Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Srbija protiv V.Divca

elitemadzone.org :: MadZone :: Srbija protiv V.Divca

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 27752 | Odgovora: 121 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stefan032
Jovanovic Stefan
Cacak

Član broj: 59426
Poruke: 52
*.blueisp.co.yu.

ICQ: 327973736


Profil

icon Re: Srbija protiv V.Divca02.03.2006. u 17:07 - pre 220 meseci
Citat:
A i ovi ludaci iz HYPO-ALPE-ADRIA banke mi nisu jasni. Blokirali Divčevu lovu na računu, kao u fazonu – no, no, ne možeš ti da trošiš svoje pare za kupovinu akcija Večernjih novosti. Eeej, gde to ima?!

Nisam siguran, ali mislim da je HYPO-ALPE-ADRIA banka, Hrvatska banka.
Od njih mogu sve da ocekujem :(

A sto se tice Divca, ovo je sramota za celu zemlju sta se radi.
DIC SEMPER VERUM
(Govori uvek istinu)
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.panet.co.yu.



+1340 Profil

icon Re: Srbija protiv V.Divca02.03.2006. u 18:05 - pre 220 meseci
Najvise bih voleo da Divac ili bilo ko drugi nas kupi nesto ovde, pogotovo imajuci u vidu da svi znamo na koji je nacin njegov novac stecen.

Ali to zelim da bude u vidu npr. ovakve vesti: Vlade Divac kupio tu i tu kompaniju jer je ponudio najvise novca i najbolji socijalni program za nju.

A ne kroz prevare, brze "ponude", podmicivanje odgovornih ljudi, pateticni "patriotizam", dodatne "nagrade"...

Epizoda sa Danilovicem je ne samo drasticna blamaza, nego i cist bezobrazluk.

Nije mu bilo dovoljno sto su neke kompanije ponudile daleko vise za Knjaz Milos od njega, nego je sada sa Novostima, narednim vrlo primamljivim plenom, situacija ponovo ista.

Opet nudi znatno manje nego strani ulagaci, ali u fazonu "evo pare odmah".. kao i svako drugi ko kupuje na kvarno

Koristi nestrpljivost i neukost naroda, njegovo nepoverenje prema Zapadu, kao i svoju popularnost, u nameri da za znatno manju sumu dodje do glavnog paketa akcija.

Jos jedna sramota i jos jedan "patriota" u moru, istina jos gorih, ubica, zlocinaca, lopova, prevaranata...
 
Odgovor na temu

vaderru
ruma

Član broj: 80853
Poruke: 118
194.106.186.*



Profil

icon Re: Srbija protiv V.Divca02.03.2006. u 18:26 - pre 220 meseci
Ako je neko stvorio novac na posten nacin,trebamo mu dati priliku a ne da ga tuzimo?
Najverovatnije drzava ga tuzi jel nikom jos nije dao mito????
 
Odgovor na temu

Au197/79
Zlatan Kadragić
Minhen

Član broj: 3556
Poruke: 772
*.ptt.yu.

Sajt: aurelije.blogspot.com


+47 Profil

icon Re: Srbija protiv V.Divca02.03.2006. u 18:33 - pre 220 meseci
Divac treba da pokrene novu investiciju od nule (tzv. greenfield), a ne ovako da pokušava sa kupovinama i da ili bruka sebe, ili se bruka Srbija (pošto mi nije jasno ko je u pravu u ovim sporovima). Npr. u Inđiji bi ga dočekali raširenih ruku da otvori fabriku. Situacija bi bila mnogo čistija i ne bi mogli da idu đonom na njega a ni on da na mufte kupuje.
Bolje džaba ležat nego džaba radit.
 
Odgovor na temu

milke
Dragan Milić

Član broj: 52025
Poruke: 237
*.dbsch1.nb.home.nl.



+3 Profil

icon Re: Srbija protiv V.Divca02.03.2006. u 21:10 - pre 220 meseci
Nisam mogao da izdržim, a da se ne uključim na ovoliko prosipanje polučinjenica i nagađanja. Bez namere da branim bilo Divca, bilo drugu stranu.
Citat:
Au197/79: Divac treba da pokrene novu investiciju od nule (tzv. greenfield), a ne ovako da pokušava sa kupovinama i da ili bruka sebe, ili se bruka Srbija (pošto mi nije jasno ko je u pravu u ovim sporovima). Npr. u Inđiji bi ga dočekali raširenih ruku da otvori fabriku. Situacija bi bila mnogo čistija i ne bi mogli da idu đonom na njega a ni on da na mufte kupuje.
Divac je u ovom slučaju investitor. Dakle, njega ne zanima da razvija posao (od nule), već da investira u nešto profitabilno (a ne da pokuša da spašava propalo). OK, nađi nekog preduzetnog zemljaka u Inđiji, neka pokuša da stupi u kontakt sa Divcem ili njegovim zastupnicima, neka mu izloži ideju, biznis plan, sve po protokolu i redosledu, pa da vidimo odgovor. Ako odbije sa obražlođenjem "ja sam ovde da uložim u nešto što će odmah da mi donese gomilu love" (naravno, ne baš tim rečima), onda može da se kaže da mu ciljevi i nisu baš najčasniji. Ako očekuješ da se on samo pojavi (u Inđiji ili bilo gde u Srbiji) i da kaže "evo ovde ćemo da uradimo to i to i započnemo ovo i ovo,..." 'Ajde stavi se ti u položaj potencijalnog investitora i reci sebi šta bi uradio. Ako želiš da poklanja - pa već je dosta poklonio.
Citat:
Nebojsa Milanovic:Epizoda sa Danilovicem je ne samo drasticna blamaza, nego i cist bezobrazluk.

Nije mu bilo dovoljno sto su neke kompanije ponudile daleko vise za Knjaz Milos od njega, nego je sada sa Novostima, narednim vrlo primamljivim plenom, situacija ponovo ista.

Opet nudi znatno manje nego strani ulagaci, ali u fazonu "evo pare odmah".. kao i svako drugi ko kupuje na kvarno

Koristi nestrpljivost i neukost naroda, njegovo nepoverenje prema Zapadu, kao i svoju popularnost, u nameri da za znatno manju sumu dodje do glavnog paketa akcija.

Jos jedna sramota i jos jedan "patriota" u moru, istina jos gorih, ubica, zlocinaca, lopova, prevaranata...
Bez uvrede, govoriš kao da si isfrustriran što i ti nemaš da ponudiš toliko ili više. Opet da ne bude da stajem na nečiju stranu; je li država većinski vlasnik paketa akcija. Pa šta se onda meša?! Može samo da kaže "to i to je nelegalno, nije po zakonu itd", u stvari ne samo da kaže, nego da to i materijalno potkrepi i tu se njena uloga završava. A ne preko svojih vazalnih banaka da blokira nečiji račun tek tako. Alooooo!!! Blokirati nečiji račun bez pravog obrazloženja!

Ja, kao vlasnik akcija odlučujem kome ću da ih prodam. Prodaću ih bre Hišimu Tačiju, ako mi se prohte, i to za sitnu kintu! Nema niko šta tu da mi sugeriše, ili čak zabranjuje. I naravno, ako mi je potrabnije manje novca SADA, nego više novca NEKADA, prodaću ih za manje novca SADA. Opet da ne ulazim koliko je to korektno, ali da li to može da odlučuje država, koja (opet) što preko svojih vazalnih banaka, što direktno, nudi isplatu stare devizne štednje, odnosno kupovinu obveznica iste, pod sloganom "da li želite €10000 SADA, ili €20000 za 20 GODINA".

Epizoda sa Danilovićem jeste blamaža, bez obzira što mislim da je urađena iz čistog nesnalaženja (ili možda bolje reći gluposti), Divac snosi odgovornost za to. A trpanje u isti koš sa Legijom, M. Miloševićem, Karićem & Co, stvarno si debelo omašio, bez obzira koliko Divac "ne bio cvećka". No, kako je za Knjaz nastupao zajedno sa Danone-om, verovatno su i oni lopovska firma, samo još to ne znaju.

Na kraju, što se samog Divca tiče: možda najviše o njemu govori činjenica da pored svoje dvoje dece ima i dva usvojena ratna siročeta, jedno iz Bosne, drugo sa Kosova. Ako je i zarad podilaženja sopstvenoj naciji (kojoj BTW ništa ne duguje i bez koje savršeno može da živi bilo gde u svetu), mnogo je.

Na kraju sam ipak obojio svoju poruku naginjanjem na Divčevu stranu, ali nisam izdržao povezivanje sa gore pomenutom ekipom u bilo kom kontekstu.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
194.106.171.*



+1340 Profil

icon Re: Srbija protiv V.Divca02.03.2006. u 21:55 - pre 220 meseci
Kontekst je po pitanju, na srecu jedinog, zajednickog imenioca, a to je pozivanje na patriotizam, pojma koji je ovaj narod veoma kostao poslednjih godina, jer se za njega hvatao najcrnji olos.

Divcu ne treba to, ali ko malo bolje pogleda kako se ponasa pri tim kupovinama, ne moze se oteti utisku je njegovo ponasanje degutantno.

Nije lako gledati da i on zeli da na mucku preuzme vlasnistvo nad tim firmama zeleci da, za moj pojam na nizak nacin, pobedi konkurenciju, od koje sigurno, ima vise interesa i trebalo bi, ljubavi, za ulaganje ovde.

Neka jednom posteno pobedi na nekom tenderu i ja cu mu prvi pozeleti uspeh u radu.
 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
*.suonline.net.



+3 Profil

icon Re: Srbija protiv V.Divca02.03.2006. u 23:22 - pre 220 meseci
Ne moze covek kod nas, odma mu svi skacu za vrat da mu piju krv. Covek je sportista, voli svoju zemlju, stekao je novac na posten nacin i zeli da kupi akcije koje su odredjeni ljudi NJEMU hteli da prodaju. Toliko je jednostavno. Ali ne, mora tu da bude nekih zackoljica kao sto je blokiranje racuna pa onda kompletna medijska kampanja koja mora da isprati sve sa obe strane i naravno momentalno isprlja coveka.
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Srbija protiv V.Divca02.03.2006. u 23:24 - pre 220 meseci
Citat:
xspeed: U cemu je problem sto svi znamo da je stekao novac na posten nacin a ne ko ovi ostali indijanci kurte i murte......


a sto mislis da "kurte i murte" nisu stekle posteno novac.
mene nervira nas stav da samo sportisti mogu posteno da steknu velike pare, a svi drugi koji steknu velike pare su apriori lopovi.
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.PRI-1.panline.net.



+9 Profil

icon Re: Srbija protiv V.Divca02.03.2006. u 23:45 - pre 220 meseci
@milke
Citat:
Prodaću ih bre Hišimu Tačiju, ako mi se prohte, i to za sitnu kintu!


Pa ti pokusaj. Bre.

[Ovu poruku je menjao Fuzz dana 03.03.2006. u 00:46 GMT+1]
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

milke
Dragan Milić

Član broj: 52025
Poruke: 237
*.dbsch1.nb.home.nl.



+3 Profil

icon Re: Srbija protiv V.Divca03.03.2006. u 00:28 - pre 220 meseci
Citat:
Fuzz:Pa ti pokusaj. Bre.
:-)
 
Odgovor na temu

tosa
上海, 中国

Član broj: 1811
Poruke: 1342
*.ubisoft.com.cn.

ICQ: 14293955
Sajt: https://github.com/milost..


+48 Profil

icon Re: Srbija protiv V.Divca03.03.2006. u 08:54 - pre 220 meseci
Bedni sportisti...
 
Odgovor na temu

misty-13
Marija Boskovic
kanada

Član broj: 78548
Poruke: 21
*.sympatico.ca.



Profil

icon Re: Srbija protiv V.Divca19.03.2006. u 15:25 - pre 219 meseci
Hocemo ulaganje stranog kapitala u Srbiju a kad neko nas isti taj kapital hoce da ulozi, dobije nogu....sta drugo reci do "uzas"
 
Odgovor na temu

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: Srbija protiv V.Divca31.10.2007. u 13:55 - pre 199 meseci
nisam hteo da nacinjem novu temu o ponovno aktuelnom Divcu.

Pha sta reci osim da se vidi da Divac nije za biznis, a za politiku je jos manje. Razlog tome sto je njegov enoromni kapital stecen posteno, ali i veoma lagano. Opusteno igrajuci basket. Pikao je on tako loptu 30 godina, a onda je resio da posto ima para krene i u biznis. Ali to tako ne moze, ni u Srbiji, a na Zapadu jos manje. Nema dovoljno iskustva niti znanja i ostaje mu samo da investira sto on i cini, ali on cak ne moze ni savetnike dobro da odabere.

I naravno... kriva je Srbija, njemu podmecu, nepravda Kalimero, Kalimero itd itbl

Patetican je i sa njegovom izjavom da zeli u politiku i to ni manje ni vise nego na mesto predsednika. Mislim da time vredja narod Srbije. Na njegovom mestu ja bih uzivao u novcu, ne bih pravio budalu od sebe to je sigurno.
102>77+30+20 !
 
Odgovor na temu

ar nogard
yimisin starka
gamer
unlocated

Član broj: 107116
Poruke: 170
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: eliteptcbusiness.com


+16 Profil

icon Re: Srbija protiv V.Divca31.10.2007. u 15:38 - pre 199 meseci
Citat:
Stefano: a sto mislis da "kurte i murte" nisu stekle posteno novac.
mene nervira nas stav da samo sportisti mogu posteno da steknu velike pare, a svi drugi koji steknu velike pare su apriori lopovi.


Ne znam zasto ti mislis da mnogi imaju taj stav ima i drugih osim sportista koji su stekli velike pare ali kurte i murte se verovatno odnosi na one koji se pojave sa gomilom para a drzavi nikada nisu platili porez veci od nekog prosecnog stanovnika ili ga nisu uopste nikada ni platili a i nasa drzava je smesna kad je prodala gotovo sva preduzeca setila se odjednom da zabrani kupovinu kriminalcima a uz to i pojedinim sportistima haha.


Citat:
Nebojsa Milanovic: Kontekst je po pitanju, na srecu jedinog, zajednickog imenioca, a to je pozivanje na patriotizam.


Pa on i nemora da se poziva na patriotizam jer je to mnogo puta dokazao i tu nema sta da se kaze, ali ima po pitanju ove smradine od zemlje koja tako i vraca dokazanim patriotama, a za mene jeste budala iz razloga sto se ja na njegovom mestu nikada ne bi ni vratio ovde da me svaka susa pluje jer hocu da nesto steceno tamo donesem ovde i ulozim u voljenu drzavu koja se nebrojeno puta hvalila na moj racun i velicala sebe preko mene a doticna nikada nikom nije ni pomogla da uspe u zivotu.
I sto sad ne bi i on na kraju price imao neko prvenstvo u odnosu na neke strance koji znaju samo da eksploatisu i iznose iz drzave ako su to mogli da imaju raznorazni kriminalci i tajkuni koji su uz mnogo sumnjivih radnji pokupovali sta su hteli pa nisu bili ovoliko ispluvani kao VLADE DIVAC.
ereht tuo morf ma I
 
Odgovor na temu

Majstor Duja
Duic Goran
poljski toalet
Novi Sad

Majstor Duja
Član broj: 82753
Poruke: 954
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.elektrocentar.com


+17 Profil

icon Re: Srbija protiv V.Divca31.10.2007. u 15:52 - pre 199 meseci
...poenta idiotizma sa Divcem (ime sa velikim D u svakom smislu) jeste da se verovatno ne uklapa u dELTA (ime sa malim d u svakom smislu) nacin brendiranja sRBIJE....

..idem da "bacim peglu" - muka mi je od ove "drzave"...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
193.47.77.*



+7169 Profil

icon Re: Srbija protiv V.Divca31.10.2007. u 16:08 - pre 199 meseci
Pa sad, ne bih da stajem ni na ciju stranu ali malo oko te "nevine cistoce" Divca mi malo ipak ne stima.

Elem, Divac bi za onaj PR stunt sa svojim drugarom Danilovicem na kome je pokusao da digne cenu akcija manipulacijom ('poklonima investitorima'), u zemlji gde je stekao svoje bogatstvo momentalno bez pogovora glavio nista drugo nego visegodisnju robiju.

Znaci, cova je dosao u Srbiju (dzunglu) i posluzio se istim metodama (ilegalnim) kojim se sluze i likovi na koje posle kuka, sto ga stavlja u identicnu kategoriju sa njima. Ako mu nije problem da radi tako nesto, sumnjam da bi mu bio veliki problem da krsi zakon i kasnije.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
195.34.114.*



+105 Profil

icon Re: Srbija protiv V.Divca31.10.2007. u 16:14 - pre 199 meseci
Pravo pitanje je zasto bi neko sa toliko para uopste i investirao u Srbiju. Patriotizam je iskljucen jer da je patriota, po merilima vecine u Srbiji, ostao bi u istoj i nikada ne bi isao u USA zbog para.
 
Odgovor na temu

tahuti

Član broj: 53920
Poruke: 83
*.vc.shawcable.net.



+41 Profil

icon Re: Srbija protiv V.Divca31.10.2007. u 16:18 - pre 199 meseci
Koliko sam razumeo, zale se kako Divac nudi manje pare od ostalih. To je sasvim normalno. Evo primera instant lutrije iz Vankuvera, ako si dobio glavnu premiju imas izbor:

1) $2,000,000 preko 20 godina, mesecna isplata, to je $100,000 godisnje ili $8333 mesecno

ili

2) totalna isplata od $600,000

Oni koji daju cash ocekuju nizu cenu od trenutne, oni koji placaju raznim opcijama, preko vremenskog perioda, drugim akcijama i slicno nude vece cifre.

Nije mi jasno zasto ga tuze, to nema smisla. Trebalo bi da skup akcionara glasa da li su za prodaju ili ne, pa vecinski % odlucuje, ako se manjinski akcionari neslazu oni bi trebalo da tuze vecinske akcionare, a ne investitora.

 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.3dnet.co.yu.



+1340 Profil

icon Re: Srbija protiv V.Divca31.10.2007. u 16:34 - pre 199 meseci
O "patriotizmu" Vlade Divca bi moglo mnogo toga da se kaže.

Nego, da li se neko od njegovih obožavalaca ikada zapitao zašto on neće nijednu firmu u Srbiji da kupi legalno?? Čega god da se dohvati, ispostavi se da za to nudi daleko manju cenu od realne.

Kako je moguće da za bilo šta, na šta on baci oko, neko potpuno nepoznat nudi daleko više??? A kada on vidi koliko je ponudio manje od drugih, tek onda stupaju na scenu tipično "patriotske" radnje...

Toliko o "patriotizmu".

Povrh svega, naročito je interesantno slušati kako narod doživljava te njegove mahinacije, umesto da takvo ponašanje i "patriotizam" nazove pravim rečima..

E, Srbijo, koliko ćeš još imati ovakvih zabluda....

[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 31.10.2007. u 18:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nothingman

Član broj: 31375
Poruke: 308
*.ikomline.net.



+112 Profil

icon Re: Srbija protiv V.Divca31.10.2007. u 17:57 - pre 199 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: O "patriotizmu" Vlade Divca bi moglo mnogo toga da se kaže.

Nego, da li se neko od njegovih obožavalaca ikada zapitao zašto on neće nijednu firmu u Srbiji da kupi legalno?? Čega god da se dohvati, ispostavi se da za to nudi daleko manju cenu od realne.

Kako je moguće da za bilo šta, na šta on baci oko, neko potpuno nepoznat nudi daleko više??? A kada on vidi koliko je ponudio manje od drugih, tek onda stupaju na scenu tipično "patriotske" radnje...

Toliko o "patriotizmu".

Povrh svega, naročito je interesantno slušati kako narod doživljava te njegove mahinacije, umesto da takvo ponašanje i "patriotizam" nazove pravim rečima..

E, Srbijo, koliko ćeš još imati ovakvih zabluda....

[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 31.10.2007. u 18:18 GMT+1]


Na stranu Divac i sve ostalo, ali kad vec pominjes takve stvari navedi i konkretne podatke (ranije ti je vec neko skrenuo paznju na to). Zvucis kao nasi politicari. Znaci kada kazes "Divac nudi ispod cene" onda napisi koliko je to nudio Divac, kolika je realna cena i ko je procenio. Kada kazes da "neko nudi daleko vise" napisi ko i koliko nudi. Totalno mi je svejedno sto se ovde radi o Divcu, ali mrzim ovakve postove gde neko mnogo kaze, a u stvari nista nije rekao (obradjivanje svesti tipicno za politicare). Izvini ako sam te uvredio, ovaj post nije usmeren na tebe, nego samo na takav nacin predstavljanja "cinjenica". Ne tvrdim da to sto pises nije tacno, ali ne zelim da ti verujem dok ne postavis validne podatke.
Pozdrav.
Q: Are there really any systems where
void main() doesn't work?
A: It has been reported that programs using void main() can crash.
Q: The book I've been using, _C Programing for the Compleat Idiot_,
always uses void main().
A: Perhaps its author counts himself among the target audience.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Srbija protiv V.Divca

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 27752 | Odgovora: 121 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.