Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sudo masine i sve o njima

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Sudo masine i sve o njima
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1865045 | Odgovora: 3131 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mirap
Beograd

Član broj: 218542
Poruke: 44
93.86.2.*



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima06.09.2009. u 10:58 - pre 177 meseci
@sumskimeda
Probaj iskljuci so - fizicki, strelica na 0 i nemoj vise sipati so u masinu - mada koliko sam razumela ona je svu so izbacila u jednom pranju i peri samo sa tabletama, jer one u sebi sadrze so koja je sasvim dovoljna, pa vidi sta ce se desiti. Ako sudovi ne budu slani onda je nesto do posude za so. Trebala bi da kupis neko sredstvo za pranje masine i operes je ukoliko vec nisi.

Citat:
Jowan Stojic: Imam candy masinu za pranje posudja ja ukljucim vodu (valjda) i postim masinu u radi izaberem proces pustim proces al se necuje voda i ja mislim da je na drugoj strani pustanje vode izgasim masinu sve ispocetka i opet pustim ali opet nedolazi voda u cemu je problem pomagajte plz !!!


Nekada na situ creva za dovod vode hoce da se nakupi prljavstina, zapusi ga i masina ne prima vodu. Zatvori slavinicu, odvrni crevo i ocisti, ako nesto ima, pa ga navrni, pusti vodu i ukljuci masinu. Drugo moze da se desi da je usla voda u crevo vezano sa hidrostatom, meni je dosao majstor, skinuo poklopac, skinuo to providno tanko crevo koje ide s jedne na drugu stranu masine , dunuo i naplatio 20e! Ako nije nista od toga onda bih ja na tvom mestu zvala majstora
 
Odgovor na temu

vesna.m79
Beograd

Član broj: 232103
Poruke: 9
*.telenor.co.yu.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima07.09.2009. u 11:40 - pre 177 meseci
Pozdrav svima,
nova sam na forumu.
Imam problem sa Midea sudomašinom za 8 kompleta WQP8-9001., kupljena 3.11.2005. godine
Do juče je radila sasvim normalno. Ponekad je znala da se "zaglupi", resetujem je i opet je radila super.
Juče sam je uključila. Počne normalno da radi, i kad treba da prebaci sa kvašenja na pranje, umesto da isključi prvu lampicu i uključi drugu, ona ostavi obe uključene i počne da pišti i isključi se.
Zna li neko u čemu je kvar i ima li leka tome?
I koji servis je ovlašćen za Mideu.
Hvala unapred na odgovoru!
 
Odgovor na temu

goxgi

Član broj: 155304
Poruke: 211
*.telenor.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima07.09.2009. u 12:55 - pre 177 meseci
Naravno da ima leka. Ja imam moju Mideu od 2006- i ako joj se nesto pokvari vala je i zasluzila, a nadam se da je i kod tvoje tako...

Inace pogledao sam u upudstvima za moju koja je WQP12-9260, i pise da kada su upaljene lampica ispiranja i lampica pranja, da je doslo do problema sa toplotnim senzorom. Tako je barem kod moje... E sada ti nadji upudstvo za tvoju mislim da imas sta znaci sta, jer ja sam sa mojom dobio sta je koji kvar uz kombinaciju lampica....

Imam i spisak servisa, reci samo koji je grad u pitanju, da ne pisem sve...

Eto nadam se da sam ti pomogao...

Ako je to kvar, kao po upudstvu to je zaista nista, i sitan kvar, radice ona jos dugo... Sta korsitis od soli, tableta i sjaja???
GOX
 
Odgovor na temu

vesna.m79
Beograd

Član broj: 232103
Poruke: 9
*.telenor.co.yu.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima07.09.2009. u 13:05 - pre 177 meseci
Moje uputsvo je vrlo šturo, a ono original na engleskom ne znam gde mi je.
Naravno da se slažem s tobom, za te pare, je odradila i više nego dovoljno.
Ja sam na pola puta između BG i Mladenovca, pa mi treba servis iz ta dva grada, jer ne znam ko je zadužen za Ralju :)
Korisitm Calgonit All in 1 + so i sjaj, jednom u 2-3 meseca je čistim s onom tečnošću, što se stavlja u praznu mašinu.
Sasvim je lepo održavana svih ovih godina.
Hvala
 
Odgovor na temu

goxgi

Član broj: 155304
Poruke: 211
*.telenor.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima07.09.2009. u 13:21 - pre 177 meseci
Sa moje garancije:

Beograd servis - ETC Centralni servis - 27 marta 105 - 011/3222183

Za Mladenovo nema nista


A garanciju mi je izdao uvoznik - N Techno Art Group d.o.o. - Svetozara Corovica 15 - 011/3221841, pa zovi njih pa pitaj ako se ne sporazumes sa servisom...
GOX
 
Odgovor na temu

sagi

Član broj: 232164
Poruke: 17
91.150.96.*



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima07.09.2009. u 22:32 - pre 177 meseci
Htela sam ovih dana da kupim Whirlpool ADP 4529, ali naleteh baksuz danas baš na njihovog servisera koji me ubeđuje da je nikako ne uzimam, da se teško popravljaju, da ne rade nikad zamenu itd. Kaže samo bosch ili siemens. Pa me sad interesuje i vaše mišljenje, vidim da je Vesna imala nekih problema sa programima, ali sa svakom je neko imao neki problem. Šta bi bila alternativa u tom rangu?
 
Odgovor na temu

mirap
Beograd

Član broj: 218542
Poruke: 44
91.150.106.*



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima08.09.2009. u 06:38 - pre 177 meseci
Citat:
sagi: Htela sam ovih dana da kupim Whirlpool ADP 4529, ali naleteh baksuz danas baš na njihovog servisera koji me ubeđuje da je nikako ne uzimam, da se teško popravljaju, da ne rade nikad zamenu itd. Kaže samo bosch ili siemens. Pa me sad interesuje i vaše mišljenje, vidim da je Vesna imala nekih problema sa programima, ali sa svakom je neko imao neki problem. Šta bi bila alternativa u tom rangu?


Imam stariji model Siemens i prezadovoljna sam, ali fabrika je zatvorena, pa ti je ne bih preporucila. Bosch je OK, ali sad da kupujem, uzela bih Midea masinu sa mehanickim programatorom. :)
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4613
212.200.65.*



+311 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima08.09.2009. u 08:36 - pre 177 meseci
Mozda je jedna od mnogih ,,Siemens,,-ovih fabrika zatvorena, ali ostale rade,tako da sto se toga tice sve je OK, kao i sve kod ,,Svaba,, . Slobodno kupite masinu marke ,,Siemens,, , cak vam je toplo preporucujem (moze i ,,Bosch,, posto je to uglavnom isto, ,,Siemens,, je proizvodjac elektricnih komponenti i aparata a ,,Bosch,, je firma koja je specijalizovana za celike, tako da su sve elektricne komponente u obe firme ,,Siemens,,-ove a celici su ,,Bosch,,-ovi, naravno ovo sam jako uprostio ali je generalno tako). Nesto sto je vazno morate znati, nisu sve ,,Siemens,,-ove masine istog kvaliteta, nakvalitetnije i najbolje su one koje na vratima u tablici imaju izgravirano u metalu ,,Made in Germanu,, .

Sto se ,,Midea,,-e tice tu vam je ono ,,koliko para toliko muzike,, nju bih vam poslednju preporucio.
 
Odgovor na temu

sagi

Član broj: 232164
Poruke: 17
77.46.171.*



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima08.09.2009. u 19:31 - pre 177 meseci
Problem je što u mom gradu, servis (zvanican) za Bosch je očajan, htela sam da ih izbegnem po svaku cenu, jer mnogi imaju loše iskustvo s tim servisom, ali sad ako ne bude potrebe za njima onda mozda ispadne i dobro. Pitanje za test1234 i ostale, kakva su iskustva sa ovim whirlpool modelima (4529)? Pristupačnije mi je za kupovinu, Bosch bih morala da naručujem iz Bgd.
 
Odgovor na temu

sagi

Član broj: 232164
Poruke: 17
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima10.09.2009. u 11:17 - pre 177 meseci
Posle iščitavanja celog foruma i što neko reče studiranja još jedne belotehničke discipline ostala su mi tri modela u varijanti

1. Bosch http://www.bosch-home.com/rs/SGS43F52EU.html
Sad je na akciji 29.999,00 + 5 god garancije. Nema totalni aqua stop, da li je ovaj "višestruki sistem zaštite od izlivanja" dovoljan i šta zapravo znači? Max temperatura je 65 stepeni, što je valjda dovoljno i nema odloženi start, ali mi to nije neophodno, obično sam budna kad dođe jeftina struja
2. Whirlpool 4529 - http://www.coolshop.rs/artikl.php?br=939
isto oko 30.000 za keš, ali detaljnim iščitavanjem vidim da je glavan primedba čest kvar pumpe, pa bih to da izbegnem, ako je takva pumpa i u ovom modelu. Ne piše kolika je max temperatura, aquasafe - valjda totalni? 3 godine garancije
3. Candy CDF8 322/1 - http://www.protis.hr/artikl.aspx?id=23501&servisID=1 - ovakva samo bela, sad je na akciji 33.990, 2 godine garancija, 30 dana na probu i Calgonit paket gratis - ima program 75stepeni i pola punjenja (što mi je bitno). Ali imam Candy veš mašinu i nisam baš prezadovoljna učinkom

Za sada vodi Bosch zbog garancije, trenutnog popusta, ali ne znam koliko su ozbiljne mane koje sam navela?
Svaka sugestija dobrodošla, do sutra treba da prelomim!

Usput, gde nestadoše samostalne sudo mašine na tehnomanijinom sajtu?


 
Odgovor na temu

sagi

Član broj: 232164
Poruke: 17
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima11.09.2009. u 14:44 - pre 177 meseci
evo da nastavim da pišem/pričam sama sa sobom ;)

Odlučila sam da ipak uzmem ovu Bosch http://www.bosch-home.com/rs/SGS43F52EU.html
Nema taj totalni aquastop, inače bi bila savršena. Uvek ima neko ali da devojci sreću kvari

Ako neko ima nešto da kaže protiv, neka kaže što pre ili neka ćuti zauvek :)
 
Odgovor na temu

baraka

Član broj: 139367
Poruke: 140
*.yubc.net.



+3 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima11.09.2009. u 15:43 - pre 177 meseci
Bosch je sjajna marka, narocito kod sudomasina.

Ovaj model, medjutim, ima neke. blago receno, sumnjive pokazatelje: 17 l vode je sramno visoka potrosnja. Voda je kod nas dzabe, tako da to nije poenta - poenta je da je to ocigledno vrlo stari, tacnije zastareli model. Nijedna iole novija masina, ukljucujuci one etabliranih proizvodjaca, kao i No Name-ove, ne trosi vise od 15 litara. Nivo buke od 57 dB je takodje vrlo, vrlo los. Tesko cete na trzistu naci bucniji model. Broj programa i temperatura je takodje izuzetno mali.

Ja bih na vasem mestu jos malo razmislio.

 
Odgovor na temu

sagi

Član broj: 232164
Poruke: 17
79.101.132.*



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima11.09.2009. u 19:44 - pre 177 meseci
hm
na te parametre - potrošnja vode i buka stvarno nisam obraćala pažnju, gledala samo da bude A razred, računam ako je već Bosch valjda su i te druge stvari ok
Evo, azurirali na tehnomaniji cene mašina, moram opet sve da proučim i sutra obiđem radnje. Oprala bih tonu sudova dok odlučim šta da kupim.
Izgleda da je i sledeći model Bosch sad na akciji, ali ga kod mene nema, a ni na zvaničnom bosch sajtu nije na akciji
To je ovaj u Tehnomaniji je 37.500

Na papiru Candy ima najbolje parametre, ali je garancija 2 godine, a kod Bosch 5
 
Odgovor na temu

marlex
nezaposlen
Beograd, Sbija

Član broj: 232786
Poruke: 1
91.148.94.*



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima14.09.2009. u 21:27 - pre 177 meseci
Kupio sam masinu Weg za cetiri osobe i nema prostor za sipanje soli, a u uputstvu se i ne pominje da treba, a posto vidim da svi savetuju da je so neophodna, gde da je stavim. Mozda da ubacim malo zajedno sa praskom (koliko), ima li neko ideju. Hvala
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4613
212.200.65.*



+311 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima15.09.2009. u 10:23 - pre 177 meseci
Malo kasnim ali eto...

Sto se Whirlpool masina za sudove tice imaju jednu veliku manu a to su pumpe visokog pritiska koje su magnetne i retko koja traje vise od tri godine, (mislim na pumpu visokog pritiska).

Bosch i Siemens ipak nemaju nekih slabih mesta. Sto se tice male potrosnje vode, iz mog iskustva, bolje peru masine sa malo vecom potrosnjom vode posto bolje isperu sudove. Bolje su masine sa potopljenim grejacem, gotovo nigde se nehvata kamenac.

Sto se buke tice buke, razlike izmedju novih modela je minimalna i mislim da tu netreba nesto posebno brinuti.

Zeleo bi da skrenem paznju na recimo aparate klase ,,AAA,,. Ovo znaci da aparat, recimo masina za pranje sudova, trosi malo struje, vode i nije bucna ali to nikako neznaci da je sama masina izuzetno kvalitetna. Kvalitet iskljucivo i samo zavisi od cene, ovo nemojte zaboraviti kod kupovine masine. Ne postoji jeftino i dobro postoje samo kompromisi, nesto mora da se ,,stanji,, da bi bilo jeftino.
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4613
212.200.65.*



+311 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima15.09.2009. u 10:36 - pre 177 meseci
Ova mala Weg-ova masina ne trosi so i nije potrebno nigde u nju ubacivati so, potrebno je koristiti kocke (pola kocke ,,All in one,,) koje u sebi imaju sredstvo protiv talozenja kamenca, odnosno tacku izdvajanja kamenca podizu sa 60*C na 90*C.
 
Odgovor na temu

ikac2000
ikac2000
Nis

Član broj: 27534
Poruke: 519
Via: [es] mailing liste



+18 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima15.09.2009. u 18:47 - pre 177 meseci
>
1. Imam Bosch masinu sa opcijom pola pranja. Da li to znaci daa trebam
da stavim polovinu tablete?


2. Imam Lumiarc stakleni tanjir, i primetio sam da je staklo negde kao
izgrebano. U dekleraciji stoji da mogu da se peru u masini. Program je
Auto 55-65 C. Zna li neko zasto se to desava?

��
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4613
212.200.65.*



+311 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima15.09.2009. u 20:30 - pre 177 meseci
1. Pola pranja znaci radi samo gornja prskalica sve ostalo je isto.

2. Masina ti veoma dobro pere tako da se sada vidi i najsitnija ogrebotina koja je ko zna kada nastala.
 
Odgovor na temu

sagi

Član broj: 232164
Poruke: 17
*.blackberry.net.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima16.09.2009. u 21:02 - pre 177 meseci
Evo konacno sam kupila masinu, naravno nijednu od gledanih ;) Puno ste mi pomogli da se ne zaletim, iako sam potrosila vise od planiranog, nadam se da sam dobro izabrala. Model je Bosch sgs44e32eu, ima opciju pola pranja,aquastop i 5 god garancije. Za vikend dolazi vodoinstalater da menja sifon i prikljuci ljutu makinu :)
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4613
212.200.65.*



+311 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima17.09.2009. u 16:25 - pre 177 meseci
Cist pogodak, puj, puj da je ne ureknemo, mada to ureknuce kod svaba nepostoji...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Sudo masine i sve o njima
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1865045 | Odgovora: 3131 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.