Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sudo masine i sve o njima

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Sudo masine i sve o njima
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1856251 | Odgovora: 3130 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

andrejbeca
Ivan Gadjanski
Srbija ,Pancevo

Član broj: 181036
Poruke: 481
*.ptt.rs.



+10 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima11.01.2014. u 14:11 - pre 124 meseci
Juce kupio "maxiev" prasak,pravi ga Simchem za njih.
Obicno djubre,koje se cak ni ne rastvori u masini na programu 40+70 stepeni i preko 2 sata pranja,vec ostaju tragovi kao da sam pesak sipao u masinu.
Dobro da sam uzeo najmanje pakovanje :)
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima11.01.2014. u 14:34 - pre 124 meseci
Kupio danas u Tempu Somat "All in one" tablete u pakovanju 86+56 za 999din. Jedna tableta 7,03 dinara. Bagatela.
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima14.01.2014. u 12:02 - pre 124 meseci
Citat:
notaboo: @bordzija

Kako tebe sluzi Hyundai masina za sudove? Imas li nekih krupnijih zamerki za sada?


Odlična je, radi kao bombona. Ja sam u Bosch stavljao uglavnom dobro proprane sudove ali u ovu sad guram i zapekle, stavim na pretpranje i ostavim da se upari zatvorena par sati a onda pustim normalno pranje koje sve očisti. Koristim one somat tablete 3u1. koje su mi ostale od pre i najbolje su mi se pokazale na m500. Sad cu opet da eksperimentišem.

Jedina zamerka je što ne mogu nikako da isključim ono obaveštenje kad završi pranje, pip, pip, pip jedno 5 puta u 2 ujutro nije nimalo zanimljivo. Pere izvrsno i tiho, šteta što nemaju onu usku, drugar je baš hteo kad je video kod mene kako izgleda i radi.

Sad joj je cena 38.000 dinara a ja sam je platio 24.000 dinara. Meni je ovo divljanje cena u Srbiji potpuno sumanuto!
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima14.01.2014. u 12:05 - pre 124 meseci
Citat:
andrejbeca:
Juce kupio "maxiev" prasak,pravi ga Simchem za njih.
Obicno djubre,koje se cak ni ne rastvori u masini na programu 40+70 stepeni i preko 2 sata pranja,vec ostaju tragovi kao da sam pesak sipao u masinu.
Dobro da sam uzeo najmanje pakovanje :)

Vidim da si štedljiv, potraži na internetu kako se pravi prašak, same domaćice ga prave i postižu izvrsne rezultate a sve je čini mi se, ekološki :)
To što si ti sipao je preteran postotak gipsa i peska, možeš misliti kako to uništava mašinu i sudove? Nešto slično peskiranju.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

andrejbeca
Ivan Gadjanski
Srbija ,Pancevo

Član broj: 181036
Poruke: 481
*.ptt.rs.



+10 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima14.01.2014. u 15:33 - pre 124 meseci
Nisam stedljiv,naprotiv,ovu masinu mazim i preterano,nego mi bilo ostalo bas toliko para na kasi,a onaj turski gel od letos bas mi ponestao.
Zamenu sam vec nasao, bile na akciji one "Fairy platinum" kesice sa mesavinom praska i gela,pa da probam i to cudo.
(Obican "Fairy" vise je nego dobro prao na auto-programuserpe i ostalo posudje od metala).
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.dynamic.sbb.rs.



+310 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima24.01.2014. u 07:07 - pre 123 meseci
Evo jedna interesantna vest, kada su u pitanju Gorenje masine za pranje sudova.

http://www.b92.net/biz/vesti/r...01&dd=23&nav_id=803634
 
Odgovor na temu

notaboo

Član broj: 12368
Poruke: 718
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima24.01.2014. u 09:35 - pre 123 meseci
Evo vise o tome na engleskom:

http://www.gorenjegroup.com/en/44229?aid=4394


Expansion of manufacturing with the new program celebrated with a special event
In addition to cold, hot, and laundry care appliances, Gorenje Group has also been producing dishwashers since autumn last year. This is the first time in Gorenje's corporate history that these appliances are produced in Slovenia. The addition of the new manufacturing program was celebrated today with a special event that included a symbolic launch of the five-station sheet metal processing conveyor line. Dishwasher manufacturing program was shifted to Velenje from Sweden as a part of the extensive manufacturing operations restructuring effort. In addition to dishwashers, the Group also moved from Sweden to Velenje the production of premium washing machines and dryers. Both shifts have contributed to the preservation of 300 jobs in Velenje.

Management Board member Branko Apat, President and CEO Franjo Bobinac, and Janko Čujež, an employee of the dishwasher production plant, symbolically marked the launch of the dishwasher production in Velenje by starting up the five-station sheet metal processing conveyor line.

Today's event at Gorenje's plant in Velenje was also attended by the Mayor of the Velenje municipality Bojan Kontič. He viewed a new production line of dishwashers in the company with (from left) Peter Čas, director of the production program, Franjo Bobinac, President and CEO of Gorenje and Brane Apat, member of the Gorenje Management Board responsible for operations in the field of major household appliances.
Dishwasher production was launched at the Velenje plant in September 2013. The program includes built-in and free standing dishwashers, as well as semi-professional dishwashers that are used, for example, in healthcare or cosmetics. These are appliances with high value added.
The Group is planning to produce 140,000 dishwashers in Velenje in this year. The majority of these will be made for the Group's own premium brand Asko – the brand upon which the Group is building up its global presence. Most dishwashers will be bound for the markets of Scandinavia, USA, and Australia.
Gorenje President and CEO Franjo Bobinac commented during today's event that took place at the cold and dishwashing appliance plant: »In its corporate history, Gorenje has never produced dishwashers in Slovenia. The importance of this production program for the Group goes beyond production of premium appliances; it lies in its role of building up the Asko brand as the Group's global premium brand.«
Strategic restructuring of manufacturing operations
Gorenje Group transferred the dishwasher production from Sweden to Velenje as a part of an extensive manufacturing operations restructuring program that kicked off in 2012 and was completed in 2013. This restructuring program first included the transfer of free standing cold appliances from Velenje to Serbia, followed by the transfer, in two steps, of washing machines, dryers, and dishwashers from Sweden to Velenje.
The completed shifts of manufacturing operations were the most challenging activities of this kind in Gorenje's history; production location was changed for as much as 20 percent of all appliances produced by the Group. Making sure the transfers proceeded as planned was a group of approximately 300 Gorenje employees from production, purchasing, logistics, IT, controlling, finance, maintenance, product management etc. Several employees were involved in multiple relocation processes. In addition to the transfer of equipment and business processes, and setting up of production at new locations, the project also involved training and education of employees.
A few figures on dishwasher production

Specific character of dishwasher manufacturing requires a high-tech production process that is robotized to a greater extent than production of other appliances. 18 robots are involved in the process.
2,000 tons of EUR
More than 2,000 tons of dishwasher production equipment was transferred from Sweden to Slovenia with 130 trucks.
18 robots
Specific character of dishwasher manufacturing requires a high-tech production process that is robotized to a greater extent than production of other appliances. 18 robots are involved in the process.
260 meters
The dishwasher assembly line is 260 meters long. A dishwasher takes 120 minutes to travel this distance through different stages of the production process.
316 components
Gorenje produces as many as 316 dishwasher components (cable sets, packaging, plastic semi-products etc.) in its own plants.
43 seconds
Gorenje produces one dishwasher every 43 seconds at the Velenje plant.



Ogromna fabrika. Imaju u planu da proizvedu 140000 masina ove godine. To mu dodje oko 400 masina dnevno, odnosno 1 masina na svakih 7 minuta. Ko Carli Caplin u ovoj legendarnoj sceni:





[Ovu poruku je menjao notaboo dana 24.01.2014. u 13:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

andrejbeca
Ivan Gadjanski
Srbija ,Pancevo

Član broj: 181036
Poruke: 481
*.ptt.rs.



+10 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima24.01.2014. u 17:47 - pre 123 meseci
Koje bre oni prave sudomasine.Sam kinez iz Mide-e.
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
109.121.53.*



+310 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima24.01.2014. u 19:16 - pre 123 meseci
Znas ono, Midei placaju 60$ kom. na konteiner. Prodaju oko milion ipo godisnje. Sad treba izracunati koliko treba uloziti u opremu i ostalo a da se pritom jos i zaposli 500 slovenaca. Izgleda da su nasli matematiku.
 
Odgovor na temu

andrejbeca
Ivan Gadjanski
Srbija ,Pancevo

Član broj: 181036
Poruke: 481
*.ptt.rs.



+10 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima24.01.2014. u 19:37 - pre 123 meseci
Ali oni nemaju ni tehnologiju i razvoj masina za sudove.Dosada im bile iz Turske,Kine,mozda i cak od Amike da su uzimali nesto (kao npr.kuhinjske nape,ove skuplje,preslikane

Amika-Hansa,samo po naravno vecoj ceni.)
 
Odgovor na temu

notaboo

Član broj: 12368
Poruke: 718
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima24.01.2014. u 19:53 - pre 123 meseci
U gornjem tekstu na engleskom je navedeno da ce vecina masina proizvedenih u Sloveniji biti brendirana kao Asco koji je namenjen za SAD, Australiju i Skandinaviju.

Da li ce po neki model pod brendom Gorenje, made in Slovenia zavrsiti na trzistu Srbije, videcemo.

[Ovu poruku je menjao notaboo dana 24.01.2014. u 21:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

andrejbeca
Ivan Gadjanski
Srbija ,Pancevo

Član broj: 181036
Poruke: 481
*.ptt.rs.



+10 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima24.01.2014. u 19:57 - pre 123 meseci
Bice za Srbiju ko i ovi aspiratori:

http://www.najnakup.sk/Porovna..._GORENJE-DT-6545-E_192334.html

ima ga i u Madjarskoj na stokovima po 200 evra.A idite na nase sajtove kao i na Gorenje rs.pa proverite koliko kosta.

(koga mrzi cena je 40000 din.)

Ko je ovde blesav ?
 
Odgovor na temu

markofpi
Beograd

Član broj: 88816
Poruke: 830
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima29.01.2014. u 23:16 - pre 123 meseci
Pre nekog vremena trazio sam savete koju sudomasinu da uzmem. tek sada su se stvorili uslovi za to, prodao sam staru i doplaticu za novu. Moj izbor je pao na sledecu:
http://www.coolshop.rs/beko-masina-za-pranje-sudova-dsfs-6530

Da li vredi doplatiti za ove modele:
http://www.neptun.rs/dsfs-6830-x.html
http://www.coolshop.rs/beko-masina-za-pranje-sudova-dsfs-6831-x
Koje su razlike izmedju ova dva modela!? Izgleda da imaju samo u inox varijanti.
U prolazu....
 
Odgovor na temu

goxgi

Član broj: 155304
Poruke: 211
91.102.231.*



+1 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima30.01.2014. u 09:56 - pre 123 meseci
A ti bi bas BEKO... Posto vidim da ti je budzet negde do 36.000, pokusaj da nadjes neki Bosch ili Elektrolux za te pare...
GOX
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.dynamic.sbb.rs.



+310 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima30.01.2014. u 09:58 - pre 123 meseci
Koja je bila stara, u istoriji nisam mogao da vidim, mozda na osnovu toga damo neki savet.
 
Odgovor na temu

markofpi
Beograd

Član broj: 88816
Poruke: 830
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima30.01.2014. u 16:19 - pre 123 meseci
Stara je bila kineska NEO DW-FS8. Korektno je odradjivala posao ali je imala garanciju samo god. dana. Nedugo posle garancije otisao je hidrostat. Od tada pa sve do skoro je radila bez greske. Smetalo mi je jedino sto je bila bucna u odnosu na neke koje sam kod drugih imao prilike da cujem kako rade i sto nema odlozen start.
Beko mi se cini racionalnim izborom jer mislim da su po kvalitetu isti kao Gorenje, candy i ostali koji se bave cistim sklapanjem masina i brendiranjem, a proizvodnja je negde tamo daleko. Takodje, garancija od 5god. mi je veoma bitna, a na kraju za cenu smatram da je povoljna i da nudi dobar odnos ulozeno dobijeno.
U prolazu....
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1450 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima30.01.2014. u 21:09 - pre 123 meseci
Nemoj da te buni taj nivo buke, vrlo je bitno dal je mašina ugrađena ili nije. Ja kod matoraca imam neku zanusi koja je godinama bila zasebni element i bila je bučna samo tako. Kada sam prepravljao kuhinju, ubacio sam je ispod radne ploče, okružio elementima i postala je gotovo nečujna.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

markofpi
Beograd

Član broj: 88816
Poruke: 830
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima30.01.2014. u 21:38 - pre 123 meseci
Moja stara, a i nova bice ispod radne ploce izmedju elemenata. Kada je radjena kuhinja ostavljeno je prostora za usku masinu za sudove.
Zaboravih da kazem da je osim Beka u igri i ELIN masina: http://www.eponuda.com/masine-...a-za-pranje-sudova-cena-215737
Jedina razlika sto je na oko vidljivo jeste sto nema korpu za escajg vec fioku, sto mi se cini mozda boljim i prakticnijim. E sad kakve su razlike u kvalitetu to ne znam. Garancija je isto 5god.
U prolazu....
 
Odgovor na temu

alterego

Član broj: 30165
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima30.01.2014. u 22:10 - pre 123 meseci
Uzeo sam ugradnu Bosch masinu SMI43M15EU, u uputstvu kaze da bi trebalo podesiti masinu u zavisnosti od tvrdoce vode da radi omeksavanje i sipati posebnu vrstu soli za to prije svakog pranja. Koliko je ovo zaista bitno? Uz masinu su dosle dvije tablete Finish Powerball Quantum, da li preprucujete njih ili neke druge? Procitao sam jos u uputstvu da neke tablete sadrze u sebi vec ovu so pa da ne treba dodatno da se sipa?
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.opera-mini.net.



+334 Profil

icon Re: Sudo masine i sve o njima30.01.2014. u 22:26 - pre 123 meseci
Tablete na kojima pise (na kutiji) 3 in 1 ili all in one imaju u sebi sve potrebne sastojke i ne koristi se dodatni sjaj ni so.Obicno masine imaju 3 in 1 opciju (taster) koju treba ukljuciti u ovom slucaju (videti uputstvo).
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Sudo masine i sve o njima
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1856251 | Odgovora: 3130 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.