Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sudo masine i sve o njima

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Sudo masine i sve o njima
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1864713 | Odgovora: 3131 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6805
*.com
Via: [es] mailing liste



+1450 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima13.12.2009. u 00:33 - pre 174 meseci
Meni su se smejali kada sam u tehnomaniji rekao: " ali ima garanciju 5
godina) B-)
Tako da je taj poluproizvod gorenje odmah ispao iz prče, naročito sto smo u
doba sfrj imali školu :)
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

servis_g
Dragan Micic
Doboj, BiH

Član broj: 239925
Poruke: 55
*.team.ba.



+4 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima13.12.2009. u 17:45 - pre 174 meseci
Citat:
vesna.m79: Meni su konačno danas došli majstori za Mideu...crkla je neka posuda koja stoji sa leve strane kad gledate mašinu spreda, providna je, ima neke strelice na sebi gde prima i gde pušta vodu, i ventil koji je vezan za tu posudu (ovo objašnjavam kao žensko + neko ko nema pojma o sudomašinama)
Zamena toga je 4000 plus ruke 1000, znači oko 5-6000 sve...je l to mnogo?
Rekli su mi da imaju to za Indesit i da je to 11.000 din, ali pošto je to sve isto Mideino je 4000, ali moram sačekati 7-8 dana da poruče od uvoznika....

To što su vama majstori promijenili je tzv magistrala koja smanjuje pritisak iz mreže pri ulasku u mašinu i nije bilo potrebe da je mijenjaju mogli su je jednostavno očistiti od kamenca sa nekim od hem. sredstava kao npr cilit ili denk mit za čišćenje kamenca koja su izuzetno efikasna, ovo vam kažem zbog toga što i ja čistim iste za gorenje jer midea proizvodi mašine za posuđe za gorenje (samo samostojeće ne ugradbene) i isto se dešava u toku garancije i do sada sam uspješno sve očistio tako da ubuduće ne dajete pare za novu plastiku već se i ta stara može odčepiti tj očistiti od kamenca.
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
91.150.111.*



+6 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima14.12.2009. u 01:37 - pre 174 meseci
Citat:
bordzija: Meni su se smejali kada sam u tehnomaniji rekao: " ali ima garanciju 5
godina) B-)
Tako da je taj poluproizvod gorenje odmah ispao iz prče, naročito sto smo u
doba sfrj imali školu :)


Smejao ti se neki trgovcic, kome je verovatno interes da ti uvali neko sheet, koje ces da bacis za 2-3 godine. Tako da u tih 5 dajes i 2x pare. Sa ovim poluproizvodom ti se to ne bi dogodilo!


 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6805
*.com
Via: [es] mailing liste



+1450 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima14.12.2009. u 02:46 - pre 174 meseci
Naravno, kupio sam samsung jer mi je u stanu sve od samsunga i nikada nisam
imao problema u poslednjih 10 godina. Interesovao sam se za gorenje samo iz
praznog obećanja od garancije 5 godina... Ali kad pogledam unazad 20
godina... Vidim mog oca kako mu viri guzica iz gorenje veš mašine ili kako
vadi otpali emajl i rđu iz šupljeg bojlera :D
Zašto bi se nešto promenilo?
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
93.87.229.*



+6 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima14.12.2009. u 07:21 - pre 174 meseci
Naravno da nije prazno obecanje. To je ovde raspravljeno, ne iznosi dezinformacije.

Negde je poenta u tih 20god unazad i sto Samsung jos nije stigao do provincije. Tako da me ne cudi da to ljudi iz Bg-a kazu, ali ostali obicni smrtnici...?!


 
Odgovor na temu

vesna.m79
Beograd

Član broj: 232103
Poruke: 9
*.telenor.co.yu.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima14.12.2009. u 10:49 - pre 174 meseci
ja sam prezadovoljna s gorenjem....za 4 godine koliko imamo veš mašinu, imala je 2 puta servis - jednom grejač, drugi put pumpa koja izbacuje vodu, ljudi su došli idući dan po pozivu i sve zamenili bez ikakvih troškova, jer je u garanciji.Razlog je jako tvrda voda, tako da bi mi se to desilo sa bilo kojom markom.
Imam frižider Ariston, koji je letos crkao, servis nije hteo da dođe, pa sam angažovala nekog privatnika, elem 200 eur je bila popravka, frižider star 4 godine.
Tako da je moj izbor definitivno gorenje...
Ali ovo nije tema za to, i ne bih da idem u off
Da sam imala gorenje sudomašinu, sad sigurno ne bih davala 5000 za popravku, već bi bilo u garanciji
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6805
91.148.84.*



+1450 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima14.12.2009. u 11:52 - pre 174 meseci
Citat:
rewqrewq: Naravno da nije prazno obecanje. To je ovde raspravljeno, ne iznosi dezinformacije.

Negde je poenta u tih 20god unazad i sto Samsung jos nije stigao do provincije. Tako da me ne cudi da to ljudi iz Bg-a kazu, ali ostali obicni smrtnici...?!


Apsolutno te razumem, Srbija je dugo godina bila mesto gde je slovenija plasirala probranu škart robu uvučenu preko svojih granica bez plaćene carine. Naravno, bio je to ekonomski udarac za srbiju i hrvatsku. (doba sfrj) Samim time nije bilo ni prilike da se bira izmedju nekog drugog proizvoda pa se kupovalo gorenje. Danas se taj poluproizvod gorenje uvaljuje srbima i hrvatima, sa 5 godina garancije. Zdrav razum mi kaze, kupi samsung sa 2 godine, znaš kakvi su slovenci prevaranti... samo prelepe etiketu preko kineza

Jel prave gorenje klima uredjaje i gde u sloveniji? Odgovori mi molim te. sto se tiče servisne mreže, najmanji problem... verovatno je i tehnologija od pre 30 godina

Nek digne dva prsta onaj kome ne skače mašina za veš u kupatilu prilikom centrifuge

Jedino sto je valjalo od slovenačkog proizvoda su armal česme. imam ih skoro 30 godina ali je i to pitanje čije su.

Toliko.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

baraka

Član broj: 139367
Poruke: 140
*.yubc.net.



+3 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima14.12.2009. u 12:31 - pre 174 meseci
Vesna, vi ste svoju odluku doneli, kupili šta ste kupili, i ja vam želim da vas to šte ste kupili dugo služi.

Samo sam hteo da vas pitam da li ste sigurni da trebate da budete prezadovoljni činjenicom da vam je veš mašina za 4 godine otkazivala 2 puta. Garanti rok od 5 godina će vam (uskoro) proći. Da li ćete biti prezadovoljni ako vam i u naredne 4 godine mašina ponovo 2 puta otkaže...,a ta 2 puta budu van garancije...
 
Odgovor na temu

vesna.m79
Beograd

Član broj: 232103
Poruke: 9
*.telenor.rs.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima14.12.2009. u 12:50 - pre 174 meseci
Da, prezadovoljna, jer je kvar otklonjen o njihovom trošku. A kao što rekoh crkli su mi i frižider Ariston koji je bio 2 godine u garanciji (crkao je u trećoj godini korišćenja), i sudo mašina Midea (godinu dana garancije i crkla posle 4 godine).
Hoću da kažem, da je današnja tehnika istog kvaliteta, samo su nalepnice različite, onda mi je bolje da dam pare za nešto što me bar 5 godina neće glava boleti i neću juriti servis po mesec dana da bi došao da mi otkloni kvar.
I ja dižem dva prsta, moja mašina ne skače kad centrifugira :)
 
Odgovor na temu

baraka

Član broj: 139367
Poruke: 140
*.yubc.net.



+3 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima14.12.2009. u 14:09 - pre 174 meseci
U garanciji je, naravno da je o njihovom trošku. Poenta je da, ako se trend od 2 popravke u 4 godine nastavi, naredne popravke biti na vaš trošak.

Današnja tehnika NIJE baš istog kvaliteta - to je zaista preterano uopštavanje.

Gorenje sudomašina proizvedena u Midei je bolja kupovina od Midee, ako ni zbog čega drugog, onda zbog garancije od 5 godina. Poneta je, međitim, što je ovde "letvica" postavljena vrlo nisko. Ima mnogo drugih dobrih opcija osim Gorenja i Midee.
 
Odgovor na temu

rewqrewq

Član broj: 230083
Poruke: 444
93.87.229.*



+6 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima14.12.2009. u 14:59 - pre 174 meseci
Naravno da klime ne prave. Nekad su kupovali od Tadirana a sad verovatno od nekog Kineza, kao i masine za posudje. Ovlasceni servis za Gorenje je vrlo cesto ovlascen i za neki drugi brend! Proveri malo, nije neobicno.

Ova gdjica/gdja ce da dodje u situaciju da joj se masina pokvari van garancije, u recimo 6. i 10. godini koriscenja i popravku ce da plati i tako moze da tera dok se ne raspadne. A tebi kad se pokvari Samsung? Posto sam radio malo u servisu video sam kakvi su problemi za delove za takve proizvode. Probaj danas, okreni ovlasceni servis pitaj posto je neko crevo, dugme.... suprajzzzz. Poenta moje price nije samo na kvalitetu proizvoda.

Al dobro, razumem i tvoj stav, nemam nista protiv.


 
Odgovor na temu

mapk
Aleksandar Markovic
Beograd

Član broj: 8403
Poruke: 10
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima14.12.2009. u 21:49 - pre 174 meseci
Da obavestim da je mašina Ariston LI 420 počela sa radom!
Ipak sam zvao servis, ne ovlašćeni pošto nisu imali vremena kad mi je odgovaralo, već neki drugi, do kog sam došao posredno, ne po preporuci već sugestiji drugog servisa/prodavnice tražeći rezervni deo...
Problem je bio u ploči/programatoru, mada ne znam tačno šta, ali najverovatnije firmware/softver jer nije imalo nikakvih vizuelnih oštećenja.
Ako je neko pratio ovaj moj problem, Test1234/Bane je to i sugerisao u nekim od post-ova, a i ja sam suzio izbor na to nakon više provera.
No, šta je tu je.

Najpre, pogrešio sam što nisam bio sujetan, tj kada sam zvao ovaj neovlašćeni servis i pričao, kako će se kasnije ispostaviti sa gazdom, odmah sam pitao za rezervni deo tj ploču i saznao cenu nove i da može da se popravi, a onda je gazda osuo kako ja nemam pojma, šta ja tu kao sam popravljam, i da je tu neki drugi problem, te da li sam ovo te ono pogledao, bla, bla... Taman da ga oteram u peršun i spustim slušalicu, progutam knedlu (ipak, da sam znao sam da popravim ne bih ni zvao servis) i pitam pošto je popravka, da neko vidi u čemu je problem i da se popravi. Na to sam dobio odgovor da je popravka 1000 dinara, što uključuje dolazak i dijagnostiku, i plus delovi. I to sam isto ponovio i ja, da potvrdimo. Kako je to bilo u toku nedelje kada sam imao puno obaveza, a radno vreme im je do 18h, ali izlazak na teren je do 16h, pa sam to ostavi za vikend, tj subotu. Zovnem neovlašćeni servis, javi se gazda, pitam da li bi neko mogao da dođe, opet opišem problem, i što je najvažnije pitam da li je cena 1000 dinara + delovi i naravno dobijem potvrdan odgovor!
E onda dođoše majstori, tj majstor i pomoćnik (Bob:), najpre se namršti majstor što je mašina već otvorena, i objasnim mu da sam to ja radio i da ništa tu ne fali, tj da ne brine oko toga. Onda uze da je izvuče (ugradna je), odšafi je i povuče i ogreba mi kuhinju! kakva bahatost! već mi je pao mrak na oči što zvah ovaj servis i da mi je bio znak da spustim slušalicu kada je počelo vređanje gazde kada sam prvi put zvao. Ok, izvuče mašinu, čačnu tu nešto, skrenuh mu pažnju da pripazi malo i da mi neoštećuje stvari popravljajući mašinu, dogovorismo se oko toga, ponudih pomoć (da pridržim i šta već treba), ali je pomoć odbijena...
Gledah šta se radi, i uradio je sve ono što i ja, a što je i Bane sugerisao! Proverio je grejač i sigurnosni termostat, video da radi i podigao mašinu. Pitao sam ga da li je problem što se vidi da je voda curela, da slučajno nije gasio sigurnosni prekidač (što je uzgred budi rečeno, gazda ovog neovlašćenog servisa sugerisao, da je eventualno turbina popustila, pa čak i ceo motor!), a dobio sam odgovor da je normalno da tu bude malo tragova vode...
Sledeći potez je bio zamena ploče! i to prilično samouvereno. Odmah je sve vraćeno, zatvoreno... Sačekali smo 15-ak minuta i onda je proglasio da mašina radi!
Sad kad pogledam unazad, imam utisak da su prethodni koraci bili farsa, tj da je odmah znao da treba da zameni ploču ili da su ovo i jedini koraci koje rade!

Onda je došlo pisanje radnog naloga... Naravno, treba da se plati, kao i svaki rad! Kada sam pitao koliko je taj deo, onda je pozvan gazda...
Ako hoću nov originalni deo, onda je jedna cena (6900), a ako hoću da ostane taj koji je ugrađen onda je niža cena (3900) ali i da dam svoju ploču, što mu dođe kao da je ploča popravljena. garancija u oba slučaja 6 meseci (po zakonu, regularno).
Pristanem na manji iznos jer mi je ta opcija sasvim ok.
E sad, šta je problem. Pogledam radni nalog/račun i tamo piše da je rad 1800 dinara, a deo, tj popravka dela, 2100 dinara! Što nije kao što sam se dogovorio i to dva puta!
Kao zovnem gazdu, on tu nešto objašnjava, da je dolazak i dijagnostika 1000 dinara, a ako se prihvati da se radi onda to košta više... i tako neka sranja...
Da se ne bih raspravljao, kažem da ga nisam razmeo, platim majstoru i završim s tim... Pitam da mi javi šta je bilo sa pločom (interesuje me!), ali kao poslovna tajna.. ko da ću sad servis da otvorim :)

Znači, trebao sam da kažem da neću da mi popravljaju i da im dam 1000 dinara!
Inače, dolazak, dijagnostika, popravka i šta već u ovlašćenom servisu je 1400 dinara.
Naravoučenije 1: Ko ne plati na mostu, plati na ćupriji!
U buduće, izbegavam majstore u širokom luku i trudim se da sve sam završim. Naravno uz pomoć foruma :)
Eventualno, zovem proverene majstore i po strogoj preporuci!
Podržavam samopopravaljanje svih uređaja!
Uzgred, nemam ništa protiv dobrih majstora, čak bih voleo da ih bude što više :)

Naravoučenije 2: Treba biti sujetan!

Ako nekog interesuju još neki detalji (naziv neovlašćenog servisa i sl), slobodno neka me kontaktira.

 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6805
*.com
Via: [es] mailing liste



+1450 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima14.12.2009. u 23:34 - pre 174 meseci
Prvo i osnovno pravilo, dobar majstor voli svoj posao i uziva u njemu.
Znači, kad pričate telefonom on vas davi :)
Opet sa druge strane imamo gomilu kineskih uredjaja koji ni ne mogu da se
poprave jer je masa lezajeva zamenjena čaurama tako da im djubre ne gine...
Ja nisam u toj struci ali sam voleo da popravljam sve i svasta tako da imam
iskustva. Na prvi pogled kad nesto otvorim odmah vidim koji je uredjaj bofl.

Na vašoj pločici je bio hladan lem koji je u 99% slučajeva kvar. Verovali
ili ne, i kalaj je danas šit.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima16.12.2009. u 17:21 - pre 174 meseci
@batat48 koliko je meni poznato, a par puta je i receno u temi:
bez obzira sto koristite tablete all-in-jedan, so se mora dosuti u za to predvidjeno mesto(rezervoar sa vodom).
 
Odgovor na temu

stojakovicv
Vladimir Stojakovic
Gajdobra

Član broj: 12835
Poruke: 389
*.nectar.rs.



+2 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima21.12.2009. u 10:34 - pre 174 meseci
Gledao sam da kupim masinu za pranje suda za 12 kompleta.

Zapala mi je za oko VOX LC41
Garancija 2 god

Dvoumim se izmedju nje i MIDEA Wqp12 9250D
Garancija 1 god.

Razlika u ceni po kojoj ih dobijam je 300 din, dok je funkcionalnost na strani Vox-a.

Ko je uvoznik za Vox-a. Cuo sam da se proizvode u Turskoj, po nemackoj licenci? Da li kod nas uopste ima servisna podrska za njih? Google nikako da mi pronadje bilo kakve podatke za Vox?

Midein model je proveren i radi uspesno vec 2 god bez zastoja.

Gorenje necu ni da spominjem!
U radnji sam pogledao unutrasnjost Midee i Gorenja... delovi su izliveni od istih kalupa, a Gorenje dize cenu na staro ime! Sta ce mi garancija od 5 god, kad su masine napravljene po istom kalupu kao i Mideine?

Danas idem da pogledam Vox.

Da li neko ima iskustva sa ovim masinama?

 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4613
195.178.35.*



+311 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima21.12.2009. u 11:02 - pre 174 meseci
VOX je firma osnovana i registrovana u Beogradu, proizvodi (uvozi) aparate u P.R.C.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6805
*.com
Via: [es] mailing liste



+1450 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima21.12.2009. u 11:22 - pre 174 meseci
Wox nikad čuo, ja bi uzeo recimo mideu ili onaj kvadro i ima 3 godine
garancije... Ovo vox stvarno ne obecava, naročito za delove u kasnijem
korišćenju :)
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

stojakovicv
Vladimir Stojakovic
Gajdobra

Član broj: 12835
Poruke: 389
*.nectar.rs.



+2 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima21.12.2009. u 11:39 - pre 174 meseci
cuo sam da se vox radi u turskoj?
moze biti da je slican beko-u , i on se tamo radi...
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4613
195.178.35.*



+311 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima21.12.2009. u 11:41 - pre 174 meseci
Celu pricu su pokrenuli Italija-ni (Merloni-grupacija) pre 20-tak godina, tako sto su podigli fabriku u Sangaju. Sada kada pogledate recimo bilo koju masinu za pranje sudova iz P.R.C.-a. 90 posto je kopija Ariston-Indesit, iako na njoj pise recimo ,,Gorenje,, .
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4613
195.178.35.*



+311 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima21.12.2009. u 11:50 - pre 174 meseci
Beko je ozbiljna firma sa sopstvenom proizvodnjom a WOX je ,,brand name,, . Sto neznaci da ljudi iz VOX-a u svoje ime ne naruce odredjenu kolicinu aparata od Beko-a.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Sudo masine i sve o njima
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1864713 | Odgovora: 3131 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.