Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Postoji li zemlja za koju Srbima ne treba viza?

elitemadzone.org :: MadZone :: Postoji li zemlja za koju Srbima ne treba viza?

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 23669 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Postoji li zemlja za koju Srbima ne treba viza?12.03.2006. u 10:27 - pre 219 meseci
Hahaha, stfu znači "Shut The Fuck Up", što je već uvreda! Ja se nisam spustio na taj nivo, dečače! Bezobrazan je blaga reč za tvoj nastup.

Elem, ovim se završava offtopic od strane mene na ovoj temi.

Ontopic,
Citat:
Maldivi, Sri Lanka, Kuba i sl... nisu neke preterane biznis destinacije, ali eto - kome se ide turisticki, ne treba da se cima.
je upravo ono što je lep kontrateg u celoj priči!

Citat:
Nije ti palo na pamet da posete mogu da se koriste i za uspostavljanje biznis kontakata, nenajavljenih pregovora sa potencijalnim kupcima te razvijanje veza koje se mogu koristiti za prodaju i plasman domacih proizvoda i servisa inostranstvu?


Biznis nikada nije bio problem, problem su likovi koji bi da odu malko tamo da vide sveta i familiju ili prijatelje, a ne daju im jer su ili zaposleni na određeno vreme ili neoženjeni ili tako nešto esencijalno.
Naravno, carska se ne poriče, ali poniženje višestrukog odbijanja vize je često veće od napora da se izađe iz Srbije.
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Postoji li zemlja za koju Srbima ne treba viza?12.03.2006. u 11:18 - pre 219 meseci
Citat:
maliradojca: stvarno ja sebe ne dozivljavam kao nekog ko treba da ceka u redu da bi mu dali pasos, da bi postrosio svoje pare u necijoj zemlji.


Postoji malo vishe vrsta viza osim turistichke, kao shto je Ivan rekao. Ali bi itekako chekao u redu kad bi trazhio useljenichku vizu, zar ne?

Citat:
igor-ch: ... ali odkako sam otisao, ne pada mi napamet vise da se vracam.


Koliko ljudi, toliko cudi . Ja znam neke koji su otishli, pa su se pokajali. Ali to nije krivica zemlje domacina, kako se oni trude da predstave, vec jednostavno nesnalazhenje (ili ochekivanje da svuda teche med i mleko, sem kod nas). Ali mi uvek imamo "backup" zemlju kojoj mozhemo da se vratimo, ma kakva ona bila...

Citat:
Ivan Dimkovic: Sramota je sve to ljudi, cela ta farsa sa pasosima zbog kojih smo i dan danas na crnoj listi EU (koji su izdavani KO ZNA KOME BEZ IKAKVE PROVERE u pojedinim DKP van tadasnje SRJ) i sve to - od toga normalni ljudi koji bi mogli da prave poslove i profit, kao i studenti koji bi mogli da vide malo sveta imaju najvecu stetu...


I prema sadashnjem toku deshavanja, ne treba zaboraviti da ce vizni rezhim za nashu zemlju biti samo pooshtren, kako Hrvatska bude pristupila EU, jer ono shto sam vec napomenuo, od 31. decembra 2005. nashi drzhavljani moraju da TRAZHE vizu za boravak duzhi od 30 dana na teritoriji Hrvatske. Tako su pojedinci pre 15ak ili 20 godina ishli na kafu u Trst, a danas cesh zbog kafe da chekash u redu za vizu...
 
Odgovor na temu

Vostoki

Član broj: 80171
Poruke: 134
*.pool875.interbusiness.it.



+1 Profil

icon Re: Postoji li zemlja za koju Srbima ne treba viza?12.03.2006. u 12:02 - pre 219 meseci
nije poenta da li neko hoce ili nece da putuje. Vec da li moze ili ne moze. Tj koliko smo blizu jednom prosecnom Evropljaninu kada vec zivimo u Evropi !

Mi smo sada cak i ispod Balkanskog proseka !
SJEVERNA je Koreja u ponedjeljak proslavila 62. rođendan svog predsjednika Kim JongIla "sunca 21. stoljeća" te zaprijetila još jednom SADu uništavanjem ako napadnu Pjongjang. Službena agencija KCNA je prenijela je čestitku ruskog predsjednika Vladimira Putina.
 
Odgovor na temu

kasaad
Hannover Germany

Član broj: 10052
Poruke: 163
*.pools.arcor-ip.net.



+4 Profil

icon Re: Postoji li zemlja za koju Srbima ne treba viza?12.03.2006. u 16:17 - pre 219 meseci
Ok ja cu opet da odvucem ovo u Off topic ali stvarno nemogu da iskuliram.

Nije problem evrope sto trazi vize nego je nas problem sto se ne trudimo ni malo da obezbedimo da putujemo bez viza. ali ovo okretanje stvari je u srbiji jako popularna stvar. znaci ako oces u neko drustvo onda mu se ili prilagodis ili nisi u tom drustu. e mi ne bi da se prilagodimo ali bi da budemo tu. da se j... a da ti ne udje ..pa ne moze i nikad nije ni moglo. s obzirom na ponazanje nase vlasti iskreno ja ne dao vizu nikom.

Inace ton majstor video sam mnogo sveta i uvek sam se vracao u srbiju do 2003 ..e onda mi je puklo jer ovaj narod stvarno nece napred lepo se spakovao i zapalio. I jako dobro znam da ne rastu pare na drvetu bilo gde pa ni u Eu.




Kas
FBzP Power!!!
 
Odgovor na temu

BobMarley
Vedran B
Bologna

BobMarley
Član broj: 148
Poruke: 1161
*.fastres.net.

ICQ: 61882680


+1 Profil

icon Re: Postoji li zemlja za koju Srbima ne treba viza?12.03.2006. u 16:31 - pre 219 meseci
bez uvrede ali kakvi ste vi to ljudi da vam visestruko odbijaju vizu ? jel imate nekih kriminalnih precedenata ili sta?
pa ja znam, gledam svaki dan ljude iz srbije ovdje u italiji em one sto studiraju, em njihove prijatelje koji im dolaze ovdje u posjet dobijaju vize na mjeseca dana i tako ... i to mladi ljudi koji su kako je netko prije rekao kao potencijalni prebjezi .. ma daj ...
ima ventura pravo ako das sve papire uredno siiigurno ti je nece odbiti jer nema razloga.

A Pitanje da li treba otici ili ne ipak prepustam vama posto vi tamo zivite. Mogu samo reci da i iz Hrvatske treba otici.
BobMarley (me) ...the legend
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.62.46.*



+10 Profil

icon Re: Postoji li zemlja za koju Srbima ne treba viza?12.03.2006. u 16:50 - pre 219 meseci
Citat:
Vostoki: Mi smo sada cak i ispod Balkanskog proseka !


To je zbog toga shto su ostale Balkanske drzhave ili u EU ili u procesu pristupanja u EU... A mi ne vidimo EU ni dvogledom...

@ kasaad

Da bi ispunili uslove da bi putovali bez viza, prvo treba da ispunimo mnoge druge uslove, a ti uslovi ochigledno nisu prioritet ove drzhave. Jer chlanovi Vlade dobijaju diplomatske pasoshe sa kojima putuju gde god zhele (pa i turistichki), chlanovi opozicije uvek mogu da dobiju poziv neke druge Vlade (inostrane) da dodju, politichari koji su u bordovima velikih kompanija takodje... A obichan chovek stoji u redovima da bi otishao da poseti rodjaka koji je pre 20 godina uvideo ovo shto mi danas uvidjamo...

Citat:
BobMarley: bez uvrede ali kakvi ste vi to ljudi da vam visestruko odbijaju vizu ? jel imate nekih kriminalnih precedenata ili sta?
pa ja znam, gledam svaki dan ljude iz srbije ovdje u italiji em one sto studiraju, em njihove prijatelje koji im dolaze ovdje u posjet dobijaju vize na mjeseca dana i tako ... i to mladi ljudi koji su kako je netko prije rekao kao potencijalni prebjezi .. ma daj ...
ima ventura pravo ako das sve papire uredno siiigurno ti je nece odbiti jer nema razloga.


Mene su zamalo odbili u Holandskoj ambasadi, jer je eto, moje ime i prezime na poternici Interpola zbog ratnih zlochina pochinjenih u Hrvatskoj 90-ih godina (naravno, ja sam tad imao 12-13 godina). A to je bilo turistichki, i to preko agencije. Isto tako, moj brat od strica je podnosio zahtev za turistichku vizu u Americhkoj ambasadi, da bi posetio mog rodjenog brata, i odbili su ga bez gledanja papira (josh sa shaltera su ga vratili). A imao je sve papire, samo niko nije hteo da ih gleda... Ne znam za venturu kad je otishao, ali ovo se desilo pretproshle godine...

Citat:
A Pitanje da li treba otici ili ne ipak prepustam vama posto vi tamo zivite. Mogu samo reci da i iz Hrvatske treba otici.


Bolje otici pa se vratiti, nego nikad ne otici, pa se celog zhivota pitati shta bi bilo...

[Ovu poruku je menjao mkdsl dana 12.03.2006. u 17:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
80.152.113.*



+7169 Profil

icon Re: Postoji li zemlja za koju Srbima ne treba viza?12.03.2006. u 17:39 - pre 219 meseci
Citat:

Od 10.02.'06. je uvedeno da se prilikom menjanja pasosa ili izdavanja pasosa za decu obavezno mora priloziti uverenje o drzavljanstvu ili izvod iz knjige rodjenih koje izdaju nase maticne opstine u SCG...
To je izazvalo negodovanje siptara u dijaspori jer skoro niko od njih nije regularno zaveden u knjige, tako da sam iz njihovih prica cuo kako se uveliko zale (?!?) vlastima u CH.


Od 10.2.2006 ;) A do tad?

Elem, znam da je omiljeni sport kriviti "siptare" za sve nase nedace sa vizama za koje smo sami krivi (ko je izdavao te pasose bez i najbazicnijih provera? opet "siptari"? ;-) ali samo radi informacije, SRJ pasosi su se "blanko" izdavali i u zemljama gde gore pomenutih "siptara" ima samo u tragovima - cisto da bude jasno koliko je korumpirana ta putna isprava.

EU to naravno zna, i zato kad god neko vidi taj dokument krene da prekopava sve moguce baze medjunarodnih krimosa jerbo niko ni sam ne zna kome su sve ti pasosi izdavani.

I posle neka neko kaze, ko je kriv? - ne znam.. ko je tolerisao toliku korupciju sve godine :(

Menjati SCG pasose sa novima koji se izdaju centralno bez korupcije, odmah

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Postoji li zemlja za koju Srbima ne treba viza?

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 23669 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.