Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Srbija protiv V.Divca

elitemadzone.org :: MadZone :: Srbija protiv V.Divca

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 27746 | Odgovora: 121 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.166.*



+35 Profil

icon Re: Srbija protiv V.Divca01.11.2007. u 12:52 - pre 199 meseci
Samo jedno pitanjce, je li Divac najavio mogucu kandidaturu za predsednika?

Ako jeste, uskoro cemo o njegovim poslovnim mahinacijama naveliko citati. :)

Evo Ivanu bas dobro ide objasnjavanje da je Divac dripac. Prosto se nametnuo za neki angazman... ;-)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.web.vodafone.de.



+7169 Profil

icon Re: Srbija protiv V.Divca01.11.2007. u 13:37 - pre 199 meseci
Citat:

Znaci Danone po tebi ne prati na koji nacin ulaze pare, kao sta imamo da kontrolisemo sta se radi, nije toliko bitno, Divac ce to da sredi... Smesno :))


Hm, to ja ipak nisam rekao.

Samo sam rekao da nisam toliko siguran da je Danone 100% kontrolisao Divca u njegovim akcijama sa onim "poklonom" investitorima. Mozda i jeste, u tom slucaju su i ekipa koja je bila zaduzena za taj posao iz Danone-a cisti dripci kao i Divac.

To naravno treba dokazati, ono sto se javno vidi je da je ipak Divcev ortak uskocio tu sa nekakvim "poklonom" - da li je to Danone narucio ili ne, to treba dokazati.

Sto, kao sto rekoh - ne opravdava Divca ni na jedan nacin.

Citat:
Kelja
Evo Ivanu bas dobro ide objasnjavanje da je Divac dripac. Prosto se nametnuo za neki angazman... ;-)


Znas kako, ja posmatram osobu kroz njene akcije a ne kroz ono sta ta osoba prica o sebi- ako je Divac bio u stanju da krsi zakon jednom a evidentno jeste, mislim da ne bi imao problema da ga krsi i svaki drugi put, sto po meni ne odaje utisak nekog kvalitetnog coveka - mozda i gresim, kao sto rekoh - ostavljam malu mogucnost da je Divac jako neobavesten i naivan lik, samo mi se cini da je verovatnoca za to jako mala.

Da li je on bolji ili gori od lokalnih dripaca, ne znam - ali da je cist, pa i nije bas ;-)


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ar nogard
yimisin starka
gamer
unlocated

Član broj: 107116
Poruke: 170
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: eliteptcbusiness.com


+16 Profil

icon Re: Srbija protiv V.Divca01.11.2007. u 19:46 - pre 199 meseci
Ja nigde kao prvo isam procitao da se Divac pozivao na patriotizam pa mi ukazite ako gresim ali koliko vidim ovde ga njegovi da kazem neprijatelji tako predstavljaju.
Kao drugo voleo bi da mi navedete koja su to preduzeca kupljena za svoju pravu vrednost pa da se onda bacimo na kritikovanje Divca sto on isto hoce da kupi nesto za manje para sto je po meni ok jer svako ko kupuje gleda da kupi sto jeftinije itd. A evo i jednog primera u mom kraju gde je lik za 5000 evra (pet hiljada) kupio preduzece sa 3 poslovne zgrade 1 halom sa masinama 1 putnicki auto 1 kamion i 15 radnika koje je glatko otpustio i posle vecinu imovine rasprodao i to naravno stim da sve to otplati za 6 godina (mislim 5000 evra na 6 godina) e to je posteno nema sta.
I kao trece sta je neposteno u vezi Divca i tog njegovog partnera, Divac ima sve crno na belo i gde je vrsen prenos je sve takodje dostavljeno i on nista ne krije mislim dokumenta postoje potpisana i overena a sa druge strane imamo doticnog naivnog i prevarenog bivseg dilera cigareta koji na sav glas urla kako ga je divac prevario a nista ne potkrepljuje nijednim dokumento cak i izjavljuje kako je sve to i potpisao ali nije navodno znao sta radi i kao kaje se nije nego.
I normalno da mi na kraju nije jasno sto niko ne kritikuje njega nego se svi bacili na Divca, a da ste u pravu da sa takvim ne treba da da radi jeste ali svako odlucuje za sebe pa tako i on i tu naravno nema nista protivzakonito sto posluje sa kim hoce.

ereht tuo morf ma I
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.3dnet.co.yu.



+1340 Profil

icon Re: Srbija protiv V.Divca01.11.2007. u 20:00 - pre 199 meseci
Svako preduzeće kupljeno na legalnom tenderu - plaćeno je po svojoj punoj vrednosti. Da li je to 3 dolara ili 3 milijarde dolara, potpuno je nebitno, bitno je da je to u tom trenutku najviša cena.

Da li je Divac makar za jedno preduzeće ponudio najvišu cenu? Ne samo da nije, nego kada se pogleda koliko je ponudio, to je nekoliko puta manje od drugih ponuđača.

A i to što je ponudio, ponudio je na način koji je u svetu, gde je novac stekao, dovoljan razlog za momentalno krivično gonjenje.



 
Odgovor na temu

ar nogard
yimisin starka
gamer
unlocated

Član broj: 107116
Poruke: 170
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: eliteptcbusiness.com


+16 Profil

icon Re: Srbija protiv V.Divca01.11.2007. u 20:31 - pre 199 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Svako preduzeće kupljeno na legalnom tenderu - plaćeno je po svojoj punoj vrednosti. Da li je to 3 dolara ili 3 milijarde dolara, potpuno je nebitno, bitno je da je to u tom trenutku najviša cena.

Da li je Divac makar za jedno preduzeće ponudio najvišu cenu? Ne samo da nije, nego kada se pogleda koliko je ponudio, to je nekoliko puta manje od drugih ponuđača.

A i to što je ponudio, ponudio je na način koji je u svetu, gde je novac stekao, dovoljan razlog za momentalno krivično gonjenje.


I sta stvarno mi nije jasno sta je tu lose ponudio manju cenu hteo da prodje jeftinije i koliko znam normalno nije uspeo da kupi a takva taktika jeste mozda glupa ali nije protivzakonita a sad sto ga neko nevoli sto nije hteo da pretplati firme to je vec problem licne prirode a ne da gnjavi druge s tim.
a ako bi tamo negde Divac i odgovarao za neke navodne mutne radnje on to tamo negde to verovatno ne bi ni radio jer se isto tako tamo negde se dozvoljava zeni da ubije legalno muza zbog prevare i njegovu ljubavnicu takodje i tamo negde krava ima veca prava od ljudi a i tamo negde deca vise ne smeju da izgovaraju reci mama i tata ali ne i ovde, pa onda stim i da je radio tako nesto sto se navodi u novinama dokazanim sretstvom manipulacije narodne mase i tu takodje nema niceg nezakonitog jer da ima mislim da bi vec neko jedva cekao da reaguje.
ereht tuo morf ma I
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.ADSL.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Srbija protiv V.Divca01.11.2007. u 20:40 - pre 199 meseci
E jbg. Dakle prvo se malo informisi pa onda udri po tastaturi.
Dakle evo kratki info.
Kako je sve pocelo.
Divac je skontao da bi da kupi Knjaz. Ok.
Ponude su zapecacene. Nakon otvaranja ponuda utvrdilo se da Divceva ponuda nije i najbolja ponuda. Divac onda odlucuje da preko supruge i Danilovica casti male akcionare sa po jos 100 evrica ako njemu prodaju. To je protuzakonito. Diskvaliciran je iz tenderskog procesa. Svi ga mrze, politika je u pitanju, mafija se umesala, on odlazi iz zemlje jer je to nezidrzivo, a tako je hteo da ulaze u Srbiju. Pa onda opet...i opet...
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Marko Lisinac
Atlanta, USA

Član broj: 781
Poruke: 129
*.hsd1.ga.comcast.net.

ICQ: 53095739


Profil

icon Re: Srbija protiv V.Divca01.11.2007. u 20:40 - pre 199 meseci
Kako se lepo vodi diskusija kada pola ucesnika ne zna ni elementarnu ekonomiju a i zdrav razum ostavi po strani...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dialup.blic.net.



+6455 Profil

icon Re: Srbija protiv V.Divca01.11.2007. u 22:06 - pre 199 meseci
Citat:
ar nogard
Kao drugo voleo bi da mi navedete koja su to preduzeca kupljena za svoju pravu vrednost pa da se onda bacimo na kritikovanje Divca sto on isto hoce da kupi nesto za manje para sto je po meni ok jer svako ko kupuje gleda da kupi sto jeftinije itd. A evo i jednog primera u mom kraju gde je lik za 5000 evra (pet hiljada) kupio preduzece sa 3 poslovne zgrade 1 halom sa masinama 1 putnicki auto 1 kamion i 15 radnika koje je glatko otpustio i posle vecinu imovine rasprodao i to naravno stim da sve to otplati za 6 godina (mislim 5000 evra na 6 godina) e to je posteno nema sta.


Ovo me podseća na onu priču o šećeranama gde neuki narod samo viče "lopovi, prodali šećerane za 1 evro!" ... Sasvim je moguće da je to sve tačno što si rekao, da je firma kupljena za 5000 evra a da ima vozni park, nekretnine i sl... Ono što nisi napisao je koliko je ta firma imala dugova. Jer onaj ko kupi firmu, sa njom preuzima i sva njena dugovanja. To sa šećeranama je bila ista stvar, tu je kupac pogrešio što je pristao na takav pr stunt koji mu se kasnije obio o glavu, umesto da je recimo napravio dogovor da kupuje šećerane a da država preuzme sva dugovanja, tada bi cena bila lupam 15-20 miliona evra, a pošto je on firmu preuzeo sa toliko dugovanja, onda je platio 1 evro i preuzeo da plati sva dugovanja te firme.
 
Odgovor na temu

ar nogard
yimisin starka
gamer
unlocated

Član broj: 107116
Poruke: 170
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: eliteptcbusiness.com


+16 Profil

icon Re: Srbija protiv V.Divca01.11.2007. u 22:34 - pre 199 meseci
Citat:
Fuzz: E jbg. Dakle prvo se malo informisi pa onda udri po tastaturi.
Dakle evo kratki info.
Kako je sve pocelo.
Divac je skontao da bi da kupi Knjaz. Ok.
Ponude su zapecacene. Nakon otvaranja ponuda utvrdilo se da Divceva ponuda nije i najbolja ponuda. Divac onda odlucuje da preko supruge i Danilovica casti male akcionare sa po jos 100 evrica ako njemu prodaju. To je protuzakonito. Diskvaliciran je iz tenderskog procesa. Svi ga mrze, politika je u pitanju, mafija se umesala, on odlazi iz zemlje jer je to nezidrzivo, a tako je hteo da ulaze u Srbiju. Pa onda opet...i opet...


Zaci protivzakonito je da postojecu cenu po akciji podigne za 100 evra izvini stvarno sam glup a i raso sam u kupusu?? A ako nisi znao preduzece se inace ne stice ili kupuje samo tenderom.

Citat:
ventura: Ovo me podseća na onu priču o šećeranama gde neuki narod samo viče "lopovi, prodali šećerane za 1 evro!" ... Sasvim je moguće da je to sve tačno što si rekao, da je firma kupljena za 5000 evra a da ima vozni park, nekretnine i sl... Ono što nisi napisao je koliko je ta firma imala dugova. Jer onaj ko kupi firmu, sa njom preuzima i sva njena dugovanja. To sa šećeranama je bila ista stvar, tu je kupac pogrešio što je pristao na takav pr stunt koji mu se kasnije obio o glavu, umesto da je recimo napravio dogovor da kupuje šećerane a da država preuzme sva dugovanja, tada bi cena bila lupam 15-20 miliona evra, a pošto je on firmu preuzeo sa toliko dugovanja, onda je platio 1 evro i preuzeo da plati sva dugovanja te firme.


Izvini zaboravio sam imala je dug od oko milion dindze neplacenih obaveza prema radnicima ali eto to je primer kojim se treba pozabaviti jer ako je neko kupio nesto na otplatu od 6 godina i pod uslovom da ne otpusta radnike i da unapredi proizvodnju kako onda moze iste da otpusta odmah po kupovini iz razloga sto mu poslovodja u toj firmi odbio da cisti dvoriste itd i da prodaje imovinu koju nije ni otplatio i kada povrati svoje pare isto preduzece pretvori u nesto sasvim drugo sto nema veze sa njim. Ali normalno to nikog ne zanima.

E sad ono sto mene nervira u vezi ove teme je to sto se taj nas Vlade Divac ovde predstavlja ***i ga kao da je najveci nas kriminalac. Pa novine samo o tome bruje pa slike po celoj strani pa Divac ovo Divac ono pa cudo da to cita neko koji ne poznaje ni njega ni nas kao drzavu i ono sto se kod nas desava taj bi 100 posto bio ubecen da je on glavni baja undergrounda, mislim nema smisla stvarno. Ali takvi smo mi to je nas mentalitet 1000 puta ucini jednom nemoj i svi ce da se secaju tog jednog puta ***i ga tako je.

ereht tuo morf ma I
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.ADSL.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Srbija protiv V.Divca01.11.2007. u 23:00 - pre 199 meseci
Citat:
Zaci protivzakonito je da postojecu cenu po akciji podigne za 100 evra izvini stvarno sam glup a i raso sam u kupusu?? A ako nisi znao preduzece se inace ne stice ili kupuje samo tenderom.


Nije sramota u kupusu odrasti, ali treba znati kada iz kupusa izaci...jel...
Da, nacuo sam nesto da se preduzece ne stice iskljucivo tenderom. Ali kad drzava privatizuje odredjeno preduzece onda ona i propisuje jasno definisane uslove pod kojima neko moze da to isto preduzece i kupi...sto drzava i cini...pa je tako ucinila i u slucaju kompanije "Knjaz Milos". Ok?
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

ar nogard
yimisin starka
gamer
unlocated

Član broj: 107116
Poruke: 170
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: eliteptcbusiness.com


+16 Profil

icon Re: Srbija protiv V.Divca01.11.2007. u 23:13 - pre 199 meseci
Citat:
Fuzz: Nije sramota u kupusu odrasti, ali treba znati kada iz kupusa izaci...jel...
Da, nacuo sam nesto da se preduzece ne stice iskljucivo tenderom. Ali kad drzava privatizuje odredjeno preduzece onda ona i propisuje jasno definisane uslove pod kojima neko moze da to isto preduzece i kupi...sto drzava i cini...pa je tako ucinila i u slucaju kompanije "Knjaz Milos". Ok?


Ucinila sta otstranila nelegalno Divca ili nesto drugo.
Dobro kad si nacuo to i govori koliko poznajes te stvari a te uslove koje je drzava propisala niko i nije prekrsio pa tako nije ni Divac. I opet ponavljam da mi bar objasnite posto sam raso u kupusu sta je lose u tome sto je njegova ponuda bila najmanja mislim necija ce uvek biti najmanja.
ereht tuo morf ma I
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.ADSL.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Srbija protiv V.Divca01.11.2007. u 23:34 - pre 199 meseci
A u k....ajmo ponovo.
Znaci kao prvo, ono "nacuo" nije trebalo da shvatis bukvalno, ali ubuduce te necu vise opterecivati toliko komplikovanim slikama.
Dakle ja cu pokusati jos jednom, pa ako ti i dalje nije jasno, onda ni meni nije jasno kako uspevas da kucas na tastaturi.

Znaci kompanija Knjaz Milos je svojevremeno usla u proces privatizacije. Drzava je propisala uslove pod kojima potencijalni kupci mogu da ucestvuju u tom procesu. Ti uslovi podrazumevaju da svaki ponudjac da zapecacenu ponudu, te da najbolji ponudjac ima pravo da kupi kontrolni paket akcija. Ponuda Vlade Divca nije bila najbolja ponuda. Kada je to shvatio, Vlade je izasao u medije sa pricom kako ce on malim akcionarima uletiti sa dodatnom kintom. Time je prekrsio pravila tendera koja je prihvatio samim ucescem na istom.

Znaci nije osnovni problem sto je njegova ponuda bila najmanja, nego sto je on na nelegelan nacin hteo da stekne vlasnistvo nad tim preduzecem nakon sto je shvatio da je dao najmanju ponudu koja ne moze pobediti. Da li je ista jasnije? Barem malo?
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Srbija protiv V.Divca02.11.2007. u 01:33 - pre 199 meseci
Samo bih vas zamolio da nastavite da se drzite teme i da ne pocnete sa prozivkama :)
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
195.252.119.*



+2789 Profil

icon Re: Srbija protiv V.Divca02.11.2007. u 07:59 - pre 199 meseci
Poenta je u sledećem: Tenderi (treba da) služe tome da nijedan potencijalan kupac ne bude privilegovan u odnosu na ostale. Međutim, ovo je ipak Srbija, pa ne može to tako. Ako i postoje pravila igre, ona su tu da bi ih neki kršili i primoravali druge da ih poštuju. Dakle, postiže se suprotan efekat od onoga koji bi se trebao postići.

Kad neko može da otkupi tri šećerane za jednocifren broj evra, van ikakvog tendera, zašto bi se Divcu tražila dlaka u jajetu? Poenta je upravo u tome da pravila moraju ili da važe za sve ili nizakoga.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7169 Profil

icon Re: Srbija protiv V.Divca02.11.2007. u 08:38 - pre 199 meseci
Citat:
Nedeljko
Kad neko može da otkupi tri šećerane za jednocifren broj evra, van ikakvog tendera, zašto bi se Divcu tražila dlaka u jajetu? Poenta je upravo u tome da pravila moraju ili da važe za sve ili nizakoga.


Ja ne prihvatam ovakav nacin argumentacije. Ovakav nacin argumentacije je i doveo Srbiju tu gde jeste - to ti je ono, "pa sta i ako ja kradem, svi drugi kradu?".

Poenta price - i Divac je jedan od onih koji krse zakone Srbije. Tacka.

Totalno mi je nebitno da li i neko drugi radi to isto - zato sto je nemoguce tako nesto opravdati tudjim cinjenjem. Sve ostalo je "lopovska pravda" - mali Perica kraducka, a mali Djokica krade - pa je mali Perica kao pozitivac, tj. zasluzuje vise od malog Djoke... sad mi je jasno sto je Velja Ilic koristio taj izraz "u narodu" - posto tacno zna sta pali u masi, a to se vidi i ovde.

Sa tim u vidu, potpuno je OK prodati firmu za 1 EUR ako nece niko drugi da je kupi za vise i ako je postovan zakon o prodaji takvih preduzeca, pogotovu ako ta firma ima desetine miliona EUR gubitka. Ali, masa naroda u Srbiji je glupa ko tocilo izgleda, pa im je lepse da drzava preuzme dugove a proda firmu za neke vece pare koje su manje od dugova - i da ONI onda placaju taj dug, nego da neko kupi nesto i preuzme dugove na sebe - bez logike.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

srdjee

srdjee
Član broj: 5097
Poruke: 673
*.ADSL.neobee.net.



+25 Profil

icon Re: Srbija protiv V.Divca02.11.2007. u 08:43 - pre 199 meseci
Citat:
Nedeljko:
Kad neko može da otkupi tri šećerane za jednocifren broj evra, van ikakvog tendera, zašto bi se Divcu tražila dlaka u jajetu? Poenta je upravo u tome da pravila moraju ili da važe za sve ili nizakoga.


Da, gledano iz tog ugla, Divac je ponudio pare pogresnim ljudima.
nije GOTOVO
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9444
*.dip0.t-ipconnect.de.



+10242 Profil

icon Re: Srbija protiv V.Divca02.11.2007. u 08:50 - pre 199 meseci
Upravo tako. Na javnoj aukciji (na koju može svako da dođe) maksimalna izlicitirana cena xxx EUR. I - čovek kupi šta je naumio. A onda opozicioni političari na "TV Svađalicama" viču "LOPOVI, LOPOVI !" Pa, brate, što nisi došao i ponudio xxx + 1 EUR, ti bi kupio, a ne onaj nabeđeni lopov !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
77.70.71.*



+105 Profil

icon Re: Srbija protiv V.Divca02.11.2007. u 08:53 - pre 199 meseci
Sto se tice ih secerana za 1e mislim da je skroz nelegalno i na mufte sve uradjeno. Lakse je preuzeti dugove nego platiti cenu koaj obuhvata unapred placanje svih dugova. Nije isto da li kupis nesto sto vredi mnogo vise od 1e sa dugovima koje mozes da vratis kad se dogovoris sa poveriocima i da isplatis te dugove odmah kroz kupovinu firme.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7169 Profil

icon Re: Srbija protiv V.Divca02.11.2007. u 09:00 - pre 199 meseci
To je tacno (da mozes da se dogovoris), mada - opet, i originalni vlasnik je mogao pre prodaje isto tao da se dogovori sa poveriocima ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
195.252.119.*



+2789 Profil

icon Re: Srbija protiv V.Divca02.11.2007. u 10:16 - pre 199 meseci
Ivane,

OK, čemu služe zakoni? Pa, da bi svima davali jednake šanse! Pravo mora proisticati iz načela i mora se univerzalno primenjivati. To su osnovni temelji prava, bez kojih se ne može govoriti o pravu.

Slično je sa stavom Zapada u vezi Kosova. Neću ulaziti u političku pozadinu svega, već ću samo reći kako stoje stvari sa stanovišta međunarodnog prava, koliko je takvo razdvajanje uopšte moguće.

Nije sporno da nasilno odvajanje Kosova nije u skladu sa međunarodnim pravom. Međutim, pokušavaju se naći načini da se to pravo zaobiđe. Tačno je da međunarodno pravo nije idealno, da se može desiti da njegova primena može u nekoj situaciji da bude neprihvatljiva, ali to nije argument protiv načela univerzalnosti primene, jer su pravne norme podložne promenama legalnim putem. Ako je slučaj Kosova toliko poseban, onda treba obrazložiti u UN po čemu je poseban, pa doneti nove medunarodne pravne norme (kroz UN), koje opet proističu iz nekih principa i koje će se ubuduće primenjivati na sve, a ne da se na jednu zemlju primenjuju jedni aršini, a na ostale drugi. Tu onda nema ni "P" od prava.

Slično i u slučaju Divca. Zašto bi se zakoni primenjivali samo na njega. To onda nije zakon. Ja nemam ništa protiv da se primenjuju na sve, uključujući i Divca i Miškovića i Drakulića itd., a itekako sam protiv selektivne primene. Hajde da vidimo kako je to Mišković kupio "C market" za polovinu cene koju je nudio "Merkator", pa na kom su to tenderu prodane šećerane, pa kako je od 1990. Drakulić "zaradio" čitava preduzeća. No, kada bi se išlo tako, onda ne bi bilo prvobitne akumulacije kapitala, a samim tim ni kapitalizma.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Srbija protiv V.Divca

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 27746 | Odgovora: 121 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.