.

E sad da li sam se zeznuo, ne znam ?
Evo je:

Gorenje GS62110BW

Jos u prodavnici sam otvorio jedne pored druge 5-6 masina raznih "proizvodjaca" da bih skapirao da imaju apsolutno identicnu unutrasnjost i na istim mestima srafove i poklopce, samo se prednje maske i dugmici razlikuju. Gorenje ima duzu garanciju i jacu cenu.

Kapiram da je i Gorenje kinez, najverovatnije neka Midea.

Kupio sam neke tablete za masinu [jedine bile u prodavnici] neke Calgonit MAXinONE http://www.calgonit.com.hr/finish-max-in-one.php
, ipak sam kupio i so, nije tako skupa, jer te tablete mi ne deleju kao da mogu izdrzati do ispiranja, mozda gresim.

Par pitanja:

Problem 1, ove tablete su takvih dimenzija da vratanca odeljka za prasak moram da nategnem da bi se zatvorila, a plastika zatvaraca pregrade ne odaje utisak kvaliteta. U cemu je fora, koliko se secam masina sve su imale pregrade istih dimenzija. Prodavac mi rece da slobodno koristim tablete. Da li da batalim tablete i kupim prasak ?

Pri prvom pranju masina je zasmrdela pola stana, ok verovatno treba da izvetre kancerogeni rastvaraci iz plasticnih delova pri prvom grejanju... Jos jedna stvar, nije bash necujna, pogotovo ako spavate blizu masine, a tempirate pranje nocu kada je tiho i struja jeftinija.

Problem 2, vise nejasnoca, kada sam gledao masinu rekose mi da se gornja korpa podesava po visini, sto sam i video koliko se secam, i ovde pise podesiva http://www.gorenje.rs/masine_z...je_sudova_samostalne?aid=15484
a dobio sam masinu sa korpom koja nije podesiva po vertikali. Pa ako neko ima istu ovakvu masinu da razjasnimo...






 
Odgovor na temu

goxgi

Član broj: 155304
Poruke: 211
*.smin-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima08.03.2009. u 09:38 - pre 184 meseci
POzdrav,

nisi pogresio sto si je kupio, masina je OK. Ja imam istu, ali je Midea, nije Gorenje, koliko vidim funkcije su iste...

To sto se tice tableta, koristi ih slobodno, ali kupuj neke najjeftinije, nisu nista gore od tih Calgonit, ja kupujem u DM-u i super su, za male pare. To da vratanca ne mogu da se zatvore, to se desava, ali kada kupis neke druge tablete, bice OK. Stavi i obavezno so, i sjaj, meni je na 2. Sjaj je jeftin i dugo traje, tu je najbolji Calgonit... So stavljam iz Merkatora, neka njihova marka...

Sto se tice korpe podesive po visini, to ti se odnosi na gornju korpu, na koju idu solje itd..., da mozes da je podignes i spustis. Kod mene je odnah bila spustena, a podignes je tako sto je izvuces napolje i onda iz tih sina je koje izadju sa njom, izvadis i podignes je, tj. uvuces u sine, tockice koji su na njoj... To sam morao da uradim zbog cetvrtastih tanjira, i poneke serpe, da ne bi zapinjalo.

Prasak mozes, ali je po meni bolja tableta, jos ako imas nekoga u Nemackoj ili negde drugde u EU, tako imas tableta za 5 evra 100 komada...
GOX
 
Odgovor na temu

mmmaja1

Član broj: 215321
Poruke: 9
*.eunet.rs.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima08.03.2009. u 11:23 - pre 184 meseci
Treba mi pomoc oko izbora masine. Bitno mi je da energetski razred i ucinak pranja budu A, kao i da nije preterano skupa. Mislim da bi Quadro DW S4520 http://www.tehnomanija.rs//ind...p=product&product_id=16526 bila otprilike nesto sto trazim, ali nigde ne vidim komentare o njoj.
Ima li neko iskustva sa ovom masinom? Kakve su uopste Quadro masine?
 
Odgovor na temu

goxgi

Član broj: 155304
Poruke: 211
*.smin-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima09.03.2009. u 09:17 - pre 184 meseci
Masina je OK. Znam par ljudi koji je imaju, i koji su zadovoljni.
GOX
 
Odgovor na temu

101010

Član broj: 166349
Poruke: 112
77.46.233.*



+18 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima09.03.2009. u 14:35 - pre 183 meseci
Hvala goxgi, u podavnici su mi pokaziviali neki drugi model kod koga se gornja korpa pomera po vertikali po posebnoj shini samo za to, a rekose mi da sve imaju istu unutrasnjost... Nije lose ni ovo sa tockicima...

Ono sto mi je intresantno, premotao sam film i setio se stare sudomasine gorenje od pre 20godina, koja je imala apsolutno iste mogucnosti, programe i opcije kao ove danasnje masine, unutranjost preslikana, kao i spoljasnjost jer retro izgled je u modi. NIsta se nije promenilo, sem sto su dansnje masine manje kvalitetne.
 
Odgovor na temu

mmmaja1

Član broj: 215321
Poruke: 9
*.eunet.rs.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima09.03.2009. u 20:30 - pre 183 meseci
hvala goxgy na odgovoru
 
Odgovor na temu

aleksandarnv

Član broj: 216220
Poruke: 1
*.telenor.co.yu.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima15.03.2009. u 14:17 - pre 183 meseci
Koristim gorenje GV 53221 mašinu za sudove i do sada je odlično radila (10 meseci). Danas je prvi put prilikom uzimanja vode došlo do prelivanja iz mašine koje je najverovatnije zaustavljeno aqua stopom. Proverio sam sve filtere koji su mi dostupni i očistio ih, proverio cevi i sve je ok, kada sam je ponovo uključio problem je ostao. Ukoliko neko ima eleganto rešenje bio bih mu zahvalan, inače sutra ću pozvati servis (pod garancijom je).
 
Odgovor na temu

ducka82
Agent
Surcin

Član broj: 217559
Poruke: 2
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima30.03.2009. u 14:54 - pre 183 meseci
Kolege forumasi, treba mi pomoc. Naime imam Midea masinu za pranje posudja, model WQP8-9001B, staru oko dve godine i koja se koristi svakodnevno. Od hemije koristim tablete Calgonit, a s vremena na vreme operem je sredstvom za pranje masina. U zadnih nedelju dana primetio sam problem mislim da jeprogramator u pitanju. Naime ona pere i kada dodje blizu kraja tada onaj prekidac stane i ona moze tako da radi do sutra. Onda ja samo za jedan stepen okrenem prekidac i ona nastavi sa svojim radom i ubrzo zavrsi. Sudove opere redovno OK.
Ja zivim u Surcinu, pa ako neko zna neki dobar servis u BGD i okolini neka javne, ili ako je moguce da sam resim problem neka mi objasni sta da radim.
Unapred zahvalan!
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4615
212.200.65.*



+311 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima31.03.2009. u 08:14 - pre 183 meseci
Verovatno ti je otisao sigurnosni termostat, to kod Midea-e crkava cesto. Ako nikako neresis javi se kad ti proradi PP.
 
Odgovor na temu

deki1916
dejan beljan
administracija,trgovina
Nis

Član broj: 218782
Poruke: 13
79.101.149.*



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima06.04.2009. u 22:18 - pre 183 meseci
Pozdrav drustvo !

Ovo je moj 1. post i dok kuckam ovaj text kuhinja mi je puna vode, zena me psuje, klinac me zajebava, a za sve je kriva Midea WQP8-9205 , stara oko 4 god.

Za sve ove godine, jednom je zalemljen neki kontakt, jednom zamenjen termostat, (i to sve u servisu za ves masine, posto je servis naveden na garantnom listicu prestao da radi !!), koristi se svaki dan, iskljucivo Calgonit so, prasak i tecnost za finish. Pre 5-6 dana je pocela da "stuca", tj. prekida tokom rada. Kad malo jace pritisnem vrata - onda proradi kako treba. Odmah sam skinuo stampane ploce i odneo u vec pomenuti servis za VES MASINE (kod majstora koji mi je 2x uspesno resio probleme). Majstor je nesto lemnuo i ja sam vratio sve na mesto.
E sad pocinje pravi problem : pumpa za izbacivanje vode nece da stane. Izbaci sve sto ima za 10 sec, i posle nastavi da radi na prazno jos 5 min o na kraju izbaci gresku E2 na displeju i ugasi se uz 14 zvucnih bipova (8 je znak za kraj). Vratim se kod majstora, on kaze da nista posebno nije radio, samo je pojacao lemove gde kablovi dolaze na plocu i nogice jednog releja. Po njegovim recima nista nije ni mogao da premosti, ali je za svaki slucaj ponovo prekontrolisao plocu. Da ne bude zabune, radi se o DESNOJ stampanoj ploci, gledano spreda.
Posto je on majstor za ves masine, rekao mi je da je moguce da je crevo za otpadnu vodu palo nisko, pa neki senzor misli da masina uvek ima vode. Onda sam ja skinuo crevo, otvorio vrata masine , "slagao" bravicu da su vrata zatvorena, i poceo da sipam vodu u odvod masine. Sve sto joj sipam izbaci i nastavi da radi kao da ima jos vode !!! Sipao sam vodu i u kontrasmeru, tj. u odvod i tad se normalno masina puni. Dakle nemam prepreka sto se dovoda i odvoda vode tice.

Problem je sto jedini majstor koga znam nema pojma sta to moze da bude.

U manualu pise da je za problem "drain pump doesn't stop" uzrok "overflow". Kakav crni overflow, kad u njoj nema kapi vode. cak sam je iskrenuo naglavacke i krpama osusio unutrasnjost.

Pomagajte !!

Usput se izvinjavam ako postoji slican problem, a nisam pazljivo trazio, a takodje se izvinjavam na suvise emotivnom postu, ali sve sam zivce izgubio, a resenja niotkuda.

 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima06.04.2009. u 22:22 - pre 183 meseci
Masina ne moze da zna da li ima vode u sebi ili nema ako joj hidrostat to ne signalizira.Ako je vec konstatovan "overflow",treba razmisljati u tom pravcu.Znaci proveriti hidrostat i crevo hidrostata.
 
Odgovor na temu

deki1916
dejan beljan
administracija,trgovina
Nis

Član broj: 218782
Poruke: 13
79.101.149.*



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima06.04.2009. u 22:59 - pre 183 meseci

Nesto sam ispustio u 1. postu : kad masina izbaci svu vodu, posle par minuta nekako se u nju uvuce vode do 1/2 posude ispod filtera. Sad sam zatvorio dovod , pustam masinu da radi i pratim nivo u posudi u koju se sipa so. Bas me zanima odakle ulazi ta voda i zasto stane bas na 1/2 posude.

Svejedno, pokusacu da sutra nagovorim majstora da dodje i pogleda taj hidrostat.

hvala druze

 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.yu.



+334 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima07.04.2009. u 21:17 - pre 183 meseci
Neka pogleda i Aqua Stop prekidac na dnu masine ako ga ima.Vode ima uvek jer se onaj deo iz odvodnog creva vrati u masinu.Tako je i kod ves masina...
 
Odgovor na temu

deki1916
dejan beljan
administracija,trgovina
Nis

Član broj: 218782
Poruke: 13
79.101.137.*



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima08.04.2009. u 08:18 - pre 183 meseci
Prvo da se pozalim : majstor moze sledece nedelje ( u prevodu : nadji nekog drugog, ja popravljam ves masine, a ne one za sudove).

Skroz sam je rasturio, i resio da uzmem stvari u svoje ruke, pa uz vasu pomoc da dodjem do dijagnoze i resenja. Taj aquastop je kod ove masine napravljen u vidu klapne od gume, na samoj drain pumpi. Tu se voda i vracala u masinu, klapnu sam ugurao u pumpu tako sto sam iz neznanja nagurao vodu u kontrasmeru kroz odvodno crevo, zeleci da proverim da li je prohodno. pumpu sam rasklopio, ocistio, i vratio na mesto sa novim selnama. Unutar nje je bilo 20-ak semenki od (verovatno) paprike, ajvara, statijaznam...I klapna sad stoji kako treba.

Napravio sam par slika, pa nije lose da mi neko pomogne oko identifikacije delova:



Imam srafcigere, unimer, probnu lampu, i jaku volju da je dovedem u funkciju.

edit: bio si u pravu za aquastop prekidac, dodao sam sliku, plovak od stiropora stoji uredno na dnu, kad ga dignem prstom - prekidac se cuje kad sastavi.

I dalje ne znam gde je taj hidrostat...

[Ovu poruku je menjao deki1916 dana 08.04.2009. u 09:46 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao deki1916 dana 08.04.2009. u 09:48 GMT+1]



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

deki1916
dejan beljan
administracija,trgovina
Nis

Član broj: 218782
Poruke: 13
79.101.137.*



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima08.04.2009. u 21:44 - pre 182 meseci
Najzad sam uklavirio sta je presostat !! Takva stvar se na automobilima zove relej.

Duvanjem kroz cevcicu presostata sam izbacio svasta u posudu za odliv, ali je sad i to cisto k'o suza.

Kao prilog sam stavio sliku presostata. Nejasno mi je to sto ima samo 2 zice, a 3 buksne. Unimerom sam video da su obe zice koje dolaze na presostat u spoju. Kad dunem u cevcicu, one se razdvajaju, a 3. na kojoj nema nicega dobija spoj sa jednom od one 2. Palo mi na pamet da se 3. zica nekako otkacila, medjutim takve nema nigde.

Imam 2 pitanja:
1. Jel normalno da ovaj presostat ima samo 2 zice?
2. Ako je normalno, zasto se nista ne desava cak i kad ga pokrenem duvanjem.

hvala i pozdrav




Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

jovapad
Vojska

Član broj: 219030
Poruke: 1
195.252.79.*



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima08.04.2009. u 23:06 - pre 182 meseci
Zdravo svima!

Da li neko ima iskustva sa Indesit IDE 45 S masinom za sudove?


Hteo bih da pazarim pa mi je ova zapala za oko... Deluje mi OK...

Saveti?


Hvala
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima09.04.2009. u 19:34 - pre 182 meseci
@deki1916
Kod sudomasine je dovoljno i dve zice na presostatu jer ona zapocinje svoj ciklus odmah i usput se puni vodom.Ima i onih sa tri i vise zica.Rekao bih da je kod tebe to crevo bilo zacepljeno pa presostat nije zaustavio punjenje vodom i doslo je do prelivanja i reakcije aqua stop prekidaca.Ako si sve to lepo ocistio,sastavi je pa isprobaj.
 
Odgovor na temu

deki1916
dejan beljan
administracija,trgovina
Nis

Član broj: 218782
Poruke: 13
77.46.174.*



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima10.04.2009. u 08:55 - pre 182 meseci
prvo, hvala ti na pomoci. Ovako eliminisem deo po deo, pa i ako ne uspem, makar da majstoru dam neki putokaz.

Evo kako stoji sa aquastop prekidacem : na upaljenu masinu , ukljucim prekidac podizanjem stiropora i masina odmah staje sa porukom E4. Kad razvezem aquastop i sastavim buksne koje idu na njega, onda masinu ne mogu ni da ukljucim, tj. ukljuci se ali ne radi nista, samo javlja E4.

To valjda znaci da je taj prekidac OK?

Sta dalje da probam?

P.S.
ovo je vec 6. dan kako moja gospodja pere na ruke, strogo uvece, valjda ceka da se nakupi posudje. I obavezno izgubi bar 1 sat na to, tako da nedostatak masine direktno utice na moj sexualni zivot. Valjda sad razumes moju paniku !!!
Neka se moderatori ne ljute, ovo zadnje nema veze sa diskriminacijom polova u bilo kom smislu. Samo smatram da je ispravnost masine za sudove u upravnoj srazmeri sa supruznickim odnosima, tako da je svakome preporucujem.


edit: presostat ne radi nista na masini. Ni kad razdvojim zice sa presostata, ni kad ih sastavim. Dakle sta god radio sa presostatom i njegovim zicama nista se ne desava. I dalje se vrti drain pumpa i nista drugo. I na kraju dobijem E2 i 14 bipova.





[Ovu poruku je menjao deki1916 dana 10.04.2009. u 11:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zole_
, ,

Član broj: 161697
Poruke: 94
87.116.179.*



+12 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima10.04.2009. u 17:13 - pre 182 meseci
Ovaj... a da ti operes sudove u toku dana odma po kuvanju ili konzumiranju hrane...? ;)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Sudo masine i sve o njima
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1865393 | Odgovora: 3131 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.