Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sudo masine i sve o njima

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Sudo masine i sve o njima
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1868737 | Odgovora: 3131 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

notaboo

Član broj: 12368
Poruke: 718
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima09.10.2013. u 12:34 - pre 128 meseci
Lepo deluje. Meni dno izgleda kao da je metalno. Da te sluzi bar 10 godina bez vecih problema! Je li garancija na nju 2 godine?

P.S. Kako se drzi ona Midea-ina ves masina nakon 1. servisiranja?
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6822
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima09.10.2013. u 12:51 - pre 128 meseci
Dno je plastika, na prvi pogled se ne vidi jer su uboli nijansu i sjaj, jasno ti je tek kada skineš mrežicu i pipneš ugao, debelo je 2-3 milimetra. Mudea je popravljena, ja to ne koristim mnogo pa će valda potrajati koju godinu duže. Počela je da šeta po kupatilu, ujutro je nadjem 5 cm od zida. Garancija je 2 godine na sve tehničke uređaje po zakonu.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6822
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima09.10.2013. u 20:50 - pre 128 meseci
Priključio mašinu, jako sam zadovoljan sem što ne mogu da joj naštelujem nogice, uz nju nije stigao nikakav ljučić a po svoj moram u garažu. (jedna noga odvrnuta a druga zavrnuta, kretenski) Dosta je tiha pri radu u odnosu na M500 koja je cunami. Jedva se čuje a kada legne ukrasni panel, verujem da će nestati. Ima iritantno pištanje kad završi sa pranjem, kao sat za buđenje.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

notaboo

Član broj: 12368
Poruke: 718
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima09.10.2013. u 21:11 - pre 128 meseci
Mozda je to pistanje zbog vreline vode koju izbacuje na kraju. Trebalo bi da nestane vremenom kada se razradi. To pistanje zna da pravi semering.

Vidi da li se cuje pistanje kada je pustis samo da ispre sudove hladnom vodom (onaj kratak program od nekoliko minita).

Pise li mozda na kutiji gde je napravljena?


Ja licno ne volim te ugradnje kuhinjske elemente jer zahteva drndanje oko stolarije. Pravo da kazem, ne vidim neku prednost ugradne bele tehnike osim sto izgleda lepse i u kuhinji se doba velika radna povrsina. Covek se posteno iscima dok ubaci ili izbaci element iz kuhinje.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6822
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima09.10.2013. u 21:43 - pre 128 meseci
Ma mislio sam na pištanje melodije kad završi pranje, piip...piiip...piiip budi iz mrtvih. Na kutiji piše zemlja proizvodnje Turska.
Ma kakvi, ja sam pravio kuhinju i samo ukliza na mesto stare, to su standardne dimenzije i nema frke. Čas posla veruj i još ako si dokon, možeš da bušneš okolo šrafove da je fiksiraš u radnu ploču i bočne elemente.

Zanimljivo mi je recimo, kada sam u Tehnomaniji hteo da otvorim bosch, skoro mi je pala na glavu jer su jedna na drugoj dok ova stoji bez greške, stabilna je. Verovatno ima više betona u sebi.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

notaboo

Član broj: 12368
Poruke: 718
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima09.10.2013. u 22:11 - pre 128 meseci
Moguce da postoji neko softversko resenje da se taj zvuk iskljuci ali treba znati koje tastere pritisnuti. Ako ne pise u uputstvu vrlo tesko se moze doci do prave informacije. Secam se da sam na nekom Casio satu slucajno provalio kako da iskljucim zvuk koji se cuo prilikom pritiska na bilo koji taster na njemu. U uputsvu nije bilo o tome ni pomena.


Pokusaj resenje da nadjes na forumima ali za neki drugu marku. Verujem da se taj ili slican model prodaje por nekim drugim markama. Evo npr. na ova 2 foruma se poteglo pitanje alarma za kraj pranja kod masina za sudove:
http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20080307100614AA99tTV
http://kitchen.manualsonline.c...s-when-cycle-completed-3676748

Drugo resenje je da fizicki iskljucis zvucnik u samoj masini ako mozes da ga lociras.

Kako su korejci resili susenje sudova na kraju? Kod mene npr. na Ei vrata se delimicno otvore na kraju pranja i onda grune brdo pare kroz njih.



[Ovu poruku je menjao notaboo dana 09.10.2013. u 23:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

notaboo

Član broj: 12368
Poruke: 718
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima09.10.2013. u 22:16 - pre 128 meseci
Evo slucajno naleteh na video koji govori o masovnim pozarima izazvanim od strane Bosch masina za sudove u Velikoj Britaniji: http://www.youtube.com/watch?v=K8I2amYzXQI

Najverovatniji razlog je lose projektovao hladjenje elektronike u masini http://www.youtube.com/watch?v=7F5tIJXCe14

Na YT nema ni jedan video o Hyundai masinama za sudove.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6822
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima09.10.2013. u 22:29 - pre 128 meseci
Nemam pojma kako su rešili, trenutno nemam prljavih sudova u stanu pa neću ni probati kako radi, pustio sam predpranje i brzo pranje koje nema sušenje. To zapaljenje boscha o kome sam pisao na prethodnoj stranici, mislim da je posledica loših kontakta na grejaču ili termostatu, nema šta drugo a plastično dno je dalo sve od sebe u toj kombinaciji rekao bih. Verovatno ima kombinacija za isključivanje zvučne signalizacije ali otom potom, jednog lepog dana kad pogledam u uputstvo. Kad mudea ima, može i ovo. Na boschu sam morao sam da otvorim vrata od mašine, nije bilo nikakve automatike a verovatno ni na ovoj, ipak je jeftileja mašina :)
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

notaboo

Član broj: 12368
Poruke: 718
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima09.10.2013. u 22:37 - pre 128 meseci
Mozda su resili susenje sa zatvorenim vratima. Jednostavno, para se kondezuje i izbaci kroz odvodnu cev na masini. Otom potom, sto kazes, kad dodje vreme videces kako radi na drugim programima. Navijam da traje sto duze.
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4619
*.dynamic.sbb.rs.



+312 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima10.10.2013. u 04:07 - pre 128 meseci
Ajd postavi neku sliku unutrasnjosti masine i one nalepnice sa desne strane po debljini vrata.

Susenje sudova kod sakrivenih/potopljenih grejača radi tako sto se voda u poslednjem ispiranju zagreje do 65-70*C a onda u nekoliko mahova se dno masine napuni sa hladnom vodom tako da se skoro sva vodena para kondenzuje na hladno dno masine.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6822
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima10.10.2013. u 09:07 - pre 128 meseci
Valjda je to ovo? Dodao sam i fotku programa, može da vam bude zanimljivo :)
Sve u svemu, mislim da je ovo bolje od onih raznoraznih vox, vivax ili midea kineza?


Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4619
*.mediaworksit.net.



+312 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima10.10.2013. u 10:07 - pre 128 meseci
... ne bih da te gnjavim, ajd molim te izvadi donju korpu pa slikaj dno masine bez korpe ...

Donju prskalice, filter i sve ono dole.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6822
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima10.10.2013. u 10:22 - pre 128 meseci
Ne gnjaviš me, imaš na prethodnoj strani post na dnu, fotke iznutra tj linkove ka fotkama, glupo mi bilo sve da lepim :)
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4619
*.mediaworksit.net.



+312 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima10.10.2013. u 10:52 - pre 128 meseci
Original Beko masina.

Dobro je sto ima gotovo sve od rezervnih delova a i majstorima je poznata. Ovi modeli su se relativno dobro pokazali.

Ako se bude redovno sipala so i koristio prasak u vidu kocki "All in1" od proverenih firmi moze da izgura i 10-tak godina.

Osetljiva je na kamenac, puca donja prskalica i procuri pumpa visokog pritiska iskljucivo zbog ne sipanja soli i nekvalitetnog praska.

Nek ti je sa srećom.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6822
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima10.10.2013. u 11:10 - pre 128 meseci
To me je zanimalo, zato sam i stavljao fotke, odavno znam da velike korporacije popune svoju ponudu nekim kineskim ala midea proizvodom ali pametno proberu. Hyundai je na akciji za 24 iljade i učinilo mi se super. Gledao sam sve ugradne mašine i nisam našao sličan raspored dugmića i displeja, one su sve unutra manje više iste koliko sam primetio sa malim razlikama. Sad me zanima, meni su na m500 odlično radile Somat tablete dok mi se na jednoj drugoj onaj kalgonit pokazao boljim. So sam jedno vreme sipao ali mi je delovala kao teška glupost ako koristim tablete all in 1? Sudovi su bili uvek bez ijedne kapljice, kao iz radnje da izađu.

Kako to misliš puca prskalica? Od erozije plastike ili je nešto fizički slomi? To sam imao kod boscha i okrpio sam lemilicom i sličnom plastikom iz nekoliko puta sam uspeo. Jednostavno se plastika istanjila i na nekim mestima postala tanka kao papir.

Onaj sjaj ne mora da se koristi?

U principu, ja ručno isperem svaki komad posuđa i samo dezinfikujem u mašini, tako smo uvek radili dok moja keva to sve potrpa i onda ja jednom godišnje čistim neku kao živu gumu koja se navata na dnu, komade ribe, dlake i properem je sa sirćetom ili onom nekom tečnošću što se prodaje u Lidlu.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Shoyo LM
serviser bele tehnike, program pranja
Srbija

Član broj: 274036
Poruke: 172
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima10.10.2013. u 11:59 - pre 128 meseci
Za test1234: nema veze sa Bekom, najlakše je uporediti po dozirnoj posudi.

Midea, Candy... http://www.spares4appliances.c...detergent-dispenser-kit-p39890

Beko http://www.spares4appliances.c...her-detergent-dispenser-p30688

tako da je moj zaključak da je i to Midea.
Šta piše gde je proizvedena?
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6822
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima10.10.2013. u 12:52 - pre 128 meseci
Zemlja proizvodnje Turska, izgleda da je midea? Baš me nešto hoće u poslednje vreme, verovatno je ovo neki stari model?
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

notaboo

Član broj: 12368
Poruke: 718
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima10.10.2013. u 14:29 - pre 128 meseci
Mozda je neki mix Beko i Midea. To po meni nije toliko bitno. Vazno je da masina lepo pere sudove (uz pravilno doziranje hemije) i da ima delova za nju, ako nesto zaskripi nekim cudom!

Dakle ne beri brigu. Opusti se si uzivaj. Iskeno, meni se masina dopada, da je ne ureknem!

Ja sjaj u Ei ne koristim i sudovi su kristalno cisti. Koristim iskljucivo Calgonit prasak i so. Somat mi se za klasu losijim pokazao. Najbolje da probas sam. Stavi te doze 5/25g kako pise u uputstvu pa vidi kako ce da opere sudove.
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4619
*.dynamic.sbb.rs.



+312 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima10.10.2013. u 18:11 - pre 128 meseci
Cist Beko 100%, gledam ih svaki dan. Svi su lenji, pa i ja, mrzelo me da otvaram one slike. Kada se pogleda dno, prskalica, resetka filtera i ostalo, nema greske Beko.

Ima ista takva Whirlpool, naravno tudski, i nijs los.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6822
*.dynamic.sbb.rs.



+1454 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima10.10.2013. u 20:25 - pre 128 meseci
Ajde lako ćemo to da rešimo, koje fabrike proizvote u turskoj kakve mašine za sudove pa ćemo lako po modelima na tržištu da prokljuvimo koji je model, posuda za prašak odgovara Candy rezervnim delovima, neko reče Candy=Midea? Sad sam gledao, Beko i Bosch se prave u turskoj i još neka marka nisam zapamtio koja. Ja nigde na nekom oficalnom Hyundai sajtu nisam našao reč, možda je kopija? Vidim prodaje se i u Hrvatskoj.

Test123@ koji model Whirpoola?
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Sudo masine i sve o njima
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1868737 | Odgovora: 3131 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.