Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sudo masine i sve o njima

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Sudo masine i sve o njima
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1866886 | Odgovora: 3131 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mugi junuzovic
junuzovic mugi
butiq

Član broj: 178080
Poruke: 1165
82.118.0.*



+20 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima26.09.2013. u 12:59 - pre 128 meseci
Obavezno ga provjeri...
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.opera-mini.net.



+334 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima26.09.2013. u 17:56 - pre 128 meseci
Ne moze on biti uzrok.Voda ide putanjom ventil,posuda,lavirint.Ako ventil ne otvori,voda ne ulazi u posudu.
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4618
*.dynamic.sbb.rs.



+312 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima26.09.2013. u 23:39 - pre 128 meseci
Ja sam do sada menjao posude koje su smrzle ili polomljene u transportu, e sad ima svasta.
 
Odgovor na temu

vladali

Član broj: 309960
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima27.09.2013. u 08:31 - pre 128 meseci
Ja bih zamenio posudu ali nisam siguran da je problem u njoj.

Ja ipak mislim da ventil na boci moze da ime veze sa pritiskom u boci (ispravite me ako gresim). Mislim da voda sa mreze dolazi kroz srednje crevo a u lavirint se vraca kroz desno (na slici) a tu stoji ventil i ako ventil ne otvori stvara se pritisak. Ventil sam ispitao i on otvara kada ga prikljucim na napon nezavisno od masine. Nisam jos proverio da li dobija signal u toku rada masine da otvori. U kom trenutku treba da dobije signal i od cega to zavisi? Ispravite me ako sam na losem putu.

pozdrav svima
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.opera-mini.net.



+334 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima27.09.2013. u 09:06 - pre 128 meseci
Mozda su pomesana creva na lavirintu (srednje i desno) prilikom zamene.Juce sam vratio takvu masinu pa ne mogu da proverim.U svakom slucaju,lavirint je OTVOREN sa strane masine i ne moze da dodje do stvaranja pritiska u njemu pa tako ni u posudi jer je ona spojena s njim.
 
Odgovor na temu

Nikola_BGD
Beograd

Član broj: 25863
Poruke: 340
82.117.198.*



+1 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima27.09.2013. u 23:21 - pre 128 meseci
Pozdrav svima,

treba da ovih dana kupim ugradnu masinu za sudove, 45cm, 9 kompleta (12 mi zaista ne treba, i ova ce biti polu prazna 90% vremena).
Izbor je pao na ove modele, pa me zanimaju misljenja (a vidim da na temi ima strucnjaka/servisera, posebno me zanima nesto sa cime sam "miran" - da se ne kvari):

http://www.tehnomanija.rs/masi...dna-sudomasina-spv40e10eu.html
http://www.tehnomanija.rs/ugra...na-sudomasina-spv-40e00eu.html

Primetio sam da ova prva (spv40e10eu) ima opciju "polovicnog punjenja" za koju ovde na forumu citam da nije pozeljna.
Da li neko ima informaciju da li ce se masina kvariti kako je vec opisano (skupljanje kamenca u ventilu i kasnije curenje) ili su ove "decije bolesti" u medjuvremenu otklonjene ?

Ova druga mi se cini dosta slabijih karakteristika (veca potrosnja struje i vode, nema odlozeni start,..) pa bih mozda nju i preskocio, zagrizao dodatni trosak i uzeo neku od ove 2:

http://www.tehnomanija.rs/ugra...na-sudomasina-spi-50e25eu.html
http://www.tehnomanija.rs/ugra...dna-sudomasina-spi50e05eu.html

Ono sto nisam video da se diskutuje na ovoj temi je tip ugradne masine: ugradna/potpuno ugradna. Kod potpuno ugradne se komande vide tek kad se otvore vrata. Estetski je lepse, a sta je prakticnije i sta se manje kvari ?

Hvala unapred!


 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4618
*.dynamic.sbb.rs.



+312 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima28.09.2013. u 07:49 - pre 128 meseci
Evo mog saveta:

Kada otvorite masinu, izvuci donju korpu i pipni dno masine, dno moze biti metalno/prohrom ili plasticno/sivo plava plastika. Uzmi bilo koju koja ima metalno dno, mnogo je kvalitetnije uradjena.

Drugi savet je da uzmes sto manje energetski efikasnu masinu koja trosi sto vise vode. Razlog ovome je sto stedljive masine generalno slabije ispiraju sudove cistom vodom/stede vodu a automatski i struju. Znaci u dijagramu pranja da imaju vrelo pranje/recimo 65*C/ dva hladna ispiradnja/nikako samo jedno/ i na kraju vrelo ispiranje od opet recimo 65*C. Važan detalj je i da masina/program potpuno osusi sudove. Neki modeli to nemaju i to je naznaceno.

Treci detalj/savet je da masina bude sto manje bucna.

Cetvrti detalj, mozda manje važan, je da se komande vide i kada je masina u radu/zatvorena. Jednostavno mislim da je bolje u svakom momentu imati pregled/kontrolu toka pranja/trajanje vremena pranja/prikaz eventualne greske/stanje soli u samoj masini.

Peti savet je generalno vezan za sve modele. Nemoj te da dozvolite da masina bude bez soli, veoma je bitno i da so bude bas za masine, od sto poznatijeg proizvodjaca. Kuhinjske i ostale soli kvare posudu i prouzrokuju slabije pranje.

Ovo je naravno iz mog licnog iskustva.
 
Odgovor na temu

Nikola_BGD
Beograd

Član broj: 25863
Poruke: 340
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima28.09.2013. u 19:48 - pre 128 meseci
Branislave hvala na iscrpnom odgovoru!

Jos samo jedno pitanje - u vezi sa "polovicnim punjenjem" tj blokadom donje prskalice. Da li da definitivno izbegavam masine sa ovom opcijom, ili nije strasno ako je i ima ?
Obicno koje nemaju tu opciju nemaju i neke druge koje su mi bitnije, pa ne bih pravio kompromis ukoliko bas ne moram...

Pretpostavljam da dijagrame/programe pranja treba da nadjem na internetu, ne verujem da u prodavnici uz svaku masinu stoji to odstampano i izlozeno ?

Npr ovaj opis programa:

Pretpranje
Pranje 65°
Medjuispiranje
Ispiranje 65°
Sušenje

Da li to znaci da je u pitanju samo jedno ispiranje hladnom vodom ? (ovo medjuispiranje)

Zaboravih da dodam - gde je tacno naznaceno da li masina potpuno susi posudje ?

[Ovu poruku je menjao Nikola_BGD dana 28.09.2013. u 21:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4618
*.dynamic.sbb.rs.



+312 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima29.09.2013. u 00:08 - pre 128 meseci
Blokada donje prskalice kod Bosch-a i Sienens-a je uradjena veoma kvalitetno, na principu kruznog/naizmenicnog napajanja prskalica vodom, tako da mozes i nemoras da vodis racuna o tome.

Sve karakteristike masine, dijagrami pranja i ostalo je u onoj knjizici koju dobijas sa masinom, e sad gde li je oni cusnu. Moze i na internetu.
 
Odgovor na temu

vladali

Član broj: 309960
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima29.09.2013. u 14:00 - pre 128 meseci
Hvala gti2 (a i svima ostalima), problem je bio u okretanju creva. Izgubio sam papir gde sam nacrtao raspored creva prilikom zamene lavirinta, onda sam ovde postavio sliku kako sam povezao i neko mi je potvrdio da je dobro. U svakom slucaju, problem je resen, zahvaljujem svima.
 
Odgovor na temu

andrejbeca
Ivan Gadjanski
Srbija ,Pancevo

Član broj: 181036
Poruke: 481
*.ptt.rs.



+10 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima02.10.2013. u 21:59 - pre 128 meseci
Citat:
rovaccccc:
drugo pranje na 55* proslo kako treba,vjerovatno je ona so isprana sa prvim pranjem,sad je ok

 
Odgovor na temu

andrejbeca
Ivan Gadjanski
Srbija ,Pancevo

Član broj: 181036
Poruke: 481
*.ptt.rs.



+10 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima02.10.2013. u 22:03 - pre 128 meseci
Citat:
rovaccccc:
tek sam kupio perilicu siemens ugradbena 45ica,prvo pranje nije proslo kako treba,negdje grijesim vjerovatno,prvo sam je upalio kratko bez sudova i deterdzenta da vidim radil,i radi.
-onda sam sipao so dole na dnu gdje treba,to je bilo puno vode kad sam sipao so i voda je preljevala iz te posude dok sam sipao so
-sledece stavi osam tabletu na mjesto FAIRY PLATINUM ALL IN 1,to je neka kombinacija tableta i gel i ne znam sta sve u njoj,iskreno se nadam da je do nje
-ubacili smo sudove zdjelice i slicno okrenuto naopako prema dole,tanjuri uspravno,kasike i ostalo u zdjelu
-mi smo upalili program 35*trajao je oko 35min,postoje jos programi 50* i 65* mislim,oni su vjerujem duzi
sve u svemu masina odradila normalno cim je prestala sa radom (iako nije nista svirnulo ni slicno)otvorili smo ju malo da para i toplota izlaze vani,ali sudje nije dobro,sve tacke po njemu,kao od kise,sve se moralo brisat rucno,nista nije bilo bez greske.
Pitanje jel ko primijetio da sam nesto pogresno uradio,jel moze bit do pogresnog programa,ili je jednostavno tableta losa,ili je sto nisam sipao sjaj,ali u tableti navodno ima sve,ne trebaju meni ove tablete slucajno sam imao par njih pa smo isprobali,sta da mijenjam pa da probam ponovo,vjerujem da sudje iz masine mora bit cisto bez fleka muzgi i slicno,u konzumu gledam akcija tableta somat standard,150kom oko 10€,valja li to cemu,sta je bolje koristit obicne tablete,ili all in 1,ili gel ili sta drugo,ili posebno sjaj sipat,ne znam ni sam sta da pitam,samo da napravim da pere kako treba




FAIRY PLATINUM ALL IN 1 ti je kvalitetnije sredstvo od vecine ostalog cega ima kod nas,koristiti ga na vecim temperaturama,savetovano je da masina ide bez predpranja,ako
postoji takva opcija.
 
Odgovor na temu

ivancorba
Ivan Corbolokovic
Referent za informatiku
JSP Bor
Bor

Član broj: 318028
Poruke: 1
*.adsl-1.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima04.10.2013. u 09:24 - pre 128 meseci
Pitanje za sve na forumu a posebno clana test1234...

Posle duge pretrage foruma, sajtova i raznih referenci na internetu odlucio sam se za kupovinu
Bosh sudo masine.
E sad, sta me buni: Bosh je dosta skuplji od drugih brendova, a verujem i visestruko bolji, ali
koliko vidim nesto jeftiniji modeli Bosh-a imaju dve prskalice i nisu pravljene u Nemackoj.
Koliko je to manjak u odnosu na druge masine koje imaju 3 ili vise prskalica i koliko su manje kvalitetne
od onih proizvedenih u Nemackoj?

Dakle da li je masina sa dve prskalice i plasticnim dnom jednako dobra kao i one sa tri i metalnim dnom?

Hvala najlepse
http://static.elitesecurity.org/square.gif
 
Odgovor na temu

mugi junuzovic
junuzovic mugi
butiq

Član broj: 178080
Poruke: 1165
82.118.0.*



+20 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima04.10.2013. u 17:35 - pre 128 meseci
Gledaj da kupiš ove sa metalnim dnom...
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6815
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima07.10.2013. u 10:06 - pre 128 meseci
Pre neki dan mi je umrla Bosch m500 mašina za sudove stara preko 30 godina

Za sve to vreme imala je manjih kvarova, rekao bih bagova koje smo sami uspevali da hmmm proguramo? Mane su prisutne od prvog dana pa smo se nekako i navikli. Ako stoji duže od mesec dana (godišnji) mašina se obavezno upiški prilikom prvog pranja. Ako je baš neraspoložena, onda ni programator ne vrti kako treba tj krene i onda se zadrži u izvesnom "delu" programa do jutra, vrti vodu kao luda i onda moramo rukom da ga pomerimo dalje. Tako zna nekoliko pranja da zeza, dok sve to vreme curka voda ispod nje. Da napomenem, to je od prvog dana kupovine. Kada se razradi - dalje radi bez greške. Pre oko 10 godina je ona gornja prskalica od erozije procurela na krajevima tj prošupljila se pa sam je ja okrpio lemilicom i adekvatnom plastikom. Pre oko 7-8 godina sam menjao one elektromagnetne ventile za primanje vode koji su zakrečili od kamenca. Da dodam, ona skazaljka od toka pranja je otpala davno a točkovi za okretanje programa i onaj drugi za eko pranje su isto pukli davno i popravljanji 20 puta.

Prilikom svakog poziva ovlašćenog servisa, ljudi su se čudili kao da nikada nisu čuli za taj model a delovi su bili misaona činjenica. Pre 5 godina kada sam renovirao stan, pozvao sam ovlašćenog servisera u Beogradu, da je pregleda i eventualno otkloni taj kvar sa curenjem vode kada pauzira - nije mi se ni javio u zakazano vreme a kamoli pojavio. Da se razumemo, sudomašina ima vrlo malo komponenti i bazirana je na jednoj pumpi vode, odlučio sam da je bolje zadržati staru nego kupiti neku plehanu kinesku.

Posle duže pauze, kada sam uključio mašinu - napravila mi je poplavu u kuhinji, izbacila je baš puno vode. Preostat nije radio. Pošto je proradio, nastao je problem sa programatorom koji nije okretao. Kada je on proradio, prestao je da radi motor, čuje se samo neko tiho mučanje i kuckanje programatora. Mislim da je dala sve od sebe :P Ima li joj pomoći?

Elem, bacio sam oko na neku Hyundai mašinu za sudove koja je ugradna? Nigde ne mogu da pronađem nikakve komentare za njihovu belu tehniku??? Ima li neko ideju? Mislim, jako sam zadovoljan njihovim novim autom ali...
Šta mislite o Hyundai mašini za sudove DW 6012BG
http://www.tehnomanija.rs/ugra...ndai-sudomasina-dw-6012bg.html

Pre neki dan sam roditeljima kupio sporet Bosch HCE 743350E, onaj skoro najskuplji sa staklokeramičkom pločom, prohrom, veliki displej i - moram da priznam, razočarao sam se. Taj uređaj toliko jeftino izgleda i ne uliva nikakvo poverenje. Onu fijoku dole kada otvorite, ispada izolacija rerne što je po meni katastrofa. Staviš šerpu u nju a odozgo otpadaju sitne čestice toplotne izolacije... Kamene ili mineralne vune? Na prednjoj strani šporeta sa onim dugmadima koji se uvlače, koji se klimaju kao babini zubi, nalaze se i signalne sijalice!??!? Pored onolikog displeja nisu znali da stave led diode? Da napomenem, uz šporet nije stigao nikakav kabl za povezivanje. Sve u svemu, osećaj je isti kao da je kinez. http://www.tehnomanija.rs/sporeti/bosch-sporet-hce-743350e.html



Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6815
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima07.10.2013. u 10:24 - pre 128 meseci
Da dodam, mašina je puna vode do same ivice vrata, znači ne fali ali jednostavno samo se čuje tiho mučanje i caktanje programatora.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4618
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+312 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima07.10.2013. u 11:17 - pre 128 meseci
Kupi neku proverenu marku recimo opet BOSCH, posto iz licnog iskustva znas sta je to. Inace M 500 i slicne su kostale 2.800 DM. A taj sporet je jedan od jeftinijih i losijih modela, po meni.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6815
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima07.10.2013. u 12:20 - pre 128 meseci
Pa nemaju ništa skuplje od tog šporeta, to im je najači model. Naročito sam se razočarao betonom koji je ugrađen kako bi plehani šporet dobio na težini i stabilnosti. Proučio sam Bosch u poslednje vreme i ne opravdava svoju cenu a posebno veš mašine koje su jako bučne. Nema šanse da kupim opet išta od boša, naročito posle onih požara koje su izazvale mašine za sudove proizvedene od 1999-2005. Tek to ne.

Ni M500 nije opravdala svoju cenu, bezobrazno precenjeni uređaji. Da mi nismo spretni, ona bi odavno završila na đubretu. Zašto to kažem, očekujem od tog brenda da radi perfektno u garantnom roku a kasnije uz povremene servise.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Nonex

Član broj: 157402
Poruke: 25
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima07.10.2013. u 13:22 - pre 128 meseci
Moze jedno pitanje koje nije tehnicke prirode vezano za sudo masine?
Kako se pravi front za ugradnu masinu? Jel postoje neke univerzalne dimenzije, kako se on kaci na vrata masine?
Pregledao sam uputstvo od korice do korice i nista se ne spominje na tu temu a ne mogu da nadjem nista na netu o tome.
Predpostavljam da pitam glupo pitanje ali sta cu kad ne znam :)
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4618
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+312 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima07.10.2013. u 15:40 - pre 128 meseci
Pravljenje fronta je posao u sklopu cele kuhinje, znaci majstor koji pravi celu kuhinju pravi i front. Dimenzije su uvek standardne. Mozes i sam da pravis front ali to treba uklapati, zajebanjcija. Uz svaku ugradnu masinu dolazi skica i komplet raznih delova za montazu fronta. Ako si naleteo na/kupio/ polovnu ugradnu masinu bez svega ovoga onda front nalepis na masinu pomocu dvostrano lepljive trake i pricvrstis je sa cetiri srafa, dva dole dva dole. Pazis da srafovi ne budu predugacki da probiju front. Znaci skidas postojece kratke srafice koji su drzali samo lim za prohrom i ubacujes dugacke srafove za drvo koji prolaze kroz celu masinu i hvataju otprilike 3/4 debljine fronta.

Stolarski deo posla oko pravljenja samog fronta bas nesto ne znam.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Sudo masine i sve o njima
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1866886 | Odgovora: 3131 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.