Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sudo masine i sve o njima

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Sudo masine i sve o njima
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1865440 | Odgovora: 3131 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vlada.t

Član broj: 142794
Poruke: 1
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima19.04.2007. u 10:08 - pre 207 meseci
Jednostavan savet. Zovni Candy call centar 0800 303 304 (besplatan poziv)
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.burda.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima19.04.2007. u 10:23 - pre 207 meseci
Citat:
gilebatocina: Ja sam pre par godina imao sudo masinu marke siltal za 4 osobe.Tu marku je vec neko na ovim stranama ishvalio. Imao sam nesrecu da mi pukne grajac. Sva sreca sto je otisao 4 dana pre isteka garancije.Elem da skratim pricu.Posto servis nije mogao da obezbedi nov grejac ni posle 45 dana vratili su mi novac.
postoje tri modela:
wp 5a
wp 5b
wp 5c
wp 5g
Razlika u ceni je oko 2000 dinara wp5a i wp 5c. Koju da kupim?

[Ovu poruku je menjao bakara dana 18.04.2007. u 16:10 GMT+1]


Da si nam ranije ostavio ovu poruku, vezano za grejac na Siltal masini, lako bismo to resili - ima jedna radnja gde su jeftini svi rezervni delovi - i imaju sve, ako bas nema na lageru, stize za nedelju dana (ali apsolutno imaju sve). Uglavnom Siltal koristi potpuno iste komponentne kao Zanussi, Candy, Indesit itd itd, posto Siltal fabrika pravi sve doticne sudo i ves masine (sklapa izmedju ostalih i Whirlpoola). Vidi se po serijskom broju odredjenog dela. Nemoj se oslanjati na servise za potrosni materijal, tesko to ide ovde, a i pitanje je kod kog servisa je bilo servisiranje garancije.

Sto se tice Midee, ne znam koje su razlike izmedju ova dva modela... pogledaj karakteristike i opcije pa odluci vredi li viska para...
 
Odgovor na temu

baraka

Član broj: 139367
Poruke: 140
*.yubc.net.



+3 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima19.04.2007. u 13:11 - pre 207 meseci
"Uglavnom Siltal koristi potpuno iste komponentne kao Zanussi, Candy, Indesit itd itd, posto Siltal fabrika pravi sve doticne sudo i ves masine (sklapa izmedju ostalih i Whirlpoola)"

Tesko da je tako momce, neko te je slagao. Proveri ti to jos jednom.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.burda.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima19.04.2007. u 14:05 - pre 207 meseci
Nema sta da proverim, znam coveka koji radi tamo... sto bi inace uzeo Siltal masinu. Ista kao Whirlpool samo druga maska i natpis. Sklapano u Siltalovoj fabrici. Sklapaju za Zanussi, Candy... svoje proizvode, pod svojim imenom prodaju samo ponegde (kratko vreme kod nas).

Siltal ima fabriku (jednu od najvecih u Italiji) koja pravi delove i sklopove za pomenute proizvodjace a i sklapa iste.

Isto kao sto je i Varteks pravio Levis 501 (niko nije znao) a ti te kupis u USA i mislis kupio si USA original... (ovo kao primer navodim, naravno da je i to original samo sto je pisalo ipak Made in USA na njima iako su ovde pravjenje, najbolji porodicni prijatelj mi je bio komercijalista Varteksa i radio je na izvozu, tj. proizvodnji milion pari 501 modela za USA).
 
Odgovor na temu

baraka

Član broj: 139367
Poruke: 140
*.yubc.net.



+3 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima19.04.2007. u 14:41 - pre 207 meseci
http://www.siltal.it/eng/azi_stab.html

Baci pogled ma ovaj sajt i videces da oni vise ne proizvode sudomasine ni za sebe, tj. sopstveni brend, a kamoli za druge.
 
Odgovor na temu

baraka

Član broj: 139367
Poruke: 140
*.yubc.net.



+3 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima07.05.2007. u 15:43 - pre 206 meseci
Citat:
cozmo_im: Nema sta da proverim, znam coveka koji radi tamo... sto bi inace uzeo Siltal masinu. Ista kao Whirlpool samo druga maska i natpis. Sklapano u Siltalovoj fabrici. Sklapaju za Zanussi, Candy... svoje proizvode, pod svojim imenom prodaju samo ponegde (kratko vreme kod nas).

Siltal ima fabriku (jednu od najvecih u Italiji) koja pravi delove i sklopove za pomenute proizvodjace a i sklapa iste.

Isto kao sto je i Varteks pravio Levis 501 (niko nije znao) a ti te kupis u USA i mislis kupio si USA original... (ovo kao primer navodim, naravno da je i to original samo sto je pisalo ipak Made in USA na njima iako su ovde pravjenje, najbolji porodicni prijatelj mi je bio komercijalista Varteksa i radio je na izvozu, tj. proizvodnji milion pari 501 modela za USA).
Citat:
barakahttp://www.siltal.it/eng/azi_stab.html

Baci pogled ma ovaj sajt i videces da oni vise ne proizvode sudomasine ni za sebe, tj. sopstveni brend, a kamoli za druge.


I, Cozmo, sta kaze tajni agent Varteks 007, vlasnik supertajne Levis informacije? A Siltal insider?
Nemoj da nas drzis u neizvesnosti.
 
Odgovor na temu

Igor Vidić

Član broj: 100677
Poruke: 22
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima08.05.2007. u 09:36 - pre 206 meseci
Tema je izuzetno velika, pokusao sam da nadjem ono sto me interesuje, ali nisam uspeo. Imam Mideu za 4 kompleta, i to onu bez posude za so. Povremeno sam je cistio sircetom (pun ciklus pranja bez posudja), ali, vremenom se na grejacima nakupio poprilican sloj kamenca. Posto su mi grejaci pristupni kada otvorim vrata masine, zanima me koji je najbolji nacin, odnosno sredstvo, za ciscenje kamenca sa grejaca (a da ih ne ostetim)?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima08.05.2007. u 14:21 - pre 206 meseci
Kamenac mozes skinuti sa sredstvom za ciscenje masine, ili pokusaj sa par kasika limuntusa, nemoj cistiti mehanickim putem!
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Igor Vidić

Član broj: 100677
Poruke: 22
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima08.05.2007. u 14:48 - pre 206 meseci
Probacu tako. Ja sam pomislio na neko od onih sredstava za ciscenje kamenca (Cillit Bang...) u domacinstvu, ali, ne znam koliko su oni bezbedni za grejace.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima08.05.2007. u 20:49 - pre 206 meseci
Citat:
Igor Vidić:Ja sam pomislio na neko od onih sredstava za ciscenje kamenca (Cillit Bang...)

Sredstvo za ciscenje masine je upravo to, namensko sredstvo za ciscenje od masnoce i kamenaca kosta oko 200din (calgon/somat) i traje jedno pranje.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Igor Vidić

Član broj: 100677
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima09.05.2007. u 19:54 - pre 206 meseci
Uh, ako traje samo jedno pranje, probacu prvo sa limuntusom.
 
Odgovor na temu

baraka

Član broj: 139367
Poruke: 140
*.yubc.net.



+3 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima10.05.2007. u 12:54 - pre 206 meseci
Sredstvo (Calgonit bocica od 250 ml) se upotrebi u toku jednog pranja (na prazno) da opere masinu, a traje mesec dana. Po preporukama proizvodjaca, dosuse, sto znaci moze i redje.
 
Odgovor na temu

kmecalo
Radovanovic Branko
Beograd

Član broj: 16663
Poruke: 108
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Masina za sudove INDESIT D4217.05.2007. u 20:43 - pre 206 meseci
Kupio sam gore pomenutu masinu za male pare, u prodavnici ostecene robe! To nije problem vec me zanima gde bih mogao da nadjem da kupim korpicu za escajg (kasike, viljuske i nozeve), inace sve ostale delove i pregrade sam dobio, cak i one koje idu u prazenu korpicu. Ako neko zna neki servis ili prodavnicu neka mi javne,bio bih mu vecno zahvalan!
 
Odgovor na temu

Igor D
Igor Denic

Član broj: 145940
Poruke: 1
*.bankerinter.net.



Profil

icon Masina za sudove EXQUISIT GSP-9008a19.05.2007. u 17:00 - pre 205 meseci
Pre par meseci kupio sam masinu marke EXQUISIT GSP-9008a, za 8 kompleta. S obzirom da je masina nemackog porekla dobio sam uputstvo na nemackom. Prvih nekoliko dana masina je radila fantasticno, medjutim problem je nastao prilikom prijem vode. Masina ne prima vodu. Sta da proverim pre nego pozovem servis i da li neko ima neku informaciju vise o ovj masini
 
Odgovor na temu

praviseenglez

Član broj: 146596
Poruke: 6
194.247.215.*



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima25.05.2007. u 19:50 - pre 205 meseci
Evo imam toliko pitanja ne znam gde da pocinjem. Zivim u ovoj srbiji vec 5 godine a sad sam stigao do toga da zelim da kupim neku masinicu za pranje sudova.
Problem je sto osim ovde ne vidim ni jedan 'dishwasher review' u cyberspace-u pa covek zaista ne zna sta da kupi.
Dodatni problem jeste sto modeli na ovom trzistu nisu prisutni recimo u Engleskoj (ako se varam samo mi reci) pa ne mogu da istrazujem na internet niti na engleskom da vidim kakav je iskustvo itd...

Vidim da dosta ljude ovde preporucuje Midea kao malo jeftinije resenje - deluje se kao dobar aparat, mada ja nemam ni vremena ni volju da 'petljam' (stil delboy-a) za neki kvar. Tako da mi je potrebno masinu koji ima dobar servis. Ni cena nije veliki problem za mene mada svakako bih zeleo ispod 30.000 D. Niti ne treba da ima vise kompleta ili programa - nemam veliku familiju.

Eto da li neko moze da preporucuje neku masinicu ili nekoliko ili ukoliko neko ima savet sto bih mogao da pomogne (npr tipa 'model xx 7000 ti je isti model vv 7 na zapadu, tako da mozes slobodno da istrazujes na engleskom') bilo bih zahvalan.

 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4615
89.216.195.*



+311 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima26.05.2007. u 11:01 - pre 205 meseci
....vecinu italijanskih modela vesmasina sklapa ,,SMEG,, delovi su uglavnom ,,GIAS,,-ovi ijos neki drugi, sve vise iz kine...m
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4615
89.216.195.*



+311 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima26.05.2007. u 11:10 - pre 205 meseci
Midee se brzo kvare, crkavaju im sigurnosni termostati, pumpe visokog pritiska i jos poneka sitnica. Ako nisi sam u stanju to da resis kupi neki bolji model. Inace Midea je preslikan ,,ARISTON,, ali je svaki deo iz Kine.
 
Odgovor na temu

praviseenglez

Član broj: 146596
Poruke: 6
194.247.215.*



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima28.05.2007. u 18:55 - pre 205 meseci
'Midee se brzo kvare, crkavaju im sigurnosni termostati, pumpe visokog pritiska i jos poneka sitnica'

A da li to znaci da i bih trebao da izbegavam ariston-a?

Da li slucajno znas kako stoj stvari sa servisom velikih kompanija u srbiji kao sto su Ariston, Indesit, Zanusi, Bosch itd?

Uopste nije problem da kupim nekih od pomenutnih maraka ali opet ukoliko imam problema ne zelim da saznam kasnije da za popravku treba izdvojiti vise meseca i sl.

 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4615
*.adsl-2.sezampro.yu.



+311 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima31.05.2007. u 22:34 - pre 205 meseci
....,,Bosch,, i ,,Siemens,, imaju zaj. servis na N. Bgd-u ul Trecem Bulevaru, ,,Zanussi,, ,,AEG,, i ,,Ellux,, imaju zaj serv. u bul. JNA u Bgd-u, ,,Ariston,, i ,,Indesit,, imaju zaj. servis u ul. Ratka Mitrovica u Bgd-u, ,,Whirlpool,, u ul. Zarka Zrenjanina u Bgd-u ....ovi servisi su za nase prilike prilicno solidni, u najgoroj varijanti se ceka deo 30-tak dana ali se posao zavrsi. Msine su sve digitalne i popravke su od 2.000 do 10.000 din. Moji favoriti su ipak ,,svabe,,. Nadam se da nisam nikoga reklamirao ako jesam, zna se u korpu, poz.
 
Odgovor na temu

pristalina
beograd

Član broj: 143612
Poruke: 14
*.vektor.net.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima12.06.2007. u 21:31 - pre 205 meseci
Imam problem sa INDESIT 750s,koju sam pre mesec dana kupila.I super radi,jako sam zadovoljna,ali od pre 2 dana mi stalno,kad je ukljucim,blinka lampica za so.I,naravno,dospem so,kad opet blinka.Sipam i sjaj,za svaki slucaj,i blinka.Sad ne znam sta moze biti problem,a da ne zovem odmah servis,pa ako neko zna,molila bih da me posavetuje.Hvala,unapred!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Sudo masine i sve o njima
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1865440 | Odgovora: 3131 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.